Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
acoo
Pzdrav svima,narocito Miroljubu. pitanje glasi: Isus je rekao za solomonov hram da nece ostati ni kamen na kamenu,a ostao je ceo jedan zid (zid placa) da li ima nekog znacenja u tome ili samo nije mislio bukvalno?
 
acoo
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
[quote]anavi - poruka glasi:
Poštovani Miroljube dali demoni mogu znati šta mi mislimo i osječamo imaju li oni tu sposobnost?

Govorio sam o tome. Demoni ne znaju sta mi mislimo i osecamo, ali mogu na osnovu nasem ponasanja da pretpostavljaju. Ljudi koji nemoralno zive bivaju opsednuti demonima i demoni im ubacuju u um svakakve ruzne misli, tako da u tom slucaju demonu znaju sta ljudi misle, jer oni upravljaju njihovim mislima.

U narodu ima obicaj da kad se neko pohvali necim,odma zatim kaze da ne cuje zlo. da li demoni mogu da cuju sve sto izgovorimo naglas,a ne mogu ono sto izgovorimo i pomislimo u sebi?
Izmenio/la acoo na 01.12.2011 19:29
 
DATeodor
http://www.youtub...BEEF11B507

Ovo je prvo u serijalu od 9 predavanja Dr. Sang Li-ja, koje sam pronasao na You Tube-u.
Njegova predavanja su zaista izvanredna i veoma poucna.
Izmenio/la DATeodor na 02.12.2011 18:33
 
nikola
http://www.youtub...5E6bbH52iY
 
dovlanik
Kako napreduje Srpski-hebrejski rečnik?
 
Miroljub Petrovic
Fargo - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Fargo - poruka glasi:
Ima li išta smislenog u ovome što tamtampamela priča na Youtubeu - da je Bog zemljotresom kaznio Japance jer nisu Hrišćani?

http://www.youtub...P-sSeqPywI

Japan je vodeca zemlja u svetu po broju ateista.


Ali ono što meni nije jasno da li je zemljotres zbog ateizma ili zbog tektonski nestabilnog područja. Da li je tačno da je Bog protresao Japan zbog toga što su se ona i još neki Amerikanci molili da to uradi?

Bog je potresao Japan zbog njihovog nemorala. Kratko i jasno. Bog ne uslisava glupe molitve. Ne znam kako tako nesto mozes da pitas.
 
Miroljub Petrovic
acoo - poruka glasi:
Pzdrav svima,narocito Miroljubu. pitanje glasi: Isus je rekao za solomonov hram da nece ostati ni kamen na kamenu,a ostao je ceo jedan zid (zid placa) da li ima nekog znacenja u tome ili samo nije mislio bukvalno?

Nije ostao nijedan zid. Treba da pogledas istorijat Hrama, pre i posle razorenja, pa da vidis ko je zidao zid koji se danas zove "Zid placa" ili "Zapadni zid".
 
Miroljub Petrovic
dovlanik - poruka glasi:
Kako napreduje Srpski-hebrejski rečnik?

Dobro napreduje, uskoro ce biti spreman za stampu.
 
Miroljub Petrovic
aleksandar993 - poruka glasi:
Господине Мирољубе како зарађују и живе људи од продаје органске хране на нашим просторима? Колико има посла дневно као и шта би ми требало за почетак органске производње?
Заиста ми се не буба "паганско право" и остале глупости...
Свако добро.

Ljudi zive sjajno od prodaje organske hrane, i oni koji je proizvode i oni koji je preprodaju. U Beogradu postoji samo jedna pijaca na kojoj se prodaje organska hrana, a to je Kalenic pijaca, i ljudi sve rasprodaju sto imaju do 13 sati. Povremeno se i na pijaci na Novom Beogradu, u Bloku 45, prodaje organska hrana. Dakle, mozes i da preprodajes, a mozes i da proizvodis i da prodajes. Za proizvodnju ti treba malo zemlje, bar jedno 5 ari za licne potrebe, i bar jedno 10-20 ari, ako hoces drugima da prodajes. Mozes da radis i na vecoj zemlji, i sve sto proizvedes mozes da prodas.

Evo ti sajt ljudi koji rade organsku proizvodnju:

http://www.organs...rmalaf.rs/
 
MarkonJol
http://www.treceo...icleId=452
 
oldnick
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
acoo - poruka glasi:
Pzdrav svima,narocito Miroljubu. pitanje glasi: Isus je rekao za solomonov hram da nece ostati ni kamen na kamenu,a ostao je ceo jedan zid (zid placa) da li ima nekog znacenja u tome ili samo nije mislio bukvalno?

Nije ostao nijedan zid. Treba da pogledas istorijat Hrama, pre i posle razorenja, pa da vidis ko je zidao zid koji se danas zove "Zid placa" ili "Zapadni zid".


Gde moze da se pogleda istorijat Hrama, pa zar zidovi ne znaju ko je gradio zid placa?
 
Milosevic
NM - poruka glasi:
Znaci Miroljube jedini spas je selo.U gradove svi idu kao nemas na selu perspektivu,puno puta udjem u raspravu sugerisuci najiskrenije prednosti seoskog zivota sobzirom na vreme koje dolazi.Sad sad popijes otkaz u gradu zavisis od sistema i naravno ako nisi informisan pripremljen padas u veliku depresiju sa ko zna kakvim posledicama .Zato sam naumio da napravim sebi neku kucicu na selu a svi govore ma sta ces gore svi bijeze u grad kako ce dijeca nemaju ovo nemaju ono ,mada mi se cini da su vec sad poceli bijezati na selo gdje imas mogucnosti zivljenja od prirode ,kukaju sta ce u gradovima zidove da jedu .Ovo je samo manji komentar koji sam zakljucijo tokom ovih mjeseci uceci iz ovih odlicnih predavanja .veliki pozdrav

Dobar dan! Nemas potrebe da pravis kucu,jer imas kuce na selima po ceni od par hiljada evra sa kompletno uredjenim domacinstvom.
 
nikola87bg
http://www.kurir-...155760.php

Ево Мирољубе, сад можемо и њему да се молимо... Smile
Шалу на страну, ово је стварно невероватно, ако је и од Иринеја много је, ко је следећи? Мики маус?
 
Prvoslav888
Gledam sad neki snimak, i kaze da se Egipatski Bog sunca zvao Amen Ra,i on je bio vrhovni Bog. Naravno, znamo da je to paganski Bog. Medjutim, AMEN je jedna od najkoriscenijih rijeci u svijetu,i kod nas i svuda. znaci li to da kada kazemo Amen da se klanjamo Egipatskom paganskom Bogu?
 
Goran M
Prvoslav888 - poruka glasi:
Gledam sad neki snimak, i kaze da se Egipatski Bog sunca zvao Amen Ra,i on je bio vrhovni Bog. Naravno, znamo da je to paganski Bog. Medjutim, AMEN je jedna od najkoriscenijih rijeci u svijetu,i kod nas i svuda. znaci li to da kada kazemo Amen da se klanjamo Egipatskom paganskom Bogu?


Ako profesor dozvoljava,ispravio bih te...Ne kaze se AMEN vec AMON...Znaci Amon Ra ili Tut Ankh Amon inace bi se u narodu govorilo Tutankamen...Pozdrav...
 
Miroljub Petrovic
Prvoslav888 - poruka glasi:
Gledam sad neki snimak, i kaze da se Egipatski Bog sunca zvao Amen Ra,i on je bio vrhovni Bog. Naravno, znamo da je to paganski Bog. Medjutim, AMEN je jedna od najkoriscenijih rijeci u svijetu,i kod nas i svuda. znaci li to da kada kazemo Amen da se klanjamo Egipatskom paganskom Bogu?

Nije "Amen Ra", nego "Amon Ra". "Amon Ra" znaci "mnogo zla". Dakle, vrhovno bozanstvo Eipta se zvalo "Mnogo Zla". Sta mislis o kome se tu radi? Pa o Sotoni, naravno.
 
Miroljub Petrovic
oldnick - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
acoo - poruka glasi:
Pzdrav svima,narocito Miroljubu. pitanje glasi: Isus je rekao za solomonov hram da nece ostati ni kamen na kamenu,a ostao je ceo jedan zid (zid placa) da li ima nekog znacenja u tome ili samo nije mislio bukvalno?

Nije ostao nijedan zid. Treba da pogledas istorijat Hrama, pre i posle razorenja, pa da vidis ko je zidao zid koji se danas zove "Zid placa" ili "Zapadni zid".


Gde moze da se pogleda istorijat Hrama, pa zar zidovi ne znaju ko je gradio zid placa?

Pogledaj na internetu, Hram je bio razaran, ali je u vise navrata dozidjavan od strane razlicitih ljudi i vladara.
 
Miroljub Petrovic
Milosevic - poruka glasi:
NM - poruka glasi:
Znaci Miroljube jedini spas je selo.U gradove svi idu kao nemas na selu perspektivu,puno puta udjem u raspravu sugerisuci najiskrenije prednosti seoskog zivota sobzirom na vreme koje dolazi.Sad sad popijes otkaz u gradu zavisis od sistema i naravno ako nisi informisan pripremljen padas u veliku depresiju sa ko zna kakvim posledicama .Zato sam naumio da napravim sebi neku kucicu na selu a svi govore ma sta ces gore svi bijeze u grad kako ce dijeca nemaju ovo nemaju ono ,mada mi se cini da su vec sad poceli bijezati na selo gdje imas mogucnosti zivljenja od prirode ,kukaju sta ce u gradovima zidove da jedu .Ovo je samo manji komentar koji sam zakljucijo tokom ovih mjeseci uceci iz ovih odlicnih predavanja .veliki pozdrav

Dobar dan! Nemas potrebe da pravis kucu,jer imas kuce na selima po ceni od par hiljada evra sa kompletno uredjenim domacinstvom.

Imas za par evra kucu na selu koju ne mozes ni da zagrejes ni da ohladis. Takve kuce treba da se srede, izoluju, pitanje je da li je bolje zidati novu zdravu kucu ili staru renovirati.
 
Prvoslav888
kad cete dolaziti u Crnu Goru g. Miroljube? Nasem narodu treba neko kao vi, da ih nauci pravom sistemu vrijednosti. ovdje u Cg vlasti manipulisu ljudima tako sto im prijete da ce izgubiti posao ako su Srbi...tako je nastala ta nacionalnost ,,crnogorac,, i zato smo se odvojili od Srbije 2006 jer su se ljudi bojali za posao.
 
Fargo
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
anavi - poruka glasi:
Poštovani Miroljube dali demoni mogu znati šta mi mislimo i osječamo imaju li oni tu sposobnost?

Govorio sam o tome. Demoni ne znaju sta mi mislimo i osecamo, ali mogu na osnovu nasem ponasanja da pretpostavljaju. Ljudi koji nemoralno zive bivaju opsednuti demonima i demoni im ubacuju u um svakakve ruzne misli, tako da u tom slucaju demonu znaju sta ljudi misle, jer oni upravljaju njihovim mislima.

i još jedno pitanje dali se oni mogu objavljivati ljudima koji se nebave okultizmom ili im nemože ništ pošto ih Bog štiti.

Demoni nemaju direktan pristup ljudima koji se ne bave okultizmom. Medjutim, demoni ce pokusati da napadnu ljude koji se ne bave okultizmom na druge nacine. Na primer, iskoristice neke nemoralne ljude iz okruzenja da provociraju pobozne osobe i da ih navuku na greh. Mogli ste da vidite da ovde povremeno dolaze svakakvi demonizovani likovi da provociraju. Njih jednostavno demoni salju da rade to sto rade. Da imaju veca ovlascenja, oni bi ubijali religiozne ljude, kao sto su to radili tokom istorije. Religiozan covek je onaj koji zna da primenjuje svoja znanja iz teologije, ko zna da se sklanja od sla, a da svoje znanje i potencijale mudro iskoristi da pomogne drugima da se priblize Bogu. Tako da je diskutabilna tema sta je to "ne baviti se okultizmom". Covek koji poznaje teologiju, a zivi u gradu i zavisi od sistema, i nista ne preduzima da izadje iz sistema, takodje se bavi okultizmom, a demoni ga kuvaju na tihoj vatri, a on misli kako je "pobozan" i da mu demoni nista ne mogu.


Vidim da znate dosta o demonima, a oni su kao nematerijalni nedostupni našim čulima. Jedino mogu da nam pune glavu koječime, a da toga nismo ni svesni. Koliko sam ja shvatio, sva interakcija između nas i njih se svodi na to da nas oni slušaju i posmatraju i onda nam pune glavu.
Ono što mene zanima je kako se došlo do tolikih saznanja o njima. Ne verujem da bi nam oni sami to otkrili jer bi njihove mogućnosti značajno oslabile ako bismo znali koja su im ograničenja. Njima valjda odgovara da ostanu mistifikovani i da se što manje zna o njima.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.52 sekundi!