Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
bogoslavN - poruka glasi:
iroljube, noćаs sаm sаnjаo vаnzemаljce. Sаnjаo sаm kаko nešto rаde- Izgledаli su tаko reаlno, tаko stvаrno, dа mi je posle bilo žаo što sаm se probudio jer nisаm sаznаo sve što oni rаde. U snu, kаd su spаzili dа ih posmаtrаm, odjednom sаm osetio strаvičаn bol (probаdаnje) u predelu stomаkа. Odmаh sаm se probudio... Bol je prestаlа nekoliko sekundi pošto sаm otvorio oči

Dа li sаm bio otet? Dа li su to demoni?

Opseli te demoni. Ko zna kakvim se okultizmom bavis pa te demoni posecuju.
 
bogoslavN
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
bogoslavN - poruka glasi:
iroljube, noćаs sаm sаnjаo vаnzemаljce. Sаnjаo sаm kаko nešto rаde- Izgledаli su tаko reаlno, tаko stvаrno, dа mi je posle bilo žаo što sаm se probudio jer nisаm sаznаo sve što oni rаde. U snu, kаd su spаzili dа ih posmаtrаm, odjednom sаm osetio strаvičаn bol (probаdаnje) u predelu stomаkа. Odmаh sаm se probudio... Bol je prestаlа nekoliko sekundi pošto sаm otvorio oči

Dа li sаm bio otet? Dа li su to demoni?

Opseli te demoni. Ko zna kakvim se okultizmom bavis pa te demoni posecuju.

Не бавим. Један мој укућанин се бави астрологијом а други слуша метал. Не знам да ли је то разлог?
 
Miroljub Petrovic
bogoslavN - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
bogoslavN - poruka glasi:
iroljube, noćаs sаm sаnjаo vаnzemаljce. Sаnjаo sаm kаko nešto rаde- Izgledаli su tаko reаlno, tаko stvаrno, dа mi je posle bilo žаo što sаm se probudio jer nisаm sаznаo sve što oni rаde. U snu, kаd su spаzili dа ih posmаtrаm, odjednom sаm osetio strаvičаn bol (probаdаnje) u predelu stomаkа. Odmаh sаm se probudio... Bol je prestаlа nekoliko sekundi pošto sаm otvorio oči

Dа li sаm bio otet? Dа li su to demoni?

Opseli te demoni. Ko zna kakvim se okultizmom bavis pa te demoni posecuju.

Ne bаvim. Jedаn moj ukućаnin se bаvi аstrologijom а drugi slušа metаl. Ne znаm dа li je to rаzlog?

Cinjenica je da si u leglu demona. Trebalo bi da procitas knjige "Ispovest palog andjela" i "Vavilonska misterijska religija" da bi video sustinu problema. Knjige imas na donjim linkovima:

http://www.cps.or...povest.zip

http://www.cps.or...ge/vmr.zip
 
sanjin
Da li je moguce spasenje samo dobrim djelima bez vjere u Hrista??
 
Miroljub Petrovic
sanjin - poruka glasi:
Da li je moguce spasenje samo dobrim djelima bez vjere u Hrista??

Govorio sam o tome. Odgovor na to pitanje imas u Rimljanima poslanici, 2. poglavlje, gde se kaze da (parafraziram) oni koji zive po svojoj savesti - zive moralno - ugodni su pred Bogom, odnosno da ce biti spaseni. Dakle, postoje neznabosci koji ne znaju za Plan Spasenja iIsusa Hrista, nisu imali priliku da cuju i da se informisu, ali imaju savest preko koje Bog sa njima komunicira na njihovom nivou. Svakome ce se suditi prema svetlosti koju je imao, kako je kazao Isus: "Kome je vise dato od njega ce se vise traziti."
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 14.07.2011 21:43
 
Dusan d
Da li znate kako je završio Nikac od Rovina,da li je kasnije umro od tih teskih rana ili je kasnije poginuo od turaka?

U jednoj guslarskoj pesmi istorija kaze da su turci napali Crnu Goru 1858 god sa 100.000 turaka plus mletacki napad sa zapada.Dalje pesma govori da je bilo samo 5000 crnogoraca u odbrani pod vođstvom knjaza Danila i da su turci gubili glave na sve strane i da nisu mogli da prodru dublje u Crnu Goru.Turci su kasnije odustali od napada i povukli zbog velikih gubitaka.Koliko mi je poznato guslarske pesme pripovedaju istinite istoriske događaje pa mi nije jedno jasno nikako.Ako je taj događaj zaista istinit kako je moguće da sila od preko 100000 ljudi nemože da savlada 5000 boraca i još da se povuce?Pa da je 20 kukavica krenulo na JUNAČiNU sa puskama morali bi da ga savladaju da je od gvožđa.Ja volim gusle da slušam ali mislim da su neke guslarske pesme uvelicane dosta.
Izmenio/la Dusan d na 14.07.2011 22:26
 
REDSTAR
https://sites.goo...ju-papizam
Gordan
 
sanjin
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
sanjin - poruka glasi:
Da li je moguce spasenje samo dobrim djelima bez vjere u Hrista??

Govorio sam o tome. Odgovor na to pitanje imas u Rimljanima poslanici, 2. poglavlje, gde se kaze da (parafraziram) oni koji zive po svojoj savesti - zive moralno - ugodni su pred Bogom, odnosno da ce biti spaseni. Dakle, postoje neznabosci koji ne znaju za Plan Spasenja iIsusa Hrista, nisu imali priliku da cuju i da se informisu, ali imaju savest preko koje Bog sa njima komunicira na njihovom nivou. Svakome ce se suditi prema svetlosti koju je imao, kako je kazao Isus: "Kome je vise dato od njega ce se vise traziti."

Mislio sam na one koji znaju za plan spasenja. Da li se oni mogu spasiti delima iako odbacuju Hrista??
 
Miroljub Petrovic
Dusan d - poruka glasi:
Da li znate kako je završio Nikac od Rovina,da li je kasnije umro od tih teskih rana ili je kasnije poginuo od turaka?

Imas o tome u knjizi "Znameniti crnogorski i hercegovacki junaci":
http://www.mediaf...78y1t188r0

U jednoj guslarskoj pesmi istorija kaze da su turci napali Crnu Goru 1858 god sa 100.000 turaka plus mletacki napad sa zapada.Dalje pesma govori da je bilo samo 5000 crnogoraca u odbrani pod vođstvom knjaza Danila i da su turci gubili glave na sve strane i da nisu mogli da prodru dublje u Crnu Goru.Turci su kasnije odustali od napada i povukli zbog velikih gubitaka.Koliko mi je poznato guslarske pesme pripovedaju istinite istoriske događaje pa mi nije jedno jasno nikako.Ako je taj događaj zaista istinit kako je moguće da sila od preko 100000 ljudi nemože da savlada 5000 boraca i još da se povuce?Pa da je 20 kukavica krenulo na JUNAČiNU sa puskama morali bi da ga savladaju da je od gvožđa.Ja volim gusle da slušam ali mislim da su neke guslarske pesme uvelicane dosta.

Nekada ima malo preterivanja, ali je cinjenica da je malobrojna srpska vojska pobedjivala mnogo vecu tursku vojsku u Crnoj Gori vise puta, a za to postoji vise razloga. Jedan je sto su pobednici bolje poznavali teren, imali veci motiv da se bore (brane svoje porodice i veru), a bili su i bolje obuceni, jer su ziveli u prirodi, a Turci su uglavnom kontrolisali gradove. Naravno, glavni faktor je Bozje delovanje, a takvih primera imas i u Bibliji. Upravo su takvi primeri iz nase istorije ono sto nam daje nadu da cemo se izvuci i iz ove nemoguce situacije u kojoj se sada nalazimo - najtezem ropstvu u istoriji, kada je ceo svet skocio da nas proguta.
 
Miroljub Petrovic
sanjin - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
sanjin - poruka glasi:
Da li je moguce spasenje samo dobrim djelima bez vjere u Hrista??

Govorio sam o tome. Odgovor na to pitanje imas u Rimljanima poslanici, 2. poglavlje, gde se kaze da (parafraziram) oni koji zive po svojoj savesti - zive moralno - ugodni su pred Bogom, odnosno da ce biti spaseni. Dakle, postoje neznabosci koji ne znaju za Plan Spasenja iIsusa Hrista, nisu imali priliku da cuju i da se informisu, ali imaju savest preko koje Bog sa njima komunicira na njihovom nivou. Svakome ce se suditi prema svetlosti koju je imao, kako je kazao Isus: "Kome je vise dato od njega ce se vise traziti."

Mislio sam na one koji znaju za plan spasenja. Da li se oni mogu spasiti delima iako odbacuju Hrista??

Kakvo je to pitanje? Pa naravno da ne mogu, jer ne zive po svetlosti koju imaju. Ali, takav slucaj ces tesko naci - da neko zna za Plan spasenja i zivi moralno, a ne priznaje Hrista. Lakse je priznavati Hrista (deklarativno) i ziveti nemoralno, nego ziveti moralno i nepriznavati Hrista.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 15.07.2011 09:01
 
Sofista
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
tronyx - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
12345 - poruka glasi:
EXIT Novi Sad
http://www.mondo....?id=504550

To je kao kad budala dodje Cak Norisu i zeza ga i preti mu. Tako i satanisti izazivaju Boga da ih sprzi. Zamisli da neko kao ja dobije odresene ruke od Boga da udje na Exit... A to ce se sigurno jednog dana desiti (mozda necu biti ja u glavnoj ulozi, ali bice neko drugi).

Da li to znači da Bog nema bolji način da eliminiše te "sataniste" već mora da pošalje čoveka, koji će kupiti ulaznicu za EXIT ili ma kako se infiltrirati i ubiti sataniste? Zar nije on svemoćan? Zar ne bi nekim ubistvom sa silnim čudima i efektima bolje dokazao da je ON to uradio a ne neki "ludak koji ubija u ime Boga"?

Bilo je i takvih slucajeva u istoriji da je Bog cistio sataniste prirodnim katastrofama. Ali, Bog od ljudi trazi da preuzmu odgovornost i da uloze trud da drustvo u kojem zive bude moralno i pravedno. Glupo je da Bog vatrom sa neba ubija dilera droge. Zar to ne bi trebali da rade ljudi cijoj deci taj diler prodaje drogu? Kada ljudi odbiju da preuzmu odgovornost i da preduzmu nesto po pitanju duhovne higijene svog drustva, onda se drustvo pretvara u Sodom i na kraju zavrsava kao Sodom. Medjutim, desavalo se u istoriji da i pored moralnog posrnuca postoji dovoljno zdravog tkiva u nekom drustvu pa Bog upotrebi nekoga da pocisti sataniste, kao sto je radio preko Isusa Navina, Gedeona, Ilije i dr.

Kako inače Bog priča sa ljudima?

Danas uglavnom preko Svetog Pisma, a u izuzetnim slucajevima preko sna i vizije.

Zašto Bog ne nađe način da dopre do tih satanista a ne da ih ubija?

Bog sve vreme pokusava da sataniste uveri da se vrate sa zlog puta, a kada oni dodju u stanje da im otupi savest usled stalnog odbijanja Bozjih poziva, onda je dalja komunikacija sa njima nemoguca i jedino sto preostaje jeste njihova fizicka eliminacija, posto je njihov zivot postao smrt za sve oko njih, ukljucujuci i njih same.

Zar je dozvoljeno kršiti zapovest "NE UBIJ!" ako se to radi u ime Boga?

Zapovest glasi: "Ne pocini zlocin ubistva", dakle zabranjeno je ubijati nevine ljude, a druga zapovest kaze da one koji sire smrt treba likvidirati. To vazi samo u teokratskoj drzavi kada je Bog dopustio da se primenjuje smrtna kazna protiv takvih. U ne-teoratskim drzavama moze se samo ljudi pozivati na pokajanje. Tako je danas u Srbiji. Ali, ako Bog nekome danas kaze, kao sto je nekada rekao Mojsiju: "Idi i uradi to i to", onda je to druga stvar.

Ako ja zaista verujem da mi Bog govori i zapoveda da ubijem nekog iz Vaše porodice, da li ćete mi oprostiti ukoliko to uradim?

To sto pricas je glupo. Ne moze Bog da zapovedi nekome da ubije nevinog coveka. To se suprotstavlja Bozjoj prirodi i Njegovom karakteru.


Kako mi koji smo spoljnji posmatrači i koji ne znamo šta se dešava u umu nekog čoveka možemo da razlikujemo čoveka koji je ubijao po Božjem naređenju od ludaka koji je halucinirao i umislio da mu je Bog rekao da ubija?
 
Ivana
Da li je nužno biti kršten da bi se sklopio savez sa Bogom?
 
RMilan987
Veliko postovanje gosp.Miroljube
covek sa takvom dobrotom i znanjem zasluzuje veliko postovanje.
Dali je obavezno sveto pricesce za obrost greha?

Vecina svestenih lica danas je srenula sa puta dali takva lica poseduju u sebi bozju energiju?(neko vam sveti vodu,cita molitvu za zdravlje a i sam neveruje u boga)

Hvala lepo i veliki pozdrav svima iz Niske banje = )
 
Miroljub Petrovic
Sofista - poruka glasi:
Kako mi koji smo spoljnji posmatrači i koji ne znamo šta se dešava u umu nekog čoveka možemo da razlikujemo čoveka koji je ubijao po Božjem naređenju od ludaka koji je halucinirao i umislio da mu je Bog rekao da ubija?

To je kao da pitas: "Kako da razlikujemo nekog hrabrog borca iz Krajine koji je branio svoju porodicu i narod od jezuitskog noza, od nekog sektasa koji ubija ljude jer smatra da mu je Bog tako zapovedio?"

Tako mozes i da pitas: "Kako da prepoznam devojku koja u umu zaista zeli da bude majka o supruga, od one koja se samo folira da to zeli?"

Covek koji samo gleda TV i pohadja savremeni ateisticki sistem obrazovanja moze da razmislja samo u okvirima onoga cime su ga trovali. Sa druge strane, covek koji cita Sveto Pismo i druzi se sa Bogom i poboznim ljudima, i to sto je naucio primenjuje u zivotu, on stice veliku mudrost da moze lako da prepozna svaku stvar u zivotu. Zato je mudrost koja proistice iz poznavanja Boga najvaznije sto covek moze da poseduje. Zato i ucimo hebrejski jezik i bavimo se dokazivanjem Svetog Pisma (zbog cega nas mnogi smatraju ludim).

Robert Prosinecki cim vidi igraca, posle par minuta, moze da ti kaze da li je dobar igrac ili nije. Covek koji poznaje Boga cim vidi coveka, ili poprica sa njim par minuta, odmah moze da ti kaze da li je u pitanju ozbiljan covek ili ne, da li je psihopata ili istinski religiozan covek. Zato Sveto Pismo u ruke i citanje (narocito prvih 5, a zatim narednih 6 knjiga Svetog Pisma, to je temelj svega).
 
biblija22
OTVARA SE I TRECA GRUPA!!!!!
INSTITUT ZA HEBREJSKI JEZIK I KNJIZEVNOST ORGANIZUJE LETNJU SKOLU HEBREJSKOG JEZIKA. SKOLA POCINJE 01. avgusta 2011. I TRAJE DO 31. AVGUSTA 2011. I TO TRI DANA U NEDELJI PO 4 CASA, UKUPNO 40 CASOVA. CENA SKOLE JE 120 EVRA I UKLJUCUJE IZDAVANJE INSTITUTSKOG SERTIFIKATA. SKOLA OBUHVATA PROGRAM, KOJI ZADOVOLJAVA NIVO ALEF-. FORMULAR ZA UPIS NA
SKOLA SE ODRZAVA U BEOGRADU
UPIS TRAJE DO 25. 07. 2011.
jos informacija na www.hebrejski.web...
 
Miroljub Petrovic
Ivana - poruka glasi:
Da li je nužno biti kršten da bi se sklopio savez sa Bogom?

Ako neko nije citao Sveto Pismo (nije imao priliku) i nikada nije cuo za obredno kupanje (krstenje), a zivi po savesti i zna da Bog postoji, i obecao je Bogu da zeli da zivi moralno, da li je on sklopio savez sa Bogom? Naravno da jeste. Ali, danas su retki takvi slucajevi. Sveto Pismo je danas svima dostupno. I ovde se primenjuje biblijsko pravilo: "Kome je vise dato, od njega ce se vise traziti."
 
sanjin
Ako recimo neki musliman koji je do sada zivio moralno procita Novi Zavjet i upozna se sa Hristovim ucenjem,ali ipak odluci da ne vjeruje nego da nastavi zivjeti po principima svoje religije,da li ce on biti kaznjen na Sudu?
 
Miroljub Petrovic
RMilan987 - poruka glasi:
Veliko postovanje gosp.Miroljube
covek sa takvom dobrotom i znanjem zasluzuje veliko postovanje.
Dali je obavezno sveto pricesce za obrost greha?

Oprost greha zavisi od covekovog odnosa prema pocinjenom grehu. Ako se covek kaje za pocinjene grehe i trazi od Boga da mu oprosti, naravno da ce mu biti oprosteno. Pitanje pricescivanja je pitanje poznavanja teologije. Ne moze se neko pozivati na odgovornost zato sto nije imao priliku da nauci sta je Pasha i sta je Isus radio pre raspeca.

Vecina svestenih lica danas je srenula sa puta dali takva lica poseduju u sebi bozju energiju?(neko vam sveti vodu,cita molitvu za zdravlje a i sam neveruje u boga)

Svestenik bi trebao da uci narod teologiji i da svojim zivotom bude primer drugima, a ne da se bave stvarima koje nemaju veze sa religijom. Takve bi najbolje bilo ignorisati.

Hvala lepo i veliki pozdrav svima iz Niske banje = )

Pozdrav tebi i uzivaj u banji.
 
Miroljub Petrovic
sanjin - poruka glasi:
Ako recimo neki musliman koji je do sada zivio moralno procita Novi Zavjet i upozna se sa Hristovim ucenjem,ali ipak odluci da ne vjeruje nego da nastavi zivjeti po principima svoje religije,da li ce on biti kaznjen na Sudu?

Sva takva pitanja su hipoteticka. Sta ako on ovo, a ne ono, itd. Bog vidi svacije srce i zna da li neko svesno odbacuje istinu ili ne. Oni koji su skloni da odbacuju teoloske istine, skloni su i da zive protiv svoje savesti, tako da je tesko naci nekoga ko svesno odbacuje teoloske istine, a zivi moralno.

Evo ti slike savremenog islama. Sve arapske zemlje zemlje su zvanicno podrzale satansku agresiju na Libiju. Pa gde je tu posten odnos prema Bogu? Ja nisam cuo da u nekoj islamskoj zemlji postoji neka patriotska organizacija koja se suprotstavlja EU i NATO-u, i koja se buni protiv agresije na Libiju. Kada je Hamas raketirao Izrael, a Izrael uzvratio vatrom, isamske vodje sirom sveta su napravile mitinge podrske Hamasu (najgorim teroristima), a sada nema nikog u islamskom svetu da mitinguje protiv agresije na Libiju.

Slika savremenog islama je ista kao i slika savremenog hriscanstva - mrtvo more, ali su zato svi revni da brbljaju o nekim teoloski nebitnim stvarima. I sad mi da se bavimo pitanjem Isusa kao Mesije. Pusti tu pricu. Ljudi nece da prihvate 2+2 u teologiji, a kamoli ozbiljnije teme kao sto je pitanje Mesije.
 
anton
http://www.index....61440.aspx

Moguće?
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.53 sekundi!