Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
ljilja - poruka glasi:

Zivot posle smrti ne postoji dok ne dodje vaskrsenje. To je jasan biblijski stav. Ilija i Enoh nisu umrli, pa su zato jos zivi. Mojsije je umro, pa je ubrzo vaskrsnut i prenet na nebo, i zato je jos uvek ziv. Oni koji su umrli, a nisu vaskrsnuti, jesu zivi u Bozjim ocima, ali njihove zivotne funkcije su u bezvesnom stanju ili u stanju spavanja, i oni ce ponovo biti zivotno aktivni tek kad budu vaskrsnuti prilikom Hristovog drugog dolaska.


E, sad meni ništa nije jasno?! :| Nije li uskrsnuće oslobođenje od smrti? Uskrsnuti će i živi i mrtvi, mrtvi će biti oslobođeni od smrti jer su mrtvi B) (Koje li pametne rečenice) a živi premda su živi nisu oslobođeni smrti dok ne uskrsnu, ili sam ja nešto krivo skopčala? U tom slučaju svi navedeni su uskrsnuli samo Mojsije iz groba a ostali sa zemlje( koja je također neka vrsta smrti zar ne)

Ja kao da pisem kineski. Vaskrsenje ljudi nije oslobodjenje od smrti. Lazar je bio vaskrsnut, pa je morao ponovo da umre. Covek umire azto sto se pobunio protiv Boga. Da bi mogao da bude vaskrsnut na vecni zivot (a ne da bude privremeno vaskrsnut kao Lazar), mora Neko da plati otkup za njegove grehe. Ljudi su vaskrsavali i pre dolaska Hrista na zemlju, ali su svi morali ponovo da umru. To bi vredelo za sve ljude u istoriji da Isus nije platio otkup. Njegovom smrcu (a ne vaskrsenjem) covek je dobio pravnu mogucnost, pred Nebeskim Sudom, da moze ponovo da dobije vecni zivot, ako bude prihvatio Isusov otkup, i ako odbaci greh i pocne moralno da zivi. U tom slucaju covek ima pravo na prvo vaskrsenje, koje ce se desiti prilikom Hristovog dolaska, kada ce biti vaskrsnuti pravednici na vecni zivot. U drugom vaskrsenju ce biti vaskrsnuti nepokajani za vecno unistenje.

Dakle, postoji privremeno vaskrsenje i vaskrsenje na vecni zivot. Privremeno vaskrsavaju oni koje Bog vaskrse pre Hristovog drugog dolaska i oni ponovo umiru (osim ako ih Bog ne vaznese na nebo).

Znači smatrate da drvo spoznaje nije savjest već naprosto neko drvo s koga su Adam i Eva pojeli neki plod koji je bio zabranjen (kruška, jabuka,šljiva ili nešto slično što danas ne postoji neka zabranjena biljka) ?

--- Tako je.

Što onda s drvom života? Postoji li neki plod(biljka, stablo ili nešto) koji čovjeku omogućava ili onemogućava da živi zauvijek?

--- Postoji, ali to sada coveku nije dostupno. Bice dostuono jednog dana kada Hristos dode i obnovi Zemlju.

E, ovako nešto još do sada nisam čula!

Ima puno toga sto vi niste culi.

Međutim iz iskustva znam da je kod Boga sve jednostavno i da i najkompliciraniji zadaci imaju jednostavno rješenje. Zapravo sve stvari su jednostavne ako gledaš s prave strane samo što čovjek voli komplicirati, stoga ću razmotriti ovu teoriju.

Dobro ste zakljucili. U Bibliji je sve jednostavno, a ljudi komplikuju, kao i sve druge stvari.

Dakle drvo života ostalo je u raju, i čuvaju ga kerubini ,a mi smo protjerani na zemlju. Gdje je onda raj ako je zemlja istočno od raja?

Ne, nego je Bog sklonio Edenski vrt (raj) sa Zemlje i preneo ga na neku drugu planetu. Njega odavno nema na Zemlji.

Ako sam dobro shvatila vi za arkanđela Mihaela kažete da je Isus odnosno obrnuto, koliko onda arkanđela imamo?

Postoji samo jedan arhiandjeo. "Arhiandjeo" znaci "predvodnik andjela". To je onaj arhiandjeo koij se javio Isusu Navinu kada mu se perdstavio kao "vodja vojske Gospodnje".

Do sada se govorilo o Mihaelu, Gabrielu i Rafaelu, Lucifer je otpao. Ako je Isus Mihael što su onda preostala dvojica, i ako je Isus arkanđeo onda nije druga božanska osoba....
Dajte molim vas malo to razjasnite o Isusu- Mihaelu?

Mihajlo ili hebrejski "Mikael" znaci "ko je kao Bog", to je Isus. Ostali su andjeli. Neki imaju status heruvima, neki serafima, ali ti detalji nam nisu dati za sve pomenute andjele.

U Jakovljevoj poslanici koju ste citirali Mihael tj. Isus, kako vi kažete, bori se sa Sotonom, oko Mojsijeva tijela. Nekako mi to ne ide skupa jer Isus nema potrebe da se bori sa Sotonom on kaže iš i Sotona mora otići bez pogovora ili bilo kakve borbe, nema tu jačanja Isus je apsolutni vladar. Ili je možda stvar Mojsijeve odluke?

Naravno da Isus moze da kaze "Is" ili da likvidira Sotonu, ali pogledajte kako Bog razgovara sa Sotonom u Knjizi o Jovu. Bog hoce da pokaze pred celim svemirom da je Sotona razbojnik i On bira reci kada sa njime razgovara. Zato kaze: "Gospod da te ukori Sotono."

Uf, sada znam manje nego li na početku!

Ne, ne, vi znate dosta, samo treba da postavite svoje znanje na prave temelje.

Jedino oko čega se apsolutno s vama slažem jest pitanje posljednjih vremena. I slijepcu je valjda jasno da živimo u posljednja vremena, neke stvari se već odvijaju: potresi, ratovi,tsunamiji, mržnja i nemoral vladaju svijetom, ljudi su izgubili kompas i glavinjaju ko muve bez glave, teško je ostati čovjek, više ne znaš što je pravo a što krivo, jedni kažu ovako drugi onako. Žao mi je ljudi nastojim im pomoći ali kako bi to uspješno obavljala najprije ja moram biti načisto s nekim stvarima. Za sada se držim Novog zavjeta i Isusove riječi jer mi je Stari prekompliciran.

Vase namere su uzvisene, ali ne mozete da razumete Novi zavet ako ne poznajete Stari. Stari zavet je temelj. Preskacite nabrajanja, rodoslove i zrtveni sistem, i citajte knjige Starog zaveta onim redom kao sto je u priginalnoj Bibliji. Na donjem linku imate redosled knjiga Starog zaveta:

http://www.cps.or...dosled.pdf

Prvih 11 knjiga su najvaznije kao temelj.

Preporucujem i odlican komentar Starog zaveta:

www.cps.org.rs/Kn...

Jako me ljute ljudi koji se pojave i tvrde svašta(mnogi od njih su i svećenici neke od crkava) i onda mase idu za njima ko stada na klanje i svi se stropštavaju u propast, stoga sam uvijek jako oprezna u donošenju stavova naspram pojedinaca za kojim idu mase. Koliko znam proroci nikada nisu bili omiljeni i ljudi su ih malo kada slijedili, uglavnom su bili progonjeni, dok su za lažnim prorocima ljudi nagrćali masovno. stoga ne zamjerite što sam kritična.

To je sjajno sto ste kriticni, to znaci da mislite svojom glavom, a to je preduslov svakog uspeha.
 
simeon
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

simeon - poruka glasi:

Nije mi jasno cemu vode ove vase optuzbe koje idu na racun Pravoslavne crkve.

Pravoslavna crkva je sav narod, a ne vrh registrovane organizacije koji je ogrezao u nemoralu i jeresi.

Da pojasnim, po vama:

- Krst je okultni simbol
- Ikona je daska preko koje deluju demoni
- Ne postoje Svetitelji to su samo tela mrtvih ljudi zaposednuta demonima
- Liturgija nije potrebna
- Ne stupanje u seksualne odnose izum vatikana (celibat)
- Pricesce simbolicna radnja a ne sveta tajna
- Krstenje nije po vama onako kako bi trebalo da bude
- Ljudi spavaju do vaskrsenja na vecni sud
- Ikone bogorodice sa Isusom Bozanstvo moloha
- Biblija nije lepo prevedena
- Svestenstvo je mafija
- Monasi su u zabludi

Ovo si prepisao od neke budale koja pokusava da me kompromituje. Uglavnom izvuceno iz konteksta i izvrnute moje reci. Ima nekih stvari koje su tacne.

Ispada da nista ne funkcionise kako bi trebalo u SPC, avi ste dosli do kristalno tacne istine, kada bi ste bili u pravu ispravniji bi ste bili i od Ilije i od Enoha.

U vrhu SPC malo toga funkcionise kako treba. Na srecu, SPC nije vrh, nego narod.

Znam da ce te ovo da obrisete, jer nemate usi da cujete a ni oci da vidite.

Naslusao sam se ja i vecih lupetanja od tvojih. Da si promoter istine potpisao bi se svojim pravim imenom i prezimenom.

Ali nije bitno, to je moj skromni prilog istini.

To je tvoj skromni doprinos lupetanju i blejanju. Mozda te neki dnevni list u Srbiji pozove da budes njihov novinar.

Vi ste kao Papa, sami ste postavili svoje zakone, vi ne verujete u Boga nego u Bibliju, hvalite se poznavanjem biblije a ne Boga, nije biblija stvorila Boga nego Bog bibliju.

Ako je tako, zasto dolazis na ovaj forum? Idi na one padavicarske forume pa tamo sa njima bleji i pasi travu. Ali, nije bas da mislis sve sto pises. Dolazis ovde da nesto naucis, i to je dobro. Mozda dodje kod tranformacije kod tebe, pa se prizoves pameti.


Nisam ja nikakav padavicar, ali me brine to sto sam procitao na vasem forumu, mnogi ljudi vas smatraju za autoritet, samo mi nije jasno kako ste vi sigurni u to sto propovedate, i kako to da bas vi dodjoste do vece istine od pravoslavne crkve.

ili sam ja pogresno razumeo vase odgovore, i odgovore ljudi koji su preslikali vas, a mnogo ih je.

Kroz istoriju je bilo mnogo ljudi koji su menjali i iskrivljivali pravoslavnu veru, razum i to da ima nemorala i laznih svestenika, ali svako na kraju dobije sta je trazio pa i oni.

Najvise me brine to sto ima onih koji slepo veruju u vas pravac, odbacaju svoje slave, zaboravljaju na svete ljude i mucenike, tvrde da su mrtvi i ubedjeni su u to.

Nesmeju da celivaju ikonu ili mosti da toboze ne postanu idolopoklonici, ne jedu meso jer to se nesme.

Pocinju da se plase pravoslavne crkve i smatraju je za nijansu boljom od katolicke i spremaju se za smak sveta.

Sve to takve ljude dovodi u tesku zabludu i jeres, i na kraju padaju u ocaj, ne poznaju nista duxovno vec samo pokusavaju da sve objasne kreacionizmom, sto je duboko pogresno, takva vera je mrtva i nema ploda.

Vi ste odgovorni za stvaranje takvih ljudi.
 
ljilja
Ja kao da pisem kineski. Vaskrsenje ljudi nije oslobodjenje od smrti. Lazar je bio vaskrsnut, pa je morao ponovo da umre. Covek umire azto sto se pobunio protiv Boga. Da bi mogao da bude vaskrsnut na vecni zivot (a ne da bude privremeno vaskrsnut kao Lazar), mora Neko da plati otkup za njegove grehe. Ljudi su vaskrsavali i pre dolaska Hrista na zemlju, ali su svi morali ponovo da umru. To bi vredelo za sve ljude u istoriji da Isus nije platio otkup. Njegovom smrcu (a ne vaskrsenjem) covek je dobio pravnu mogucnost, pred Nebeskim Sudom, da moze ponovo da dobije vecni zivot, ako bude prihvatio Isusov otkup, i ako odbaci greh i pocne moralno da zivi. U tom slucaju covek ima pravo na prvo vaskrsenje, koje ce se desiti prilikom Hristovog dolaska, kada ce biti vaskrsnuti pravednici na vecni zivot. U drugom vaskrsenju ce biti vaskrsnuti nepokajani za vecno unistenje.

Dakle, postoji privremeno vaskrsenje i vaskrsenje na vecni zivot. Privremeno vaskrsavaju oni koje Bog vaskrse pre Hristovog drugog dolaska i oni ponovo umiru (osim ako ih Bog ne vaznese na nebo).

Ma , ne govorite vi kineski već je riječ o nesporazumu u značenju nekih pojmova. Pod uskrsnućem ja podrazumijevam ono što uskrsnuće jest na vječni život ili smrt, sve ostalo je vraćanje u život, Lazar nije uskrsnuo on je ponovno oživio a to nije isto.
Nema veze, ja ionako nisam ovdje da bi Vas ubijedila u nešto već sebe.
Ne, nego je Bog sklonio Edenski vrt (raj) sa Zemlje i preneo ga na neku drugu planetu. Njega odavno nema na Zemlji.

Ne kaže li se u knjizi postanka da bog istjera čovjeka a ne da premjesti raj.
Da ne bi sada pružio ruku, ubrao sa stabla života pa pojeo i živio navijeke!" 23 Zato ga Jahve, Bog, istjera iz vrta edenskoga da obrađuje zemlju iz koje je i uzet. 24 Istjera, dakle, čovjeka i nastani ga istočno od vrta edenskog, pa postavi kerubine i plameni mač koji se svjetlucao - da straže nad stazom koja vodi k stablu života. Post

Kad razmišljam o teoriji koju zastupate nameće mi se pitanje: Zašto? Zašto bi Bog to učinio? Zašto bi stavio otrovno drvo u raj zemaljski, s kojom svrhom i namjerom? Nije li za sve stvoreno rekao da je dobro, a ako je nešto otrovno onda nije dobro? Ako nešto nije dobro(otrovno stablo nije dobro) onda je zlo, a Bog koji je apsolutno dobro ne može da stvori nešto zlo.
 
spoznanje
Pozdrav forumašima.
Može li komentar na ovo-poznajem par Jevreja,ponekad putuju do Izraela.Oni kažu da tamo nema mesijanskih Jevreja ni 10%,i da nisu baš dobrodošli.Također izričito odbijaju novi zavjet,da je to izmišljotina svećenika pisana na grčkom,Isus varalica ubačen na Nikejskom saboru.Kako odgovoriti na ovakve izjave?
 
markedani
Postovani gospodine Petrovicu zalim da pozdravim vas i sve prisutne na forumu.Vec duze vrjeme pratim vas forum i zelim da podjelim moje licno iskustvo sa vama i svima koji dolaze na forum.Kao mali moja majka me je ucila da vjerujem u Boga i da idem u crkvu,ali kako sam rastao, a rastao sam u multietnickoj sredini pitao sam se ko vjeruje u pravoga Boga,to jeste nemoze biti da smo svi u pravu.Sticajem okolnosti sa porodicom sam se odselio u SAD,i kao sto rekoh ovde sam video mnogo drugih razlicitih religija i vjerovanja i to je pobudilo u meni zelju da upoznam istinitog Boga.Poceo sam da se molim Gospodu da mi pokaze ko je on jer zelim njega da pratim i njemu da sluzim.I evo sta mi se desilo,slucajno sam naisao na vasa predavanju i vas forum ,poceo sam da citam Bibliju i da istrazujem sve vezano za naseg tvorca.Od tada moj zivot se promjenio i zaista kako je Gospod rekao ponovo sam se rodio.Sada znam jer to osjecam da su moje molitve uslisene i da mi je Bog pokazao pravi put.Zelim da se jos jednom zahvalim vama na vasem radu i da vam dam punu podrsku jer iskreno vjerujem da vas Gospod koristi da bi probudio i vratio svu svoju djecu koja su bili kao i ja u zabludi i nedoumici.Ako vas nekada put nanese na ovu stranu svjeta bilo bi veliko zadovoljstvo i meni i mojoj porodici da vas ugostimo,a ako ne nadam se da cu imati priliku da vas i licno upoznam kada budem sledeci put dolazio u rodni kraj.Jos jednom veliko hvala.

S postovanjem Marko
 
Gavrilo
РТС о ГМО. Миладин Шеварлић је наш човек...

http://tinyurl.co...
 
Miroljub Petrovic
simeon - poruka glasi:

Nisam ja nikakav padavicar, ali me brine to sto sam procitao na vasem forumu, mnogi ljudi vas smatraju za autoritet, samo mi nije jasno kako ste vi sigurni u to sto propovedate, i kako to da bas vi dodjoste do vece istine od pravoslavne crkve.

Sve lepo pise u Bibliji, kao 2+2=4, ali ljudi nece da citaju nego hoce da se drugi bave religijom umesto njih. Lakse je odblejati 2 sata u crkvi i ziveti nemoralno, nego citati Bibliju i ziveti po Bozjim zapovestima koje kazu da treba da zivimo u prirodi, da ne budemo robovi sistema, da se zenimo sa poboznim, a ne sa "lepim" (citaj "nemoralnim") devojkama, da vaspitavamo svoju decu, a ne da nam sistem vaspitava decu. itd, itd. To je biblijsko pravoslavlje koje je crkva propovedala do pre 100 godina, a ovo danas je otpad i nema veze sa pravoslavljem. To svako ko je malo ozbiljan moze da vidi.

ili sam ja pogresno razumeo vase odgovore, i odgovore ljudi koji su preslikali vas, a mnogo ih je.

Drago mi je ako je tako. Ja radim na tome da bude mnogo onih koji misle svojom glavom.

Kroz istoriju je bilo mnogo ljudi koji su menjali i iskrivljivali pravoslavnu veru, razum i to da ima nemorala i laznih svestenika, ali svako na kraju dobije sta je trazio pa i oni.

Tako je.

Najvise me brine to sto ima onih koji slepo veruju u vas pravac, odbacaju svoje slave, zaboravljaju na svete ljude i mucenike, tvrde da su mrtvi i ubedjeni su u to.

Ljudi se samo vracaju izvornom pravoslavlju, idu na slave, druze se normalno sa ljudima, samo ne veruju u paganske i nehigijenske ljudske izmisljotine.

Nesmeju da celivaju ikonu ili mosti da toboze ne postanu idolopoklonici, ne jedu meso jer to se nesme.

Kad sam ja rekao da ne sme da se jede meso? I ja jedem meso kad nema nista drugo. Sad sam u Petrovcu na Mlavi, kada sam imao predavanje, jedo odlicnu telecu corbu i pecenu ribu. Domacin izneo i ja pojeo malo, i nista mi nije falilo. Posle toga sam drzao predavanje i ljudi kazu da je bilo dobro. Moguce zbog dobre corbe i pastrmke.

Pocinju da se plase pravoslavne crkve i smatraju je za nijansu boljom od katolicke i spremaju se za smak sveta.

Pa kad se nasi popovi grle i ljube sa papskim popovima onda ljudi treba da se boje takvih popova. A sto se tice smaka sveta, pa to i vrapci vide da nam se sprema, to i ateisti vide, samo padavicari ne vide.

Sve to takve ljude dovodi u tesku zabludu i jeres, i na kraju padaju u ocaj, ne poznaju nista duxovno vec samo pokusavaju da sve objasne kreacionizmom, sto je duboko pogresno, takva vera je mrtva i nema ploda.

Svedocanstvo ljudi pokazuje da to sto pricas nije tacno. Procitaj delic iskustava ljudi koji su gledali moja predavanja:
www.cps.org.rs/pi...

Vi ste odgovorni za stvaranje takvih ljudi.

Ja se ponosim sa takvim ljudima, ali to nije moje delo, nego Bozje.
 
Miroljub Petrovic
ljilja - poruka glasi:

Ma , ne govorite vi kineski već je riječ o nesporazumu u značenju nekih pojmova. Pod uskrsnućem ja podrazumijevam ono što uskrsnuće jest na vječni život ili smrt, sve ostalo je vraćanje u život, Lazar nije uskrsnuo on je ponovno oživio a to nije isto.

Ok, razlika u terminima, vazno da se sada razumemo.

Ne, nego je Bog sklonio Edenski vrt (raj) sa Zemlje i preneo ga na neku drugu planetu. Njega odavno nema na Zemlji.

Ne kaže li se u knjizi postanka da bog istjera čovjeka a ne da premjesti raj.

Tako je, Bog je isterao ljude iz Edenskog vrta, ali sta je bilo sa tim vrtom pre nego sto ce da se desi Potop? Logicno bi bilo da Bog nije unistio Edenski vrt u Potopu nego ga je izmestio za neka buduca vremena kada se bude napravio red na Zemlji.

Da ne bi sada pružio ruku, ubrao sa stabla života pa pojeo i živio navijeke!" 23 Zato ga Jahve, Bog, istjera iz vrta edenskoga da obrađuje zemlju iz koje je i uzet. 24 Istjera, dakle, čovjeka i nastani ga istočno od vrta edenskog, pa postavi kerubine i plameni mač koji se svjetlucao - da straže nad stazom koja vodi k stablu života. Post

Kad razmišljam o teoriji koju zastupate nameće mi se pitanje: Zašto? Zašto bi Bog to učinio? Zašto bi stavio otrovno drvo u raj zemaljski, s kojom svrhom i namjerom? Nije li za sve stvoreno rekao da je dobro, a ako je nešto otrovno onda nije dobro? Ako nešto nije dobro(otrovno stablo nije dobro) onda je zlo, a Bog koji je apsolutno dobro ne može da stvori nešto zlo.

Nije Bog postavio u vrt otrovno drvo. Nisu ljudi poceli da umiru zato sto su pojeli nesto otrovno, vec zato sto su se pobunili protiv Boga. Kada covek iznajmi prostitutku on nece umreti zato sto se "otrovao", vec zato sto se pobunio protiv Boga. I zato ide pod mac.
 
Miroljub Petrovic
spoznanje - poruka glasi:

Pozdrav forumašima.
Može li komentar na ovo-poznajem par Jevreja,ponekad putuju do Izraela.Oni kažu da tamo nema mesijanskih Jevreja ni 10%,i da nisu baš dobrodošli.

To je istina, u Izraelu nema ni 10% Mesijanskih Jevreja, i njih gledaju kao sto u Srbiji gledaju na protestante (kao na sektase).

Također izričito odbijaju novi zavjet,da je to izmišljotina svećenika pisana na grčkom,Isus varalica ubačen na Nikejskom saboru.

Na isti nacin hriscani negiraju Stari zavet i zato ne razumeju ko je bio Isus i ne zive po Bozjim zapovestima. Problem i kod jednih i kod drugih je sto ne citaju Bibliju i ne misle svojom glavom, nego njihovi religiozni autoriteti misle umesto njih.

Kako odgovoriti na ovakve izjave?

Najvise sto mozes jeste da zivis moralno i da pomognes ljudima gde je to moguce, pa kad oni vide da si pobozniji i moralniji od njih, onda te mozda pitaju za savet i misljenje po nekim pitanjima.
 
Miroljub Petrovic
markedani - poruka glasi:

Postovani gospodine Petrovicu zalim da pozdravim vas i sve prisutne na forumu.Vec duze vrjeme pratim vas forum i zelim da podjelim moje licno iskustvo sa vama i svima koji dolaze na forum.Kao mali moja majka me je ucila da vjerujem u Boga i da idem u crkvu,ali kako sam rastao, a rastao sam u multietnickoj sredini pitao sam se ko vjeruje u pravoga Boga,to jeste nemoze biti da smo svi u pravu.Sticajem okolnosti sa porodicom sam se odselio u SAD,i kao sto rekoh ovde sam video mnogo drugih razlicitih religija i vjerovanja i to je pobudilo u meni zelju da upoznam istinitog Boga.Poceo sam da se molim Gospodu da mi pokaze ko je on jer zelim njega da pratim i njemu da sluzim.I evo sta mi se desilo,slucajno sam naisao na vasa predavanju i vas forum ,poceo sam da citam Bibliju i da istrazujem sve vezano za naseg tvorca.Od tada moj zivot se promjenio i zaista kako je Gospod rekao ponovo sam se rodio.Sada znam jer to osjecam da su moje molitve uslisene i da mi je Bog pokazao pravi put.Zelim da se jos jednom zahvalim vama na vasem radu i da vam dam punu podrsku jer iskreno vjerujem da vas Gospod koristi da bi probudio i vratio svu svoju djecu koja su bili kao i ja u zabludi i nedoumici.Ako vas nekada put nanese na ovu stranu svjeta bilo bi veliko zadovoljstvo i meni i mojoj porodici da vas ugostimo,a ako ne nadam se da cu imati priliku da vas i licno upoznam kada budem sledeci put dolazio u rodni kraj.Jos jednom veliko hvala.

S postovanjem Marko

Hvala na lepom iskustvu. Svako dobro.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 24.11.2012 21:07
 
Lukasrb
http://www.youtub...4R4PVEwX5U
 
Gavrilo
Документарац "Генетски рулет" са преводом на српски...

http://tinyurl.co...
 
Cuvena Familija
Miro, muskarac koji je dozvolio i zena koja je uradila abortus, da li ce to dijete biti vaskrsnuto i da li ce biti "sudija" svojim roditeljima koji su mu "prekinuli" zivot?
Dokle vise da trpimo sve ovo...da li da ostanemo normalni po nasim nacelima ili da i dalje budemo ludi po njihovim nacelima....
 
http://web-design.2go.rs/index.html
paracelsus
Pitanje za sve clanove:

Ima li neki pekac za hljeb koji moze da.pece hljeb od 100% integralnog brasna npr.psenicnog.
Posto su mi mnogi rekli da navodnl nijedan pekac ne moue da pece hljeb od 100% crnog brasna jer ne moze da nadodje itd.
Jel postoji neka.marka loka to moze ili postoje neke zackoljice?

Hvala
 
Miroljub Petrovic
Cuvena Familija - poruka glasi:

Miro, muskarac koji je dozvolio i zena koja je uradila abortus, da li ce to dijete biti vaskrsnuto i da li ce biti "sudija" svojim roditeljima koji su mu "prekinuli" zivot?

Dete ce biti vaskrsnuto, ali ono ne moze da bude sudija. Bog je sudija. Ako se roditelji pokaju mozda bude nesto od njih na Bozjem sudu.
 
Dusan d
Sinoc sam bio kod jednog mog komšije koji je skoro došao sa VMA iz BG anputrali su mu nogu jer je imao jaku trombozu.Priča on meni kako je video silu naroda u mukama i patnji,kaze:jedan vrišti,drugi vadi sondu iz grla,treći pada skreveta i td.Pita on doktora ,doktore pa zar je 90% nacije bolesno?Doktor kaze nije 90% nego 99%.Još mu je rekao da je skoro sva hrana zatrovana i da narod nece zdravo da zaivi.Prica meni komsija dalje:stavili mene na neke najsavremenije aparade za ispitivanje bolesti,ja sam mislio da imam samo trombozo,kad se ispostavilo da imam i čir na želucu i jos kaoje kake druge probleme po telu,što uopšte nisam ni znao ni osecao.Pre nego sto je otiso u bolnicu ja sam njemu dao,knjige o zdravoj ishrani sa ovog foruma da čita i pročitao je, ja sam mu objašnjavao još neke stvari o ishrani, ali nije to dovoljno ozbiljno shvatio.
 
ljilja
Da pokušam rezonirati: Ustanovili smo da su tri čovjeka živa van zemlje; dva su uzeta sa zemlje( Ilija i Enoh) treći je uzet iz groba (Mojsije), dakel ako su oni živi otvara mogućnost da su i drugi, za što nemamo dokaza ali nemamo dokaza ni da nisu. Jednako kao što to što smo ja i vi živi je dokaz da postoji život na zemlji i to što smo inteligentna bića dokazuje da je Inteligentan i Onaj koji nas je stvorio. Moj zaključak jest da život poslije smrti postoji.Naravno da to otvara mogućnost za manipulaciju ljudima, kao što vi tvrdite, ali samo zato što ljudi ne razumiju neke stvari. Ja smatram da postoje tri dimenzije postojanja. Prva je ova naša, druga je ona u kojoj žive demoni i treća je nebo. Rijetki se probiju do ove treće dimenzije. Isus kaže da samo hrabri osvajaju kraljevstvo nebesko. Malo ih ima hrabrosti povjerovati da to mogu.Većina ljudi i vjernika ostane na ovoj drugoj i misli da je to to, onda Sotona s njima vitla kako on želi. Oni koji ne vjeruju svakako su u rukama Sotone.kad spominjem pojam vjernici onda mislim na pripadnike raznih religija, a ne na ljude koji vjeruju u dobrotu, istinu, ljubav i ljepotu.
Nije Bog postavio u vrt otrovno drvo. Nisu ljudi poceli da umiru zato sto su pojeli nesto otrovno, vec zato sto su se pobunili protiv Boga. Kada covek iznajmi prostitutku on nece umreti zato sto se "otrovao", vec zato sto se pobunio protiv Boga. I zato ide pod mac.

S ovim se ne bih složila jer svatko onaj tko čini grijeh truje najprije svoju duhovnu dušu koja obolijeva i ta bolest konvertita i na psihofizičku razinu a Isus kaže "Tko čini grijeh postaje rob grijeha."
Ostaje još uvijek pitanje zašto, zašto Bog to čini, zašto im zabranjuje da jedu s tog drveta ako nije otrovano? Koja je svrha?
Tako je, Bog je isterao ljude iz Edenskog vrta, ali sta je bilo sa tim vrtom pre nego sto ce da se desi Potop? Logicno bi bilo da Bog nije unistio Edenski vrt u Potopu nego ga je izmestio za neka buduca vremena kada se bude napravio red na Zemlji.

Iz ovoga zaključujem da Vi smatrate kao nije cijela zemlja bila raj zemaljski već da je postojao jedan "komadić" zemlje koji se tako zvao i u kom je živio čovjek. Što onda s onom zapovijedi: "Rađajte se i množite se! Napučite zemlju i sebi je podvrgnite. dajem vam sve na zemlji." Nije orginal citat ne da mi se tražiti orginal.
Molila bih još jedno objašnjenje kad se kaže da su se sinovi božji ženili sa kćerima čovječjim što se pod tim podrazumijeva? Tko su sinovi božji i kćeri čovječje?
Zapravo, ono što mene "zabrinjava" jest što imam strašan osjećaj da se vrijeme milosti strašno bliži kraju, moglo bi da prestane svaki čas, a mislim da je rečeno da će oni koji su na božjoj strani biti strašno kušani pred kraj vremena milosti. ne znam kako je s Vama ali vidim da je Sotona strašno bijesan jer mu se približio kraj, vodi se strahovita borba za duše, naročito za duše "pravednih" a Isus pita da li će kad dođe na zemlju naći vjere na njoj. Opet svakom čovjeku koji Ga bilo što traži kaže: "Neka ti bude po vjeri tvojoj." Dakle jako trebamo paziti što vjerujemo jer će nam biti po vjeri našoj.
Opet na drugom mjestu kaže: "Što vrijedi čovjeku ako cijeli svijet spasi a život svoj izgubi." Dakle što meni vrijedi ako svi oni kojima sam pomogla da izađu na pravi put odu u raj a ja ostanem pred vratima? Čovjek se lako zanese i izgubi u pomaganju drugima pa zaboravi i izgubi sebe.
Izmenio/la ljilja na 25.11.2012 09:42
 
Miroljub Petrovic
ljilja - poruka glasi:

Da pokušam rezonirati: Ustanovili smo da su tri čovjeka živa van zemlje; dva su uzeta sa zemlje( Ilija i Enoh) treći je uzet iz groba (Mojsije), dakel ako su oni živi otvara mogućnost da su i drugi, za što nemamo dokaza ali nemamo dokaza ni da nisu.

Los zakljucak. Prvo, U Bibliji se jasno kaze da covek nakon smrti spava, da je u nesvesnom stanju, i sl. Drugo, Bog je vrlo retko tokom istorije vaskrsavao (ili ozivljavao) ljude, i ti slucajevi su navedeni u Bibliji. Verovatno je bilo nekih slucajeva vaskrsenja koji nisu zapisani u Bibliji, koji su se desili u vreme apostola, ali posle toga nema sanse, jer je hriscanstvo pocelo rapidno da propada vec u drugom veku. O tome imate u predavanju na donjem linku:
http://www.youtub...DaLq5kG3GY

Jednako kao što to što smo ja i vi živi je dokaz da postoji život na zemlji i to što smo inteligentna bića dokazuje da je Inteligentan i Onaj koji nas je stvorio. Moj zaključak jest da život poslije smrti postoji.Naravno da to otvara mogućnost za manipulaciju ljudima, kao što vi tvrdite, ali samo zato što ljudi ne razumiju neke stvari.

Bog u Bibliji na mnogo mesta kaze da zivot posle smrti postoji tek nakon vaskrsenja. Izmedju ovozemaljske smrti i vaskrsenja, nema zivota. Zato vas zakljucak ne moze da bude tacan.

Ja smatram da postoje tri dimenzije postojanja. Prva je ova naša, druga je ona u kojoj žive demoni i treća je nebo. Rijetki se probiju do ove treće dimenzije. Isus kaže da samo hrabri osvajaju kraljevstvo nebesko. Malo ih ima hrabrosti povjerovati da to mogu.Većina ljudi i vjernika ostane na ovoj drugoj i misli da je to to, onda Sotona s njima vitla kako on želi. Oni koji ne vjeruju svakako su u rukama Sotone.kad spominjem pojam vjernici onda mislim na pripadnike raznih religija, a ne na ljude koji vjeruju u dobrotu, istinu, ljubav i ljepotu.

Upustate se u zakjucivanje, a da niste upoznati sa tekstom Starog zaveta, koji predstavlja temelj teologije, i onda vas to odvodi na brojne stranputice. O stanju mrtvih i zivotu posle smrti mozemo da znamo samo onoliko koliko nam Bog otkrije u Bibliji. Sve drugo su spekulacije i stranputice.

Nije Bog postavio u vrt otrovno drvo. Nisu ljudi poceli da umiru zato sto su pojeli nesto otrovno, vec zato sto su se pobunili protiv Boga. Kada covek iznajmi prostitutku on nece umreti zato sto se "otrovao", vec zato sto se pobunio protiv Boga. I zato ide pod mac.

Ostaje još uvijek pitanje zašto, zašto Bog to čini, zašto im zabranjuje da jedu s tog drveta ako nije otrovano? Koja je svrha?

Svrha je test poslusnosti. Ljudi nisu imali drugi nacin da pogrese. Bili su upoznati s pobunom u svemiru i preko tog drveta su mogli da izaberu pobunu.

Tako je, Bog je isterao ljude iz Edenskog vrta, ali sta je bilo sa tim vrtom pre nego sto ce da se desi Potop? Logicno bi bilo da Bog nije unistio Edenski vrt u Potopu nego ga je izmestio za neka buduca vremena kada se bude napravio red na Zemlji.

Iz ovoga zaključujem da Vi smatrate kao nije cijela zemlja bila raj zemaljski već da je postojao jedan "komadić" zemlje koji se tako zvao i u kom je živio čovjek. Što onda s onom zapovijedi: "Rađajte se i množite se! Napučite zemlju i sebi je podvrgnite. dajem vam sve na zemlji." Nije orginal citat ne da mi se tražiti orginal.

Nemamo detalje, ali ocigledno da bi se Edenski vrt prosirivao kako bi se ljudi umnozavali. To je poznat fenomen u biologiji.

Molila bih još jedno objašnjenje kad se kaže da su se sinovi božji ženili sa kćerima čovječjim što se pod tim podrazumijeva? Tko su sinovi božji i kćeri čovječje?

Bilo bi dobro da procitate sve moje postove od pocetka, da ne bih odgovarao na isto pitanje bezbroj puta. Iz biblijskog konteksta se vidi da su sinovi Bozji - Bozji narod, a da su kceri covecije - devojke i zene koje su u pobuni protiv Boga. Taj model otpadanja od Boga ce se kasnije ponavljati mnogo puta kada se Bozji narod buze zenio sa pagankama i posledica je bila veliki otpad u narodu (jer deca su uglavnom ono sto su im i majke, posto su nekada majke bile veoma angazovane oko dece).

Zapravo, ono što mene "zabrinjava" jest što imam strašan osjećaj da se vrijeme milosti strašno bliži kraju, moglo bi da prestane svaki čas, a mislim da je rečeno da će oni koji su na božjoj strani biti strašno kušani pred kraj vremena milosti. ne znam kako je s Vama ali vidim da je Sotona strašno bijesan jer mu se približio kraj, vodi se strahovita borba za duše, naročito za duše "pravednih" a Isus pita da li će kad dođe na zemlju naći vjere na njoj. Opet svakom čovjeku koji Ga bilo što traži kaže: "Neka ti bude po vjeri tvojoj." Dakle jako trebamo paziti što vjerujemo jer će nam biti po vjeri našoj.
Opet na drugom mjestu kaže: "Što vrijedi čovjeku ako cijeli svijet spasi a život svoj izgubi." Dakle što meni vrijedi ako svi oni kojima sam pomogla da izađu na pravi put odu u raj a ja ostanem pred vratima? Čovjek se lako zanese i izgubi u pomaganju drugima pa zaboravi i izgubi sebe.

Ne moze vreme milosti da se zavrsi danas. Moze nekim pojedincima koij su duboko ogrezli u grehu pa dodju u stanje hule na Duha Svetoga. Ima vremena za svakoga da se pripremi za strasno vreme koje dolazi, i ja sam o tome govorio u prethodnim postovima, zato treba da procitate sve od pocetka. U najkracem, covek je stvoren da zivi u prirodi, nezavisno od sistema, i to je model koji treba da primenimo u svom zivotu, i da pomazemo ljudima koliko mozemo, tamo gde se moze pomoci, a ne da drskim i bezobraznim ljudima ugadjamo u njihovoj destrukciji.
 
rastkosava
Da li si procitao knjigu od Stojana Mandica s kojim si ucestvovao u par emisija na tv duga?
Zanima me kakva je , koliko kosta i da li je ima jos u prodaji?
 
Miroljub Petrovic
rastkosava - poruka glasi:

Da li si procitao knjigu od Stojana Mandica s kojim si ucestvovao u par emisija na tv duga?
Zanima me kakva je , koliko kosta i da li je ima jos u prodaji?

Dobra je knjiga, uglavnom kritika ekumenizma i promocija Njegosa. Knjiga je rasprodata, ne znam kada ce izaci novo izdanje.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.53 sekundi!