Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
paracelsus
Miroljube, sad mi nesto pade na pamet, znam da ce sad ispasti da otkrivam toplu vodu ali mi se pocinju nek kockice slagati(mozda neke pogresno)....

kazete da je vodeni omotac prije potopa bio otprilike u asteroidnom pojasu i sad gledam na netu to je negdje izmedju marsa i jupitera jel tako?

Ako je tako, onda bi se moglo reci da su i ove 4 planete ako se nisam zabrojao znaci merkur, venera, zemljai mars uzivale pogodnim efektima staklene baste od strane tog omotaca kojim su bile obuhvacene)

Da li zbog toga onda "naucnici" smatraju da je na marsu nekada moglo biti vode i nekih oblika zivota.
mozda je malo glupo zapazanje koje nema veze sa konjskim trkama ali posto sam iz Bosne sam pa se nadam da ces imati razumjevanja za meneSmile

Hvala,poz
 
Miroljub Petrovic
paracelsus - poruka glasi:
Miroljube, sad mi nesto pade na pamet, znam da ce sad ispasti da otkrivam toplu vodu ali mi se pocinju nek kockice slagati(mozda neke pogresno)....

kazete da je vodeni omotac prije potopa bio otprilike u asteroidnom pojasu i sad gledam na netu to je negdje izmedju marsa i jupitera jel tako?

Ako je tako, onda bi se moglo reci da su i ove 4 planete ako se nisam zabrojao znaci merkur, venera, zemljai mars uzivale pogodnim efektima staklene baste od strane tog omotaca kojim su bile obuhvacene)

Da li zbog toga onda "naucnici" smatraju da je na marsu nekada moglo biti vode i nekih oblika zivota.
mozda je malo glupo zapazanje koje nema veze sa konjskim trkama ali posto sam iz Bosne sam pa se nadam da ces imati razumjevanja za mene:)

Hvala,poz

Dobro zapazanje. A to sto si iz Bosne je plus za tebe, jer su ljudi iz Bosne najmanje moralno posrnuli, u poredjenju sa okolnim drzavama koje su "napredne" (u destrukciji).
 
peki_90

Dobro zapazanje

Miki, druze stari, nemoj da se ljutis, ali ovo je jako lose zapazanje. Paracelsus je zapravo napisao nesto sto ne bi napisalo ni dete koje je imalo barem jedan cas fizike u osnovnoj skoli. Treba li da obrazlozim? Grin

A to sto si iz Bosne je plus za tebe, jer su ljudi iz Bosne najmanje moralno posrnuli, u poredjenju sa okolnim drzavama koje su "napredne" (u destrukciji).


koliko se ja razumem u regionalne prilike, od svih naroda bosanci najvise psuju boga, a iz bosne poticu svi masovni ratni zlocinci od turaka do danas (i muslimanski i hrvatski i srpski), profiteri i kriminalci u srbiji su mahom poreklom iz bosne i hercegovine Wink
izvini miki, ali previse volim srbiju da bih dozvolio da se ponizava na forumu Wink
 
bero
Postovani Miroljube, kako da shvatimo kad Isus kaze da je on kruh zivota,
 
Miroljub Petrovic
peki_90 - poruka glasi:

Dobro zapazanje

Miki, druze stari, nemoj da se ljutis, ali ovo je jako lose zapazanje. Paracelsus je zapravo napisao nesto sto ne bi napisalo ni dete koje je imalo barem jedan cas fizike u osnovnoj skoli. Treba li da obrazlozim? :D

Peki majstore, znam da si uvek imao peticu iz fizike, ali to je tvoj hendikep, jer si naseo na evolucionisticke lazi o nastanku Suncevog sistema.
A to sto si iz Bosne je plus za tebe, jer su ljudi iz Bosne najmanje moralno posrnuli, u poredjenju sa okolnim drzavama koje su "napredne" (u destrukciji).

koliko se ja razumem u regionalne prilike, od svih naroda bosanci najvise psuju boga, a iz bosne poticu svi masovni ratni zlocinci od turaka do danas (i muslimanski i hrvatski i srpski), profiteri i kriminalci u srbiji su mahom poreklom iz bosne i hercegovine ;)
izvini miki, ali previse volim srbiju da bih dozvolio da se ponizava na forumu ;)[/quote]
Mnogo gledas CNN i B92. Treba da odes u Bosnu pa da vidis da nigde nema takvog gostoprimstva, i topline, i ocuvanosti izvornih ljudskih vrednosti. Sledeci put kad podjem u Bosnu ides sa mnom na burek.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 27.08.2012 12:53
 
Miroljub Petrovic
bero - poruka glasi:
Postovani Miroljube, kako da shvatimo kad Isus kaze da je on kruh zivota,

Potrebno je duhovno da se hranimo, a ne samo fizicki. Isus kaze da je Njegova hrana da ugodi svom Ocu.
 
Miroljub Petrovic
Hajde neko iz Hrvatske neka nabavi knjigu sa donjeg linka, pa neka je skenira i postavi na internet, ili neka mi posalje knjigu, a ja cu mu platiti sve troskove:

http://www.superk...jiga=59923
 
Olga
http://issuu.com/...ka_rastava
 
Miroljub Petrovic
Olga - poruka glasi:
http://issuu.com/...ka_rastava

Ovo je samo prvih par strana, treba mi cela knjiga.
 
mire
Miroljube, slucajno sam imao prilike da procitam knjigu dejana lucica, gde on kaze isto kao i vi da ce jevreji svoj spas u slucaju novog holokausta potraziti u srbiji, medjutim on tvrdi da jevreji vladaju svetom i da nam oni nisu prijatelji, navodno su oni takodje ucestvovali u cepanju jugoslavije i sve to zato da bi sebi stvorili prostor da se nasele, odvojeno je kosovo, bosna... zato sto su tamo muslimani koji su neprijatelji jevrejima. sta vi mislite o tome? covek mi se cini kao antisemita i da mrzi jevreje. Mozda ga i poznajete, video sam vas u jednoj emisiji zajedno? Ja licno ne verujem da je to istina. Hvala...
 
Miroljub Petrovic
mire - poruka glasi:
Miroljube, slucajno sam imao prilike da procitam knjigu dejana lucica, gde on kaze isto kao i vi da ce jevreji svoj spas u slucaju novog holokausta potraziti u srbiji, medjutim on tvrdi da jevreji vladaju svetom i da nam oni nisu prijatelji, navodno su oni takodje ucestvovali u cepanju jugoslavije i sve to zato da bi sebi stvorili prostor da se nasele, odvojeno je kosovo, bosna... zato sto su tamo muslimani koji su neprijatelji jevrejima. sta vi mislite o tome? covek mi se cini kao antisemita i da mrzi jevreje. Mozda ga i poznajete, video sam vas u jednoj emisiji zajedno? Ja licno ne verujem da je to istina. Hvala...

Ja nisam rekao da ce Jevreji u slucaju novog holokausta traziti spas u Srbiji, vec sam naveo izjave odredjenih uticajnih ljudi tvrde da bi u slucaju novog holokausta Srbija i Republika Srpska mogli da budu koridor za prebacivanje Jevreja u Izrael.

Dejan Lucic ima patriotsku komponentu, ali se hrani informacijama iz naucno-fantasticnih romana i holivudskih filmova, kao i iz antisemitske literature, pa prica sve i svasta, i zato mu daju publicitet. Da prica nesto ozbiljno i tacno svi mediji bi ga ignirisali, ili bi mu izmislili nesto da ga hapse.

Svako ko je iole informisan i ozbiljan zna da je Jugoslavija razbijena i okupirana po nalogu Vatikana. Ostalo je jos da se Amerika u potpunosti okupira i onda je spremna pozornica za poslednje scene u ljudskoj istoriji.
 
Miroljub Petrovic
Upravo sam saznao podatak koji je dugo skrivan, a koji govori o podacima o broju ubijenih u logoru Jasenovac koje je prikupljao opstinski beleznik Jasenovca, jer su mu bili donoseni spiskovi pobijenih.

http://www.srbel..../?lang=lat

Ocigledno je da su Titovi ljudi pravu cifru prepolovili.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 27.08.2012 22:15
 
Laki
Izrael pred mamcem genocida

http://www.vaselj...-genocida/
 
bero
Miroljube kako vi tumacije duhovne vjezbe u krscanskoj crkvi i misticizam, meni to sve nekako smjesno da covjek sad mora raditi nekakve duhovne vjezbe da se poveze s Bogom, neke kontemplacije ...
 
Miroljub Petrovic
bero - poruka glasi:
Miroljube kako vi tumacije duhovne vjezbe u krscanskoj crkvi i misticizam, meni to sve nekako smjesno da covjek sad mora raditi nekakve duhovne vjezbe da se poveze s Bogom, neke kontemplacije ...

Ignjacio Lojola, poznati okultista i osnivac jezuita, napisao je kratku knjizicu "Duhovne vezbe" koja objasnjava kako se prizivaju demoni, iako je on mislio da se tako priziva Sveti Duh. Najveca demonska prevara je kad ubedi ljude da sluze Bogu, a ustvari sluze demonima. To je slucaj sa mnogim danasnjim crkvama i hriscanima.
 
Miroljub Petrovic
Hebrejsko-srpski - srpsko-hebrejski recnik sa kratkom gramatikom ide uskoro u stampu tako da ocekujemo da u toku septembra ili oktobra izadje iz stampe.
 
Miroljub Petrovic
Evo linka za knjigu "Stepinac - nadbiskup genocida".

http://www.mediaf...fdvvsbdxkh

Vrlo korisna knjiga koja pokazuje sta se uskoro sprema svima koji ne prihvate Novi svetski poredak i ekumenizam.
 
bero
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
bero - poruka glasi:
Miroljube kako vi tumacije duhovne vjezbe u krscanskoj crkvi i misticizam, meni to sve nekako smjesno da covjek sad mora raditi nekakve duhovne vjezbe da se poveze s Bogom, neke kontemplacije ...

Ignjacio Lojola, poznati okultista i osnivac jezuita, napisao je kratku knjizicu "Duhovne vezbe" koja objasnjava kako se prizivaju demoni, iako je on mislio da se tako priziva Sveti Duh. Najveca demonska prevara je kad ubedi ljude da sluze Bogu, a ustvari sluze demonima. To je slucaj sa mnogim danasnjim crkvama i hriscanima.


kako mogu prepoznati takve zablude i lazi koje se na veliko reklamiraju, kako to primjetiti, koje su to stvari kojima se prizivaju demoni u duhovnim vjezbama, kontemplacijama, krunicama... , jel ima u Bibliji primjera gdje mozemo nauciti da je to zabluda, hvala
 
Miroljub Petrovic
bero - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
bero - poruka glasi:
Miroljube kako vi tumacije duhovne vjezbe u krscanskoj crkvi i misticizam, meni to sve nekako smjesno da covjek sad mora raditi nekakve duhovne vjezbe da se poveze s Bogom, neke kontemplacije ...

Ignjacio Lojola, poznati okultista i osnivac jezuita, napisao je kratku knjizicu "Duhovne vezbe" koja objasnjava kako se prizivaju demoni, iako je on mislio da se tako priziva Sveti Duh. Najveca demonska prevara je kad ubedi ljude da sluze Bogu, a ustvari sluze demonima. To je slucaj sa mnogim danasnjim crkvama i hriscanima.


kako mogu prepoznati takve zablude i lazi koje se na veliko reklamiraju, kako to primjetiti, koje su to stvari kojima se prizivaju demoni u duhovnim vjezbama, kontemplacijama, krunicama... , jel ima u Bibliji primjera gdje mozemo nauciti da je to zabluda, hvala

Imas sve lepo objasnjeno u Bibliji, kao i u knjigama "Ispovest palog andjela' i "Moj beg od demona", imas ih na ovom sajtu u elektronskoj formi.
 
yoshua
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
bero - poruka glasi:
Miroljube kako vi tumacije duhovne vjezbe u krscanskoj crkvi i misticizam, meni to sve nekako smjesno da covjek sad mora raditi nekakve duhovne vjezbe da se poveze s Bogom, neke kontemplacije ...

Ignjacio Lojola, poznati okultista i osnivac jezuita, napisao je kratku knjizicu "Duhovne vezbe" koja objasnjava kako se prizivaju demoni, iako je on mislio da se tako priziva Sveti Duh. Najveca demonska prevara je kad ubedi ljude da sluze Bogu, a ustvari sluze demonima. To je slucaj sa mnogim danasnjim crkvama i hriscanima.


Profesore jel može oko ovog nešto konkretnije i koliko ste to proučavali, jel bi bilo jako korisno da se nekim konkretnim osvrtom i detaljnijom analizom ljudima pokuša objasniti gdje je tu zabluda. Sam sam letimično pročitao te vježbe i kao laik ne pronalazim neku "herezu", a konkretno znam više ljudi koji su u ovim vježbama i volio bih da mogu argumentima objasniti zabludu. Ovako je vaše objašnjenje da ima sve u bibliji (ili u one dvije knjige) dosta površno s obzirom da su ljudi već podosta ogrezli ako ih primjenjuju, a u tome slučaju bi konkretni valjani arugumenti puno pomogli. S druge strane držim da i jednu "izgubljenu ovcu" vratiti na pravi put znači ponekad i više nego 99 na pravom putu, pa eto bio bih zahvalan za vaše vrijeme i trud oko ovog specifičnog pitanja.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.55 sekundi!