Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
yoshua - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
bero - poruka glasi:
Miroljube kako vi tumacije duhovne vjezbe u krscanskoj crkvi i misticizam, meni to sve nekako smjesno da covjek sad mora raditi nekakve duhovne vjezbe da se poveze s Bogom, neke kontemplacije ...

Ignjacio Lojola, poznati okultista i osnivac jezuita, napisao je kratku knjizicu "Duhovne vezbe" koja objasnjava kako se prizivaju demoni, iako je on mislio da se tako priziva Sveti Duh. Najveca demonska prevara je kad ubedi ljude da sluze Bogu, a ustvari sluze demonima. To je slucaj sa mnogim danasnjim crkvama i hriscanima.


Profesore jel može oko ovog nešto konkretnije i koliko ste to proučavali, jel bi bilo jako korisno da se nekim konkretnim osvrtom i detaljnijom analizom ljudima pokuša objasniti gdje je tu zabluda. Sam sam letimično pročitao te vježbe i kao laik ne pronalazim neku "herezu", a konkretno znam više ljudi koji su u ovim vježbama i volio bih da mogu argumentima objasniti zabludu. Ovako je vaše objašnjenje da ima sve u bibliji (ili u one dvije knjige) dosta površno s obzirom da su ljudi već podosta ogrezli ako ih primjenjuju, a u tome slučaju bi konkretni valjani arugumenti puno pomogli. S druge strane držim da i jednu "izgubljenu ovcu" vratiti na pravi put znači ponekad i više nego 99 na pravom putu, pa eto bio bih zahvalan za vaše vrijeme i trud oko ovog specifičnog pitanja.

U knjizi "Duhovne vezbe" Ignjacija Lojole nema nikakvih posebnih ili novih informacija koje vernici vecine crkava nece cuti od svojih "duhovnika" odnosno svestenika. Svaki svestenik trazi od vernika da se pridrzava "deset zapovijedi Božijih, kao i zapovijedi svete Crkve i uredbe crkvenih poglavara", kako kaze Ignjacio Lojola u "Duhovnim vezbama".

On dalje navodi da se treba pridrzavati svih papskih bula i ostalog, a vezbe se sastoje od toga da covek od ranog jutra, pa sve do odlaska na spavanje, kao paranoik sebe preispituje po ceo dan, da se moli Bogu po ceo dan, da se ispoveda, da razmislja o svojim gresima, itd, itd.

Biblijski koncept je da covek treba da RADI, da stvara porodicu, da ne dopusti da bude rob, da stvara dobre ljude, odnosno da zivi po Bozjem zakonu koji je dat preko Mojsija. Savremene crkve, ukljucujuci i "vezbe" Ignjacija Lojole nemaju nikakve veze sa konceptom stvaranja dobrih ljudi, niti sa bilo kakvim drugim prakticnim korisnim aktivnostima. Lojola se poziva na "Deset zapovesti", ali ne zna da su tih "Deset zapovesti" samo sazetak svega onoga sto je zapisano u Mojsijevim knjigama vezano za primenu u praksi preko mnostva zakona. Ovako, svako tumaci "Deset zapovesti" kako mu se svidja, odnosno kako koja crkva to protumaci, a ne kako je to protumaceno preko Mojsija.

Za naivnog coveka, koji ne poznaje Bibliju, niti Bozji koncept stvaranja dobrih ljudi, "vezbe" koje nudi Lojola su prepune "lepi stvari", stalno se spominje "pokajanje, dobra dela, molitva" itd, ali to pokajanje, dobra dela i molitva nemaju nikakve veze sa Bogom i Biblijom. Ljudima ne mozes da kazes da to nema veze sa Bogom, kad oni nisu citali Bibliju niti planiraju to da urade, a ako i procitaju nesto, oni ce opet da slede put svojih duhovnih vodja koji ih vode u propast. I tu nema spasa.

Umesto da se covek usredsredi na praktican rad, na obaveze u porodici, na vaspitanje dece, na osposobljavanje na zivot u prirodi, kao sto je Bog zapovedio, prema "vezbama" koje nudi Lojola covek treba da bude u stanju transa po ceo dan, da se samo bavi sobom i svojim mislima, i da po ceo dan razmislja da nije nesto pogresio, mozda lose pomislio, i slicno. To se zove paranoja i opsednutost demonima. Sve je upakovano u neku poboznost koju svaki poznavalac Biblije lako prepoznaje kao teski okultizam i paganstvo.
 
aleksandar993
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Upravo sam saznao podatak koji je dugo skrivan, a koji govori o podacima o broju ubijenih u logoru Jasenovac koje je prikupljao opstinski beleznik Jasenovca, jer su mu bili donoseni spiskovi pobijenih.

http://www.srbel..../?lang=lat

Ocigledno je da su Titovi ljudi pravu cifru prepolovili.

Podelio bih svoje iskustvo ako nije na odmet jer sam nedavno ,,bio" u Jasenovcu.
Pre mesec dana sam prolazio kroz Hrvatsku i rešio sam da svratim da vidim kako izgleda Jasenovac danas.
Na ulazu su stojala policijska kola koja su zaustavljala BG (Beograd) table u trenutku kada sam ja prolazio.Krenuo sam ka spomeniku.Put do spomenika je zaraso u korov kao i sve okolo spomenika.Asfalt je ispucao i star više decenija,nisam mogao ni da nađem prolaz do spomenika.Memorijalni centar je oronuo i maltene u ruševinama,napušten je dok su se tu nekad održavala sećanja danas je pustinja,seljaci rade normalno,neka čudna jeza me je obavila i hvala Bogu u tom trenutku policijska kola su prošla u selo mimoilazeći me (negde su jurili) odmah sam dao gas i vratio se na autoput glavom bez obzira,zastrašujuće iskustvo.
 
https://www.facebook.com/aleksandar.pe
Miroljub Petrovic
aleksandar993 - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Upravo sam saznao podatak koji je dugo skrivan, a koji govori o podacima o broju ubijenih u logoru Jasenovac koje je prikupljao opstinski beleznik Jasenovca, jer su mu bili donoseni spiskovi pobijenih.

http://www.srbel..../?lang=lat

Ocigledno je da su Titovi ljudi pravu cifru prepolovili.

Podelio bih svoje iskustvo ako nije na odmet jer sam nedavno ,,bio" u Jasenovcu.
Pre mesec dana sam prolazio kroz Hrvatsku i rešio sam da svratim da vidim kako izgleda Jasenovac danas.
Na ulazu su stojala policijska kola koja su zaustavljala BG (Beograd) table u trenutku kada sam ja prolazio.Krenuo sam ka spomeniku.Put do spomenika je zaraso u korov kao i sve okolo spomenika.Asfalt je ispucao i star više decenija,nisam mogao ni da nađem prolaz do spomenika.Memorijalni centar je oronuo i maltene u ruševinama,napušten je dok su se tu nekad održavala sećanja danas je pustinja,seljaci rade normalno,neka čudna jeza me je obavila i hvala Bogu u tom trenutku policijska kola su prošla u selo mimoilazeći me (negde su jurili) odmah sam dao gas i vratio se na autoput glavom bez obzira,zastrašujuće iskustvo.

Pred nama je novi holokaust, strasniji od prethodnog, a na udaru ce se naci isti oni kao i za vreme Drugog svetskog rata - svi koji se suprotstavljaju da ponizno prihvate autoritet Rimske crkve, odnosno onoga koga zastupaju na Zemlji..
 
Miroljub Petrovic
SinnerCPS - poruka glasi:
http://www.dveris...enovac.php

Centar "Simon Vizental" moze da pise saopstenja i da podnosi zahteve, ali to ne dotice Rimsku crkvu. Oni su jaki kao zemlja, imaju uporiste u velikim narodnim masama, kontrolisu politicare, medije i mogu da rade sta hoce. Pa posle pada NDH 1945. saveznici nisu smeli da uhapse Pavelica, nego kada su ga "greskom" uhapsili morali su odmah da ga oslobode. Rimska crkva je odbijala da prihvati odgovornost Stepinca za stravicne zlocine u NDH nego ga je proglasila kardinalom, a kasnije blazenim. Tako da moze neko da protestvuje koliko hoce, ali Rimska crkva radi svoj posao jer su ljudi u svetu izabrali zlo, a Bog dopusta da se zlo pokaze u pravom svetlu da najveci slepac vidi i osvedoci se pre nego sto Bog napravi red na Zemlji.

Zanimljiivo je da centar "Simon Vizental" trazi smenu tog polupanog svestenika, protestvuje sto se u Hrvatskoj organizuju mise za Pavelica, ali ne sme da postavi pitanje papi: "Kako te nije sramota da tvoji svestenici to rade, a to cutis i ne preduzimas nista?" Dakle, ista prica kao i pre, za vreme i posle Drugog svetskog rata. Rimska crkva je dovela Hitlera na vlast, podrzavala naciste za vreme i posle Drugog svetskog rata, a niko nije smeo da proziva Rimsku crkvu, osim pojedinih istoricara koji nemaju veliki uticaj na prakticna zbivanja. Uvek su bili prozivani "svestenici koji su podrzavalio naciste". Ispada kao da su oni to radili bez blagoslova pape.

Dakle, najvise sto se sme u ovom svetu jeste da se prozivaju pioni, a glavne igrace ne sme niko da dira. Ali, priblizava se dan kada ce Bog da ih "dodirne" ognjem i macem.
 
Gost
Da li mislis Miroljube da ce se sledeci rat povesti na bliskom Istoku ,i sta mislis ko ce protiv koga ratovati,kakav ce otprilike biti raspored snaga?
 
memo
Pozdrav, zanima me da li znate koji su odgovori odnosno koja rješenja (ako ih ima) evolucionisti daju za "mali misterij" tj. polonij u granitu? Hvala.
 
Miroljub Petrovic
Gost - poruka glasi:
Da li mislis Miroljube da ce se sledeci rat povesti na bliskom Istoku ,i sta mislis ko ce protiv koga ratovati,kakav ce otprilike biti raspored snaga?

Pa naravno da ce se rat povesti na Bliskom Istoku, jer sve drzave i narodi su pokoreni od strane Rimske crkve osim Izraela. Dakle, ratovace ceo svet protiv Izraela.
 
Miroljub Petrovic
memo - poruka glasi:
Pozdrav, zanima me da li znate koji su odgovori odnosno koja rješenja (ako ih ima) evolucionisti daju za "mali misterij" tj. polonij u granitu? Hvala.

Oni ignorisu te nalaze, a u zutoj stampi objavljuju "misljenja" trecerazrednih evolucionistickih naucnika koji pricaju gluposti za siroke narodne mase, pa onda lokalni evolucionisti po forumima citiraju te "naucnike".
 
kotor
Stravična tajna Vatikana
Stravično: 404 sveštenika Vatikana zlostavljala decu


Dokument „Delatnost Svete stolice“ otkriva da je 2011. protiv 440 pripadnika klera pokrenut postupak za teška krivična dela, uglavnom za napastvovanje maloletnika

VATIKAN - Pedofili u Katoličkoj crkvi.
Čak 404 katolička sveštenika seksualno su zlostavljali decu u 2011, otkriva „Delatnost Svete stolice“, dokument na 1.366 stranica u kome su detaljno opisani podaci za prošlu godinu. Prema navodima tog dokumenta, prošle godine je pokrenuto 599 novih postupaka protiv sveštenika prestupnika, od kojih se 440 odnosi na teža krivična dela (delikta graviora), a među njima su najbrojnija napastvovanja maloletnika.

U „Delatnosti Svete stolice“ navedeno je da je prošle godine stiglo znatno manje prijava zbog seksualnog zlostavljanja u Vatikan nego 2010, ali da je broj sveštenika pedofila ipak znatno povećan u odnosu na prethodne godine. Zbog toga su papi Benediktu XVI u 2011. podneti zahtevi da se otpusti 125 osoba, a za još 135 da budu razrešeni obaveza.

Osim teških prekršaja, među katoličkim sveštenstvom zabeležena su i lakša krivična dela. Svešteničkih dužnosti razrešeno je 540 osoba. Iako se ne navodi tačan razlog, najverovatnije je većina njih napustila crkvu radi sklapanja braka. Takođe je zabeleženo da je petoro osoba primljeno među sveštenike iako su im bračni partneri živi.

Vatikanu je prošle godine stiglo 7.000 molbi za pomoć, kako od katolika, tako i od pripadnika drugih vera.

Inače, država Vatikan je 31. decembra 2011. imala 594 državljana - 71 kardinala, 307 crkvenih zvaničnika s diplomatskim statusom, još 51 crkvenog zvaničnika, jednu redovnicu, 109 švajcarskih stražara i 55 laika.

http://www.kurir-...nak-386844
 
Laki
Izraelski vrhovni sud naredio iseljavanje jevrejskog naselja u Judeji

http://www.srbel....-u-judeji/
 
Gost
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Gost - poruka glasi:
Da li mislis Miroljube da ce se sledeci rat povesti na bliskom Istoku ,i sta mislis ko ce protiv koga ratovati,kakav ce otprilike biti raspored snaga?

Pa naravno da ce se rat povesti na Bliskom Istoku, jer sve drzave i narodi su pokoreni od strane Rimske crkve osim Izraela. Dakle, ratovace ceo svet protiv Izraela.
Da, ali mislim da ce Izraelu biti kao brana mozda Amerika i Britanija ,da je moguce da se umesaju mozda neki Jevreji koji su na mocnim pozijama Amerike i Britanije ,ali i da oni silno nastadaju.
 
Miroljub Petrovic
Gost - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Gost - poruka glasi:
Da li mislis Miroljube da ce se sledeci rat povesti na bliskom Istoku ,i sta mislis ko ce protiv koga ratovati,kakav ce otprilike biti raspored snaga?

Pa naravno da ce se rat povesti na Bliskom Istoku, jer sve drzave i narodi su pokoreni od strane Rimske crkve osim Izraela. Dakle, ratovace ceo svet protiv Izraela.
Da, ali mislim da ce Izraelu biti kao brana mozda Amerika i Britanija ,da je moguce da se umesaju mozda neki Jevreji koji su na mocnim pozijama Amerike i Britanije ,ali i da oni silno nastadaju.

Moguce da ce vladari nekih drzava privremeno podrzati Izrael, ali to ce kratko da traje jer nijedna demokratska vlada u svetu ne moze da dobije mandat od svog naroda da brani Izrael i da bude u sukobu sa celim svetom zbog Izraela. Narodi ovoga sveta ne vole Izrael i nikada nece podrzati svoje vlade da budu na strani Izraela. Kao sto je Amerika u pocetku rata na Balkanu podrzavala Srbiju, a posle postala njen najveci neprijatelj, tako ce se isto desiti i sa Izraelom, kada Amerika postane najveci neprijatelj Izraela. Zivi bili pa videli.
 
yoshua
Profesore hvala za prethodni odgovor i trud oko toga pitanja. Nego me zanima slijedeće, da li ste ikada razmišljali o posjeti Vatikanu i da nam iz prve ruke malo posvjedočite o tome što pričate. Dakle čak da odete na primanje kod pape pa da nam prepričate svoj osobni dojam oko toga. Smatram da to nije preteška misija. Pa da iz prve ruke objasnite ovo o čemu se priča. Iskreno smatram da je ponekad priča i fotgrafija daleko od prave i istinske spoznaje kada se nekoga upozna lice u lice. Imate li te afinitete a po vašoj priči i hrabrosti za takvu jednu misiju? Ja mislim da bi to bilo izvaredan pristup za raskrikavanje svega što i sami tumačite. Ajmo malo konkretno. Idem ja sa vama ako vas je strah.Smile
 
Miroljub Petrovic
yoshua - poruka glasi:
Profesore hvala za prethodni odgovor i trud oko toga pitanja. Nego me zanima slijedeće, da li ste ikada razmišljali o posjeti Vatikanu i da nam iz prve ruke malo posvjedočite o tome što pričate. Dakle čak da odete na primanje kod pape pa da nam prepričate svoj osobni dojam oko toga. Smatram da to nije preteška misija. Pa da iz prve ruke objasnite ovo o čemu se priča. Iskreno smatram da je ponekad priča i fotgrafija daleko od prave i istinske spoznaje kada se nekoga upozna lice u lice. Imate li te afinitete a po vašoj priči i hrabrosti za takvu jednu misiju? Ja mislim da bi to bilo izvaredan pristup za raskrikavanje svega što i sami tumačite. Ajmo malo konkretno. Idem ja sa vama ako vas je strah.Smile

Nema svrhe da se to radi.
 
nikola
http://www.youtub...ubs_digest
 
Jozef
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Gost - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Gost - poruka glasi:
Da li mislis Miroljube da ce se sledeci rat povesti na bliskom Istoku ,i sta mislis ko ce protiv koga ratovati,kakav ce otprilike biti raspored snaga?

Pa naravno da ce se rat povesti na Bliskom Istoku, jer sve drzave i narodi su pokoreni od strane Rimske crkve osim Izraela. Dakle, ratovace ceo svet protiv Izraela.
Da, ali mislim da ce Izraelu biti kao brana mozda Amerika i Britanija ,da je moguce da se umesaju mozda neki Jevreji koji su na mocnim pozijama Amerike i Britanije ,ali i da oni silno nastadaju.

Moguce da ce vladari nekih drzava privremeno podrzati Izrael, ali to ce kratko da traje jer nijedna demokratska vlada u svetu ne moze da dobije mandat od svog naroda da brani Izrael i da bude u sukobu sa celim svetom zbog Izraela. Narodi ovoga sveta ne vole Izrael i nikada nece podrzati svoje vlade da budu na strani Izraela. Kao sto je Amerika u pocetku rata na Balkanu podrzavala Srbiju, a posle postala njen najveci neprijatelj, tako ce se isto desiti i sa Izraelom, kada Amerika postane najveci neprijatelj Izraela. Zivi bili pa videli.


Da, ali vidimo na primeru potopa i kasnije sodome i gomore da Bog nije dozvolio da pogine ni jedan pravednik, a ovde ako bude rat na bliskom istoku najverovatnije ce biti korisceno i nuklearno oruzje, zar onda nece stradati i pravedni i nevini?

A drugo pitanje je Biblija govori o kratkoj vladavini antihrista da ce ceo svet biti pokoren, da li to znaci i Izrael?

jer satanisti misle da ako planeta bude njihova da Isus nece doci.

Na predavanjima ste rekli da ce Bog licno da ratuje za izrael jer je to njegovo mesto, i da istrebiti sve okolne narode, i sad ne razumem hoce li ili nece antihrist vladati neko vreme, i hoce li i izrael biti pokoren?

Jos jedno pitanje znamo da se sprema dolazak demona u obliku vanzemaljaca, i znamo da ce Bog takodje praviti svoja cuda, po vasem misljenju to ce biti pre ili posle rata na bliskom istoku?
 
Miroljub Petrovic
Jozef - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Gost - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Gost - poruka glasi:
Da li mislis Miroljube da ce se sledeci rat povesti na bliskom Istoku ,i sta mislis ko ce protiv koga ratovati,kakav ce otprilike biti raspored snaga?

Pa naravno da ce se rat povesti na Bliskom Istoku, jer sve drzave i narodi su pokoreni od strane Rimske crkve osim Izraela. Dakle, ratovace ceo svet protiv Izraela.
Da, ali mislim da ce Izraelu biti kao brana mozda Amerika i Britanija ,da je moguce da se umesaju mozda neki Jevreji koji su na mocnim pozijama Amerike i Britanije ,ali i da oni silno nastadaju.

Moguce da ce vladari nekih drzava privremeno podrzati Izrael, ali to ce kratko da traje jer nijedna demokratska vlada u svetu ne moze da dobije mandat od svog naroda da brani Izrael i da bude u sukobu sa celim svetom zbog Izraela. Narodi ovoga sveta ne vole Izrael i nikada nece podrzati svoje vlade da budu na strani Izraela. Kao sto je Amerika u pocetku rata na Balkanu podrzavala Srbiju, a posle postala njen najveci neprijatelj, tako ce se isto desiti i sa Izraelom, kada Amerika postane najveci neprijatelj Izraela. Zivi bili pa videli.


Da, ali vidimo na primeru potopa i kasnije sodome i gomore da Bog nije dozvolio da pogine ni jedan pravednik, a ovde ako bude rat na bliskom istoku najverovatnije ce biti korisceno i nuklearno oruzje, zar onda nece stradati i pravedni i nevini?

Veliko je pitanje koje će oružje biti korišćeno u ratu na Bliskom Istoku. Teško da će neprijatelji Izraela da napadnu Izrael sa nuklearnim oružjem jer je i Vatikanu, a i arapskim fanaticima, veoma stalo do Jerusalima, kao svetog grada, a nuklearno oružje bi izvalo veliko razaranje koje će oni želeti da izbegnu po svaku cenu. Ne znamo kakav će tačno scenario da se desi, ali vrlo je moguće da će upotrebiti isprobani recept, a to je da uvedu sankcije Izraelu, a onda u drugom koraku da organizuju neku NATO agresiju, kao na Srbiju, ali da udari budu odmereni i ciljani, da bi se sačuvala infrastruktura i Jerusalim.

Ko će stradati u ratu zavisi od mnogo faktora, ali je sigurno da svi nevini koji nastradaju biće ustvari sklonjeni od strašnih stvari koje će se desiti, a koje oni ne bi mogli da podnesu. U svakom slučaju, Bog brine za svakog pojedinca i ništa ne može da se desi izvan Njegove kontrole.

A drugo pitanje je Biblija govori o kratkoj vladavini antihrista da ce ceo svet biti pokoren, da li to znaci i Izrael?

Govorio sam o tome na forumu.

jer satanisti misle da ako planeta bude njihova da Isus nece doci.

Oni će dati sve od sebe da zauzmu Izrael.

Na predavanjima ste rekli da ce Bog licno da ratuje za izrael jer je to njegovo mesto, i da istrebiti sve okolne narode, i sad ne razumem hoce li ili nece antihrist vladati neko vreme, i hoce li i izrael biti pokoren?

Bog će istrebiti sve one koji napadnu Izrael, ali u Bibliji piše da će Izrael pretrpeni određeno razaranje, dakle neće se Bog odmah umešati na brani u potpunosti Izrael, već kad se Jevreji okrenu svom Bogu.

Jos jedno pitanje znamo da se sprema dolazak demona u obliku vanzemaljaca, i znamo da ce Bog takodje praviti svoja cuda, po vasem misljenju to ce biti pre ili posle rata na bliskom istoku?

Biće toga i pre i posle rata.
 
Laki
Istorijski citati o jezuitima

http://www.youtub...ture=g-u-u
Izmenio/la Laki na 31.08.2012 00:08
 
Ranko21
Plan uništenja

http://www.youtub...ature=plcp
 
Gost
U proslosti je Izrael bio napadnut od svojih suseda,koji su nekad isli na njih i ujedinjeni tako nebi bilo cudo da se desi ni ovaj put,a i Bibliji pise da ce Izrael kad se obrati prozdirati narode oko sebe,zakljucujem da ce ti narodi susedni biti neprijateljski nastrojeni prema Izraelu i da ce neki od njih atakovati na Izrael.Mislim da Bog koristi njihove susede i malo dalje istocnije narode kad oce da ih dozove u red.U Bibliji (Isaiji)se pominje da je ASIRIJA prut Bozijeg gneva koji ce poslati na Izrael,moguce je da ce Bog sa tog podnevlja poslati ljude Iracane,Irance tu gde se Asirija nekad prostirala,koja je bila poznata po surovosti,koja je ocrtavala karakter Nevrodov kao sto kaze Mihej.Posle pise da ce biti pripravljen Izraelcima put iz Asirije kao sto je bio i iz Egipta.Ima jos toga puno da se kaze ali ima vremena.Sta ti mislis Miroljube?
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.54 sekundi!