Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Dusan d
Evo hrišćanski filmova u dvdrip kvalitetu i za svaki bi trebalo da se nađe prevod. http://kat.ph/use...n%20Movie/
 
Dusan d
39-0 poglavlje knjige jezekilja je prilično interesantno.

8 Гле, то долази и сигурно ће доћи’, говори
Господ. ‘То је дан о ком сам говорио. 9 Ста -
нов ници Израелових градова изаћи ће и на -
ло жиће ватру и спалиће оружје, мале и ве -
ли ке штитове, лукове и стреле, кратка и ду -
га копља; њима ће седам година ложити
ват ру. 10 Неће носити грање с поља нити ће
сећи дрва по шумама, јер ће оружјем ватру
ложити.

Ovo koliko sam svatio trebalo bi da se dogodi u budućnosti,koliko mi je poznato ovaj se događaj do sada nije desio u Izraelu.
Ako bi ovo bilo simbolično za oružije,kao će da gore automacke puške itd? Ali koliko mi se čini ovaj tekst je doslovan a ne simboličan.Kako vi ovo objašnjavate?
 
Jurisprudent
Господине Мирољубе, једно хронолошко питање...

Рачунајући кроз Пост. 5.1-32. видјећемо да је Ноје имао 500 година кад роди Сима, Хама и Јафета, односно, то бијеше 1556. године. Даље, Потоп бијеше 1656 године, те се сврши 601. године вијека Нојева, односно 1657. године. Оно што ме буни везано је за сљедеће: "Када је Сим имао сто година, родио му се Арфаксад, двије године послије потопа. Након што му се родио Арфаксад, Сим је живио још петсто година. За то вријеме родило му се још синова и кћери." Ако је Сим имао 100 година када бијеше Потоп, зашто се наводи "двије године послије потопа"? Да ли је Сим рођен 1558. године, другачије него се раније наводи?

Хвала унапријед на одговору!
 
Miroljub Petrovic
Dusan d - poruka glasi:
39-0 poglavlje knjige jezekilja je prilično interesantno.

8 Гле, то долази и сигурно ће доћи’, говори
Господ. ‘То је дан о ком сам говорио. 9 Ста -
нов ници Израелових градова изаћи ће и на -
ло жиће ватру и спалиће оружје, мале и ве -
ли ке штитове, лукове и стреле, кратка и ду -
га копља; њима ће седам година ложити
ват ру. 10 Неће носити грање с поља нити ће
сећи дрва по шумама, јер ће оружјем ватру
ложити.

Ovo koliko sam svatio trebalo bi da se dogodi u budućnosti,koliko mi je poznato ovaj se događaj do sada nije desio u Izraelu.
Ako bi ovo bilo simbolično za oružije,kao će da gore automacke puške itd? Ali koliko mi se čini ovaj tekst je doslovan a ne simboličan.Kako vi ovo objašnjavate?

Sve si dobro razumeo.
 
Miroljub Petrovic
Jurisprudent - poruka glasi:
Господине Мирољубе, једно хронолошко питање...

Рачунајући кроз Пост. 5.1-32. видјећемо да је Ноје имао 500 година кад роди Сима, Хама и Јафета, односно, то бијеше 1556. године. Даље, Потоп бијеше 1656 године, те се сврши 601. године вијека Нојева, односно 1657. године. Оно што ме буни везано је за сљедеће: "Када је Сим имао сто година, родио му се Арфаксад, двије године послије потопа. Након што му се родио Арфаксад, Сим је живио још петсто година. За то вријеме родило му се још синова и кћери." Ако је Сим имао 100 година када бијеше Потоп, зашто се наводи "двије године послије потопа"? Да ли је Сим рођен 1558. године, другачије него се раније наводи?

Хвала унапријед на одговору!

Imas to objasnjeno u poslednjem poglavlju knjige na donjem linku:

http://www.cps.or...iblija.pdf
 
crnitrn
http://www.vestin...sluzi-srbe
‎Српско-израелско пријатељство הידידות סרבי ישראלי‎
 
http://www.facebook.com/pages/Srpsko-Izraelsko-Pri
Dusan d
Izvini ako sam malo dosadan al nisam razumeo ovo.Ko će u današnje vreme da napadne Izrael sa kopljama i strelama,to mi ništa nije jasno.Znam da postavljam teško pitanje.

8 Гле, то долази и сигурно ће доћи’, говори
Господ. ‘То је дан о ком сам говорио. 9 Ста -
нов ници Израелових градова изаћи ће и на -
ло жиће ватру и спалиће оружје, мале и ве -
ли ке штитове, лукове и стреле, кратка и ду -
га копља; њима ће седам година ложити
ват ру. 10 Неће носити грање с поља нити ће
сећи дрва по шумама, јер ће оружјем ватру
ложити.
 
Gedeon
crnitrn - poruka glasi:
http://www.vestin...sluzi-srbe


Odmah stize ekipa da rijesi te probleme. Wink

http://www.srbel....njegusima/
 
Dusan d
Zanima me još nešto.Danas mi je pričao jedan moj stariji komsija interesaantna životna iskustva.Kaža da su na ognjenu Mariju kupili seno i slagali ga oko stoga.Kada su završili, njegov prijatelj je sišao sa vrha stoga i samo što je sišao grom je pogodio stog i zapalio seno(seno su slagali pred samu kišu).Takođe takvo isto iskustvo desilo mu se još jednom i to isto na ognjenu Mariju,kada su seno slagali.Osim to se senom desavale su mu se uvek nevolje kad bi radio na taj dan.Čovek je vrlo ozbiljan i dobro ga znam 100% nelaže,i drugim ljudima su se slična iskustva dešavala kad bi radili za praznike sve neke nevolje.Ja za sve praznike radim i nikad ništa mi se nije nažao desilo,baš toga dana.Takođe u Islamu postoje čuda,jednom sam gledao jedan klip kad dečak uči sa minareta a ne nebu se pojavluje bog u obliku čovekovog lica.Dali takva dela mogu demoni da rade,štavi mislite?
 
Miroljub Petrovic
Dusan d - poruka glasi:
Izvini ako sam malo dosadan al nisam razumeo ovo.Ko će u današnje vreme da napadne Izrael sa kopljama i strelama,to mi ništa nije jasno.Znam da postavljam teško pitanje.

8 Гле, то долази и сигурно ће доћи’, говори
Господ. ‘То је дан о ком сам говорио. 9 Ста -
нов ници Израелових градова изаћи ће и на -
ло жиће ватру и спалиће оружје, мале и ве -
ли ке штитове, лукове и стреле, кратка и ду -
га копља; њима ће седам година ложити
ват ру. 10 Неће носити грање с поља нити ће
сећи дрва по шумама, јер ће оружјем ватру
ложити.

Govorio sam o tome u serijalu "Poslednji dogadjaji", imas na ovom sajtu.
 
Miroljub Petrovic
Dusan d - poruka glasi:
Zanima me još nešto.Danas mi je pričao jedan moj stariji komsija interesaantna životna iskustva.Kaža da su na ognjenu Mariju kupili seno i slagali ga oko stoga.Kada su završili, njegov prijatelj je sišao sa vrha stoga i samo što je sišao grom je pogodio stog i zapalio seno(seno su slagali pred samu kišu).Takođe takvo isto iskustvo desilo mu se još jednom i to isto na ognjenu Mariju,kada su seno slagali.Osim to se senom desavale su mu se uvek nevolje kad bi radio na taj dan.Čovek je vrlo ozbiljan i dobro ga znam 100% nelaže,i drugim ljudima su se slična iskustva dešavala kad bi radili za praznike sve neke nevolje.Ja za sve praznike radim i nikad ništa mi se nije nažao desilo,baš toga dana.Takođe u Islamu postoje čuda,jednom sam gledao jedan klip kad dečak uči sa minareta a ne nebu se pojavluje bog u obliku čovekovog lica.Dali takva dela mogu demoni da rade,štavi mislite?

Naravno da to sve demoni rade.
 
Miroljub Petrovic
http://www.youtub...ature=plcp
 
revnitelj
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Dusan d - poruka glasi:
Zanima me još nešto.Danas mi je pričao jedan moj stariji komsija interesaantna životna iskustva.Kaža da su na ognjenu Mariju kupili seno i slagali ga oko stoga.Kada su završili, njegov prijatelj je sišao sa vrha stoga i samo što je sišao grom je pogodio stog i zapalio seno(seno su slagali pred samu kišu).Takođe takvo isto iskustvo desilo mu se još jednom i to isto na ognjenu Mariju,kada su seno slagali.Osim to se senom desavale su mu se uvek nevolje kad bi radio na taj dan.Čovek je vrlo ozbiljan i dobro ga znam 100% nelaže,i drugim ljudima su se slična iskustva dešavala kad bi radili za praznike sve neke nevolje.Ja za sve praznike radim i nikad ništa mi se nije nažao desilo,baš toga dana.Takođe u Islamu postoje čuda,jednom sam gledao jedan klip kad dečak uči sa minareta a ne nebu se pojavluje bog u obliku čovekovog lica.Dali takva dela mogu demoni da rade,štavi mislite?

Naravno da to sve demoni rade.

Vjerujem da si imao priliku da čuješ narodne priče o tome kako je npr. neki čovjek "radio na svetac" i kako je taj dan on ili neko njemu bliski poginuo ili bio povrijeđen. Gotovo da nema sela u našoj zemlji u kome se ne pominje ime nekog čovjeka kome se desilo nešto slično. Pretpostavljam da toliki događaji nisu izmišljeni. Možeš li da pojasniš kako to da je Bog dao demonima vlast da na "direktan način" - izazivanjem munja, nesreća ... oduzimaju ljudima živote, ili ih povređuju, i to baš onim ljudima koji ne poštuju ove praznike?
Izmenio/la revnitelj na 31.07.2012 09:57
Ako, dakle, jedete, ako li pijete, ako li što drugo činite, sve na slavu Božiju činite.
 
Miroljub Petrovic
revnitelj - poruka glasi:
Vjerujem da si imao priliku da čuješ narodne priče o tome kako je npr. neki čovjek "radio na svetac" i kako je taj dan on ili neko njemu bliski poginuo ili bio povrijeđen. Gotovo da nema sela u našoj zemlji u kome se ne pominje ime nekog čovjeka kome se desilo nešto slično. Pretpostavljam da toliki događaji nisu izmišljeni. Možeš li da pojasniš kako to da je Bog dao demonima vlast da na "direktan način" - izazivanjem munja, nesreća ... oduzimaju ljudima živote, ili ih povređuju, i to baš onim ljudima koji ne poštuju ove praznike?

Ljudi umiru zato sto nezdravo zive i ne postuju Bozje zakone, a posto veruju u svakakve gluposti i demonizovani su jer nemoralno zive, onda prihvataju svakakva neozbiljna objasnjenja za svoje stradanje. Bog je rekao da se sest dana radi, a sedmog da se odmara. Ljudi ne samo da ne rade sest dana, niti sedmog dana odmaraju, nego su uveli dodatne dane kada ne rade. Uvodjenje "crvenih slova" i dodatnih neradnih dana je krsenje Bozjih zapovesti i hula na Boga. Cak i Jevreji, kod kojih su rabini uveli dodatne praznike (Purim, Hanuka...), te praznike tretiraju kao radne dane, a ne kao neradne.
 
Miroljub Petrovic
SinnerCPS - poruka glasi:
Analize DNK dokazuju Potop, sve rase goveda poticu od jednog malog krda

http://www.srbel....alog-krda/

Vrlo je moguce da razvoj genetike bude mehanizam kako ce se na kraju istorije utvrditi ko pripada Izraelovim plemenima, kada Bog bude obnavljao teokratski Izrael.
 
Lukasrb
Gospodine Petrovicu veliki pozdrav i jedno pitanje.
Redovno sam na vasem forumu (naravno kako slobodno vreme dozvoljava). Do sada sam postavio par postova, neke ste i obrisali.
Moje pitanje nije o stvaranju jer nemam nikakvih nedoumica o stvaranju sveta u Bozijem scenariju. Obracam vam se za savet
Majka mi se pre jedno 7 dana iz cista mira ukocila u kuku i ledjima. Otisli smo kod doktora i oni su konstatovali da je reuma-isijas (nisu ni oni bili 100%sigurni). Dobila je da primi 5 nekcija ali joj do sada nisu bas pomogle (ja sam joj takodje govorijo da od nekcija nema nista). Pokusao sam naci u knjigama Dr R. Schulze nesto o reumi-isijasu ali bez uspeha. Dali postoji neki prirodni lek ili neke vezbe za pomoc ljudima sa takvim problemom?
 
NAPOLEON
Zasto se ne napravi kakva akcija da drzavna televizija emituje barem jedan hriscancki film sedmicno?
 
Miroljub Petrovic
Lukasrb - poruka glasi:
Gospodine Petrovicu veliki pozdrav i jedno pitanje.
Redovno sam na vasem forumu (naravno kako slobodno vreme dozvoljava). Do sada sam postavio par postova, neke ste i obrisali.
Moje pitanje nije o stvaranju jer nemam nikakvih nedoumica o stvaranju sveta u Bozijem scenariju. Obracam vam se za savet
Majka mi se pre jedno 7 dana iz cista mira ukocila u kuku i ledjima. Otisli smo kod doktora i oni su konstatovali da je reuma-isijas (nisu ni oni bili 100%sigurni). Dobila je da primi 5 nekcija ali joj do sada nisu bas pomogle (ja sam joj takodje govorijo da od nekcija nema nista). Pokusao sam naci u knjigama Dr R. Schulze nesto o reumi-isijasu ali bez uspeha. Dali postoji neki prirodni lek ili neke vezbe za pomoc ljudima sa takvim problemom?

Takav bol najcesce osecaju ljudi koji su slabo fizicki aktivni i dosta leze, kao i koji se nezdravo hrane. Majka treba da krene na proces ciscenja organizma, da se utopljava i da se sto vise krece (da seta). Program ciscenja organizma i jacanja imuniteta imas na donjem linku:

www.cps.org.rs/le...
 
Miroljub Petrovic
NAPOLEON - poruka glasi:
Zasto se ne napravi kakva akcija da drzavna televizija emituje barem jedan hriscancki film sedmicno?

Ko da napravi akciju? Pa sve poznatije i uticajnije institucije u Srbiji su pod kontrolom neprijatelja.
 
Leonardo
Koliko poznajete trenutna politička zbivanja u Izraelu? Interesuje me da li postoji šansa da se u skorije vreme sekularno državno uređenje reformiše u društveno uređenje koje bi bilo znatno bliže teokratskom uređenju, npr. da se reformiše u monarhijsko uređenje... Da li postoji jaka politička stranka u Izraelu koja se zalaže za izlazak iz sekularnog poretka?
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.57 sekundi!