Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
ulicni_hodac - poruka glasi:

Gde danas upoznati čestite devojke, suštinski religiozne, s kojima bih mogao provesti život?

Kad ti postanes cestit, i sustinski religiozan, onda ces znati gde da ih upoznas.
 
Peki5061
Pozdrav Miroljube,hteo sam vas pitati da li ste odgledali predavanje doktora Branislava Mihajlovica okaceno na youtube-u Psihologija uspjeha i ako jeste da li ga vredi odgledati i iskoristiti njegove savete u praksi?Kakvo je vase misljenje o tom coveku?
 
MilanRuma
Miroljube, sta mislite o natalnim kartama? Majka je isla kod jedne zene i ova joj je to uradila, ispricala mi je neke stvari, za koje mislim da su nebuloza. Cisto sumnjam u te stvari ali opet me zanima Vase misljenje. Pozdrav.
 
yoshua
Profesore pitanje glasi:
eto nažalost i večeras sam ponovo bio sudionik jedne rasprave i trebam pomoć. Bliži poznanik je teško bolestan. Rijeć je o raku na mozgu. Između ostalog sa njegovim bližim prijateljima sam raspravljao o tome kako pomoći tom našem prijatelju. Službena medicina mu daje 6-8 mjeseci života. Kako pomoći? Star je 39 godina i ima dvoje djece. Tužno. Supruga mu je najveći problem, radi u modernoj medicini i protivi se svakoj "alternativnoj" pomoći. Razmišljao sam i na neki način shvaćam, jer je to i blizak prijatelj od bolesnika potvrdio, da se radi o preuzimanju odgovornosti za eventualni neuspjeh. Moje mišljenje je: što on može izgubiti? medicina ga je napustila. Teško je išta promjeniti, tu uvijek uzimam paralelu nas i našeg Boga.Niti On ništa ne mjenja bez naše privole. Ništa neide na silu, sve mora biti dobrovoljno i u vjeri. Da skratim, Profesore kako Vi i Vaš tim savladavate tu najveću prepreku, a zove se sumnja, u vašoj praksi. I kako praktično rješavate problem preuzimanja odgovornosti za eventualni neuspjeh tog lječenja? Zlo želi neuspjeh, Bog je svemoguć. Da li je najlakše odustati od svega i svakog i reći da je to volja božja? Jesmo li bespomoćni ili se guramo gdje nam nije mjesto? Pozdrav.
 
Miroljub Petrovic
Peki5061 - poruka glasi:

Pozdrav Miroljube,hteo sam vas pitati da li ste odgledali predavanje doktora Branislava Mihajlovica okaceno na youtube-u Psihologija uspjeha i ako jeste da li ga vredi odgledati i iskoristiti njegove savete u praksi?Kakvo je vase misljenje o tom coveku?

Nisam gledao to predavanje, ali Branislav Mihajlovic je odlican predavac.
 
Miroljub Petrovic
MilanRuma - poruka glasi:

Miroljube, sta mislite o natalnim kartama? Majka je isla kod jedne zene i ova joj je to uradila, ispricala mi je neke stvari, za koje mislim da su nebuloza. Cisto sumnjam u te stvari ali opet me zanima Vase misljenje. Pozdrav.

Natalne karte su dobre ako imas sporet na drva, pa da ih koristis za potpalu. Jedino su za to dobre. Za koriscenje natalnih karata u druge svrhe po Bibliji je propisana smrtna kazna jer predstavljaju sredstvo za prizivanje demona.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 11.07.2014 22:49
 
Miroljub Petrovic
yoshua - poruka glasi:

Profesore pitanje glasi:
eto nažalost i večeras sam ponovo bio sudionik jedne rasprave i trebam pomoć. Bliži poznanik je teško bolestan. Rijeć je o raku na mozgu. Između ostalog sa njegovim bližim prijateljima sam raspravljao o tome kako pomoći tom našem prijatelju. Službena medicina mu daje 6-8 mjeseci života. Kako pomoći? Star je 39 godina i ima dvoje djece. Tužno. Supruga mu je najveći problem, radi u modernoj medicini i protivi se svakoj "alternativnoj" pomoći. Razmišljao sam i na neki način shvaćam, jer je to i blizak prijatelj od bolesnika potvrdio, da se radi o preuzimanju odgovornosti za eventualni neuspjeh. Moje mišljenje je: što on može izgubiti? medicina ga je napustila. Teško je išta promjeniti, tu uvijek uzimam paralelu nas i našeg Boga.Niti On ništa ne mjenja bez naše privole. Ništa neide na silu, sve mora biti dobrovoljno i u vjeri. Da skratim, Profesore kako Vi i Vaš tim savladavate tu najveću prepreku, a zove se sumnja, u vašoj praksi. I kako praktično rješavate problem preuzimanja odgovornosti za eventualni neuspjeh tog lječenja? Zlo želi neuspjeh, Bog je svemoguć. Da li je najlakše odustati od svega i svakog i reći da je to volja božja? Jesmo li bespomoćni ili se guramo gdje nam nije mjesto? Pozdrav.

Iz ovog sto si napisao jasno se vidi da nije zena problem, nego taj magarac sto je nezdravo ziveo i sto se ozenio sa tom zmijom koju nije u stanju da dovede u red. Zamisli, "ona se zestoko protivi"? Taj Kilavi Radovan prvo treba da resi probleme koje ima u glavi, mislim na duhovne probleme, a taj njegov rak se resava kao prehlada kad on resi problem u glavi. Ako je toliki slabic da ne moze da izadje na kraj sa tom zenetinom, onda bi najbolje bilo da sedne u kola i dodje u Srbiju da ozdravi. Za mesec dana ima da bude kao nov, a naucicemo ga i kako zenu da dovede u red. Ovih dana izlazi iz stampe "Dusanov zakonik" na savremenom srpskom jeziku, pa cemo mu dati primerak da nauci kako da reaguje kad zena pocne da bleji. Vreme je da on postane doktor u kuci.Smile
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 11.07.2014 22:42
 
Gost
http://www.jewsne...-citizens/
 
split
Vidim pisali ste o Sreberenici i slažem se sa Vama.
Pitanje što kažete o Jasenovcu i brojci od 800 000 ubijenih.Mislim sve se vrti u krug srbi kažu preuvelicana brojka u Srebrenici,Hrvati kažu prevelika brojka u Jasenovcu itd.sve se vrti u krug.I šta se može postici sa ovom pricom o Jasenovcu i Srebrenici da se traži osveta kroz neke godine tj. da se muslimani osvete srbima ili srbi hrvatima itd.Da li je to poenta svih ti vracanja za zrtve i konstantno potenciranje price o tome.
 
krnyo
split - poruka glasi:

Vidim pisali ste o Sreberenici i slažem se sa Vama.
Pitanje što kažete o Jasenovcu i brojci od 800 000 ubijenih.Mislim sve se vrti u krug srbi kažu preuvelicana brojka u Srebrenici,Hrvati kažu prevelika brojka u Jasenovcu itd.sve se vrti u krug.I šta se može postici sa ovom pricom o Jasenovcu i Srebrenici da se traži osveta kroz neke godine tj. da se muslimani osvete srbima ili srbi hrvatima itd.Da li je to poenta svih ti vracanja za zrtve i konstantno potenciranje price o tome.


Te priče su gluposti. Srebrenica nije genocid, ali da su Srbi pobili blizu 8000 ljudi u Srebrenici stoji. U ratu u ex Yu je sveukupno pobijeno oko 100 000 muslimana, blizu 30 000 Srba i cirka 21 000 Hrvata.
Što se tiče Jasenovca jasno je da Srbi preuveličavaju, a Hrvati umanjuju. Istina je negdje između.
 
Miroljub Petrovic

Karte se polako otvaraju.
 
mrmot
Pozdrav Miroljube,
da li opala kosa moze da se oporavi i da ponovo izrasta zdrava dlaka...i ako moze na koji nacin...da li je preporucljivo prati kosu naizmenicno toplo hladnom vodom, koja ulja i kakav sampon koristiti za pranje kose i koliko cesto...koja ishrana pomaze regeneraciji kose i koje vezbe...
unapred hvala
 
Miroljub Petrovic
split - poruka glasi:

Vidim pisali ste o Sreberenici i slažem se sa Vama.
Pitanje što kažete o Jasenovcu i brojci od 800 000 ubijenih.Mislim sve se vrti u krug srbi kažu preuvelicana brojka u Srebrenici,Hrvati kažu prevelika brojka u Jasenovcu itd.sve se vrti u krug.I šta se može postici sa ovom pricom o Jasenovcu i Srebrenici da se traži osveta kroz neke godine tj. da se muslimani osvete srbima ili srbi hrvatima itd.Da li je to poenta svih ti vracanja za zrtve i konstantno potenciranje price o tome.

Koje god pitanje da se otvori, treba ga tretirati kroz cinjenice, a ne kroz fikcije ili necije zelje. Zasto je bitno pitanje broja ubijenih, konkterno u Jasenovcu ili Srebrenici, ili nekom drugom mestu? U Bibliji postoji zapovest koja izricito zabranjuje Bozjem narodu da ulazi u bilo kakve saveze sa neznabozackim narodima. Danas nemamo savrsene Bozje ljude na Zemlji (niti ih je ikada bilo nakon Adamove pobune, osim Isusa i par pojedinaca koji su dostigli Isusov karakter). Ali, iako nema savrseno poboznih ljudi i naroda, postoje oni koji imaju osecaj za moral i teze moralnim stvarima, i oni kojima su njihove materijalisticke privilegije najvaznije, a moral i dostojanstvo su na drugom ili trecem mestu, ili su nebitni.

Kada sam pre neki dan pricao sa poznatim istoricarem Bozidarom Kljajevicem, on mi je pricao o poreklu nekih porodica sa nasih prostora i uvek se provlacio isti dogadjaj - kad dodje neki okupator, onda gazda imucne porodice prelazi u religiju okupatora (islam ili katolicizam) da bi sacuvao svoje materijalno bogatstvo, a sa njim i cela njegova porodica. Oni daju "primer" kako i drugi treba da postupaju, i onda mnogi krenu njihovim stopama. Oni koji odbiju da prihvate religiju (ili sistem vrednosti) okupatora, smatraju ove koji su promenili veru (sistem verdnosti) izdajnicima i fukarama. I onda se pojavljuju "mirotvorci" koij pokusavaju da pomire ove izdajnike i ove patriote.

Ovo je prica ne samo sa prostora bivse Jugolavije, nego obrazac istorije od Adamove pobune. Potomci Avrama su bili bliski rodjaci sa Lotovim potomcima (Amoncima i Moavcima), ali im je najstroze bilo zabranjeno da sa njima ulaze u bilo kakve saveze ili zenidbu, po cenu potpunog iskljucenja iz porodice, naroda i Bozjeg nasledstva. I kod Jevreja su postojali (i danas postoje) "mirotvorci" koji zagovaraju "zajednicki zivot" za Amoncima, Moavcima, Edomcima, Egipcanima, Asircima... i usvajanje "svega sto je dobro" od njih. Tu nema niceg dobrog, kao sto i u EU i papskom katolicizmu nema niceg dobrog.

Jasenovac se desio kao posledica pokusaja srpskih propalih intelektualaca, koji su bili pod kontrolom masona, i preko kojih su masoni vodili prvu Jugoslaviju, da Srbi katolici, Srbi muslimani i Srbi pravoslavci zive zajedno. Desilo se ono sto je bilo ocekivano da se desi svakom ko je malo poznavao Bibliju - oni koji su iz materijalistickih pobuda promenili veru (muslimani i katolici), i njihovi potomci, lako su se ujedinili i napravili strasan genocid na pravoslavnima cim im se ukazala prilika (za vreme Hitlera).

Danas slusamo price: "Istoriju treba prepustiti (potkupljenim) istoricarima, a mi treba da se okrenemo zajednickom suzivotu i buducnosti."

I sad dolazimo do odgovora na pitanje: "Zasto je vazno da se bavimo brojem pobijenih u Jasenovcu?" Ako je u Jasenovcu ubijeno 20.000-30.000 ljudi, od kojih su jedan deo Jevreji, jedan deo Hrvati, nesto Srba i Roma, onda je to bio jedan lokalni ratni incident i sada treba da se okrenemo buducnosti i da svi zajedno zivimo u slozi, a da ne ceprkamo po proslosti. Ali, ako je u Jasenovcu zaista ubijeno vise od milion ljudi, od cega su vise od 90% Srbi, onda se postavlja pitanje: "Da li postoji neki lud Srbin danas koji ce da zivi sa katolicima i muslimanima u istoj drzavi i da bude prijatelj sa njima?"

Isti scenario je postojao sa Jevrejima. Umesto da se drze Boga i da zive u svojoj drzavi, oni su poceli da se intimiziraju sa potomcima onih koji su prihvatili Moloha, Astarotu i druge lazne bogove (Sotonu i demone) i onda ih je Bog rasejao medju te paganske narode. Oni su i tamo stalno stradali, ali su uvek uspevali da se nekako prilagode, dok krajem 19. i pocetkom 20. veka svaki veliki evropski grad nije vrveo od Jevreja kojima nije padalo na pamet da se vracaju u Izrael. I onda je morao da se desi Hitler, jer samo tako su Jevreji bili pokrenuti da se vrate tamo gde im je mesto, a to je Izrael. I zato je vazno da se svaki Jevrejin uci o cifri od 6 miliona pobijenih u holokaustu da NIKADA VISE ne zive pod istim krovom sa neznaboscima.

Poruka Jasenovca je da NIKADA VISE Srbi (i ostali koji su protiv satanske ideologije) ne treba da prave drzavu sa onima koji dele suprotan sistem vrednosti od njih, sa onima koji su zbog materijalistickih privilegija promenili veru (sistem vrednosti). Druga je stvar da li ce Srbi (i drugi) nauciti tu poruku. Ako ne nauce, postace evropljani i asmiliovace se medju neznabosce, i nestati sa lica zemlje kao sto su nestali i razni drugi narodi.

Dakle, broj poginulih u Jasenovcu je vazan kada pricam mom detetu: "Vidis sine, u Jasenovcu je papa ubio oko milion Srba preko pokatolicenih i islamiziranih Srba. Ako budes bio prijatelj sa takvima i ti ces tako da prodjes." Ako ja kazem da je tamo poginulo 10.000 Srba, onda je to kao broj poginulih u nekoj bici.

E sad, ako ja lazem svoje dete po pitanju broja ubijenih Srba u Jasenovcu, ili ako lazem svoje dete po pitanju religije, ili ishrane, ili bilo cega drugog, onda dovodim sebe u neugodnu situaciju da mi sutra dodje moje dete i kaze: "Cekaj bre tata, kako ti kazes da je u Jasenovcu ubijeno toliko Srba, kad evo pisanih istorijskih dokumenata koji kazu da je ubijeno 5.000?"

Zato moramo da baratamo sa istorijskim dokumentima i cinjenicama po svim pitanjima. Broj ubijenih u Jasenovcu je itekako povezan sa Biblijom jer se tice zapovesti da ne treba ziveti zajedno i sklapati saveze sa neznaboscima i izdajnicima (koji se prodaju za novac i privilegije). Broj poginulih u Jasenovcu je kao nacin na koji je nemoralan covek umro od raka. Pa ti pokazes svom detetu i drugim ljudima: "Pogledaj kako se ovaj magarac raspao od bolesti jer nije hteo da postuje Bozje zakone zdravlja." Ili: "Pogledaj kako su Srbi, koji su odbacili Boga i okrenuli se laznim ideologijama, da se druze sa neznaboscima i izdajnicima, grdno postradali od tih istih izdajnika i kako su ih ovi masakrirali. Ako i ti budes bio magarac i glupak kao oni, i ti ces tako da prodjes!"

Zato kada Bog daje zapovest o smrtnoj kazni On kaze: "Da vidi sav narod i da se boji!" Tako i po pitanju Jasenovca: "Da vide svi preostali Srbi i da se boje." Cega da se boje? Da krse Bozje zapovesti i intimiziraju se sa izdajnicima i materijalistima.

Kada je u pitanju broj ubijenih u Jasenovcu treba imati u vidu da je zvanicnu cifru od 700.000 ubijenih, utvrdila dravna komisija Jugoslavije koja je bila pod kontrolom Josiba Broza Tita. Da li se moze verovati toj komisiji i toj cifri? Znamo da je Tito u potpunosti primenio stari vatikanski plan za nase prostore i podelio Jugoslaviju po papskim granicama, odnosno po granicama NDH koje je Hitler blagoslovio. Nova (Titova) Jugoslavija se nije zvala NDH, ali je imala granice i zakone skoro kao NDH. Republike Hrvatska i BiH su bile potpuno odvojene od Srbije, kao i Vojvodina (koja je imala autonomiju sa zakonima republike), takodje Crna Gora, Makedonija i Kosovo. Srbiji je ostala samo "uza Srbija". Uvedene su hrvatska, crnogorska, muslimanska i makedonska nacija, koje do tada nikada nisu postojale (ni u jednom popisu nijedne drzave). Stvorena je makedonska crkva, tako sto su sve crkve i manastiri Srpske pravoslavne crkve u Makedoniji nasilno oduzeti, a svestenici koji su prihvatili novu naciju - makedonsku, postali su svestenici nove Makedonske pravoslavne crvve. Navodim samo najznacajnike dogadjaje iz Titove Jugoslavije vazne za nasu teolosku pricu.

1968. i 1971. godine desile su se velike ustaske demonstracije, na nivou ustanka, u Hrvatskoj (MASPOK) sa kojima se Tito nije obracunao. Srbima sa Kosova, koji su bili proterani sa njega za vreme rata, bilo je zakonom zabranjeno da se vrate. Ustase koje su prihvatile Tita omogucen je ulazak u najvise organe komunisticke vlasti. Donet je zakon o amnestiji ustasa tako da je cak i najozloglaseniji ustasa Krunoslav Draganovic (izvrsni organ Pacovskih kanala i desna ruka Pavelica) dosao u Titovu Jugoslaviju i ziveo u miru, a umro prirodnom smrcu 1982. godine. Podseticu da je Tito bio austro-ugarski oficir u Prvom svetskom ratu i ratovao je protiv Srbije. Mozda je samo to dovoljno da se razume njegov odnos prema celoj prici u Jugoslaviji, i onda ne treba da cudi sve gore navedeno, i mnogo preko toga sto nemam vremena da iznosim.

I sad komisija takve antisrpske drzave kaze da je u Jasenovcu ubijeno 700.000 ljudi. Jos je Tito naredio da se logori u Jasenovcu sruse do temelja i da se izbrise svaki trag o njihovom postojanju. Svako ko malo mozga ima moze lako da zakljuci je cifra od 700.000 itekako umanjena. Ali, kada je komisija antisrpske drzave iznela takvu stravicnu brojku, onda samo mozemo da razmisljamo kakva je zaista velika bila ta cifra. Tek nakon Titove smrti poceli su na videlo da izlaze dokumenti o pravoj cifri ubijenih. Postoje pisani dokumenti ljudi iz opstine koji su vodili evidenciju ubijenih, postoje pisma samog Stepinca i nemackih oficira koji govore o tim ciframa, dakle sve crno na belo, i mnogi drugi dokumenti, i tu nema lazi i prevare.

Prica o Jasenovcu je kao prica o teologiji. Imas Bibliju (pisani dokument) i sve ti je nacrtano. Ali, onda se pojave neki koji kazu da je Biblija falsifikovana, da prava Biblija ne postoji itd. Na isti nacin postoje oni koji kazu da su pisma i dokumenti Stepinca, nemackih oficira i drugih nadleznih organa falsifikovani, da ona ne postoje, da ovo, da ono.

Ja razumem da je neko odrastao kao Hrvat i da je ucen katolicizmu i mrznji prema Srbima. Ali, ovde se ne bavimo srbovanjem i raspravom izmedju nemoralnih Srba i Hrvata. Ovde se bavimo Biblijom i teoloskim pitanjima, bavimo se spasenjem. Poruka Jasenovca je poruka pre svega Srbima (ali i drugima) da se vrate Bibliji i svojim jevrejskim korenima, a ne evropskoj paganskoj kulturi i religiji, i novom genocidu. Kao sto se mnogim Hrvatima ne svidja ovo sto pisem, tako se i mnogim Srbima ne svidja kad pricam protiv ikona, krstova, obozavanja mrtvih i dr. Ja nisam politicar da se dodvoravam rulji. Ja zelim da ljude uputim na istinu, jer samo uz pomoc istine mozemo da dodjemo do kvalitetnog zivota i spasenja.

Prica koju ja pricam o Jasenovcu nije prica da bi se stvaralo novo seme mrznje i pripremao put za nekakvu osvetu, vec da bi se ljudi upozorili da im se nesto slicno ne desi, a desice im se ako budu ziveli kao sto su ziveli ljudi pre 70 godina. Srbi ne mogu da se svete jer je ceo svet protiv njih. Vatikan kontrolise ceo svet, i ostalo je jos da pokori par drzava i to je to. Na kraju ostaje da pokusa da pokori Izrael.

Mozes da vidis da katolici i muslimani prave savez na svim poljima. Pogledaj BiH federaciju, katolicke skole na palestinskim teritorijama, na Kosovu... samo ovo sto ti je poznato. Zasto katolici i muslimani rade u koaliciji? Zato sto su se tako njihovi lideri dogovorili, a ne zato sto se narod voli. Narod je rulja sa kojom se malipulise.

Sto se tice Srebrenice, podaci jasno pokazuju da je Ratko Mladic usao u praznu Srebrenicu jer se muslimanska vojska razbezala i krenula prema Tuzli, neorganizovano, glavom bez obzira. Postoje video snimci ulaska u praznu Srebrenicu, izjave muslimanskih najvisih oficira, gradonacelnika... Zvanican podatak jeste da je pronadjeno oko 360 leseva vezanih muslimanskih vojnika (zarobljenika) koji su bili streljani. To je broj pobijenih u Srebernici. Dakle, bili su uhvaceni, sudjeno im je, i bili su streljani. Nema tragova mucenja. A onda je okupator napravio pricu o "genocidu" i pokusao da prikupe sve muslimane koji su poginuli u istocnoj Bosni i da ih smesti u "genocid u Srebrenici". Na spisku poginulih ima i zivih ljudi, svega i svacega.

I opet dolazimo na Bibliju i teologiju. Nacin na koji se uspostavlja "dogma o Srebrenici" je isti nacin na koji se uspostavlja "dogma o krstu, crkvi, ikonama, stanju mrtvih, obozavanju device Marije" itd, itd. Ko to ne prihvati, ide pod mac. U BiH federaciji je donet zakon da onaj ko negira "genocid u Srebrenici" ide u zatvor. U katolickoj Evropi su na isti nacin sankcionisali Jevreje jer nisu hteli da prihvate papske teoloske budalastine.

Laz o Srebrenici je samo deo jednog velikog projekta satanizacije ovog dela planete Zemlje i obracun sa onima koji nece da se povinuju "gazdi" u Vatikanu. Na isti nacin su satanizovali Jevreje (i jos uvek to rade) da kolju ne-jevrejsku decu i od njihove krvi prave beskvasni hleb za Pashu, da ne-jevrejsku decu ubijaju i bacaju u bunare, itd, itd. Obrazac je isti tokom svih vekova.

I konacno, Jasenovac i Srebrenica su bitni da se razume znacaj Bozje zapovesti da Njegov narod treba da zivi u Izraelu, a ne medju neznaboscima. Jedino je tamo pod Bozjim skutom i jedino ce tamo Bog sigurno da napravi red, kao sto je obecao u Bibliji. Ja ne mogu da se uzdam u pricu Enrika Josifa da ce Jevreji da se obrate preko Srba. To nije biblijska prica. Nisam rekao da je nemoguce da se tako nesto desi, ali ja necu da se bavim ljudskim hipotezama. Hocu da se bavim cinjenicama i Bozjim porukama i obecanjima. Jasenovac jeste Bozja poruka ljudima sa nasih prostora koji imaju "oci da vide i uho da cuju".
 
Miroljub Petrovic
krnyo - poruka glasi:

split - poruka glasi:

Vidim pisali ste o Sreberenici i slažem se sa Vama.
Pitanje što kažete o Jasenovcu i brojci od 800 000 ubijenih.Mislim sve se vrti u krug srbi kažu preuvelicana brojka u Srebrenici,Hrvati kažu prevelika brojka u Jasenovcu itd.sve se vrti u krug.I šta se može postici sa ovom pricom o Jasenovcu i Srebrenici da se traži osveta kroz neke godine tj. da se muslimani osvete srbima ili srbi hrvatima itd.Da li je to poenta svih ti vracanja za zrtve i konstantno potenciranje price o tome.


Te priče su gluposti. Srebrenica nije genocid, ali da su Srbi pobili blizu 8000 ljudi u Srebrenici stoji. U ratu u ex Yu je sveukupno pobijeno oko 100 000 muslimana, blizu 30 000 Srba i cirka 21 000 Hrvata.
Što se tiče Jasenovca jasno je da Srbi preuveličavaju, a Hrvati umanjuju. Istina je negdje između.

Hej blejacu, zar nisi dovoljno do sada blejao, a ja te tolerisao? Sedi u toj svojoj misjoj rupi i smrdi, kad ne smes nista koristo da radis, i nemoj da se ukljucujes i da lupetas gluposti, jer sledeci put kad odvalis nesto glupo bices banovan i bice ti uskraceno da bilo sta pitas, pa onda trazi nekog drugog da te vadi iz govana u koja stalno upadas zbog svoje gluposti.
 
Miroljub Petrovic
mrmot - poruka glasi:

Pozdrav Miroljube,
da li opala kosa moze da se oporavi i da ponovo izrasta zdrava dlaka...i ako moze na koji nacin...da li je preporucljivo prati kosu naizmenicno toplo hladnom vodom, koja ulja i kakav sampon koristiti za pranje kose i koliko cesto...koja ishrana pomaze regeneraciji kose i koje vezbe...
unapred hvala

Koren kose moze da se oporavi da pa da ponovo raste dlaka. Zdrav zivot, zdrava ishrana, masiranje glave ljutom paprikom su neke od najvaznijih stvari. Preporucujem pranje kose sa samponom koji se zove "Cedj". U pitanju je stara formula drvenog pepela i vode. Pere se sa tim jednom dnevno. Najpre se kosa navlazi vodom, onda se utrlja cedj na kozu glave i kosu, cedj slabo peni, kratko se izmasira glava i protrlja kosa, i ispere vodom. Ovaj sampon je odlican i protiv peruti. Sampon "Cedj" moze da se nabavi preko Knjizare Medun. Jos ga nema na sajtu, ali mislim da moze da se kupi preko tel. 063-732-7738. Prodaje se u bocama od jedan litar. Mislim da je cena oko 390 din.

Radimo i na preparatu za podsticanje rasta kose. Javicu kad bude gotov.
 
Gorjan
Gospodine Miroljub,

Ja vam bev dugo vreme pratim putem internet. I celosno podrzujem I djelim vasem mislenje I stavovi o zivotu.
Ja imam 25 god I sam iz Makedonije Ali vec 5 godina zivim i radim u Londonu.
Hteo bi promenim ovaj nacin zivota I vratiti se u mom maloj gradicu, ziveci u prirodu.. Vec sam kupio zemju I sagradio kucu a I imam neku ustedivinu skojom imam ideju da otpocnem svoji biznis.
Svatio sam da prava investicija e u porodicu i sad sam na toj raskrsnicu zivota kde trebam doneti vrlo bitni odluke kao s kim da provedem zivot. Ali Moj problem e sto nemogu da pronadzem curicu koja deli isti stavova I misljenja...
Moj savrseni spoj bi bila rusinka sa evrejskom poteklo..
Jer mozete vi spodeliti vasu porodicnu pricu kako ste vi izbrali svoju zenu sta je bilo presudno i mozda preporuciti mi neku literaturu ili kontakte kde bi se mogao upoznati sa ljudima tko imaju isti vrednosti u zivotu... Zatoa sto sam vec pokusao I znam da je vrlo tesko Ono da dovodis u red curica kojih stavuvi o zivotu se razlikuju I su skloni tko stavova vecina drustva...

Pozdrav!
- Hvala u svakom slucaju.
 
Miroljub Petrovic
Gorjan - poruka glasi:

Gospodine Miroljub,

Ja vam bev dugo vreme pratim putem internet. I celosno podrzujem I djelim vasem mislenje I stavovi o zivotu.
Ja imam 25 god I sam iz Makedonije Ali vec 5 godina zivim i radim u Londonu.
Hteo bi promenim ovaj nacin zivota I vratiti se u mom maloj gradicu, ziveci u prirodu.. Vec sam kupio zemju I sagradio kucu a I imam neku ustedivinu skojom imam ideju da otpocnem svoji biznis.
Svatio sam da prava investicija e u porodicu i sad sam na toj raskrsnicu zivota kde trebam doneti vrlo bitni odluke kao s kim da provedem zivot. Ali Moj problem e sto nemogu da pronadzem curicu koja deli isti stavova I misljenja...
Moj savrseni spoj bi bila rusinka sa evrejskom poteklo..
Jer mozete vi spodeliti vasu porodicnu pricu kako ste vi izbrali svoju zenu sta je bilo presudno i mozda preporuciti mi neku literaturu ili kontakte kde bi se mogao upoznati sa ljudima tko imaju isti vrednosti u zivotu... Zatoa sto sam vec pokusao I znam da je vrlo tesko Ono da dovodis u red curica kojih stavuvi o zivotu se razlikuju I su skloni tko stavova vecina drustva...

Pozdrav!
- Hvala u svakom slucaju.

Kada su ti trebale pare, onda si znao u koju zemlju da ides da ih zaradis. A kad ti treba zena, onda takodje treba da se informises u koju zemlju treba da ides da je trazis. Govorio sam o tome detaljno na forumu, kreni da citas forum od pocetka, a imas i u mojim knjigama "Tajna srecnog zivota" i "Brak i porodica" koje takodje imas na ovom sajtu.
 
Miroljub Petrovic
Danas je Shabat pa evo jedne lepe pesme o Shabatu:

https://www.youtu...IIX4OnOglg

prevod na engleski:
http://www.hebrew...erashabbat

Ista pesma sa drugom melodijom:
https://www.youtu...wb9YTeE1UI
 
zorank
Pozdrav
Imam pitanje u vezi korišćenja ceđi: Imam problema sa perutii a dijagnoza mi je Seboreja dermatitis odnosno po koži glave mi se stvaraju naslage peruti i crvenilo mi se javlja. Ceđ koristim u zadnjih 5-6 meseci a kada perem sa njim često me pecka koža po glavi i posle toga mi se crveni koža na kosmatom delu glave. Da bih malo prikrio da se ne vide bele naslage mažem kantarionovo ulje a i sada sam u litar ceđi ubacio oko 50ml tinkture kantariona. Usput da kažem da ne pušim, izbacio sam kafu već nekih 9 meseci, takođe veštačke slatkiše, alkohol naravno, u zadnje vreme pazim da popijem najmanje dve litre vode i znatno sam prešao ali ne skroz na biljnu hranu i trudim se što više siroviju. Koliko je dobro to što peče me ceđ i da li bi trebalo još nešto da primenim?
 
Miroljub Petrovic
zorank - poruka glasi:

Pozdrav
Imam pitanje u vezi korišćenja ceđi: Imam problema sa perutii a dijagnoza mi je Seboreja dermatitis odnosno po koži glave mi se stvaraju naslage peruti i crvenilo mi se javlja. Ceđ koristim u zadnjih 5-6 meseci a kada perem sa njim često me pecka koža po glavi i posle toga mi se crveni koža na kosmatom delu glave. Da bih malo prikrio da se ne vide bele naslage mažem kantarionovo ulje a i sada sam u litar ceđi ubacio oko 50ml tinkture kantariona. Usput da kažem da ne pušim, izbacio sam kafu već nekih 9 meseci, takođe veštačke slatkiše, alkohol naravno, u zadnje vreme pazim da popijem najmanje dve litre vode i znatno sam prešao ali ne skroz na biljnu hranu i trudim se što više siroviju. Koliko je dobro to što peče me ceđ i da li bi trebalo još nešto da primenim?

Ta cedj je prejaka, dakle ima veliku koncentraciju pepela. Treba da je razblazis sa vodom. Peri kosu svaki dan i masiraj glavu sa maslinovim uljem, i nastavi zdravo da zivis.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.58 sekundi!