Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
chaky - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:


Ovu ce da uhapse kao Peranovica. Ima nesto da joj izmisle i mozda da joj oduzmu dete.



Miroljube,


A jesi li procitao komentare mozda. Jel vidis kako neki pricaju da kao u mesu i mleku ima nekih specijalnih amino kiselina kojih nema nigde. Pa drugi kazu kao da je kao mleko mnogo zdravo za kosti zbog kalcijuma i da to ne treba da uskracuje detetu.
Ja iskreno nisam nikakav naucnik niti se razumem mnogo ali mi se cini da sam sad upravo postao svestan kako stvarno reklame mogu da uticu na ljude pa zato i pisem komentar. Jer sad mi pade na pamet da na primer ja sam cuo za kalcijum samo na televiziji kad reklamiraju mleko ili na tetrapaku kako pise, sta ja znam o kalcijumu nemam pojma iskreno nista. A dok sam citao komentare video sam da se ljudi razbacuju raznim terminima i svhatio sam da su to jedino mogli da cuju na reklami ili procitaju na pakovanju. I sada se svi razumeju u to. Ali kako je strasno kad kazu da zena maltretira dete sto ga hrani biljnom hranom, tu se bas vidi zlo neko.

Vrlo je moguce da se taj tekst o njoj objavili upravo da bi se digla hajka protiv nje. Treba da znas da na takvim "medijima", kao sto su Blic. B92 i dr, postoje ljudi koji su placeni da pisu komentare, a da brisu sve "nepodobne" komentare. Onda njih nekolicina se potpisuje pod razlicitim imenima i stvaraju privid kao da 100 ljudi pise negativno o necemu.

Naravno da kalcijum iz mleka covekov organizam moze da upije u jako maloj kolicini, dok se kalcijum iz biljaka lako upija u covekovom organizmu. Takodje, konzumiranje namirnica zivotinjskog porekla (koje su po svom hemijskom sastavu kisele) zakiseljavaju organizam (nasa krv je alkalna) i stvaraju uslove da zdrava celija ne moze da egzistira, vec da mora da se pretvori u celiju raka (koja moze da egzistira u kiseloj sredini). Onda organizam izvlaci alkalne elemente iz kostiju (kalcijum) da bi neutralisao ovu kiselost, tako da pijenjem kravljeg mleka se izbacuje kalcijum iz organizma, a ne unosi se. Pricao sam o tome, ali ti nisi citao ni slusao.

Ali sta ces, u okupiranoj drzavi je dozvoljena promocija svih oblika lazi i destrukcije.
 
Miroljub Petrovic
milosdoni - poruka glasi:

Demoni ili nesto drugo? Zasto je Rtanj cudna planina.
http://vimeo.com/...

Rtanj je mesto ljudskog sujeverja i samim tim mesto za prizivanje demona. Negde se sujeverjem prizivaju demoni, a negde nemoralom druge vrste (kao na jadranskom primorju).
 
Makabi
Gospodine Petrovicu, rekli ste mi da pored poplava, nasu zemlju i ceo svet ce zadesiti jos gore nepogode. Rekli ste mi da pod Avalom ima vulkan koji je jak kao Sveta Helena i da bi Beograd bio rostilj. Ja sam nasao da je taj i mnogi vulkani ugaseni i da su postojali nekad davno pre nekoliko miliona goidna. Da li se to tacno ili nije, pa vlast ili ne zna ili nece da plasi stanovnistvo? Gde bih mogao u nekoj literaturi sa sajta da vise procitam o surovoj prirodi vulkanima, poplavama i sl? Sta mislite o tacnosti sadrzaja na ovim linkovima? Hvala unapred, pozdrav!

http://www.znanje...ji%201.htm
http://srbin.info...-u-srbiji/
http://www.b92.ne..._id=290558
http://geografija...-post.html
 
Miroljub Petrovic
Makabi - poruka glasi:

Gospodine Petrovicu, rekli ste mi da pored poplava, nasu zemlju i ceo svet ce zadesiti jos gore nepogode. Rekli ste mi da pod Avalom ima vulkan koji je jak kao Sveta Helena i da bi Beograd bio rostilj. Ja sam nasao da je taj i mnogi vulkani ugaseni i da su postojali nekad davno pre nekoliko miliona goidna. Da li se to tacno ili nije, pa vlast ili ne zna ili nece da plasi stanovnistvo? Gde bih mogao u nekoj literaturi sa sajta da vise procitam o surovoj prirodi vulkanima, poplavama i sl? Sta mislite o tacnosti sadrzaja na ovim linkovima? Hvala unapred, pozdrav!

http://www.znanje...ji%201.htm
http://srbin.info...-u-srbiji/
http://www.b92.ne..._id=290558
http://geografija...-post.html

Pa dovoljno ti je to sto si procitao da je u pitanju ugaseni vulkan. O milionima godina necu da komentarisem jer to je debilska tvrdnja. Za toliki period planina Avala bi bila skroz erodovana i nista od nje ne bi ostalo.

Dakle, Avala je nekada bila vulkan (u nekom periodu posle Potopa, ne znamo tacno kad, od pre oko 4500 godina pa do pre oko 1500 godina, otprilike). Ako je Avala nekada bila vulkan, jel to znaci da vise nikada ne moze da proradi ili moze da proradi? Razmisli malo. Ako uvedemo i Boga u jednacinu (a ako smo razumni onda to moramo da uradimo), a Beograd je centar nemorala u Srbiji, onda verovatnoca da proradi Avala rapidno skace.
 
Jedan2
Pomaze Bog!

Kada pocnem ljudima da pricam o Bogu, oni uglavnom kazu otprilike: ja sam dobar covek to je najbitnije, gresim ali svi ljudi su gresni, niko nije savrsen...

Miroljube, sta odgovoriti na ovo ? Da li je zaista dovoljno da neko bude dobar covek iako je teoloski nepismen da bi dobio vecni zivot ?
 
bokiva
Rimljanima 14.2-3 kaže: “Jedan veruje da sme sve jesti, a onaj slabi jede samo povrće. Koji jede neka ne nipodaštava onoga što ne jede, a koji ne jede neka ne osuđuje onoga što jede, jer ga je Bog primio.”

Sta znaci da ovo ko jede biljnu hranu slabiji?Kako kaze apostol Pavle rimljanima.
"Ja sam pastir dobri. Pastir dobri život svoj polaže za ovce".
 
Miroljub Petrovic
Jedan2 - poruka glasi:

Pomaze Bog!

Kada pocnem ljudima da pricam o Bogu, oni uglavnom kazu otprilike: ja sam dobar covek to je najbitnije, gresim ali svi ljudi su gresni, niko nije savrsen...

Miroljube, sta odgovoriti na ovo ? Da li je zaista dovoljno da neko bude dobar covek iako je teoloski nepismen da bi dobio vecni zivot ?

Sklanjaj se od takvih i uzivaj.
 
Miroljub Petrovic
bokiva - poruka glasi:

Rimljanima 14.2-3 kaže: “Jedan veruje da sme sve jesti, a onaj slabi jede samo povrće. Koji jede neka ne nipodaštava onoga što ne jede, a koji ne jede neka ne osuđuje onoga što jede, jer ga je Bog primio.”

Sta znaci da ovo ko jede biljnu hranu slabiji?Kako kaze apostol Pavle rimljanima.

Svrha ovog teksta je da pokaze da ne treba jedni druge da osudjuju sta jedu. To se odnosilo na pricu oko jela vezano za praznike posto su farisejski Jevreji uveli razne egzibicije sta treba da se jede za ovaj i onaj praznil. Pavle kaze da je to nebitno. Gledaj malo kontekst, nemoj samo da izvlacis jedan stih i da od toga pravis teologiju. Pored toga, nemamo original Pavlovih poslanica pa ne znamo tacno sta je Pavle rekao, ali imamo sustinu.
 
Makabi
Sta je razlog sto zemlja i svemir ne mogu biti stari nekoliko miliona? Moze literatura gde se to objasnjava. Hvala unapred, pozdrav!
 
Miroljub Petrovic
Makabi - poruka glasi:

Sta je razlog sto zemlja i svemir ne mogu biti stari nekoliko miliona? Moze literatura gde se to objasnjava. Hvala unapred, pozdrav!

http://www.cps.or.../cks2.html

http://www.cps.or.../cks3.html
 
dovlanik
Ako Zapad neće ruski gas, ima ko hoće!

Ne samo da je Rusija potpisala sa Kinom gasni ugovor vredan 400 milijardi dolara nego za taj gas neće biti plaćeno u dolarima već u rubljama ili juanima.

http://youtu.be/X...

Status dolara kao rezervne svetske valute je urušen. Kina i Rusija već godinama kupuju zlato na svetskim tržištima. Rusija je ovog meseca učetvorostručila količinu zlata koju mesečno kupuje. Jasno je da se Kina i Rusija pripremaju za trenutak kada će dolar početi vrtoglavo da gubi na vrednosti.

Maks tvrdi i da su najnovija istraživanja pokazala da je procenjena količina gasa koji se može izvući iz uljanih škriljaca u Kaliforniji precenjena za čitavih 96%. To znači da je ideja o američkoj energetskoj nezavisnosti zapravo mrtvorođenče jer je većim delom bila bazirana na proceni o eventualnim nalazištima uljanih škriljaca u toj američkoj državi....
Vladimir Dovla Nikolic
 
Miroljub Petrovic
dovlanik - poruka glasi:

Ako Zapad neće ruski gas, ima ko hoće!

Ne samo da je Rusija potpisala sa Kinom gasni ugovor vredan 400 milijardi dolara nego za taj gas neće biti plaćeno u dolarima već u rubljama ili juanima.

http://youtu.be/X...

Status dolara kao rezervne svetske valute je urušen. Kina i Rusija već godinama kupuju zlato na svetskim tržištima. Rusija je ovog meseca učetvorostručila količinu zlata koju mesečno kupuje. Jasno je da se Kina i Rusija pripremaju za trenutak kada će dolar početi vrtoglavo da gubi na vrednosti.

Maks tvrdi i da su najnovija istraživanja pokazala da je procenjena količina gasa koji se može izvući iz uljanih škriljaca u Kaliforniji precenjena za čitavih 96%. To znači da je ideja o američkoj energetskoj nezavisnosti zapravo mrtvorođenče jer je većim delom bila bazirana na proceni o eventualnim nalazištima uljanih škriljaca u toj američkoj državi....

Ugovor je napravljen u dolarima, a ne u rubljama. Dalje, Kina je pod kontrolom Amerike i masonerije, u Kini rimskoj crkvi nije dozvoljen rad, oni tamo nemaju svoju ispostavu. Americki politicari samo prave galamu protiv Rusije, a ustvari su njihovi saveznici i na terenu ih podrzavaju. To su politicke igre za manipulaciju zaglupljenog naroda.
 
Gost

Ovo je komentar jednog adventiste na ovu vest,prijatelj dr.Darka Stankovica inicijali su mu M.B,sta kazete na to.

Bez dužeg kuvanja zrna žitarice, belančevine će slabo biti iskorišćene. Organizam će primetiti da nema dovoljno aminokiselina i pokušaće da nadoknadi problem pojačanim lučenjem melatonina da bi blokadom somatostatina odblokirao rad somatotropina (hormona rasta), dok će sama proizbodnja hormona rasta da se smanji, jer organizam primećuje da nema dovoljno aminokiselina za proces rasta i regeneracije. Dete će u odredjenoj meri zaostati u razvoju. Najtragičnije posledice veganske ishrane su od 12. do 16. godine kada je uloga hormona rasta ključna i za razvoj deteta i za razvoj mozga (sposobnosti za strategiju i planiranje). Nedostatak aminokiselina i smanjenje hormona rasta mogu da proizvedu takozvanu staračku mršavost koja nastaje 3-6 godina pred smrt, kada se osoba smežurava, jer je funkcija regeneracije tkiva ometena zbog smanjenja fukcije hormona rasta.

Inače, ja nisam znao sve ovo pa sam pohvalio sina jednom mog druga koji je vegan, obratio sam se mom sinu koji je tada imao oko 7 godina "Vidi kako je on razvijen zahvaljujući zdravoj ishrani, izgleda kao ti, a ima samo 5 godina. Onda me njegov otac ispravio da on ima 10 ili čak 12 godina (ne sećam se tačno). Dakle, zakržaljao je u razvoju, očito pod uticajem veganske ishrane koju primenjuje od samog rodjenja.
 
JUGO
Питањеа у вези житарица.
Клијала зрна пшенице ако се једу без припреме/ораде прођу кроз организам готово нетакнуте да ли то значи да хранљиве материје нису искоришћене? Да ли треба клијалу пшеницу и друге клијале житарице млети у блендеру да би се могле искористити у већој мери?
Прочитао сам негде да је права првостепена храна она која се може јести чим се убере , значи то су воће,поврће и орашасти плодови . Житарице углавном нису погодне да се једу одмах после скидања са биљке,пшеница на пример је врло тврда и несварљива уколико се не обради.
 
Miroljub Petrovic
Gost - poruka glasi:


Ovo je komentar jednog adventiste na ovu vest,prijatelj dr.Darka Stankovica inicijali su mu M.B,sta kazete na to.

Bez dužeg kuvanja zrna žitarice, belančevine će slabo biti iskorišćene. Organizam će primetiti da nema dovoljno aminokiselina i pokušaće da nadoknadi problem pojačanim lučenjem melatonina da bi blokadom somatostatina odblokirao rad somatotropina (hormona rasta), dok će sama proizbodnja hormona rasta da se smanji, jer organizam primećuje da nema dovoljno aminokiselina za proces rasta i regeneracije. Dete će u odredjenoj meri zaostati u razvoju. Najtragičnije posledice veganske ishrane su od 12. do 16. godine kada je uloga hormona rasta ključna i za razvoj deteta i za razvoj mozga (sposobnosti za strategiju i planiranje). Nedostatak aminokiselina i smanjenje hormona rasta mogu da proizvedu takozvanu staračku mršavost koja nastaje 3-6 godina pred smrt, kada se osoba smežurava, jer je funkcija regeneracije tkiva ometena zbog smanjenja fukcije hormona rasta.

Inače, ja nisam znao sve ovo pa sam pohvalio sina jednom mog druga koji je vegan, obratio sam se mom sinu koji je tada imao oko 7 godina "Vidi kako je on razvijen zahvaljujući zdravoj ishrani, izgleda kao ti, a ima samo 5 godina. Onda me njegov otac ispravio da on ima 10 ili čak 12 godina (ne sećam se tačno). Dakle, zakržaljao je u razvoju, očito pod uticajem veganske ishrane koju primenjuje od samog rodjenja.

Ovaj tekst je mogao da napise samo neko ko je neinformisan, ili je ispranog mozga, ili je budala. Takvi magarci neka jedu slaninu i zeolit.
 
brcak0506
pozdrav,zelio bih ponovo pogledati jedno staro predavanje,u kom Miroljub objasnjava izgradnju karaktera ,znate ono kada covjek cini dobro ili zlo pa su tu bile i one linije i kada se te linije predju da nema sanse da se vise vratite nazad. ne mogu da se sjetim koje je to bilo predavanje mislim da su iz ciklusa "nauka i problem smrti" ali nisam uspio naci ako neko zna ...bio bih mu zahvalan .
zivim , dakle postojim
 
Miroljub Petrovic
brcak0506 - poruka glasi:

pozdrav,zelio bih ponovo pogledati jedno staro predavanje,u kom Miroljub objasnjava izgradnju karaktera ,znate ono kada covjek cini dobro ili zlo pa su tu bile i one linije i kada se te linije predju da nema sanse da se vise vratite nazad. ne mogu da se sjetim koje je to bilo predavanje mislim da su iz ciklusa "nauka i problem smrti" ali nisam uspio naci ako neko zna ...bio bih mu zahvalan .

Evo:

https://www.youtu...XNA20a6S90
 
yirmeyahu
vegani postoje širom sveta. stotine hiljada i više njih su vegani od rođenja. nije primećeno zaostajanje u bilo kom smislu. ne treba nasedati na propagandu onih koji zarađuju velike novce na proizvodnji hrane od životinja. ono što ja primećujem je da deca koja se hrane mesom narastu preko mere. to je zbog hormona rasta i drugih hormona koje se daju životinjama da bi što pre bila za klanje sa što većom kilažom. takva deca kasnije obole od čitavog niza bolesti (dijabetes, problemi sa koštano zglobnim sistemom, razne vrste tumora, alergije itd...). znam to jer se bavim medicinom i gledam takve stvari svaki dan. ima puno emisija na tu temu na youtubeu.
 
zvonko
Poz.svima na forumu hteo bih da pitam dali neko ima saznanje sta se desilo sa portalom vaseljenska tv. vec nekoliko dana portal je u blokadi na njega ne moze da se konektuje.Da ga nisu srpske ustaše ukinule?
 
kotor
3 Moj. Glava 15

15:2 Kažite sinovima Izrailjevim i recite im: Kome čoveku teče seme od tela njegovog, nečist je.
15:3 A ovakva je nečistota njegova od tog tečenja: ako ispusti telo njegovo tečenje svoje, ili se ustavi tečenje u telu njegovom, nečistota je na njemu.
15:4 Svaka postelja na koju legne onaj kome teče seme, da je nečista; i sve na šta sedne, da je nečisto.
15:5 I ko se god dotakne postelje njegove, neka opere haljine svoje i neka se okupa u vodi, i biće nečist do večera.
15:6 I ko sedne na ono na čemu je sedeo onaj kome teče seme, neka opere haljine svoje i neka se okupa u vodi, i biće nečist do večera.
15:7 I ko se dotakne tela onog kome teče seme, neka opere haljine svoje i neka se okupa u vodi, i biće nečist do večera.
15:8 I ako onaj kome teče seme pljune na čistog, on neka opere haljine svoje i neka se okupa u vodi, i biće nečist do večera.
15:9 I svako sedlo na kome bi sedeo onaj kome teče seme, da je nečisto.
15:10 I ko bi se dotakao čega god što je bilo pod njim, da je nečist do večera; i ko bi šta takvo nosio, neka opere haljine svoje i okupa se u vodi, i biće nečist do večera.
15:11 I koga bi se dotakao onaj kome teče seme ne opravši ruku svojih vodom, neka opere haljine svoje i okupa se u vodi, i biće nečist do večera.
15:12 I sud zemljani kog bi se dotakao onaj kome teče seme, neka se razbije, a drveni sud neka se opere vodom.
15:13 A kad se onaj kome teče seme očisti od tečenja svog, neka broji sedam dana pošto se očisti, i neka opere haljine svoje i neka telo svoje opere vodom živom, i biće čist.


Pitanje kako covek (muskarac) moze da ima tecenje semena bez fzickog kontakta sa zenom i zasto je sve necisto, ocigledno mu tece samo od sebe (ne pominje se odnos vec vrsta telesnog ciscenja) cim kaze i da se stvari ociste u kuci??
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.73 sekundi!