Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Novi Covjek - poruka glasi:

Hvala na opsirnom tumacenju geopolitickih odnosa vlasti u Rusiji, Izraelu i Arapskom svijetu.

Misljenja ste da su Vladimir Putin i vrhovna vlast u Rusiji u sluzbi Pape i Vatikanskih jezuita.
Oni su glavni neprijatelji Izraelu i jevrejima, Americi i njenoj masoneriji i Muslimanima sunitima.
Srbiji i srpskom narodu su lazni prijatelji i zapravo nam zele zlo i unistenje,

Ne zele nam zlo i unistenje, nego da budemo na strani na kojoj su i oni, jer misle da je to dobra strana, ili mozda misle da je najmanje lose.

isto kao sto se lazno prestavljaju Jevrejima, otvarajuci im istorijski muzej, a zapravo glavni su finansijeri jevreskih neprijatelja i cilj im je unistenje Izraela.

Jezuiti su glavni finansijeri, ali na vojnom polju ruska drzava je glavni snabdevac oruzja neprijatelja Izraela i politicki ih podrzava. Treba se znati da je istorija antisemitizma u Rusiji vrlo duga.

Kazete da je Putin sa svojom vlascu i uz pomoc vrha Ruske pravoslavne crkve glavni razbijac ruske drzavnosti i da im je cilj da se unisti ruski narod.

Gde sam to rekao? Cinjenica je da unistavaju ruski narod, ali oni misle da rade dobru stvar, dakle ne zele da uniste svoj narod, iako to rade.

Molim Vas za tumacenje uloge Gorbacova i Jelcina, koji su raskomadali Rusiju i ruski narod doveli na korak do unistenja, ciji su oni bili igraci i koje imao interes za unistenje Rusije ?
Kakav su odnos tada imali prema Ruskoj drzavi i narodu, Amerika i njeni vladajuci masoni i Izraelska cionisticko masonska vlast ?

Gorbacov je ocigledno bio jezuitski igrac, koji je sa papom pravio mirovne ugovore, i kada je masonska strana htela vojno da ga smeni, skocio je Jeljcin i sprecio pobunu, tako da je Rusija ostala pod kontrolom jezuita.

Kako su se ophodile prema Srbiji i srpskom narodu, u toku stradanja u poslednjim ratovima, vlasti u Americi i Izraelu ?

Vlast u Americi je u pocetku poslednjeg rata podrzavala Milosevica, ali je posle velikog pritiska Vatikana, Amerika se okrenula protiv Srbije. Imas o tome detaljno u knjizi bivseg americkog Ambasadora u Vatikanu u periodu 1987-1991:
http://www.cps.or..._prica.pdf

Izraleski lobi je spasio Srbiju od potpunog kraha i NATO okupacije, i to otvoreno govore visoki vojni funkcioneri Republike Srpske. Da nije bilo izraelskog lobija, ne bi bilo Republike Srpske.
http://www.youtub...hJ0zmJGlps

Na koju politicku i duhovnu organizaciju u Izraelu moze racunati srpski narod, kao na prijateljsku koja ce nam konkretno pomoci ?

Za sada nijednu, ali kada uskoro Amerika potpuno ostavi Izrael na cedilu, izraelski drzani vrh ce traziti saveznike u svetu (oni i sad traze).

Koju politicku i duhovnu organizaciju vidite u Rusiji kao spasonosnu po ruski narod, i koja ujedno moze konkretno pomoci srpskom narodu ?

Nema takve organizacije, postoje samo retke male patriotske organizacije, kao sto su u Srbiji "Nasi", "Obraz" itd.

Najveca mudrost je prepoznati prijatelje i neprijatelje, i imati sposobnost uvjek ih razlikovati. Vi izvanredno tumacite prijateljstvo Boga prema ljudima i neprijateljstvo satane, uceci ljude da sami razaznaju dobro i zlo. Molim Vas da objasnite i ovozemaljsko, tj. geopoliticko vidjenje prije svega iz ugla srpskog naroda cijem korpusu pripadamo.

Ako zelimo da budemo na strani Boga i spasenja, mozemo samo da budemo na Bozjoj strani, a u svetu mozemo da se svrstavamo na stranu onih koji su najblizi Bogu. To su svakako Jevreji, koliko god da su moralno posrnuli, kao i mi. I pored toga, oni su daleko, daleko iznad svih drugih naroda po svim karakteristima, i najblizi su Bogu, bez obzira sto im se sprema novo stradanje kojim ce biti dovedeni u red. Ali za njih ima nade. Mislim da Srbija nema drugog saveznika osim Izraela. Rusija je pod velikim uticajem jezuita i jedino neko obracenje Srbije bi moglo da pomogne Rusiji. Mislim da je Srbija mnogo vise potrebnija Rusiji, nego ovakva Rusija Srbiji.

Mnogi su nas Rusi zaduzili svojim pozrtvovanjem i stradanjem kao saborci od Krajine, preko Bosne i Hercegovine do Kosova, a posebno na ljutim Kosarama iduci i stradajuci gdje ni sami srbi nisu smjeli. Zaduzili su i nase oceve, djedove i sve pretke koji bi tesko pretekli bez ruske bratske pomoci.

To su retki pojedinci, minorna manjina. Rusi kao narod nas vole, ali nemaju nikakav uticaj na ono sto radi ruski drzavni vrh.

Ruski Car, Nikolaj Sveti, zbog spasavanja Srba od istrebljenja je zrtvovao i Rusku Carevinu, zivote cjele svoje porodice pa i sopstveni, da bi potom komunisti, masoni, medju kojima je bilo mnogo fizickih jevreja, nemilosrdno poubijali preko 20 miliona Rusa u Sovjetskom Savezu.
Bez pomoci bratskog Ruskog naroda, vjerovatno bi nas danas bilo kolko i Luzickih Srba u Njemackoj, a to su malo bolje od nas postovali nasi ocevi, djedovi a i svi preci koji su jedva pretekli, a nisu utekli.

To nije tacno. Rusija jeste pomagala Srbiju tokom istorije, ali kad je bilo najvaznije zabijala je noz u ledja, kao na Berlinskog kongresu, kada je na srpskoj teritoriji stvorena drzava Albanija i kada je BiH bacena u kandze rimskoj crkvi (Austro-ugarskoj). Uticaj Rusije je tada bio tako veliki da su mogli mnogo da urade za Srbiju, ali nisu. Isto je bilo i za vreme prethodnog rata kada je ruska drzava pljuvala preko medija Srbiju i svrstala se na stranu nasih neprijatelja, predvodjeni Kozirjevim i Jeljcinom (koji je odlikova Tudjmana navisim ruskim ordenom za borbu protiv fasizma). Isto to danas radi i Putin koji odlikuje Stipu Mesica najvisim ruskim ordenom, kao i vodece jezuite, kao spanskog kralja Huana Karlosa, a Srbiji salje po neki kamion hrane i odece, kao da Srbi nemaju da jedu i da se oblace. Sto ne posalje oruzje kao sto salje Asadu u Siriji? To je prica za naivne, kas kao i jevrejski muzej u Moskvi. Putin je veliki prijatelj sa Tadicem i Djukanovicem.
 
NAPOLEON
U vezi nasledovanja moram da primetim da je Jov jednako ostavio muskoj i zenskoj deci, pa me zanima dali je pogresio ili je postojao razlog za to. Jos da priupitam sta je sa mirazom, nisam primetio da ga Biblija regulise?
 
Miroljub Petrovic
NAPOLEON - poruka glasi:

U vezi nasledovanja moram da primetim da je Jov jednako ostavio muskoj i zenskoj deci, pa me zanima dali je pogresio ili je postojao razlog za to.

Sta je ostavio? Zemlju? Otac veoma ulaze u cerke. Cerke kada se udaju sa sobom vode svoje sluskinje, kao i sve ono sto su pripremale za udaju - garderobu, namestaj, novac, itd, itd.

Jos da priupitam sta je sa mirazom, nisam primetio da ga Biblija regulise?

Postoji muski i zenski miraz. Zenski je ono sto devojka unosi u brak, a sto je pripremala dok je bila devojka, a muski je ono sto mladic casti tasta (oca devojke i njegovu porodicu). Neki su to zloupoterbljavali pa su prodavali cerke, a oni pametni su i na taj nacin mogli da vide koliko je mladic ozbiljan.

Zamisli da dodje neki znameniti mladić da prosi devojku iz neke junacke ili vojvodske kuce. Zamisli da odeš da prosiš ćerku Nikca od Rovina ili Novaka Ramova. Mladić može da ima sva blaga ovoga sveta, i svu mudrost i znanje, ali ako nema dobru ženu sve mu je džabe, jer neće imati dobru decu, a to je najveće blago. Može svaka žena da mu rodi decu, ali ne može svaka da ih vaspita da budu dobri ljudi. I zato se u Bibliji kaže da "dobra žena vredi više nego biser".

I sad ti odeš kod Nikca od Rovina da mu prosiš ćerku. Drugim rečima, tražiš da ti on da najveće blago na svetu koje je on, uz Božju pomoć, stvorio. Ti ne možeš svim novcem da platiš to blago, jer se novcem to ne može platiti. Najviše što možeš jeste da mu se zahvališ do neba i da ga simbolički nečim častiš. Koliko god novca da mu daš, to je simbolično u odnosu na ono što si dobio (dobru ženu).

Naravno, kod znamenitih ljudi novac nije faktor kojim se odredjuje kome ce se dati cerka za zenu. Iako neki minimalni novac pokazuje koliko je neko domacin.
 
Novi Covjek
Bojim se da ovo vise nece niko i nikad uraditi za Srpski narod, ne postujemo ni ovakvu zrtvu za nas, postajemo izrodi i nezahvalna "pasja vjera."

Ali, Bog gleda, pa nek sudi i ljudima i Svetiteljima !

Свети владика Николај о Цару Николају II

Савест наша нас приморава да плачемо, када Руси плачу, и да се радујемо, када се Руси радују. Велики је дуг наш пред Русијом.
Може човек бити дужан човеку, може и народ – народу.
Али дуг, којим је Русија обавезала србски народ 1914 године, тако је огроман, да њега не могу вратити ни векови ни покољења.
То је дуг љубави, која свезаних очију иде у смрт, спасавајући свог ближњег.
Нема веће љубави, него да ко положи душу своју за другове своје – то су речи Христа.
Руски Цар и руски народ, неприпремљени ступивши у рат за одбрану Србије, нису могли не знати, да иду у смрт.
Али љубав Руса према браћи својој није одступила пред опасношћу и није се уплашила смрти.

Смемо ли ми икада заборавити, да је Руски Цар са децом својом и милионима браће своје пошао у смрт за правду српског народа?
Смемо ли прећутати пред Небом и земљом, да је наша слобода и државност коштала Русију више него нас?
Морал светског рата, нејасан, сумњив и са разних страна оспораван, испољава се у руској жртви за Србе у јеванђељској јасности, несумњивости и неоспоривости.
А мотив самоодрицања, неземно морални осећај при жртвовању за другог – није ли то прилепљење к Царству Небесном?

Руси су у наше дане поновили Косовску драму.
Да се Цар Николај прилепио к царству земном, царству егоистичних мотива и ситних рачуница, он би, највероватније, и данас седео на свом Престолу у Петрограду.
Али он се прилепио к Царству Небесном, к Царству небесних жртава и јевангељског морала; због тога се лишио главе и он сам и његова чада, и милиони сабраће његове.
Још један Лазар и још једно Косово!
Та нова Косовска епопеја открива ново морално богатство словена.
Ако је неко на свету способан и дужан то да разуме, то Срби могу, и обавезни су да разуму.

Блажени ви, плачући у те дане са Русијом, јер ћете се са њом утешити!
Блажени ви, тугујући сада са Русијом, јер ћете се са њом ускоро и радовати.

15 / 28 јула 1932 године, Београд

1.bp.blogspot.com/-CleNWn6TO74/T7eFDr_yLOI/AAAAAAAACf8/ygIt6eljBlo/s1600/30ab7f8c1423.jpg

[img]http://srbin.info/wp-content/uploads/2012/09/Objava-rata-Rusije-NemackojL.jpg[/img] is not a valid Image.

Руски цар Николај II објављује рат Немачкој и Аустро-угарској јер су напали Србију

Највиши манифест
Божијом милошћу Ми, НИКОЛАЈ ДРУГИ,
Император и Самодржац Сверуски,
Цар Пољски, Велики Кнез Фински
и друго, и друго, и друго.

Објављујем свим верним Нашим поданицима:

Следећи историјским својим заветима, Русија, један (народ) по вери и крви са словенским народима, никада није посматрала на њихову судбину незаинтересовано. Са пуним једнодушјем и посебном снагом пробудила су се братска осећања руског народа према словенима последњих дана, када је Аустро-Угарска објавила Србији очигледно неприхватљиве захтеве за Државу. Презревши уступљиви и мирољубиви одговор Србске владе, одбацивши добронамерно посредовање Русије, Аустрија је журно кренула у оружани напад, почевши бомбардовање незаштићеног Београда.

Прунуђени услед насталих услова да донесемо неопходне мере предострожности, Ми смо наредили да се доведу армија и флота у ратно стање, али, стрепећи за крв и имање Наших поданика, улагали смо све напоре ка мирном исходу започетих преговора. Услед дружествених односа, савезница Аустрије Немачка, упркос Нашим надама на вековно добро суседство и не верујући Нашим уверавањима, да донете мере никако немају према њој непријатељске циљеве, почела је тражити хитно њихово укидање, и добивши отказ у том требовању, изненадно је објавила Русији рат.

Сада предстоји већ не заступати се за неправедно окривљену родну Нама земљу, већ оградити част, достојанство, целовитост Русије и њен положај међу Великим Државама.

Ми непоколебиво верујемо, да ће у заштиту Руске земље дружно и самопожртвовано устати сви верни Наши поданици.

У грозни час искушења нека буду заборављене унутарње распре. Да се укрепи још тешње јединство Цара са Његовим народом, и да одбије Русија, подигавши се као један човек, дрзки напад врага.

Ево, са дубоком вером у исправност Нашег дела и смиреном надом на Свемогући Промисао, Ми молитвено призивамо на Свету Русију и храбру војску Нашу – Божији благослов.

Дано у Санкт-Петербургу, у двадесети дан јула, у лето од Рождества Христовог хиљаду деветсо четрнаесто, а Царствовања Нашег двадесето.

На оригиналу Сопственом Императорског Величанства руком подписано: „Николај“.

http://pravoslavn...05/ii.html

http://www.youtub...I31CNYOSW0
Izmenio/la Novi Covjek na 11.11.2012 20:26
U slavu Boga i na dobro Ljudi
 
Pedja_Sombor
Opet ja, profesore.
Spomenuli ste organizaciju "NASI" i "OBRAZ" kad pozitivne stvari. I ja mislim da je tako ali su prozvani huliganima. Bio bih zahvalan ako moze par reci o tome. I molim vas jos par reci o nasem prestolonasledniku i vezama Karadjordjevica sa masonima.
Izvinjavam se ako sam naporan i ako je tema vec bila. Hvala Smile
 
Miroljub Petrovic
Novi Covjek - poruka glasi:

Bojim se da ovo vise nece niko i nikad uraditi za Srpski narod, ne postujemo ni ovakvu zrtvu za nas, postajemo izrodi i nezahvalna "pasja vjera."

Ali, Bog gleda, pa nek sudi i ljudima i Svetiteljima !...

Pozdravljam, samo to je nekada bilo, a danas? Ne mogu ja da pomazem mome bratu, a onda moj cukununuk da pomaze neprijatelje moje brace, i da se poziva na mene i na moje junastvo, da bi od sebe pravio junaka. On takodje treba da se dokazuje kao junak i ima veliku obavezu jer je moj potomak.
 
Miroljub Petrovic
Pedja_Sombor - poruka glasi:

Opet ja, profesore.
Spomenuli ste organizaciju "NASI" i "OBRAZ" kad pozitivne stvari. I ja mislim da je tako ali su prozvani huliganima. Bio bih zahvalan ako moze par reci o tome.

Momci nisu savrseni, kao sto danas nema savrsenih, ali sigurno je da predstavljaju svetlost i nadu u danasnjoj Srbiji. A to sto ih neprijatelj vredja i proziva, pa to je kompliment za njih.

I molim vas jos par reci o nasem prestolonasledniku i vezama Karadjordjevica sa masonima.

Govorio sam o tome vise puta, pogledaj prethodne postove.
 
el azar
Miroljube, molim za jedno objasnjenje.
Naime, u Jevandjelju se govori da je "Tajna vecera" bila na Pashalni cetvrtak. To znaci da je Pashalni takodje bio i petak. Jevandjelja tvrde da je Isus razapet u petak. Da li je tacno da je cela ta sedmica u kojoj je Isus razapet bila Pashalna?
 
Miroljub Petrovic
el azar - poruka glasi:

Miroljube, molim za jedno objasnjenje.
Naime, u Jevandjelju se govori da je "Tajna vecera" bila na Pashalni cetvrtak. To znaci da je Pashalni takodje bio i petak. Jevandjelja tvrde da je Isus razapet u petak. Da li je tacno da je cela ta sedmica u kojoj je Isus razapet bila Pashalna?

Pasha je bila samo u cetvrtak uvece, i tada je poceo Praznik beskvasnih hlebova koji traje sedam dana. Cesto se u narodu kaze "pocinje Pasha", a misli se na Praznik beskvasnih hlebova, i suprotno.
 
Dino
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Dino - poruka glasi:

Miroljube, koji način mi je najbolji da odem u Izrael? Mislim što se financija tiče. Preko neke agencije ili?

Ako hoces da udes turisticki, najbolje je da ides sam, a ne preko agencije. Mogu da ti posaljem plan obilaska i smestaja, i da prodjes najjeftinije, a da vidis sve sto treba da se vidi.


Da, i mislio sam turistički otić i da ostanem onoliko koliko je potrebno da posjetim sve bitne lokacije. Dugo vrimena već iman želju otići u Izrael i non-stop razmišljam o tome, pogotovo u posljednje vrijeme, pa reko da se raspitam prvo...
Evo moj mail pa mi pošaljite spomenuti plan:
"Ako netko hoće da se hvali, neka se hvali time što Mene poznaje."
 
Miroljub Petrovic
Dino - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Dino - poruka glasi:

Miroljube, koji način mi je najbolji da odem u Izrael? Mislim što se financija tiče. Preko neke agencije ili?

Ako hoces da udes turisticki, najbolje je da ides sam, a ne preko agencije. Mogu da ti posaljem plan obilaska i smestaja, i da prodjes najjeftinije, a da vidis sve sto treba da se vidi.


Da, i mislio sam turistički otić i da ostanem onoliko koliko je potrebno da posjetim sve bitne lokacije. Dugo vrimena već iman želju otići u Izrael i non-stop razmišljam o tome, pogotovo u posljednje vrijeme, pa reko da se raspitam prvo...
Evo moj mail pa mi pošaljite spomenuti plan:

Postavicu uskoro ovde na forumu program obilaska Izraela.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 11.11.2012 23:50
 
el azar
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

el azar - poruka glasi:

Miroljube, molim za jedno objasnjenje.
Naime, u Jevandjelju se govori da je "Tajna vecera" bila na Pashalni cetvrtak. To znaci da je Pashalni takodje bio i petak. Jevandjelja tvrde da je Isus razapet u petak. Da li je tacno da je cela ta sedmica u kojoj je Isus razapet bila Pashalna?

Pasha je bila samo u cetvrtak uvece, i tada je poceo Praznik beskvasnih hlebova koji traje sedam dana. Cesto se u narodu kaze "pocinje Pasha", a misli se na Praznik beskvasnih hlebova, i suprotno.


Da, i meni se tu nesto ne slaze. Pronasao sam da Pasha pocinje sa pocetkom punog meseca. Da li je to uvek tako? Da li je pocetak punog meseca uslov za pocetak Pashe, ili i tu ima nekog odstupanja?
 
xxx
Molio bih ako netko zna nekoga tko prodaje sadnice starih sorti voćaka u Hrvatskoj neka mi javi na PP.

Hvala.
"Mudrost daje mudrome više moći, nego što je imaju u gradu desetorica samosilnika. "
 
Milan Macura
http://www.bigrad...-kacavende
Molio bih za komentar
 
Lukasrb
Cao Miroljube. Jos jedno pitanje molim vas ako mogu da postavim. Ovde kuci voda mi je puna kamenca, u sustini nepijemo je mnogo ali me interesuje dali je zdravo piti vodu sa samencom i dali naprimer steti bubrege ili moze doci do nekih drugih komplikacija.
Sve bajbolje
 
Miroljub Petrovic
el azar - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:

el azar - poruka glasi:

Miroljube, molim za jedno objasnjenje.
Naime, u Jevandjelju se govori da je "Tajna vecera" bila na Pashalni cetvrtak. To znaci da je Pashalni takodje bio i petak. Jevandjelja tvrde da je Isus razapet u petak. Da li je tacno da je cela ta sedmica u kojoj je Isus razapet bila Pashalna?

Pasha je bila samo u cetvrtak uvece, i tada je poceo Praznik beskvasnih hlebova koji traje sedam dana. Cesto se u narodu kaze "pocinje Pasha", a misli se na Praznik beskvasnih hlebova, i suprotno.


Da, i meni se tu nesto ne slaze. Pronasao sam da Pasha pocinje sa pocetkom punog meseca. Da li je to uvek tako? Da li je pocetak punog meseca uslov za pocetak Pashe, ili i tu ima nekog odstupanja?

Ocigledno da ne razumes biblijski kalendar. Po biblijskom kalendaru mesec pocinje sa pojavom mladog meseca i traje do sledeceg mladog meseca, dakle 29 ili 30 dana. Posto Pasha pada 14. dana u mesecu (prvog meseca) onda je logicno da ce da bude u vreme punog meseca. Prouci knjige "Jevrejski kalendar" (prvi deo knjige) i "Tajne Biblije" odeljak "Bozji praznici":

http://www.cps.or...lendar.pdf

http://www.cps.or...iblije.zip
 
Miroljub Petrovic

Poznato je kako "Blic" laze i fabrikuje informacije. Cinjenica je da u SPC ima nemorala, i medju vladikama i medju popovima, ali ja ne verujem Blicu ni kada govori o temperaturi u gradu, a kamoli necem ozbiljnijem. Sve je moguce kada su popovi u pitanju, to je cinjenica, ali pre bih verovao Kacavendi nego Blicu. Videcemo sta ce reci Kacavenda.
 
Miroljub Petrovic
Lukasrb - poruka glasi:

Cao Miroljube. Jos jedno pitanje molim vas ako mogu da postavim. Ovde kuci voda mi je puna kamenca, u sustini nepijemo je mnogo ali me interesuje dali je zdravo piti vodu sa samencom i dali naprimer steti bubrege ili moze doci do nekih drugih komplikacija.
Sve bajbolje

Naravno da takva vode moze da bude problematicna za zdravlje. Treba onda da kupujes vodu ili da donosis za izvora.
 
el azar
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

el azar - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:

el azar - poruka glasi:

Miroljube, molim za jedno objasnjenje.
Naime, u Jevandjelju se govori da je "Tajna vecera" bila na Pashalni cetvrtak. To znaci da je Pashalni takodje bio i petak. Jevandjelja tvrde da je Isus razapet u petak. Da li je tacno da je cela ta sedmica u kojoj je Isus razapet bila Pashalna?

Pasha je bila samo u cetvrtak uvece, i tada je poceo Praznik beskvasnih hlebova koji traje sedam dana. Cesto se u narodu kaze "pocinje Pasha", a misli se na Praznik beskvasnih hlebova, i suprotno.


Da, i meni se tu nesto ne slaze. Pronasao sam da Pasha pocinje sa pocetkom punog meseca. Da li je to uvek tako? Da li je pocetak punog meseca uslov za pocetak Pashe, ili i tu ima nekog odstupanja?

Ocigledno da ne razumes biblijski kalendar. Po biblijskom kalendaru mesec pocinje sa pojavom mladog meseca i traje do sledeceg mladog meseca, dakle 29 ili 30 dana. Posto Pasha pada 14. dana u mesecu (prvog meseca) onda je logicno da ce da bude u vreme punog meseca. Prouci knjige "Jevrejski kalendar" (prvi deo knjige) i "Tajne Biblije" odeljak "Bozji praznici":

http://www.cps.or...lendar.pdf

http://www.cps.or...iblije.zip


Hvala na ovim linkovima. Proucio sam kako funkcionise kalendar. Sad mi je jasno. Ali meni je nesto drugo zapalo za oko.
Ako je tacno da da Pasha pada u vreme punog meseca, a Isus je razapet u petak koji je bio odmah iza Pashalnog cetvrtka, onda se u Jevandjeljima pojavljuje jedna nelogicnost. Jevandjelje kaze da se na dan kada je Isus razapet desilo pomracenje Sunca. Spustila se tama, dan je postao kao noc, itd, itd. Ko se bar malo razume u astronomiju zna da pomracenje Sunca ne moze da se desi za vreme punog meseca. Tako nesto je nemoguce. U najboljem slucaju razlika izmedju ova dva dogadja (punog meseca i pomracenja sunca) bi iznosila oko 20-ak dana.
O cemu se ovde radi? Da li je u pitanju neka greska?
Izmenio/la el azar na 12.11.2012 11:21
 
Miroljub Petrovic
el azar - poruka glasi:
Hvala na ovim linkovima. Proucio sam kako funkcionise kalendar. Sad mi je jasno. Ali meni je nesto drugo zapalo za oko.
Ako je tacno da da Pasha pada u vreme punog meseca, a Isus je razapet u petak koji je bio odmah iza Pashalnog cetvrtka, onda se u Jevandjeljima pojavljuje jedna nelogicnost. Jevandjelje kaze da se na dan kada je Isus razapet desilo pomracenje Sunca. Spustila se tama, dan je postao kao noc, itd, itd. Ko se bar malo razume u astronomiju zna da pomracenje Sunca ne moze da se desi za vreme punog meseca. Tako nesto je nemoguce. U najboljem slucaju razlika izmedju ova dva dogadja (punog meseca i pomracenja sunca) bi iznosila oko 20-ak dana.
O cemu se ovde radi? Da li je u pitanju neka greska?

Aha, znaci ne moze da se desi pomracenje u vreme punog meseca? Dakle, ne moze Bog da izazove pomracenje u vreme punog meseca? Slaba ti je ta tvoja astronomija bez Boga. Istorijski ne-biblijski izvestaju kazu da se u vreme Hristovog raspeca desilo veliko pomracenje u celoj rimskoj imperiji. Imas o tome u knjizi na donjem linku:

http://www.cps.or...zlocin.pdf

U pitanju je bio natprirodni dogadjaj, o tome i Biblija govori.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 1.19 sekundi!