Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Goran M
Поштовање професоре!
Интересује ме зашто је Исак, Аврамов син, за жену узео своју прву рођаку, која је била кћерка Аврамовог брата?

Јасно ми је да се у почетку (Адам и Ева и њихови потомци) као и непосредно по Потопу морао десити инцест али зашто и касније? Затим, инцест Лота са кћеркама итд...

Знам да је кушајући Аврама да принесе свога сина, Бог указивао на Месију али како човјек здравог разума да прихвати да Бог жели да убијеш сопствено дијете...?!

Супруга и ја заједно читамо Библију па смо у недоумици. Биће још питања. Хвала унапријед!
 
Miroljub Petrovic
Goran M - poruka glasi:

Поштовање професоре!
Интересује ме зашто је Исак, Аврамов син, за жену узео своју прву рођаку, која је била кћерка Аврамовог брата?

Tada jos nije bio problem sa akumuliranim mutacijama, jer je u pitanju bila 10. generacija posle Potopa, pa je bila dozvoljena takva vrsta braka. Imas detaljnije o tome u tekstu na donjem linku:

http://www.cps.or...ks702.html

Јасно ми је да се у почетку (Адам и Ева и њихови потомци) као и непосредно по Потопу морао десити инцест али зашто и касније? Затим, инцест Лота са кћеркама итд...

Takva vrsta odnosa, kao sto je slucaj sa Lotom, nikada nije bila dozvoljena i nema veze za brakom u srodstvu izmedju brace i sestara u pocetku i neposredno nakon Potopa.

Знам да је кушајући Аврама да принесе свога сина, Бог указивао на Месију али како човјек здравог разума да прихвати да Бог жели да убијеш сопствено дијете...?!

Pa to je kao da pitas: "Kako neko ko je u stanju da spreci smrt svog deteta to ne cini?" Bog je mogao da spreci smrt svog Sina, ali to nije ucinio zbog ostale dece. Dalje, ko kaze da je Avram zeleo da ubije sopstveno dete, ili da je Bog zeleo da ubije svog Sina? Neke stvari u zivotu ne zato sto to zelimo, nego zbog viseg cilja. Nekada su nasi rpeci zrtvovali svoju decu, saljuci ih u rat, da bi ostali deo porodice bio sacuvan od pogibije i terora okupatora.
 
Dusan d
Evo sajta gde mogu da se nabave sve moguće sorte čilija

http://www.semill...index.html
 
Johnny Morgan
http://isra-news....e-bolesti/
 
zorank
"Tinktura za bubrege i bešiku – biljna formula za čišćenje i jačanje"
Je li ova tinktura i za topljenje kamena? Moja majka ima kamen u desnom bubregu do 15 mm snimljeno na ultra zvuku odnosno kamen je tek ispao iz bubrega i stoji u vratu kanala.
Pre toga je imala lupanje odnosno pokušaj lupanja (kamen je bio na istom mestu kao sada) i kamen se vratio prilikomlupanja u bubreg pa je stavljena sonda u mokraćni kanal i držala je sondu mesec dana i kada je izvađena sonda kamen se opet vratio na to mesto gde je bio i pre. Je li možete nešto da preporučite u vezi ovog problema?
 
Srpska_Vojska
Domaci sajt za kupovinu raznoraznog povca! http://www.manus..../index.htm
Чувај се, чуваћу те.
 
Miroljub Petrovic
zorank - poruka glasi:

"Tinktura za bubrege i bešiku – biljna formula za čišćenje i jačanje"
Je li ova tinktura i za topljenje kamena? Moja majka ima kamen u desnom bubregu do 15 mm snimljeno na ultra zvuku odnosno kamen je tek ispao iz bubrega i stoji u vratu kanala.
Pre toga je imala lupanje odnosno pokušaj lupanja (kamen je bio na istom mestu kao sada) i kamen se vratio prilikomlupanja u bubreg pa je stavljena sonda u mokraćni kanal i držala je sondu mesec dana i kada je izvađena sonda kamen se opet vratio na to mesto gde je bio i pre. Je li možete nešto da preporučite u vezi ovog problema?

Imas u Sulcovoj knjizi kako se cisti kamen u bubregu. Dakle, citrusci sokovi sa maslinovim uljem, i podrazumeva se zdrav nacin zivota i ishrana bez namirnica zivotinjskog porekla. Takodje, tinktura pomaze u izbacivanju kamena.
 
Miroljub Petrovic
Dobra internet radio stanica:

http://snaganarod...
 
revnitelj
Kako zvanično jevreji (jevrejski rabini) objašnjavaju značenje riječi Elohim s obzirom da ta riječ ukazuje na to da Bog ima više od dva lica, odnosno predstavlja prvu aluziju na trojstvo?
Ako, dakle, jedete, ako li pijete, ako li što drugo činite, sve na slavu Božiju činite.
 
Miroljub Petrovic
revnitelj - poruka glasi:

Kako zvanično jevreji (jevrejski rabini) objašnjavaju značenje riječi Elohim s obzirom da ta riječ ukazuje na to da Bog ima više od dva lica, odnosno predstavlja prvu aluziju na trojstvo?

Imas na internetu.
 
Miroljub Petrovic
https://app.box.c...1450393355

Ој Србијо Божји доме

Робови ти ланце кују,
оковима понос ломе.
Док те по образу пљују,
ој Србијо Божји доме

Ноге су им на зло брзе,
злогласе те свуд по свету.
Изабравши да те мрзе,
клеветом ти венац плету

Са блудом би да те жене,
хаљине ти смрадне кроје.
Ал не могу да измене,
твоју душу срце твоје.

Зато желе да те киње,
изазов си безумноме.
Ненавидник те распиње,
ој Србијо Божји доме.

Труње ти из ока ваде,
пањеви без благодати.
Не разумеју ште раде,
ко ће Небо да облати.

Ко на тебе камен баца,
грех му у прашини пише.
Отаџбино праотаца,
кроз које Дух Свети дише.

Бесни хоће да те туку,
јаросни би да те згроме.
Док те кроз каљугу вуку,
ој Србијо Божји доме.

Вређају те из очаја,
збрисали би те да могу.
Ти си им ван домашаја,
ти припадаш Христу Богу.

Ко се гнуша твога лика,
Божју не види лепоту.
Отаџбино мученика,
стазо вечноме животу.

Отаџбино мученика,
стазо вечноме животу.
 
revnitelj
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

revnitelj - poruka glasi:

Kako zvanično jevreji (jevrejski rabini) objašnjavaju značenje riječi Elohim s obzirom da ta riječ ukazuje na to da Bog ima više od dva lica, odnosno predstavlja prvu aluziju na trojstvo?

Imas na internetu.


Tragajući za odgovorom na ovo pitanje, naišao sam na podatak da se rijec Elohim između ostalog pronalazi i u 2 Mojsijevoj 7:1: "I Gospod reče
Mojsiju: Evo, postavio sam te da si Bog (ELOHIM) Faraonu; a Aron
brat tvoj biće prorok tvoj". Kako ovo objašnjavate? Kako Mojsije može biti Elohim?
Ako, dakle, jedete, ako li pijete, ako li što drugo činite, sve na slavu Božiju činite.
 
Miroljub Petrovic
revnitelj - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:

revnitelj - poruka glasi:

Kako zvanično jevreji (jevrejski rabini) objašnjavaju značenje riječi Elohim s obzirom da ta riječ ukazuje na to da Bog ima više od dva lica, odnosno predstavlja prvu aluziju na trojstvo?

Imas na internetu.


Tragajući za odgovorom na ovo pitanje, naišao sam na podatak da se rijec Elohim između ostalog pronalazi i u 2 Mojsijevoj 7:1: "I Gospod reče
Mojsiju: Evo, postavio sam te da si Bog (ELOHIM) Faraonu; a Aron
brat tvoj biće prorok tvoj". Kako ovo objašnjavate? Kako Mojsije može biti Elohim?

Rec "Elohim" se u hebrejskom jeziku koristi na vise nacina. Znacenje reci ukazuje na moc, koristi se i za sudije i za andjele. Na primer, kada se u Psalimu 8,5. Zato treba znati hebrejski, da bi se razumelo sta je pisac hteo da kaze.
 
Srpska_Vojska
SAD se udaljava od poteza Izraela: http://www.advanc...m-napadom/
Чувај се, чуваћу те.
 
revnitelj
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

revnitelj - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:

revnitelj - poruka glasi:

Kako zvanično jevreji (jevrejski rabini) objašnjavaju značenje riječi Elohim s obzirom da ta riječ ukazuje na to da Bog ima više od dva lica, odnosno predstavlja prvu aluziju na trojstvo?

Imas na internetu.


Tragajući za odgovorom na ovo pitanje, naišao sam na podatak da se rijec Elohim između ostalog pronalazi i u 2 Mojsijevoj 7:1: "I Gospod reče
Mojsiju: Evo, postavio sam te da si Bog (ELOHIM) Faraonu; a Aron
brat tvoj biće prorok tvoj". Kako ovo objašnjavate? Kako Mojsije može biti Elohim?

Rec "Elohim" se u hebrejskom jeziku koristi na vise nacina. Znacenje reci ukazuje na moc, koristi se i za sudije i za andjele. Na primer, kada se u Psalimu 8,5. Zato treba znati hebrejski, da bi se razumelo sta je pisac hteo da kaze.


Da, ali riječ Elohim koristi se i za paganske bogove:
"A kad Azoćani videše šta je, rekoše da ne stoji kod nas kovčeg Boga (elohim)
Izrailjevog; jer je ruka Njegova teška nad nama i nad Dagonom
bogom (elohim) našim" (1. knj. Samuilova 5:7)
"Nije li tvoje ono Å¡to ti da da je tvoje Hemos bog (elohim) tvoj? " (Sudije 11:24).
Ako značenje riječi Elohim ukazuje na to da Bog ima više od dva lica kada je u pitanju Bog Izrailja , koje je značenje riječi kada su u pitanju paganski bogovi?
Ako, dakle, jedete, ako li pijete, ako li što drugo činite, sve na slavu Božiju činite.
 
Miroljub Petrovic
revnitelj - poruka glasi:

Da, ali riječ Elohim koristi se i za paganske bogove:
"A kad Azoćani videše šta je, rekoše da ne stoji kod nas kovčeg Boga (elohim)
Izrailjevog; jer je ruka Njegova teška nad nama i nad Dagonom
bogom (elohim) našim" (1. knj. Samuilova 5:7)
"Nije li tvoje ono Å¡to ti da da je tvoje Hemos bog (elohim) tvoj? " (Sudije 11:24).
Ako značenje riječi Elohim ukazuje na to da Bog ima više od dva lica kada je u pitanju Bog Izrailja , koje je značenje riječi kada su u pitanju paganski bogovi?

Treba da uzmes da ucis hebrejski. Ime "Elohim" je otprilike kao na nasem jeziku "bog". Iz konteksta se vidi da li je u pitanju lazni bog ili pravi Bog. S tim da se na hebrejskom rec "Elohim" koristi i u druge svrhe. Za razliku od drugih bogova, Bog Stvoritelj ima svoje ime, a to je "Jahve" ili "Jehova", sto se jasno vidi u originalu Biblije.
 
revnitelj
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

revnitelj - poruka glasi:

Da, ali riječ Elohim koristi se i za paganske bogove:
"A kad Azoćani videše šta je, rekoše da ne stoji kod nas kovčeg Boga (elohim)
Izrailjevog; jer je ruka Njegova teška nad nama i nad Dagonom
bogom (elohim) našim" (1. knj. Samuilova 5:7)
"Nije li tvoje ono Å¡to ti da da je tvoje Hemos bog (elohim) tvoj? " (Sudije 11:24).
Ako značenje riječi Elohim ukazuje na to da Bog ima više od dva lica kada je u pitanju Bog Izrailja , koje je značenje riječi kada su u pitanju paganski bogovi?

Treba da uzmes da ucis hebrejski. Ime "Elohim" je otprilike kao na nasem jeziku "bog". Iz konteksta se vidi da li je u pitanju lazni bog ili pravi Bog. S tim da se na hebrejskom rec "Elohim" koristi i u druge svrhe. Za razliku od drugih bogova, Bog Stvoritelj ima svoje ime, a to je "Jahve" ili "Jehova", sto se jasno vidi u originalu Biblije.


Možda nisam bio dovoljno jasan sa svojim pitanjima, pa mi i vi nejasno odgovarate, ali čitava poenta moje priče je zapravo vezana za trojstvo. Vi ste u nekom od ranijih postova dokazivali trojstvo preko riječi Elohim. Sa moje tačke gledišta to nije dovoljno dobar dokaz jer riječ Elohim ima - kako ste i vi sami rekli - i druga značenja. Iz tog razloga sam vas i pitao da li znate kako jevreji zvanično objašnjavaju značenje riječi Elohim iz 1 Mojsijeve 1:26 s obzirom da oni ne vjeruju u trojstvo. Volio bih da mi odgovorite na to pitanje ako znate odgovor, jer na internetu nailazim na razna objašnjenja, pa sam i sam u nedoumici.
Ako, dakle, jedete, ako li pijete, ako li što drugo činite, sve na slavu Božiju činite.
 
Miroljub Petrovic
revnitelj - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:

revnitelj - poruka glasi:

Da, ali riječ Elohim koristi se i za paganske bogove:
"A kad Azoćani videše šta je, rekoše da ne stoji kod nas kovčeg Boga (elohim)
Izrailjevog; jer je ruka Njegova teška nad nama i nad Dagonom
bogom (elohim) našim" (1. knj. Samuilova 5:7)
"Nije li tvoje ono Å¡to ti da da je tvoje Hemos bog (elohim) tvoj? " (Sudije 11:24).
Ako značenje riječi Elohim ukazuje na to da Bog ima više od dva lica kada je u pitanju Bog Izrailja , koje je značenje riječi kada su u pitanju paganski bogovi?

Treba da uzmes da ucis hebrejski. Ime "Elohim" je otprilike kao na nasem jeziku "bog". Iz konteksta se vidi da li je u pitanju lazni bog ili pravi Bog. S tim da se na hebrejskom rec "Elohim" koristi i u druge svrhe. Za razliku od drugih bogova, Bog Stvoritelj ima svoje ime, a to je "Jahve" ili "Jehova", sto se jasno vidi u originalu Biblije.


Možda nisam bio dovoljno jasan sa svojim pitanjima, pa mi i vi nejasno odgovarate, ali čitava poenta moje priče je zapravo vezana za trojstvo. Vi ste u nekom od ranijih postova dokazivali trojstvo preko riječi Elohim. Sa moje tačke gledišta to nije dovoljno dobar dokaz jer riječ Elohim ima - kako ste i vi sami rekli - i druga značenja. Iz tog razloga sam vas i pitao da li znate kako jevreji zvanično objašnjavaju značenje riječi Elohim iz 1 Mojsijeve 1:26 s obzirom da oni ne vjeruju u trojstvo. Volio bih da mi odgovorite na to pitanje ako znate odgovor, jer na internetu nailazim na razna objašnjenja, pa sam i sam u nedoumici.

Ja sam govorio o biblijskim dokazima za Trojstvo, a ne bih da se bavim sta drugi pricaju jer to smatram neozbiljnim.
 
Miroljub Petrovic
Evo novog profesionalno uradjenog snimka mog predavanja "Lecenje raka na prirodan nacin":

http://www.youtub...FxUxvgh6a0
 
Miroljub Petrovic
Nebojsa007 - poruka glasi:

Miroljube, pronasao sam dosta cudno prevednih recenica u novom savremenom prevodu Biblije i dodatih reci koje menjaju smisao Biblije. Neke stvari su ispravljene u ovom prevodu, ali na nekim mestima se ozbiljno gubi na znacaju i smislu.

U pitanju je prevod direktno sa hebrejskog originala, koji nije savrseno sacuvan, dok su svi ostali prevodi sa grckog. U ovom prevodu se jasno vidi razlika u odnosu na prevod prevoda i jasnoca onoga sto je zapisano u jevandjelju.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.57 sekundi!