Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Petar
Sta mislite o Vladeti Jeroticu?
 
nikola
U Jevanđelju po Jovanu, u 20. poglavlju, u 17. stihu, zapisane su reči gde Isus, nakon svog vaskrsenja, kaže jednom od svojih učenika:
"Nemoj me dodirivati, jer se još ne vratih Ocu svojemu."

Zasto je ovo vazno kada kaze Isus
 
Synex
Danas sam kupio Bibliju a imao sam i ranije ali sam je poklonio prijateljima dok sam bio na radu u Africi i sada sam kupio ovu prevod starog zaveta Djura Danicic a novi zavet Vuk Karadzic pa me interesuje koliko je pouzdana. Mislim da je dobra jer pored svih knjiga Biblije ima i ponesto objasnjenja.
Vjerujem u ...
 
Miroljub Petrovic
NESA je napisao:
Sta mislite o najvecem reaktoru na svetu u cern-u koji kako kazu naucnici treba da razotkrije tajne svemira.U emisiji VI I MIRA ADANJA POLAK juce je emitovana.


O tome sam vec govorio. U pitanju je najveca naucna prevara u istoriji, gde ce se navodno "naucno dokazati" da se desio Veliki prasak, odnosno da se desila evolucija svemira.
 
Miroljub Petrovic
Dino je napisao:
Miroljube, što mislite o presađivanju životinjskih organa u čovjeka?


Uopste ne razmisljam o tome.
 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Sta mislite o Vladeti Jeroticu?


Ima nekih stvari koje su dobre kod njega, ali on cesto puta mesa hriscanstvo sa raznim paganskim istocnjackim religijama. Nisam ljubitelj takve filozofije.
 
Miroljub Petrovic
Servus Dei je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
Na osnovu istorijskih izvestaja.


Kojih? Napišite mi nešto o tome ili me uputite na neke materijale. Razmatram taj broj 666...


Taj broj ukazuje na karakter ljudi koji su odvoejni od Boga. Nisam proucavao detalje oko tog broja. Mislim da cemo o tom broju vise znati u skoroj buducnosti.
 
Miroljub Petrovic
llvnodr je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
Biblijski tekst jasno kaze da su nebo i zemlja stvoreni prvog dana stvaranja. Ako vi to ne vidite u tekstu, onda imate veliki problem. Dakle, tu nema nikakvih milijardi godina.
Nisam siguran, mozda je prevod starog zaveta koji sam citao los, pa evo da citiram prvih sest stihova:
"1. U pocetku stvori Bog nebo i zemlju.
2. A zemlja bese bez oblicja i pusta, i bese tama nad bezdanom; i duh Bozji dizase se nad vodom.
"
Ovde se nigde ne spominje dan,
"3. I rece Bog: Neka bude svetlost. I bi svetlost.
4. I vide Bog svetlost da je dobra; i rastavi Bog svetlost od tame.
"
a onda se tek odavde pojavljuje pojam dan:
"5. I svetlost nazva Bog dan, a tamu nazva noc. I bi vece i bi jutro, dan prvi."
Meni se cini iz prethodnog stiha da je ovo sto sledi jutro prvog dana (?):
"6. Potom rece Bog: Neka bude svod posred vode, da rastavlja vodu od vode."
Ja stvarno iz ovako prevedenog teksta ne vidim da je to bas morao da bude jedan dan. Nisam hteo reci da je Bog stvarao nebo i zemlju milijardama godina, niti to mislim, vec da je mogao to da cini neki neodredjeni vremenski period, koji bi mogao da bude razlicit od jednog dana mozda samo jedan trenutak. Ja se naravno izvinjavam (posto jos uvek ne govorim hebrejski), ako u originalu pise drugacije.


Stvarno ne znam kako ne vidite da se tu govori o jednom danu. Zaista ne mogu da vam pomognem.

I molio bih vas da sklonite taj natpis na dnu vasih postova, jer je ogroman i neprikladan.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 05.05.2008 05:17
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
U Jevanđelju po Jovanu, u 20. poglavlju, u 17. stihu, zapisane su reči gde Isus, nakon svog vaskrsenja, kaže jednom od svojih učenika:
"Nemoj me dodirivati, jer se još ne vratih Ocu svojemu."

Zasto je ovo vazno kada kaze Isus


Nisam to proucavao.
 
Miroljub Petrovic
Servus Dei je napisao:
Pitanje za Miroljuba, šta mislite o tumačenju Otkrivenja profesora Ranka Stefanovića, da li se slažete sa njegovom interpretacijom?


Ne znam za tog coveka i nisam citao njegova tumacenja, ali pretpostavljam da je protestant, a znam da oni tumace Otkrivenje simbolicno, sto je potpuno pogresno.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 05.05.2008 05:20
 
Miroljub Petrovic
Synex je napisao:
Danas sam kupio Bibliju a imao sam i ranije ali sam je poklonio prijateljima dok sam bio na radu u Africi i sada sam kupio ovu prevod starog zaveta Djura Danicic a novi zavet Vuk Karadzic pa me interesuje koliko je pouzdana. Mislim da je dobra jer pored svih knjiga Biblije ima i ponesto objasnjenja.


Mislim da je to najbolji prevod koji postoji, iako je pravoslavna crkva uradila prevod Novog zaveta koji je savremeniji.
 
Miroljub Petrovic
iv48731 je napisao:
Miroljube, pročitao sam u knjizi "Mistična medicina" da je refleksologija zbog njene veze sa “balansiranjem energije”, povezana sa demonskom silom.
Na IIOM-u (International Institute of Original Medicine) to je osnovni predmet prvostupničkog (Bachelor) stupnja, Introduction to Reflexology.

Nije mi jasno zašto trpaju u isti koš sve te načine liječenja među kojima su i Biblijski? Izgleda da postoji dosta velika "nehomogenizacija" unutar toga fakulteta, budući da su neki ljudi (predavaci) veoma religiozni.


Ranije nije bilo tog predmeta na tom fakultetu. Ne znam o cemu se radi, ali cu se raspitati. Moguce da nije u pitanju okultna refleksologija, jer znamo da se takodje pod kiropraktikom podrazumeva i obicno namestanje kostiju, ali i jedna okultisticka disciplina.

Na kraju bih vas upozorio da vise ne stavljate reklamu za svoju crkvu na dnu posta. To je razlog zasto je vas post izbrisan.
 
stivstivo
zasto mi ne dozvoljavate da pitam dali je ikona zverina televizija???

Sta je tu problem.
 
Miroljub Petrovic
stivstivo je napisao:
zasto mi ne dozvoljavate da pitam dali je ikona zverina televizija???

Sta je tu problem.


Problem je sto sam ti odgovorio na to pitanje, a ti ga postavljas ponovo. Evo da jos jednom odgovorim: Smatram da televizija nije ikona zverina. Nemoj sad da me pitas: "A zasto nije?" Ako mislis da jeste, ti sebi postavlji pitanje "Zasto jeste?"
 
Alen Prstec
Kako može postojati član RKC-a koji odbacuje papu kao Kristovog namjesnika?
 
Mungos
Profesore, da li su sva brda i planine koje danas postoje na Zemlji nastale posle Potopa? Ili mozda postoji planina ciji je vrh ostao isti prije i poslije Potopa?
 
Synex
Mozete li mi objasniti kako Rimokatolici određuju datum Vaskrsa?Poznato mi je kako je to u Pravoslavnoj Crkvi i slazem se s tim ali kako nekad i Rimokatolicki Vaskrs bude u isti dan kao i Pravoslavni?
Vjerujem u ...
 
Miroljub Petrovic
Alen Prstec je napisao:
Kako može postojati član RKC-a koji odbacuje papu kao Kristovog namjesnika?


Neko moze reci za sebe da je katolik, a da ne priznaje papu, sto znaci da papa nije katolik, nego se samo lazno predstavlja.
 
Miroljub Petrovic
Mungos je napisao:
Profesore, da li su sva brda i planine koje danas postoje na Zemlji nastale posle Potopa? Ili mozda postoji planina ciji je vrh ostao isti prije i poslije Potopa?


Skoro sva danasnja brda i planine su nastala u zadnjim fazama Potopa. Neki delovi zemlje se i danas polako izdizu, a neki spustaju, neki eroduju vise, a neki manje, ali to su spori procesi koji nisu mogli bitno da promene izgled zemlje u zadnjih 4500 godina, od vremena Potopa.
 
Miroljub Petrovic
Synex je napisao:
Mozete li mi objasniti kako Rimokatolici određuju datum Vaskrsa?Poznato mi je kako je to u Pravoslavnoj Crkvi i slazem se s tim ali kako nekad i Rimokatolicki Vaskrs bude u isti dan kao i Pravoslavni?


Nisam to detaljnije proucavao. Mozda ce Aleksandar Srnic da odgovori na to pitanje koje nije toliko bitno (mozda je vec govorio o tome).
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.23 sekundi!