Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Laki
Проклетство риалитија: У САД 14 учесника извршило самоубиство

http://www.glassr...22964.html
 
BP
Jučer u emisliji " Na rubu znanosti" je tema bila Vedska matematika... fenomenalni načini rješavanja zadataka koji su 10X brži i jednostavniji od konvecionalnih a jednako točni. Samo ostao je jedan trn u oku a to je da tu matematiku propagiraju neki indijski gurui i uz tu matematiku vežu povezanost s trećim okom, ugl... neke okultne ideje. Zanima me jeste li čuli za to i ima li veze što to propagiraju okultisti(budisti/hinduisti) možda je stvarno korisno?
 
markofon
Opustoseno 200.000 hektara sume:

http://www.telegr...ara-sume-2
 
Johnny Morgan
http://www.nadlan...5.293.html
 
Miroljub Petrovic
BP - poruka glasi:

Jučer u emisliji " Na rubu znanosti" je tema bila Vedska matematika... fenomenalni načini rješavanja zadataka koji su 10X brži i jednostavniji od konvecionalnih a jednako točni. Samo ostao je jedan trn u oku a to je da tu matematiku propagiraju neki indijski gurui i uz tu matematiku vežu povezanost s trećim okom, ugl... neke okultne ideje. Zanima me jeste li čuli za to i ima li veze što to propagiraju okultisti(budisti/hinduisti) možda je stvarno korisno?

Poznato je da ljudi pod desjtvom demona mogu da iznose takve informacije koje ljude zapanje. Verlo je verovatno da je ta Vedska matematika ustvari delovanje demona preko polupanih ljudi preko kojih demoni resavaju matematicke zadatke.
 
Miroljub Petrovic

Ionako nikog ne zanima zivot u prirodi, tako da nije velika steta.
 
1xydz1
"kako je nastao novac" jako dobra emisija. vredi pogledati. nauče se zanimljive stvari.

http://www.youtub...vzsqlPXWO0
Izmenio/la 1xydz1 na 19.06.2013 07:41
 
pedja257
U Mateju 6 Isus govori ucenicima da se ne brinu...kako ptice zive bezbrzicno, kako ljiljani rastu bezbrizno itd...a mi smo pretezniji Bogu od zivotinja i biljaka. Pa kada bih ziveo tako roditelji bi mi rekli da sam neodgovoran.
Kaze Isus "Ne brinite se dakle za sutra; jer sutra brinuće se za se. Dosta je svakom danu zla svog."
Pa da li to znaci da treba da zivim samo za danas?....ja ne vidim kako je moguce drugacije interpretirati to...jer kaze i da se ne gomilaju zemaljske stvari koje podlezu moljcima i rdji nego da se bavimo nebeskim neprolaznim dobrima. Pa ja bih rekao da prosjaci i beskucnici upravo tako zive...upravo kao ljiljani i ptice....
Jasno je da se na vise mesta eksplicitno i nedvosmisleno velica siromastvo. Kada je bogati mladic hteo da podje sa Isusom, On mu je rekao da proda sve sto ima i da podje za njim znaci nije bilo dovoljno samo da podje za njim..
 
Johnny
I Jovan Pavle II ce izgleda biti proglasen "svetim" www.b92.net/info/...
 
Miroljub Petrovic
pedja257 - poruka glasi:

U Mateju 6 Isus govori ucenicima da se ne brinu...kako ptice zive bezbrzicno, kako ljiljani rastu bezbrizno itd...a mi smo pretezniji Bogu od zivotinja i biljaka. Pa kada bih ziveo tako roditelji bi mi rekli da sam neodgovoran.

Zato je Isus rekao: "Ko voli vise oca i majku vise nego Mene, nije Mene dostojana." Nekada je potrebno da se sin ili cerka odvoje od roditelja da bi sacuvali zivu glavu.

Kaze Isus "Ne brinite se dakle za sutra; jer sutra brinuće se za se. Dosta je svakom danu zla svog."
Pa da li to znaci da treba da zivim samo za danas?....ja ne vidim kako je moguce drugacije interpretirati to...

Vidi se da nisi citao Bibliju od pocetka i da ne razumes Bozji koncept. Ljudi su oduvek pravili materijalne planove za narednih nekoliko generacija. "Hocu da obezbedim svoju decu", govore pagani, i misle da ce ovozemaljskim blagom obezbediti svoju decu, a ne izgradnjom karaktera. Isus kaze ljudima da ne robuju materijalnim stvarima i da ne gomilaju materijalna bogatstva na ustrb svog duhovnog zdravlja. Pogledaj kako danas rade roditelji - trce za materijalnim bogatstvima, a za decu i za svoje duhovno zdravlje nemaju vremena.

jer kaze i da se ne gomilaju zemaljske stvari koje podlezu moljcima i rdji nego da se bavimo nebeskim neprolaznim dobrima. Pa ja bih rekao da prosjaci i beskucnici upravo tako zive...upravo kao ljiljani i ptice....

To je govedja filozofija. Prosjaci i beskucnici zive bedno, a ljiljanima i pticama nista ne nedostaje. Kada bi ljudi ziveli u prirodi i postovali prirodne zakone nista im ne bi nedostajalo. Ne bi im trebao ni novac, ni struja, nista, jer sve postoji u prirodi.

Jasno je da se na vise mesta eksplicitno i nedvosmisleno velica siromastvo.

Tako zakljucuju oni koji citaju stihove Novog zaveta selektivno, bez poznavanja Starog zaveta koji je temelj. Isus govori: "Blago onima koji su siromasni duhom" dakle onima koji teze ka duhovnom bogatstvu, jer ce se oni zaista obogatiti - dobice nebesko carstvo. Ozbiljan covek moze na 5 ari zemlje da izdrzava sebe i svoju porodicu, ako zivi po Bozjem zakonu. Ali, savremeni religiozni tupavci "moraju" da svoju decu salju u ateisticke skole, na ekskurzije, da im kupuju firmiranu garderobu "da se ne izdvajaju od druge dece", moraju da idu na ateisticke fakultete, moraju ovo, moraju ono, i onda su stalno nezadovoljni i "siromasni". Njihovo siromastvo je u njihovim glavama.

Kada je bogati mladic hteo da podje sa Isusom, On mu je rekao da proda sve sto ima i da podje za njim znaci nije bilo dovoljno samo da podje za njim..

Bogati mladic je bio rob materijalizma, i to je bio problem. Materijalno bogatstvo, samo po sebi, nije problem. Svi pobozni ljudi u istoriji su bili materijalno bogati, kao Avram, Jov i drugi, pa cak i kad su bili u ropstvu, kao Josif i Danilo. Dakle, sve zavisi od karaktera. Pitanje siromastva ili bogatstva je pitanje karaktera, sa biblijskog aspekta. Covek koji je karakteran i ima elelmentarna znanja o teologiji i zivotu u prirodi, moze da zivi dobro gde god ga bacis.
 
Am-haaretz
1xydz1 - poruka glasi:

"kako je nastao novac" jako dobra emisija. vredi pogledati. nauče se zanimljive stvari.

http://www.youtub...vzsqlPXWO0


Što se Ivana Pernara tiče, stvarno je dobar i iskren dečko, i u svakom slučaju je dobro što je napustio Adventiste/Subotare i riješio se tog sektaškog tereta.

A tu njegovu knjigu "Kako je nastao novac?" koja je predstavljena na ovoj promociji možete skinuti u PDF formatu ovdje, ili u ZIP-u ovdje.
Izmenio/la Am-haaretz na 19.06.2013 21:01
 
TomicDanijel2
"Закон и пророци су до Јована; одселе се царство Божије проповједа јеванђељем, и сваки најављује да уђе у њега."
Ово ми није јасно, како то да су закони до Јована, не важе ли они и данас?
 
http://www.youtube.com/user/danijeltomicPFC?featur
Bozic Bojan
http://www.youtub...e9NbQ9LJ-0

http://www.youtub...oEAgMgjlxw
 
bobo85
Veceras je u Bijeljini gostovao EMIL VLAJKI.On je potpresednik R.SRPSKE.Razgovarao sam sa njim posle predavanja.Nije u rangu profesora PETROVICA. Uopste ne spominje Boga.Po njemu Amerika nikada nece propasti.Oni se nalaze na ostrvu i niko nema oruzije da ih napadne i unisti.Za nas Srbe jedini spas je Rusija i Vladimir Putin.
Profesore otkud da u katolickoj Spaniji postoji pokret koji hoce da odvoji Baskiju i Kataloniju?Po profesoru Dereticu u vreme Rimskog carstva Srbi su dosli do Katalonije i tamo se jedan broj naselio.
Jel NUDIZAM grijeh?
 
piter
Spisak namirnica koje sadrze GMO http://www.dveris...rodaji.php
 
Miroljub Petrovic
TomicDanijel2 - poruka glasi:

"Закон и пророци су до Јована; одселе се царство Божије проповједа јеванђељем, и сваки најављује да уђе у њега."
Ово ми није јасно, како то да су закони до Јована, не важе ли они и данас?

Govorio sam o tome. Pise: "Zakon i proroci govore o Jovanu."
 
Miroljub Petrovic
bobo85 - poruka glasi:

Veceras je u Bijeljini gostovao EMIL VLAJKI.On je potpresednik R.SRPSKE.Razgovarao sam sa njim posle predavanja.Nije u rangu profesora PETROVICA. Uopste ne spominje Boga.Po njemu Amerika nikada nece propasti.Oni se nalaze na ostrvu i niko nema oruzije da ih napadne i unisti.Za nas Srbe jedini spas je Rusija i Vladimir Putin.
Profesore otkud da u katolickoj Spaniji postoji pokret koji hoce da odvoji Baskiju i Kataloniju?Po profesoru Dereticu u vreme Rimskog carstva Srbi su dosli do Katalonije i tamo se jedan broj naselio.

Masonska posla.

Jel NUDIZAM grijeh?

Nije u kupatilu kad si sam.
 
REDSTAR
Ko je naveo Lucifera da se odrekne Boga?
Znamo da je to prvi greh i nastanak zla u svetu,njegovo odpadanje od Boga zbog gordosti.
Ali,svaki greh krece od gresne pomisli pa odakle njemu ta pomisao ako je tada on kao i sve stvoreno bilo bezgresno i savrseno.
Ako je to od njegove slobodne volje,da li to znaci da je on imao izbor da izabere izmedju dobre i lose opcije.Ali opet,odakle losa opcija
Gordan
 
Miroljub Petrovic
REDSTAR - poruka glasi:

Ko je naveo Lucifera da se odrekne Boga?
Znamo da je to prvi greh i nastanak zla u svetu,njegovo odpadanje od Boga zbog gordosti.
Ali,svaki greh krece od gresne pomisli pa odakle njemu ta pomisao ako je tada on kao i sve stvoreno bilo bezgresno i savrseno.
Ako je to od njegove slobodne volje,da li to znaci da je on imao izbor da izabere izmedju dobre i lose opcije.Ali opet,odakle losa opcija

U Bibliji ti lepo pise da je Lucifer zeleo da se izjednaci sa Bogom, dakle odbio je da prihvati status stvorenja. Isto toje ponudio ljudima kada im je rekao da ce biti kao Bog ako stanu na njegovu stranu. To isto imas i danas. U demokratiji se nudi robovima da imaju status gazde, da se oni pitaju o vaznim stvarima, da odlucuju. Tako je u Titovo vreme preko samoupravljanja unistena ekonomija, a danas preko demokratije uveden globalni satanizam. Prva zapovest nakon ulaska u savez sa Bogom pod planinom Sinaj, u 2. Mojsijevoj 21, definise status robova, onih odraslih koji nisu u stanju da brinu o sebi. Dakle, mora da se zna ko je Bog, a ko je stvorenje, a nakon covekove pobune ko je gazda, a ko rob, ko je muz, a ko zena. Ako se dopusti da stvorenje postane Bog, i da rob postane gazda, i da zena postane muz, to je kolaps sistema.
 
IsakSmesko
Doktore da li je ovo samo zastrasivanje naroda ili je istina. Ako je sve ovo tacno nestacemo sa lica zemlje?

http://www.vijest...-insekata/
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.59 sekundi!