Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
kotor - poruka glasi:
Kako nastaju Meanderi,mislim kako su poslepotopne vode napravile one krivudave useke u kojima su korita reka?

Nakon Potopa, kada se zemlja izdizala i kada je doslo do formiranja danasnje geografije kontinenata, dolazilo je do pucanja zemlje po odredjenim pravcima, a na mnogim od tih pravaca je doslo do formiranja recnih tokova i tako i menadera.
 
Miroljub Petrovic
kron - poruka glasi:
imam pitanje za gospodina petrovica,odgledo sam vecinu vasih klipova,moram priznati da sam odusevljen,ali teo bi da cujem vase misljenje kako treba slaviti boga na zemlj sem postovanjem njegovih zakona?kako treba da izgleda pokajanje ? pricesce? sta mislete o krstenju? i sta bi svaka crkvena zajednica trebala da ima,poseduje ? kako treba da izgleda liturgija jedne crkvene zajendice ?

Govorio sam o tome u prethodnim postovima, kao i u mojoj knjizi "Osnovi teokratije", imas je na donjem linku:

http://www.creati...e_m_p.html
 
velja
Dinosaurusi u Svilajncu

Prirodnjački centar u Svilajncu, koji će biti otvoren u maju ove godine, dobio je 11 replika dinosaurusa u prirodnim veličinama, koje će biti izložene u zabavnom „Dino parku“.

U Prirodnjački centar u Svilajncu, koji će biti otvoren u maju, stiglo je prvih 11 od 20 replika dinosaurusa, izrađenih u "Dinosaurer parku" u Reburgu kod Hanovera, rekla je Tanjugu predstavnica za odnose sa javnošću tog centra Ivana Todorov.

www.rts.rs/upload/storyBoxImageData/2012/03/18/9449782/Dinosaurusi-b.jpg

Todorov je objasnila da su replike dinosaurusa stigle u centar početkom marta i da su namenjene zabavnom „Dino parku" koji postoji u okviru centra, kao i skeleti koji će biti smešteni u izložbeno-naučnom delu zgrade.

Odbornici opštine Svilajnac, na poslednjem zasedanju u ovom sazivu, doneli su odluku o osnivanju privrednog društva „Prirodnjački centar" i za vršioca dužnosti direktora imenovali Irenu Dubravac, saopštila je Informativna služba opštine.

Zamenik predsednika opštine Predrag Milanović, rekao je Tanjugu da će Prirodnjački centar u Svilajncu, čija je izgradnja počela prošle godine 29. juna, zapošljavati 30 radnika, uglavnom prosvetne struke.

Vrednost investicije je 5,5 miliona evra, koje je obezbedila Evropska investiciona banka, za istraživanje i razvoj u javnom sektoru, kojima raspolaže Ministarstvo nauke.

www.rts.rs/upload/storyBoxImageData/2012/03/18/9449814/Prirodnjacki-centar.jpg

Naučno-obrazovni „Prirodnjački centar" u Svilajncu, prvi je u Srbiji i na Balkanu. Zauzima površinu od oko 3.000 kvadratnih metara, a pored radionica i dela za naučno istraživanje, imaće izložbeni prostor u kojem će biti replike dinosaurusa.

Biće izložene najstarije vrste, od kojih je najdragocenija ona od pre 245 miliona godina u prirodnoj veličini, orginalni fosili i prikaz životinjskog sveta praistorije, rečeno je na predstavljanju projekta u junu 2011. godine.

Centar obuhvata i tri-de bioskop za naučne i dokumentarne filmove, a novac od karata za izložbeni deo ulagaće se u naučno-istraživačke programe iz oblasti geologije, klimatologije, ekologije, paleontologije.

http://www.rts.rs...ajncu.html
 
zelenajabuka

Dinosaurusi u Svilajncu

Prirodnjački centar u Svilajncu, koji će biti otvoren u maju ove godine, dobio je 11 replika dinosaurusa u prirodnim veličinama, koje će biti izložene u zabavnom „Dino parku“.

U Prirodnjački centar u Svilajncu, koji će biti otvoren u maju, stiglo je prvih 11 od 20 replika dinosaurusa, izrađenih u "Dinosaurer parku" u Reburgu kod Hanovera, rekla je Tanjugu predstavnica za odnose sa javnošću tog centra Ivana Todorov.


Neka prave. Kad se promeni vlast u Srbiji ovo zdanje preuzima CPS Smile
 
kotor
Napad na jevrejsku Å¡kolu u Tuluzu

Najmanje četvoro civila, od kojih troje dece, poginulo u napadu na jevrejsku školu u Tuluzu. Jevreji i Izrael užasnuti napadom.

U pucnjavi koja se danas dogodila ispred jevrejske srednje škole u Tuluzu četiri osobe su poginule, od kojih troje dece, a jedna je teško povređena, saopštilo je tužilaštvo.
Među poginulima su jedan profesor i troje dece, uzrasta od tri, šest i deset godina, od kojih je dvoje njegovo, izjavili su očevici i roditelji dece, a preneo AFP.

Muškarac koji je pucao pobegao je sa mesta događaja na motociklu, što podseća na slučaj kada je u istom regionu prošle nedelje jedan čovek na motociklu ubio tri padobranca, a koristio je i oružje istog kalibra, saopštili su policijski izvori. U istrazi učestvuje između 50 i 60 policajaca, uključujući i antiterorističke specijalce.

Francuski predsednik Nikola Sarkozi saopštio je da će hitno otputovati na lice mesta, u pratnji ministra prosvete i predsednika Predstavničkog saveta jevrejskih institucija u Francuskoj (CRIF).

U izjavi za francuski radio, Sarkozi je rekao da je "prerano" povezivati današnu pucnjavu sa prošlonedeljnim ubistvom tri francuska vojnika u istom regionu, dodajući da samo policija i sudstvo mogu da upute na prave zaključke.

Veliki rabin Francuske Žil Bernhajm izjavio je da je "užasnut" i "zaprepašćen" jutrošnjim incidentom, dodajući da će odmah krenuti u Tuluz.

Predsednik Saveza jevrejskih studenata u Francuskoj (UEJF) Jonatan Hajun pozvao je vlasti da pojačaju bezbednosne mere u jevrejskim školama i sinagogama.

"Antisemitski i rasistički govori stvorili su atmosferu nesigurnosti za Jevreje u Francuskoj", istakao je on.

I evropski rabini su osudili "varvarski" napad na jevrejsku Å¡kolu, prenosi francuska agencija.

"Jevreji će odgovoriti na ovaj varvarski i ubilački čin", poručio je rabin Arijeh Goldberg, potpredsednik Rabinskog evropskog centra (RCE) sa sedištem u Briselu, navodeći da je reč o napadu na čitavu jevrejsku zajednicu.

Ministar unutrašnjih poslova Francuske Klod Gean, koji će u toku prepodneva stići u Tuluz, naredio je da se povećaju mere bezbednosti oko svih jevrejskih škola u Francuskoj.

U Francuskoj živi najveća jevrejska zajednica u Evropi, koja broji oko 700.000 ljudi, podseća AFP.

Izrael je saopštio da je užasnut napadom na jevrejsku školu u Tuluzu. Portparol izraelskog Ministrastva inostranih poslova Jigal Palmor izjavio je AFP da je Izrael užasnut napadom i da veruje da će francuske vlasti rasvetliti tu tragediju i izvesti počinioce pred lice pravde.
http://www.rts.rs...uluzu.html
Izmenio/la kotor na 19.03.2012 12:18
 
Miroljub Petrovic
zelenajabuka - poruka glasi:

Dinosaurusi u Svilajncu

Prirodnjački centar u Svilajncu, koji će biti otvoren u maju ove godine, dobio je 11 replika dinosaurusa u prirodnim veličinama, koje će biti izložene u zabavnom „Dino parku“.

U Prirodnjački centar u Svilajncu, koji će biti otvoren u maju, stiglo je prvih 11 od 20 replika dinosaurusa, izrađenih u "Dinosaurer parku" u Reburgu kod Hanovera, rekla je Tanjugu predstavnica za odnose sa javnošću tog centra Ivana Todorov.


Neka prave. Kad se promeni vlast u Srbiji ovo zdanje preuzima CPS :)

Uskoro cemo postaviti izvestaj o tome kako je nastao ovaj Prirodnjacki muzej, kako sam jednom profesoru iz Svilajnca dao projekat za muzej, a on odneo ljudima iz opstine. Sada ga oni ignorisu, ali to nije toliko vazno. Cisto da se zna da je muzej bio ideja CPS-a. Kad se promeni vlast samo cemo da zamenimo natpise na eksponatima i da stavimo hiljade godina umesto milione. Moguce da pre toga CPS otvori takav, ali bolji, muzej u Izraelu - najbolji na svetu. Zivi bili pa videli.
 
Miroljub Petrovic
kotor - poruka glasi:
Napad na jevrejsku Å¡kolu u Tuluzu

Najmanje četvoro civila, od kojih troje dece, poginulo u napadu na jevrejsku školu u Tuluzu. Jevreji i Izrael užasnuti napadom...

http://www.rts.rs...uluzu.html

Moze se ocekivati sve vise ovakvih napada sirom sveta. To je ostrija opomena sa Neba da treba da idu u zemlju koju im je Bog dao (Izrael), a ne da propadaju u duhovno razvaljenoj EU.
 
IDF
Miroljube jeste primili moju privatnu poruku-hvala...
ok sve
 
NM
U knjizi o ISUSU NAVINU kada je zauzimao gradove pise da je se sve ubijalo od starijih do najmladjih pa me interesuje zasto toliko djece ako ona jos nisu bila svjesna svojih postupaka hvala pozdrav
 
Miroljub Petrovic
IDF - poruka glasi:
Miroljube jeste primili moju privatnu poruku-hvala...

Nisam
 
Miroljub Petrovic
NM - poruka glasi:
U knjizi o ISUSU NAVINU kada je zauzimao gradove pise da je se sve ubijalo od starijih do najmladjih pa me interesuje zasto toliko djece ako ona jos nisu bila svjesna svojih postupaka hvala pozdrav

Govorio sam o tome u prethodnim postovima.
 
jovan k
http://youtu.be/Z...

Zanimljiv video koji govori o stanju u SPC danas. Sastavljen je iz više klipova, neki su i poznati ali u svakom slučaju vredi pogledati.
 
jovan k
http://youtu.be/w...

Dr Lidija Gajski gostuje u emisiji na rubu znanosti, tema "lijekovi ili priča o obmani", vrlo zanimljiva emisija, a za one koji imaju više vremena evo i linka za skidanje knjige "lijekovi ili priča o obmani"

http://www.4share...ili_p.html
 
banestr
Nocas su letele vatrene lopte iznane neba u Kragujevcu,pogledajte video!

http://www.youtub...r_embedded
 
Aleksandar027
http://www.politi...ot.sr.html
 
Miroljub Petrovic
banestr - poruka glasi:
Nocas su letele vatrene lopte iznane neba u Kragujevcu,pogledajte video!

http://www.youtub...r_embedded

Demoni igraju užičko kolo iznad Kragujevca. Ovakva "igra" demona je upotrebljena kao znak za Windows 7. Kada se podiže sistem, 4 demona igraju užičko kolo i spajaju se u znak "Windows".
 
Radoslav
Miroljube, rekli ste:
Ne mozes da primenjujes biblijske zakone na drzavnom nivou kad smo pod okupacijom. Mozes da ih primenjujes u svom zivotu i zivotu svoje porodice, a da podrzavas ljude koji bi mogli da nesto promene na drzavnom nivou.

Šta konkretno uraditi u slučaju da nas neko fizički napadne? A sami smo u tom momentu?
Do koje mjere uzvratiti? Koju vrstu samoodbrane uspostaviti?
 
Miroljub Petrovic
Radoslav - poruka glasi:
Miroljube, rekli ste:
Ne mozes da primenjujes biblijske zakone na drzavnom nivou kad smo pod okupacijom. Mozes da ih primenjujes u svom zivotu i zivotu svoje porodice, a da podrzavas ljude koji bi mogli da nesto promene na drzavnom nivou.

Šta konkretno uraditi u slučaju da nas neko fizički napadne? A sami smo u tom momentu?
Do koje mjere uzvratiti? Koju vrstu samoodbrane uspostaviti?

Moras da procenis u tom trenutku. Mog prijatelja je pre neki dan napao policajac na parkingu, bili su sami, i moj prijatelj se branio. Ubrzo nakon toga je uhapsen pod optuzbom da je "tukao policajca". Bolje da je otrpeo napad ili da je pobegao, nego sto se branio. Zamisli da te napadne neki peder na ulici. Ako ga zviznes u samoodbrani, nema sanse da se sutra odbranis na sudu i da dokazes da ga nisi napao.

To je glavni razlog zasto ja ne organizujem predavanja vec gostujem samo kada me negde pozovu, pa organizator obezbedjuje predavanje. Kada sam drzao zadnju seriju predavanja "Poslednji dogadjaji" mogli su da udju na predavanje samo ljudi sa rezervacijama. Da sam pustio da moze da udje ko hoce, velika je verovatnoca da bi dosli neki ateisticki, evolucionisticki ili LGBT smradovi da me provociraju, pa bih dosao u iskusenje da im polomim glave i da ih razmazem po betonu. A onda bi dosla policija da me hapsi. Ovako, odlazem hapsenje sto je moguce duze. Doci ce dan kada ce nesto da mi izmisle i da me uhapse, jer radim na internetu stvari koje neprijatelj ne voli. Mozda da dodam, da kada je moj kolega Vanja Elez drzao seriju predavanja "Biblija - mit ili istina" dosli su neki ateisticki bolesnici da provociraju. Ja tada nisam bio u Beogradu (dobro je sto nisam bio). Bilo je na granici incidenta.

Dakle, zivimo u ustaskoj drzavi, i ako te ustasa napadne moras da se sklanjas jer oni vladaju drzavom, inace ce da te izvedu na ustaski sud i da te terorisu, da te razvlace po zatvorima, da te kaznjavaju novcano i zatvorski, itd, itd.
 
gvaihir
Sta mislite koja je svrha ovih pojavljivanja demona iznad Kragujevca?
 
Nenad
Ево шта кажу "научници":

У Астрономском друштву “Руђер Бошковић” кажу да се такве појаве на небу често дешавају, али да објашњења не постоје увек, као и објашњење да ли је реч о нечему овоземаљском.
Izmenio/la Nenad na 20.03.2012 12:56
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 4.13 sekundi!