Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
OrthodoxChristian - poruka glasi:

Doktore Miroljube, da li postoje na internetu note za gusle koje je pisao vas prijatelj Vukojica? Ja sam poceo da se bavim guslama ali nemam u blizini skolu gusala pa bi mi koristile note... Pozdrav

Nem nota na internetu.
 
Draganq
Doktore Miroljube vec dugo pratim vas lik i delo i sve ono sto radite da pospesite i podignete svest ljudi u kakvom svetu zivimo kao i obrade mnogih tema...bio bi vam jako zahvalan da mi odgovorite na Temu:Zakon privlacenja,moc uma i teme koja se jako propagira na internetu u poslednjih godinu dana..ako smem da sugerisem mislim da je sasvim jako lepa tema za obradu u video formatu...Hvala unapred.
 
Miroljub Petrovic
Draganq - poruka glasi:

Doktore Miroljube vec dugo pratim vas lik i delo i sve ono sto radite da pospesite i podignete svest ljudi u kakvom svetu zivimo kao i obrade mnogih tema...bio bi vam jako zahvalan da mi odgovorite na Temu:Zakon privlacenja,moc uma i teme koja se jako propagira na internetu u poslednjih godinu dana..ako smem da sugerisem mislim da je sasvim jako lepa tema za obradu u video formatu...Hvala unapred.

Govorio sam o tome na forumu. Prica o tzv. "zakonu privlacenja" je jedna od bezbrojnih demonskih prevara napravljena sladunjavo da povrsnim ljudima izgleda kao ozbiljna. Ne postoji nikakav "zakon privlacenja". Postoji zakon kako covek moze da bude srecan, a to se stice izgradnjom karaktera tako sto covek svoj zivot uskladjuje sa Bozjim zakonima datim preko Mojsija. Kako to izgleda u praksi objasnio sam u mojoj knjizi "Tajna srecnog zivota" koju imate na ovom sajtu.
 
DM87
http://www.dragas...
 
Miroljub Petrovic
http://www.vaselj...mora-doci/
 
Miroljub Petrovic
Sa zadovoljstvom objavljujem da je mlada, slozna i dobra ekipa iz Leskovca i okoline pokrenula projekat promocije zdravlja u svom kraju pod nazivom "Zdravlje s juga". Na donjem linku se moze pogledati njihov sajt:

http://zdravljesj...
 
Sluga
Pomaze bog Miroljube,

dali moze da se organizuje neki kurs tonija radica u becu?

Pozdrav.
 
Miroljub Petrovic
Sluga - poruka glasi:

Pomaze bog Miroljube,

dali moze da se organizuje neki kurs tonija radica u becu?

Pozdrav.

Dogovori se sa njim:

http://tonikuvar....ntakt.html
 
specijalac
miroljube teo bi da te pitam kako se lece zauske na prirodan nacin posto imam druga koji je dobrio zauske ima 16 godina
 
Sanja84
Pozdrav g. Petrović. Samo da Vas pozdravim, uprkos svemu što pišu o Vama, mislim da su se neki ljudi i spasli kroz Vaša predavanja...jeste da nije sve po učenjima SPC...ali šta je tu je... Svako od nas ponekad sebi dopusti po neku jeres.

Samo sam htela da stanem u odbranu monaha..jer sam negde pročitala jedan Vaš komentar... Jeste da je rečeno..ko ne radi taj da i ne jede...ali isto tako se sveštenicima davao desetak od primanja u Starom zavetu. A i oni uglavnom po manastirima svi imaju poslušanja, stoku, med, neku njivu... rukodelje. Nekad su monasi sa atosa pravili pletene korpe i drvene kašike i od toga su sebi kupovali hranu. A ima i onih koji su jeli samo jednom nedeljno i to neku travu... tako da ... da nije njih i njihovih molitvi ... gde bismo mi bili.

Toliko. Pozdrav i sve najbolje...
 
danilo888
Како можемо доћи до информације колико је прошло година од стваранја земље до данашњег дана и колико можемо бити сигурни да смо бар приближно тачно израчунали вријеме од стварања земље до данас?

Вјероватно сте говорили о томе али ја нисам могао доћи до те информације.Хвала унапред на одговору
 
Miroljub Petrovic
Ekipa CPS-a je juce bila na proslavi postavljanja spomenika vojvodi Radonji Petrovicu na Kosoru u Kučima (Crna Gora), a usput smo posetili planinu Komove, Bukumirsko jezero i druge zanimljive istorijske i prirodne lokalitete. Snimak proslave postavljanja spomenika će biti postavljen za nekoliko dana, a evo snimka obilaska prirode i ostalog:

https://www.youtu...fqhF1Fv1oQ
 
Miroljub Petrovic
Sanja84 - poruka glasi:

Pozdrav g. Petrović. Samo da Vas pozdravim, uprkos svemu što pišu o Vama, mislim da su se neki ljudi i spasli kroz Vaša predavanja...jeste da nije sve po učenjima SPC...ali šta je tu je... Svako od nas ponekad sebi dopusti po neku jeres.

Hvala sto me "branite" i "opravdavate", ali vazno je da ucenje bude po Svetom Pismu, a ne po ucenju crkve i ljudi.

Samo sam htela da stanem u odbranu monaha..jer sam negde pročitala jedan Vaš komentar... Jeste da je rečeno..ko ne radi taj da i ne jede...ali isto tako se sveštenicima davao desetak od primanja u Starom zavetu. A i oni uglavnom po manastirima svi imaju poslušanja, stoku, med, neku njivu... rukodelje. Nekad su monasi sa atosa pravili pletene korpe i drvene kašike i od toga su sebi kupovali hranu. A ima i onih koji su jeli samo jednom nedeljno i to neku travu... tako da ... da nije njih i njihovih molitvi ... gde bismo mi bili.

Toliko. Pozdrav i sve najbolje...

Monasima fali ono najvaznije, a to su deca i porodica. Ali, njihov nacin zivota (celibat i dr) je manifestacija njihove teologije, koja ima nedostataka. To je nekada bilo da su manastiri i crkve bili skole i univerziteti, radionice gde se ucilo mnogo toga korisnog. Danas cete to tesko naci.
 
Miroljub Petrovic
danilo888 - poruka glasi:

Како можемо доћи до информације колико је прошло година од стваранја земље до данашњег дана и колико можемо бити сигурни да смо бар приближно тачно израчунали вријеме од стварања земље до данас?

Вјероватно сте говорили о томе али ја нисам могао доћи до те информације.Хвала унапред на одговору

Imas u predavanju na donjem linku:

https://www.youtu...rfP3UVlUoI
 
Miroljub Petrovic
http://www.vaselj...postojala/
 
Pago1888
[quote]Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Miroljube pričo sam sa nekim mađarom nedavno i reko mi je nesto sto nisam znao a to je da vojvodina povijesno pripada mađarskoj jer mađari vjeruju da je vojvodina kolijevka njihova naroda, i čak da je sam atila tamo pokopan, i jedno kratko vrijeme tokom drugog svjetskog rata je vojvodina i bila mađarska no poslije rata vise nije jer su bili u savezu sa hitlerom. Ako je to istina kako to komentiras?
 
Sanja84

ali vazno je da ucenje bude po Svetom Pismu, a ne po ucenju crkve i ljudi.


pa problem je u tome što u Svetom pismu ima citata koji idu u prilog svakoj od tih prepostavki koje propovedaju različite crkve. I o smrtnosti duše ( prah si i u prah ćeš otići... kad umrem postaću prah, kako će te prah slaviti..) i o besmrtnosti ( Lazar i bogataš, Mojsije i Ilija na probraženju, Saul koji priziva duh Samuila ... ), opet u prilog monaha se uzima citat( ako želiš da budeš savršen daj sve siromasima i pođi sa mnom... ko voli brata, majku, sestru više od mene nije mene dostojan)... Čak vladika Nikolaj piše u prologu da je mladoženja sa svadbe u Kanin Galilejskoj ostavio svoju ženu i pošao za Hristom kao apostol.
A sa druge strane se kaže: episkop da je muž jednoj ženi...

I na kraju se sve svodi na naš lični dojam i shvatanje Svetog pisma. Ili prosto na naš sistem vrednosti u životu i kako bismo mi živeli... u braku ili u celibatu.

No da ne gnjavim više. Vi ste o ovome već i pričali više puta.
 
Miroljub Petrovic
Pago1888 - poruka glasi:

Miroljube pričo sam sa nekim mađarom nedavno i reko mi je nesto sto nisam znao a to je da vojvodina povijesno pripada mađarskoj jer mađari vjeruju da je vojvodina kolijevka njihova naroda, i čak da je sam atila tamo pokopan, i jedno kratko vrijeme tokom drugog svjetskog rata je vojvodina i bila mađarska no poslije rata vise nije jer su bili u savezu sa hitlerom. Ako je to istina kako to komentiras?

Cinjenica je da je Vojvodina najmanje 8 vekova bila izvan Srbije pre nego sto je usla u sastav Srbije u 20. veku. Sta je pre toga bilo, mogli bi o tome da pricamo. Vojvodina je pripojena Srbiji kao deo ratnog plena nakon Drugog svetskog rata, kada su masoni pobedili jezuite. Trebali su i Bosna i veci deo danasnje Hrvatske da se pripoje Srbiji, ali su masoni odlucili da stvaraju Jugoslaviju, koja ce imati vece granice od Srbije. Na slican nacin je Kosovo postalo nezavisna drzava kao deo ratnog plena jezuita u ratu protiv masonerije. Iako ima velikih razlika izmedju Vojvodine i Kosova, jer su i na Kosovu i u Vojvodini Srbi ziveli vekovima, kao i Madjari u Vojvodini, a Albanci tek u zadnjih par vekova su naseljeni na Kosovo od strane Turaka i komunista.
 
Miroljub Petrovic
Sanja84 - poruka glasi:


ali vazno je da ucenje bude po Svetom Pismu, a ne po ucenju crkve i ljudi.


pa problem je u tome što u Svetom pismu ima citata koji idu u prilog svakoj od tih prepostavki koje propovedaju različite crkve. I o smrtnosti duše ( prah si i u prah ćeš otići... kad umrem postaću prah, kako će te prah slaviti..) i o besmrtnosti ( Lazar i bogataš, Mojsije i Ilija na probraženju, Saul koji priziva duh Samuila ... ), opet u prilog monaha se uzima citat( ako želiš da budeš savršen daj sve siromasima i pođi sa mnom... ko voli brata, majku, sestru više od mene nije mene dostojan)... Čak vladika Nikolaj piše u prologu da je mladoženja sa svadbe u Kanin Galilejskoj ostavio svoju ženu i pošao za Hristom kao apostol.
A sa druge strane se kaže: episkop da je muž jednoj ženi...

I na kraju se sve svodi na naš lični dojam i shvatanje Svetog pisma. Ili prosto na naš sistem vrednosti u životu i kako bismo mi živeli... u braku ili u celibatu.

No da ne gnjavim više. Vi ste o ovome već i pričali više puta.

To sto pricate je vrlo povrsno razumevanje teologije. Nema nikakvih tekstova "za i protiv", nego postoji izvrtanje tekstova da bi se dobilo opravdanje za unapred prihvacenu teologiju. I o Lazaru i bogatasu, i Saulu, i nezenstvu sam govorio vise puta na forumu ali niste citali. Procitajte odeljak "Zivot posle smrti" iz knjige sa donjeg linka:

http://www.cps.or...iblije.zip
 
piter
Svjedocenje Milosa Kostica o događajim u Drugom svjetskom ratu,progonu Srba i Jevreja...

http://www.rtrs.t...p?id=42087
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 21.10.2014 17:00
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.63 sekundi!