Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
grigorije
Biblija je pisana najpre za nepismene jevrejske pastire i biblijska poruka je maksimalno jednostavna i laka za razumevanje. Kada Bog kaze "dan", onda je to "dan". Pod "danom" se u uzem smislu podrazumeva obdanica, ili svetli dao dana koji traje u Izraelu oko 12 sati, pa Isus kaze: "Nije li 12 sati u danu" (Jovan 11,9). U sirem smislu dan traje 24 sata. Jedna od zapovesti kaze da treba da radimo sest dana, a sedmog dana da odmaramo, jer je Bog sve stvorio za sest dana, a sedmog odmorio. Ako dan nije 24 sata, onda ova zapovest nema smisla.
A kako se tacno prevodi rec jom posto teisticki evolucionisti ga prevode kao period koji bi mogao da traje i milione godina? Takodje njihov argument je da posto je sunce stvoreno 4 dana da ova prva tri dana ne mogu da se tumace kao 24h
 
Rale
Pozrav Miroljube.
Imam pitanje u vezi snova. ja gotovo nikad ne sanjam a vidim da većina ljudi ima svakodnevno snove. O čemu je riječ?
Ako je bilo reči o ovome molim vas da postavite broj stranice foruma, jer se ne mogu snaći sa opcijom "traži".
 
_Ivan_
evo kako Izraelci rade marketing:

Putopisni serijal o Izraelu na RTV od 2. decembra!

U maju je tročlana ekipa Radio-televizije Vojvodine, na poziv izraelskog Ministrastva turizma, snimla putopisni serijal o Izraelu. Serijal čini šest polusatnih epizoda koje će biti emitovane nedeljom u 12.35 na prvom programu RTV, u vreme najvećih hrišćanskih praznika od 2. decembra do 6. januara. Autor serijala "Centar sveta" je Kamenko Milenković.
Љуби Господа Бога свога свим срцем својим и свом душом својом и свим умом својим и свом снагом својом.
Љуби ближњега свога као самога себе.
 
jedan_sa_sela
http://www.youtub...b-JGBk4dWU
 
Ranko21
Rale - poruka glasi:

Pozrav Miroljube.
Imam pitanje u vezi snova. ja gotovo nikad ne sanjam a vidim da većina ljudi ima svakodnevno snove. O čemu je riječ?
Ako je bilo reči o ovome molim vas da postavite broj stranice foruma, jer se ne mogu snaći sa opcijom "traži".

http://www.creati...#post_6637
http://www.creati...#post_1648
http://www.creati...post_33779
http://www.creati...post_33798
http://www.creati...post_23274
........
 
crnitrn
http://www.youtub...EpBk9J886c

Svi zivi su ovo objavili. Ili je stvarno dobro ili je dobra prevara. Radi kao na principu toplog vazduha?!
‎Српско-израелско пријатељство הידידות סרבי ישראלי‎
 
http://www.facebook.com/pages/Srpsko-Izraelsko-Pri
Ranko21
Problem smrti

http://www.youtub...ature=plcp
 
ljilja
Pa to je kao da pitate, zasto se dve ulicne bande dilera droge medjusobno sukobljavaju, zasto se ne ujedine. Gornje dve organizacije se bore za prevlast u svetu kao sto se ulicne bande bore za prevlast.

Da, međutim i dvije bande kad slušaju istog gospodara postaju jedna. Ne kaže li Isus: "Svako kraljevstvo koje je u sebi razdjeljeno, raspada se; ni jedan grad, ni jedna kuća što je u sebi razdijeljena, ne može postojati." Mt. 12. 25
Jeste, Mojsije jeste sahranjen, ali je nakon toga vaskrsao. Nekoliko tekstova govori o tome. Najpre se kaze da mu "nikada nije pronadjen grob"(5. Mojsijeva 34,6), zatim se kaze da je "smrt carovala od Adama do Mojsija" (Rimljanima 5,14) jer je Mojsije prvi covek koji je vaskrsnut, a u Judinoj poslanici 9. stihu govori se o raspravi izmedju Hrista i Sotone, kada je Hristos (Mihajlo) vaskrsao Mojsije, a Sotona se bunio zbog toga. Konacno, u Jevandjelju Isus razgovara sa Ilijom i Mojsijem, upravo zato jer su oboijca zivi i vazneti na nebo.

Ovo za mene nije relevantan dokaz da je Mojsije uskrsnuo. Ne tvrdite li i Vi sami da je Isus na eksperimentalan način(dakel prvi) riješio pitanje smrti, ako je i Mojsije uskrsnuo onda svatko može uskrsnuti, kako znamo da i ostali nisu uskrsli. Citate izvlačite iz konteksta jer se kaže: grijeh je naime bio u svijetu do Zakona, ali se grijeh ne računa kad nema Zakona. Nego je vladala smrt od dama do Mojsija i nad onima koji ne sagriješiše prijestupom sličnim kao Adam koji je bio prilika onog što je trebao doći."
Biblija je pisana najpre za nepismene jevrejske pastire i biblijska poruka je maksimalno jednostavna i laka za razumevanje. Kada Bog kaze "dan", onda je to "dan". Pod "danom" se u uzem smislu podrazumeva obdanica, ili svetli dao dana koji traje u Izraelu oko 12 sati, pa Isus kaze: "Nije li 12 sati u danu" (Jovan 11,9). U sirem smislu dan traje 24 sata. Jedna od zapovesti kaze da treba da radimo sest dana, a sedmog dana da odmaramo, jer je Bog sve stvorio za sest dana, a sedmog odmorio. Ako dan nije 24 sata, onda ova zapovest nema smisla.

Period o kome je ovdje riječ je period nakon pada u grijeh i nikako se ne može odnositi na period prije pada u grijeh, period kad je zemlja stvorena. Vrijeme prije prvog grijeha je vrijeme kad prostor i vrijeme nisu postojali, oni su kao nekakav filter, ne zaboravimo da je zemlja mjesto izgona, mi smo u izganstvu nismo kod kuće. Nisam nikakav stručnjak, zaključke donosim na osnovu vlastitog iskustva. Puno puta u mom životu Bog je izvodio čudo, zapravo ja živim od čuda, ali to su izvana uvijek bile najnormalnije, najprirodnije stvari samo onaj tko zna gledati vidio bi da je to zapravo čudo, stoga ne mogu nikako prihvatiti Stvoritelja čarobnjaka. On ima svoje instrumente, prirodne, biološke i fizikalne zakone preko kojih djeluje, kao što mi imamo ruke, noge, oči, uši itd preko kojih djelujemo. Ne zaboravimo da je čovjek stvoren na sliku božju. Pa svakodnevno onaj tko želi gledati može vidjeti kako Stvoritelj stvara, svakog momenta iznova i iznova, čudesno, da čovjek ostane bez daha. Ponekad sam stalno u stanju začuđenosti pred čudima koja izvodi i ništa tu nema neprirodno, svakodnevno govori neka bude svijetlo i bude svijetlo i sl.
Detalji koje ste naveli su nebitni za covekov zivot i zato nisu dati u Bibliji.

Ne bih se složila s vama, oni su dati u Bibliji, lijepo je sve opisano i sigurno postoji razlog zašto, samo što nitko nema dovoljno hrabrosti da se zapita ZAŠTO je opisan čovjekov pad u grijeh i izgon iz raja zemaljskog, što se to tada desilo? Gdje je to čovjek izgnan i nitko nema hrabrosti prilikom istraživanja da tu činjenicu uzme u obzir jer bi se cijelokupna struktura znanosti koja je stvarana od kad i čovjek srušila, a nitko nema ni snage ni hrabrosti graditi iz početka.
 
Miroljub Petrovic
grigorije - poruka glasi:

Biblija je pisana najpre za nepismene jevrejske pastire i biblijska poruka je maksimalno jednostavna i laka za razumevanje. Kada Bog kaze "dan", onda je to "dan". Pod "danom" se u uzem smislu podrazumeva obdanica, ili svetli dao dana koji traje u Izraelu oko 12 sati, pa Isus kaze: "Nije li 12 sati u danu" (Jovan 11,9). U sirem smislu dan traje 24 sata. Jedna od zapovesti kaze da treba da radimo sest dana, a sedmog dana da odmaramo, jer je Bog sve stvorio za sest dana, a sedmog odmorio. Ako dan nije 24 sata, onda ova zapovest nema smisla.

A kako se tacno prevodi rec jom posto teisticki evolucionisti ga prevode kao period koji bi mogao da traje i milione godina? Takodje njihov argument je da posto je sunce stvoreno 4 dana da ova prva tri dana ne mogu da se tumace kao 24h

Pa sta ja da radim sto ti slusas teisicke evolucioniste? Mozes da citiras sta kazu homoseksualci po pitanju dana stvaranja. U Bibliji je jasno sta znaci rec "dan", kao sto i u srpskom jeziku se zna sta ta rec znaci. A oni koji hoce da slusaju misticna i demonska tumacenja, neka im je sa srecom, a ja necu da ih razuveravam vise od onoga sto sam do sada rekao.
 
Miroljub Petrovic
crnitrn - poruka glasi:

http://www.youtub...EpBk9J886c

Svi zivi su ovo objavili. Ili je stvarno dobro ili je dobra prevara. Radi kao na principu toplog vazduha?!

Cim su svi zivi objavili onda znaj da je neko tesko blejanje, jer se pametne stvari ne objavljuju u medijima.
 
Miroljub Petrovic

Hvala ti sto si nas jos jednom podsetio na jednog od najvecih intelektualaca svih vremena sa nasih prostora, koji na zalost vise nije sa nama.
 
Miroljub Petrovic
ljilja - poruka glasi:

Pa to je kao da pitate, zasto se dve ulicne bande dilera droge medjusobno sukobljavaju, zasto se ne ujedine. Gornje dve organizacije se bore za prevlast u svetu kao sto se ulicne bande bore za prevlast.

Da, međutim i dvije bande kad slušaju istog gospodara postaju jedna. Ne kaže li Isus: "Svako kraljevstvo koje je u sebi razdjeljeno, raspada se; ni jedan grad, ni jedna kuća što je u sebi razdijeljena, ne može postojati." Mt. 12. 25

Pa jeste, u Bibliji se spominju dve zveri koje ce se na kraju ujediniti i formirati Veliki Vavilon. To ce se i desiti uskoro.

Jeste, Mojsije jeste sahranjen, ali je nakon toga vaskrsao. Nekoliko tekstova govori o tome. Najpre se kaze da mu "nikada nije pronadjen grob"(5. Mojsijeva 34,6), zatim se kaze da je "smrt carovala od Adama do Mojsija" (Rimljanima 5,14) jer je Mojsije prvi covek koji je vaskrsnut, a u Judinoj poslanici 9. stihu govori se o raspravi izmedju Hrista i Sotone, kada je Hristos (Mihajlo) vaskrsao Mojsije, a Sotona se bunio zbog toga. Konacno, u Jevandjelju Isus razgovara sa Ilijom i Mojsijem, upravo zato jer su oboijca zivi i vazneti na nebo.

Ovo za mene nije relevantan dokaz da je Mojsije uskrsnuo. Ne tvrdite li i Vi sami da je Isus na eksperimentalan način(dakel prvi) riješio pitanje smrti, ako je i Mojsije uskrsnuo onda svatko može uskrsnuti, kako znamo da i ostali nisu uskrsli.

Za druge nije receno da su vaskrsnuli, ali za Mojsija je indirektno receno na vise mesta, a krucijalni dokaz je to sto se pojavio Isus zajedno sa Ilijom.

Citate izvlačite iz konteksta jer se kaže: grijeh je naime bio u svijetu do Zakona, ali se grijeh ne računa kad nema Zakona. Nego je vladala smrt od Adama do Mojsija i nad onima koji ne sagriješiše prijestupom sličnim kao Adam koji je bio prilika onog što je trebao doći."

Ne izvlacim ja citate van konteksta, nego vi natezete biblijski tekst da biste ga uskladili sa onim sto su vas pogresno naucili.

Biblija je pisana najpre za nepismene jevrejske pastire i biblijska poruka je maksimalno jednostavna i laka za razumevanje. Kada Bog kaze "dan", onda je to "dan". Pod "danom" se u uzem smislu podrazumeva obdanica, ili svetli dao dana koji traje u Izraelu oko 12 sati, pa Isus kaze: "Nije li 12 sati u danu" (Jovan 11,9). U sirem smislu dan traje 24 sata. Jedna od zapovesti kaze da treba da radimo sest dana, a sedmog dana da odmaramo, jer je Bog sve stvorio za sest dana, a sedmog odmorio. Ako dan nije 24 sata, onda ova zapovest nema smisla.

Period o kome je ovdje riječ je period nakon pada u grijeh i nikako se ne može odnositi na period prije pada u grijeh, period kad je zemlja stvorena. Vrijeme prije prvog grijeha je vrijeme kad prostor i vrijeme nisu postojali,

Ovo niste mogli sami da smislite, ovo ste culi od nekog ultra glupog i ultra liberalnog teologa. "Vreme i prostor nisu postojali pre prvog greha"? Ovakvu glupost odavno nisam cuo. Pa ako nisu postojali zasto Bog spominje dane? Zasto adje zapovest da se sest dana radi, a sedmog odmara, bas kao sto je On sest dana stvarao, a sedmog se odmorio. Ako nastavite sa ovakvim nebulozama, moracu da vam brisem postove.

Detalji koje ste naveli su nebitni za covekov zivot i zato nisu dati u Bibliji.

Ne bih se složila s vama, oni su dati u Bibliji, lijepo je sve opisano i sigurno postoji razlog zašto, samo što nitko nema dovoljno hrabrosti da se zapita ZAŠTO je opisan čovjekov pad u grijeh i izgon iz raja zemaljskog, što se to tada desilo? Gdje je to čovjek izgnan i nitko nema hrabrosti prilikom istraživanja da tu činjenicu uzme u obzir jer bi se cijelokupna struktura znanosti koja je stvarana od kad i čovjek srušila, a nitko nema ni snage ni hrabrosti graditi iz početka.

To sigurno znaju ovi vasi savetnici (liberalni teolozi). Oni znaju koje je recepte koristila Eva i koje je goblene vezla, kao i za koga je navijao Adam - verovatno za Inter iz Zapresica.
 
ljilja
To sigurno znaju ovi vasi savetnici (liberalni teolozi). Oni znaju koje je recepte koristila Eva i koje je goblene vezla, kao i za koga je navijao Adam - verovatno za Inter iz Zapresica.

Tipično, kad netko nema dokaze za nešto onda se koristi vrijeđanjem kako bi dokazao da je u pravu i i na taj način prekrio nedostatak argumenata. Nažalost mislila sam da ste ozbiljan znanstvenik s kim se može normalno razgovarati međutim izgleda da sam se prevarila vi ste samo još jedan od mnogih koji svoj stav želi nametnuti kao jedini ispravan i ne podnosi kritiku i suprotan stav. Na svojim predavanjima pozivate ljude da budu porota, kako bi porota donijela ispravan zaključak potrebno je da prikupi što više dokaza, ali vi zapravo ne želite da donesemo zaključak već da se složimo s Vama. Ispričavam se što mi je Bog dao zdrav razum i mogućnost da ga koristim.Za vašu informaciju moji svećenici vjeruju u stvaranje za 6 dana doslovce.
 
ljilja
P.S. Zapravo sam za vas cula preko emisije agape na rad. Medjugorje koju uredjuje i vodi svecenik Kc
 
Miroljub Petrovic
ljilja - poruka glasi:

To sigurno znaju ovi vasi savetnici (liberalni teolozi). Oni znaju koje je recepte koristila Eva i koje je goblene vezla, kao i za koga je navijao Adam - verovatno za Inter iz Zapresica.

Tipično, kad netko nema dokaze za nešto onda se koristi vrijeđanjem kako bi dokazao da je u pravu i i na taj način prekrio nedostatak argumenata. Nažalost mislila sam da ste ozbiljan znanstvenik s kim se može normalno razgovarati međutim izgleda da sam se prevarila vi ste samo još jedan od mnogih koji svoj stav želi nametnuti kao jedini ispravan i ne podnosi kritiku i suprotan stav. Na svojim predavanjima pozivate ljude da budu porota, kako bi porota donijela ispravan zaključak potrebno je da prikupi što više dokaza, ali vi zapravo ne želite da donesemo zaključak već da se složimo s Vama. Ispričavam se što mi je Bog dao zdrav razum i mogućnost da ga koristim.Za vašu informaciju moji svećenici vjeruju u stvaranje za 6 dana doslovce.

Gospodjo, osobama kao sto ste vi mogu i mrtvi da ustaju iz groba oni nece verovati. Ako ne veruejte u stvaranje za 6 doslovnih dana, onda ne treba da verujete ni da je Isus istorijska licnost, ni da je ovaj zivot realnost, vec da je fatamorgana. Idite na neko drugo mesto pa se tamo raspravljajte. Jel moze? Ako nastavite da bricate besmislice moracu da vas banujem.
 
Miroljub Petrovic
ljilja - poruka glasi:

P.S. Zapravo sam za vas cula preko emisije agape na rad. Medjugorje koju uredjuje i vodi svecenik Kc

Pa eto, znamo odakle crpite informacije i zato ste u problemu. Ta teologija na radiju Medjugorje je klasicna paganska teologija koja je nasminkana nekim biblijskim citatima van konteksta. Na zalost. To je teologija kojom je izmanipulisan najveci broj ljudi. To je katastrofalna teologija onih koji su se zavetovali na satanski celibat.
 
ljilja
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

ljilja - poruka glasi:

P.S. Zapravo sam za vas cula preko emisije agape na rad. Medjugorje koju uredjuje i vodi svecenik Kc

Pa eto, znamo odakle crpite informacije i zato ste u problemu. Ta teologija na radiju Medjugorje je klasicna paganska teologija koja je nasminkana nekim biblijskim citatima van konteksta. Na zalost. To je teologija kojom je izmanipulisan najveci broj ljudi. To je katastrofalna teologija onih koji su se zavetovali na satanski celibat.


Tu emisiju koju sam slušala bila je vaše predavanje o okultizmu i svećenik koji uređuje emisiju jako cijeni vaše mišljenje
 
ljilja
Ok! Ispričavam se ako sam neugodno iskrena nastojim samo izvući neki zaključak i nikada nikome ne vjerujem na prvu ili mislim da je istina samo zato što netko kaže da je istina. Činili ste mi se kao čovjek koji razgovara argumentima i ne svodi raspravu na osobnu razinu.
Ispravite me ako griješim.
Tvrdite da u Bibliji nema simbolike, ako je dan -dan, onda je i vrt samo vrt, a plod s drveta samo plod s drveta?
Ako je Ilija uznesen onda tu mogućnost ima svaki čovjek.
Ako je Mojsije uskrsnuo prije Krista onda problem smrti nije riješio Isus već Mojsije? Ako je on uskrsnuo onda tu mogućnost ima svaki čovjek jer i Ilija i Mojsije su bili samo ljudi?
Ako smatrate da me trebate blokirati samo izvolite to je vaše pravo.
 
Miroljub Petrovic
ljilja - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:

ljilja - poruka glasi:

P.S. Zapravo sam za vas cula preko emisije agape na rad. Medjugorje koju uredjuje i vodi svecenik Kc

Pa eto, znamo odakle crpite informacije i zato ste u problemu. Ta teologija na radiju Medjugorje je klasicna paganska teologija koja je nasminkana nekim biblijskim citatima van konteksta. Na zalost. To je teologija kojom je izmanipulisan najveci broj ljudi. To je katastrofalna teologija onih koji su se zavetovali na satanski celibat.


Tu emisiju koju sam slušala bila je vaše predavanje o okultizmu i svećenik koji uređuje emisiju jako cijeni vaše mišljenje

Bas ste me prijatno iznenadili. To potvrdjuje ono sto sam vise puta rekao da svuda ima dobrih ljudi sa kojima smo povezani istim Duhom.
 
Miroljub Petrovic
ljilja - poruka glasi:

Ok! Ispričavam se ako sam neugodno iskrena nastojim samo izvući neki zaključak i nikada nikome ne vjerujem na prvu ili mislim da je istina samo zato što netko kaže da je istina. Činili ste mi se kao čovjek koji razgovara argumentima i ne svodi raspravu na osobnu razinu.
Ispravite me ako griješim.

Sve ste dobro zakljucili, ali treba da drzite neki minimalan nivo pristojnosti da se rasprava oko nekog pitanja ne bi svela na neprijatno prepucavanje.

Tvrdite da u Bibliji nema simbolike, ako je dan -dan, onda je i vrt samo vrt, a plod s drveta samo plod s drveta?

Tako je. Ako se negde spomene neki simbol (kao sto je "zver"Wink odmah se u istom poglavlju daje objasnjenje tog simbola, ili najdalje u istoj grupi knjiga.

Ako je Ilija uznesen onda tu mogućnost ima svaki čovjek.

Tako je.

Ako je Mojsije uskrsnuo prije Krista onda problem smrti nije riješio Isus već Mojsije?

Pazite, tu treba da poznajete neke teoloske stvari da biste dosli do ispravnog zakljucka. I pre Hrista su postojali slucajevi vaskrsenja, kao u dogadjajima vezanim za Iliju i Jelisija. Nije problem da Bog nekog vaskrsne, ali je problem ako je taj covek osudjen na vecnu smrt, a nije otkupljen. Svi ljudi koji su vaskrsli pre Hrista (a bilo je takvih, Biblija o njima govori) ne bi imali pravo na vecni zivot, to jest na vaskrsenje koje vodi u vecni zivot, da Isus nije platio otkup. Mojsije jeste prvi vaskrsnut u istoriji, ali to vaskrsenje ne bi mnogo znacilo da Isus, kao bezgresni Otkupitelj, nije dao otkup. Da Isus nije platio svojim zivotom, i Ilija i Enoh i Mojsije (koij su vazneti na Nebo) bi morali da se vrate na Zemlju i da umru vecnom smrcu. Dakle, nije isto kad gresan covek umre i kad Mesija bezgresan umre. Problem smrti se ne resava vaskrsenjem, vec smrcu bezgresnog Otkupitelja. Nije Isus nas otkupio svojim vaskrsenjem, vec svojom smrcu kao bezgresnog Otkupitelja (Zrtve).

Ako je on uskrsnuo onda tu mogućnost ima svaki čovjek jer i Ilija i Mojsije su bili samo ljudi?

Tako je.

Ako smatrate da me trebate blokirati samo izvolite to je vaše pravo.

Nema potrebe da vas blokiram ako pristojno polemisete. Ne moramo u svemi da se slazemo, ali treba pristojno da komuniciramo.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.56 sekundi!