Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
sasa
"
Dakle, od cetvrtka uvece do nedelje ujutru Isus je bio duhovno odvojen od Boga (tri dana i tri noci), On je bio u stanju "u srcu zemlje", odnosno u onom duhovnom stanju prema Bogu u kojem se nalaze najveci gresnici i demoni."


Zahvaljujem na detaljnom odgovoru i simbolicnom opisu "tri dana i tri noci" ali upravo u Danijelu pise U SREDINI SEDMICE, a u KJV verziji Ivan, 13.gl, naisao sam na "now before the feast of the passover".

Kako da odbacim jedini znak koji se dao rodu zlom i preljubotvornom, u Mateju 12. 38-41 ?

Da li znate da li mozemo proveriti TAJ tjedan i kada je tocno bio Pesah? Jer ako su taj tjedan bila dva shabbatha, cetvratak i subota, onda se puno toga rasciscava, forsiranje nedjelje kao "voskresenija" iako je grob u nedjelju ujutro vec bio PRAZAN!

Da li zaista verujete da demoni borave negde "u zemlji " iako Pavle pise da nas rat nije sa krvlju i tijelom, nego sa poglavarima i vlastima i s upraviteljima tame ovoga svijeta , s duhovima pakosti ISPOD NEBA (Ef.6.12) Nije li Pavle mislio da borave ispod nebeskog svoda, tj odredjene linije preko koje vise ne mogu, od dana Jeshuine smrti?
Da li mislite da su Sotona i njegovi pali anđeli- sledbenici dosli bez tehnologije na Zemlju? Nije li prorok Ezekiel bas zato opisivao letelice i tockove, da bi nas osvestio u ovom pogledu??



To nije vazno teolosko pitanje, ali ga neki ljudi potenciraju da bi nasli izgovor da navodno "pronalaze mane" Bibliji, odnosno da traze izgovor da zive u grehu.
[/quote]


Za sada nisam pronasao ni jednu "manu" Bibliji, ako je nesto bilo nelogicno, to je bilo samo zato sto nisam pazljivije proucavao. Stihovi se medjusobno osvetljavaju, nadopunjavaju, puno je teoloskih "sloboda" u prevodima, ali dovoljno ih je razlicitih da se uoce namere. Veoma se radujem vasim analizama znacenja hebrejskih slogova i imena. Kao bagad i beged. Da li cete mozda svoje radove na tu temu uskoro negde sakupiti i objaviti? U kraju gde ja zivim ovo je najvise zainteresovalo ljude za proucavanje Bozje reci i slusanje Njegove volje.

Da li se , dakle, treba pridruziti reformiranim adventistima? I to kojeg pokreta, prvog, drugog? Kanadskog? Lidiji Grujic? Ili onima koji su potpuno odbacili nauk o trojstvu, jer ga nema u Bibliji? Koja je trenutno Bozja crkva na nasoj planeti?

Da li vera i spoznaja danas moze biti toliko jaka da se mozemo moliti u duhu i istini i ne ovisiti o sluzbenim grupama? Da li je to vreme vec doslo?
 
Petar
Da li ce svi ljudi koji nisu u stanju hule na Svedog Duha biti spaseni?

Kako se ponasa i razmislja covek koji je u stanju hule na Svetog Duha?

Zasto je pravni poredak u svemiru takav da neko nevin mora da plati da bi se gresnik spasio?

Da li je greh jesti meso i ribu?

 
NESA
Kako komentarisete teorije i dokaze Jovana I.Deretica.Govori dosta o Srbima i to lepo.Medjutim bio je ismejan u blicu ali jedini dokaz za koji nisu mogli da ospore a to je da je lobanja Srba OD SVIH NARODA najslicnija odnosno gotovo identicna lobanji tzv. kromanjonaca.Sta mislite o svemu ovome.
nesa
 
Nemanja Glisic
Kakvo je vase misljenje o Vojislavu Seselju i njegovim knjigama? Znam da su mnoge njegove knjige propagandno-politicke, ali ima i naslova koji zvuce u skladu sa nasom temom (da ne reklamiram imate imena knjiga na wikipediji). Licno nisam procitao ni jednu njegovu knjigu (iskreno nemam neku zelju i da ih procitam), ali interesuje me vase misljenje.
Izmenio/la Nemanja Glisic na 02.05.2008 00:35
 
nikola
Cuo sam od Kavaja kao i monaha koji cuvaju veru svetih Otaca - nebi danas Srbiji bilo Pravoslavlja da nije bilo vladike Nikolaja i bogomoljackog pokreta za vreme komunizma (pevanje svetih pesama po selima, tako su ljudi primali veru, razgovarao sam sa starim monasima, koji su tim pesmama i dosli do manastira), danas takve monahe ne docekuju radosno cak i u Lelicima i Celijama gde su mosti oca Justina i vladike Nikolaja - sta mislite od tome?

Takodje samo 2-3 episkopa u Srbiji cuvaju cistotu vere, (dok ih ekumenisti ne ubiju ili otruju), ostali rade tolko srcano na ekumenizmu, tako za pare nikad nebi mogli, vec su opsednuti djavolom. Zica je vec je uvela novotarije kao i jos neki manastiri po Srbiji, negirajuci veru svetih Otaca. Zica je tesno poveznana i sa Bogoslovskim univerzitetom u Beogradu. Uvode novotarije, hoce oca Justina da kanonizuju za sveca i ako ni jedno njegovo slovo ne postuju, kao sto su kanonizovali vladiku Nikolaja, bolje da se to nikad ne desi. Svestenstvo koje na liturgiji ljude zalutale sa zurke tera direktno da se pricescuju, po svetim Ocima oni bi bili teski neuropsihijatrijski bolesnici.

Po cemu je vas prijatelj A.Srnic kompetentan da prica o Pravoslavlju, ako nije po mojoj proceni dovoljno upoznat sa Pravoslavljem u Srbiji.
Takodje po Tumacenju Svetog Evandjelja od svetog Teofilakata Ohriidskog - preveo je manastir Visoki Decani - video sam da se ne poklapa sa vasom pricom o pokvarenom grozdju, kao i kvasnom hlebu koji je bio obican hleb - Agape, znaci nije pashalni, pogledajte je mislim da je dobra knjiga
 
Miroljub Petrovic
Mungos je napisao:
Ne profesore ozbiljan sam bio, to postoji ovamo u CG, eto moja baba je to radila kad nam se tobos 'razvije pupak', odnosno kad boli stomak, a ona tamo uzme tanjir napuni vode i obrne solju u to i pocne nesto kao da prica, pominje imena i sl.
Zatim poznate je bilo i nekakvo 'bajanje' kad malo dijete danima place pa ne mogu roditelji da ga smire, pa ga vode kod nekih baba koje znaju tu rabotu.
Pretpostavljam da se radi o nekoj okultnoj vjestini zato sam vas i pitao. Ali otkud to pobogu, odakle vuce korijene? Mozda od Islama?
Nadalje vrlo su popularna gatanja u solju od kafe i slicne rabote, slusajuci Vasa predavanja i citajuci po forumu moze se zakljuciti da se radi o okultnim stvarima.


U pitanju su paganski obicaji povezani sa delovanjem demona, dakle okultizam. Nemojte time da se bavite.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Dosta ljudi umire danas od kancera tvrdi se da se tek ispoljavaju stetne emisije zracenja od Cernobilja,a tek ce kazu da usledi veca smrtnost zbog bombardovanja jer je zemljiste zatrovano pa se putem hrane i vode unose stetni radioaktivni elementi,sta mislis o tome?


To su neozbiljne price. Ljudi umiru od raka jer nezdravo zive.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
! Mojsijeva glava 19
31 A starija reče mlađoj: Naš je otac star, a nema nikoga na zemlji da dođe k nama, kao što je običaj po svoj zemlji.
32 Hajde da damo ocu vina neka se opije, pa da legnemo s njim, eda bismo sačuvale seme ocu svom.
33 I dadoše ocu vina onu noć; i došavši starija leže s ocem svojim, i on ne oseti ni kad ona leže ni kad ustade.
34 A sutradan reče starija mlađoj: Gle, noćas spavah s ocem svojim. Da mu damo vina i doveče, pa idi ti i lezi s njim, eda bismo sačuvale seme ocu svom.
35 Pa i to veče dadoše ocu vina, i ustavši mlađa leže s njim, i on ne oseti ni kad ona leže ni kad ustade.
36 I obe kćeri Lotove zatrudneše od oca svog.
37 I starija rodi sina, i nadede mu ime Moav; od njega su Moavci do današnjeg dana.
38 Pa i mlađa rodi sina, i nadede mu ime Ven-Amije; od njega su Amonci do današnjeg dana.

Kako je Bog dozvolio ovakav incest uopste,pa i danas se desavaju slicne stvari zasto Bog dozvoljava da se iz takvih gadosti opet rode deca?


Bog dozvoljava da se greh razvije da bi mogao da ga posece. To je kao kad udjete u prodavnicu semena, i trazite seme za ruzu, i prodavac vam da kesicu sa semenom, a onda vam dodje neko i kaze: "To nije seme ruze, nego korov. Ovo je seme ruze." I da vam kesicu sa semenom. Vi onda mozete da posadite oba semena i da vidite iz kog semena ce da iznikne korov, a iz kog ruza.

Na slican nacin je Bog ljudima rekao sta ce da se desi ako odbace Njegove principe. Ljudi ne veruju Bogu i rade razne gadosti, a Bog dopusta da se zlo razvije jer ce od toga ljude zaboleti glava, pa ce se neki od njih vratiti na prav put. Bogu je najlakse da pobije sve gresnike, ali za neke ima sansi da se opamete i zato Bog dopusta neke stvari i naizgled "odugovlaci". U Bibliji pise: "Ne kasni Gospod sa obecanjem svojim (da pocisti gresnike), nego nas trpi, jer zeli da svi udju u pokajanje."
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 02.05.2008 08:05
 
Miroljub Petrovic
sasa je napisao:
Zahvaljujem na detaljnom odgovoru i simbolicnom opisu "tri dana i tri noci" ali upravo u Danijelu pise U SREDINI SEDMICE, a u KJV verziji Ivan, 13.gl, naisao sam na "now before the feast of the passover".

Kako da odbacim jedini znak koji se dao rodu zlom i preljubotvornom, u Mateju 12. 38-41 ?


Napisali ste bezbroj pitanja od kojih malo njih ima smisla. Javite mi se na privatni e-mail (), da ovde ne opterecujemo ljude nevaznim stvarima.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Sta mislis o tekstu radnicke internacionale gde se kaze "Krvnici su nam car i Bog" ?


Ako ste citali masonsku literaturu, onda mozete da znate da je to iz njihove kuhinje.
 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Da li ce svi ljudi koji nisu u stanju hule na Svedog Duha biti spaseni?


To je kompleksno pitanje, iako bi moglo pozitivno da se na njega odgovori.

Kako se ponasa i razmislja covek koji je u stanju hule na Svetog Duha?


On ne razmislja, vec demon razmislja umesto njega.

Zasto je pravni poredak u svemiru takav da neko nevin mora da plati da bi se gresnik spasio?


Zato sto ga je Bog tako uspostavio, i u tom poretku je Bog najveca zrtva.

Da li je greh jesti meso i ribu?


Kakvo je to pitanje? Pa naravno da nije greh jesti meso i ribu.
 
Miroljub Petrovic
NESA je napisao:
Kako komentarisete teorije i dokaze Jovana I.Deretica.Govori dosta o Srbima i to lepo.Medjutim bio je ismejan u blicu ali jedini dokaz za koji nisu mogli da ospore a to je da je lobanja Srba OD SVIH NARODA najslicnija odnosno gotovo identicna lobanji tzv. kromanjonaca.Sta mislite o svemu ovome.


Generalno, nemam lepo misljenje o tome sto on prica, iako ima par retkih detalja koji su tacni.
 
Miroljub Petrovic
saul je napisao:
Miroljub_Petrovic:
[quote]I jos mozda da kazem ovo, koliko mi je poznato, jedan od staresina avdentisticke crkve u Beogradu (ili neka uticajna licnost u crkvi) je jedan od najpoznatijih i najuticajnih clanova jednog tajnog drustva u Beogradu. Svi znaju da je on clan (cak mozda i lider) jednog tajnog drustva, ali to tolerisu jer donosi velike pare u crkvu.


Znate li poimenice o kome se radi? Da postoje infiltratori u protestantskim crkvama to je sasvim jasno, ali nijesam znao da se prećutno tolerišu.


Znam ime, a vi mozete da se raspitate u njihovoj crkvi pa da saznate, ali to nije vazno za nasu raspravu.
 
Miroljub Petrovic
Nemanja Glisic je napisao:
Kakvo je vase misljenje o Vojislavu Seselju i njegovim knjigama? Znam da su mnoge njegove knjige propagandno-politicke, ali ima i naslova koji zvuce u skladu sa nasom temom (da ne reklamiram imate imena knjiga na wikipediji). Licno nisam procitao ni jednu njegovu knjigu (iskreno nemam neku zelju i da ih procitam), ali interesuje me vase misljenje.


Mislim da je u pitanju hrabar covek koji je jedini na svetskoj politickoj sceni koji se direktno suprostavio vatikanskoj azdaji. Njegov veliki nedostatak je to sto nije biblijski religiozan i sto naseda na provokacije, pa ispada da neke kompletne narode nipodastava. Cini mi se da je dobronameran, i moguce je da ce jednog dana da se okrene Bogu, pa da ga Bog upotrebi na pravi nacin.
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Cuo sam od Kavaja kao i monaha koji cuvaju veru svetih Otaca - nebi danas Srbiji bilo Pravoslavlja da nije bilo vladike Nikolaja i bogomoljackog pokreta za vreme komunizma (pevanje svetih pesama po selima, tako su ljudi primali veru, razgovarao sam sa starim monasima, koji su tim pesmama i dosli do manastira), danas takve monahe ne docekuju radosno cak i u Lelicima i Celijama gde su mosti oca Justina i vladike Nikolaja - sta mislite od tome?


Ne znam za to, vezano za monahe.

Po cemu je vas prijatelj A.Srnic kompetentan da prica o Pravoslavlju, ako nije po mojoj proceni dovoljno upoznat sa Pravoslavljem u Srbiji.


Kompetentan je da ovde prica o pravoslavlju jer to odlicno poznaje, a zavrsio je i pravoslavnu Bogosloviju.
 
Petar
Da li imate knjige "Novi svetski poredak" i "Tajna sudbina Amerike" u elektronskoj formi?

Kada ce otpoceti rat koji ce Bog povesti protiv satanista? Koliko ce jos trajati vreme milosti? Znate li mozda bar okvirno neki vremenski period?

Sta mislite o tvrdnji Ralfa Epersona da je Lucifer zavladao planetom zemljom u potpunosti 1. januara 2000. godine?
Izmenio/la Petar na 02.05.2008 11:41
 
Petar
Jesu li demoni pomagali izgradnju piramida?

Kakve veze ima Josif sa piramidama?
 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Da li imate knjige "Novi svetski poredak" i "Tajna sudbina Amerike" u elektronskoj formi?


Ovu orvu nemam, a ovu drugu imam, ako je to knjiga na koju mislim (ako je to knjiga koju sam najavio da uskoro izlazi iz stampe).

Kada ce otpoceti rat koji ce Bog povesti protiv satanista?


Bog uveliko radi protiv satanista.

Koliko ce jos trajati vreme milosti? Znate li mozda bar okvirno neki vremenski period?


Nije toliko vazno do kada ce trajati vreme milosti, koliko je bitno kada ce poceti da se desavaju strasne katastrofe koje predstavljaju uvod u kraj vremena milosti. Ja smatram da katastrofe mozemo da ocekujemo jako brzo, za koji mesec, najkasnije koju godinu.

Sta mislite o tvrdnji Ralfa Epersona da je Lucifer zavladao planetom zemljom u potpunosti 1. januara 2000. godine?


Ne znam za tu njegovu tvrdnju. Lucifer vlada zemljom od kada se Adam pobunio, ali njegova vladavina je ogranicena covekovim izborima.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 02.05.2008 17:00
 
Petar
Miroljub Petrovic je napisao:
[quote]Petar je napisao:
Da li imate knjige "Novi svetski poredak" i "Tajna sudbina Amerike" u elektronskoj formi?


Ovu orvu nemam, a ovu drugu imam, ako je to knjiga na koju mislim (ako je to knjiga koju sam najavio da uskoro izlazi iz stampe).


Ako je imate, dajte nam link! U pitanju je knjiga tog Epersona koji je pisao o masonima.
Izmenio/la Petar na 02.05.2008 17:18
 
Miroljub Petrovic
MOHAPX je napisao:
Citao sam Vasu knjigu "Nauka i problem smrti" i od tada sam se zainteresovao za kreacionizam. I dalje znam poprilicno malo o ovoj tematici ali zelim da znam jos. Kako da dodjem do Vase druge knjige?


Moju drugu knjigu mozete da kupite u knjizari Metaphysica, Beograd, Solunska 10, te. 011/292-0062, ili u nekoj od knjizara, a mozete i besplatno da je skinete sa linka:
http://www.cps.or.../tajna.pdf
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.22 sekundi!