Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
slobica
Pozdravljam direktnog potomka kuckog vojvode Radonje Petrovica. o/
Tek sam se pre dva dana registrovao na forumu, ali sam zato 70 % predavanja koja se nalaze na youtube-u odgledao. Sve sto imam reci jeste SVAKA CAST!

Sve pohvale!

Interesuje me da li ce u nekom skorijem periodu biti predavanja u Novom Sadu?

Svako dobro zelim.
 
crnitrn
Sta znate da nam kazete o Bogumilima?
‎Српско-израелско пријатељство הידידות סרבי ישראלי‎
 
http://www.facebook.com/pages/Srpsko-Izraelsko-Pri
Miroljub Petrovic
Evo dva nova CD-a grupe Shira Utfila. Ima dobrih pesama.

http://www.mediaf...hcmd77fm9s

http://www.mediaf...ftbp887bp7
 
Miroljub Petrovic
Marija Magdalina - poruka glasi:
Pomaze Bog..Ja sam nova na forumu..Imam neka pitanja za Miroljuba Petrovica..Na google mogu pronaci da pripadate adventistickoj crkvi,da li je to tacno?

Na internetu ima svakakvih gluposti. Najsmesnije je da sam "sektas i hulitelj svetinje".

I zanima me Vash stav o gledanju u Sunce...Vidim da ljudi kazu, da su se izlecili od raznih bolesti i ostavili lekove..avi kazete da je to prizivanje demona,pa mi je to malo kontradiktorno,a i na internetu nisam mogla da pronadjem ni jedno lose iskustvo sem jednog coveka,Dragana Popovica,koji govori u "Dnevniku borbe protiv djavola"...Zanima me kako moze preko Sunca da se dozivaju demoni,nije mi jasno..Hvala na odgovoru.

Ako cete da donosite zakljucke na osnovu toga sta misli vecina, onda cete lose da prodjete u zivotu. Okultizam se danas masovno reklamira i retki su glasovi koji pozivaju na razum i cinjenice. Obozavanje sunca je stari paganski ritual, jer su pagani tokom istorije obozavali sunce kao bozanstvo. Jedan od oblika tog obozavanja je gledanje u sunce, njihovo bozanstvo, suprotno onome sto Bog kaze: "Pogledajte u Mene i spascete se svi krajevi zemaljski." Sotona poziva ljude da gledaju u njega (Sotonu), a obozavanje sunca je jedan od glavnih nacina obozavanja Sotone tokom istorije. Iskustva onih koji gledaju u sunce su slicna iskustvima ljudi koji koriste halucinogene droge.
 
Miroljub Petrovic
slobica - poruka glasi:
Pozdravljam direktnog potomka kuckog vojvode Radonje Petrovica. Tek sam se pre dva dana registrovao na forumu, ali sam zato 70% predavanja koja se nalaze na youtube-u odgledao. Sve sto imam reci jeste SVAKA CAST!

Sve pohvale!

Interesuje me da li ce u nekom skorijem periodu biti predavanja u Novom Sadu?

Svako dobro zelim.

Ne znam da li ce biti nekog predavanja, ne verujem. Ali, javicu ako nesto organizujemo.
 
Miroljub Petrovic
crnitrn - poruka glasi:
Sta znate da nam kazete o Bogumilima?

Imas literaturu na internetu.
 
electronpn
Nikolic ide u drugi krug. Tadic plasi narod govoreci :Bice rata na Balkanu ako pobedi pogresna osoba. Aludirajuci na Tominu nasilnu indeologiju iz proslosti. Pitao bih te, da li je cenario da Toma iskoriscava ovo oko kradje da bi pridobio ljude da glasaju za njega i onda nista ili, posto ce i ovako i onako biti na listicu za glasanje, da ako pobedi preuzima vojsku kojom ce imati veci legitimitet da obori rezim protestima zbog izborne kradje. Ili nesto trece ?
 
Olga
Колико сам схватила из оног одговора ВД (не знам како да цитирам) у православној цркви већина икона је погрешна. Свеци су непотребни? Да ли то значи да су нека од учења православне цркве углавном у измењеној форми текста Библије?
 
Flacijus
Miroljube, u Prvoj knjizi Samuilovoj, car Saul je isao kod vracare i razgovarao sa Samuilom. O cemu se ovde radi.
Pozdrav.
 
NM
Miroljube kada nam se cini da za neku prepreku u zivotu ne postoji izlaz i klonemo duhom jer smo samo ljudi BOG nam se smiluje i otvori vrata kakva imas ti iskustva i savjet u teskim situacijama
 
Miroljub Petrovic
electronpn - poruka glasi:
Nikolic ide u drugi krug. Tadic plasi narod govoreci :Bice rata na Balkanu ako pobedi pogresna osoba. Aludirajuci na Tominu nasilnu indeologiju iz proslosti. Pitao bih te, da li je cenario da Toma iskoriscava ovo oko kradje da bi pridobio ljude da glasaju za njega i onda nista ili, posto ce i ovako i onako biti na listicu za glasanje, da ako pobedi preuzima vojsku kojom ce imati veci legitimitet da obori rezim protestima zbog izborne kradje. Ili nesto trece ?

Toma je doneo odluku koju mu je neko rekao da donese. Biti jak igrac u politici znaci imati jaka ledja, a to onda znaci da politicar mora da se "konsultuje" sa onima koji mu drze ledja. Ocigledno su ljudi koji podrzavaju Tomu zakljucili da je izlazak na drugi krug najmanje losa opcija.
 
Miroljub Petrovic
Olga - poruka glasi:
Колико сам схватила из оног одговора ВД (не знам како да цитирам) у православној цркви већина икона је погрешна. Свеци су непотребни? Да ли то значи да су нека од учења православне цркве углавном у измењеној форми текста Библије?

Puno paganstva je uslo u pravoslavlje. To sto je pravoslavlje u Srbiji jos uvek mnogo iznad ostalih hriscanskih koncepata nije neki kompliment, jer su ostali koncepti potpuno razvaljeni. Treba da citate Bibliju pa da vidite kakve probleme imaju savremeni hriscani.
 
Miroljub Petrovic
007 - poruka glasi:
Miroljube, u Prvoj knjizi Samuilovoj, car Saul je isao kod vracare i razgovarao sa Samuilom. O cemu se ovde radi.
Pozdrav.

Govorio sam o tome. Treba da pogledas prethodne postove ili preko opcije "Trazi". Saul je razgovarao sa demonom koji je simulirao Samuila.
 
Miroljub Petrovic
NM - poruka glasi:
Miroljube kada nam se cini da za neku prepreku u zivotu ne postoji izlaz i klonemo duhom jer smo samo ljudi BOG nam se smiluje i otvori vrata. kakva imas ti iskustva i savjet u teskim situacijama

Vazno je drzati se onoga sto Bog kaze i biti strpljiv. Zato je vazno dobro poznavati sta je Bozja volja, jer samo na taj nacin mozemo da budemo na pravom putu. Mnogi misle da su na Bozjem putu, a u stvari su na putu religijskog fanatizma. Sotona kad ne moze coveka da ubedi da bude ateista, onda pokusava da od njega napravi fanatika. To je jos gore od ateizma. Razumevanjem Bozje reci Biblije stice se mudrost za resavanje svakodnevnih gorucih problema.
 
Vlada Djordjevic
Pozdrav Miroljube

Posto Toma ide u drugi krug, kakvo je tvoje misljenje - da li da izlazimo na izbore i glasamo za Tomu kao verovatno manje zlo ili da uopste ne izlazimo i bojkutujemo ih.

(Ne iskljucujem mogucnost i da se nesto promeni do 20.maja, ali poznajuci nasu politicku scenu drugog kruga ce verovatno biti).

Vlada Djordjevic
 
Gedeon
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
electronpn - poruka glasi:
Nikolic ide u drugi krug. Tadic plasi narod govoreci :Bice rata na Balkanu ako pobedi pogresna osoba. Aludirajuci na Tominu nasilnu indeologiju iz proslosti. Pitao bih te, da li je cenario da Toma iskoriscava ovo oko kradje da bi pridobio ljude da glasaju za njega i onda nista ili, posto ce i ovako i onako biti na listicu za glasanje, da ako pobedi preuzima vojsku kojom ce imati veci legitimitet da obori rezim protestima zbog izborne kradje. Ili nesto trece ?

Toma je doneo odluku koju mu je neko rekao da donese. Biti jak igrac u politici znaci imati jaka ledja, a to onda znaci da politicar mora da se "konsultuje" sa onima koji mu drze ledja. Ocigledno su ljudi koji podrzavaju Tomu zakljucili da je izlazak na drugi krug najmanje losa opcija.


Miroljube sta mislis o tomesto je vrh radikala izjavio da su izbori regularni kada je svima ocigledno da su pokradeni. Ispada kao da rade za Tadica.
 
Miroljub Petrovic
Vlada Djordjevic - poruka glasi:
Pozdrav Miroljube

Posto Toma ide u drugi krug, kakvo je tvoje misljenje - da li da izlazimo na izbore i glasamo za Tomu kao verovatno manje zlo ili da uopste ne izlazimo i bojkutujemo ih.

(Ne iskljucujem mogucnost i da se nesto promeni do 20.maja, ali poznajuci nasu politicku scenu drugog kruga ce verovatno biti).

Vec sam rekao da se situacija toliko pogorsala da vise ni neposteni demokratski izbori nisu mehanizam za neke promene na bolje (a bili su do skoro). Na politickoj pozornici su ostale samo evropske stranke, koje su sve iste, i mislim da tu nema za koga da se glasa. Bavljenje politikom u ovakvim uslovima je postalo besmisleno. Mozemo da gledamo kako da spasavamo zivu glavu, da pomognemo ljudima oko sebe, a ako Bog odluci da primeni u Srbiji Mojsijev scenario, onda neka tako bude, ali to nije opcija u koju treba da se mnogo uzdamo u Srbiji. Ja ocekujem da ce uskoro da uslede stravicne prirodne katastrofe kojima ce Bog da uzdrma satanski sistem koji vlada svetom. Ozbiljan covek treba sto pre da se sklanja iz gradova i da se sprema za tesko vreme koje dolazi. Bavljenje politikom i izborima je, ponavljam, po mom misljenju postalo besmisleno jer je Sotona sve stavio pod svoju cizmu - ostali su samo retki pojedinci koji nisu pod njegovom kontrolom.
 
paracelsus
Cuo sam da imate vecinom pozitivno misljenje o Amisima ali ste opet rekli da ima nekih stvari u kojima grijese? koje su to npr?

Sta mislite o zivotu u Svajcarskoj? Razmislajo sam da odem tamo da radim kod neke rodbine....da li je situacija tamo ista drugacija nego u u EU posto Svajcarska nije clanica EU; kakva je situacija sa materijalnog i duhovnog stanovista?

Da li ste znali da je zastava Svajcarske ima religiozno porijeklo: krst predtsvlja krst na kome je razpet I.H. a crvena boja predstavljan njegovu krv?
 
Miroljub Petrovic
SinnerCPS - poruka glasi:
Miroljube sta mislis o tome sto je vrh radikala izjavio da su izbori regularni kada je svima ocigledno da su pokradeni. Ispada kao da rade za Tadica.

Tesko je reci sta je po sredi. Mozda je u pitanju velika nesposobnost vrha stranke. Cujem da clanovi stranke masovno traze ostavke vrha, i da traze da se krene sa protestima. Cuo sam i za opciju da je napravljen dogovor sa Seseljem da se precuti izborna kradja u zamenu da ga puste da se vrati u Srbiju, sto mi ne izgleda mnogo verovatno. Moguce je da ga puste, ali ne verujem da su takav dogovor napravili sa njim.

Cinjenica je da je vrh stranke nedorastao sadasnjem trenutku. Kada malo prodje vreme imacemo pravi uvid u to zasto je vrh SRS-a odreagovao tako kilavo na izbornu kradju.
 
Miroljub Petrovic
paracelsus - poruka glasi:
Cuo sam da imate vecinom pozitivno misljenje o Amisima ali ste opet rekli da ima nekih stvari u kojima grijese? koje su to npr?

Fanaticni su po brojnim pitanjima, ali to nije bitno za nasu pricu.

Sta mislite o zivotu u Svajcarskoj? Razmislajo sam da odem tamo da radim kod neke rodbine....da li je situacija tamo ista drugacija nego u u EU posto Svajcarska nije clanica EU; kakva je situacija sa materijalnog i duhovnog stanovista?

Nemoral je svuda veliki, i po meni postoje samo dve destinacije za zivot - Izrael i ostatak sveta. Mislim da je u ostatku sveta najbolje ziveti u Srbiji i Republici Srpskoj, jer je nemoral najmanji, a uslovi za pokretanje zivota u prirodi su najbolji (najjeftinija zemlja, gradjevinski materijal i dr). U Svajcarskoj moze da se zaradi, radeci za drugog, i to bolje nego u Srbiji, ali mislim da je sada mnogo vaznije sto pre se osposobiti za zivot u prirodi nezavisno od sistema. Ako covek nema izbora, moze da ode da zaradi neki novac i sto pre da ga ulaze u prave stvari, ali vreme je zaista vazan faktor, mislim da nema jos mnogo vremena da se u miru covek pripremi za ono sto dolazi.

Izrael isticem jer prema biblijskim prorocanstvima to je mesto koje ce Bog da brani na poseban nacin. Ali, za odlazak u Izrael je potreban poseban napor i duhovna sirina velikih razmera. Mislim da ce Bog braniti svoj narod u svim zemljama sveta, ali da ce Izrael ipak biti privilegovan, sto ne znaci da nece pretrpeti razaranja u odredjenoj meri.

Da li ste znali da je zastava Svajcarske ima religiozno porijeklo: krst predtsvlja krst na kome je razpet I.H. a crvena boja predstavljan njegovu krv?

Treba da se upoznas sa tim simbolima pa da vidis koliko su "religiozni". I vracare imaju u svojim jazbinama "religiozne" predmete na sve strane - ikone, krsteve...
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.52 sekundi!