Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
neki deki
http://www.vesti0...internetu/
Sve sto dise neka hvali Gospoda! Aliluja!
 
matko22
moja mama voli da gleda oprah show ..a ja joj stalno govorim da je to okreceni grob a ona mi nevijeruje g. Petroviču mozte li mi dati savijet kako da ubijedim mamu da prestane gledati tu lažljivicu prevaranticu ....
 
Miroljub Petrovic
matko22 - poruka glasi:
moja mama voli da gleda oprah show ..a ja joj stalno govorim da je to okreceni grob a ona mi nevijeruje g. Petroviču mozte li mi dati savijet kako da ubijedim mamu da prestane gledati tu lažljivicu prevaranticu ....

Ne mozes ljudima da rusis kolibu dok im prethodno ne otvoris oci da vide dvorac. Dakle, probaj da mamu zainteresujes za nesto lepse od te vestice. Probaj da spremas ukusne i zdrave kolace pa da mami pokazes recepte, umesto da gleda TV, ili smisli nesto drugo da je zainteresujes. Stariji ljudi su cesto kao mala deca - ako im ne smislis neki pametnu zanimaciju oni odmah trce pred Sotonin oltar (TV).
 
aleksandar993
Поздрав,друг ми се заинтересовао након разговора за ове теме.Пита ме да му препоручим нешто да прочита,шта бисте ми ви саветовали за њега као почетника коју литературу бих требао да му дам везано за Бога,стварање и уопште неки темељ са којим би почео?
Све најбоље !
 
https://www.facebook.com/aleksandar.pe
Miroljub Petrovic
aleksandar993 - poruka glasi:
Поздрав,друг ми се заинтересовао након разговора за ове теме.Пита ме да му препоручим нешто да прочита,шта бисте ми ви саветовали за њега као почетника коју литературу бих требао да му дам везано за Бога,стварање и уопште неки темељ са којим би почео?
Све најбоље !

Mozes da mu das neku od donje dve knjige (prva je vise naucna, a druga vise filozofska):

Nauka i problem smrti
http://www.cps.or...tinica.pdf

Zakon ljudske prirode
www.cps.org.rs/Kn...
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 10.11.2011 22:45
 
DATeodor
http://www.vesti-...evolucija-

Nova svetska revolucija protiv "Novog svetskog poretka".
 
Miroljub Petrovic
DATeodor - poruka glasi:
http://www.vesti-...evolucija-

Nova svetska revolucija protiv "Novog svetskog poretka".

Iza ovoga neko stoji. Znamo ko pravi revolucije u zadnjih 100 godina. Krajem 18. veka masoni su napravili Francusku revoluciju i zbacili vlast rimske crkve, a papu odveli u ropstvo. Sada jezuiti primenjuju isti scenario - dizu ustanke i revolucije u svim zemljama gde se masoni nesto pitaju. Hajde da vidimo da li ce da ruse vlast u Spaniji, Nemackoj, Austriji i drugim zemljama koje su pod kontrolom jezuita. Smenice Berluskonija jer je poznati masonski igrac, i rusice vlast u Americi. Mogu da organizuju proteste po svim vecim evropskim gradovima da izgleda kao da je revolucija po celom svetu, ali ce ici da ruse vlast samo tamo gde nije pod njihovom kontrolom.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 11.11.2011 07:35
 
Hristodul
Pozdravljam Miroljube.
Pročitao sam na prethodnim stranama vaš odgovor na pitanje o paklu. Međutim, ako je pakao zaista smetlište na kojem se spaljuje smeće i leševi kriminalaca zašto bi Hristos rekao učenicima:
"Ne bojte se onih koji ubijaju tijelo i potom ne mogu ništa više učiniti. Nego ću vam kazati koga da se bojite: Bojte se onoga koji, pošto ubije, ima vlast baciti u pakao; da, kažem vam, njega se bojte."
Ako se zaista pakao odnosi na smetlište, zašto bi se učenici bojali toga? I ko je taj koji ima vlast baciti na smetlište pa da ga se treba bojati?
Svako dobro od Gospoda.
 
Miroljub Petrovic
Hristodul - poruka glasi:
Pozdravljam Miroljube.
Pročitao sam na prethodnim stranama vaš odgovor na pitanje o paklu. Međutim, ako je pakao zaista smetlište na kojem se spaljuje smeće i leševi kriminalaca zašto bi Hristos rekao učenicima:
"Ne bojte se onih koji ubijaju tijelo i potom ne mogu ništa više učiniti. Nego ću vam kazati koga da se bojite: Bojte se onoga koji, pošto ubije, ima vlast baciti u pakao; da, kažem vam, njega se bojte."
Ako se zaista pakao odnosi na smetlište, zašto bi se učenici bojali toga? I ko je taj koji ima vlast baciti na smetlište pa da ga se treba bojati?
Svako dobro od Gospoda.

Ako pogledas hebrejski tekst Jevandjelja po Mateju, koji je do sada jedini pronadjeni tekst Novog zaveta na hebrejskom jeziku, videces da se tu nigde ne spominje rec "pakao". Isus kaze da se treba bojati onoga koji unistava zivot za vecnost, dakle, onoga ciji ce sledbenici biti vaskrsnuti u drugom vaskrsenju i biti unisteni na velikom smetlistu koje je opisano u Otkrivenju kao "jezero ognjeno".
 
vatrogascispasiocins
http://player.vim...portrait=0

http://www.youtub...cPxYTKIQ0s

Izrael Divota!!!!
Izmenio/la vatrogascispasiocins na 11.11.2011 14:26
Vatru gasi brata spasi
 
Miroljub Petrovic
ljubav_vera_nada - poruka glasi:
Da li je Isus raspet u petak? Ako je tako, kako je to proveo tri dana u grobu ako je vaskrsnuo u nedelju?

Govorio sam o tome u prethodnim postovima, treba da procitas od pocetka sta sam pisao da bi mogao ravnopravno da se ukljucis u diskusiju. Za Isusa je receno da ce biti "tri dana i tri noci u srcu zemlje", a ne "u grobu". "Srce zemlje" je pojam koji se ocigledno odnosi na stanje demona koji su odvojeni od Boga, a za koje apostol Pavle kaze da se "drze u okovima mraka za dan suda". Isus je ocigledno bio odvojen od Boga u cetvrtak uvece, kada se molio u Gecimanskom vrtu, ali odgovora nije bilo, nego je dosao andjeo da ga tesi. Dakle, pocevsi od cetvrtka uvece do nedelje ujutru bilo je tri noci i tri dana, s tim da treba imati u vodu da se ne misli na 3 x 24 sata, nego su obuhvacena, odnosno zahvacena tri dana i tri noci.
 
Miroljub Petrovic
ljubav_vera_nada - poruka glasi:
Da nemate link filma KURVA KNJIGE OTKRIVENJA. Moze i na engleskom.

Film jos nije izasao, koliko mi je poznato.
 
bokiva
Uvac

www.skijanje.rs/assets/ski-centri/srbija/zlatar-nova-varos/zlataruvac1.jpg

Deset kilometara od Nove Varoši na Zlataru se nalazi i specijalni rezervat prirode "Uvac". Izgradnjom tri brane dolina reke Uvac je potopljena i formirana su tri jezera: Uvačko (Sjeničko), Zlatarsko (Kokin brod) i Radoinjsko. Uvačko jezero je dugačko oko 27 kilometara a duboko 108 metara. Na njemu se nalazi vidikovac "Molitva" sa kog je pogled na kanjon najlepši. U čistim vodama jezera ima 11 vrsta riba: klen, šaran, skobalj, potočna i jezerska pastrmka, mrena, mladica...

Najveće atrakcije jezera su beloglavi supovi, menandri, pećine, kao i mogućnost splavarenja i vožnje brodom.
Uvački pećinski sistem sa ukupnom dužinom od 6185 metara je jedan od najdužih pećinskih sistema u Srbiji. Sastoji se od Ušačke i Ledene pećine i jedne jame, obe su bogate pećinskim nakitom.

Simbol Uvca je beloglavi sup (Gyps fulvus) vrsta orla lešinara koja je u našim krajevima bila pred izumiranjem, 1990. godine bilo je samo sedam jedinki, čiji je broj danas narastao na trista što čini koliniju ovih ptica jednom od najvećih u Evropi.
Izmenio/la bokiva na 12.11.2011 11:17
"Ja sam pastir dobri. Pastir dobri život svoj polaže za ovce".
 
Miroljub Petrovic
bokiva - poruka glasi:
Uvac

www.skijanje.rs/assets/ski-centri/srbija/zlatar-nova-varos/zlataruvac1.jpg

Deset kilometara od Nove Varoši na Zlataru se nalazi i specijalni rezervat prirode "Uvac". Izgradnjom tri brane dolina reke Uvac je potopljena i formirana su tri jezera: Uvačko (Sjeničko), Zlatarsko (Kokin brod) i Radoinjsko. Uvačko jezero je dugačko oko 27 kilometara a duboko 108 metara. Na njemu se nalazi vidikovac "Molitva" sa kog je pogled na kanjon najlepši. U čistim vodama jezera ima 11 vrsta riba: klen, šaran, skobalj, potočna i jezerska pastrmka, mrena, mladica...

Najveće atrakcije jezera su beloglavi supovi, menandri, pećine, kao i mogućnost splavarenja i vožnje brodom.
Uvački pećinski sistem sa ukupnom dužinom od 6185 metara je jedan od najdužih pećinskih sistema u Srbiji. Sastoji se od Ušačke i Ledene pećine i jedne jame, obe su bogate pećinskim nakitom.

Simbol Uvca je beloglavi sup (Gyps fulvus) vrsta orla lešinara koja je u našim krajevima bila pred izumiranjem, 1990. godine bilo je samo sedam jedinki, čiji je broj danas narastao na trista što čini koliniju ovih ptica jednom od najvećih u Evropi.

Sve je to lepo, ali ja nisam nasao mapu kako se stize do tog brda "Molitva". Cuo sam da je najbolji pogled ako se dodje do nekog mesta "Ursule". Jednom sam prolazio tamo i isao preko Ivanjice i Kusica prema Sjenici, i nigde nije bilo nikakve oznake ni putokaza. Dakle, treba da se postavi karta, gde treba da se ide, gde da se skrene, dokle moze kolima, da bude lepo objasnjeno da svako moze da dodje. To bi drzava trebala da uradi, ali to nju ne interesuje. CPS planira da napravi obilazak svih najlepsih lokaliteta na nasim prostorima i da detaljno skicira karte kako se tamo dolazi i sl, pa da ljudi mogu da odu i uzivaju u prirodi.

Na primer, jedan od najlepsih pogleda koji sam video je meander Morave koji se vidi sa vrha Kablara:

http://www.google...9,r:5,s:77

Ali, da me prijatelj iz Cacka nije odveo na taj lokalitet i da mi nije pokazao put, nikada ne bih mogao tamo da odem jer nema nikakvog putokaza.
 
bokiva
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Sve je to lepo, ali ja nisam nasao mapu kako se stize do tog brda "Molitva". Cuo sam da je najbolji pogled ako se dodje do nekog mesta "Ursule". Jednom sam prolazio tamo i isao preko Ivanjice i Kusica prema Sjenici, i nigde nije bilo nikakve oznake ni putokaza. Dakle, treba da se postavi karta, gde treba da se ide, gde da se skrene, dokle moze kolima, da bude lepo objasnjeno da svako moze da dodje. To bi drzava trebala da uradi, ali to nju ne interesuje. CPS planira da napravi obilazak svih najlepsih lokaliteta na nasim prostorima i da detaljno skicira karte kako se tamo dolazi i sl, pa da ljudi mogu da odu i uzivaju u prirodi.


pedja.supurovic.net/wp-content/uploads/2011/09/uvacko-jezero-vidikovac-molitva-mapa.jpg

http://pedja.supu...andri-uvca
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 12.11.2011 16:30
"Ja sam pastir dobri. Pastir dobri život svoj polaže za ovce".
 
Miroljub Petrovic
bokiva - poruka glasi:
http://pedja.supu...andri-uvca

Vrlo povrsno objasnjeno, kad bi covek sam krenuo na Uvac prema ovim instrukcijama, tesko da bi se snasao. Cuo sam za taj put preko kampa, pricao mi je covek iz Sjenice, ali to je dosta duga staza, retki su turisti koji bi pesacili 6 km i vise. Ima vise puteva koji su zemljani (makadam) i stalno se racvaju. Ovaj covek mi je pokazao jedan deo puta i bez njegove pomoci nikada ne bih mogao da nabasam na taj put, a put dalje vodi do kampa.

Cuo sam da postoji blizi put. Nema nista dok ja ne odem i to slikam, skiciram, snimim i postavim na internet da svako moze da razume. To cu i da uradim.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 12.11.2011 16:29
 
bokiva
Miroljube koje mesto je idealno za gradnju zajednice u prirodi (brvnare,kuce od kamena)one kao u Litvaniji pored jezera?
"Ja sam pastir dobri. Pastir dobri život svoj polaže za ovce".
 
dovlanik
Pogledajte:

Zašto je propast dolara i evra garantovana

http://youtu.be/C...
 
dr Boris
Поздрав Мирољубе!
Поставио бих додатна питања у вези приче о богаташу и Лазару (Јеванђелје по Луки 16; 19-31) и схватању загробног живота а да се твој одговор искључиво веже за речи саме приче, њиховим проучавањем, цитирањем, без позивања на друге делове Светог Писма, или друге изворе.
Прво питање: Да ли су целовите и детаљне приче довољне да се схвати основна сврха приче и да ли горња прича испуњава такав захтев? Да ли таква целовита прича може бити у супротности са целином приче?
Друго питање: Да ли би усамљени бродоломник који у својој младости није хтео да чује за Бога и религију, могао стећи погрешан начин о размишљања о загробном животу када би којим чудом на плажи нашао морем избачену књигу где је једино читљиво било наслов Библија и прича о богаташу и Лазару?
Треће питање: (Крајње поједностављено речено, у време Исуса Христа биле су две значајне групе Јевреја; једни су веровали у активан загробни живот умрлих а други су веровали да је умрли у неком бесвесном сну. Обе групе су веровале у васкресење). Кад би васкрсао Лазар како би се понашале и какав би се закључци могли донети у обе групе Јевреја? Како би се понашале и какав би закључак могао бити у обе групе Јевреја када би васкрсао грешни богаташ? (при одговору требало би равноправно у разматрање узети став прве и друге групе јевреја).
У зависности од одговора, ако бих се одлучио, да ли бих могао да пошаљем текст од 1-2-3 стране?
 
matko22
Miroljube ...slusao sam vase audio predavanje preko youtuba o orašastim plodovima ..pošto ih sve češće i češće konzumiram zanima me dali se isplati konzumirati bademe iz prodavaonica ..pošto svi dolaze iz amerika a čuo sam da amerikanci prije nego sto badem dojde na trziste da ih prokuhaju (navodno zbog higijenskih uvijeta )a s tim prokuhavanjem badem gubi dosta na svojoj hvaliteti ...sto bi ste mi vi preporucili da radim da ih konzumiram takve prokuhane ili da ih uopće ne koristim za ishranu ...jaka je rijetkost ovdije u zg pronaći domace bademe...
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 5.28 sekundi!