Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
12345 - poruka glasi:
Zašto Isus kaže, kad ga oslovi jedan učenik "Dobri učitelju"...
-Zašto me zoveš dobrim? Samo Bog je dobar.

Ne pise tako u hebrejskom originalu, pogledaj tacan prevod u novom prevodu Biblije koji smo objavili, to je u Mateju 19,16.
 
Miroljub Petrovic
NR - poruka glasi:
Povodom kandidovanja Dveri... Unapred da kazem da podrzavam Dveri, ali ne vidim smisao u izlasku na politicku scenu ljudi kao sto su oni. Ne zelim da ispadnem kriticar, ali ipak treba postaviti neka pitanja i njima i to iz dva razloga.

Prvi.
Nisam nikada procitao, ni cuo da su se pobunili protiv EU. Protive se NATO paktu, ali nisu se nedvosmisleno izjasnili protiv EU. To podseca na stavove Kostunicine partije. Mnogi govore da su vrlo bliski njima, pa cak i naprednjacima. Obe partije se protive NATO, ali ne i EU.
Isto to vazi i za desavanja unutar SPC. Nista o ekumenizmu, iako se protive dolasku pape. Ali, dolazak pape je manje bitan od procesa ekumenizma.

Ne treba odmah sve da se kaze. Treba biti "mudar kao zmija, a bezazlen kao golub". Mi smo pod okupacijom, ne moze svima da se kaze sve u brk. Polako. Njihov pristup je odlican.

Drugi.
Koji je smisao ulaziti u politiku sa hriscanskim stavovima u jednom drustvu gde vecina svesno ne prihvata takve stavove i vredsnoti? To nije isto kao ulaziti medju neznabosce sa prosvetitljeskom misijom.
Ne moze se na silu nista nametati, to ni Bog ne radi. Kako onda misle Dveri da menjaju nesto kad nece imati vecinsku slobodnu volju na svojoj strani? Ako nemaju vecinsku podrsku, onda pored nemogucnosti izmene zakona, cak ne mogu uticati ni na izmene u sistemu obrazovanja koje bi uticale na smanjenje bluda u omladini.

Kako u nasem drustvu uticati na smanjivanje nemorala(recimo bluda koji je rak rana), ako ce vecina, pa cak i deklarativnih Hriscana, reci da je zakonsko uredjivanje vanbracnog odnosa "ekstremizam" i "pravoslavno(hriscansko) talibanstvo"? Cim se dodje do pitanja zakona i regulisanja onih tema koje doticu zabranu sirenja greha, odmah bi se naislo na veliko protiveljenje i to bas onih koji kazu da su Hriscani, a da ne pricamo o Evropejcima. Ovde, ipak, ljudi misle da mogu da zive kao ostali Evropljani, a da budu slobodni.

Postavljas pitanja kao neko ko ne poznaje biblijski koncept. Procitaj moju knjigu "Osnovi teokratije". Tamo sam odgovorio na tvoje pitanje iz biblijske perspektive:

http://www.cps.or...ige/ot.pdf

I sto onda ulaziti u politiku u takvim uslovima? Zar nije rano? Jer, narod jos uvek vidi zlo kao dobro, pa dok se ne desi jos veca muka od svega sto se dogodilo, nece se opametiti. Pa, cak i posle Jasenovca narod se nije opametio. Cak ni tada nije bilo razumevanja zasto je doslo stradanje i odmah su prihvatili nauku koja je polozila temelje danasnjeg stanja.

Ovo je zadnji voz da se udje u politiku i da se nesto promeni. Ne samo da ce se desiti pozitivne promene na taj nacin, vec ce se formirati infrastruktura za nove vece projekte.

Mislim da Dveri treba da zadrze dosadasnji rad - rad na otvaranju duhovnih ociju, ali ne znam sta bi korisno doneo ulazak u politiku.

Dveri su prevazisli dosadasnji nacin rad i stasali u nesto mnogo vece. To sto ti predlazes je kao kada bi Leo Mesi otisao da igra fudbal u Tekstilac iz Odzaka, trecu vojvodjansku ligu.

Treba da procitas knjigu Ratka Mladica "Bitka za Srbiju".
http://www.scribd...tko-Mladic
 
Miroljub Petrovic
dovlanik - poruka glasi:
Nisam stigao da prevedem, ali evo finog dokaza za ono što se sprema! Jordanski kralj Abdulah kaže da su buduća država Palestina i Jordan sada jači od Izraela, i da je sada Izrael taj koji se boji...

http://www.ynetne...61,00.html

Mucenici, ne znaju sta im se sprema.
 
Miroljub Petrovic
bogoslavN - poruka glasi:
Bio sаm u petаk u jednom pederskom klubu, tj. prаvio sаm mаlo istrаživаnje, dа vidim štа rаde...

Ono je bio prаvi užаs! Imаju jednu mrаčnu prostoriju sа desne strаne od šаnkа, i tu se vrše nаjpogаnije moguće seksuаlne perverzije! Izdržаo sаm 5 minutа u gej bаru, i pobegаo glаvom bez obzirа!

Pijаne i droirаne lezbаče su lizаle jednа drugoj sise, а pederi njuškаli pаtike i orаlno se zаdovoljаvаli.

Stecište side i nemorаlа u srcu Beogrаdа

U Bibliji pise: "Kad bezboznici nicu kao trava, i kada cvetaju svi koji bezakonje cine, to biva da bi se zatrli zauvek." Blizi im se kraj, samo polako.

Ono sto je veca sramota za Srbiju jeste to sto vrh crkve cuti, kao i patrijarh.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 12.09.2011 22:32
 
Miroljub Petrovic
krle - poruka glasi:
Pozdrav svima,
Miroljube, da li amalgamske plombe imaju šteten uticaj po čoveka, odnosno živa koja se nalazi u njima?

Nisu stetne kao sto neki pricaju, ali ako se ima mogucnosti, ne bi bilo lose zameniti ih.
 
Miroljub Petrovic
mumin - poruka glasi:
Mislim da se nije tesko sloziti sta su BOZIJI zakoni, i dijete od rodjenja osjeca sta je moralno a sta ne. Bozije zapovjedi su jasne kao dan, samo jos kad bi smo ih postovali iskreno. Moze te li nam objasnit kako u deset BOZIJI zapovijedi nije usla i molitva, mislim da je molitva temelj svake vijere. Covjek nemoze biti kompletan vijernik bez molitve. Ako nam mozete to malo pojasnit.

U Bibliji se ne spominju "Deset zapovesti". U pitanju je "Deset Bozjih govora" (hebrejski "eser a diberot"). Radi se o govorima koji predstavljaju sazetak svih Bozjih zapovesti koji su nakon toga dati. U tim zapovestima se jasno kaze da se bez Boga ne moze ciniti nista. Kasnije se lepo objasnjava, kao na primer u prvom poglavlju Isaije, da molitva ne vredi nista ako se ne zivi moralno.

Istina je da se covek radja sa savescu, ali ako se ta savest ne izgradjuje u skladu sa pisanim Bozjim otkrivenjem onda covekov pogled na moral moze da bude vrlo povrsan, kao sto je to slucaj sa velikom vecinom onih koji se izjasnjavaju kao monoteisti.
 
Goran M
Poštovanje profesore,
Ranije ste pominjali Biblijski filter kroz koji moraju prroći knjige da bi bile svrstane u Bibliji...itd. koji je to filter i da li je Sotona preko apokrifa želio da "zbuni" vjernike?Šta je sa ostalim jevanđeljima,ko je bila Marija Magdalena?Hvala na trudu i vremenu!
 
Miroljub Petrovic
Goran M - poruka glasi:
Poštovanje profesore,
Ranije ste pominjali Biblijski filter kroz koji moraju prroći knjige da bi bile svrstane u Bibliji...itd. koji je to filter

Glavni filter su prvih 5 knjiga Biblije.

i da li je Sotona preko apokrifa želio da "zbuni" vjernike?

Tako je.

Šta je sa ostalim jevanđeljima,

Nema drugih jevandjelja. To sto se podmece kao jevandjelja nisu jevandjelja.

ko je bila Marija Magdalena?

Imas u jevandjeljima.
 
Petar Vlahovic
Пошто Бог није рекао који ће датум бити његовог доласка,јел могуће одложити крај уколико људи постану моралнији?
Јер,претпостављам да ће Бог чекати до краја(када се неморал још више намножи па онда неће имати избора него да заврши са свим овим)
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 13.09.2011 13:38
 
oganj
Pogledajte mail koji mi je sad stigao!
Ovo je nas Beograd a moze da bude i drugde.
mail glasi ovako- kopija:

Čuo sam da se ova situacija desila devojci sa Vračara ali nisam ni posumnjao da postoje organizovane grupe, tj. bande koje se time bave. Devojku je zaustavilo šestogodišnje dete, devojčica i zamolil je da je odvede kući, u Križanićevoj, u kući su je sačekala dvojica , uzeli joj pare, mobilni nakit i pokušali su da je siluju ali im je ona pobegla, a ne znam kako. Znam da kada je policija došla u kući je bila neka baba, nepokretna, koja je rekla da joj dolazi neki momak da joj pomogne, kupuje joj namirnice i pomaže po kući, student, a od njega, naravno ni traga ni glasa javio se na oglas, babinom sinu i jedino što su imali to je br. mobilnog. Baba je sve vreme bila u kući ali to su one stare, dvorišne kućice, ona je bila tamo negde u trećoj prostoriji i narvno sa 86 god. nista nije čula. UŽAS!!!!


''Ова порука је за свакога, нарочито за девојчице, девојке и жене.

Ако наиђете на неко дете које плаче на улици и покаже вам адресу и каже да га одведете на ту адресу, одведите то дете у прву полицијску станицу и молим вас немојте га водити на ту адресу.

ТО ЈЕ НОВ НАЧИН БАНДИ ДА КРАДУ, СИЛУЈУ И ОТИМАЈУ ДЕВОЈКЕ.

Молим вас проследите на што више адреса.
Једна порука може да спасе неког ко из најбоље намере жели да учини добро дело!''
 
Mika
Pozdrav tebi Miroljube,kao i svim ucesnicima na forumu.Vec dugo pratim tvoj rad i mogu samo da ti cestitam na trudu i zalaganju da ljudima predstavis Boziji plan spasenja i stvaranja dobrih ljudi.Inace zivim na selu i bavim se proizvodnjom povrca i,hvala Bogu,zadovoljan sam.Narocito sam srecan sto imam tu cast da ucestvujem u stvaranju najzdravije hrane za coveka,a to su biljke.Jos sam neozenjen,ali ako zasluzim,dace BogSmileZasad od mene toliko.Ako budem imao neko pitanje cujemo se.
 
Miroljub Petrovic
Petar Vlahovic - poruka glasi:
Pošto Bog nije rekаo koji će dаtum biti njegovog dolаskа,jel moguće odložiti krаj ukoliko ljudi postаnu morаlniji?
Jer,pretpostаvljаm dа će Bog čekаti do krаjа(kаdа se nemorаl još više nаmnoži pа ondа neće imаti izborа nego dа zаvrši sа svim ovim)

Bog nije dao datum svog dolaska, ali je dao znake svog dolaska, i mi vidimo da se taj trenutak veoma priblizio. Ljudi ce postati sve gori, tako da nema odlaganja. Odlaze se samo toliko da se za sve ljude, za koje jos ima sansi da se prizovu pameti, uputi poziv na promenu nacina zivota, i to je to.
 
Miroljub Petrovic
Mika - poruka glasi:
Pozdrav tebi Miroljube,kao i svim ucesnicima na forumu.Vec dugo pratim tvoj rad i mogu samo da ti cestitam na trudu i zalaganju da ljudima predstavis Boziji plan spasenja i stvaranja dobrih ljudi.Inace zivim na selu i bavim se proizvodnjom povrca i,hvala Bogu,zadovoljan sam.Narocito sam srecan sto imam tu cast da ucestvujem u stvaranju najzdravije hrane za coveka,a to su biljke.Jos sam neozenjen,ali ako zasluzim,dace BogSmileZasad od mene toliko.Ako budem imao neko pitanje cujemo se.

Pozdrav i tebi, samo napred, i vidi da malo razvijes proizvodnju hrane bez hemije, da bude prirodno.
 
ragaji mihajlo
dali se uskoro planira neko predavanje dokumentarac i sl ove stare sam vec sve pogledao i poslusao radio emisije
 
Aleksandra
Pozdrav Miroljube! Kao prvo,sve čestitke na trudu i zalaganju da se ovaj posrnuli narod izvede na pravi put. Zanima me da li imate u planu da održite neka predavanja u Hercegovini,to bi našem narodu zaista koristilo? Ili makar da se Vaša predavanja emituju na državnoj televiziji (RTRS-u) ? Toliko od mene,svako dobro Vam želim,i dođite kod nas :-).
 
Miroljub Petrovic
ragaji mihajlo - poruka glasi:
dali se uskoro planira neko predavanje dokumentarac i sl ove stare sam vec sve pogledao i poslusao radio emisije

Bice, javicu.
 
Miroljub Petrovic
Aleksandra - poruka glasi:
Pozdrav Miroljube! Kao prvo,sve čestitke na trudu i zalaganju da se ovaj posrnuli narod izvede na pravi put. Zanima me da li imate u planu da održite neka predavanja u Hercegovini,to bi našem narodu zaista koristilo? Ili makar da se Vaša predavanja emituju na državnoj televiziji (RTRS-u) ? Toliko od mene,svako dobro Vam želim,i dođite kod nas :-).

Nasi saradnici iz Hercegovine bi trebali nesto da organizuju u zemlji junaka, pa cu javiti.
 
Goran M
Pomaže Bog,

Miroljube,pominje li se u Bibliji djetinjstvo Hrista,kakav je bio kao dijete itd...je li on svoju božansku mudrost dobijao od Boga Oca,je li sam istraživao itd...ne razumijem kako je kao dijete postao svjesta ko je i šta je...?Izvinite ako su pitanja neozbiljna,
veliki pozdrav iz Doboja,RS!
 
SLAVISA73
у књизи Исуса Навина 4,9 наведено је да је Исус Навин поставио 12 каменова у ријеци Јордан и ти каменови стоје ту и дан данас.Моје питање гласи да ли је пронађено наведено камење и да ли је прављена експедиција да се пронађе.Схватам и симболику каменова, који се односе на избор12 апостола,као и стајање свештеника са ковчегом савеза у ријеци Јордан, који се односе на Исусово крштење,као и пролазак народа кроз Јордан, што се односи на само крштавање .Поздрав из Требиња
 
Miroljub Petrovic
Goran M - poruka glasi:
Pomaže Bog,

Miroljube,pominje li se u Bibliji djetinjstvo Hrista,kakav je bio kao dijete itd...je li on svoju božansku mudrost dobijao od Boga Oca,je li sam istraživao itd...ne razumijem kako je kao dijete postao svjesta ko je i šta je...?Izvinite ako su pitanja neozbiljna,
veliki pozdrav iz Doboja,RS!

Nisu nam otkriveni ti detalji jer nisu bitni za nas.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.48 sekundi!