Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
oldnick
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
sused - poruka glasi:
Poštovani profesore,

Da li znate nešto više o kalendaru i računanju vremena u srednjovekovnoj Srbiji?

http://www.dusano.../1-40s.htm

Godina 6857. Indikt 2.

Govorio sam o tome vise puta, treba da procitas prethodne postove. Pravoslavni kalendar se za svoju hronologiju oslanjao n grcki prevod Biblije - Septuagintu, u kojoj je iz nepoznatih razloga dodato po 100 godina na rodoslove prvih ljudi, pa je nastalo odstupanje od 1500 godina u odnosu na originalnu hronologiju koja je data u hebrejskoj Bibliji. Imas detalje o tome na internetu


Koja je zpravo sada godina od nastanka sveta?
 
xxx
http://dnevnik.hr...adzim.html

Iako ovo otkriće dolazi iz Rima, ipak ide u korist onih koji umjereno konzumiraju hranu i povremeno poste. Npr. ja jedan dan u tjednu ništa nejedem i to već upražnjavam godinama i mogu reć da se odlično osjećam. Uz jačanje imunog sistema imamo dokaz i za pomlađivanje i bolju funkciju mozga za vrijeme posta što je odlična informacija i koja još bolje osnažuje smisao biblijskog posta.

Naravno umjesto da "znanstvenici" ljude potiču na upražnjavanje biblijskog posta, sad će oni smislit načun kako da umjetno stimuliraju gen za aktivaciju ove molekule, pa da se ljudi mogu i dalje prežderavat, a da im se navodno mozak pomlađuje i da postaju bistriji. Nevjerovatno kako sotona sve okreće u kontra smjeru.
Izmenio/la xxx na 21.12.2011 08:33
"Mudrost daje mudrome više moći, nego što je imaju u gradu desetorica samosilnika. "
 
xxx
oldnick - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
sused - poruka glasi:
Poštovani profesore,

Da li znate nešto više o kalendaru i računanju vremena u srednjovekovnoj Srbiji?

http://www.dusano.../1-40s.htm

Godina 6857. Indikt 2.

Govorio sam o tome vise puta, treba da procitas prethodne postove. Pravoslavni kalendar se za svoju hronologiju oslanjao n grcki prevod Biblije - Septuagintu, u kojoj je iz nepoznatih razloga dodato po 100 godina na rodoslove prvih ljudi, pa je nastalo odstupanje od 1500 godina u odnosu na originalnu hronologiju koja je data u hebrejskoj Bibliji. Imas detalje o tome na internetu


Koja je zpravo sada godina od nastanka sveta?


Pošto vidim da se učestalo postavlja pitanje u kojoj smo godini, evo ovdje ima dobro opisana kronologija

http://pavlescg.b...LOGIJA.pdf

Miro jel po tvom ova kronologija u redu?
"Mudrost daje mudrome više moći, nego što je imaju u gradu desetorica samosilnika. "
 
Ratko
Naprednjaci na sva usta hvale jezuitsku marionetu Đinđića i porede ga s Putinom.

http://www.vesti0...u-dindica/
 
ilijas
Poštovani profesore hvala vam na odgovoru,
baš kao što ste rekli malo je danas ljudi,koji pozivaju ljude u ono sto je dobro za njih same.Velika većina luta,neznajuć šta je smisao života.Nadam se da će se ljudi vratiti Bogu,jer mi Njega trebamo,a ne On nas.
 
solomon
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Tesko je reci da je bilo koja od religija koje ljudi danas upraznjavaju ugodna pred Bogom. U islamu ima iskrenih i dobrih ljudi, ali oni su manjina. Slicno je i u drugim monotistickim religijama. Retki su pojedinci koji se drze onoga sto Bog uci, a sto je zapisano u Svetim Spisima. Ogromna vecina se drzi onoga sto uce religiozni autoriteti, a oni su u velikom broju slucajeva jako zastranili sa pravog puta. To se vidi u prakticnom zivotu pojedinaca i religijskih zajednica koji slede autoritete, a ne Boga i ono sto je On zapisao Svojoj Reci. Osnove religije su date u Tori, Tevratu ili Mojsijevom petoknjizju, a retki su koji zive po tim principima. Religija se danas svela na praznu religioznu formu, a jacanje porodice i osposobljenost za zivot u prirodi nezavisno od sistema, retko koga interesuje. Skoro svi se uglavnom bave praznim religioznim naklapanjima i brbljanjem, a nema prakticne poboznosti.

Jedno pitanje za tebe, logicki razmisljano i nista licno, kako to da su svi (ili bar vecina) njih u krivu a ti kao pojedinac u pravu ? Pitanje se odnosi samo na pravoslavno svestenstvo, a ne na vjernike, jer tu ima svega. Zar od njih kojih je veoma veliki broj, bar nekoliko ne moze da shvati da gresi, a ti si kao pojednac u pravu. Opet kazem, pitanje nije nikakav napada na tebe vec logicko razmsljanje.
 
_Ivan_
evo jedne zanimljive i saljive kostatacije:

РЕЧ ДЕМОКРАТИЈА НИЈЕ ГРЧКОГ ПОРЕКЛА ВЕЋ ЈЕ НАСТАЛА КОД НАС...
ОД РЕЧИ, У ШАТРО СЛЕНГУ, ДЕМОКРА (КРАДЕМО)... ДЕМОКРА ТИ и ЈА (крадемо ти и ја) = ДЕМОКРАТИЈА
 
Ratko
Povezanost autizma kod dece i vakcinacije protiv hepatitisa B


http://www.vesti0...-kod-dece/
 
miki
Prehrana preko ociju jel to ima smisla ili je to neki okultizam. Prvi put sam to cuo u emisiji Atlantis sa gostom dr Sladjana Velkov. Nekako ima smisla ali opet da nije neki okultizam. I sto se tice glutena sto je rekla u toj emisiji. Da li je to tacno, da danasnje "hibridne" zitarice imaju i 10 puta vise glutena nego sto je to bilo pre 100 godina. i koliko ovo utice na zdravlje.
 
Miroljub Petrovic
batric - poruka glasi:
Postovani profesore,

Hvala na brzom odgovoru na moje prvo pitanje.S obzirom da sam relativno rano poceo da se interesujem za BOGA i molim mu se od svoje sedme godine (da mi BOG oprosti mozda sam trebao i ranije) interesuje me da li je i vase iskustvo slicno ili ste naukom dosli do saznanja o postojanju TVORCA.

Hvala, Batric

Ja nisam preko nauke dosao do saznanja da postoji Tvorac, vec zivotnim iskustvom. A nauka mi je posle samo utvrdila veru u Boga.
 
Miroljub Petrovic
oldnick - poruka glasi:
Koja je zpravo sada godina od nastanka sveta?

Ne znamo tacno, iako bi mozda moglo da se odredi. Ja sam jednom pokusavao da odredim i na dva mesta nisam uspeo da dodjem do tacnih datuma - kada je tacno rodjen Avram i koje je godine gradjen Solomonov Hram. U biblijskoj hronologiji je jedino godina Avramovog rodjenja problematicna, iako mislim da bi i to moglo da se resi, ali ja se nisam detaljnije oko toga angazovao. Mislim da bi mogla da se primeni metoda koju je primenio ruski matematicar Ivan Panin kada je utvrdjivao kada su rodjeni Nojevi sinovi (vidi knjigu "Matematika i Biblija":
http://www.creati...lucija.htm

Posle toga treba napraviti kopcu izmedju biblijske istorije i savremene istorije, u tacki gradnje Solomonovog Hrama. To je po istoriji bilo negde oko 1000. godine pre nove ere. Po mojoj racunici, 6000 godina se navrsilo negde sredinom 19. veka, tako da mi danas zivimo (ovo je moje misljenje) u periodu "mladozenja ce zakasniti" (vidi Matej 25).
 
Miroljub Petrovic
xxx - poruka glasi:
Pošto vidim da se učestalo postavlja pitanje u kojoj smo godini, evo ovdje ima dobro opisana kronologija

http://pavlescg.b...LOGIJA.pdf

Miro jel po tvom ova kronologija u redu?

Nema potrebe za toliko detalja, jer u Bibliji pise da je Solomon poceo da gradi Hram Gospodu 480 godina nakon izlaska sinova Izrailjevih iz Egipta (1. Carevima 6.1). Takodje, uvodi se pretpostavka da su se Avram i njegova dva brata rodila iste godine (da su bili trojke), sto moze biti tacno, a i ne mora (vidi 1. Mojsijeva 11,27) i uporedi sa 1. Mojsijeva 5,32 i rodjenjem Nojevih sinova, kao i tumacenje Ivana Panina u vezi toga.
 
DATeodor
Kako se na ovom sajtu gde se nalaze slike "provukla" reklama za citanje iz dlana?
 
Miroljub Petrovic
ilijas - poruka glasi:
Poštovani profesore hvala vam na odgovoru,
baš kao što ste rekli malo je danas ljudi,koji pozivaju ljude u ono sto je dobro za njih same.Velika većina luta,neznajuć šta je smisao života.Nadam se da će se ljudi vratiti Bogu,jer mi Njega trebamo,a ne On nas.

I On nas treba, mi smo mu najvazniji u svemiru.
 
DATeodor
http://www.vesti0...e-kisnice/

Primeri masovnog oduzimanja građanskih sloboda u SAD.
 
DATeodor
http://www.vesti0...interneta/

Predlog zakona u američkom Kongresu predviđa kontrolu interneta na globalnom nivou.
 
Miroljub Petrovic
solomon - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Tesko je reci da je bilo koja od religija koje ljudi danas upraznjavaju ugodna pred Bogom. U islamu ima iskrenih i dobrih ljudi, ali oni su manjina. Slicno je i u drugim monotistickim religijama. Retki su pojedinci koji se drze onoga sto Bog uci, a sto je zapisano u Svetim Spisima. Ogromna vecina se drzi onoga sto uce religiozni autoriteti, a oni su u velikom broju slucajeva jako zastranili sa pravog puta. To se vidi u prakticnom zivotu pojedinaca i religijskih zajednica koji slede autoritete, a ne Boga i ono sto je On zapisao Svojoj Reci. Osnove religije su date u Tori, Tevratu ili Mojsijevom petoknjizju, a retki su koji zive po tim principima. Religija se danas svela na praznu religioznu formu, a jacanje porodice i osposobljenost za zivot u prirodi nezavisno od sistema, retko koga interesuje. Skoro svi se uglavnom bave praznim religioznim naklapanjima i brbljanjem, a nema prakticne poboznosti.

Jedno pitanje za tebe, logicki razmisljano i nista licno, kako to da su svi (ili bar vecina) njih u krivu a ti kao pojedinac u pravu ? Pitanje se odnosi samo na pravoslavno svestenstvo, a ne na vjernike, jer tu ima svega. Zar od njih kojih je veoma veliki broj, bar nekoliko ne moze da shvati da gresi, a ti si kao pojednac u pravu. Opet kazem, pitanje nije nikakav napada na tebe vec logicko razmsljanje.

Ja nigde nisam rekao da sam "ja u pravu". Rekao sam da je "Bog u pravu", a mi smo u pravu samo onoliko koliko se drzimo Boga. U gornjem tekstu nisam navodio svestenike ove ili one denominacije nego sam govorio generalno. Svestenici svih crkava i denominacija, u najvecem broju slucajeva, ponasa se kao i velika vecina savremenih lekara. Dakle, njih ne interesuje sta je istina i sta je ispravno, vec rade za sistem koji ih izdrzava i pricaju ono sto sistem trazi od njih. Sistem ih hrani i oni se upiru svim silama da brane sistem koji ih hrani. Ne interesuje ih da li narod strada, da li je ispravno to sto rade. Otprilike se ponasaju kao koljaci u konc logorima koji rade za platu i ne misle sta rade. Kada su posle Drugog svetskog rata pohapsili oficire i radnike u konc logorima i pitali ih "zasto su to radili", oni su rekli da su "samo izvrsavali naredjenja". Tako isto rade i skoro svi savremeni teolozi, svestenici, novinari, lekari, univerzitetski profesori, nastavnici u skolama i ostali robovi sistema (retki su izuzetci koji uspevaju da rade ispravno, a da su u sistemu).

Do pre 100 godina nije bilo tako nego su ljudi preuzimali odgovornost za svoje postupke, porodica je bila jaka, i manipulacija ljudima je bila mnogo mnogo manja. Da se lokalni svestenik pre 100 godina ponasao kao sto se ponasaju savremeni svestenici, lokalno stanovnistvo bi ga likvidiralo kao zeca. Nekada su svestenici bili uzor narodu, u svakom pogledu, i tada je drzava bila jaka. Danas nema ko da bude uzor narodu, i ceo sistem se urusava.
 
Miroljub Petrovic
Eliahu - poruka glasi:
evo jedne zanimljive i saljive kostatacije:

РЕЧ ДЕМОКРАТИЈА НИЈЕ ГРЧКОГ ПОРЕКЛА ВЕЋ ЈЕ НАСТАЛА КОД НАС...
ОД РЕЧИ, У ШАТРО СЛЕНГУ, ДЕМОКРА (КРАДЕМО)... ДЕМОКРА ТИ и ЈА (крадемо ти и ја) = ДЕМОКРАТИЈА

Ovo je najbolja definicija koju sam cuo. Imas pice kad se sretnemo.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 21.12.2011 16:42
 
Miroljub Petrovic
miki - poruka glasi:
Prehrana preko ociju jel to ima smisla ili je to neki okultizam. Prvi put sam to cuo u emisiji Atlantis sa gostom dr Sladjana Velkov. Nekako ima smisla ali opet da nije neki okultizam. I sto se tice glutena sto je rekla u toj emisiji. Da li je to tacno, da danasnje "hibridne" zitarice imaju i 10 puta vise glutena nego sto je to bilo pre 100 godina. i koliko ovo utice na zdravlje.

Sladjana Velkov je dobra zena, ali je mnogo pod uticajem hinduizma i ne veruje u autenticnost Biblije, pa onda po nekim pitanjima zastranjuje. Ja sam joj skretao paznju za neke stvari, ona je nesto prihvatila, a nesto ne. Prehrana preko ociju je ultra okultizam, slicno kao i prica o "bezglutenskoj dijeti". Sve te gluposti dolaze iz hinduisticke kuhinje.
 
Miroljub Petrovic
DATeodor - poruka glasi:
luka - poruka glasi:
Evo par wallpapera sa logom CPSa i web sajtom.

http://imageshack...ija99.jpg/

Kako se na ovom sajtu gde se nalaze slike "provukla" reklama za citanje iz dlana?

Na besplatnim sajtovima postavljaju razne reklame, cudo da to ne znas.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.48 sekundi!