Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Naki2
Ko su homeopate i da li se koiriste magijskim radnjama?
 
Naki2
I jos jedno pitanje sto se masaza tice? Da li ljudi koji se time bave koriste sektaske(oni kazu pozitivne) principe? Kako to utice na coveka?
 
Dusan d
http://www.youtub...re=related

Ovo je ono sto kaze Isus ljubi neprijatelje svoje.Al ovo je stvarno gest ipo,ovakvi gestovi retko se desavaju izmedju neprijatelja.
 
Miroljub Petrovic
Miki Maus@ - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
B92 i drugi mediji uveliko prenose promociju SNS-a, na kojoj su bili prisutni predstavnici americke, nemacke i drugih ambasada, ali i ambasador Rusije Konuzin koji je "velicao" ovu stranku. Bio je tu i predstavnim Milove Crne Gore, kao i predstavnici Nove Srbije, DSS-a, Kariceve i Vulinove stanke, PUPS-a. Dakle, svi dosli da podrze "opoziciju":

http://www.b92.ne..._id=553391

Bio sam tamo danas.Da ste samo culi kako su izvizdali amerikance i britance,odali bi ste pocast tim ljudima.

Sta si radio tamo crni kukavce? Upravo je to tragedija sto naivan narod veruje da su SNS neka patriotska organizacija.
 
Miroljub Petrovic
Naki2 - poruka glasi:
Ko su homeopate i da li se koiriste magijskim radnjama?

U pitanju su ljudi koji se bave okultizmom, a mnogi toga nisu svesni. Imas o tome u knjizi "Misticna medicina":

http://www.cps.or...d02-A4.zip
 
Miroljub Petrovic
Naki2 - poruka glasi:
I jos jedno pitanje sto se masaza tice? Da li ljudi koji se time bave koriste sektaske(oni kazu pozitivne) principe? Kako to utice na coveka?

Klasicna masaza je ok, ali postoje odredjene vrste masaze koje su zasnovane na hinduistickim okultnim vestinama.
 
Miroljub Petrovic
Dusan d - poruka glasi:
http://www.youtub...re=related

Ovo je ono sto kaze Isus ljubi neprijatelje svoje.Al ovo je stvarno gest ipo,ovakvi gestovi retko se desavaju izmedju neprijatelja.

To nije "ljubi neprijatelja svoga" nego "hrani kuče da te ugrize".
 
Miroljub Petrovic
Miki Maus@ - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Sta si radio tamo crni kukavce? Upravo je to tragedija sto naivan narod veruje da su SNS neka patriotska organizacija.

Bio sam na mitingu da dam podrsku toj stranci.SNS mozda nije patriotska u onoj meri u kojoj su to Dveri ili radikali,ali su oni ipak zadojeni Seseljevim mlekom i imaju neverovatno mnogo pristalica,a i budimo relani jedino oni mogu da pobede na izborima i donesu promene.Narod koji je danas bio tamo je toliko zvizdao i vikao kada su predstavljeni gosti iz Amerike i Britanje da mi je srce zaigralo,dok su na prdstavljanju Konuzina svi odali gromki aplauz i vikali "RUSIJA".Velike ovacije i aplazi su se mogli cuti svaki put cim je spomenuto Kosovo i stadanje naseg naroda,tako da gosn. Miroljube ta stranka privlaci patriote i ljude koji su privrzeni svom narodu.Videcemo sta ce biti ako pobede,nadam se da ce biti bolje nego sada u svakom pogledu.

Na zalost, ima mnogo koji misle kao ti, koji su slepi kod ociju. SNS je stvoren da se razbije patriotski blok. Toma i Vucic su naseli na pricu da se ne moze protiv celog sveta i ako predju na masonsku stranu da ce dobiti podrsku medjunarodnih institucija. Samo neko ko je lud, neinformisan, naivan ili pokvaren (nesto od toga, ili vise stvari odjednom) moze da veruje da zalaganje za ulazak u EU moze da donese nesto dobro. To je manifestacija kukavicluka. Biti dobar sa svetom i teziti ulasku u EU znaci prihvatanje medjunarodnih satanskih zakona koji unistavaju decu, ljude, porodice, drzavu, a od naroda pravi robove, kao sto je to na Zapadu ili u Kini. SNS je kukavicje jaje i najveca podvala koja postoji na politickoj sceni Srbije. Ali, naivan i zaglupljen narod veruje drugacije. Podvala sa SNS-om je najbolji dokaz pogubnosti demokratije za jedno drustvo. Kada narod nema elitu koja vodi drzavu, onda naivna masa prihvata lazna obecanja demokratskog rusilackog sistema i drustvo se razbija u paramparcad.
 
nikola
mozda je ovaj korak u vrhu svetske masonerije povezan sa danasnjom politickom scenom srbije i promenama instrumentalizovane americke medijske politike u otadzbini

http://liduss.blo...gradu.html
 
Ratko
Vesti iz Izraela

Saudijski princ nudi nagradu za zarobljavanje Izraelaca

http://www.vesti0...izraelaca/

Kako izgleda primirje sa Islamskim džihadom

http://www.vesti0...-dzihadom/
 
DATeodor
http://www.facebo...VmT56cPN3A
Miroljube, u ovom videu si objasnio uzroke za pojavu zemljotresa i drugih prirodnih nepogoda. Slazem se sa takvim gledistem.
Kako komentarises Japan, koji je decenijama unazad trusno podrucje, narocito ovaj poslednji veliki zemljotres, koji je ostetio nuklearnu elektranu. Da li je to opomena zbog koriscenja i razvoja nuklearne energije, ili postoje jos neki uzroci za koje mi ne znamo.
Zanima me i tvoje misljenje o zemljotresu koli je prosle godine zadesio Kraljevo. O cemu se tu radi?
 
nesa013
Evo lepe pesme Ljubivoja Rsumovica koja govori o tome sta je Srbinu najvrednije i postovanju prve Bozije zapovesti.

http://www.srbius...du_srpskom
http://www.youtub...3uP3uqANMk
 
Mika
U susret "prazniku":

http://borbazaver...ew/1397/1/

http://www.danas...._id=226950

Premijera filma"Parada",31.oktobra(halloween).Slucajno?
 
Miroljub Petrovic
DATeodor - poruka glasi:
http://www.facebo...VmT56cPN3A
Miroljube, u ovom videu si objasnio uzroke za pojavu zemljotresa i drugih prirodnih nepogoda. Slazem se sa takvim gledistem.
Kako komentarises Japan, koji je decenijama unazad trusno podrucje, narocito ovaj poslednji veliki zemljotres, koji je ostetio nuklearnu elektranu. Da li je to opomena zbog koriscenja i razvoja nuklearne energije, ili postoje jos neki uzroci za koje mi ne znamo.
Zanima me i tvoje misljenje o zemljotresu koli je prosle godine zadesio Kraljevo. O cemu se tu radi?

Govorio sam o tome, treba da procitas prethodne postove. Japan je zemlja koja je u svetskom vrhu po broju ateista. A zemljotres u sred Srbije dodje kao upozorenje celoj Srbiji.
 
Jakov S
Postovanje gosn. Petrovicu,
... posto sam nov na ovom forumu i najiskrenije nemam previse vremena za prelistavanjem nemoje se ljutiti i imajte strpljenja da mi odgovorite na pitanja, hvala.

Kao prvo, vidim na pojedinim jutub snimcima se obracate sa braco i sestre pravoslavnim vjernicima i nasli ste se u par zapisa negdje na nekom crkvenom okupljanju. Da li ste vi pravoslavac? Ako jeste da li imate svog duhovnika?

Primjetio sam da ste izuzetno zainteresovani za Stari Zavjet i za interpretiranje i naucno utemeljenje istog. Da li vjerujete u Novi Zavjet i da li vjerujete da je Isus sin Boziji?

Od par pravoslavnih svestenika i monaha u Crnoj Gori sam cuo da ste bili dobrodosli u pravoslavnu crkvu sa vasim predavanjima ali kada su culi da ste vi "sektaski zastranili" da su vam zabranili da drzite predavanja. Da li je to tacno?

Da li je vas centar za prirodnjacke studije zaveden u drzavnim spisima i kako se on vodi?

Zasto vam se obracaju sa Dr. da li ste to zvanje zasluzili na International Institute of Original Medicine ili ste doktor neke druge nauke ?

Hvala.
Izmenio/la Jakov S na 30.10.2011 19:55
 
Miroljub Petrovic
Jakov S - poruka glasi:
Postovanje gosn. Petrovicu,
... posto sam nov na ovom forumu i najiskrenije nemam previse vremena za prelistavanjem nemoje se ljutiti i imajte strpljenja da mi odgovorite na pitanja, hvala.

Kao prvo, vidim na pojedinim jutub snimcima se obracate sa braco i sestre pravoslavnim vjernicima i nasli ste se u par zapisa negdje na nekom crkvenom okupljanju. Da li ste vi pravoslavac? Ako jeste da li imate svog duhovnika?

Da, ja sam pravoslavac. Moj duhovnik je Isus Hristos.

Primjetio sam da ste izuzetno zainteresovani za Stari Zavjet i za interpretiranje i naucno utemeljenje istog. Da li vjerujete u Novi Zavjet i da li vjerujete da je Isus sin Boziji?

Naravno.

Od par pravoslavnih svestenika i monaha u Crnoj Gori sam cuo da ste bili dobrodosli u pravoslavnu crkvu sa vasim predavanjima ali kada su culi da ste vi "sektaski zastranili" da su vam zabranili da drzite predavanja. Da li je to tacno?

Ja sam i sada dobrodosao u pravoslavnu crkvu kod postenih i moralnih svestenika i monaha, a poltroni i ekumenski nastrojeni "svestenici" me izbegavaju. Danas sam drzao predavanje u manastiru Slanci pored Beograda, to je bilo moje drugo predavanje u ovom manastiru koji vode vredni ljudi, gde se svake nedelje okupi preko 150 ljudi na sluzbi i predavanju. Do pre koju godinu isle su svake sedmice moje emisije na radiju Svetigora, i to u periodu od nekoliko godina. A onda se jedna bitanga iz patrijarsije (Aleksandar Djakovac) zalio direktoru radija "Svetigora" Jovanu Plamencu na mene, jer ja navodno zastranjujem i sl. U pitanju je jedan ekumenski poltron, kakvih ima dosta u nasoj crkvi. I onda je Jovan Plamenac, da se ne bi zamerio uticajnim ekumenistickim razbojnicima iz patrijarsije, ukinuo moje emisije na radiju, iako su one bile ubedljivo najslusanije i nikada nije imao nijednu primedbu na njih, vec ih je hvalio. Cak mi je nudio honorar za te emisije, sto sam ja odbio i nisam nikada ni dinar uzeo (nisam siguran da je ista situacija i sa drugima cije se autorske emisije emituju). Verovatno je Jovan Plamenac posle morao da se pravda velikom broju ljudi koji su svake sedmice navikli da slusaju moja predavanja, pa je verovatno poceo da prica kako sam ja "zastranio". Velika je to sramota za junacku kucu Plamenac. Taj Jovan je jedan popupismen svestenik, koji bi trebao da se vrati svom novinarskom poslu, a ne da se bavi necim za sta nije osposobljen ni strucan. Ne mislim da je zlonameran, ali znam da je teoloski vrlo tanak, a jos kad su ga stisli ovi ekumenski vukovi, onda je poklekao i obrukao se.

Da li je vas centar za prirodnjacke studije zaveden u drzavnim spisima i kako se on vodi?

Tako je, registrovan je pod gornjim imenom kao udruzenje gradjana.

Zasto vam se obracaju sa Dr. da li ste to zvanje zasluzili na International Institute of Original Medicine ili ste doktor neke druge nauke ?

Doktorirao sam na drzavnom univerzitetu, na Filozofskom fakultetu, na temu povezivanja nauke i religije.
 
Miroljub Petrovic
vlad - poruka glasi:
moze li i jedno pitanje o prepotopskom i potopskom svetu?

Naravno da moze, zato smo tu.

dakle-kreacionisti su odbacili ideju o vodenom omotacu kao objasnjenju za vodu koja je potopila planetu(kao su mene obavestili na sestodnevu)

Ko je odbacio ideju o vodenom omotacu? Odbacili su je liberalni teolozi i naucnici. A taj "sestodnev", to je verovatno sajt koji vodi onaj mladi pop iz Lapova (alefshin) sto je procitao par mojih postova i postao je "ekspert" za kreacionizam.

ali mi niko nije ponudio objasnjenje,otkud toliko vode da kisa pada 40 dana i to na celoj planeti,ukoliko sam dobro shvatio ono sto sam procitao u bibliji(misli se na biblijnu koju koristi srpska pravoslavna crkva)

Drugog dana stvaranja je voda razdvojena na "vodu pod svodom" i na "vodu nad svodom". Svod je atmosfera. Dakle, "voda nad svodom" je bila izvor vode koja je padala sa neba 40 dana.

dalje se tvrdi na pomenutonm sajtu ,da pre potopa nije bilo kise,samo magla-a postojale su znacajne vodeme povrsine-a,klima je bila takva da je do isparavanja i to u znaajnoj kolicini moralo da dodje,a kroz maglu(koliko je meni poznato) tolika kolicina vode se ne moze vratiti na povrsinu zemlje...dakle-jos jedno pitanje-sta se dogodilo sa viskom vode?

Nije bilo nikakve magle u Edenskom vrtu. Verovatno postoji magla u glavama tih "eksperata". Nemoguce je zamisliti maglu u rajskim uslovima. Postojala je para koja se podizala sa zemlje i natapala svu zemlju, tako pise u Bibliji.

zatim-postojale su reke(u prepotopskom svetu)-kako su se izvorista napajala vodom(tvrdi se da nije bilo ozbiljnijih padavina)?

Postojali su podzemni vodeni tokovi kao i danas, a voda je isparavala u odredjenoj meri i kao para natapala zemlju.

interresantno mi je i ne postojanje duge u prepotopskom svetu...da li to znaci da nije bilo ni vodenih slapova,vodopada i sl? mozda se i deca nisu igrala na recnim plazama...(mi smo kao deca "pravili" dugu,tako sto smo,u plicaku,sutirali vodu dok se ona (duga) ne bi pojavila?

Naravno da je bilo vodenih slapova i vodopada, ali prelamanje svetlosti za stvaranje duge ocigledno nije moglo da se realizuje u tadasnjim uslovima. Nisu nam dati detalji da bismo o tome mogli dublje da pricamo, ali cemo to jednog dana saznati. Za vise informacija o pomenutim temama imas na donjem linku:

http://www.cps.or.../cks7.html

kao i u knjizi "Biblijski Potop":

http://www.cps.or.../potop.zip

interesuje me zasto nisu bija dozvoljena pitanja prilikom vaseg gostovanja u pozegi(pre neku godinu)-imali ste predavanje u sali skupstine opstine(ukoliko se dobro secam)-a u najavi na lokalnij televiziji je objavljeno da pitanja po zavrsetku predavanja nece biti....sto se ispostavilokao kao tacno-bar po komentarima ljudi koji su tom predavanju prisustvovali...bar po prici koji sam ja cuo ...i to od ljudi konji nisu imali razloga da me lazu...

Bilo je predavanje u crkvi, a televizija je prenosila samo predavanje. Nakon predavanja su bila pitanja koja TV nije emitovala, jer nije bilo nista znacajno.
 
Miroljub Petrovic
vlad - poruka glasi:
ok,neke stvari ste razjasnili-vi ste zstupnik hipoteze vodenog omotaca

da odmah razjasnim neke stvari,da ne ispadne da sam necije "kukavicije " jaje..
nisam pobornik kreacionistickih hipoteza...slusao sam ,a i procitao,po neko vase predavanje-iskreno,nisam bas odusevljen i (bez uvrede) nije da bas cenim nacin na koji razmisljate...ali sam radoznao i otvoren za nova saznanja ma od koga ona dolazila..

dakle-obzirom da se zalazete za hipotezu vodenog omotaca-moli bih da mi objasnite...

Ja se ne zalazem za hipotezu vodenom omotaca vec je prihvatam kao jedno od mogucih objasnjenja. Postoje i neka druga moguca objasnjenja. U ovom trenutku nemamo dovoljno podataka da bismo sa potpunom sigurnoscu tvrdili i bavili se detaljima vodenog omotaca, tako da se ja na tom pitanju nisam posebno zadrzavao. Cinjenica je da su prepotopni klimatski uslovi bili drugaciji od danasnjih, a mi sad mozemo da proucavamo kakvi su tacno bili i sta je uzeokovalo tu razliku. Ali, to nije toliko vazno. Vazno je da se desio Potop i dokaze za to imamo na sve strane, vazno je da je Zemlja mlada, da je stvorena za kratko vreme, da nema prelaznih formi, da je zivot nekada bio mnogo raznolikiji, i o tome imamo mnogo cinjenica. Za vodeni omotac nemamo dovoljno podataka da bi ulazili u sitne detalje njegovog opisa kao sto ti postavljas pitanja.

vodeni omotac bi sigurno uticao na uslove na povrsini zemlje i to na vise nacina pritisak bi bio daleko veci a i dotok svetlosti bi bio ako ne potpuno prekinut onda znacajno smanjen(u zavisnosti od debljine datog sloja vode-ma u kom agregatnom stanju bila) dakle,povecanje pritiska ,kao i efekat staklene baste,bi za posledicu imalo enormno povecanje temperature na povrsini prepotipske zemlje...recimo sloj od 30 metara bi povecao temperaturu na preko 100 stepeni celzijusa...

Pritisak ne bi bio "daleko veci", a i dotok svetlosti ne bi bio prekinut. Ne znam odakle ti takvi zakljucci.

koliko se secam,vase predavanje ,u pozegi je ipak bilo u opstinskoj sali...imali ste veliki broj predavanja i u vise zemalja,tako da je moguce da ste nesto pomesali ili se ja mozda varam....mada,sumlam,jer sam snimak tog predavanja gledao na lokalnoj televiziji...
iz vaseg odgovora mogu zakljuciti da tvrdite da su na lokalnoj televiziji lagali povodom vaseg predavanja...ili mozda gresim?

Pomesao si prijatelju, nisam nikada drzao predavanje u opstinskoj sali u Pozegi.

dakle,da se razumemo-ne tvrdim da niste imali nameru da odgovarate na kontra argumente-...moguce je da jednostavno niste imali vremena ...ili...postoji 1001 razlog za tako nesto...a i tesko je se setiti bas svakog predavanja...bilo mi je cudno(obzirom da sam gledao snimke nekih predavanja na kojima su postavljana i pitanja) pa me je samo interesovao razlog...mada i nije narocito bitno...tako da odustajem od pitanja

Posle svakog predavanja odgovaram na pitanja tako sto ljudi mogu da mi pridju i da pitaju. Retko odgovaram na pitanja pred celom salom jer se uvek javi neki pametnjakovic da prica pola sada, a ne da postavi pitanje.
 
cro
http://www.youtub...re=related
 
Zoka
Poštovani gospodine, moja pitanja o vašoj knjizi "Novi savremeni prevod"ste izbrisali a privatne poruke ignorišete.
Nadam se da ćemo jednom pred kamerama moći da porazgovaramo o ispravnosti "vašeg"prevoda Biblije.
Slobodno obrišite i ovaj post,na vašem forumu možete da radite šta hoćete ,ali uskoro će ljudi saznati istinu o "vašem"prevodu Biblije.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.57 sekundi!