Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
sanjin
Da li je Tesla bio demonizovan?
Da li su uopste svi naucnici demonizovani ili ima i onih koje je Bog nadahnuo?
 
Miroljub Petrovic
sanjin - poruka glasi:
Da li je Tesla bio demonizovan?
Da li su uopste svi naucnici demonizovani ili ima i onih koje je Bog nadahnuo?

Sigirno da ima demonizovanih, kao Ricard Dokins, a ima i nadahnutih kao Robert Dzentri, Arijel Rot i drugi.
 
IVAN POSLEDNJI
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
oganj - poruka glasi:
js964tst - poruka glasi:
uhapsili Hadzica
http://www.blic.r...u-Beogradu


Ejjj Srbijo zemljo izdajnicke vlade , pretci Ti se u grobu prevrcu.

Pa eto, Bog je upotrebio Hadzica da najpre zastiti narod od jezuitskog noza, a sada ga je upotrebio da se oznace svi izdajnici u Srbiji koji se lazno predstavljaju kao patrote. Najveci izdajnik je srpski Stepinac, (lazni) patrijarh Irinej, koji cuti kao mutav, i pored kojeg moze cela Srbija u Sodom da se pretvori, a on bi kao mulac cutao. U tom zlocinackom delu slede ga oni izdajnici iz (ne)svetog sinoda. Rekao bih: "Seme im se zatrlo", ali posto su se odlucili na vavilonsko-pagansko-papsku instituciju celibata (nezenstva) onda su sami sebi zatrli seme.

Tu je i izdajnicka masonska (lazna) Srpska akademija nauka i umetnosti koja cuti kao zalivena, koju ce Bog uskoro da spali vatrom, kao sto zasluzuje.

Ostali su boranija, ne bih da ih nabrajam. U svakom slucaju, uskoro ce dzelati doci i po nas, i po svakoga ko se ne pokloni sotonskom idolu Novog svetskog poretka. Isus je rekao: "Ko izdrzi do kraja, blago njemu."

Na kraju da kazem, voleo bih kada bih mogao da budem na mestu Gorana Hadzica i Ratka Mladica, jer bi tada moje ime bilo zapisano, kao sto je to sada njihovo, pored imena besmrtnih junaka Milosa Obilica, Gavrila Principa, Karadjordja i ostalih koji su stradali zarad odbrane svog naroda od ubica i satanista. Neprijatelj je ovim cinom hapsenja sebi dao autogol jer ce svaki razuman covek jos bolje da vidi zlocinacku pozadinu Novog svetskog poretka kojeg predvode razbojnici iz Vatikana.



Poštovani,

malo sam zbunjen gore navedenim,veoma cenim vaša predavanja ali ovo mi je nejasno...dakle nije mi jasno kako Ratko Mladić,Goran Hadžić i slični mogu ikada biti besmrtni junaci?!Ovo tvrdim iz više razloga.
Prvo,opšte poznata je činjenica da su svi oni bili Miloševićevi i Titovi puleni,dakle najveća komunistička bagra koju je Srbija videla u svojoj istoriji.Ne treba dalje da elaboriram šta komunisti misle o Bogu i kakav je njihov život,porodica....
Drugo,gde ste to videli da se junaci i nevini kriju po pećinama ko zečevi?Jel se Isus krio po pećinama od dželata?Od čega su to bežali kad su nevini i kad su junaci?Čemu strah kad veruju u Boga?
Ako ćemo već tako da proglašavamo junake onda ajde nekog običnog čoveka sa sela da proizvedemo u junaka jer je on to više zaslužio od ovih veverica.
Nisam želeo da zvučim kao neki sudija ali me je isprovocirao vaš odgovor i iznenadio jer zaista cenim vaše stavove ali sa ovim se nikako ne mogu složiti.
 
crnitrn
http://www.vecern...nak-313144
‎Српско-израелско пријатељство הידידות סרבי ישראלי‎
 
http://www.facebook.com/pages/Srpsko-Izraelsko-Pri
kotor
Delovi manifesta Andersa Breivika

Brejvik tako tvrdi da će Karadžić "zbog svojih napora da oslobodi Srbiju islama, uvek biti smatran i upamćen kao časni krstaški ratnik i evropski ratni heroj".

"Potpuno je neprihvatljivo to što su Amerika i Zapadna Evropa bombardovale našu srpsku braću. Sve što su oni hteli jeste da deportuju albanske muslimane nazad u Albaniju. Kad su Albanci to odbili, Srbi nisu imali drugog izbora nego da upotrebe vojsku. Nedopuštanjem Srbiji da reši problem na svojoj suverenoj teritoriji zapadni režimi iskopali su grob za Evropu. Napravili su budućnost u kojoj će nekoliko mini-pakistanaca (bombaša samoubica) na kraju biti stvoreno u svakoj zapadnoevropskoj prestonici. To je neprihvatljivo, potpuno neprihvatljivo - naveo je Brejvik.

Kosovski Srbi kao Jevreji pod Nacistima

Kad je reč o istoriji Kosova, Brejvik piše da su prema podacima iz 12. veka Srbi bili većina na Kosovu i da je tako bilo do 20. veka. On dalje navodi istorijske činjenice da su Albanci porazili Srbe tako što su rađali tri puta više dece i državnom politikom koja je vođena protiv srpskog življa. Istovremeno poredi i Jevreje pod nacistima u Nemačkoj sa Srbima danas pod Albancima na Kosovu.

"Slično, ali ne isto, Jevreji su doživeli pod nacistima u Nemačkoj. Pre Hitlera mržnja prema Jevrejima je bila institucionalizovana, a 1941. pretvorila se u politiku istrebljenja. Od 615.000 Jevreja u Nemačkoj 1910, nijedan nije ostao do 1945. I Jevreji pod nacistima i Srbi pod većinskim Albancima iskusili su isti trend depopulacije. Postoje snažni dokazi da su kosovski Srbi doživeli razne vrste etničkih prinuda koje su ih naterale da se rasele sa Kosova“, navodi Brejvik.

Bavio se i Josipom Brozom Titom, navodeći njegov navodni moto: "Za jaču Jugoslaviju treba nam što slabija Srbija".

Rešenost velikih sila da Kosovo postane samostalna država, Brejvik naziva neoprostivim potezom i tvrdi da je to samo još jedan korak u islamizaciji Evrope. On za Albance tvrdi da su "poznati kao kriminalci koji se bave prodajom droge".

Kosovo vidi kao prvu veliku pobedu evropskog islama od otomanske okupacije Krita 1669.
 
Miroljub Petrovic
IVAN POSLEDNJI - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
...
voleo bih kada bih mogao da budem na mestu Gorana Hadzica i Ratka Mladica, jer bi tada moje ime bilo zapisano, kao sto je to sada njihovo, pored imena besmrtnih junaka Milosa Obilica, Gavrila Principa, Karadjordja i ostalih koji su stradali zarad odbrane svog naroda od ubica i satanista. Neprijatelj je ovim cinom hapsenja sebi dao autogol jer ce svaki razuman covek jos bolje da vidi zlocinacku pozadinu Novog svetskog poretka kojeg predvode razbojnici iz Vatikana.


Poštovani,

malo sam zbunjen gore navedenim,veoma cenim vaša predavanja ali ovo mi je nejasno...dakle nije mi jasno kako Ratko Mladić,Goran Hadžić i slični mogu ikada biti besmrtni junaci?!Ovo tvrdim iz više razloga.
Prvo,opšte poznata je činjenica da su svi oni bili Miloševićevi i Titovi puleni,dakle najveća komunistička bagra koju je Srbija videla u svojoj istoriji.Ne treba dalje da elaboriram šta komunisti misle o Bogu i kakav je njihov život,porodica....

Govorio sam o tome vise puta, ali ocigledno nisi citao prethodne postove na ovom forumu. Dakle, komunizam nije najvece zlo koje moze da zadesi jedno drustvo, vec demokratija. Komunizam je dosao 1945. umesto masonske kraljevine Jugoslavije koja je pocela da se pretvara u pravi satanizam - nesto slicno onome u sta imamo da se danasnja Srbija pretvara. Dakle, komunizam je manje zlo od demokratije (satanizma). Ljudi su u Srbiji, nakon Prvog i pre Drugog svetskog rata, znali samo za moralni sunovrat, za nemoral velikog broja svestenika, za vlast koja se samo sepurila materijalizmom i razvratom, itd, bas kao i danas. I onda je doslo manje zlo - komunizam. Ako mislis da je komunizam vece zlo, onda si verovatno mlad pa se ne secas kako se zivelo za vreme Josipa Broza. Jeste da je drzava propadala i tada, ali mnogo slabijim tempom nego u vreme Karadjordjevica, i danas.

Milosevic i mnogi drugi jesu bili bivsi komunisti, ali su imali neke osobine patriotizma i morala, i Bog ih je upotrebio da se narod zastiti od treceg velikog genocida u 20. veku. Drzava jeste pala u kandze okupatora, odredjene teritorije su izgubljene, ali su sacuvane zive glave i zauzeti rezervni polozaji za neki novi potez koji bi doveo do izbavljenja, ako to Bog odluci.

Bog radi preko ljudi koje ima na terenu, a ne preko savrsenih, jer savrsenih nema. Mnogi su postali komunisti jer u tom trenutku nisu znali za nista bolje, a posle kada su saznali, okrenuli su se onome sto je bolje. Nije nikakav greh biti komunista iz neznanja. Osporavati Ratka Mladica jer je mozda nekada bio po automatizmu clan komunista je vise nego neozbiljno i neodgovorno.

Drugo,gde ste to videli da se junaci i nevini kriju po pećinama ko zečevi?Jel se Isus krio po pećinama od dželata?Od čega su to bežali kad su nevini i kad su junaci?Čemu strah kad veruju u Boga?

I prvi hriscani su se krili po katakombama. A sta su trebali da rade, da trce na minsko polje? Isus se krio od dzelata sve do trenutka kada mu je Bog Otac rekao da se preda. Ocigledno da ne poznajes dobro teologiju kad dajes ovakva uporedjenja. Naravno da treba da se krijemo od dzelata, a ne da im idemo pod noz, kao sto su to radili naivni Srbi u NDH.

Ako ćemo već tako da proglašavamo junake onda ajde nekog običnog čoveka sa sela da proizvedemo u junaka jer je on to više zaslužio od ovih veverica.

Lako je biti junak u svom dvoristu. Hajde da vidimo ko sme da se usudi da brani svoje bliznje i svoju otadzbinu od napada agresora. To sto pricas gluposti i junake nazivas "vevericama" to je tvoja sramota. Ali, takvo je vreme doslo da svako moze da se pravi pametan i da lupeta gluposti, a da za to nikome ne odgovara.

Nisam želeo da zvučim kao neki sudija ali me je isprovocirao vaš odgovor i iznenadio jer zaista cenim vaše stavove ali sa ovim se nikako ne mogu složiti.

Razmisli malo glavom, i nemoj da te srce vodi u zivotu, pa ce ti mnoge stvari biti jasnije. Pravis se pametniji od Boga koji na najbolji moguci nacin vodi sve tokove zivota i desavanja.
 
Miroljub Petrovic
crnitrn - poruka glasi:
http://www.vecern...nak-313144

Ne salje Hrvatska novac teroristima u Libiji, nego Vatikan. Hrvatska je okupirana drzava koja se nizasta nista ne pita (slicno kao i Srbija, i druge drzave u svetu).
 
Miroljub Petrovic
Kotor - poruka glasi:
Delovi manifesta Andersa Breivika

Brejvik tako tvrdi da će Karadžić "zbog svojih napora da oslobodi Srbiju islama, uvek biti smatran i upamćen kao časni krstaški ratnik i evropski ratni heroj".

"Potpuno je neprihvatljivo to što su Amerika i Zapadna Evropa bombardovale našu srpsku braću. Sve što su oni hteli jeste da deportuju albanske muslimane nazad u Albaniju. Kad su Albanci to odbili, Srbi nisu imali drugog izbora nego da upotrebe vojsku. Nedopuštanjem Srbiji da reši problem na svojoj suverenoj teritoriji zapadni režimi iskopali su grob za Evropu. Napravili su budućnost u kojoj će nekoliko mini-pakistanaca (bombaša samoubica) na kraju biti stvoreno u svakoj zapadnoevropskoj prestonici. To je neprihvatljivo, potpuno neprihvatljivo - naveo je Brejvik.

Kosovski Srbi kao Jevreji pod Nacistima

Kad je reč o istoriji Kosova, Brejvik piše da su prema podacima iz 12. veka Srbi bili većina na Kosovu i da je tako bilo do 20. veka. On dalje navodi istorijske činjenice da su Albanci porazili Srbe tako što su rađali tri puta više dece i državnom politikom koja je vođena protiv srpskog življa. Istovremeno poredi i Jevreje pod nacistima u Nemačkoj sa Srbima danas pod Albancima na Kosovu.

"Slično, ali ne isto, Jevreji su doživeli pod nacistima u Nemačkoj. Pre Hitlera mržnja prema Jevrejima je bila institucionalizovana, a 1941. pretvorila se u politiku istrebljenja. Od 615.000 Jevreja u Nemačkoj 1910, nijedan nije ostao do 1945. I Jevreji pod nacistima i Srbi pod većinskim Albancima iskusili su isti trend depopulacije. Postoje snažni dokazi da su kosovski Srbi doživeli razne vrste etničkih prinuda koje su ih naterale da se rasele sa Kosova“, navodi Brejvik.

Bavio se i Josipom Brozom Titom, navodeći njegov navodni moto: "Za jaču Jugoslaviju treba nam što slabija Srbija".

Rešenost velikih sila da Kosovo postane samostalna država, Brejvik naziva neoprostivim potezom i tvrdi da je to samo još jedan korak u islamizaciji Evrope. On za Albance tvrdi da su "poznati kao kriminalci koji se bave prodajom droge".

Kosovo vidi kao prvu veliku pobedu evropskog islama od otomanske okupacije Krita 1669.

Vrlo je moguce da je neprijatelj pronasao nekog normalnog Norvezanina, koji je imao uticaj na ljude preko interneta, i da su ga nevinog optuzili za bombaski napad koji su sami izveli. Kada bi pustili coveka da progovori, imali bismo vise informacija. Ocigledno da je u pitanju velika muljaza, ali kad malo prodje vreme videcemo sve detalje, iako je glavna slika vec sada jasna.
 
MarkonJol
http://translate....mp;act=url
 
sanjin
Da li se u socijalistickoj Jugoslaviji zivjelo "dobro" zato sto nas je Bog blagoslovio zbog naseg otpadnistva?
 
IVAN POSLEDNJI
Poštovani,

krajnje je nekorektno nekome reći da lupa gluposti jer to podseća na gordost,niste Vi sveznajuci Bog pa da određujete šta je glupost a šta ne,ali ja vam neću uzvratiti istom merom.Sami ste na početku napisali da je komunizam ZLO i svaka dalja rečenica posle toga nema nikakvog smisla.Ako je vama u interesu da promovišete zlo onda neka vam bude ali onda nemojte govoriti o mojoj sramoti.
Molim vas da mi navedete slučajeve kada se Isus krio.Jako me zanima kada,gde i kako se Isus sakrivao,jer očigledno sam propustio taj deo.
Lepo ste iskarikirali moje reči,nisam mislio da treba da idemo dželatu pod nož kao bezumnici već da ne treba ničeg da se plašimo ako verujemo u Boga.
Nipodaštavate srpske žrtve iz NDH,pišete da su bili naivni.Gospodine to su pravi mučenici a ne ove komunjare koje vi veličate.
"Milosevic i mnogi drugi jesu bili bivsi komunisti, ali su imali neke osobine patriotizma i morala"?!Molim Vas da mi navedete te osobine morala.I kako to "bivši",u međuvremenu su postali fini,pobožni ljudi.O čemu vi to pišete?Jednom ćerka izvršila samoubistvo,drugi sahranjen po paganskim običajima u dvorištu kuće,treći ima ženu,švalerku i vanbračno dete....jel treba još da nabrajam gospodine?
Kažete Bog ih je upotrebio?!Kako vi znate da ih je upotrebio baš u tu svrhu?Da li ste vi njegov PR?Kako Vi uopšte znate kako,zašto i u koju svrhu Bog koristi ljude?Uostalom Bog se obraća onima koje izabere,nešto sumnjam da se obratio Miloševiću i Mladiću.
Ne znam zasigurno ali ne znate ni Vi,možete samo da nagađate...da ne upotrebim reč koju ste Vi upotrebili.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 25.07.2011 14:46
 
Dragan V
Odličan tekst "Šta piše na dnu plastične ambalaže"

http://www.biospa...age_id=306

 
Miroljub Petrovic
sanjin - poruka glasi:
Da li se u socijalistickoj Jugoslaviji zivjelo "dobro" zato sto nas je Bog blagoslovio zbog naseg otpadnistva?

U socijalistickoj Jugoslaviji se nije zivelo "dobro", ali se zivelo bolje nego u masonskoj kraljevini Jugoslaviji - bilo je mnogo vise morala. Kada bi nam Bog sudio po nasim (ne)delima odavno bismo svi bili mrtvi. Ovako, Bog je dopustio onog austrijskog kaplara Broza da zavodi komunizam. To je bilo manje zlo od Karadjordjevicevog evropejstva i masonstva. U vreme Karadjordjevica je otprilike bilo kao danas - otpad i nemoral na sve strane zarad "ugleda u svetu".
 
kristinanj
Postovani gospodine Petrovicu da li biste mogli da mi rastumacite sledeci stih

"Samo ne smete jesti meso s njegovom dusom, to jest s njegovom krvlju."(1. Mojsijeva 9,4)

kao i stih

"A i vasu cu krv, vase duse, traziti. Trazicu je od svake zivotinje, i od svakog coveka, od njegovog bliznjeg, trzicu covekovu dusu."(1. Mojsijeva 9,5)

Unapred zahvalna,
Kristina
 
Miroljub Petrovic
IVAN POSLEDNJI - poruka glasi:
Poštovani,

krajnje je nekorektno nekome reći da lupa gluposti jer to podseća na gordost,niste Vi sveznajuci Bog pa da određujete šta je glupost a šta ne,ali ja vam neću uzvratiti istom merom.

Ne radi se tu o gordosti, vec o preuzimanju odgovornosti. Ja preuzimam odgovornost za red na ovom forumu i sankcionisem svaki oblik destruktivnog ponasanja u skladu sa zakonom koji je Bog dao. Ako ja to lose radim, onda ljudi nece dolaziti na ovaj forum i on ce se ugasiti. Ono sto ti pises je klasicna prica mladog i naivnog coveka, koji je dobronameran, ali ocigledno po nekim pitanjima pogresno naucen. Ja sam blago rekao da "pricas gluposti", iako bi u teokratskoj drzavi poginuo zbog izjave da je Ratko Mladic "veverica". Nije potrebno da neko bude sveznajuc da bi pravio red u svom dvoristu.

Sami ste na početku napisali da je komunizam ZLO i svaka dalja rečenica posle toga nema nikakvog smisla.Ako je vama u interesu da promovišete zlo onda neka vam bude ali onda nemojte govoriti o mojoj sramoti.

Komunizam jeste zlo, ali postoji "manje zlo" i "vece zlo". Mi smo prosi kroz manje zlo i zato nismo tako moralno posrnuli kao drzave i narodi koji su imali demo(n)kratiju sve vreme, kao sto su to zapadno-evropski narodi.

Molim vas da mi navedete slučajeve kada se Isus krio.Jako me zanima kada,gde i kako se Isus sakrivao,jer očigledno sam propustio taj deo.

Ocigledno da nisi pazljivo citao jevandjelja, ili ih mozda uopste nisi citao. Da li ti je poznato da kada su na pocetku Njegove sluzbe hteli da ga bace sa litice jer je za sebe rekao da je Mesija, da se on izvukao iz njihovih ruku i sakrio se od njih? Tokom svih 3,5 godina sluzbe mozes da citas da Isus kaze: "Jos nije kucnuo moj cas" i da se stalno sklanjao, cak i od ucenika, negde u prirodu, na planinu, daleko od ljudi i od fariseja koji su trazili da ga uhvate.

Lepo ste iskarikirali moje reči,nisam mislio da treba da idemo dželatu pod nož kao bezumnici već da ne treba ničeg da se plašimo ako verujemo u Boga.

Nisam nista iskarikirao. Ti si rekao da su se Mladic i Hadzic "veverice" koje su se skrivale. Pa sta su trebali da rade? Hajde reci.

Nipodaštavate srpske žrtve iz NDH,pišete da su bili naivni.Gospodine to su pravi mučenici a ne ove komunjare koje vi veličate.

Srpski narod je verovao Karadjordjevicima i lovackim pricama popova koji su mlatili praznu slamu umesto da su narod ucili i opominjali ga da se sacuva od genocida koji mu se sprema. To isto i danas imamo.

"Milosevic i mnogi drugi jesu bili bivsi komunisti, ali su imali neke osobine patriotizma i morala"?!Molim Vas da mi navedete te osobine morala.

Ti mora da si teski slepac kad ne vidis da je taj kilavi Milosevic pomagao otpor naroda u Krajini i Bosni protiv povampirenog nacizma. Pomagao je kilavo, ali je pomagao, za razliku od ovih danasnjih evropljana. Eto, preo tog kilavog Milosevica sacuvane su stotine hiljada ljudskih glava koje su izbegle u Srbiju, a osnovana je i Republika Srpska, kakva god da je, nema veze sto je vode Dodik i evropljani. Ko danas u svetu sme da se suprostavi NATO nacistima i ludacima iz Vatikana? Smeo je taj kilavi Milosevic. Nije bio dovoljno sposoban pa je pao. Da je bio pobozan, danas bi Srbija bila veca od Srbije u vreme cara Dusana.

I kako to "bivši",u međuvremenu su postali fini,pobožni ljudi.O čemu vi to pišete?

Jesi li cuo za "obracenje"? Jesi li cuo ako se ubica "Savle iz Tarsa" obratio pa postao Hristov sledbenik? Jel mislis da ako neko pocini jednom neki greh, i to mozda iz neznanja, za njega vise nema sansi da se popravi? Mozda si ti bio bezgresan ceo zivot pa si sad nasao da kokodaces kako sve koji su nekada pogresili treba pobiti. Ako je tako, javi da dodjemo da gledamo uzivo kad te Bog bude zivog vazneo na nebo, posto si savrsen.

Jednom ćerka izvršila samoubistvo,

Kakav si magarac, majko mila. Kako verujes ustaskim medijima. Mladiceva cerka je ubijena od strane neprijatelja, ali ti gledas B92 i citas Blic pa bljujes takve bljuvotine koje ni pas sa maslom ne bi pojeo.

drugi sahranjen po paganskim običajima u dvorištu kuće,

Trebao je da ga sahrani patrijarh ekumenista da bi ti bio zadovoljan.

treći ima ženu,švalerku i vanbračno dete....jel treba još da nabrajam gospodine?

Nema nikakvu svalerku, nego ima dve zene o kojima brine. Sta je tu problem? Da ima zenu i svalerku koju krije, onda bi bio "hriscanski macho men", jer biti svaler je kul u savremenom hriscanstvu. A ako neko ima dve zene o kojima brine, kao sto su to imali Avram, Isak, Jakov i drugi patrijarsi, onda je to problem.

Kažete Bog ih je upotrebio?!Kako vi znate da ih je upotrebio baš u tu svrhu?Da li ste vi njegov PR?Kako Vi uopšte znate kako,zašto i u koju svrhu Bog koristi ljude?

Ja imam oci pa vidim kako Bog koristi ljude, a ti imas crne naocare koje su ti stavili B92 i Blic, pa lupas kao Maksim po diviziji. Bilo bi dobro da malo oladis i da uzmes da ucis, da se dovodis u red, da se ne brukas sa ovakvim izjavama.

Uostalom Bog se obraća onima koje izabere,nešto sumnjam da se obratio Miloševiću i Mladiću.

Sad ce Bog tebi da se obrati posto si mnogo pametan i onda Srbija ulazi u "zlatno doba".
 
Miroljub Petrovic
kristinanj - poruka glasi:
Postovani gospodine Petrovicu da li biste mogli da mi rastumacite sledeci stih

"Samo ne smete jesti meso s njegovom dusom, to jest s njegovom krvlju."(1. Mojsijeva 9,4)

kao i stih

"A i vasu cu krv, vase duse, traziti. Trazicu je od svake zivotinje, i od svakog coveka, od njegovog bliznjeg, trzicu covekovu dusu."(1. Mojsijeva 9,5)

Unapred zahvalna,
Kristina

U Bibliji Bog koristi odredjene termine, u ovom slucaju delove ljudskog tela, da bi objasnio odredjene fenomene. Tako se termin "srce" koristi da bi se objasnilo stanje covekovog duha i odnosa prema Bogu. Isus kaze da iz "srca izlaze zle misli..." Termin "bubrezi" se koristi za opis covekovih emocija, a termin "creva" koristi kao mehanizam preko kojeg Bog komunicira sa covekom na poseban nacin. Imate o tome detaljnije objasnjeno u knjiz na donjem linku:

http://www.mediaf...h3xq7n92h3

Tako se termin "krv" koristi za opis covekove "duse". Poznato je da je krv losa za ishranu jer je bogata hranljivim sastojcima (preko krvi se hrana prenosi do svih celija organizma), i zato se na krvi lako razvijaju mikroorganizmi. Ali, u Bibliji imamo jos jedan dodatni momenat gde nam Bog kaze da "krv" predstavlja "dusu", u smislu da se prolivanjem krvi Mesije nudi spasenje svim zabludelim dusama, kao i da ce svaki onaj koji siri smrt (ubija druge ljude, ili duse) biti ubijen od strane Boga na nacin da ce se njegova krv proliti (dusa ce poginuti).

Poznato je da kada se covek povredi ili posece, to se dozivljava kao veoma ozbiljna stvar jer i najmanje prolivanje krvi moze da izazove smrt (gubitak duse). Dobro je da covek razume da je prolivanje krvi povezano sa gubitkom duse (zivota), pa je i taj teoloski momenat dodat zabrani konzumiranja mesa sa krvlju.
 
sanjin
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
sanjin - poruka glasi:
Da li se u socijalistickoj Jugoslaviji zivjelo "dobro" zato sto nas je Bog blagoslovio zbog naseg otpadnistva?

U socijalistickoj Jugoslaviji se nije zivelo "dobro", ali se zivelo bolje nego u masonskoj kraljevini Jugoslaviji - bilo je mnogo vise morala. Kada bi nam Bog sudio po nasim (ne)delima odavno bismo svi bili mrtvi. Ovako, Bog je dopustio onog austrijskog kaplara Broza da zavodi komunizam. To je bilo manje zlo od Karadjordjevicevog evropejstva i masonstva. U vreme Karadjordjevica je otprilike bilo kao danas - otpad i nemoral na sve strane zarad "ugleda u svetu".

A od kada to Bog donosi "manje zlo" da bi spasio neki narod?
To sto je zivotni standard u socijalizmu bio bolji nego danas ili u doba Karadjordjevica ne znaci nista.Sotona upravo i donosi materijalnu korist da bi zavodio ljude.
Bilo je vise morala? A u cemu se taj moral ogledao konkretno? U bogohuljenju? U rusenju crkava i manastira? U masakriranju svestenika i neistomisljenika?
Znate da su i masoni i komunisti ista bagra koju je stvorio Vatikan,zato me cudi da mjerite ko je bolji od njih.Zlo je zlo(satanizam je satanizam),nema manje-vece,i treba ga se kloniti.
Izmenio/la sanjin na 25.07.2011 17:09
 
jaka7172
jel si primetio ti po gradovima sirom srbije da najvise ima golubova koji se onako gegaju po gradu koji nisu u stanju ni da polete,ili onako kao onemocale u nekom cosku kako kunjaju.Samo da te podsetim da se golub spominje i u Sv.Pismu.Kazi mi tvoje misljenje o tome.Kako ih ti dozivljavas kad prodjes pored njih.Dal ti oni nagovestavaju nesto ? Aj pozdrav za sada...
 
Miroljub Petrovic
sanjin - poruka glasi:
A od kada to Bog donosi "manje zlo" da bi spasio neki narod?

Bog ne "donosi" manje zlo, nego ga "dopusta". Nije isto kada je u jednoj drzavi dozvoljeno kockanje, prostitucija, homoseksualizam, prodaja droge i sl, i kada to nije dozvoljeno (kao i vreme komunizma kod nas).

To sto je zivotni standard u socijalizmu bio bolji nego danas ili u doba Karadjordjevica ne znaci nista.Sotona upravo i donosi materijalnu korist da bi zavodio ljude.

Niko ovde ne govori o "standardu", govorimo o moralu.

Bilo je vise morala? A u cemu se taj moral ogledao konkretno?

Treba da pitas nekog starijeg, ko je ziveo u JU komunizmu, kako je to izgledalo. Daleko od toga da ja podrzavam taj koncept, samo kazem da je bio "manje zlo" od Karadjordjeviceve masonske Jugoslavije i ovog satanizma koji danas imamo. Tacno je da je komunizam doveo do ovog sto danas imamo, ali smo mi jos uvek na pocetku procesa satanizacije u odnosu na zapadno-evropske drzave, bas zbog sporijeg procesa moralnog propadanja za vreme komunizma.

U tom JU komunizmu je bilo zabranjeno mnogo toga sto je danas dozvoljeno i sto se reklamira. Da sad ne nabrajam, gore sam spomenuo. Pored toga, radnicima je na vreme isplacivana plata, ako govorimo i o tom aspektu moralnosti.
Bilo je nemorala, naravo, ali to nije bilo ni 5% onoga sto se radi na Zapadu.

U bogohuljenju? U rusenju crkava i manastira? U masakriranju svestenika i neistomisljenika?

Odgovorno tvrdim da su komunisti bili "bic Bozji" za moralno posrnulu crkvu koja nijednom nije digla glas protiv stravicnog nemorala koji se radio u Karadjordjevicevoj Jugoslaviji. Pogledaj danasnje stanje u nasoj crkvi i imaces sliku onoga sto se radilo u vreme prve Jugoslavije. To sto su komunisti bili ateisti, to ne znaci da je to opravdanje za nemoral koji se radio u crkvi. Pa Bog je poslao razbojnika Navuhodonosora da se obracuna sa moralno posrnulim Jevrejima. Komunizam se u velikoj meri primio kod nas jer su ljudi bili razocarani stravicnim nemoralnom koji se radio u crkvi, slicno kao danas.

Znate da su i masoni i komunisti ista bagra koju je stvorio Vatikan,zato me cudi da mjerite ko je bolji od njih.Zlo je zlo(satanizam je satanizam),nema manje-vece,i treba ga se kloniti.

Masoni su druga grana u odnosu na komunizam. Jesu i jedni i drugi slicna bagra, ali cinjenica je da se komunizam u jednom trenutku, na nekim prostorima, otrgao kontroli jezuita, i to je jedno vreme bilo povoljno za nas. Naravno da postoji "manje" i "vece" zlo. Komunizam je manje zlo od demokratije, kao sto je okupacija od strane islamskih fanatika manje zlo od okupacije od strane jezuita.
 
Miroljub Petrovic
jaka7172 - poruka glasi:
jel si primetio ti po gradovima sirom srbije da najvise ima golubova koji se onako gegaju po gradu koji nisu u stanju ni da polete,ili onako kao onemocale u nekom cosku kako kunjaju.Samo da te podsetim da se golub spominje i u Sv.Pismu.Kazi mi tvoje misljenje o tome.Kako ih ti dozivljavas kad prodjes pored njih.Dal ti oni nagovestavaju nesto ? Aj pozdrav za sada...

Nisam ekspert za golubove kao ti, pa ne bih da komentarisem.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.53 sekundi!