Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
nikola87bg
Мирољубе, мало си ме збунио са оним предавањем о систему образовања, ради се о примеру са Финеасом Гејџом, наиме, ако је он био моралан како тврдиш и онда је без његове кривице дошло до оштећења чеоног режња његовог мозга па му се услед тога променио карактер, како ће му Бог судити? Хоће ли узимати у обзир његове поступке после повреде?
Где је онда записан човечији карактер? Зар у мозгу који се враћа у земљу, а не у духовној компоненти човека?
Вероватно сам нешто пропустио да запазим али ме ово буни...
 
Miroljub Petrovic
chuck norris - poruka glasi:
"I Aman reče caru Asviru: Ima narod rasejan i rasut po narodima po svim zemljama carstva tvog, kog su zakoni drugačiji od zakona svih naroda, i ne izvršuje zakona carevih, pa nije probitačno caru da ih ostavi.Ako je kralju ugodno, neka se izda pismena zapovijed, da se istrijebi"
Estera 3:8,9
Evo koliko sam ja shvatio šta će da bude

Dobro si shvatio, bas ce tako da bude.

, ali nije mi jasna jedna stvar i to nikad mi valjda neće biti jasna, a to je kako to da Jevreji koji su imali isinu isu prepoznali mesiju?

To sto pitas je kao kada bi ti dosao neki Jevrejin zulufar i pitao te: "Nije mi jasna jedna stvar i to nikad mi valjda neće biti jasna, a to je kako to da hriscani koji su imali istinu nisu prepoznali da je Bog sve stvorio za 6 dana i da je Shabat najvazniji Boziji praznik, za koji Bog kaze da je ZNAK izmedju Boga i coveka?" (2. Mojsijeva 31,13; Jezekilj 20,12)

Pitanje za tebe: Sta je lakse razumeti iz Biblije - da je Bog sve stvorio za 6 dana i uspostavio najvazniji praznik kao uspomenu na Stvaranje, za koji kaze da je ZNAK izmedju Njega i coveka, ili je lakse razumeti biblijska prorocanstva koja govore o Mesiji i identitetu Mesije?

Šta oni kažu danas na sve to, a lijepo im piše u Izaiji i Danijelu,

Ko se danas drzi Biblije ili haje za ono sto Bog prica? U Bibliji lepo pisu mnoge stvari pa ih se niko ne drzi. Danas ljudi ne slede Boga i ono sto je On rekao u Bibliji, vec religiozne autoritete, na isti nacin kao sto ne slede zakone zdravlja i higijene, vec ono sto pricaju polupani medicinski autoriteti. Svi su oni robovi satanskog sistema i moraju da izvrsavaju naloge svojih gazda bez obzira cime se bave (religijom, medicinom, biologijom...).

a pogotovo oko gradnje trećeg hrama za koji ja smatram da je odbacivanje mesije. Da li sam upravu?

Gradnja Treceg Hrama ce biti posledica prihvatanja Mesije. Kad se Jevreji budu okrenuli svom Bogu to ce izazvati takva cuda kakva nisu do sada vidjena, a opis tih dogadjaja imas u Bibliji.
 
Miroljub Petrovic
nikola87bg - poruka glasi:
Miroljube, mаlo si me zbunio sа onim predаvаnjem o sistemu obrаzovаnjа, rаdi se o primeru sа Fineаsom Gejdžom, nаime, аko je on bio morаlаn kаko tvrdiš i ondа je bez njegove krivice došlo do oštećenjа čeonog režnjа njegovog mozgа pа mu se usled togа promenio kаrаkter, kаko će mu Bog suditi? Hoće li uzimаti u obzir njegove postupke posle povrede?
Gde je ondа zаpisаn čovečiji kаrаkter? Zаr u mozgu koji se vrаćа u zemlju, а ne u duhovnoj komponenti čovekа?
Verovаtno sаm nešto propustio dа zаpаzim аli me ovo buni...

Ja sam naveo opis karaktera tog coveka onako kako su ga opisali njegovi poznanici. E sad, posto je americki sistem moralnosti dosta nizak, onda treba biti oprezan u donosenju krajnjih zakljucaka. Cinjenica je da je on svojom nepaznjom izazvao nesrecu, kao i da je ocigledno nakon povrede odbio da se leci i da ozdravi, vec je izabrao da radi u cirkusu.
 
elvedin88
@Miroljub, slazem se sa vasom konstatacijom da ljudi slepo slede autoritete i prohteve, bez jasnih dokaza. Ono sto bih primetio u vezi sa Mesijom i time da ce ljudi, vernici, oni koji budu na Bozijoj strani, se nastaniti u Izraelu, a ovi drugi, pretpostavljam sledbenici Satane to nece uraditi. Ali ko ce predvoditi Bozije ljude iz Izraela, to je jako zanimljivo pitanje? Zasto? Pa iz prostog razloga sto muslimani i hriscani isto tako cekaju Mesiju, a to je i po jednima i po drugima Isus, neka je Boziji mir i spas na njega. No, medjutim, kada Isus a.s dodje, jasno je da nece povesti Izraelcane, jer Izraelcani su prvi put odbili Isusa, danas ga odbijaju, a i naravno da ce ga i tada odbiti kao svog Mesiju. Takodje, ni Isus nece hteti da povede Izraelcane, iz istog razloga, jer su ga prvi put hteli ubiti, i prirodno je da nece reci:"Shalom, evo mene opet, da opet probate da me ubijete."

Dakle, na jednoj strani imamo Isusa a.s, koga jedna velika skupina u vidu muslimana i hriscana ocekuje i ciji ce on biti predvodnik, a na drugoj strani Izraelcane, koji ce isto tako imati svog predvodnika. Moje pitanje je ko je predvodnik Izraelcana, po vama?
 
Ratko
Upad u ambasadu Izraela u Egiptu, samo jedan dan nakon što je Hamas najavio da će premestiti svoje sedište u Kairo.

http://www.vesti0...a-u-kairu/
 
Miroljub Petrovic
elvedin88 - poruka glasi:
@Miroljub, slazem se sa vasom konstatacijom da ljudi slepo slede autoritete i prohteve, bez jasnih dokaza. Ono sto bih primetio u vezi sa Mesijom i time da ce ljudi, vernici, oni koji budu na Bozijoj strani, se nastaniti u Izraelu, a ovi drugi, pretpostavljam sledbenici Satane to nece uraditi.

Nisam rekao da ce se oni koji su na Bozjoj strani nastaniti u Izraelu, a da ce sledbenici Sotone biti izvan Izraela. Samo sam rekao da ce u to vreme Bozjem narodu koji je u Izraelu biti mnogo lakse nego onima van Izraela. U Bibliji se kaze da ce u to vreme Bog okupiti svoj narod iz svih zemalja sveta i dovesti ih u Izrael. Dakle, ako neko sebe dozivljava kao hriscanina ili muslimana, a zivi po zakonima i uredbama koje je Bog dao preko Mojsija on ce se smatrati delom Bozjeg naroda, a druga je stvar sto ce ga ostali "optuzivati" da je Jevrejin. Ako neki musliman smatra da je Muhamed poslanik koji je pozvao ljude na vracanje izvornim principima koje je Bog dao preko Mojsija, on je deo Bozjeg naroda.

Ali ko ce predvoditi Bozije ljude iz Izraela, to je jako zanimljivo pitanje? Zasto? Pa iz prostog razloga sto muslimani i hriscani isto tako cekaju Mesiju, a to je i po jednima i po drugima Isus, neka je Boziji mir i spas na njega. No, medjutim, kada Isus a.s dodje, jasno je da nece povesti Izraelcane, jer Izraelcani su prvi put odbili Isusa, danas ga odbijaju, a i naravno da ce ga i tada odbiti kao svog Mesiju. Takodje, ni Isus nece hteti da povede Izraelcane, iz istog razloga, jer su ga prvi put hteli ubiti, i prirodno je da nece reci:"Shalom, evo mene opet, da opet probate da me ubijete."

Tako prica neko ko nije citao Svete Spise nego slusa zastranele religijske autoritete. Procitaj malo prorocke knjige, kao na primer Knjigu proroka Zaharije 12. poglavlje.

Dakle, na jednoj strani imamo Isusa a.s, koga jedna velika skupina u vidu muslimana i hriscana ocekuje i ciji ce on biti predvodnik, a na drugoj strani Izraelcane, koji ce isto tako imati svog predvodnika. Moje pitanje je ko je predvodnik Izraelcana, po vama?

Ovo si dobro rekao. Sa jedne strane imamo muslimane i hriscane koji vecinski prihvataju laznog Isusa za Mesiju, a to je Sotona, a sa druge strane imamo Jevreje koji ce se okrenuti Mesiji koji je opisan u Bibliji. Dakle, Sotona je ubedio ogromnu vecinu hriscana i muslimana kako je najvazniji deo Biblije (Tora ili Tevrat) ukinut ili promenjen, i onda im je ponudio svoj model religioznisti i svoj model Mesije, i tako ih vodi u propast, sto se u praksi jasno vidi. Danas se hriscanske i muslimanske zemlje i lideri ujedinjuju u borbi protiv zajednickog neprijatelja - to smo imali za vreme Drugog svetskog rata, u NDH, juce i danas u Bosni, to je slucaj i sa sukobima na Bliskom Istoku (Tunis, Egipat, Libija), a o Izraelu i da ne govorim.
 
ljubas
Gradnja Treceg Hrama ce biti posledica prihvatanja Mesije. Kad se Jevreji budu okrenuli svom Bogu to ce izazvati takva cuda kakva nisu do sada vidjena, a opis tih dogadjaja imas u Bibliji.[/quote]


To znaci da prvo dolazi Mesija, pa se gradi Hram?
U to vreme ce ljudi biti podeljeni na strani Boga i oni koji nisu na Njegovoj strani.
Znaci u tom periodu ce verni ljudi (koji Ga prepoznaju)biti zajedno na istoj strani sa Jevrejima(koji ga prepoznaju) -ne moraju fizicki biti zajedno).
Da li ce biti Jevreja koji nece prepoznati i prihvatitti Boga?

Sto znaci da ce Jevreji prihvatiti Mesiju ,odnoso drugi Hristov dolazak , samo da li ce toga biti svesni da je to drugi Hristov dolazak ,ili ne to nije bitno?Jeli tako?
 
http://sviuselo.wordpress.com/
crnitrn
http://www.youtub...FX7xbUwjnE
‎Српско-израелско пријатељство הידידות סרבי ישראלי‎
 
http://www.facebook.com/pages/Srpsko-Izraelsko-Pri
Miroljub Petrovic
ljubas - poruka glasi:
Gradnja Treceg Hrama ce biti posledica prihvatanja Mesije. Kad se Jevreji budu okrenuli svom Bogu to ce izazvati takva cuda kakva nisu do sada vidjena, a opis tih dogadjaja imas u Bibliji.

To znaci da prvo dolazi Mesija, pa se gradi Hram?

Ne, nego se ljudi okrenu Mesiji i Bogu, pa onda Bog odbrani svoj narod i onda se gradi Hram.

U to vreme ce ljudi biti podeljeni na strani Boga i oni koji nisu na Njegovoj strani. Znaci u tom periodu ce verni ljudi (koji Ga prepoznaju)biti zajedno na istoj strani sa Jevrejima(koji ga prepoznaju) -ne moraju fizicki biti zajedno).
Da li ce biti Jevreja koji nece prepoznati i prihvatitti Boga?

Verovatno ce biti i takvih.

Sto znaci da ce Jevreji prihvatiti Mesiju ,odnoso drugi Hristov dolazak , samo da li ce toga biti svesni da je to drugi Hristov dolazak ,ili ne to nije bitno?Jeli tako?

Hristov dolazak je na samom kraju istorije, a pre toga ce se desiti mnogi dogadjaji, medju kojima i prihvatanje pravog Mesije. Pogledaj moja predavanja iz serijala "Poslednji dogadjaji", a pre toga predavanja 9-12 iz serijala "Nauka i problem smrti".
 
chuck norris
Neznam zašto si mi obriso post, al nema veze opraštam ti prvi put.
Reko si da je shabbat znak između Boga i njegovog naroda, pa da će u poslednje dane one koji pristanu na stranu Boga prozvati "Jevrejin".Nije li logočno da će ih prije prozvat subotari jer danas pitanje pojma "jevrejin" je nacionalni?!
Znate li da se chuck norris ukazao gospi?
 
Miroljub Petrovic
chuck norris - poruka glasi:
Neznam zašto si mi obriso post, al nema veze opraštam ti prvi put.
Reko si da je shabbat znak između Boga i njegovog naroda, pa da će u poslednje dane one koji pristanu na stranu Boga prozvati "Jevrejin".Nije li logočno da će ih prije prozvat subotari jer danas pitanje pojma "jevrejin" je nacionalni?!

U jednom od prethodnih postova si citirao tekst iz Knjige o Jestiri u kojem lepo pise sta ce biti uzrok progona u poslednje vreme. U optuzbi se kaze: "Postoji jedan narod rasejan po zemlji ciji su zakoni drugaciji od zakona svih drugih naroda... zato treba taj narod da se istrebi" (parafrazirano). Zakoni po kojima zive subotari su isti kao i zakoni drugih neznabozaca, s tim da subotari insistiraju na sedmicnom prazniku i nesto malo na zdravoj ishrani. Muslimani postuju vise Bozjih zakona nego subotari ili vecina drugih hriscana, pa bi pre Bozji narod trebao da se zove "Muslimani", nego "subotari", ako bi se sledila tvoja logika.

Tacno je da Bog kaze da je Shabat "znak izmedju coveka i Boga", ali to isto Bog kaze i za obrezanje, kao i generalno za sve zakone koje je On dao preko Mojsija. Tako Bog kaze: "I videce okolni narodi i reci ce: 'Veliki je i mudar ovaj narod, kakve dobre zakone i uredbe imaju." Dakle, Shabat je samo jedna od brojnih stavki zakona koje je Bog dao. Postoje i mnogi drugi praznici koje je Bog dao, a koje samo Jevreji drze, kao sto su Pasha, Beskvasni hlebovi, itd, itd. To su pitanja u ravni odnosa coveka prema Bogu, a slicno je i u ravni odnosa coveka prema coveku - Jevreji gde god dodju otvaraju svoje skole, koje nisu liberalne, i tako civaju svoj identitet i moralna nacela data preko Mojsija. Poznati su kao najpozrtvovaniji, najsolidarniji, najvece patriote itd, itd. Na slican nacin su Srbi ziveli za vreme turske okupacije, kada nisu hteli da se mesaju sa okupatorom, nego su imali svoje skole koje je crkva kontrolisala, cerkama i sinovima je bilo zabranjeno da se kurvaju i da se zene sa osobama druge vere, uceni su da rade, da znaju da zive u prirodi, da se mladi zene i imaju puno dece, da zive po Bozjim zapovestima, itd, itd. Taj period je ujedno najslavniji period u srpskoj istoriji. To znanje i ponasanje polako nestaje kod nas, kod drugih naroda je odavno zaboravljeno, ali je zato kod Jevreja itekako zadrzano i zato se oni veoma razlikuju od drugih naroda (Srbi su im najslicniji). Zbog takvih zakona su najbolji u svemu sto rade, a drugi narodi ih zbog toga mrze i optuzuju ih da druge iskoriscavaju, umesto da uce od njih, pa da i oni budu u svemu uspesni kao i Jevreji.

jer danas pitanje pojma "jevrejin" je nacionalni?!

Pitanje pojma "Jevrejin" je nacionalno samo u ocima ne-Jevreja. U ocima Jevreja, neko ko predje na judaizam i tako postane Jevrejin, smatra se od celog jevrejskog naroda kao da je oduvek bio Jevrejin i kao da su mu svi preci bili Jevreji, i niko ne postavlja pitanje njegovog porekla. To samo kod ne-Jevreja se kaze za brata koji je dosao iz drugog dela drzave - "seljak", "provincijalac", "izbeglica" i slicno.
 
kole997
G. Miroljube, posto Gospod Isus Hristos nije dosao da ukine zakon vec da ga ispuni, sto je i sam rekao, jedan od zakona bio je i obrezanje, zasto se Hriscani danas ne obrezuju? Hvala unapred! Sve najbolje od Boga i ljudi!!!
בְּרֵאשִׁית בָּרָא אֱלֹהִים
 
chuck norris
Da li bi mi bilo bolje da pređem u judaizam ili da ostanem okviru kršćanske crkve, jer ovdje gdje sam ja ima sinagoga al nikad nisam išao tamo jer sam mislio da pošto oni nepriznaju mesiju nemam tamo šta tražit?Dobri su ljudi samo okolina ih baš nevoli.
Izmenio/la chuck norris na 10.09.2011 22:39
Znate li da se chuck norris ukazao gospi?
 
Am-haaretz
Slučajno sam na internetu našao link gdje se može skinuti knjiga
Džo L. Viler - Daljinski kontrolisani _ Kako televizija utiče na vas i vašu
porodicu
(original na engleskom j., Joe L. Wheeler - Remote Controlled _ How TV Affects You and Your Family).
http://ebookbrows...d123759751
Međutim ova knjiga se s ovog linka može besplatno skinuti samo do svoje 90 i treće stranice, nažalost za "Full Version" ove knjige ovdje se mora platiti.

Molim poštovane članove ovog foruma da ako tko od njih zna za link gdje se ova spomenuta knjiga može u cijelosti besplatno skinuti, da ga postavi ovdje!
Unaprijed hvala!
 
Miroljub Petrovic
kole997 - poruka glasi:
G. Miroljube, posto Gospod Isus Hristos nije dosao da ukine zakon vec da ga ispuni, sto je i sam rekao, jedan od zakona bio je i obrezanje, zasto se Hriscani danas ne obrezuju? Hvala unapred! Sve najbolje od Boga i ljudi!!!

To je kao da pitas, zasto se hriscani danas kurvaju, idolopoklonisu, ne brinu o svojoj deci. Kada bi obrezanje bio jedini problem u danasnjem hriscanstvu, hriscanske zemlje bi izgledale skoro kao raj.
 
Miroljub Petrovic
chuck norris - poruka glasi:
Da li bi mi bilo bolje da pređem u judaizam ili da ostanem okviru kršćanske crkve, jer ovdje gdje sam ja ima sinagoga al nikad nisam išao tamo jer sam mislio da pošto oni nepriznaju mesiju nemam tamo šta tražit?Dobri su ljudi samo okolina ih baš nevoli.

Ne treba nigde da prelazis, niti da ides u bilo kakvu sektu. Uzmi citaj sta ti je Bog napisao i zivi po tome, a druzi se sa ljudima koji su vredni i moralni, a jos ako nadjes nekog ko je biblijski pobozan, onda odlicno. Treba da se osposobis da stvaras prijatelje - da pomognes ljudima da budu bolji, i da se osposobis da jednog dana mozes da se zenis i budes muz i otac - to je vrhunac koji mozes da dostignes.
 
Nikola Jelacic
Am-haaretz - poruka glasi:
Slučajno sam na internetu našao link gdje se može skinuti knjiga
Džo L. Viler - Daljinski kontrolisani _ Kako televizija utiče na vas i vašu
porodicu
(original na engleskom j., Joe L. Wheeler - Remote Controlled _ How TV Affects You and Your Family).
http://ebookbrows...d123759751
....
Unaprijed hvala!


http://eden.rs/od...lisani.pdf
 
chuck norris
Zar je i judaizam sekta?Za kršćanske denominacije sam naviko da ih prozivaju sektom al za židove mi niko nije reko da su sekta već kao da ih se klonim jer su oni najveći bankari itd.

Znate li da se chuck norris ukazao gospi?
 
Miroljub Petrovic
chuck norris - poruka glasi:
Zar je i judaizam sekta?Za kršćanske denominacije sam naviko da ih prozivaju sektom al za židove mi niko nije reko da su sekta već kao da ih se klonim jer su oni najveći bankari itd.

Nisi me razumeo. Rekao sam da se bavis ozbiljnim pitanjima, a ne uclanjivanjem u razne verse zajednice, kao sto to rade sektasi. Religija nije clanstvo, nego praktican zivot.
 
Petar Vlahovic
Мирољубе,да ли ће ако Двери пређу цензус на изборима Бог наместити да они дођу на власт(уколико су стварно патриотска организација која се залаже пре свега за морална начела)?
Јеси ли чуо за похару(поару) Куча?
Шта мислиш о групи Београдски синдикат?
Јеси ли ти направио овај видео?
http://www.youtub...0Sq_-HeLaM
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.49 sekundi!