Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Fargo - poruka glasi:
Vidim da znate dosta o demonima, a oni su kao nematerijalni nedostupni našim čulima. Jedino mogu da nam pune glavu koječime, a da toga nismo ni svesni. Koliko sam ja shvatio, sva interakcija između nas i njih se svodi na to da nas oni slušaju i posmatraju i onda nam pune glavu.
Ono što mene zanima je kako se došlo do tolikih saznanja o njima. Ne verujem da bi nam oni sami to otkrili jer bi njihove mogućnosti značajno oslabile ako bismo znali koja su im ograničenja. Njima valjda odgovara da ostanu mistifikovani i da se što manje zna o njima.

Demoni mogu da se materijalizuju i to su cinili bezbroj puta. Duga je istorija pojavljivanja demona, a o svemu tome imamo upozorenje u Bibliji.
 
Fargo
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Demoni mogu da se materijalizuju i to su cinili bezbroj puta. Duga je istorija pojavljivanja demona, a o svemu tome imamo upozorenje u Bibliji.


Vrlo interesantna tema. Da li oni pri materijalizaciji mogu da krše zakone održanja energije i materije ili moraju odnekud da dobijaju energiju i materiju? Drugo pitanje je ko je bio toliko sposoban i pametan da ih prepozna materijalizovane (kako se uopšte materijalizovani razlikuju od ljudi?) i da ih prouči?
Kad već pominjente dugu istoriju, da li se danas pouzdano zna da je neka poznata ličnost bila zapravo materijalizovani demon? Koliko dugo uopšte traje ta njihova materijalizacija.
 
dejan82
http://www.youtub...156676AB17

23 predavanja Sang Lija na engleskom
 
Miroljub Petrovic
Prvoslav888 - poruka glasi:
kad cete dolaziti u Crnu Goru g. Miroljube? Nasem narodu treba neko kao vi, da ih nauci pravom sistemu vrijednosti. ovdje u Cg vlasti manipulisu ljudima tako sto im prijete da ce izgubiti posao ako su Srbi...tako je nastala ta nacionalnost ,,crnogorac,, i zato smo se odvojili od Srbije 2006 jer su se ljudi bojali za posao.

Sa narodom moze da se manipulise kada je duhovno obezglavljen. Sto se nije manipulisalo narodom u vreme Njegosa? Potrebno je duhovno ozdravljenje da bi se sprecilo propadanje i manipulacija. Da narod zivi u prirodi, kao u vreme turske okupacije, niko ne bi mogao da ga ucenjuje. Nego su ljude najpre duhovno zaglupili, pa od njih napravili robove, i sada ih primoravaju na razne lose stvari. Nekada je postojala crkva koja je brinula o duhovnom zdravlju naroda, a sad postoje samo retki pojedinci koji su kao glas u pustinji. Ali, ima nade... Kad dodje neka veca nevolja, mozda ce se ljudi trgnuti.
 
Miroljub Petrovic
Fargo - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Demoni mogu da se materijalizuju i to su cinili bezbroj puta. Duga je istorija pojavljivanja demona, a o svemu tome imamo upozorenje u Bibliji.


Vrlo interesantna tema.

Tema jeste interesantna, ali ti ocigledno slabo poznajes teologiju pa postavljas neozbiljna pitanja. Trebao bi da procitas knjige "Ispovest palog andjela" i "Moj beg od demona" da se upoznas sa osnovnim stvarima vezano za delovanje demona. Knjige imas na donjim linkovima:

http://www.cps.or...povest.zip

http://www.cps.or...mojbeg.zip

Da li oni pri materijalizaciji mogu da krše zakone održanja energije i materije ili moraju odnekud da dobijaju energiju i materiju?

Kako neko moze da krsi zakone koji postoje u prirodi? To je nemoguce. Hajde skoci sa zgrade i pokusaj da prekrsis zakon gravitacije.

Drugo pitanje je ko je bio toliko sposoban i pametan da ih prepozna materijalizovane (kako se uopšte materijalizovani razlikuju od ljudi?) i da ih prouči?

Samo se budale bave uspostavljanjem kontakta sa demonima i licnim "proucavanjem" demona. Bog nas je u Bibliji obavestio o svemu sto treba da znamo o demonima, i upozorio nas da sa njima nemamo posla. Za komunikaciju sa demonima je predvidjena smrtna kazna.

Kad već pominjente dugu istoriju, da li se danas pouzdano zna da je neka poznata ličnost bila zapravo materijalizovani demon?

Opet postavljas pitanja kao neko ko jako slabo poznaje teologiju. Demoni mogu da se pojave samo tamo gde je prisutan veliki nemoral. Demoni se uglavnom na kratko materijalizuju, ali kako je nemoral na Zemlji sve veci i veci, njihovo pojavljivanje postaje sve ucestalije.

Koliko dugo uopšte traje ta njihova materijalizacija.

Traje oko 6000 godina, od kada su se pobunili protiv Boga.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 02.12.2011 20:58
 
Sionska radost
Miroljube dali si planirao da ides na Kosovo da pruzis podrsku nasim Srbima tamo.
 
Prvoslav888
Zasto su dinosaurusi izumrli, i kako ljudi nisu tada izumrli zajedno sa njima? i kada je Bog stvorio Zemlju? (prije koliko miliona godina)
 
Miroljub Petrovic
Sionska radost - poruka glasi:
Miroljube dali si planirao da ides na Kosovo da pruzis podrsku nasim Srbima tamo.

Kada sam imao 27 godina branio sam narod na prvoj liniji fronta. Sada kada imam 47 godina znam da se Kosovo i narod na drugim teritorijama pre svega brani u Beogradu, jer se u Beogradu donose zakoni koji uticu na desavanja u celom narodu. Kada bih znao da nesto mogu da pomognem na Kosovu, vise nego sto sada pomazem, vrlo rado bih otisao.

Situacija na Kosovu veoma podseca na stanje u Jerusalimu 70. godine. Tada su Jevreji ustali protiv rimske okupacije, umesto protiv svojih zabluda i grehova, i jako su lose prosli. Kosovo i cela Srbija su okupirani, kao nekada Izrael, jer je narod moralno posrnuo, jer je prihvatio razbijanje porodice, nemoral i greh svake vrste. Posledica velikog moralnog otpada je slabljenje drzave i okupacija od strane neprijatelja. Jedini nacin za pobedu na Kosovu je jacanje porodice, izlazak iz sistema, osposobljavanje za zivot u prirodi, odbacivanje losih navika koje atakuju na zdravlje, dakle sve ono sto su nasi preci upraznjavali za vreme turske okupacije.

I sad zamisli da ja odem na Kosovo i da kazem ljudima da treba da pocnemo da stvaramo svoje skole, u kojima ce deca da se uce moralu, poboznosti, da se uce da rade, da muskarci treba da prestanu da se kurvaju i da se nauce da nema nista lepse nego biti roditelj, da zene treba istom da teze, da treba sto vise vremena da provode sa decom, da ih podsetim na nacin zivota nasih predaka, da treba da se povezemo u proizvodnji organske hrane, da ulazemo u decu, itd, itd. Sta mislis kakva bi bila reakcija? Pa ljudi na Kosovu obozavaju Putina, Novaka Djokovica, i njima slicne, i sad ja treba da dodjem da im pricam o konceptu koji je potpuno suprotan konceptu koji promovisu njihovi "bogovi"?

Narkomani ne mogu da se izlece ako dignu ustanak protiv dilera droge koji ih gaze i ponizavaju. Narkomani treba da promene svoj nacin zivota, da ozdrave, pa da se onda lako obracunaju sa dilerima droge, jer dileri droge sami sebi kopaju raku i Bog je protiv njih. Ali, nema pomoci ako narkomani hoce da ostanu narkomani, a da ih niko ne ponizava i gazi. To je nemoguce.

Dileri droge su u Beogradu, a najmanje lose stanje je na Kosovu i zato se tamo pruza najveci otpor. Dakle, dileri droge su u Beogradu, a proizvodjaci droge su u inostranstvu. Problem Kosova i cele Srbije se resava tako sto treba prekinuti dotok narkotika iz inostranstva preko dilera. Ako nema dilera, nema ni droge u Srbiji. U ovom slucaju, dileri droge su vlast i vrh crkve. Vlast promovise narkomanski sistem vrednosti (EU stil zivota), a vrh crkve promovise satansku religiju (ekumenizam). Kada se promene zakoni u Srbiji i uvede smrtna kazna za promociju smrti - EU kulture i ekumenizma, onda nece imati ko da siri smrt (drogu) po Srbiji. Opstace samo oni koji imaju jaku porodicu, koji su sposobni da zive i rade u prirodi, i da stvaraju istinsko dobro. Tako ce i drzava ojacati, i biti spremna da brani narod na svakom delu teritorije.

Dakle, najvise sto mogu da uradim da pomognem ljudima na Kosovu i Srbiji, ili izvan Srbije, jeste da podsticem jacanje porodice, osposobljavanje za zivot u prirodi nezavisno od sistema, i da se tako stvara sto vise zdravih celija koje mogu da se ujedine u zdravo tkivo kao sto su Dveri, pa da onda to zdravo tkivo deluje na ostala tkiva da ozdrave, da bi na kraju ozdravio ceo organizam - drzava. A da idem na Kosovo da ratujem protiv NATO pakta, to nema smisla, jer je NATO u ovom trenutku jaci, jer smo mi odvojeni od Boga. Dakle, mi treba da ozdravimo, da se povezemo sa Bogom, i da se onda Bog obracuna preko nas sa NATO paktom kao sto se preko nasih slavnih predaka obracunao protiv turskog okupatora.

Moje je misljenje da Srbi na Kosovu treba da procene da li mogu tamo bioloski da opstanu pod sadasnjim uslovima. Ako ne mogu, treba da se presele u Srbiju, gde je stanje podnosljivije, kao sto su to uradili Krajisnici, i da u Srbiji zacele rane, ojacaju porodice, duhovno se uzdignu, i da onda krenemo, sa Bogom na celu, u oslobodjenje okupiranih teritorija. Kako kaze vladika Nikolaj (parafraziram): "Vazniji je narod nego teritorije. Kada je narod ziv, onda on lako moze da povrati teritorije. Ali, ako je narod mrtav (duhovno ili fizicki), onda nema nista ni od teritorija ni od naroda."
 
NM
Miroljube osim tebe i pokojnog Damira Gala ima li jos neko slican na ovim nasim prostorima da drzi predavanja a da ga ti cijenis kao sto si cijenio Damira Gala .Danas sam slucajno nasao predavanje od Damira u Becu. Genije .U jednom trenutku poceo je da prica o smrti kako niko nezna sta ga ceka sutra ali je puno puta to ponovijo ne kao prije .Prije se kratko zadrzavao na tome ali sada sam prvi puta cuo da kaze da ima i nekih problema sa srcem kao da je osijetio nesto takav sam utisak stekao.Onakav covijek se rijetko radja genije .pozdrav
 
Miroljub Petrovic
Prvoslav888 - poruka glasi:
Zasto su dinosaurusi izumrli, i kako ljudi nisu tada izumrli zajedno sa njima? i kada je Bog stvorio Zemlju? (prije koliko miliona godina)

Imas sve o tome na donjim linkovima:

http://www.cps.or...nosaur.htm

http://www.cps.or.../cks7.html

http://www.cps.or.../cks2.html
 
matko22
Miroljube!
Dali ima temelja za vjerovanje da ima Bog majka kako tvrde pripadnici "Božije crkve"listajuci Bibliju nalazimo stihove koji koriste "ženski rod "ako smo stvoreni na sliku Božje osobnosti ....jer porodica ima majku !možda je ovo nebitno ali volio bi čuti vaše mišljenje.
 
legends
Kad je vec dohvacena tema o Kosovu i nacinu oslobodjenja Srbije, hteo sam da pitam jednu stvar. Tice se jednog istorijskog dogadjaja u proslosti, a vezano je za ono sto ste malopre napisali. Svi znamo za kosovski boj i nacin na koji su Srbi reagovali u tom trenutku na najezdu Turaka, a isto znamo za Srbiju u vreme vladavine Despota Stefana kad je Srbija priznala Tursku vlast. Mene sad zanima, vas pogled na to sobzirom da imamo dve suprotne situacije. Sa jedne strane potpuno suprotstavljanje okupatoru, a sa druge priznavanje okupatora i duhovno jacanje. Da li je to isti onaj princip koji ste opisali gore?
 
dado
Profesore moram da vam se pohvalim da vec neko vrijeme prodajemo vase knjige ovdje u Melburnu. Kako ko ide u Srbiju donese po nekoliko knjiga i onda onako uz po neku crkvenu knjigu nudimo i vase knjige. Za sad imamo "Nauka i problem smrti" i "Tajna srecnog zivota".
Nego po vasem misljenju da li problem bijele kuge u Srbiji vrijedi adresirati trenutno?
Zasto Vatikan cuti po pitanju Kosova?
Pozdrav
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 03.12.2011 00:08
 
Miroljub Petrovic
NM - poruka glasi:
Miroljube osim tebe i pokojnog Damira Gala ima li jos neko slican na ovim nasim prostorima da drzi predavanja a da ga ti cijenis kao sto si cijenio Damira Gala .Danas sam slucajno nasao predavanje od Damira u Becu. Genije .U jednom trenutku poceo je da prica o smrti kako niko nezna sta ga ceka sutra ali je puno puta to ponovijo ne kao prije .Prije se kratko zadrzavao na tome ali sada sam prvi puta cuo da kaze da ima i nekih problema sa srcem kao da je osijetio nesto takav sam utisak stekao.Onakav covijek se rijetko radja genije .pozdrav

Mnogo je teska situacija na polju teologije, ne samo kod nas, nego i u svetu. Retki su pojedinci koji proucavaju ono sto je Bog rekao na ozbiljan nacin. Uglavnom se svi drze dogmi svoje verske zajednice i tu onda ima jako malo prostora za razgovor, jer su odstupanja tih dogmi od onoga sto Bog govori u Bibliji jako velika. Damir Gal je bio jedan od retkih koji je dobro poznavao teologiju i od koga sam mogao da cujem puno sjajnih i novih misli i ideja, zakljucaka i analiza.

Ne bih ovde da direktono isticem neke teologe, ali po predavanjima cije linkove postavljam mozes da vidis koje teologe cenim.

Znam jos jednog mladog coveka u Hrvatskoj, koji je veci potencijal od Damira Gala na polju teologije, ali je pitanje dokle ce dogurati jer povremeno ima odredjena zastranjivanja koja ga odvlace sa pravog puta. Ima tu jos ljudi koji su mladi i koji stasavaju, pa ako da Bog, da bude nesto od njih, i da ih Bog upotrebi u svom delu.

Postoje i mnogi drugi ljudi, koji nisu vrhunski teolozi, ali su dovoljno teoloski jaki i pismeni da preduzimaju sjajne akcije, i da se organizuju u grupe i organizacije, i daju ogroman doprinos u duhovnom oporavku drustva.

Postoje mnogi koji nisu mnogo citali Bibliju, ali su kroz dobro tradicionalno kucno vaspitanje i moralan zivot, kao i citanje razne dobre duhovne literature i istorijskih knjiga, dostigli visoke nivoe moralnosti i zivotne mudrosti. Na primer, poznajem jednog guslara, koji je malo stariji od mene, ali sa kojim je sedeti, druziti se, zajednicki raditi i mudrovati prava poslastica, i od koga moze mnogo da se nauci.
 
Miroljub Petrovic
matko22 - poruka glasi:
Miroljube!
Dali ima temelja za vjerovanje da ima Bog majka kako tvrde pripadnici "Božije crkve"listajuci Bibliju nalazimo stihove koji koriste "ženski rod "ako smo stvoreni na sliku Božje osobnosti ....jer porodica ima majku !možda je ovo nebitno ali volio bi čuti vaše mišljenje.

Ne bi me zacudilo da kazu da postoji i "bog strina" i "bog tetka", a mozda i "bog svastika". Moguce da postoje demoni koji se i tako predstavljaju.
 
Prvoslav888
Zasto kazete da nasa Crkva promovise ekumenizam?? Nikada nisam cuo Amfilohija da promovise ekumenizam...naprotiv, otac Joil(mozda ste culi za njega,ako niste ukucajte ga na youtube), otac Joil u jednom snimku kaze ,,da Papa nesto bulazni,,
http://www.youtub...re=related
 
Miroljub Petrovic
dado - poruka glasi:
Profesore moram da vam se pohvalim da vec neko vrijeme prodajemo vase knjige ovdje u Melburnu. Kako ko ide u Srbiju donese po nekoliko knjiga i onda onako uz po neku crkvenu knjigu nudimo i vase knjige. Za sad imamo "Nauka i problem smrti" i "Tajna srecnog zivota".
Nego po vasem misljenju da li problem bijele kuge u Srbiji vrijedi adresirati trenutno?

Bela kuga je samo simptom bolesti. Treba se baviti uzrokom bolesti, a to su losi zakoni i los sistem vrednosti koji se promovise na svim nivoima.

Zasto Vatikan cuti po pitanju Kosova?

Vatikan cuti i radi, a mi mnogo pricamo i jako slabo radimo.
 
Miroljub Petrovic
legends - poruka glasi:
Kad je vec dohvacena tema o Kosovu i nacinu oslobodjenja Srbije, hteo sam da pitam jednu stvar. Tice se jednog istorijskog dogadjaja u proslosti, a vezano je za ono sto ste malopre napisali. Svi znamo za kosovski boj i nacin na koji su Srbi reagovali u tom trenutku na najezdu Turaka, a isto znamo za Srbiju u vreme vladavine Despota Stefana kad je Srbija priznala Tursku vlast. Mene sad zanima, vas pogled na to sobzirom da imamo dve suprotne situacije. Sa jedne strane potpuno suprotstavljanje okupatoru, a sa druge priznavanje okupatora i duhovno jacanje. Da li je to isti onaj princip koji ste opisali gore?

Postoje situacije kada se proceni da treba ici u bitku. Ako se bitka izgubi, nije se izgubio rat, pa se vojska povuce na rezervne polozaje i ceka pogodan trenutak za napad. Nekada se bez borbe prepuste odredjeni polozaji, da bi se zauzeli rezervni i jaci, i da bi se vojska konsolidovala za protivnapad. Car Lazar se odlucio za bitku, a nakon izgubljene bitke narod se povukao u svoje porodice, cuvao ih, jacao ih, i cekao trenutak za protivudar. Neki drugi vladar je procenio da ne moze da ratuje protiv mnogo jaceg neprijatelja, ali je pravio strategiju kako da se suprotstavi kroz neko vreme.
 
Miroljub Petrovic
Prvoslav888 - poruka glasi:
Zasto kazete da nasa Crkva promovise ekumenizam?? Nikada nisam cuo Amfilohija da promovise ekumenizam...naprotiv, otac Joil(mozda ste culi za njega,ako niste ukucajte ga na youtube), otac Joil u jednom snimku kaze ,,da Papa nesto bulazni,,
http://www.youtub...re=related

Otac Joil se nista ne pita u crkvi, on je solo igrac koji nema veliki uticaj na desavanja u crkvi. On moze da prica isto kao sto i ja mogu, ali zakone postavljaju i kontrolisu neki drugi ljudi. Vrh crkve je potpuno pod kontrolom ekumenista, to znaju i vrapci na grani. Amfilohije je po mnogo cemu svetla tacka u crkvi, ali je to previse slaba svetlost koja bi mogla da se suprotstavi velikoj tami koja je zavladala.

Mi ne treba mnogo da se bavimo desavanjima u ckrvi, nego samim sobom. Bog ce da sredi stvari u ckrvi, a mi treba da sredjujemo stvari u svom dvoristu.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 03.12.2011 00:23
 
dovlanik
Čitah jutros o grehu Adava i Navijuda, sinova Mojsijevog brata, sveštenika Arona, pa samo da proverim da li sam to dobro razumeo.

Elem, Adav i Navijud su popili malo više vina, i tokom službe u Šatoru umesto da uzmu plamen koji je Bog odredio, oni su za kadionice uzeli običan plamen, te siđe oganj s neba i sprži ih.

Kažnjeni su tako jer je njima ukazana posebna čast da budu na planini, uz 70 starešina, kad se Tvorac na poseban način otkrio ljudima, te je njihova odgovornost veća. A i bili su određeni za svešteničku službu, što opet povećava odgovornost jer su morali biti primer drugima.

Dakle, da li sam ja to dobro razumeo, ili mi je nešto promaklo?

Hvala unapred.

Å abat Å¡alom!
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.50 sekundi!