Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Petar
Kakav je uticaj Vatikana u Rusiji?

Kakav je odnos ruske crkve i Vatikana?

Kakav je odnos ruske drzavne vlasti i Vatikana?

Hoce li se Ruje pokloniti Papi ili mu se mozda vec klanjaju?

Sta to znaci zapravo pokloniti se Papi. Jel to znaci prihvatiti nacin zivota kakav propagira Evropa? Ziveti kao stanovnici Sodoma i Gomora? Ili to znaci prihvatiti njegovu vlast (da on kontrolise i formalno i sustinski neku drzavu)?
Izmenio/la Petar na 07.05.2008 00:57
 
Petar
Zver kao religiozno-politicki sistem. Religiozni deo sistema je pretpostavljam Vatikan koji bi trebalo da objedini religije. A politicki? EU? Amerika?

Zasto vise ne napisete tu knjigu "Ko vlada svetom?" Najavili ste je odavno, ne mozemo vise da cekamo.
 
Johanan
Miroljub Petrovic je napisao:
iv41879 je napisao:
Za sve one koji žele da imaju program Bible Works 6 gdje mogu naći više od 100 različitih prijevoda Biblije na 35 jezika, 12 grčkih leksikona i rječnika, 5 hebrejskih leksikona i rječnika ...

Tko želi neka mi pošalje u privatnoj poruci svoj mail pa kada se skupi određen broj ljudi onda ću to uplodati na internet i vi ćete na svoje mailove dobiti link gdje možete skinuti ovaj program.


Samo ti stavi link ovde, nema potrebe da te niko kontaktira oko toga, iako i to mogu da ucine.


Evo može i tako... http://jumbo.isko...3kdijs47z/
Datoteka će biti dostupna u sljedećih 10 dana, i moći će se 20 puta skinuti... (uvjeti korištenja te usluge su takvi)
Nakon toga ja ću ponovno staviti taj program i predati link da se može ponovno skidati...
 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Kakav je uticaj Vatikana u Rusiji? Kakav je odnos ruske crkve i Vatikana? Kakav je odnos ruske drzavne vlasti i Vatikana?
Hoce li se Ruje pokloniti Papi ili mu se mozda vec klanjaju?


Poznato je da je pre dolaska Putina na vlast, ruski patrijarh bio vrlo negativno nastrojen prema Vatikanu. Onda ga je, ocigledno, Putin primirio, i objasnio mu da ne moze da dolazi u sukob sa "najacom silom na zemlji" (tako misle neznabosci). Od tada nema ostrih tonova na relaciji ruski patrijarh - Vatikan.

Treba jos podsetiti da je Putin do sada tri puta bio kod pape (i kod proslog i kod ovog pape). Rusija je zemlja velikog nemorala, a to sto Rusi "odlaze u crkvu" to ne znaci mnogo jer oni u crkvi uglavnom obave neku religioznu formu, a zive kao sav moralno posrnuli svet. To nema veze sa hriscanstvom i pravoslavljem, vec sa jednom otpalom religijom koja sve dopusta, a to je upravo religija papstva, koja sve dopusta, samo ako se prihvati autoritet pape i njegove crkve (zato je to i najpopularnija religija).

Sta to znaci zapravo pokloniti se Papi. Jel to znaci prihvatiti nacin zivota kakav propagira Evropa? Ziveti kao stanovnici Sodoma i Gomora? Ili to znaci prihvatiti njegovu vlast (da on kontrolise i formalno i sustinski neku drzavu)?


Pokloniti se papi znaci prihvatiti ga za verskog poglavara i odavati mu pocasti, a covek moze da veruje sta hoce i da zivi kako hoce (jedino ne sme moralno da zivi, jer onda ugrozava ostale).
 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Zver kao religiozno-politicki sistem. Religiozni deo sistema je pretpostavljam Vatikan koji bi trebalo da objedini religije. A politicki? EU? Amerika?


Politicki sistem je satanizam ili demokratija, gde ljudi "slobodno biraju" na "postenim izborima" oblik uredjenja koji im se nasilno namece preko medija i sistema obrazovanja uz pretnju fizicke likvidacije ako izaberu nesto drugo.

Zasto vise ne napisete tu knjigu "Ko vlada svetom?" Najavili ste je odavno, ne mozemo vise da cekamo.


Ostala su jos dva poglavlja da napisem, koja vec imam u glavi, ali ne stizem jer imam puno posla. Trebalo bi da to zavrsim do kraja meseca.
 
Laki
Gdine Miroljube, imam pitanje u vezi istorije. Ko je sa kime saradjivao u Drugom svetskom ratu? Neki ljudi kazu da je Draza saradjivao sa Nemcima i Italijanima, neko kaze da je Tito saradjivao sa Pavelicem i Ljoticem, a Draza sa Nedicem. Sta je istina o tome ko je sa kime saradjivao?
 
Miroljub Petrovic
Laki je napisao:
Gdine Miroljube, imam pitanje u vezi istorije. Ko je sa kime saradjivao u Drugom svetskom ratu? Neki ljudi kazu da je Draza saradjivao sa Nemcima i Italijanima, neko kaze da je Tito saradjivao sa Pavelicem i Ljoticem, a Draza sa Nedicem. Sta je istina o tome ko je sa kime saradjivao?


To nije bitno (ko je sa kim saradjivao), nego ko je iza koga stojao, dakle ko je stojao u pozadini rata, a o tome sam govorio.
 
Petar
Ko je stajao iz koga? Masoni iza komunista? Vatikan iza nacista?
Darvin iza i jedne i druge ideologije?
Ponovite nam, ne secam se da ste o tome govorili....a i ako jeste, svaki profesor mora da ponavlja po vise puta istu stvar.
 
nebojsa
Koliko je zdrav kikiriki? Ja ga jedem skoro svaki dan, pa me zanima njegov sastav i dejstvo na organizam, kao i kolicina koja se moze konzumirati. Unapred hvala!
Acim
 
nikola
Zar nije Draza dosao posle Aleksandra Karadjordjevica, koji se vec odreko masonskog nasledstva. Kako gledate na istoriju Srbije do 20.veka, jer se moze stradanje poistovecivati sa nosenjem krsta, kada Isus kaze ko hoce da ide zamnom neka uzme krst svoj i krene zamnom.
Bog nije osvetnik da stradamo zato sto ga gnevimo, dali mislite da je stradanje povezano sa Bozjim planom spasenja naroda.
 
Miroljub Petrovic
nebojsa je napisao:
Koliko je zdrav kikiriki? Ja ga jedem skoro svaki dan, pa me zanima njegov sastav i dejstvo na organizam, kao i kolicina koja se moze konzumirati. Unapred hvala!


Kikiriki je zdrav, ali je dobro da se jede u malim kolicinama (maksimalno 100 grama u obroku), ali je vazno i da se jede raznovrsna hrana. Jedite malo i orahe, lesnike i druge orasaste plodove, a ne samo kikiriki svaki dan.
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Zar nije Draza dosao posle Aleksandra Karadjordjevica, koji se vec odreko masonskog nasledstva.


Ko kaze da se Aleksandar Karadjordjevic odrekao masonskog nasledstva? Cela kuca Karadjordjevica je masonska.

Kako gledate na istoriju Srbije do 20.veka, jer se moze stradanje poistovecivati sa nosenjem krsta, kada Isus kaze ko hoce da ide zamnom neka uzme krst svoj i krene zamnom.
Bog nije osvetnik da stradamo zato sto ga gnevimo, dali mislite da je stradanje povezano sa Bozjim planom spasenja naroda.


Stradanje je Bozja pedagoska mera za one koji nece da zive moralno. Nikad ne ide odmah pogibija, nego najpre brojna upozorenja, pa onda malo stradanja, pa malo vise, pa jos vise, i ako ljudi nece da se menjaju na bolje, onda sledi pogibija. Tu se ocitava Bozja ljubav, a ne Bozji gnev.
 
nikola
Miroljub Petrovic je napisao:
Kako gledate na istoriju Srbije do 20.veka, jer se moze stradanje poistovecivati sa nosenjem krsta, kada Isus kaze ko hoce da ide zamnom neka uzme krst svoj i krene zamnom.
Bog nije osvetnik da stradamo zato sto ga gnevimo, dali mislite da je stradanje povezano sa Bozjim planom spasenja naroda.

Stradanje je Bozja pedagoska mera za one koji nece da zive moralno. Nikad ne ide odmah pogibija, nego najpre brojna upozorenja, pa onda malo stradanja, pa malo vise, pa jos vise, i ako ljudi nece da se menjaju na bolje, onda sledi pogibija. Tu se ocitava Bozja ljubav, a ne Bozji gnev.


Zasto strada narod na Kosovu i Metohiji, Rekli ste da je sloboda neophodan uslov da bi postojala radost, ljubav i sreca. Znaci li to ako bi Srbi na Kosovu i Metohiji prihvatili cist moralan zivot da ce im biti lepo tamo, zar nisu moralno cistiji od okolnih naroda
Izmenio/la nikola na 07.05.2008 22:33
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Zasto strada narod na Kosovu i Metohiji, Rekli ste da je sloboda neophodan uslov da bi postojala radost, ljubav i sreca. Znaci li to ako bi Srbi na Kosovu i Metohiji prihvatili cist moralan zivot da ce im biti lepo tamo, zar nisu moralno cistiji od okolnih naroda


Pitanje stradanja je povezano sa svetloscu koju jedan narod ima. Jevreji su najvise postradali u istoriji, bez obzira sto su najmoralniji, najbolje se pomazu medju sobom, najvise ulazu u porodicu i slicno. Oni bi trebalo da zive mnogo, mnogo moralnije, prema onome sto im je Bog dao i ucinio za njih.

Slicno je i sa Srbima. Kosovo je centar duhovnosti na koju je malo ko mario u zadnjih nekoliko decenija, pa cak i u zadnjih 100 godina. Ljudi sa Kosova su odlazili u Nis, Beograd, Vranje, i druge velike gradove, napustali su prirodni ambijent, moralan zivot, i udarac je bio tamo gde je bila najveca duhovnost. Oni koji su imali najvecu duhovnu i moralnu svetlost, doziveli su najgoru sudbinu. Hramovi na Kosovu su razoreni kao i Hram u Jerusalimu, a narod proteran kao i Jevreji 70. godine (tada nisu potpuno proterani). Posle toga su Jevreji podigli jos jedan ustanak protiv okupatora, pocetkom drugog veka, i tada su bili potpuno proterani iz Izraela.

Zalosna je istina da Srbima na Kosovu i Crnoj Gori preti veliki pogrom i proterivanje. Nije problem u snazi nasih neprijatelja, nego u nasoj odvojenosti od Boga.

Evo vam jedan plastican primer. Ja sam nedavno razgovarao sa nekim "velikim Srbima" iz Beograda, koji idu na sve mitinge radikala, na ravnogorske sabore, poste sve postove, idu redovno u crkvu, slusaju najbolju narodnu muziku, vole gusle, i pitam ja jednog od njih: Zamisli da odes na more i na plazi pored tebe se sunca neka "zgodna" devojka, i ti pocnes sa njom razgovor, i vi za par dana sve vise razgovarate, pa posle uvece malo prosetate "na pice", i onda ona tebe pozove da dodjes jedno vece kod nje na "veceru" koju je ona "spremila".

I sad ga ja pitam: Jel bi otisao kod nje na veceru? A on kaze: Pa naravno da bih otisao. Onda ja nastavim sa postavljanjem drugog pitanja: I ti dodjes kod nje, ona spremila veceru, vi zajedno jedete, i posle toga ona sedne malo blize do tebe, i onda "skoci na tebe" ("skociti na nekoga", u ovom kontekstu, znaci da zeli da ima seksualni odnos, a termin potice od primera iz prirode kad zmija skoci na coveka da ga ujede). I ja ga pitam: Sta bi ti uradio? Da li bi imao seksualni odnos sa njom? A on kaze: Pa ja sam muzjak, naravno da bih pristao na odnos sa njom.

Onda sam ja poceo da mu se smejem kakav je buzdovan, i kakvo je to njegovo "hriscanstvo". Podsetio sam ga na zakonske posledice za kurvarsvo prema Bibliji (smrtna kazna), a on je cutao i smeskao se.

Naravno, ja sam mogao da ga pitam i krace: Da li bi imao seksualni odnos sa nekom "zgodnom" devojkom koju si tek upoznao? U tom slucaju bi on mozda izbegao da prizna sta bi uradio, a ovako sam ga polako naveo da kaze sta zaista misli.

Sad cete vi da pitate: Kakve veze ovo ima sa Kosovom? Pa ima velike veze. Hajde recite Srbima na Kosovu ili Crnoj Gori da ne treba da se kurvaju, nego da uce svoje sinove i cerke moralu i porodicnim vrednostima. Ili, hajde im recite da ostave duvan i alkohol, koji su posle nezdrave ishrane dva vodeca uzroka bolesti i smrti u savremenom svetu. Recite im da odu malo do monaha i nauce se zdravom zivotu i radu. Znate kako biste prosli? Proterali bi vas kao sto su Isusa proterali iz Kapernauma.

Ljudi nece moralno da zive, nece da menjaju svoje ruzne navike. Oni se busaju u grudi: "Mi smo potomci Oblica!" (kao sto su fariseji vikali: "Mi smo potomci Avrama!") Nema nista od takvog vikanja. To sto je neko genetski potomak Obilica, a zivi kao evropljanin, on postaje potomak Sotone, a onda Bog ima problem. Mi treba da zivimo kao Obilici, i jos bolje od njih, da bi nas Bog izbavio, a ne da govorimo da smo "bolji od drugih". Ne mozemo svoje blato da peremo tudjim blatom. Bog kaze: "Ako budete slusali - dobra zemaljska jescete, a ako necete - mac ce vas pojesti."
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 07.05.2008 23:18
 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Ko je stajao iz koga? Masoni iza komunista? Vatikan iza nacista?
Darvin iza i jedne i druge ideologije?
Ponovite nam, ne secam se da ste o tome govorili....a i ako jeste, svaki profesor mora da ponavlja po vise puta istu stvar.


Tako je, masoni iza komunista, Vatikan iza nacista, a Darvin u funkciji masona. Papu ne interesuje da li verujes u evoluciju ili reinkarnaciju, samo ako ga prihvatis za gospodara. Tako ce uskoro svi masoni stati pod papsku kapu - zadrzace novac i vlast, ali ce priznavati papu za gazdu. Jedino ce masoni Jevreji lose da prodju, jer papa Jevrejima nista ne veruje. Masoni Jevreji (koji po biblijskoj definiciji nisu Jevreji) ce da idu pod papski mac. Papa ce im obecati da ih nece dirati, a onda ce da im "zaigra mecka na vratima" u pola noci, kad se najmanje nadaju.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 07.05.2008 23:27
 
nikola
Miroljub Petrovic je napisao:
Mi treba da zivimo kao Obilici, i jos bolje od njih, da bi nas Bog izbavio, a ne da govorimo da smo "bolji od drugih". Ne mozemo svoje blato da peremo tudjim blatom. Bog kaze: "Ako budete slusali - dobra zemaljska jescete, a ako necete - mac ce vas pojesti."


Kako je to ziveo Obilic. Kako mogu da zivim ako sam primer u kolicima i neznam zbog cega sam u njima dok mi se porodica raspada, dali takva slika naroda dole koji zivi i dali je to ziveti kao Obilic
Izmenio/la nikola na 07.05.2008 23:42
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
Mi treba da zivimo kao Obilici, i jos bolje od njih, da bi nas Bog izbavio, a ne da govorimo da smo "bolji od drugih". Ne mozemo svoje blato da peremo tudjim blatom. Bog kaze: "Ako budete slusali - dobra zemaljska jescete, a ako necete - mac ce vas pojesti."


Kako je to ziveo Obilic.


Eto vam odgovor na pitanje naseg stradanja. Veliki procenat ljudi kod nas ne zna kako je ziveo Obilic. Ziveo je moralno i bio je spreman za svoje bliznje da polozi zivot.

Kako mogu da zivim ako sam primer u kolicima i neznam zbog cega sam u njima dok mi se porodica raspada, dali takva slika naroda dole koji zivi i dali je to ziveti kao Obilic


Narod dole ne zivi u kolicima. A i ljudi koji zive u kolicima, a duhovno su zdravi, zive kvalitetnije od svih evropljana zajedno. Covek u kolicima moze preko kompjutera i interneta da siri dobro po celom svetu, moze da prevede i sinhronizuje brojne sjajne video materijale i knjige i da ih okaci na internet, i jos mnogo toga drugog. Treba da znate da je ovaj zivot samo jedan kratak period naseg pravog zivota koji nam je Bog pripremio. Ovaj zivot mozemo da ucinimo lepim gde god da se nalazimo. Kada covek nema problema u glavi, onda svuda moze da mu bude dobro, pa cak i u kolicima ili zatvoru.
 
nebojsa
Veceras su sve maske pale! Demokratska stranka je izmedju Boga i djavola izabrala ovo drugo! Toliko pentagrama koliko je bilo na njihovom okultnom skupu, ne moze se videti ni u sedistu Evropske Unije! Strasno! Poruke koje su se mogli cuti paraju nebo i direktno izazivaju Boga! Plasim se da ce postavljanjem laznih dilema pred srpski narod, i ovoga puta proci njihova prica, i da cemo polako hvatati voz za evropsko djubriste! A tu nam ni djubre nece dati da jedemo, vec otrov, lepo zapakovan!
Acim
 
Miroljub Petrovic
nebojsa je napisao:
Veceras su sve maske pale! Demokratska stranka je izmedju Boga i djavola izabrala ovo drugo! Toliko pentagrama koliko je bilo na njihovom okultnom skupu, ne moze se videti ni u sedistu Evropske Unije! Strasno! Poruke koje su se mogli cuti paraju nebo i direktno izazivaju Boga! Plasim se da ce postavljanjem laznih dilema pred srpski narod, i ovoga puta proci njihova prica, i da cemo polako hvatati voz za evropsko djubriste! A tu nam ni djubre nece dati da jedemo, vec otrov, lepo zapakovan!


Nije problem u pentagramima, vec u tome sto niko ne salje u narod onu drugu poruku. Svi hoce u Evropu, ukljucujuci i radikale. Dajte da mi spasavamo nase zivote i zivote nasih porodica, dakle da se bavimo onim sto mozemo, a tamo gde nam se ukaze prilika da i drugima ukazemo na pravi put, a to najbolje mozemo svojim zivotima.
 
Mungos
Pominje se neki datum 23.12.2012. na nekim mjestima po internetu u vezi Sudnjeg Dana, koliko je validno?
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.24 sekundi!