Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Mika
Pozdrav,Miroljube!Citajuci neku literaturu o organskom povrtarstvu,naisao sam na "pravilo" da kada sejemo povrce ,u zavisnosti od vrste,treba pratiti kretanje meseca,pa tako neke vrste brze nicu i rastu ako je mesec pun,neke ako je mlad itd.Takodje puno povrtara su usvojili tu metodu tkz."kalendara setve po mesecevim menama".Da li gresim ako kazem da su to gluposti?
 
Miroljub Petrovic
ilijas - poruka glasi:
postovani profesore nije mi jasno to sto kazete da smo i mi ljudi potrebni Tvorcu tj.bogu.Onda se pitam kakav je to Bog zar On nebi trebao da bude iznad svega i iznad nas ovako nejakih ljudi.Zar nismo samo mi u potrebi za Njim a da je On neovisan

Pa to je kao kada bi rekao da su roditelji sami sebi dovoljni. Ako covek nema za koga da zivi, onda Njegov zivot gubi smisao. Bog je Trojstvo, pa nikada nije sam - Njih Trojica cine jednog Boga. Ali, Oni zele da stvaraju dobre ljude (i andjele) da sire svoju ljubav na stvorenja, i zato su spremni da se zrtvuju za stvorenja. Naravno da Oni mogu bez nas, ali sa nama im je mnogo lepse.
 
Dusan d
Citao sam dosta u literaturi da su kinezi mnogo zdrav narod i da zive i do 115 godina pojedinci.Takođe sam razgovarao sa komsinicom kineskinjom na pijaci koja kaze da u njenom selu ima dosta ljudi koji imaju po 90 i sto godina .Verovatno se zdravo hrane i nesekiraju se puno cim ima ju toliko dug vek.Mozda ste culi za neke slicne podatke o njima,po tom pitanju.

I jedno teolosko pitanje.Kako je moguće da je Marija magdalena bila demonizovana a bila je stalno uz Isusa,Marko 16,9.Ako je ona bila demonizovana,ko ondak nije?
Izmenio/la Dusan d na 22.12.2011 21:35
 
zvonko
Pomaze Bog Gospodine Miroljube imam pitanje u vezi samog Hristovog dolaska a pitanje je vezano za 144000 ljudi koji ce biti zapecaceni oni ce zivi verovatno docekati Gospoda naseg, dali je to konacni broj ljudi koji ce uci po vama u Carstvo Nebesko ili se radi o ljudima koji su na poseban nacin zasluzili milost Boziju i daili mislite da ce pored njih jos neko da zasluzi milost Boziju svojim moralnim zivotom i da udje u Carstvo Nebesko vrlo mi je vazno sta vi kao vrsni teolog i najbolji kojeg ovde pored nas imamo mislite o svemu ovome veliki pozdrav iz Bora.
 
Miroljub Petrovic
Dusan d - poruka glasi:
Citao sam dosta u literaturi da su kinezi mnogo zdrav narod i da zive i do 115 godina pojedinci.Takođe sam razgovarao sa komsinicom kineskinjom na pijaci koja kaze da u njenom selu ima dosta ljudi koji imaju po 90 i sto godina .Verovatno se zdravo hrane i nesekiraju se puno cim ima ju toliko dug vek.Mozda ste culi za neke slicne podatke o njima,po tom pitanju.

Ljudi su uglavnom na biljnoj hrani i dosta su fizicki aktivni, ali situacija se menja, sve vise Kineza pocinje da jede zapadnjacku brzu hranu, da pusi, pije i dr.

I jedno teolosko pitanje.Kako je moguće da je Marija magdalena bila demonizovana a bila je stalno uz Isusa,Marko 16,9.Ako je ona bila demonizovana,ko ondak nije?

U Jevandjeljima se spominje nekoliko "Marija". Obrati malo paznju o kojoj je Mariji rec.
 
Miroljub Petrovic
zvonko - poruka glasi:
Pomaze Bog Gospodine Miroljube imam pitanje u vezi samog Hristovog dolaska a pitanje je vezano za 144000 ljudi koji ce biti zapecaceni oni ce zivi verovatno docekati Gospoda naseg, dali je to konacni broj ljudi koji ce uci po vama u Carstvo Nebesko ili se radi o ljudima koji su na poseban nacin zasluzili milost Boziju i daili mislite da ce pored njih jos neko da zasluzi milost Boziju svojim moralnim zivotom i da udje u Carstvo Nebesko vrlo mi je vazno sta vi kao vrsni teolog i najbolji kojeg ovde pored nas imamo mislite o svemu ovome veliki pozdrav iz Bora.

Govorio sam o tome vise puta. 144.000 su, po mom misljenju, oni pravedni koji ce zivi docekati Hrista, ali postoji i veliko mnostvo pravednih koje ce tada biti vaskrsnuto. Svi oni zajedno ulaze u Carstvo Nebesko.
 
oldnick
Ima li nesto u cemu vam je pomoglo znanje o stvaranju sveta, moze li da se to konkretno iskoristi na nekom podrucju osim duhovnog?
 
Miroljub Petrovic
oldnick - poruka glasi:
Ima li nesto u cemu vam je pomoglo znanje o stvaranju sveta, moze li da se to konkretno iskoristi na nekom podrucju osim duhovnog?

Pa ima li nesto vaznije od duhovnog podrucja? Kad imas dobar duhovni temelj onda ti sve lako.
 
Miroljub Petrovic
Zelim da se obratim posetiocima foruma koji postavljaju pitanja i da im preporucim da procitaju sve moje postovi od pocetka, da bi mogli adekvatno da se ukljuce u diskusiju. Ja zaista nemam vremena da svakome, ko postavi banalno pitanje ili neadekvatan komentar i link, a kome je post obrisan, na privatnoj poruci objasnjavam zasto mu je pitanje ili komentar obrisan. Ko procita sve postove od pocetka razumece zasto mu je post obrisan. Ovde se nece tolerisati intelektualna lenjost.
 
Slavoljub
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Zelim da se obratim posetiocima foruma koji postavljaju pitanja i da im preporucim da procitaju sve moje postovi od pocetka, da bi mogli adekvatno da se ukljuce u diskusiju. Ja zaista nemam vremena da svakome, ko postavi banalno pitanje ili neadekvatan komentar i link, a kome je post obrisan, na privatnoj poruci objasnjavam zasto mu je pitanje ili komentar obrisan. Ko procita sve postove od pocetka razumece zasto mu je post obrisan. Ovde se nece tolerisati intelektualna lenjost.

Da je forum podeljen po temama bilo bi mnogo lakse.
 
Miroljub Petrovic
Slavoljub - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Zelim da se obratim posetiocima foruma koji postavljaju pitanja i da im preporucim da procitaju sve moje postovi od pocetka, da bi mogli adekvatno da se ukljuce u diskusiju. Ja zaista nemam vremena da svakome, ko postavi banalno pitanje ili neadekvatan komentar i link, a kome je post obrisan, na privatnoj poruci objasnjavam zasto mu je pitanje ili komentar obrisan. Ko procita sve postove od pocetka razumece zasto mu je post obrisan. Ovde se nece tolerisati intelektualna lenjost.

Da je forum podeljen po temama bilo bi mnogo lakse.

I da jos ispunjavamo muzicke zelje, bilo bi jos lepse.
 
ilijas
postovani profesore pa onda ta vjera u koju pozivate nema puno veze sa monoteizmom jer uistinu 1 Bog nemoze biti jednako3.Pitao sam jednog muslimana sta on misli o Isusu?pa mi je citirao ajet iz Kur"ana Mesih,isa sin Merjemin samo je Allahov poslanik i Rjecju stvoren je Njegovom koju je Merjemi dostavio i zivot mu dao zato vjerujte u Allaha i NJegove poslanike i negovorite trojica su prestanite bolje vam je.Allah je samo jedan BOg slavljen neka je On zar da ima djete?!Njegovo je ono sto je na nebesima i na zemlji i On je dovoljan kao zastitnik.Postovani profesora sta vi mislite o ovome meni je nekako to srcu leglo.
 
zvonko
Pomaze Bog Brate Miroljube u jednom postu na ovom forumu napisali ste da jedan vas prijatelj treba da ode na planinu Ararat na mestu gde se predpostavlja da je usidrena Nojeva Barka pa cete pri njegovom povratku od tuda da napisete na forumu sta je nasao tamo pogledao sam sve postove ali o tome niste nista napisali pa vas molim ako nije problem da nam date neku informaciju vezano za odlazak vaseg prijatelja na planinu Ararat veliki pozdrav.
 
Miroljub Petrovic
ilijas - poruka glasi:
postovani profesore pa onda ta vjera u koju pozivate nema puno veze sa monoteizmom jer uistinu 1 Bog nemoze biti jednako3.Pitao sam jednog muslimana sta on misli o Isusu?pa mi je citirao ajet iz Kur"ana Mesih,isa sin Merjemin samo je Allahov poslanik i Rjecju stvoren je Njegovom koju je Merjemi dostavio i zivot mu dao zato vjerujte u Allaha i NJegove poslanike i negovorite trojica su prestanite bolje vam je.Allah je samo jedan BOg slavljen neka je On zar da ima djete?!Njegovo je ono sto je na nebesima i na zemlji i On je dovoljan kao zastitnik.Postovani profesora sta vi mislite o ovome meni je nekako to srcu leglo.

Nije toliko vazno sta ti je srcu leglo, jer sve sto se vise puta ponavlja (bilo dobro ili lose), postaje navika i "legne za srce" (pocne da pricinjava zadovoljstvo). Vazno je sta nam u razum legne, sta je logicno i argumentabilno. Pitanje Bozanskog Bica nema veze sa monoteizmom. Znamo da postoji samo jedan Bog, ali kakvo je Njegovo Bice, je drugo pitanje. Velika je zabluda da Boga ogranicavamo ljudskim okvirima, pa da kazemo da Bog ima bubrege, srce, pluca itd jer i mi to imamo. Ako nam se Bog otkriva kao Jedan Bog koji ima Tri Dimenzije ili Tri Lica (govoreci ljudskim jezikom), sta je tu problem? Niko od nas nije izmislio ideju o Jednom Bogu koji ima Tri Lica, od kojih je svako - Bog. To je jasna tvrdnja Tevrata (ili Tore ili Mojsijevog petoknjizja), a u Kuranu se jasno kaze da je Tevrat tacan i istinit.

Postoji problem sto je kasnije u Kuran uslo par nekih tekstova koji osporavaju Tevrat, kao gore navedena tvrdnja. To se opravdava tvrdnjom da Tevrat navodno nije sacuvan u izvornom obliku, da su Jevreji nesto dodavali i slicno. Takve tvrdnje ne mogu da opstanu jer imamo jasne dokaze da je Tevrat sacuvan u izvornom obliku i da su Bozje izjave o Njegovoj licnosti autenticne. Ne treba zbog nekoliko takvih netacnosti odbacivati glavne poruke Kurana, ali u praksi se desava da se ljudi upravo hvataju za te problematicne tekstove, na njima insistiraju, i onda ispadne kao da su Tevrat iz Kurana i Tevrat (Tora) iz Biblije dve razlicite knjige.

Detaljnije o Bozjoj licnosti imas u tekstu na donjem linku:
www.cps.org.rs/tr...
 
Miroljub Petrovic
zvonko - poruka glasi:
Pomaze Bog Brate Miroljube u jednom postu na ovom forumu napisali ste da jedan vas prijatelj treba da ode na planinu Ararat na mestu gde se predpostavlja da je usidrena Nojeva Barka pa cete pri njegovom povratku od tuda da napisete na forumu sta je nasao tamo pogledao sam sve postove ali o tome niste nista napisali pa vas molim ako nije problem da nam date neku informaciju vezano za odlazak vaseg prijatelja na planinu Ararat veliki pozdrav.

Lose si procitao. Rekao sam da je jedan moj prijatelj isao na Ararat i snimio sam emisiju sa njim o tome, mozes da je preslusas na donjem linku:

http://www.mediaf...hiddap55t4
 
biblija22
OBAVESTITE SVE SVOJE PRIJATELJE IZ INOSTRANSTVA DA SU CPS I INSTITUT ZA HEBREJSKI JEZIK POSTAVILI BESPLATNA PREDAVANJA HEBREJSKOG NA ENGLESKOM JEZIKU OVDE http://www.eng.he...e-courses/
 
Gandraluka
1. Ima li istrazivanja i dokaza da se za vrijeme ili poslije vodjenih ratova u drzavama koje su bile izlozene velikim ljudskim gubicima radjalo vise muske djece?


2. U predavanja Sang Lee-ja "Razvod" imamo slucaj zene koja za boga zna i koja se razvela od muza. Zbog osjecaja krivice i straha da je prekrsila Boziji Zakon nesvjesno pokrece negativne procese u tijelu i oboljeva od autoimune bolesti. Sa druge strane predpostavimo zenu koja se razvela ili ucinila bilo sta drugo a nehaje za bilo kakve zakone pogotovo Bozije, ona biva postedjena problema ove vrste jer savjesti, osjecaja krivice i straha pred bilo kim nema. Kako objasniti ove "mehanizme"?
 
nenika
Ja sam na jednom forumu napisao da Zemlja nije starija od 7000god.
A jedan mi je napisao izmedju ostalog i ovo i ja neznam sta da mu odgovorim

Dakle da sumiram.Prvi dan po bibliji stvorena je zemlja,treci dan svoren ja Mjesec,Sunce i ZVIJEZDE.Moje pitanje je sljedece.Ako je Zemlja stvorena prije 6000 do 7000 godina kako mi mozemo vidjeti svjetlost koja dolazi sa Zvijezda koje su udaljene(kako tvrdi zvanicna nauka nekoliko milijardi svjetlosnih godina).Ako cemo vjerovati da je brzina svjetlosti oko 300000ms.onda je po tome NEMOGUCE (ako uzmemo tvrdnju biblije )da je Zemlja stara oko 7000 godina.Ne znam tacno koja je zvijezda udaljena priblizno 7000 svjetlosnih godine(toliko je vremena potrebno da svjetlost sa te zvijezde dodje do Zemlje) jer (po bibliji) nista vise nebismo mogli vidjeti iza te zvijezde.A da ne spominjem i cinjenicu da tackice koje vidimo na nocnom nebu tj zvijezde i nisu na toj poziciji na kojoj ih vidimo a neke mozda vise i ne postoje.Neko iznosi neistinu ili nauka ili biblija ili sam ja pogresno shvatio oboje ili samo jedno.
 
Ratko
VESTI IZ IZRAELA

Hitler uzor palestinske dece
http://www.vesti0...nske-dece/

Republika Irska finansira kulturni bojkot Izraela
http://www.vesti0...t-izraela/
 
Miroljub Petrovic
Sinner - poruka glasi:
Ja mislim da nijedan drugi narod nije satanizovan u nekoliko proteklih godina vise od Srba. Kako od stranih holivudskih medija, tako i od domacih izdajnickih. To samo pokazuje da se jos moralno drzimo, cim se svetski satanisti trude da nas sto vise ocrne.

http://www.dveris...mu-adz.php

Ovaj film je dobra vest, jer cim se satanisti toliko upinju da nas satanizuju i uniste, to predstavlja jak dokaz da smo jos zivi i da nas nisu slomili. Stanje jeste tesko, ali jos smo zivi i mrdamo, pruzamo otpor, sa tendencijom da ih uskoro, uz Bozju pomoc, razvalimo. Verujem u to.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.51 sekundi!