Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
crnitrn
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Dusan d - poruka glasi:
Pogresno si me razumeo.Ja uopste neopravdavam greh, taman posla.I nekonzumiram alkohol,ali mi nije jasno kako sok od grožđa može da stoji dugo a da se ne ukvari,sad to moze jer ima konzervanasa ali kako se to nekad radilo.Mozete to da objasnite bas me interesuje??Iz gornjeg teksta bi svako razumeo isto kao i ja.

Pa u stara vremena su ljudi mnogo vise znali o prirodi i o zivotu u prirodi, kao i prirodne metode konzerviranja. Ljudi sada o tome ne znaju skoro nista. Znaju samo da koriste stetne vestacke konzervanse. Evo, mi pokusavamo da ozivimo sva ta izgubljena znanja o zivotu u prirodi, zdravlju, teologiji itd. Nisam proucavao kako se konzervira sok od grozdja na prirodan nacin. Verovatno ima negde na internetu.


Kao vocar vinogradar po struci a iz kraja koji je poynat po vinu i grozdju moram da odgovorim! Danas postoje par nacina kako da se konyervira vino i svi su ya kratkorocnu upotrebu. 1. Nacin svima je poynat to je uy pomoc hemijskih preparata 2. nacin je pasteriyacija na 70-75 stepeni ili do 100 stepeni ne sme da provri. ili je jednostavno moze da je skuvate pustite da provri ali to vec nije konzervacija.3.Mozete da je stavite u yamrzivac. hemijska jedinjenja koja se koriste su robne marke pod imenom Vinobran i Konzervans kao ya zimnicu znaci. Sve ovo sprecava kvasce da yapocnu alkoholno vrenje. Probali su siru da konzerviraju tako sto bi napunili bure i stavili u hladan podrum ali burici bi eksplodirali od nagomilavanja ugljen dioksida. Ko otkrije kao konzervirati siru bey hemije i bey da se izmeni sastav sire taj je bogat covek iz momenta!
PS duzem cuvanju pomaze pranje grodja i grubo filtriranje odnosno odvajanje taloga.

A da postoji i jos jedan nacin ali on opet menja sastav sire. naima u bure sa sirom se naspe secer tako da velika kolicina secera sprecava pocetak vrenja.
Izmenio/la crnitrn na 05.09.2012 01:14
‎Српско-израелско пријатељство הידידות סרבי ישראלי‎
 
http://www.facebook.com/pages/Srpsko-Izraelsko-Pri
paracelsus
Nakon potopa je receno da je spaseno 8 dusa(sto se odnosi na broj spasenih ljudi), a vi kazete da i zivotinje imaju dusu i da ce o one biti vaskrsnute i ici u raj, ako sam dobro razumio. Ali onda se racunica ne poklapa, kako samo 8 dusa, gdje su tolike zivotinje, zar one nemaju dusu?

Prnadjeno je navodno u mumijama faraona da sui imali aterosklerozu i ostale srcane bolesti. I sad to "naucnike" zbunjuje je rsu milsili da tad ateroskleroze niej bilo, jer su se faraoni tada daelko zdravije hranili, manje zivotinjske hrane, vejrovatno nije bilo duvana, strea itd. i onda sumnju bacaju na zitarice koje su tad dosta koristene? Da li je po vama to uzrok ili nesto drugo, ako je ovo uopste tacno da su pronasli?
 
Miroljub Petrovic
mire - poruka glasi:
Pa naravno da Bog ne dozvoljava opijanje i upotrebu vina u negativne svrhe. Ali mi se cini da je dozvoljeno u medicinske, jer je Pavle rekao Timotiju: ''ne pij vise samo vode vec i po malo vina radi stomaka i cestih tvojih bolesti'' Kako ovo tumacite?

Govorio sam o tome vise puta, ali nisi citao sta sam ovde pisao. Danas kada se kaze "vino" pod tim svi podrazumevaju "alkoholno vino" jer je to postao standard u ovom moralno posrnulom svetu. Tako i kad se kaze da je Bog sest dana stvarao, a sedmog odmorio, svi pod "sedmim danom" podrazumevaju "nedelju", a ne biblijski Shabat. Ako se pogleda biblijski tekst jasno se vidi da vino koje Bog preporucuje u Bibliji, a koje su koristili i neznabosci, bio iscedjeni sok od grozdja. Dakle, grozdje je radjalo u Izraelu tokom vise meseci na onom podneblju i bilo ga je tokom cele godine, a par meseci je moglo da se skladisti u podrumu, tako da je praksa bila da se grozdje direktno cedi u casu (pehar) i da se pije (vidi 1. Mojsijeva 40,11). O tom "vinu" govori Bog u Bibliji. Naravno da je uvek bilo narkomana koji su pravili otrov od plodova koje je Bog stvorio.

Nije grozdje jedina biljka koju su ljudi tokom istorije zloupotrebljavali. Poznati primeri zloupotrebe biljaka su mak i indijska konoplja (od koje se pravi marihuana). Ove dve biljke sadrze najjace poznate supstance za ublazavanje bola, ali zbog njihove zloupotrebe, danas se vrlo retko koriste u medicinske svrhe, a masovono se korisne za unistenje zdravlja ljudi. Tako je i sa grozdjem. Ne koristi se sok od grozdja u zdravstvene svrhe, vec se koristi otrov - pokvaren sok od grozdja - alkoholno vino od kojeg ljudi polude. Naravno, satanisti su smislili pricu kako je otrov dobar u malim kolicinama, i tako su uspeli da ubede naivan narod da se drogira i da legalizuju distribuciju otrova.
 
Gost
1) Zatvarali su slatko vino tako da nije imalo dodira sa vazduhom.

2) Ukuvavali su sok do gustine sirupa.

3) Filtrirali su ga i onemogućavali su mu da vri time što su uklanjali gluten.

4) Držali su ga na hladnom mestu i odvojenom od vazduha dok se gluten ne bi slegao, a zatim su odvajali vino koje je sada bilo zaštićeno od vrenja.

5) Koristili su sumpor da bi neutralisali kvasac ili gluten (ili da bi razorili klice koje dovode do vrenja).
 
mire
Dobro ovo mi je logicno da je to bio sok od grozdja, i on ima lekovita svojstva. Ali jos jedan stih iz biblije mi nije jasan. Kada Isus pretvara vodu u vino.Domacin mu je rekao: ''Svaki covek prvo iznosi dobro vino, a kad se ljudi opiju onda losije, a ti si cuvao dobro vino sve do sad'' Ispada da je Isus pretvorio vodu u alkoholno vino? Ne zagovaram upotrebu vina ni alkohola, niti sam to koristim, da se razumemo, samo me ovo interesuje...
 
peki_90
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
[quote]mire - poruka glasi:
Pa naravno da Bog ne dozvoljava opijanje

ej, pazi sad sad kad te proglase izdajnikom srpstva i stranim plaćenikom :D

msm znaš ono, prave srBske muškarčine lokaju rakiještine čim prestanu da sisaju :)
a tek kad se okupi vaskolika srpčad po žderanlucima (omiljeni sport našeg naroda), recimo u vreme slava ili božića, pa se takmiče čija je prepečenica ljuća :)

sve ovom narodu možeš da ukineš, ali u rakiju, prase i dnevnu dozu kurira (novine) nemoj da mu diraš :D
Izmenio/la peki_90 na 05.09.2012 12:37
 
crnitrn
Gost - poruka glasi:
1) Zatvarali su slatko vino tako da nije imalo dodira sa vazduhom.

2) Ukuvavali su sok do gustine sirupa.

3) Filtrirali su ga i onemogućavali su mu da vri time što su uklanjali gluten.

4) Držali su ga na hladnom mestu i odvojenom od vazduha dok se gluten ne bi slegao, a zatim su odvajali vino koje je sada bilo zaštićeno od vrenja.

5) Koristili su sumpor da bi neutralisali kvasac ili gluten (ili da bi razorili klice koje dovode do vrenja).

Pa ja sam sve to napisao ali ni jedno nije prirodno i bez promena!
‎Српско-израелско пријатељство הידידות סרבי ישראלי‎
 
http://www.facebook.com/pages/Srpsko-Izraelsko-Pri
Miroljub Petrovic
crnitrn - poruka glasi:
Kao vocar vinogradar po struci a iz kraja koji je poynat po vinu i grozdju moram da odgovorim!

Znaci, posto si "vocar i vinogradar po struci" onda "sigurno znas" odgovor na pitanje kojim se bavimo. To je kao da se ovdeukljucio neki lekar konvencionalne medicine, koji je malo citao o prirodnoj medicini, i kaze da kao "lekar po struci" mora da odgovori na nasu raspravu. Dakle, argumente takve vrste - "ja sam strucnjak, time se bavim" ovde ne prihvatamo. Mozes da ponudis cinejnice i argumente, pa cemo da ih razmatramo.

Danas postoje par nacina kako da se konyervira vino i svi su ya kratkorocnu upotrebu.

To je ono sto je tebi poznato. Ovde se bavimo koriscenjem soka od grozdja u Izraelu, dakle u drugacijem podneblju, gde je prosecna temperatura dosta veca, kao i broj suncanih dana.

1. Nacin svima je poynat to je uy pomoc hemijskih preparata 2. nacin je pasteriyacija na 70-75 stepeni ili do 100 stepeni ne sme da provri. ili je jednostavno moze da je skuvate pustite da provri ali to vec nije konzervacija.3.Mozete da je stavite u yamrzivac. hemijska jedinjenja koja se koriste su robne marke pod imenom Vinobran i Konzervans kao ya zimnicu znaci. Sve ovo sprecava kvasce da yapocnu alkoholno vrenje. Probali su siru da konzerviraju tako sto bi napunili bure i stavili u hladan podrum ali burici bi eksplodirali od nagomilavanja ugljen dioksida. Ko otkrije kao konzervirati siru bey hemije i bey da se izmeni sastav sire taj je bogat covek iz momenta!
PS duzem cuvanju pomaze pranje grodja i grubo filtriranje odnosno odvajanje taloga.

A da postoji i jos jedan nacin ali on opet menja sastav sire. naima u bure sa sirom se naspe secer tako da velika kolicina secera sprecava pocetak vrenja.

Sve sto si napisao nema veze sa nasom temom jer se u Bibliji NIGDE ne spominje da se sok od grozdja skladistio u kace. U Bibliji se spominje "jakev", termin koji DANAS znaci "mesto za skladistenje vina", u smislu "vinarija". U Danicicevom prevodu se samo na jednom mestu, i to u 4. Mojsijevoj 18,27 spominje "vino iz kace", ali u originalu to ne pise, nego se kaze "prinos iz kace". Ocigledno se misli na prinos koji je povezan sa grozdjem.

Na drugim mestima u Bibliji se jasno govori o "prinosu od grozdja", a u Danicicevom prevodu se negde kaze "prinos od vina", iako u hebrejskom tekstu jasno stoji "prinos od grozdja". U stara vremena je ocigledno grozdje korisceno u sirovoj formi za pravljenje soka od grozdja kojim se nazdravljalo, a bilo je i onih koji su taj sok pustali da se pokvari pa su ga onda pili da bi poludeli, sto je vremenom postalo praksa i obicaj velikog broja ljudi.

Grozdje je moglo da radja skoro tokom cele godine, a u periodu kad nije radjalo moglo je da se skladisti par meseci u hladnim podrumima, tako da je svezeg grozdja bilo tokom cele godine. Ocigledno da je naziv za podrume gde se skladistilo grozdje kasnije poprimo znacenje mesta gde se skladisti alkoholno vino, jer je vremenom skladistenje alkoholnog vina postalo na zalost opste prihvatljivo.

Cuo sam da su postojale tehnike da se od soka od grozdja napravi neka vrsta sirupa koje se razblazivalo sa vodom, pa se pilo pice bez alkohola, ali to nisam proucavao. Ono sto je sigurno jeste da Bog nigde u Bibliji ne odobrava konzumiranje alkohola, a problem sa koriscenjem grozdja preko cele godine u Izraelu ne postoji.
 
Miroljub Petrovic
mire - poruka glasi:
Dobro ovo mi je logicno da je to bio sok od grozdja, i on ima lekovita svojstva. Ali jos jedan stih iz biblije mi nije jasan. Kada Isus pretvara vodu u vino.Domacin mu je rekao: ''Svaki covek prvo iznosi dobro vino, a kad se ljudi opiju onda losije, a ti si cuvao dobro vino sve do sad'' Ispada da je Isus pretvorio vodu u alkoholno vino? Ne zagovaram upotrebu vina ni alkohola, niti sam to koristim, da se razumemo, samo me ovo interesuje...

Govorio sam o tome. U tekstu se kaze "kada se ljudi NAPIJU vina", a ne "kada se OPIJU" vina. Dakle, tekst govori o tome kada ljudi "popiju dosta vina" pa se "napiju vina", kao kada popiju dosta vode, pa se "napiju vode". Oni se nisu "opili vodom", kao sto ne mozes da se "opijes od grozdjanog soka". Iako treba biti oprezan pa reci da u nekim slucajevima sok u zelucu moze da pokvari i da fermentira. Zato je Bog rekao ljudima, koji su se zavetovali Bogu na posebnu sluzbu, da ne smeju da jedu nista od grozdja, ni plod ni sok, jer grozdje moze lako da se kvari i da se od toga coveku pomuti pamet.

Dakle, i u gornjem tekstu je problem sa prevodom koji je radio covek (Vuk Karadzic) koji nije bio dobro upucen u teologiju nego je pod "vinom" pogresno podrazumevao ono sto ogromna vecina misli da znaci, a sto nije slucaj sa Biblijom.
 
Miroljub Petrovic
peki_90 - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
[quote]mire - poruka glasi:
Pa naravno da Bog ne dozvoljava opijanje

ej, pazi sad sad kad te proglase izdajnikom srpstva i stranim plaćenikom :D

msm znaš ono, prave srBske muškarčine lokaju rakiještine čim prestanu da sisaju :)
a tek kad se okupi vaskolika srpčad po žderanlucima (omiljeni sport našeg naroda), recimo u vreme slava ili božića, pa se takmiče čija je prepečenica ljuća :)

sve ovom narodu možeš da ukineš, ali u rakiju, prase i dnevnu dozu kurira (novine) nemoj da mu diraš :D

Delimicno si u pravu, ali ja se trudim da pruzim informacije onoj manjini koja traza za istinom, a nije im dostupna informacija, a da ce da me optuzuju i proganjaju, pa to odavno rade, ali to je samo ispunjenje biblijskog prorocansta koje kaze: "Svi koji hoce da zive pobozno u Isusu Hristu, bice gonjeni."
 
pekonk
u isaiji od 65,17 do 65,25 kaže se da se stvaraju nova nebesa i nova zemlja, i da će biti mlad ko umre sa 100godina, ali i da će gešnik imati 100godina,i da će vuk i jagnje i lav pasti zajedno travu;

kada je to vrijeme, pošto ga nije bilo, i ako je to vrijeme posle drugog hristovog dolaska kada će onda biti vaskrsenje, pošto će se ipak u navedenom vremenu umirati iako će se živjeti preko 100 godina i biće i grešnika , a ako treba da dođe na ovakvoj zemlji onda ovo vrijeme će trajati još par 100-tina godina.

gledao sam vas na video snimku gdje govorite da bi to trebalo da bude u izraelu.
pročitao sam veći dio foruma nijesam našao dio oko ove teme, pa vas molim za odgovor ako može

 
crnitrn
Ne kazem ni ja da Bog to odobrava, samo govorim da danas ne postoji mogucnost ocuvanja grozdjanog soka bez hemije ni po ateistickim ni po drugim naukama. Mozda je tada bila drugacija klima pa je to bilo lakse izvesti. Hladna prostorija kao sto je podrum moze to samo da uspori ali ne i da zaustave jedino zamrzavanjem sire moze se zaustaviti proces vrenja gledano sa aspekta temperature.
To sta sam po struci nije bitno ali je bitno da sam sa sela i da imam vinograd i podrum i da je ostavljanje sire u mom domacinstvu tradicija a samim tim imam iskustva iz prakse.Zatvorire siru u bilo koju posudu bez vazduha proces vrenja ce poceti ne zavisno da li je to bure ili ne znam sta, alkoholno vrenje je anaerobni proces a produkt su mu alkohol i CO2.Na ovaj nacin prave sampanjac. Ono sto je pozato je to da sav secer iz sire nikad ne provri a sto ga je vise to manje biva preradjen jer kvasci izumru od svog produkta - alkohol ih poubija. Ono sto ja mislim jeste to da je nekada uz drugaciju klimu sa grozdjem koje je imalo znatno vise secera (grozdje voli sunce vise sunca vise secera, i danas izrael je jako pogodan za grozdje zbog sunca i klime) i sira koja je skladistena u podrume, kvascima odlagalo pocetak vrenja. Takodje je poznato da kada su jeseni hladne i bude kasna berba grozdja, cesto se desavalo da sira nece da zapocne vrenje ili prekine vrenje pre vremena. Kvasci se nalaze na pokozici ploda tako da pranjem se spiraju a to se upravo desava kada su hladne i kisne jeseni. Tako grozdje sa smanjenim brojem kvasaca hladnom vremenu i hladnom podrumu teze zapocinje vrenje.
Ako neko otkrije kao skladistiti siru do proleca bez hemije neka mi javi bicu mu zahvalan to neba!

http://www.prohib...lwine.html
Izmenio/la crnitrn na 05.09.2012 15:47
‎Српско-израелско пријатељство הידידות סרבי ישראלי‎
 
http://www.facebook.com/pages/Srpsko-Izraelsko-Pri
Johnny Morgan
http://video.vase...%BA%D0%B8/
 
vistina
mozda nije u redu da postavljam link na makedoskom, ako smetate da nije obrisite i una[red se izvinjavam, ali nisam mogla da verujem da imamo praznik u pravoslavlju ,, papa Rimski'' i bas na taj dan se desile cuda u crkvi

http://preminport.../9962/136/
 
milutinn
Postovani

Hteo bih da odnesem jenom coveku u Srbiji poklon iz Australije koji se zove Didgeridoo (Диџериду) ali sumnam da je to dobra ideja. Dali je ta suplja drvena sprava koristena za prizivanje demona?
http://www.youtub...EgXAu30yuY

Dali to da odnesem na poklon ili nesto drugo da izaberem?
Izmenio/la milutinn na 05.09.2012 16:14
 
Dusan d
Da li ti je poznato,da li danas u Izraelu koriste samo Tiroš(sok od grožđa) ili samo Jain(alkoholno vino)?
 
Miroljub Petrovic
pekonk - poruka glasi:
u isaiji od 65,17 do 65,25 kaže se da se stvaraju nova nebesa i nova zemlja, i da će biti mlad ko umre sa 100godina, ali i da će gešnik imati 100godina,i da će vuk i jagnje i lav pasti zajedno travu;

kada je to vrijeme, pošto ga nije bilo, i ako je to vrijeme posle drugog hristovog dolaska kada će onda biti vaskrsenje, pošto će se ipak u navedenom vremenu umirati iako će se živjeti preko 100 godina i biće i grešnika , a ako treba da dođe na ovakvoj zemlji onda ovo vrijeme će trajati još par 100-tina godina.

gledao sam vas na video snimku gdje govorite da bi to trebalo da bude u izraelu.
pročitao sam veći dio foruma nijesam našao dio oko ove teme, pa vas molim za odgovor ako može


Govorio sam o tome. To je period kada se Izrael obrati svom Bogu pre drugog Hristovog dolaska.
 
Miroljub Petrovic
crnitrn - poruka glasi:
Ne kazem ni ja da Bog to odobrava, samo govorim da danas ne postoji mogucnost ocuvanja grozdjanog soka bez hemije ni po ateistickim ni po drugim naukama.

To sto ti ne znas, ne znaci da ne postoji. Ispada kao da posedujes sveznanje i onda kazes donosis definitivne odgovore.

Mozda je tada bila drugacija klima pa je to bilo lakse izvesti. Hladna prostorija kao sto je podrum moze to samo da uspori ali ne i da zaustave jedino zamrzavanjem sire moze se zaustaviti proces vrenja gledano sa aspekta temperature.
To sta sam po struci nije bitno ali je bitno da sam sa sela i da imam vinograd i podrum i da je ostavljanje sire u mom domacinstvu tradicija a samim tim imam iskustva iz prakse.Zatvorire siru u bilo koju posudu bez vazduha proces vrenja ce poceti ne zavisno da li je to bure ili ne znam sta, alkoholno vrenje je anaerobni proces a produkt su mu alkohol i CO2.Na ovaj nacin prave sampanjac. Ono sto je pozato je to da sav secer iz sire nikad ne provri a sto ga je vise to manje biva preradjen jer kvasci izumru od svog produkta - alkohol ih poubija. Ono sto ja mislim jeste to da je nekada uz drugaciju klimu sa grozdjem koje je imalo znatno vise secera (grozdje voli sunce vise sunca vise secera, i danas izrael je jako pogodan za grozdje zbog sunca i klime) i sira koja je skladistena u podrume, kvascima odlagalo pocetak vrenja. Takodje je poznato da kada su jeseni hladne i bude kasna berba grozdja, cesto se desavalo da sira nece da zapocne vrenje ili prekine vrenje pre vremena. Kvasci se nalaze na pokozici ploda tako da pranjem se spiraju a to se upravo desava kada su hladne i kisne jeseni. Tako grozdje sa smanjenim brojem kvasaca hladnom vremenu i hladnom podrumu teze zapocinje vrenje.
Ako neko otkrije kao skladistiti siru do proleca bez hemije neka mi javi bicu mu zahvalan to neba!

http://www.prohib...lwine.html

Prosle godine sam bio kod coveka u podnozju Avale koji ima eko farmu i prodaje sok od jabuke. U pitanju je cedjeni sok od jabuke koji pakuje u savitljive plasticne kanistere od 5 litara koji su hermeticki zatvoreni. Slavina iz koje izlazi sok ne dozvoljava da vazduh ulazi u kanister prilikom isticanja soka. Dakle, u kanisteru je samo sok, nema vazduha. Moj prijatelj je kupovao taj sok, a ja sam bio sa njim. Pricao sam sa proizvodjacem i on mi kaze da sok tako spakovan ne moze da se pokvari i moze dugo da stoji. Pitao sam ga da li moze tako da se pakuje i drugi cedjeni sok, on kaze da moze svaki sok.

Ja to nisam probao, ali istrazicu to pitanje pa cu da javim.
 
Miroljub Petrovic
milutinn - poruka glasi:
Postovani

Hteo bih da odnesem jenom coveku u Srbiji poklon iz Australije koji se zove Didgeridoo (Диџериду) ali sumnam da je to dobra ideja. Dali je ta suplja drvena sprava koristena za prizivanje demona?
http://www.youtub...EgXAu30yuY

Dali to da odnesem na poklon ili nesto drugo da izaberem?

Pravi demonski izum. Izaberi nesto pametnije.
 
Miroljub Petrovic
Dusan d - poruka glasi:
Da li ti je poznato,da li danas u Izraelu koriste samo Tiroš(sok od grožđa) ili samo Jain(alkoholno vino)?

U prodavnicama ima da se kupi i jedno i drugo.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.56 sekundi!