Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
optikon - poruka glasi:
da li to nači da ako se čovek pridržava moralnih normi, ako je dobar i pobožan neće imati kontakta sa demonima ili oni pak mogu da vrbuju svakoga pa pa čak i onog ko je maksimalno odan i predan bogu?

Poboznom coveku koji zivi po Bozjim zapovestima demoni ne mogu nista. Mogu eventualno da ga provociraju preko demonizovanih ljudi, ali to su retke situacije. Naravno, ako se covek narocito istice svojom poboznoscu onda demoni mogu da organizuju progon takve osobe, ali to je ujedno najveca kompromitacija za demone. Demoni to rade samo kad nemaju drugog izbora.

kakvo je tvoje mišljenje o bavljenu sportom, u rekreativnom smislu naravno, trcanje, teretana i slično?

Ok, ako nemas bastu i vocnjak.
 
Miroljub Petrovic
Vasilije Pedjanski - poruka glasi:
Miroljube, moraću da te pitam nekoliko stvari:

1. Zašto toliko mrziš nas ateiste? Kada god govoriš o ateistima, vidim bes u tvom pisanju. Znam da obično kažeš da ne dozvoljavaš demonizovanima da ti smrde na forumu, ali neki put imaš i izlive mržnje.

To nisu izlivi mrznje nego korektna i tacna dijagnostika. Kao sto ljudi koji puse duvan zaista smrde (zaudaraju), bez obzira koliko god hoce da budu fini (jer im kroz kozu izlaze toksini i oseca se veliki smrad), tako i ateisti gde god dodju zasmrde svojim ponasanjem. Oni mogu da se prave fini, ali to je kao kad medveda pustis u pozoriste - on ce da zeva naglas, da rice, da pravi buku, da maltretira ljude oko sebe i slicno. Na slican nacin ateisti, kao i svaki drugi sektasi, gde god dodju maltretiraju ljude (zasmrde) sa svojom pogresnom ideologijom, sa svojom polupanom muzikom, sa svojim kurvarstvom i negiranjem porodice, i slicno. Ja samo kazem da je ateizam bolest. Ja volim ateiste, ali ne volim njihov bolestan stil zivota.

Nismo mi krivi Å¡to smo se rodili inteligentniji

Ljudi se ne radjaju inteligentni, nego imaju potencijal da budu inteligentni ako se adekvatno vaspitaju i edukuju. Covek postaje ateista, isto kao sto postaje i dijabeticar, tako sto nema adekvatno obrazovanje i vaspitanje. U tom procesu stvaranja ateiste, osoba se uci da sto je neko gluplji, to je inteligentniji. Dakle, sve naopako.

i Å¡to imamo razum,

Covek ateista ne upravlja svojim razumom, vec njegovim razumom drugi upravljaju, najcesce demoni preko ateistickih gurua i vodja.

a vi vernici nemate nikakve pouzdane naučne dokaze da Bog postoji.

Postoje ljudi koji su duhovno slepi i gluvi, a koji su u to stanje dosli ateistickim vaspitanjem i obrazovanjem. Njihov mozak funkcionise u alfa rezimu, sto znaci da zive kao da su u transu, kao hipnotisani, i sa njima upravlja neko drugi i govori im sta je istina, a sta laz. Za njih je crno - belo, a belo je crno.

Većina nas ateista smo potpuno neduhovne osobe,

To je kao da kazes da postoje ljudi koji nemaju srce ili pluca. Svaki covek ima duh zivotni jer bez njega ne bi mogao da zivi. Druga je stvar sto duh ateista kontrolisu demoni koji su ih ubedili u laznu anatomiju, fiziologiju i patologiju, pa ateisti veruju da nemaju duh, srce, pluca, bubrege... i ko zna sta jos, a da imaju pamet, inteligenciju, razum, mudrost, natprirodne moci...

tako da čak i kad bi demoni postojali, oni na nas ne bi mogli da deluju, jer mi nemamo duše.

Najveca demonska prevara je kada ubede ljude da oni ne postoje. To je slucaj sa ateistima. Ovo sto ti pricas je tezi oblik ateizma koji se zove "satanizam" ili samounistenje.

Samo imamo funkcionalne mozgove.

To je kao kad demon ubedi prostitutku da je moralna. Tako demoni ubede ateiste da im mozak funkcionise, a ne da je u kavezu. Mozgom ateista upravlja demon, i to nije "funkcionalan mozak". Ateista i funkcionalan mozak je kao Marko Kraljevic i televizija.

2. Odakle ti ideja da demoni napadaju studente olakšavaju im učenje? Evo, ja osam sati dnevno rešavam zadatke iz osnova elektrotehnike i matematike, ali nikakav demon još nije došao da mi olakša posao. Izgleda da nema demona koji znaju elektrotehniku i matematiku, pa to moram sam da učim.

Dovoljno je sto te je demon ubedio da bubas napamet stvari koje ti nikada nece trebati u zivotu. Tako ostecujes svoj mozak, gubis vreme, a u isto vreme stices ateisticke diplome kojima te demoni uveravaju kako je biti dublje u ropstvu bolja stvar za tebe. Sutra ces da blejis po zavodima za zaposljavanje i da preklinjes da ti neko da neki posao, i pristaces na svaki oblik nemorala samo da bi preziveo. Ali, to je krajnji cilj na koji demoni vode ljude preko ateizma - ropstvo i samounistenje.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 02.08.2012 12:59
 
Miroljub Petrovic
Petar237 - poruka glasi:
Profesore, kako sprovesti kucno skolovanje, ako je osnovno obrazovanje u skoli obavezno, a pred vratima je i zakon da ce i srednje obrazovanje biti obavezno? Imate li vi neke predloge za kucno skolovanje?Hvala

Kod nas ce jos mnogo vode da protece dok to zazivi. Mi radimo na osnivanju privatne osnovne i srednje skole, koja ce imati mogucnost kucnog skolovanja i koja ce biti u okvirima zakona.
 
Vasilije Pedjanski
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
oko sebe i slicno. Na slican nacin ateisti, kao i svaki drugi sektasi, gde god dodju maltretiraju ljude (zasmrde) sa svojom pogresnom ideologijom, sa svojom polupanom muzikom, sa svojim kurvarstvom i negiranjem porodice, i slicno. Ja samo kazem da je ateizam bolest. Ja volim ateiste, ali ne volim njihov bolestan stil zivota.


Ja ne negiram porodicu. Voleo bih da imam dobru suprugu i puno dece. Svakako sam protiv kurvanja i takvog nemorala.

Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Ljudi se ne radjaju inteligentni, nego imaju potencijal da budu inteligentni ako se adekvatno vaspitaju i edukuju. Covek postaje ateista, isto kao sto postaje i dijabeticar, tako sto nema adekvatno obrazovanje i vaspitanje. U tom procesu stvaranja ateiste, osoba se uci da sto je neko gluplji, to je inteligentniji. Dakle, sve naopako.


Ovo nisam baš najbolje razumeo. Kakvo to treba da bude vaspitanje da neko ne bi postao ateista? Kako roditelj može da ubedi dete koje razmišlja svojom glavom da Bog postoji kad nema nikakvih dokaza.
Jedini dokaz kojim vernici raspolažu je Biblija, a ni to nije pouzdan dokaz. Biblija je tačna jer je ona otkrivena reč Božija, a Bog postoji zato što tako piše u Bibliji. Tako se samo vrte u krug.

Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Covek ateista ne upravlja svojim razumom, vec njegovim razumom drugi upravljaju, najcesce demoni preko ateistickih gurua i vodja.


Ima tu i tamo nekoliko ljudi koje poštujem, kao što su Voja Antonić i Predrag Stojadinović (zato sam se i nazvao Vasilije Peđanski), ali daleko od toga da ih obožavam kao gurue. Trudim se da mislim svojom glavom.

Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Dovoljno je sto te je demon ubedio da bubas napamet stvari koje ti nikada nece trebati u zivotu. Tako ostecujes svoj mozak, gubis vreme, a u isto vreme stices ateisticke diplome kojima te demoni uveravaju kako je biti dublje u ropstvu bolja stvar za tebe. Sutra ces da blejis po zavodima za zaposljavanje i da preklinjes da ti neko da neki posao, i pristaces na svaki oblik nemorala samo da bi preziveo. Ali, to je krajnji cilj na koji demoni vode ljude preko ateizma - ropstvo i samounistenje.


Ovde se ne bih složio. Mi na Elektrotehničkom fakultetu ništa ne bubamo napamet. To što radimo, svodi se na vrlo složene inženjerske zadatke i to što radimo, biće nam vrlo korisno kada jednog dana postanemo inženjeri.
Ja se neću baktati sa zavodima za zapošljavanje. Planiram da pokrenem sopstvenu industriju kompjutera sa samosvesnim operativnim sistemima. I sada dobro radim sa neuronskim mrežama, a za deset godina ću biti ekspert za veštačku inteligenciju.
Nikada se neću prepustiti ropstvu.
Izmenio/la Vasilije Pedjanski na 02.08.2012 14:46
 
Johnny Morgan
Da li valja da se korsiti losion posle brijanja i zašto kad se brijam na obrazima (pogotovo levom) imam neko crvenilo koje se kasnije povuče? Da li to crvenilo može biti do mlade, osetljive dlake? Hvala unapred, pozdrav!
 
Miroljub Petrovic
Vasilije Pedjanski - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
oko sebe i slicno. Na slican nacin ateisti, kao i svaki drugi sektasi, gde god dodju maltretiraju ljude (zasmrde) sa svojom pogresnom ideologijom, sa svojom polupanom muzikom, sa svojim kurvarstvom i negiranjem porodice, i slicno. Ja samo kazem da je ateizam bolest. Ja volim ateiste, ali ne volim njihov bolestan stil zivota.


Ja ne negiram porodicu. Voleo bih da imam dobru suprugu i puno dece. Svakako sam protiv kurvanja i takvog nemorala.

Pozdravljam.

Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Ljudi se ne radjaju inteligentni, nego imaju potencijal da budu inteligentni ako se adekvatno vaspitaju i edukuju. Covek postaje ateista, isto kao sto postaje i dijabeticar, tako sto nema adekvatno obrazovanje i vaspitanje. U tom procesu stvaranja ateiste, osoba se uci da sto je neko gluplji, to je inteligentniji. Dakle, sve naopako.


Ovo nisam baš najbolje razumeo. Kakvo to treba da bude vaspitanje da neko ne bi postao ateista? Kako roditelj može da ubedi dete koje razmišlja svojom glavom da Bog postoji kad nema nikakvih dokaza. Jedini dokaz kojim vernici raspolažu je Biblija, a ni to nije pouzdan dokaz. Biblija je tačna jer je ona otkrivena reč Božija, a Bog postoji zato što tako piše u Bibliji. Tako se samo vrte u krug.

Glavni dokazi za Bozje postojanje dolaze iz domena biologije, fizike, filozofije i logike. Kada naucno dokazemo da bog postoji, onda u drugom koraku proveravamo gde Bog govori, ko je pravo Bog, kako da stupimo u kontakt sa njim, i onda primenom nauke i logike lako utvrdjujemo da Bog govori u Bibliji. Dakle, ako dete dobije adekvatno vaspitanje bice religiozno. U suprotnom, dete moze da se nauci da bude ateista, bombas samoubica i razne druge lose stvari.

Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Dovoljno je sto te je demon ubedio da bubas napamet stvari koje ti nikada nece trebati u zivotu. Tako ostecujes svoj mozak, gubis vreme, a u isto vreme stices ateisticke diplome kojima te demoni uveravaju kako je biti dublje u ropstvu bolja stvar za tebe. Sutra ces da blejis po zavodima za zaposljavanje i da preklinjes da ti neko da neki posao, i pristaces na svaki oblik nemorala samo da bi preziveo. Ali, to je krajnji cilj na koji demoni vode ljude preko ateizma - ropstvo i samounistenje.


Ovde se ne bih složio. Mi na Elektrotehničkom fakultetu ništa ne bubamo napamet. To što radimo, svodi se na vrlo složene inženjerske zadatke i to što radimo, biće nam vrlo korisno kada jednog dana postanemo inženjeri. Ja se neću baktati sa zavodima za zapošljavanje. Planiram da pokrenem sopstvenu industriju kompjutera sa samosvesnim operativnim sistemima. I sada dobro radim sa neuronskim mrežama, a za deset godina ću biti ekspert za veštačku inteligenciju.
Nikada se neću prepustiti ropstvu.

Simpatican si. Ja sam studirao enektrotehniku i kada mi je ostalo jos cetiri ispita do kraja napustio sam, jer sam video da tu "nema leba". U ovom svetu ne mozes da pokrenes nikakvu ozbiljniju proizvodnju jer sve kontrolise mafija i satanisti. E sad, posto si ti ateista, mozda se ukljucis u neko tajno drustvo ili neku stranku, pa ti omoguce da se bavis proizvodnjom.
 
Miroljub Petrovic
Johnny Morgan - poruka glasi:
Da li valja da se korsiti losion posle brijanja i zašto kad se brijam na obrazima (pogotovo levom) imam neko crvenilo koje se kasnije povuče? Da li to crvenilo može biti do mlade, osetljive dlake? Hvala unapred, pozdrav!

Posle brijanja mozes da se operes vodom i kraj price.
 
Vasilije Pedjanski
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
U ovom svetu ne mozes da pokrenes nikakvu ozbiljniju proizvodnju jer sve kontrolise mafija i satanisti. E sad, posto si ti ateista, mozda se ukljucis u neko tajno drustvo ili neku stranku, pa ti omoguce da se bavis proizvodnjom.


Neću da idem u tajna društva. Na polju open-source softvera se može mnogo toga postići sa minimalnim sredstvima. Meni nije toliko bitna zarada, koliko ono što želim da stvorim.
 
Dusan d
Slusam ja kako oni pricaju http://www.youtub...ults_video lepo pricaju ali nema onog zara kao kad vi pocnete da zasipate sa cinjenicama i sa bibliskim porukama.Do sad nisam sreo boljeg teologa od vas prosto fascinirate mnoge ljud sa pricom.Na primer kad oni vode razgovor, salabo pricaju o danasnjem stanju morala i o bibliskim porukama kako da se ljudi ispravljaju.A o nauci i bibliji gotovo da nepricaju.Lepo ste vi jednom rekli ljudi vise veruju nauci vec veronauci.
Izmenio/la Dusan d na 02.08.2012 20:45
 
nikola_bg

Ovde se ne bih složio. Mi na Elektrotehničkom fakultetu ništa ne bubamo napamet. To što radimo, svodi se na vrlo složene inženjerske zadatke i to što radimo, biće nam vrlo korisno kada jednog dana postanemo inženjeri.
Ja se neću baktati sa zavodima za zapošljavanje. Planiram da pokrenem sopstvenu industriju kompjutera sa samosvesnim operativnim sistemima. I sada dobro radim sa neuronskim mrežama, a za deset godina ću biti ekspert za veštačku inteligenciju.
Nikada se neću prepustiti ropstvu.


Ja se izvinjavam sto cu ovo da napisem ali verujem da ce biti korisno svima koji studiraju.....

Studirao sam elektrotehnicki fakultet (odustao sam posle druge godine), i cisto bih ostalim clanovima preneo moje zivotno iskustvo.... To sto tvrdis da radis slozene inzenjerske zadatke su ciste gluposti u koje si poverovao posto sam imao prilike da posle par godina sedim sa ljudima koji su pravili te zadatke. To je cisto izivljavanje i oni to znaju i smeju se studentima sto moraju sate da provede radeci zadatke koji im u zivotu nece trebati. Zasto nece trebati?
Kada se zaposlis svi ce te pitati sta znas da radis a ne koliko zadataka mozes da resis...posle par godina neces se secati nicega od toga a koliko ces zaradjivati zavisi od toga koliko si se dobro snasao i da se stalno usavrsavas u stvarima o kojima nisi, niti ces cuti na fakultetu..... Dvoje mojih kolega koji su nastavili i zavrsili faks, uspeli su da se zaposle na carini i da rade za 35000, od kojih je jedan imao prosek 9.5...i znas li sta mi je rekao ....."...a u brate pa sto sam ja ucio onoliko na fakultetu kad ti na poslu ne treba nista od toga, sve mozes da naucis za mesec dana"....a koleginica je sa master studijama zavrsila u prodavnici tehnike (jer je jako dobor naucila da radi inzinjerske zadatke ali za tehniku je netalentovana)...

Ja trenutno radim u drzavnoj firmi(i osim logike, malo predznanja, alata i engleskog jezika ne treba ti nikakav fakultet ), ali deo sredstava obezbedjujem tako sto privatno vrsim servisiranje racunara(hardver i softver), ,mreza i raznih tehnicki uredjaja , ato sigurno neces nauciti na faksu.....sto se tice vestacke inteligencije, nemoj se zanositi puno jer i sam znas da slobodna volja postoji samo kod coveka, a masine znaju samo za "0" ili "1" ne postoji funkcija "mozda"....
Nausi nesto od cega ces moci sam hleb da zaradis a ne da zavisis od drugoga...
Izmenio/la nikola_bg na 02.08.2012 21:43
 
Radoslav
Miroljube, koja je najpouzdanija metoda za merenje starosti stena? I koliko je precizna?
 
Miroljub Petrovic
Vasilije Pedjanski - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
U ovom svetu ne mozes da pokrenes nikakvu ozbiljniju proizvodnju jer sve kontrolise mafija i satanisti. E sad, posto si ti ateista, mozda se ukljucis u neko tajno drustvo ili neku stranku, pa ti omoguce da se bavis proizvodnjom.


Neću da idem u tajna društva. Na polju open-source softvera se može mnogo toga postići sa minimalnim sredstvima. Meni nije toliko bitna zarada, koliko ono što želim da stvorim.

Samo zivi u snovima, ali budjenje ce biti bolno.
 
Miroljub Petrovic
Radoslav - poruka glasi:
Miroljube, koja je najpouzdanija metoda za merenje starosti stena? I koliko je precizna?

Ne postoje direktne pouzdane metode za merenje starosti stena, moze samo posredno da se utvrdjuje starost odredjene formacije. 95% sedimentnih stena koje vidis nastalo je talozenjem za vreme Potopa. Ostalo je sedimentacija u periodu posle Potopa, u zadnjih 4500 godina.
 
mire
Miroljube, posto nam je poznato da savremene metode datiranja starosti nisu pouzdane, jer se temelje na raspadanju ugljenika c14, a njegovo raspadanje nije bilo konstantno u svim periodima planete zemlje, zanima me koliko onda moze biti pouzdano datiranje biblijskih rukopisa, recimo svitaka s mrtvog mora, i grckih spisa? Znam da neki vrse datiranje na osnovu polozaja slova. Da li koriste jos neku metodu? Hvala.
 
Miroljub Petrovic
tale - poruka glasi:
Moje pitanje odnosi se na Noja i njegovu barku. Kako je Noje zajedno sa sinovima koji su pretpostavljam bili gradje kao moderni covek mogli da naprave barku duzine oko 120 metara, i to za samo 7 dana? Da smeste u njih sve moguce vrste zivotinja, jer postoje neke vrste koje zive samo na odredjenim kontinentima? Da li je Noje u svojoj barci ocuvao sve zivotinjske vrste koje zive na zemlji? Hvala.

Govorio sam o tome, treba da procitas prethodne postove. Noje i njegovi sinovi su bili divovi, Noje je ziveo 960 godina. U Barku su usli samo osnovni tipovi organizama, dakle oni tipovi koje je Bog u pocetku stvorio, a od kojih su kasnije nastale sve vrste. Neki naucnici pokusavaju da odrede koji su to bili tipovi. Dakle, nisu usle sve vrste. Treba da procitas knjigu "Biblijski Potop":

http://www.cps.or.../potop.zip
 
Miroljub Petrovic
Blackadder - poruka glasi:
Moje pitanje se odnosi na knjigu " Ispovest palog andjela"....
Za tu knjigu sam cuo ovde kod vas na sajtu. Skinuo sam je u PDF-u sa neta i kad sam je otvorio, zacudilo me je ime pisca - Penta Gram. Moje pitanje je: da li sam skinuo pravu knjigu koju vi ovde preporucujete ili sam pogresio?

To je ta knjiga.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 03.08.2012 16:27
 
aleksandar993
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
http://www.youtub...ature=plcp


http://9gag.com/g...
 
https://www.facebook.com/aleksandar.pe
paaj
http://www.youtub...re=g-all-u
u spotu je prikazana bas Vasa biblija ako se ne varam...
 
Miroljub Petrovic
Upravo me je na telefon pozvao stariji covek, otac mladog homoseksualca, koji me je iznapadao i izvredjao zato sto je na internetu video moje emisije u kojima govorim da je homoseksualizam bolest. Rekao je da ce da me tuzi jer iznosim lazi i "stvaram traume njegovom sinu koji se normalno ponasa, koji ima drugacije seksualno opredelenje".

Kaze covek kako je njegov sin normalan, kako se bavi sportom, i nedavno je priznao ocu da je homoseksualac sto je otac prihvatio kao normalnu stvar, a mene je video kao ludaka koji siri lazi i tvrdi suprotno.

Ovo je bilo jos jedno iznenadjenje za mene. Dakle, Srbija se polako pretvara u drzavu u kojoj ce roditelji braniti i opravdavati homoseksualno ponasanje svoje dece. Slicnu situaciju smo imali i pre pola veka kada je najveca sablazan bila da se devojka i mladic kurvaju, da ulaze u predbracne odnose. To je bilo jedno od najvecih ponizenja i sramota za porodicu. Danas je to postalo normalno ponasanje i roditelji cak podrsticu decu da se kurvaju, a one koji se ne kurvaju smatraju bolesnim i nazadnim.

Sada isto imamo i sa homoseksualizmom. Dakle, Srbija je na sigurnom putu da postane Sodom i Gomor. Jedino Bog tu moze nesto da promeni.
 
Miroljub Petrovic
Pogledao sam i film sa donjeg linka, dobar je i preporucujem ga, jedino sto su liberalni hriscani, koji su ga snimali, morali da ubace scene zaljubljivanja i predbracnih odnosa. Bilo bi dobro da neko skine film i da zalepi srpski titl na njega, pa da ga okaci na Vimeo ili YouTube da mozemo da ga skinemo i dajemo ljudima na disku. Takodje, trebalo bi da se iseku scene predbracnih odnosa. Moze da ostane onaj detalj kad tip pita devojku da se uda za njega, a ona pristaje, i tu da se isece. Ali, to mogu i ja da uradim, samo neka neko zalepi srpski titl na video i okaci negde da ga preuzmem. Dakle, evo filma:

http://www.youtub...ure=relmfu
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.53 sekundi!