Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
crnitrn
http://www.sports...46526.html
‎Српско-израелско пријатељство הידידות סרבי ישראלי‎
 
http://www.facebook.com/pages/Srpsko-Izraelsko-Pri
gorancps
Vakcinisu li djecu u Izraelu kao kod nas?
 
Miroljub Petrovic
Goran D - poruka glasi:
Vakcinisu li djecu u Izraelu kao kod nas?

Ne da ih vakcinisu, nego je to bruka.
 
sanjin
Da li covjek treba da se suprostavlja neprijateljima? Da li narod jedan treba da se suprostavlja neprijateljima? Sta kaze Biblija?
 
biblija22
TRAVEL AND LEARN HEBREW IN SERBIA!
PUTUJ I UCI HEBREJSKI KROZ SRBIJU!

http://www.youtub...4a1R0c0MnM
 
Miroljub Petrovic
sanjin - poruka glasi:
Da li covjek treba da se suprostavlja neprijateljima? Da li narod jedan treba da se suprostavlja neprijateljima? Sta kaze Biblija?

Pitanje nije DA LI, nego KAKO da se narod suprotstavlja neprijateljima? Ako se ne suprotstavimo neprijateljima oni ce nam uvesti svoje destruktivne zakone i unistice nam decu i drzavu. Ali, kako da se suprotstavimo neprijatelju kad to znaci da treba da se suprotstavimo celom svetu? U Bibliji lepo pise kako se to radi. Narod udje u savez sa Bogom i onda Bog stiti taj narod i tu drzavu. Kraj price. Svaki narod moze da udje u savez sa Bogom, a odredbe saveza su date u Mojsijevim knjigama. Narod treba da prihvati odredbe saveza koji Bog nudi, sto znaci da zivi po zakonima koje je Bog uspostavio (to su zakoni za stvaranje dobrih ljudi), i onda Bog preuzima stvar u svoje ruke kada je u pitanju zastita od spoljnih neprijatelja.

Pojedinci mogu da se stite od neprijatelja tako sto ce da se sklanjaju od svakog zla, i da pokusaju da izbegnu udarce okoline na svaki moguci nacin, a da u isto vreme pokusaju da pomognu ljudima oko sebe koliko mogu (iako je najteza stvar u ovom svetu pomoci ljudima, jer ljudi vole zlo, tako su nauceni od malena).
 
JA PRAVOSLAVAC
Miroljube stalno govoris kako je svako slovo Biblije poplocano naucnim cinjenicama.U vezi sa tim imam jedno pitanje.Kako da shvatimo ovaj stih sa stanovista nauke :"I stade sunce i ustavi se mesec, dokle se ne osveti narod neprijateljima svojim. Ne piše li to u knjizi Istinitog? I stade sunce nasred neba i ne naže k zapadu skoro za ceo dan." Kako ovo moze da se desi?Kao prvo sunce se ne krece pa ne moze ni da stane;kao drugo takav dogadjaj bi izazvao poremecaj na nasoj planeti,jer mesec svojom gravitacijom utice na nju;i kao trece trebalo je da pise "stade Zemlja" a ne sunce,ako se primenjuje nauka.
http://www.antamedia.com/pretrazivac/
 
kotor
Sukob Vatikana i Irske

Vatikan povukao ambasadora iz Irske, zbog reakcije premijera Enda Kenija na upozorenje sveštenicima da seksualno zlostavljanje dece ne prijavljuju policiji, već rešavaju prema kanonu katoličke crkve. Premijer izjavio da kanonski zakon "ne važi u Irskoj".

http://www.rts.rs...Irske.html
 
Miroljub Petrovic
JA PRAVOSLAVAC - poruka glasi:
Miroljube stalno govoris kako je svako slovo Biblije poplocano naucnim cinjenicama.U vezi sa tim imam jedno pitanje.Kako da shvatimo ovaj stih sa stanovista nauke :"I stade sunce i ustavi se mesec, dokle se ne osveti narod neprijateljima svojim. Ne piše li to u knjizi Istinitog? I stade sunce nasred neba i ne naže k zapadu skoro za ceo dan." Kako ovo moze da se desi?Kao prvo sunce se ne krece pa ne moze ni da stane;

Vidi se da si "ekspert" za astronomiju. Ko kaze da se Sunce i Mesec ne krecu? Naravno da se krecu. Ovde se iznosi opis koji je posmatrao obican narod, koji nije bio "ekspert" za astronomiju, a to je da je Bog zaustavio nebeska tela (Sunce, Mesec i Zemju), ili delovao na nacin da se dan produzi i da se Isus Navin obracuna sa svojim (i Bozjim) neprijateljima.

kao drugo takav dogadjaj bi izazvao poremecaj na nasoj planeti,jer mesec svojom gravitacijom utice na nju;

Hoces da kazes da Bog nije u stanju da produzi dan, tako da izgleda da Sunce stoji na horizontu i ne zalazi odredjeno vreme? Izgleda da ti bolje znas od Boga sta se moze, a sta ne moze u svemiru. Ako ovo procitaju oni ateisti sa astronomskog fakulteta mozda te pozovu da budes profesor kod njih.

i kao trece trebalo je da pise "stade Zemlja" a ne sunce,ako se primenjuje nauka.

E, ovo je vec za Nobelovu nagradu.
 
Miroljub Petrovic
Kotor - poruka glasi:
Sukob Vatikana i Irske

Vatikan povukao ambasadora iz Irske, zbog reakcije premijera Enda Kenija na upozorenje sveštenicima da seksualno zlostavljanje dece ne prijavljuju policiji, već rešavaju prema kanonu katoličke crkve. Premijer izjavio da kanonski zakon "ne važi u Irskoj".

http://www.rts.rs...Irske.html

Taj premijer ce uskoro biti smenjen, a ako je istinski religiozan onda bi Bog mogao da ga upotrebi za obracun sa vatikanskom azdajom. Ipak, mislim da je to samo jedan lokalni sukob masonerije sa papstvom i da ce se to brzo zavrsiti smenom irskog premijera.
 
JA PRAVOSLAVAC
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
JA PRAVOSLAVAC - poruka glasi:

Vidi se da si "ekspert" za astronomiju. Ko kaze da se Sunce i Mesec ne krecu? Naravno da se krecu. Ovde se iznosi opis koji je posmatrao obican narod, koji nije bio "ekspert" za astronomiju, a to je da je Bog zaustavio nebeska tela (Sunce, Mesec i Zemju), ili delovao na nacin da se dan produzi i da se Isus Navin obracuna sa svojim (i Bozjim) neprijateljima.

Krecu se,ali ne iznad Zemlje po nebeskom svodu.Ja ne kazem da Bog nije u stanju da bilo sta ucini,ali ovaj opis pokazuje klasicno verovanje naroda u to vreme tj.geocentrizam

kao drugo takav dogadjaj bi izazvao poremecaj na nasoj planeti,jer mesec svojom gravitacijom utice na nju;

Hoces da kazes da Bog nije u stanju da produzi dan, tako da izgleda da Sunce stoji na horizontu i ne zalazi odredjeno vreme? Izgleda da ti bolje znas od Boga sta se moze, a sta ne moze u svemiru. Ako ovo procitaju oni ateisti sa astronomskog fakulteta mozda te pozovu da budes profesor kod njih.

Ja nisam ateista,ali osnovne stvari znam,barem vise od ljudi iz srednjeg veka.

i kao trece trebalo je da pise "stade Zemlja" a ne sunce,ako se primenjuje nauka.

E, ovo je vec za Nobelovu nagradu.

Nije za Nobelovu nagradu,nego je dokaz da nije bas svako slovo Biblije poplocano naucnim cinjenicama.Ajde brate Miroljube posteno.Da bi na nebu ljudima izgledalo da stoje Mesec i Sunce i time se i dan produzio,treba da da stane Zemlja jer se ona krece i opis bi zaista bio korektan i poplocan naukom.Ovaj stih me je zaista mucio i nemam racionalnog odgovora na njega(za sada) i mislio sam da ces mi ti kao vodeci kreacionista u nasoj zemlji dati racionalan odgovor,a ono usledio je odgovor tipa "Ako je ljudima ne moguce Bogu je sve moguce".To i jeste istina i ja u to verujem ali to nije nauka,nego natprirodni fenomen.
Izmenio/la JA PRAVOSLAVAC na 26.07.2011 14:34
http://www.antamedia.com/pretrazivac/
 
Miroljub Petrovic
JA PRAVOSLAVAC - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
E, ovo je vec za Nobelovu nagradu.

Nije za Nobelovu nagradu,nego je dokaz da nije bas svako slovo Biblije poplocano naucnim cinjenicama.Ajde brate Miroljube posteno.Da bi na nebu ljudima izgledalo da stoje Mesec i Sunce i time se i dan produzio,treba da da stane Zemlja jer se ona krece i opis bi zaista bio korektan i poplocan naukom.Ovaj stih me je zaista mucio i nemam racionalnog odgovora na njega(za sada) i mislio sam da ces mi ti kao vodeci kreacionista u nasoj zemlji dati racionalan odgovor,a ono usledio je odgovor tipa "Ako je ljudima ne moguce Bogu je sve moguce".To i jeste istina i ja u to verujem ali to nije nauka,nego natprirodni fenomen.

A sta je problem da Zemlja stane? Sad mozemo da raspravljamo o tehnickim detaljima KAKO je Bog ucinio da izgleda da su Sunce i Mesec stali. Mogao je da ucini da stanu i Sunce i Mesec i Zemlja, a mogao je i na druge nacine. Ne vidim razloga da se iscudjavas.
 
Nikola Jelacic
Da bi na nebu ljudima izgledalo da stoje Mesec i Sunce i time se i dan produzio,treba da da stane Zemlja jer se ona krece i opis bi zaista bio korektan i poplocan naukom.


Ako Miroljub dopusti, samo da dodam nesto. Pitanje: zasto se onda kaze da je Sunce izaslo ili zaslo, kada to nije naucno tacno? Ali opet, iako smo svi savrseno racionalni, nikad necemo reci da je "zemlja zasla".
Ovakav nacin izrazavanja, kad se pojave objasnjavaju s nase (zemaljske) tacke gledista, se naziva fenomenoloskim, i on je veoma karakteristican za Sveto Pismo.
S druge strane, hebrejske reci koje se koriste u tim stihovima upucuju na to da je zemljina rotacija usporena ili potpuno zaustavljena.
Za takva i slicna pitanja imas objasnjenja na mnogim sajtovima kao sto je
http://www.tekton...
 
JA PRAVOSLAVAC
Nije Miroljube problem da Zemlja stane.Problem je to sto u predavanjima govoris kako su u Bibliji dati detalji,kako je sve jasno i kako je sve u skladu sa naukom,kako i prosti ljudi veoma lako mogu razumeti sta tamo pise.I ono sto je najneverovatnije sto sam i pre ponovio,tvoja cuvena recenica:"Svako slovo Biblije je poplocano naucnim cinjenicama".To jednostavno nije tacno,jer Biblija nije skolski udzbenik vec religijska knjiga.Nemoj da zameris sto te malo kritikujem,ali kada covek nakon tvojih predavanja pocne da cita Sveto Pismo ima preduverenje sasvim drugacije od onoga na sta ce naici.Eto,ja sam naisao na taj stih,i pitao sam sebe kako bih nekome odgovorio kada bi me pitao da mu pojasnim navedeni stih sa naucne strane.Razmisljao i nisam nasao drugog odgovora osim toga da Bogu nije nista nemoguce,ali ponavljam to nije naucno objasnjenje,iako verujem da Biblija govori istinu.U njoj ne pise da je stala Zemlja(mozda i jeste) nego pise da je stalo Sunce koje je potom zaslo,sto moramo priznati nije naucno tacno.Znam da je ovo mozda najperifernije od najperifernijih pitanja za nas,ali u debati sa recimo ateistima,moze biti postavljeno.Eto ja o ovome necu vise pisati i jos jednom,ne moj da mi zameris na dosadjivanju,cisto me interesuje da saznam sto vise mogu.
http://www.antamedia.com/pretrazivac/
 
sanjin
Ko je bila Kainova žena?
 
Miroljub Petrovic
JA PRAVOSLAVAC - poruka glasi:
Nije Miroljube problem da Zemlja stane.Problem je to sto u predavanjima govoris kako su u Bibliji dati detalji,kako je sve jasno i kako je sve u skladu sa naukom,kako i prosti ljudi veoma lako mogu razumeti sta tamo pise.I ono sto je najneverovatnije sto sam i pre ponovio,tvoja cuvena recenica:"Svako slovo Biblije je poplocano naucnim cinjenicama".To jednostavno nije tacno,jer Biblija nije skolski udzbenik vec religijska knjiga.Nemoj da zameris sto te malo kritikujem,ali kada covek nakon tvojih predavanja pocne da cita Sveto Pismo ima preduverenje sasvim drugacije od onoga na sta ce naici.Eto,ja sam naisao na taj stih,i pitao sam sebe kako bih nekome odgovorio kada bi me pitao da mu pojasnim navedeni stih sa naucne strane.Razmisljao i nisam nasao drugog odgovora osim toga da Bogu nije nista nemoguce,ali ponavljam to nije naucno objasnjenje,iako verujem da Biblija govori istinu.U njoj ne pise da je stala Zemlja(mozda i jeste) nego pise da je stalo Sunce koje je potom zaslo,sto moramo priznati nije naucno tacno.Znam da je ovo mozda najperifernije od najperifernijih pitanja za nas,ali u debati sa recimo ateistima,moze biti postavljeno.Eto ja o ovome necu vise pisati i jos jednom,ne moj da mi zameris na dosadjivanju,cisto me interesuje da saznam sto vise mogu.

Ja samo da ti ponovim da lupetas gluposti, ali evo da ostavim ljudima da citaju tvoju "kritiku". Nauka nije blebetanje, kao sto to rade ateisti. Nauka je "primenjena logika", po definiciji. Bog sve lepo objasnjava, logicki i razumljivo, tako da svako moze da razume, osim ateistickih naucnika i onih koje su oni ucili, kojima se ne svidja Bozji nacin objasnjavanja. Ovo nije forum za takve "naucnike" i njima slicne. Ovo je zadnji put da ti odgovaram na tvoje ultra glupe zamerke, samo iz razloga sto si do sada bio relativno pristojan.

Dakle, kada se kaze da je Biblija "naucna knjiga" to podrazumeva i da je "religijska knjiga", jer teologija je nauka koja nas uci kako da se povezujemo (religiramo) sa Bogom.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 26.07.2011 21:37
 
Miroljub Petrovic
sanjin - poruka glasi:
Ko je bila Kainova žena?

Proctaj malo prethodne postove, ili preko opcije "Trazi" ukucaj "Kain". To sam objasnjavao ovde bar 700 puta.
 
robertp
Pozdrav, Miroljube!

Vidim da se Ameri kolju oko regulacije duga.
Kažu da 02. avgusta, ako se ne postigne dogovor dolazi do totalnog kolapsa
američke ekonomije, a to znači krizu goru od Velike depresije.
To bi značilo urušavanje i svjetske ekonmije.

Smatrate li da nas se samo nastoji uplašiti i držati u strahu i
neizvjesnosti ili da će se globalni ekonomski sustav raspasti te nas uvesti
u krizu kakvu svijet još nije vidio?

Pozdrav od Roberta iz Požege
 
Miroljub Petrovic
robertp - poruka glasi:
Pozdrav, Miroljube!

Vidim da se Ameri kolju oko regulacije duga. Kažu da 02. avgusta, ako se ne postigne dogovor dolazi do totalnog kolapsa američke ekonomije, a to znači krizu goru od Velike depresije. To bi značilo urušavanje i svjetske ekonmije.

Smatrate li da nas se samo nastoji uplašiti i držati u strahu i
neizvjesnosti ili da će se globalni ekonomski sustav raspasti te nas uvesti u krizu kakvu svijet još nije vidio?

Pozdrav od Roberta iz Požege

Cinjenica je da su Obama i kongresmeni samo pioni dobro uigrane masinerije. Naravno da nema potrebe da se dize prasina jer oni mogu da ostampaju jos novca i da sve bude kao i do sada. Ali, ako neko hoce da izaziva sukobe (kao u Grckoj), da bi kroz njih ostvarivao odredjene ciljeve, onda su potrebni ovakvi scenariji, gde se oni kao "raspravljaju" i slicno.

Moje je misljenje da ce u Americi uskoro izazvati neki haos ili kolaps ekonomije da bi tako pripremili put da dodje "spasioc", a to je papa. Pitanje je dana kada ce se Amerika i zvanicno pokloniti papi. Nacin na koji drzavni vrh Hrvatske i Crne Gore poltronise papi nije nista u pordjenju sa onim sto cemo uskoro gledati u Americi.
 
sanjin
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
sanjin - poruka glasi:
Ko je bila Kainova žena?

Proctaj malo prethodne postove, ili preko opcije "Trazi" ukucaj "Kain". To sam objasnjavao ovde bar 700 puta.

Procitao sam.Ali da li to znaci da mu je zena bila rodjaka ili cak sestra?
Uostalom,djeca Adama i Eve morala su se medjusobno uzimati posto nije bilo drugih ljudi na nekom drugom mjestu.

Drugo pitanje: zasto je andjeo Boziji, na pitanje o imenu, odgovorio Manoju u Sudijama 13,18: "...Што питаш за име моје? Чудно је"? Da li andjeli imaju imena?
Izmenio/la sanjin na 27.07.2011 00:04
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.63 sekundi!