Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
stivstivo
Neverujem da ce i jedna zemlja kao celina da bude tretirana kao Izrailjci jer kako sam shvatio iz biblije iz svake zemlje postoje dobri ljudi i pobozni a oni moraju da odrze sve bozje zapovesti.

Kako sam ja to vido svi pobizni ce biti gonjeni ubijani ugnjetavani ismevani, zato bog kaze da je osveta njegova.

Znaci dolazim do zakljucka da nece biti scenario kao u slucaju Izrailja i faraona.

Zakljucak: zli ce da ubijaju dobre i muce ih i radice sta hoce, a onda ce zbog toga kada preteraju da ih bog sve kazni, ali to je na kraju kraja.
 
nikola
Miroljub Petrovic je napisao:
Petar je napisao:
Mi ne znamo koji su ljudi vaskrsli, a dolazi vreme kada ce demoni simulirati umrle pobozne ljude. Mozda ce simulirati i Mojsija? Kako cemo znati da su to oni?


Bog je rekao koje je ljude vaskrsao. To su Enoh, Ilija, Mojsije i Isus. Ostali koji su eventualno vaskrsnuti (za vreme Hristovog vaskrsenja) nisu neke poznate licnosti, tako da ne postoji bojazan od manipulaciej te vrste. Niko od nas ne zna kako su izgledali ni gornja cetvorica, a kamoli neki drugi ljudi. U svakom slucaju, u Bibliji pise koji je kriterijum za prepoznavanje onih koji su na Bozjoj strani, od onih drugih: "Zakon i svedocanstvo trazite. Ako ko ne govori tako, njemu nema zore."


Sta znaci tacno "Zakon i svedocanstvo trazite. Ako ko ne govori tako, njemu nema zore."
 
Miroljub Petrovic
stivstivo je napisao:
Neverujem da ce i jedna zemlja kao celina da bude tretirana kao Izrailjci jer kako sam shvatio iz biblije iz svake zemlje postoje dobri ljudi i pobozni a oni moraju da odrze sve bozje zapovesti.
Kako sam ja to vido svi pobizni ce biti gonjeni ubijani ugnjetavani ismevani, zato bog kaze da je osveta njegova.
Znaci dolazim do zakljucka da nece biti scenario kao u slucaju Izrailja i faraona.


Ja kazem da je moguce.
 
nikola
Dali verujete da ce Srbija da se transformise u moralnu zemlju. Poslednji dogadjaji oko izbora i pozivi iz EU sps-u da su samo dobrodosli kao pro-evropljani me podseca na sintare kad zovu kuce da ga pomaze. Takodje poruke monaha Tadeja i oca Gavrila govore da ce biti nesrece velike da se pokazu evropljani kao lazovi, kao da smo jako blizu toga tako mi izgleda. Takodje su rekli da ce se zemlja jos pocepati, satanska sablja da ce harati tri ipo godine, pa ce posle otpad da se najuri odavde, dali verujete u ovakva desavanja i da ce Srbija postati kao Izrailj
 
Jakov
Gospodine Petrovicu. Mozete li mi malo pojasniti ono sto pise u 3.Mojsijevoj 15 glava o necistoti muskarca. Sta znaci ono u 3. stihu: "ako ispusti tijelo njegovo tecenje svoje ili se ustavi u tijelu, necist je". Sta znaci ovo "ustavi"? Da li se u ovoj glavi uopsteno misli na masturbaciju?
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
Petar je napisao:
Mi ne znamo koji su ljudi vaskrsli, a dolazi vreme kada ce demoni simulirati umrle pobozne ljude. Mozda ce simulirati i Mojsija? Kako cemo znati da su to oni?


Bog je rekao koje je ljude vaskrsao. To su Enoh, Ilija, Mojsije i Isus. Ostali koji su eventualno vaskrsnuti (za vreme Hristovog vaskrsenja) nisu neke poznate licnosti, tako da ne postoji bojazan od manipulaciej te vrste. Niko od nas ne zna kako su izgledali ni gornja cetvorica, a kamoli neki drugi ljudi. U svakom slucaju, u Bibliji pise koji je kriterijum za prepoznavanje onih koji su na Bozjoj strani, od onih drugih: "Zakon i svedocanstvo trazite. Ako ko ne govori tako, njemu nema zore."


Sta znaci tacno "Zakon i svedocanstvo trazite. Ako ko ne govori tako, njemu nema zore."


Postoji nacin kako sve moze da se testira i da se vidi da li je nesto ili neko od Boga ili nije. Testiranje se vrsi pomocu "zakona" i "svedocanstva". Rec "zakon" koja se ovde koristi jeste "Tora", sto znaci prvih 5 knjiga Biblije, pod kojim se podrazumeva Mojsijev zakon. Dakle, pomocu zakona koji je Bog dao Mojsiju sve moze da se proveri i testira. Kada se govori o "svedocanstvu" koje treba traziti, u pitanju je hebrejska rec "teuda" koja se koristi na samo tri mesta u Bibliji:

Knjiga o Ruti 4,7: "A bijase od starina obicaj u Izrailju o otkupljivanju i promenjivanju, da bi svaka stvar bila tvrda, da jedan izuje obucu svoju i da drugome, i to bijase svedodzba u Izrailju."

Isaija 8,16: "Svezi svedocanstvo, zapecati zakon mojim ucenicima."

Isaija 8,20: "Zakon i svedocanstvo trazite, ako ko tako ne govori njemu nema zore."

Dakle, radi se vrsti dokaza koja je vezana za iskustvo, u ovom slucaju sa Bogom. To je ono sto Isus kaze farisejima kada su mu postavljali nerazumna pitanja: "Varate se, jer ne poznajete Pisma, niti znate za silu Bozju." Dakle, oni nisu poznavali pisano Bozje otkrivenje (Bibliju), nego su se zaglupljivali sa raznim van-biblijskim misticnim i liberalnim tekstovima, i nisu imali iskustvo sa Bogom, u smislu da nisu imali iskustvo da ih Bog vodi u zivotu nego su stalno bili nezadovoljni jer su hulili na Boga i islo im je lose. Dakle, postoje pisani dokazi (Biblija) i postoje dokazi vezani za praktican zivot.
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Dali verujete da ce Srbija da se transformise u moralnu zemlju. Poslednji dogadjaji oko izbora i pozivi iz EU sps-u da su samo dobrodosli kao pro-evropljani me podseca na sintare kad zovu kuce da ga pomaze. Takodje poruke monaha Tadeja i oca Gavrila govore da ce biti nesrece velike da se pokazu evropljani kao lazovi, kao da smo jako blizu toga tako mi izgleda. Takodje su rekli da ce se zemlja jos pocepati, satanska sablja da ce harati tri ipo godine, pa ce posle otpad da se najuri odavde, dali verujete u ovakva desavanja i da ce Srbija postati kao Izrailj


Nase je da zivimo po Bozjim zapovestima i da se nadamo. Bogu je sve moguce.
 
Miroljub Petrovic
Jakov je napisao:
Gospodine Petrovicu. Mozete li mi malo pojasniti ono sto pise u 3.Mojsijevoj 15 glava o necistoti muskarca. Sta znaci ono u 3. stihu: "ako ispusti tijelo njegovo tecenje svoje ili se ustavi u tijelu, necist je". Sta znaci ovo "ustavi"? Da li se u ovoj glavi uopsteno misli na masturbaciju?


Ne misli se na masturbaciju vec na situaciju kada muskarcu tece seme u snu ili u javi, a uzrok toga moze da bude visestruk. Najcesce do toga dolazi kada su muskarci duhovno bolesni, odnosno opsednuti seksom, pa im onda demoni ubacuju u glavu razne misli i snove gde oni opste sa zenama, a posledica je orgazam i tecenje semena, kako u snu, tako i u javi.
 
Mungos
Danas vjerovatno 99.9% muskaraca 'boluje' od problema koji su vezani sa ovo zadnje sto ste rekli, bilo gdje u gradu na ulici, na tv, na internetu...covjek nailazi na iskusenja i sablazni.
Kako u danasnje vrijeme da se covjek otrgne od toga, da ide na pusto ostrvo bez imalo uticaja savremene okoline?

Da li je tacno da se kastracijom gube seksualni nagoni?
 
Miroljub Petrovic
Mungos je napisao:
Danas vjerovatno 99.9% muskaraca 'boluje' od problema koji su vezani sa ovo zadnje sto ste rekli, bilo gdje u gradu na ulici, na tv, na internetu...covjek nailazi na iskusenja i sablazni.
Kako u danasnje vrijeme da se covjek otrgne od toga, da ide na pusto ostrvo bez imalo uticaja savremene okoline?


Kako je Isus odrastao u nemoralnom okruzenju i posle radio sa nemoralnim ljudima, pa ga to nije odvuklo u greh? Covek treba da izadje iz sveta svojim nacinom zivota i razmisljanjem, ali da udje u svet misijom. Kada ide ulicom covek ne mora da gleda destruktivne reklame i da se okrece za bludnicama. Ako je pametan, zivece van grada, pa ce u grad retko dolaziti, samo kad ima neki neodlozan posao. Nema potrebe da se ide na pusto ostrvo, vec da se izgradjuje karakter, kako pise u Bibliji: "Veci je gospodar od svoga srca, nego onaj koji osvoji grad."

Da li je tacno da se kastracijom gube seksualni nagoni?


Da.
 
Laki
Gdine Miroljube, slazem se sa vama da demoni vec uveliko simuliraju pobozne ljude iz proslosti. Ali ne verujem da ce se demoni predstavljati imenima ljudi koji su na Nebu, kao Mojsije, Enoh, Ilija. Mozda ce simulirati Apostole, Mariju Magdalenu, sv. Nikolu, sv. Vasilija i druge svece. Hocu da kazem da Gospod Isus nece bas dozvoliti demonima da se koriste imenima ljudi koji su zivi preneti na Nebo, vec samo imenima mrtvih ljudi. Sta mislite o ovom mom zakljucku?
I da li je najbolji naziv za majku Gospoda Blazena Marija, jer se tako ona naziva u Jevandjelju po Luci?
 
nikola
Sta ostaje u pepelu posle kremiranja, dali kremiranje moze da bude ugodno pred Bogom. Kako gledate na blagodat Svetog Duha koji se dobija krstenjem i na zapovest Isusa Hrista apostolima da idu i krstavalju ljude Duhom. Pravoslavno svestenstvo (osim liberalanih svestenika) smatra katolcku crkvu da je odstupanjem izgubila blagodat Svetog Duha. Takodje je otac Justin govoio jednim delom pozitivno za protestante ali da su otisli u suprotnu krajnost umesto da su se vratili izvornom pravoslavlju. Sta mislite o tome
 
Synex
Kako vi gledate na simbol Davidova zvijezda?

Sta vi mislite da li je krstavanje male djece losa stvar. Slazem se da se krstenjem ulazi u savez sa Bogom,ali zamislite nekoga koga su roditelji krstili cisto da se zadovolji forma i onda ta osoba radi sve i svasta a usto naziva sebe krstenim covjekom. Je li to Hula na Duha Svetog?
Izmenio/la Synex na 14.05.2008 14:57
Vjerujem u ...
 
nikola
Miroljub Petrovic je napisao:
pomocu zakona koji je Bog dao Mojsiju sve moze da se proveri i testira. Kada se govori o "svedocanstvu" koje treba traziti, u pitanju je hebrejska rec "teuda" koja se koristi na samo tri mesta u Bibliji:

Knjiga o Ruti 4,7: "A bijase od starina obicaj u Izrailju o otkupljivanju i promenjivanju, da bi svaka stvar bila tvrda, da jedan izuje obucu svoju i da drugome, i to bijase svedodzba u Izrailju."

Isaija 8,16: "Svezi svedocanstvo, zapecati zakon mojim ucenicima."

Isaija 8,20: "Zakon i svedocanstvo trazite, ako ko tako ne govori njemu nema zore."

Mozete jos malo da pojasnite obicaj svedodzbe, kakav je to obicaj i dali postoji u pravoslavlju
 
ALEX
Sta mislite Miroljube zasto djavo radi sve ove gadosti? Pa zar on nije citao Bibliju? Jel on nezna da ce da bude sprzen i da plati za svaku dlaku koju je skinuo sa glave nevinog covjeka? Ja vjerujem da on to sve zna!

A zasto onda ne prestane? Jel on misli da ce da postigne nesto ovako? Jel moguce da je on toliko glup ili je nesto drugo u pitanju?
 
NESA
Sta je u stvari prizivanje SVETOG DUHA koje na primer cine srpski najvisi crkveni velikodostojnici npr. kad se bira patrijarh ili skoro je bilo na tv pred zasedanje u patrijarsiskom dvoru.O cemu se tu radi.
nesa
 
Miroljub Petrovic
Laki je napisao:
Gdine Miroljube, slazem se sa vama da demoni vec uveliko simuliraju pobozne ljude iz proslosti. Ali ne verujem da ce se demoni predstavljati imenima ljudi koji su na Nebu, kao Mojsije, Enoh, Ilija. Mozda ce simulirati Apostole, Mariju Magdalenu, sv. Nikolu, sv. Vasilija i druge svece. Hocu da kazem da Gospod Isus nece bas dozvoliti demonima da se koriste imenima ljudi koji su zivi preneti na Nebo, vec samo imenima mrtvih ljudi. Sta mislite o ovom mom zakljucku?


Zasto se demoni ne bi predstavljali kao Mojsije i Ilija? To je vrlo moguce. "Zakon i svedocanstvo" su kriterijumi po kojima sve testiramo. Isus kaze: "Po rodovima njihovim poznacete ih."

I da li je najbolji naziv za majku Gospoda Blazena Marija, jer se tako ona naziva u Jevandjelju po Luci?


Ona se u Jevandjeljima naziva Marija.
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Sta ostaje u pepelu posle kremiranja, dali kremiranje moze da bude ugodno pred Bogom.


Ne svidja mi se kremiranje i nigde se u Bibliji ne spominje kremiranje u pozitivnom kontekstu. U stara vremena su u Izrailju spaljivali leseve kriminalaca na smetlistu van grada, jer se oni nisu sahranjivali sa poboznim ljudima.

Kako gledate na blagodat Svetog Duha koji se dobija krstenjem i na zapovest Isusa Hrista apostolima da idu i krstavalju ljude Duhom.


Sigurno da cinom krstenja covek dobija jedno jedno posebno iskustvo sa Bogom i zapocinje jedan uzviseniji i prisniji duhovni odnos sa Bogom.

Takodje je otac Justin govoio jednim delom pozitivno za protestante ali da su otisli u suprotnu krajnost umesto da su se vratili izvornom pravoslavlju. Sta mislite o tome.


Slazem se. Mnogi od njih su otisli u liberalizam.
 
Miroljub Petrovic
Synex je napisao:
Kako vi gledate na simbol Davidova zvijezda?


Ne gledam ni na jedan simbol. U Bibliji ne postoje "Bozji simboli".

Sta vi mislite da li je krstavanje male djece losa stvar. Slazem se da se krstenjem ulazi u savez sa Bogom,ali zamislite nekoga koga su roditelji krstili cisto da se zadovolji forma i onda ta osoba radi sve i svasta a usto naziva sebe krstenim covjekom. Je li to Hula na Duha Svetog?


Roditelji su pred Bogom odgovorni za malu decu dok ne porastu, a onda ona preuzimaju odgovornost za svoje postupke.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 14.05.2008 23:42
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
pomocu zakona koji je Bog dao Mojsiju sve moze da se proveri i testira. Kada se govori o "svedocanstvu" koje treba traziti, u pitanju je hebrejska rec "teuda" koja se koristi na samo tri mesta u Bibliji:

Knjiga o Ruti 4,7: "A bijase od starina obicaj u Izrailju o otkupljivanju i promenjivanju, da bi svaka stvar bila tvrda, da jedan izuje obucu svoju i da drugome, i to bijase svedodzba u Izrailju."

Isaija 8,16: "Svezi svedocanstvo, zapecati zakon mojim ucenicima."

Isaija 8,20: "Zakon i svedocanstvo trazite, ako ko tako ne govori njemu nema zore."


Mozete jos malo da pojasnite obicaj svedodzbe, kakav je to obicaj i dali postoji u pravoslavlju


Bog ljudima daje razna svedocanstva da je na njihovoj strani. Jedno od svedocanstva je razdvajanje Crvenog mora i objava na planini Sinaj, a druga svedocanstva su uredan i pobozan zivot. Kad vidite da neko ima vaspitanu decu, ili je vredan i u stanju je da brine o svojoj porodici, i jos pomaze drugima, onda je to mocno svedocanstvo da je covek na Bozjoj strani. Dakle, odredjeni nacin zivota, koji je u skladu sa Bozjim principima, rezultuje Bozjom prisutnoscu u zivotu odredjenog coveka. Bog moze da bude prisutan (da daje svoje svedocanstvo) i u razdvajanju Crvenog mora i u necijem poboznom zivotu.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.25 sekundi!