Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
voz i ruta - poruka glasi:
Molim za savjet. Recite mi Miroljube samo kratko, LJubisa Stojkovic--Srpski Brojs iz Nisa, DA ILI NE

Mogli ste da me pitate da li je neko srpski Bruce Lee.
 
Dino
Danas sam čuo za knjigu (trilogiju) Josipa Flavija "Hebrejski rat". Da li netko ima tu knjigu??





"Ako netko hoće da se hvali, neka se hvali time što Mene poznaje."
 
dr Boris
Поздрав Мирољубе!
Написали сте: „Isus u pomenutoj prici uopste nije hteo ljudima da objasni pitanje stanja mrtvih, vec je hteo da istakne vaznost Mojsijevih i prorockih knjiga“(стр.1011.одговор ревнитељу). Слажем се да је Господ хтео да истакне важност Мојсијевих и пророчких књига али исто тако, сликовито и несумњиво истиче страшне последице непоштовања Мојсија и пророка, који најављују Његов долазак и васкресење. Пошто је толико много речи Господ изговорио о стању умрлих у паклу и о самом паклу постављав Вам следећа питања:
Зашто би стање умрлих после смрти било неважно?
Да стање умрлих после смрти није важно, зашто би их Исус опомињао веома јасном причом о
мукама и сликовитим детаљима које чекају неверне и грешне после смрти?
Зашто би Исус лагао о мртвима и подилазио Јеврејима и њиховом Јелинском схватању стања умрлих када их је увек и за мање ствари оштро опомињао и саветовао?
Зашто би савршени Исус Христ, Син Божји, био притворан и лукав, и чега би се он плашио кад је налазио пут ка тврдим срцима истином и љубављу ?
И зашто би то била прича само о Јеврејима за Јевреје(која траже допунска објашњења); зар то није прича за Вечност, за сва времена а поготова нама, сада када се боримо за спасење душа наших и свих ближњих? Зашто би нас Господ нејасним причама и разлозима доводио у заблуду?
Кажете да нема пакла, а Господ радњу приче јасно и недвосмислено смешта у ПАКЛУ? Шта је ту нејасно? Наведите где у Библији пише да нема пакла?А ја ћу вам навести још једну причу Господа где спомиње пакао(Јеванђеље по Луки 12;4-5): „А кажем вама пријатељима својим: Не бојте се оних који убијају тело и потом не могу ништа више учинити. Него ћу вам указати кога да се бојите: Бојте се онога који пошто убије, има власт бацити у ПАКАО; да, кажем вам, њега се бојте“.(крај цитата).
П.С.
Невезано за питања и какви ће бити одговори и на разлике које имам према делом ваших ставова , желим да вам се јавно захвалим што се својим радом и залагањем нарочито у области креационизма, били један од људи који су утицали на мој поратак Богу.
Много искрених поздрава од Бориса.
 
Miroljub Petrovic
dr Boris - poruka glasi:
Поздрав Мирољубе!
Написали сте: „Isus u pomenutoj prici uopste nije hteo ljudima da objasni pitanje stanja mrtvih, vec je hteo da istakne vaznost Mojsijevih i prorockih knjiga“(стр.1011.одговор ревнитељу). Слажем се да је Господ хтео да истакне важност Мојсијевих и пророчких књига али исто тако, сликовито и несумњиво истиче страшне последице непоштовања Мојсија и пророка, који најављују Његов долазак и васкресење. Пошто је толико много речи Господ изговорио о стању умрлих у паклу и о самом паклу постављав Вам следећа питања:
Зашто би стање умрлих после смрти било неважно?

Gde sam ja rekao da je pitanje stanja mrtvih nevazno? Ono jeste vazno, ali nije tema Isusove price o Lazaru i bogatasu.

Да стање умрлих после смрти није важно, зашто би их Исус опомињао веома јасном причом о мукама и сликовитим детаљима које чекају неверне и грешне после смрти?

Pitanje kako ce nepokajani da prodju je u Bibliji jasno opisano, i to jos u Starom zavetu, a u Novom zavetu nema nikavih novih elemenata po tom pitanju. U Bibliji se za opis unistenja nepokajanih koristi rec "gehinom" (kod nas se cesto kaze "gehena"), a ne "pakao". Dakle, rec "pakao" ne postoji u Bibliji. Postoji u prevodima koje su ljudi radili pa ubacivali termine iz svog ne-biblijskog miljea. Novi zavet je pisan u originalu na hebrejskom jeziku, i o tome sam vise puta govorio. Tekst koji danas imamo je grcki prevod Novog zaveta, osim Mateja kojeg imamo na hebrejskom. Dakle, ne mozemo da koristimo grcku pagansku terminologiju za tumacenje pojmova koji su jasno definisani u hebrejskim tekstovima Starog zaveta, a sto potvrdjuje i Matej na hebrejskom.

Dakle, rec "gehinom" ukazuje na smetliste koje je postojalo pored grada i na kojem se spaljivalo smece, kao i lesevi kriminalca koji su bili osudjeni na smrt (kriminalci nisu smeli da se sahranjuju na groblju). To smetliste je stalno gorelo, jer se na njega stalno donosilo smece. I onda se u Bibliji za unistenje nepokajanih koristi slika tog smetlista koje gori. To nisu nikakve "vecne muke" ili "pakao", kao sto su pagani verovali, nego simbol unistenja vatrom o kojem Bog govori, a koje ce se desiti kada On bude dosao da napravi red.

Зашто би Исус лагао о мртвима и подилазио Јеврејима и њиховом Јелинском схватању стања умрлих када их је увек и за мање ствари оштро опомињао и саветовао? Зашто би савршени Исус Христ, Син Божји, био притворан и лукав, и чега би се он плашио кад је налазио пут ка тврдим срцима истином и љубављу?

Isus nije hteo da sablazni ljude, a ne da se on plasio ljudi. Isus je govorio na nacin da ljudi razumeju Njegovu poruku. Mozda biste vi na Njegovom mestu usli u kafanu i poceli da ubedjujete ljude da je alkohol stetan, pa bi vas izbacili napolje. Ili biste usli u sinagogu i poceli da im pricate da su u zabludu po pitanju ovih i onih verovanja. Isus nije dosao da polomi trsku koju ljulja vetar, vec da pozove gresnike na pokajanje, ali na nacin koji ljudi mogu da razumeju i podnesu.

И зашто би то била прича само о Јеврејима за Јевреје(која траже допунска објашњења); зар то није прича за Вечност, за сва времена а поготова нама, сада када се боримо за спасење душа наших и свих ближњих?

Isus je o teoloskim stvarima pricao sa Jevrejima jer su jedino Jevreji poznavali teologiju, koliko-toliko, a ta prica je ostala zapisana svima nama koji mozemo da citamo biblijski tekst.

Зашто би нас Господ нејасним причама и разлозима доводио у заблуду?

Isus nikoga ne dovodi u zabludu nego trazi malo ozbiljnosti i odgovornosti. Ljudi nece da misle svojom glavom, prepustaju religioznim autoritetima da misle umesto njih o religijskim pitanjima, i tako pokazuju koliko im je zaista stalo do duhovnog napretka i spasenja.

Кажете да нема пакла, а Господ радњу приче јасно и недвосмислено смешта у ПАКЛУ? Шта је ту нејасно? Наведите где у Библији пише да нема пакла?А ја ћу вам навести још једну причу Господа где спомиње пакао(Јеванђеље по Луки 12;4-5): „А кажем вама пријатељима својим: Не бојте се оних који убијају тело и потом не могу ништа више учинити. Него ћу вам указати кога да се бојите: Бојте се онога који пошто убије, има власт бацити у ПАКАО; да, кажем вам, њега се бојте“.(крај цитата).

Vec sam gore objasnio da u Bibliji ne postoji termin "pakao". Postoji vatra koja unistava smece (gde spadaju i lesevi kriminalaca). Tekst koji ste citirali je los prevod. Pogledajte prevod u hebrejskom Mateju. Tamo se jasno spominje termin "gehinom", a ne "pakao".

Невезано за питања и какви ће бити одговори и на разлике које имам према делом ваших ставова , желим да вам се јавно захвалим што се својим радом и залагањем нарочито у области креационизма, били један од људи који су утицали на мој поратак Богу. Много искрених поздрава од Бориса.

Kreacionizam moze da bude bitan ali samo u onoj meri u kojoj coveka priblizava Bogu i teologiji. Teologija ili nauka o Bogu je ono zbog cega kreacionizam postoji.
 
djordje77
Ovako danas izgleda Gehinom http://www.facebo...mp;theater
 
Miroljub Petrovic
djordje77 - poruka glasi:
Ovako danas izgleda Gehinom http://www.facebo...mp;theater

Tako je, na tom mestu je nekada bilo smetliste koje je gorelo, i naziv tog smetlista je uzeto kao simbol unistenja.
 
Milan Petrovic
Pozdrav za gospodina Miroljuba Petrovica, zelim da vam pruzim podrsku za vas rad i trud koji ulazete u sirenju istine i zdravog nacina razmisljanja. Procitao sam svih 1000 stranica ovog foruma i slazem se sa vasim stavovima. Jos jednom, pozdrav iz Nisa i sve najbolje.
 
Miroljub Petrovic
Milan Petrovic - poruka glasi:
Pozdrav za gospodina Miroljuba Petrovica, zelim da vam pruzim podrsku za vas rad i trud koji ulazete u sirenju istine i zdravog nacina razmisljanja. Procitao sam svih 1000 stranica ovog foruma i slazem se sa vasim stavovima. Jos jednom, pozdrav iz Nisa i sve najbolje.

Pozdrav i tebi prezimenjace.
 
niko
Jel imate neko predavanje u kojem govorite o vracarama i opasnosti od crne magije?
 
Miroljub Petrovic
niko - poruka glasi:
Jel imate neko predavanje u kojem govorite o vracarama i opasnosti od crne magije?

Evo:

http://video.goog...7766429471
 
creationdays
[img]http://i40.tinypic.com/50qmnn.jpg[/img] is not a valid Image.
 
Miroljub Petrovic
Na donjem linku mogu se dobiti informacije o nabavci sadnica voca koje ne zahtevaju prskanje, kao i semena povrca od kojeg mozes da se koristi seme za svaku narednu sezonu:

http://www.cps.or...gansko.htm
 
kotor
Dokaz stvaranja i u Srbiji je ovaj fenomen na Tari

Tepih livada je lokalitet, deo prirodnog rezervata „Crveni potok“ koji se nalazi na oko 500 m od Mitrovca na Tari. Naziv je dobio po tome što se ugiba pod nogama posetioca kao mek tepih! Nastalo je zadržavanjem površinske vode usled vodonepropusnog zemljišta na kome se nalazi.Ovo tresetište se formira od Ledenog doba, staro je više hiljada godina i raste tempom od 1 mm godišnje. Prilikom istraživanja, konstatovana je najveće dubina sloja od oko 4 m.

To je nekih 4000 godina od kad datira potop tj,kad se biljna vegetacija obnovila na zemlji...
 
grigorije
Kako se leci vertigo?
 
miki
Kotor - poruka glasi:
Dokaz stvaranja i u Srbiji je ovaj fenomen na Tari

Tepih livada je lokalitet, deo prirodnog rezervata „Crveni potok“ koji se nalazi na oko 500 m od Mitrovca na Tari. Naziv je dobio po tome što se ugiba pod nogama posetioca kao mek tepih! Nastalo je zadržavanjem površinske vode usled vodonepropusnog zemljišta na kome se nalazi.Ovo tresetište se formira od Ledenog doba, staro je više hiljada godina i raste tempom od 1 mm godišnje. Prilikom istraživanja, konstatovana je najveće dubina sloja od oko 4 m.

To je nekih 4000 godina od kad datira potop tj,kad se biljna vegetacija obnovila na zemlji...


Bio sam na ovoj livadi kao klinac na ekskurziji. Naime, podelili su nas u dve grupe i razdvojili na udaljenosti max 20-30 metara a mozda i manje. Kad jedna grupa skace po ovoj livadi druga se ljulja gore dole i to se bas oseca kao neki balon efekat...
 
Miroljub Petrovic
grigorije - poruka glasi:
Kako se leci vertigo?

Imas u Enciklopediji prirodnih lekova na ovom sajtu.
 
Allegroz
Miro kako komentarišeš ovo:
http://www.blic.r...-i-dzemper
 
biciklista2011
Dete Moje.

Ti me možda ne poznaješ, međutim ja znam sve o tebi. Psalam 139.1
Znam kad sedneš i kad ustaneš. Psalam 139.2
Poznati su mi svi tvoji putevi. Psalam 139.3
ÄŒak znam broj valsi na tvojoj glavi. Matej 10, 29, 30
Stvoren si na moju sliku. 1 Mojsijeva 1,27
U meni živiš, krećeš se i postojiš. Dela ap 17,28
Jer si ti moj rod. Dela ap 17,28
Poznavao sam te čak i pre nego si začet. Jeremija 1,5
Izabrao sam te kad sam planirao stvaranje. Efežanima 1, 11, 12
Ti nisi bio greška, jer su svi tvoji dani zapisani u mojoj knjizi. Psalam 139, 15,16
Ja sam odredio tačno vreme tvog rođenja i gde ćeš živeti. Dela ap. 17,26
Ti si divno sazdan. Psalam 139, 14
Ja sam te satkao u utrobi tvoje majke. Psalam 139,13
Ja sam te porodio na dan tvog rođenja. Psalam 71,6
Mene su pogrešno predstavili oni koji me ne poznaju.Jovan 8,41-44
Ja nisam udaljen niti ljut, nego sam potpuni izražaj ljubavi. 1 Jovanova 4,16
I moja želja je da ti poklonim svoju ljubav. 1 Jovanova 3,1
Jednostavno zato Å¡to si ti moje dete i ja sam tvoj Otac. 1 Jovanova 3,1
Pružam ti više nego što će ikada moći tvoj zemaljski otac. Matej 7,11
Jer sam ja savršeni Otac. Matej 5,48
Svaki dobar dar koji dobijaš dolazi iz moje ruke. Jakov 1,17
Jer se ja staram za tebe i ja zadovoljavam sve tvoje potrebe. Matej 6, 31-33
Moj plan za tvoju budućnost je uvek pun nade. Jeremija 29,11
Zato što te volim večnom ljubavlju. Jeremija 31,3
Moja razmišljanja o tebi su nebrojana kao pesak na obali morskoj. Psalam 139, 17,18
Nad tobom se radujem pun veselja i pesme. Sofonija 3,17
Nikada neću prestati da ti činim dobro. Jeremija 32,40
Jer si ti moja dragocena svojina. 2 Mojsijeva 19,5
Želim da te utvrdim celim srcem i dušom svojom. Jeremija 32,41
I želim da ti pokažem velike i divne stvari. Jeremija 33,3
Ako me potražiš celim srcem, naći ćeš me. 5 Mojsijeva 4,29
Raduj se u meni i daću ti sve što ti srce želi. Psalam 37,4
Jer ja sam taj koji proizvodi u tebi te želje. Filibljanima 2,13
U stanju sam da učinim za tebe mnogo više nego što ti možeš da zamisliš. Efežanima 3,20
Jer sam ja taj koji te najviše ohrabruje. 2 Solunjanima 2,16-17
Takođe sam i Otac koji te teši u svim tvojim teškoćama 2 Korinćanima 1,3-4
Kada si slomljenog srca ja sam ti blizu. Psalam 34,18
Kao Å¡to pastir nosi jagnje, tako ja tebe nosim blizu svog srca. Isaija 40,11
Jednog dana ću izbrisati svaku suzu stvog lica. Otkrivenje 21,3-4
I uzeću sve boli koje si pretrpeo na ovoj zemlji. Otkrivenje 21,3-4
Ja sam tvoj Otac, i volim te čak isto toliko koliko sam voleo svog sina, Isusa. Jovan 17,23
Jer u Isusu, moja ljubav prema tebi se otkrila. Jovan 17,26
On je potpuni izražaj mene. Jevrejima 1,3
On je došao da pokaše da sam ja za tebe, a ne protiv tebe. Rimljanima 8,31
I da ti kaže da ja ne brojim tvoje grehe. 2 Korinćanima 5, 18-19
Isus je umro da bi se ti i ja pomirili. 2. Korinćanima 5,18-19
Njegova smrt je bila konačan izraz moje ljubavi za tebe. 1. Jovanova 4,10
Odrekao sam se svega Å¡to sam voleo, da bi zadobio tvoju ljubav. Rimljanima 8, 31-32
Ako primaš dar mog sina Isusa, primaš mene. 1. Jovanova 2,23
I ništa te neće ponovo odvojiti od moje ljubavi. Rimljanima 8,38-39
Dođi kući, i ja ću prirediti veliku proslavu kakvu nebo nije videlo. Luka 15,7
Uvek sam bio Otac i uvek ću biti Otac. Efežanima 3,14-15
Moje pitanje je....hoćeš li ti biti moje dete? Jovan 1,12-13
ÄŒekam te. Luka 15,11-32
"Ako čovek nije stvoren od Boga, zašto je on onda jedino srećan u Bogu?"
- Blaise Pascal

‎"Neće svaki koji mi govori: Gospode! Gospode! Ući u carstvo nebesko; no koji čini po volji Oca mog koji je na nebesima."
- Matej 7:2
 
Miroljub Petrovic
Allegroz - poruka glasi:
Miro kako komentarišeš ovo:
http://www.blic.r...-i-dzemper

Pa sta si ocekivao da objave mediji? Cim se desi nesto glupo, oni odmah objavljuju.
 
oldnick
Zanima me dali planirate da preuredite forum buduci da je sve veci i veci, mislim da bi bilo vreme da se podeli na vise tema, a ako bi se jednog dana dodale jos neke aplikacije (nemojte da se smejete) moglo bi ovo da preraste u ozbiljnu drustvenu mrezu, mrezu koja bi bila konstruktivna opozicija facebook-u.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.52 sekundi!