Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Milan R
Super Knjiga - Josif i faraonov san

https://vimeo.com...
 
sused
БЕЗ ЖУРБЕ У БУДУЋНОСТ…
Амиши из Пенсилваније

Иако су сви прихватили модеран начин живота, у САД постоји народ који у свом бајковитом окружењу живи по правилима непојмљивим савременом човеку.


http://tamoiovde....buducnost/
 
Trebinjac
Profesore, evo sam našao komentar na Vašu polemiku sa članom "Istok" kojeg ste izgleda banovali.

Sada da se vratimo viziji proroka Ezekijela o hramu. Na donjem LINKU dato je sažeto tumačenje knjige proroka Ezekijela i navedeni neki razlozi zašto se vizija o hramu (40-48. glava) ne može odnositi na treći ZEMALJSKI hram.

...

Da sumirmo prvo istorijski kontekst. Sjeverno carstvo (Izrael) već je bilo rasijano i prestalo sa postojanjem oko 100 godina ranije. Ovo je vrlo važno. Dakle, plemena kojima se Bog bavio i upućivao im poruke bili su Juda i Benijamin, čija čaša bezakonja ili odstupanja od Božjeg saveza je takođe bila prelivena, zbog čega su morali stradati u vavilonskom ropstvu. Dakle, Ezekijelova knjiga ima dvije osnove cjeline:
1) Stvarno stanje, konkretne poruke zarobljenicima i proročanstva o sudu Izraelu i sudu stranim narodima (1:1 do 33:20).
2) Poruka obnove i nade (33:21 do 48:35)
Zašto je data vizija o hramu? Zapazimo prvo šta Bog otkriva proroku da se zapravo radi u zemaljskom hramu (vidi 8. i 9. glava). Vizija hrama predstavlja konačnu DUHOVNU OBNOVU Božjeg naroda. Sada jedan potpuno različit narod, narod mira, duha i vjere, nasleđuje obećanu zemlju i spasenje.
„Tada mi je Bog rekao: 'Sine čovječiji, ovo je mjesto mog prestola i mjesto za moja stopala, tu ću prebivati među Izraelovim sinovima dovijeka… 'A ti, sine čovečiji, upoznaj Izraelov dom s ovim Domom, pa neka se postide zbog svojih prestupa i neka izmjere njegove mjere. Ako se postide zbog svega što su učinili, opiši im oblik Doma, izgled njegov, raspored i izlaze i ulaze, sve oblike i sve pojedinosti, sve njegove oblike i sve njegove zakone, i napiši ih pred njihovim očima da vide sve oblike i sve njegove pojedinosti i da se drže toga'.“
Sam Bog daje jasan razlog vizije o hramu. To je, ko zna koje po redu, USLOVNO obricanje Božjem narodu. AKO SE DOVEDETE U RED, AKO DRŽITE MOJ SAVEZ I MOJ PLAN SPASENJA KOJI JE PRECIZNO PRAKTIČNO NACRTAN HRAMOM I HRAMSKOM SLUŽBOM, ONDA ĆE TAJ ISTI HRAM STAJATI U SVIM SVOJIM POJEDINOSTIMA ISTO KAO I OBEĆANJE O VAŠEM NASLEĐU. Ali pošto to očigledno odbacujete, a Božja Riječ ostaje nepromjenljiva, sva ova obećanja naći će svoje ispunjenje u konačnoj obnovi.
Bog NIGDJE ne kaže da su hram i hramska služba sami sebi svrha. Bog NIGDJE ne daje nalog da se gradi treći zemaljski hram. Očigledno su to znali Jevreji koji su se vratili iz ropstva, od kojih se mnogi pominju poimenice u Nemijinoj i Ezrinoj knjizi. NIKO od njih se nije pozivao na obnovu hrama prema viziji iz Ezekijela, prosto jer su znali da to NIJE NJIHOVA REALNOST. U 47. glavi postoje opisi vrlo nalik onima iz knjige Otkrivenja koji se tiču konačne obnove. Naslednici su SVA plemena Izraela, koja takođe dobijaju svoje „posjede“ (48. glava), uključujući udio u glavnom gradu. Kako će se zvati taj grad? „Od tog dana, grad će se zvati ‘Gospod je tu’.“ Ovim riječima se završava vizija i knjiga proroka Ezekijela. Koji to grad može biti? Naravno Novi Jerusalim.

Izmenio/la Miroljub Petrovic na 17.08.2014 14:12
 
Trebinjac
Ne znam profesore, ja sam Vaš dugogodišnji fan, ali čini mi se da Vam se lađa baš probušila, tako da se uzalud trudite da začepite rupe... U našim krajevima čuo sam od starijih ljudi poslovicu "U laži su kratke noge".
Trebinjac
 
Rinnnma
https://www.youtu...-DLxhf-XT4
 
Miroljub Petrovic
Trebinjac - poruka glasi:

Profesore, evo sam našao komentar na Vašu polemiku sa članom "Istok" kojeg ste izgleda banovali.

Tvoj pajtos Istok nije banovan, ali posto si ti njegov advokat, onda cu tebi da odgovorim, ali ne zato sto nesto moze da ti se objasni, nego da ostali clanovi foruma vide kakva je vasa teologija i kakav je vas moral.

Sada da se vratimo viziji proroka Ezekijela o hramu. Na donjem LINKU dato je sažeto tumačenje knjige proroka Ezekijela i navedeni neki razlozi zašto se vizija o hramu (40-48. glava) ne može odnositi na treći ZEMALJSKI hram.

http://religija.m...ntarPS.pdf

Da sumirmo prvo istorijski kontekst. Sjeverno carstvo (Izrael) već je bilo rasijano i prestalo sa postojanjem oko 100 godina ranije. Ovo je vrlo važno. Dakle, plemena kojima se Bog bavio i upućivao im poruke bili su Juda i Benijamin, čija čaša bezakonja ili odstupanja od Božjeg saveza je takođe bila prelivena, zbog čega su morali stradati u vavilonskom ropstvu. Dakle, Ezekijelova knjiga ima dvije osnove cjeline:
1) Stvarno stanje, konkretne poruke zarobljenicima i proročanstva o sudu Izraelu i sudu stranim narodima (1:1 do 33:20).
2) Poruka obnove i nade (33:21 do 48:35)
Zašto je data vizija o hramu? Zapazimo prvo šta Bog otkriva proroku da se zapravo radi u zemaljskom hramu (vidi 8. i 9. glava). Vizija hrama predstavlja konačnu DUHOVNU OBNOVU Božjeg naroda...
Sam Bog daje jasan razlog vizije o hramu. To je, ko zna koje po redu, USLOVNO obricanje Božjem narodu. AKO SE DOVEDETE U RED, AKO DRŽITE MOJ SAVEZ I MOJ PLAN SPASENJA KOJI JE PRECIZNO PRAKTIČNO NACRTAN HRAMOM I HRAMSKOM SLUŽBOM, ONDA ĆE TAJ ISTI HRAM STAJATI U SVIM SVOJIM POJEDINOSTIMA ISTO KAO I OBEĆANJE O VAŠEM NASLEĐU. Ali pošto to očigledno odbacujete, a Božja Riječ ostaje nepromjenljiva, sva ova obećanja naći će svoje ispunjenje u konačnoj obnovi.

Aha, znaci Bog je dao opis novog Hrama koji ce se zidati, i zrtve koje ce se prinositi, pod uslovom da se Jevreji obrate svome Bogu. Posto oni to nisu ucinili za vreme Isusovog zivota na zemlji, ta vizija se odnosi na kraj istorije? S tim da se ne odnosi cela vizija (prorocanstvo) na kraj istorije, nego samo deo vezan za izgradnju Hrama, a prinosenje zrtava ne vazi u "duhovnoj perspektivi" o kojoj ti govoris? Dakle, jasno prorocanstvo o izgradnji novog Hrama i prinosenje zratava se, prema vasem tumacenju, odnosi na duhovne stvari, s tim da se zrtve ne odnose ni na duhovne stvari, to se izbacuje? Ili mozda zrtve iz te vizije simbolicki predstavljaju Isusa, i ne misli se doslovno na zrtve nego se misli na Isusa.

Pa vidi, ako tako hocete da ti i tvoji pajtosi tumacite Bibliju, onda mozete i Stvaranje sveta i Potop da tako tumacite. Ja sam slusao jednog teologa koji kaze da Adam i Eva, kao i Noje, nikada nisu postojali, vec da je biblijski izvestaj o njima samo sibolika.

Na isti nacin ti i tvoji pajtosi tumacite Jezekiljevu viziju o Hramu, i samo napred. Evo, svi na ovom forumu mogli su jos jednom da cuju sta vi propovedate, pa ako neko hoce da prihvati tu "teologiju", samo neka izvoli.

Bog NIGDJE ne kaže da su hram i hramska služba sami sebi svrha.

Kakve to veze ima sa gradnjom Hrama? Pitanje je da li je vizija iz Jezekilja doslovna ili simbolicka, a ne da li su Hram i zrtve same sebi svrha. Naravno da nisu.

Bog NIGDJE ne daje nalog da se gradi treći zemaljski hram.

Za tebe je Jezekilj 40-45 - NIGDJE. U Danilu se kaze da ce mali rog, na samom kraju istorije, da "ukine zrtvu svagdasnju". Zrtva svagdasnja moze da se prinosi samo u Hramu u Jerusalimu. Kakvu to "zrtvu svagdasnju" (koja direktno ukazuje na Hristovu zrtvu) ukida mali rog? Po tebi je i to simbolika. Mozda je i kompjuter za kojim sada sedis fatamorgana?

U Otkrivenju 11,1-2 se, u grckom prevodu (nemamo hebrejski original) spominju zajedno "crkva Bozja i oltar". Spominje se i "sveti grad" koji ce neznabosci da gaze odredjeni period. Na sta se odnose "crkva Bozja i oltar"? Jel moze da postoji oltar izvan Hrama u Jerusalimu? Ne moze. Ko je taj "sveti grad"? Da li se za jos neki grad kaze da je svet osim za Jerusalim? Ili je i to simbolika?

U istom poglavlju se kaze da ce dva svedoka da budu ubijena u gradu u kojem "i nas Gospod razapet bi". Koji to grad moze da bude osim Jerusalima? Da li je moguce da se u tih nekoliko stihova 11. poglavlja spominje "crkva Bozja", "oltar", "sveti grad", "grad gde je razaped nas Gospod", a da se to ne odnosi na Jerusalim i na Hram?

Za onoga za koga je Biblija simbolicna knjiga, ili fatamorgana, sve je moguce.

Očigledno su to znali Jevreji koji su se vratili iz ropstva, od kojih se mnogi pominju poimenice u Nemijinoj i Ezrinoj knjizi. NIKO od njih se nije pozivao na obnovu hrama prema viziji iz Ezekijela, prosto jer su znali da to NIJE NJIHOVA REALNOST.

Tekst iz Jezekilja o opisu Hrama nije zapovest Jevrejima koji su se vratili iz Vavilona da grade takav Hram, nego prorocanstvo o izgradji Novog Hrama u buducnosti i dodeli nasledstva svim plemenima. U Jezekilju se jasno opisuje da ce svih 12 plemena da dobiju svoje nasledstvo, a iz Vavilona se vratilo samo dva plemena (Judino i Venijamunovo), dok je onih 10 plemena bilo rasejano od strane Asiraca.

Dakle, Jevreji vraceni iz Vavilona su pozvani na obnovu porusenog Hrama, a tekst iz Jezekilja nema veze sa njima jer govori o vracanju svih 12 plemena u Izrael i izgradnji novog Hrama.

U 47. glavi postoje opisi vrlo nalik onima iz knjige Otkrivenja koji se tiču konačne obnove. Naslednici su SVA plemena Izraela, koja takođe dobijaju svoje „posjede“ (48. glava), uključujući udio u glavnom gradu. Kako će se zvati taj grad? „Od tog dana, grad će se zvati ‘Gospod je tu’.“ Ovim riječima se završava vizija i knjiga proroka Ezekijela. Koji to grad može biti? Naravno Novi Jerusalim.

Cekaj malo. U opisu nasledstva se kaze da se odvaja "sveti prilog za svestenike" (Jezekilj 48,10). Takodje se spominje da su to svestenici od porodice Cadokove (11. stih). Ako je to nasledstvo na kraju istorije, kad Isus dodje, otkud onda svestenici kojima se daje prilog? Kad Isus dodje vise nema ljudskih svestenika i priloga u Hramu?

Dalje, u istom 48. poglavlju je dat opis grada koji je nazvan "Gospod je tu" koji ce biti izgradjen u tom obnovljenom Izraelu. Date su i dimenzije tog grada. Ako je to Novi Jerusalim, koji je opisan u Otkrivenju, onda bi dimenzije trebale da budu iste. Dimenzije grada iz Jezekilja 48 su 4.500 lakata sa svih strana (stihovi 16, kao i 30-35). A dimenzije Novog Jerusalima iz Otkrivenja 21,16 su 12.000 potrkalista sa svih strane. Dakle, Novi Jerusalim je mnogo, mnogo veci, jer je namenjen svim spasenima na kraju istorije. A Jerusalim iz Jezekilja 48 je mnogo, mnogo manji i namenjen je Jevrejima koji se budu obratili pre Hristovog dolaska. To je jasno kao dan.
 
Miroljub Petrovic
Trebinjac - poruka glasi:

Ne znam profesore, ja sam Vaš dugogodišnji fan,

Ti si dugogodisnji satanista, koji nista korisno ne radi nego ides po internetu i pljujes one koji nesto rade.

ali čini mi se da Vam se lađa baš probušila,

Ja kazem da je tebi mozak busan i da demoni ulaze u njega sa svh strana.

tako da se uzalud trudite da začepite rupe... U našim krajevima čuo sam od starijih ljudi poslovicu "U laži su kratke noge".

Pa evo, pustio sam vas sataniste da iznosite svoju teologiju, zbog drugih clanova, da vide o cemu pricate. Naravno da su vasi argumenti smesni pa onda iznosite "dokaze" iz mog privatnog zivota, koje su inkvizitori iznosili protiv Jevreja tokom istorije. Ne sumnjam da se blizi dan kada ce mediji preneti vase optuzbe na moj racun i optuziti me da sam nekoga ubio, silovao, maltretirao i slicno.
 
Miroljub Petrovic

Isus nije pricao na aramejskom nego na hebrejskom. U Bibliji postoji par tekstova na aramejskom i to samo onda kada se poruka odnosi ne-Jevrejima. Isus je pricao hebrejski, a aramejski je jezik ne-Jevreja u Bibliji. Ovo je jos jedan nacin kako se iskrivljuje Isusov identitet, jos malo pa ce ispasti da je pricao na latinskom ili crnogorskom, bosnjackom...
 
loana
Dobar dan..Slusajuci Vasa predavanja,promenila sam gledanje na svet,i pocela da istrazujem u nekom drugom pravcu.Dali ste razumna i logicna objasnjenja i potkrepili ih naucnim cinjenicama...i veoma sam Vam zahvalna na tome....Ali mi se jedno pitanje nametnulo slusajuci predavanja,a to je...Kako se danas uopste odredjuje starost Zemlje,posto ni metoda radioaktivnog datiranja,a ni metoda ugljenika C12 nije validna? Kako se odredjuje starost nadjenih figura i ostalih predmeta?
 
Miroljub Petrovic
loana - poruka glasi:

Dobar dan..Slusajuci Vasa predavanja,promenila sam gledanje na svet,i pocela da istrazujem u nekom drugom pravcu.Dali ste razumna i logicna objasnjenja i potkrepili ih naucnim cinjenicama...i veoma sam Vam zahvalna na tome....Ali mi se jedno pitanje nametnulo slusajuci predavanja,a to je...Kako se danas uopste odredjuje starost Zemlje,posto ni metoda radioaktivnog datiranja,a ni metoda ugljenika C12 nije validna? Kako se odredjuje starost nadjenih figura i ostalih predmeta?

Starost se odredjuje tako sto se istorijski utvrdi iz kog perioda potice odredjeni predmet. Znamo da predmet ne moze da bude stariji od 4500 godina (tada se desio Potop), i znamo koje su civilizacije zivele do sada, pa na osnovu uporedjenja i na osnovu tekstova koji su nadjeni sa odredjenim predmetom, odredjujemo starost predmeta.

Postoje brojne tehnike koje pokazuju da je Zemlja vrlo mlada, imate o tome na donjem linku:

http://www.cps.or.../cks2.html
 
Miroljub Petrovic
Vrlo je zanimiljivo sa koliko mrznje neki moji bivsi ucenici nasrcu na mene. Od mene su naucili o Bogu i teologiji sve sto znaju, i sada je smisao njihovog zivota da uniste i kompromituju Miroljuba Petrovica. Otvaraju sajtove gde pljuju po meni, ovde se kao kurve registruju pod laznim imenima i iznose lazi o meni, pljuju po meni. Ja ih pustam da iznose svoju miki maus teolgiju, ali oni ne mogu da se suzdrze da samo iznesu svoju neozbiljnu teologiju nego moraju da pljuju, da vredjaju, i onda sam prinudjen da ih banujem.

Sada mnogo bolje razumem mrznju Sotone prema Bogu. Bog ga je stvorio, a Sotona hoce da bude kao Bog, ali ne po karakteru, nego na nacin na koji to nije moguce, i onda odlucuje da unisti i kompromituje Boga, sto je i teoretski i prakticno nemoguce. Tako i ovi mucenici, njihov smisao zivota je da se bore protiv Miroljuba, protiv onoga koji im je promenio zivot na bolje i izvukao ih blata. Ne mogu da budu kao Miroljub jer su sebicni, jer nista korisno ne rade, jer u nista korisno nece da ulazu, jer nece da uce i da se izgradjuju, i misle da ako vide grob Miroljuba Petrovica da ce moci na njemu da dignu svoje nežne neradničke ručice u znak "pobede".

Po istom principu funkcionisu i paganski religiozni sistemi, teroristicke organizacije i druge demonizovane osobe i sistemi, koji misle da ce unistenjem drugih njima svanuti bolji dan. Teska beda.
 
Zok1
Gospodine Petrovicu,sigurno znate i sami ali eto i ja da dodam,mnogo ste ljudi naveli,ukljucujuci i mene,da se zapitaju koja je svrha njihovog hodanja po zemlji,koja je svrha zivota,ko stoji iza njega i uz njega.Mnogo je njih ogrezlih u ne znanju,ne interesovanju,mraku ali znajte da ima i nas koji vas podrzavaju i koji su vam zahvalni od srca.Svako dobro od Gospoda i samo napred.Pozdrav iz Dolova.
 
dukenukem
Poštovani Miroljube,

Ja se ne slažem u potpunosti sa vama u svemu što pričate, ali sam hteo da vam kažem svaka čast na svemu što radite, I smatram da ste puno pomogli drugima a naravno I meni sa odgovorima, mnogobrojnim knjigama I vašim tumačenjima.
Možda ne bi trebalo da se upuštate u raspravu sa raznim nedobronamernim ljudima, jer onda to ružno izgleda na forumu.
Istrajte I dalje I Bog nek čuva Vas I Vašu porodicu !
 
Miroljub Petrovic
Zok1 - poruka glasi:

Gospodine Petrovicu,sigurno znate i sami ali eto i ja da dodam,mnogo ste ljudi naveli,ukljucujuci i mene,da se zapitaju koja je svrha njihovog hodanja po zemlji,koja je svrha zivota,ko stoji iza njega i uz njega.Mnogo je njih ogrezlih u ne znanju,ne interesovanju,mraku ali znajte da ima i nas koji vas podrzavaju i koji su vam zahvalni od srca.Svako dobro od Gospoda i samo napred.Pozdrav iz Dolova.

Da nema takvih kao sto ste svi vi, ja ne bih ovde odgovarao na pitanja, raspravljao sa budalama, objavljivao knjige i video materijale, i drzao predavanja. Moj zivot i rad imaju smisla jer mi ljudi stalno javljaju da im se zivot promenio na bolje, da su ozdravili, da napreduju. Svrha cele ove price je da se ljudi osposobe da budu stvaraoci dobrih ljudi, kroz porodicu i na druge nacine, i jedino tada ce nas zivot imati smisao, i biti ugodan pred Bogom. To se postize kroz upoznavanje sa Bogom i Njegovim zakonom, i kroz primenu istih u zivotu, ali to onda znaci da se postaje trn u oku ovoga sveta i laznih bogoboraca. To ne znaci da treba da odustajemo.
 
Miroljub Petrovic
dukenukem - poruka glasi:

Poštovani Miroljube,

Ja se ne slažem u potpunosti sa vama u svemu što pričate, ali sam hteo da vam kažem svaka čast na svemu što radite, I smatram da ste puno pomogli drugima a naravno I meni sa odgovorima, mnogobrojnim knjigama I vašim tumačenjima.

Nije poenta da se ovde oko svega slozimo, nego da jedni druge unapredjujemo kroz normalan dijalog i razmenu informacija.

Možda ne bi trebalo da se upuštate u raspravu sa raznim nedobronamernim ljudima, jer onda to ružno izgleda na forumu.
Istrajte I dalje I Bog nek čuva Vas I Vašu porodicu!

Ne bih ja sa njima raspravljao, ali postoje clanovi foruma koji mi kazu da im mnogo pomaze kad neke stvari dodatno razjasnim, kad na neke budalaste teoloske prigovore odgovorim, jer satanisticka kampanja je zestoka, udara sa svih strana, ljudi su zatrpani lazima iz svih pravaca, i nekada je potrebno pokazati koliko je lazna teologija suplja, koliko se zasniva na improvizacijama i izvrtanju biblijskih citata, izmisljenim alegorijama i laznoj simbolici.
 
crnitrn
http://www.blic.r...z-Kostolca
‎Српско-израелско пријатељство הידידות סרבי ישראלי‎
 
http://www.facebook.com/pages/Srpsko-Izraelsko-Pri
electronpn
Slusam ova razna dokazivanja i setim se moje babe. Moja baba nije znala za ovaj forum, ni za Miroljuba, ni za neke naucne dokaze. Ona je imala samo 4 razreda seoske skole jer ju je rat sprecio da zavrsi vise. I pored toga tvrdim da je bila mnogo pismenija nego 90% "pismenih" ljudi koje poznajem i znala je o Gospodu Bogu toliko da sam ja eto posle skoro 30 godina poceo da razumem ono sto mi je ona govorila i kako se ponasala. Mozete da bacite i da spalite sve knjige i zakone koje dokazuju Njegovo postojanje i dalje cete imati Njega u srcu. To je definitivno najlepsi put. Bog vam pomogao svima.
 
Miroljub Petrovic
electronpn - poruka glasi:

Slusam ova razna dokazivanja i setim se moje babe. Moja baba nije znala za ovaj forum, ni za Miroljuba, ni za neke naucne dokaze. Ona je imala samo 4 razreda seoske skole jer ju je rat sprecio da zavrsi vise. I pored toga tvrdim da je bila mnogo pismenija nego 90% "pismenih" ljudi koje poznajem i znala je o Gospodu Bogu toliko da sam ja eto posle skoro 30 godina poceo da razumem ono sto mi je ona govorila i kako se ponasala. Mozete da bacite i da spalite sve knjige i zakone koje dokazuju Njegovo postojanje i dalje cete imati Njega u srcu. To je definitivno najlepsi put. Bog vam pomogao svima.

Baba je bila pametna jer nije isla u debilanu (skolu) nego je ucila od pametnih ljudi stvari koje su potrebne za zivot.
 
Rinnnma
Kako objasniti ovaj tekst iz Ponovljenog zakona 21.10:

Kada iziđeš u rat protiv svojih neprijatelj pa ih Gospodin, Bog tvoj, izruči u tvoje ruke i ti ih zarobiš pa ugledaš među zarobljenicima krasnu ženu i poželiš je imati za ženu, dovedi je kući u svoj dom: i neka si obrije glavu i odreže nokte, i neka odstrani od sebe svoju zarobljeničku odjeću i neka ostane u tvojoj kući, i neka punih mjesec dana oplakuje svoga oca i majku: nakon toga uđi k njoj i budi joj mužem, a ona neka ti bude ženom. I bude li da više nemaš zadovoljstva u njoj, pusti je neka ide kamo hoće; ali nipošto je prodavati za novac, nemoj njome trgovati, jer si je ponizio.
 
Guest
Miroljube moze komentar na "Islam Veliki Babilon", klip koji je objavio Ontolog. Hvala
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.64 sekundi!