Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Film "Jos jedan savrsen stranac"
http://vimeo.com/...
 
Miroljub Petrovic
luka - poruka glasi:
...

Jos jedan savrsen stranac
http://vimeo.com/...

...

Hvala Luka sokole, to sam trazio. Prelgedacu filmove pa cu da ih postavim na sajt. Ovaj gore sam pogledao i dobar je.
 
Miroljub Petrovic
Nova nada na muzickom nebu
http://www.youtub...ure=relmfu

http://www.daniel...
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 28.07.2012 14:20
 
Marko1389
Мирољубе интересује ме када је настала Библија као књига, да ли одмах при завршетку Новог Завета или...?
И интересује ме како је настао Стари Завет, да ли је настао са Мојсијевим књигама, па се са каснијим књигама само допуњавао или?
И да, шта мислите о курану, и да ли куран на неки начин прати Библију или има везе са Библијом?
И ша мислите о наводној муслиманској тврдњи да је Господ Исус Христос рекао како ће после њега доћи још један пророк тј. мухамед.
 
Miroljub Petrovic
Kad jednog dana oslobodimo Sarajevo od EU okupacije pozvacemo Halida Beslica da peva na mestu gde je Gavrilo Princip ubio Ferdinanda:

http://www.youtub...Q967Fqvlj8
 
Miroljub Petrovic
Marko1389 - poruka glasi:
Мирољубе интересује ме када је настала Библија као књига, да ли одмах при завршетку Новог Завета или...?

Tako je.

И интересује ме како је настао Стари Завет, да ли је настао са Мојсијевим књигама, па се са каснијим књигама само допуњавао или?

Tako je.

И да, шта мислите о курану, и да ли куран на неки начин прати Библију или има везе са Библијом?

Kuran koji danas imamo nije potpuno izvorni tekst onoga sto je Muhamed govorio jer je ocigledno da postoje neke kontradiktorsnosti koje Muhamedu sigurno ne bi promakle. U Kuranu se kaze da su Tora (Mojsijevo petoknjizje) i Indzil (jevandjelje) tacni, a onda na drugim mestima u Kuranu pise nesto suprotno od onoga sto pise u Tori i Jevandjeljima, kao na primer da je Avram hteo da prinese Ismaela, a ne Isaka, pa onda da Isus nije umro na krstu i slicno. Ocigledno je da je neko ubacivao neke detalje u Kuran i izmenio ono sto je Muhamed ucio, sa ciljem da se otvore vrata ljudskim mudrovanjima. Tako imamo da danasnji islamski teolozi tvrde da Biblija nije sacuvana u originalu, da su Jevreji pogubili tekstove Tore, i da je zato potrebno novo "pojasnjenje" onoga sto je Bog dao ljudima.

Muhamed je pozivao ljude da se okrenu monoteizmu i Bog je preko njega uradio veliki posao tako sto je mnogobosce na severu Afrike i Bliskom Istoku okrenuo jednom Bogu (monoteizmu) i Tori. Druga je stvar sto je njegovo ucenje izmenjeno i zloupotrebeljeno po mnogim pitanjima. Ali, isto se desilo i sa Mojsijem i Isusom.

U svakom slucaju, onaj koji zeli da se informise i da sazna sta Bog uci, taj ce naci odgovore na sva pitanja.

И ша мислите о наводној муслиманској тврдњи да је Господ Исус Христос рекао како ће после њега доћи још један пророк тј. мухамед.

To su sve zloupotrebe Isusovih reci.
 
Dusan d
Presluso sam ovu pesmu od Danijela,divna je.Zaista se cudim da se naso neko od omladine da peva normalne pesme a ne samo o bludnicenju.
 
igor-sk
zamolio bi za savet. ja sam veliki zavisnik cigareta hocu da to djubre otkazem ali ne ide mi nikako. ja bukvalno ako nemam cigaru padam u neku krizu kao narkoman. probao sam cvrstu volju ne ide.
 
igor-sk
citao sam u bibliji oko posta medjutim ne mogu da shvatim po bibliji kada treba da se posti i kako (nista ne jesti i piti od zore do mraka ?) i ako je tako zbog cega se u pravoslavlju posti uzdrzavanja od zivotinskog porekla ? u novom zavetu nisam nasao da se tako treba postiti.
 
Miroljub Petrovic
igor-sk - poruka glasi:
zamolio bi za savet. ja sam veliki zavisnik cigareta hocu da to djubre otkazem ali ne ide mi nikako. ja bukvalno ako nemam cigaru padam u neku krizu kao narkoman. probao sam cvrstu volju ne ide.

Slab si karakter. Hajde ako si junak, pobedi Sotonu, uradi ono sto on ne bi ocekivao. Treba da se molis Bogu i da radis nesto korisno, najbolje je da odes da kopas bastu ili njivu, ili utovaraj dzakove, pa ti nece pasti na pamet da pusis.
 
Miroljub Petrovic
igor-sk - poruka glasi:
citao sam u bibliji oko posta medjutim ne mogu da shvatim po bibliji kada treba da se posti i kako (nista ne jesti i piti od zore do mraka ?) i ako je tako zbog cega se u pravoslavlju posti uzdrzavanja od zivotinskog porekla ? u novom zavetu nisam nasao da se tako treba postiti.

Biblijski posto je uzdrzavanje od jela i pica u odredjenom periodu. To moze da bude 12 sati, a moze i duze, ako se covek tako dogovori sa Bogom. Bog od coveka trazi da posti obavezno jednom godisnje, na praznik Jom Kipur (Dan ociscenja).

Crkva je propisala blazi oblik uzdrzavanja od hrane kao post, sto je takodje dobro i prilagodjeno savremenim zderonjama koji jedu namirnice zivotinjskog porekla u velikim kolicinama.
 
Gost
Ispit Stefanove vere http://youtu.be/E...
 
Buduci
Zanima me oko ne jedenja krvi...Dali je Bog propisao da se samo,kada se životinja zakolje,prospe krv na zemlju da iscuri sama,onoliko koliko iscuri,ili baš mora da se pravi Košer Meso od toga,nakon što se zakolje,da se iz mesa izvuče skoro sva krv?
 
Miroljub Petrovic
Buduci - poruka glasi:
Zanima me oko ne jedenja krvi...Dali je Bog propisao da se samo,kada se životinja zakolje,prospe krv na zemlju da iscuri sama,onoliko koliko iscuri,ili baš mora da se pravi Košer Meso od toga,nakon što se zakolje,da se iz mesa izvuče skoro sva krv?

U stara vremena nije bilo zamrzivaca pa se zaklana zivotinja odmah pekla na vatri sto znaci da je sva krv iscurela iz nje. To je kao kad danas peku jagnje na vatri pa sva krvi iscuri. Danas ako hoce da meso ostave da odstoji, onda je dobro da se stavi u slanu vodu da se izvuce sva krv.
 
Miroljub Petrovic
I ovaj film je dobar:

Sarin izbor
http://www.youtub..._L5BAmiCEM
 
Buduci
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Buduci - poruka glasi:
Zanima me oko ne jedenja krvi...Dali je Bog propisao da se samo,kada se životinja zakolje,prospe krv na zemlju da iscuri sama,onoliko koliko iscuri,ili baš mora da se pravi Košer Meso od toga,nakon što se zakolje,da se iz mesa izvuče skoro sva krv?

U stara vremena nije bilo zamrzivaca pa se zaklana zivotinja odmah pekla na vatri sto znaci da je sva krv iscurela iz nje. To je kao kad danas peku jagnje na vatri pa sva krvi iscuri. Danas ako hoce da meso ostave da odstoji, onda je dobro da se stavi u slanu vodu da se izvuce sva krv.


Dali je takvo meso,pripremljeno na takav način,potapanjem u slanu vodu ''Košer Meso''?Tu bi onda bio drugi problem,po zdravlje čoveka jer bi to meso onda bilo preslano,kao šunka koja se usoljava,ili se varam?Dali je nekako moguće posle tu sol izvući iz mesa?Nisam znao da pečenjem iscuri krv,mislio sam da se taj krajnji deo zapeče,i onda da ono što je u mesu ostalo nemože da curi dalje...Znači nije dovoljno samo zaklati životinju i onda kao živinu kad okreneš naglavačke da iscuri krv koliko može,već se mora dodatno ukloniti krv...Kako npr. sa divljači,pošto i o tome piše u 5. Knjizi,divljač obično kad se ulovi nije mogla biti odma tog tenutka zaklana i odrana,što znači da je još i više krvi ostalo unutra,kako su to rešavali,jer piše i zapovest za Jelena i Srnu da može da se jede,ali bez krvi...Izvinjavam se na opširnosti,ali me jako zanima.
Izmenio/la Buduci na 29.07.2012 13:41
 
Miroljub Petrovic
Buduci - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Buduci - poruka glasi:
Zanima me oko ne jedenja krvi...Dali je Bog propisao da se samo,kada se životinja zakolje,prospe krv na zemlju da iscuri sama,onoliko koliko iscuri,ili baš mora da se pravi Košer Meso od toga,nakon što se zakolje,da se iz mesa izvuče skoro sva krv?

U stara vremena nije bilo zamrzivaca pa se zaklana zivotinja odmah pekla na vatri sto znaci da je sva krv iscurela iz nje. To je kao kad danas peku jagnje na vatri pa sva krvi iscuri. Danas ako hoce da meso ostave da odstoji, onda je dobro da se stavi u slanu vodu da se izvuce sva krv.


Dali je takvo meso,pripremljeno na takav način,potapanjem u slanu vodu ''Košer Meso''?Tu bi onda bio drugi problem,po zdravlje čoveka jer bi to meso onda bilo preslano,kao šunka koja se usoljava,ili se varam?Dali je nekako moguće posle tu sol izvući iz mesa?Nisam znao da pečenjem iscuri krv,mislio sam da se taj krajnji deo zapeče,i onda da ono što je u mesu ostalo nemože da curi dalje...Znači nije dovoljno samo zaklati životinju i onda kao živinu kad okreneš naglavačke da iscuri krv koliko može,već se mora dodatno ukloniti krv...Kako npr. sa divljači,pošto i o tome piše u 5. Knjizi,divljač obično kad se ulovi nije mogla biti odma tog tenutka zaklana i odrana,što znači da je još i više krvi ostalo unutra,kako su to rešavali,jer piše i zapovest za Jelena i Srnu da može da se jede,ali bez krvi...Izvinjavam se na opširnosti,ali me jako zanima.

Telo zaklane zivotinje se obicno ostavi da krv istece i nekada se odmah peklo. Ako se meso stavi u so, moze da se tri puta ispere vodom i so ce biti uklonjena.
 
Dusan d
Ako nemate ništa protiv nešto bih spomenuo u vezi demokratije.

Sećam se nekad dok sam bio u srednjij školi imali smo predmet ,"demokratija".I profesorica je nas učila kako svako ima pravo na svoju slobodu,mišljenja,odlučivanja,kao homoseksualci imaju pravo da stupaju u veze a da se niko nemeša itd.Kada je nas ona sve to naučila mismo to grdno zloupotrebili protiv nje.Takav smo teror vršili na nju da nije mogla da izdrži i često puta je plakali,napuštala čas i išla direktoru a kada se žalila mismo se vadili da je sve to demokratija i da imano pravo da radima šta hoćemo,bili smo proglašeni za jedan od najgorih razreda na teritoriji Brcko dc i sve nam se to toltrisalo sa smešnim sankcijama.
Izmenio/la Dusan d na 29.07.2012 22:50
 
Miroljub Petrovic
Marketologsory - poruka glasi:
Želim postaviti banner na vaš forum .
Cijena $ 200 dolara je prihvatljivo ?

Moze samo besplatno, ako imas nesto pametno.
 
Miroljub Petrovic
Dusan d - poruka glasi:
Ako nemate ništa protiv nešto bih spomenuo u vezi demokratije.

Sećam se nekad dok sam bio u srednjij školi imali smo predmet ,"demokratija".I profesorica je nas učila kako svako ima pravo na svoju slobodu,mišljenja,odlučivanja,kao homoseksualci imaju pravo da stupaju u veze a da se niko nemeša itd.Kada je nas ona sve to naučila mismo to grdno zloupotrebili protiv nje.Takav smo teror vršili na nju da nije mogla da izdrži i često puta je plakali,napuštala čas i išla direktoru a kada se žalila mismo se vadili da je sve to demokratija i da imano pravo da radima šta hoćemo,bili smo proglašeni za jedan od najgorih razreda na teritoriji Brcko dc i sve nam se to toltrisalo sa smešnim sankcijama.

Nema sale sa vama Brcacima, vidim ja.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.56 sekundi!