Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Karadjordje
Evo još jedne zanimljivosti koja potvrđuje kako su se hranili naši preci i zbog čega su bili vitalniji:

http://www.rts.rs...D0%B0.html
 
Miroljub Petrovic
Изашао је из штампе нови (други) број часописа "Глас гусала". На доњем линку је слика корице:

http://cps.org.rs...

Часопис се може набавите преко е-маила:

Цена са поштарином у Србији је 250 дин. Цена за Европу (са поштарином) је 500 дин, а изван Европе 700 дин. Најпре је потребно извршити уплату у банци, или преко PayPal-a, и онда се шаље часопис. Постоји могућност и да се лично преузме у Београду по цени од 150 дин.

У припреми је интернет телевизија "ТВ Глас гусала".

Сви који хоће да помогну овај часопис и покретање телевизије, који су део пројекта Школе гусала Сандић, могу да се јаве на е-маил:
 
Smederevac
Imam priajteljicu koja pati vec duze vreme od depresije, insominje, migranje...
Preporucio sam joj trcanje i izlaganje suncu kao prvi koraci ka izlecenju. Ali jos uvek nije videla nikakve promene. Pa sam hteo da pitam koje cajeve bi vi preporucili? Ili neke drugu metodu koja bi joj pomogla?
 
Miroljub Petrovic
Smederevac - poruka glasi:

Imam priajteljicu koja pati vec duze vreme od depresije, insominje, migranje...
Preporucio sam joj trcanje i izlaganje suncu kao prvi koraci ka izlecenju. Ali jos uvek nije videla nikakve promene. Pa sam hteo da pitam koje cajeve bi vi preporucili? Ili neke drugu metodu koja bi joj pomogla?

Depresija nastaje kao posledica besmisla u zivotu, a to se ne leci cajevima. Treba da pocne da zivi za nekoga, da se uda, da ima decu, ili da radi neki koristan posao.
 
IDCreationnn
Da li se za neurotski strah može reći i da je to opsednutost demonima? Ja neretko imam neke iracionalne strahove,tipa da će se nešto desiti mojim bližnjima (bratu,sestrama,majci,ocu) kada odu negde daleko,da ću ja ili neko od mojih u prodavnici kupiti nešto pokvareno npr,od čega će mi se desiti nešto jako loše i sl.Pitam zato što ne znam zašto bi se demoni nakačili na moj duh,jer ja ne konzumiram ništa od onoga što se smatra grehom,sklanjam se puta zla i savršeno sam na Božijoj strani.
Žarko Dimitrov
 
Miroljub Petrovic
IDCreationnn - poruka glasi:

Da li se za neurotski strah može reći i da je to opsednutost demonima? Ja neretko imam neke iracionalne strahove,tipa da će se nešto desiti mojim bližnjima (bratu,sestrama,majci,ocu) kada odu negde daleko,da ću ja ili neko od mojih u prodavnici kupiti nešto pokvareno npr,od čega će mi se desiti nešto jako loše i sl.Pitam zato što ne znam zašto bi se demoni nakačili na moj duh,jer ja ne konzumiram ništa od onoga što se smatra grehom,sklanjam se puta zla i savršeno sam na Božijoj strani.

Naravno da je i to opsednutost demonima. U meri u kojoj ljudi imaju iskustvo sa Bogom i poverenje u Njega, onii se manje ili vise boje onoga sto moze da se desi. Postoje oni koji po nekoliko sati dnevno citaju Bibliju, a padaju u takva stanja da veruju da ih je Bog potpuno odbacio. To se desava onima koji nemaju aktivnu zajednicu sa Bogom, ne rade nista korisno za sebe i bliznje, nego misle da ne cine nikakvo zlo drugima, da su ispunili svoje religiozne obaveze. Oni koji su ni za koga ne zive, koji su sebicni, oni su skloni da ih demoni itekako opsedaju.
 
IDCreationnn
Pa u pravu ste da ja ne radim možda ništa posebno korisno za bližnje,da, to možda jeste tačno,ali za sebe radim.Smatram da ne trebam ja da im govorim šta da rade ili da se nešto namećem da im pomognem,ako to nisu zatražili od mene.Ja i ne komuniciram mnogo sa svojima i sa ljudima iz okoline ovako,osamostalio sam se,jer jednostavno me ne zanima ono o čemu oni diskutuju i kako žive,to je njihova sloboda izbora i njihov život, iako ja svoje bližnje jako volim.Samo bi hteo da potisnem te strahove koji mi se ponekad vrzmaju po glavi.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 26.10.2014 00:26
 
Miroljub Petrovic
IDCreationnn - poruka glasi:

Pa u pravu ste da ja ne radim možda ništa posebno korisno za bližnje,da, to možda jeste tačno,ali za sebe radim.Smatram da ne trebam ja da im govorim šta da rade ili da se nešto namećem da im pomognem,ako to nisu zatražili od mene.Ja i ne komuniciram mnogo sa svojima i sa ljudima iz okoline ovako,osamostalio sam se,jer jednostavno me ne zanima ono o čemu oni diskutuju i kako žive,to je njihova sloboda izbora i njihov život, iako ja svoje bližnje jako volim.Samo bi hteo da potisnem te strahove koji mi se ponekad vrzmaju po glavi.

Tvoji bliznji nisu samo clanovi tvoje porodice, nego ljudi sa kojima dolazis u susret i licno, i preko interneta. Ako ni za koga ne zivis, onda moras da padnes u depresiju i da pocnu da te opsedaju demoni. Cesto nije moguce pomagati ljudima iz najblize okoline jer ih ne interesuju dobre stvari, ali postoje mnogi ljudi koji su zainteresovani za dobre stvari, a vrhunac zivota je stvoriti svoju porodicu i ziveti za svoju decu i bracnog druga.
 
Miroljub Petrovic
Evo kako Vatikan radi na promeni identiteta onih koji nece da budu poslusni. Isti obrazac je radjen i u Hrvatskoj, a narocito u Juznoj Americi:

http://www.vesti-...Ramu-za-to
 
Miroljub Petrovic
Ево снимка здравице коју је синоћ, у хотелу Бристол, изговорио Вукојица Сандић на концерту гуслара и народног пјевача Чедомира Чавића:

https://www.youtu...DB5C3bc0fw
 
Marko VS
Sutra bi trebalo da radim kolonoskopski pregled debelog creva a danas tokom citavog dana se radi ciscenje istog uz pomoc praska koji se zove Fortrans i to tako sto se dve kesice praska dodaju u 2l vode i popiju ujutru i predvece. Rezultat je odlazak u toalet oko 15-ak puta u toku dana.

Sad mene interesuje da li na taj nacin dolazi do ciscenja debelog creva i da li je to ciscenje efikasno poput onoga koje vi predlazete na vasim predavanjima gde spominjete ciscenje pomocu crne kafe i klizme recimo?

Hvala unapred.
Izgubljeno je samo ono cega smo se odrekli.
 
Carev sin
Doktore,ja sam vegeterijanac i zelim pre pitanja da kazem da cu uvek podrzavati i ziveti ovakav nacin ishane,ali me zanima citao sam o Stivu Jobsu,koji je celog zivota bio vegan,a umro je od raka na pankreasu.Sta se desi u alkalnoj sredini da stvori,preobrazi celije tako,kada covek ne unosi nista kiselo?

Sta mislite o coveku koji je iz indije,sigurno ste culi za njega,coveka koji nista ne jede i ne pije vec 70 godina,Prahlad Jani poznat kao "Mataji"?
 
Miroljub Petrovic
Marko Punosevac - poruka glasi:

Imam još jedno pitanje za vas. Dobila sam ovu privatnu prepisku vašu, kruži po celom regionu, ali ne znam ko je dobar a ko loš, mada pretpostavljam da ste vi dobri a svi ostali koji vas napadaju loši.

...

Nisam siguran da je ceo region zainteresovan za bljuvotine koje koje pisu nikogovici, tankolozovici, ulicarevici i zluradovici. Javio mi se jedan "ekspert" za teologiju koji hoce da debatuje sa mnom po pitanju Mesije, posto je on do juce tvrdio da je Isus Mesija, a sada kaze da nije. Ja sam mu odmah ponudio da se istog dana nadjemo na Skype, da odrzimo debatu i da je okacimo na internet, kao sto sam ranije nudio jednom drugom "ekspertu", pa ovaj nije smeo. Ovaj "ekspert" je rekao da je "jako zauzet" i da sada ne moze, ali ce moci za oko mesec dana, mozda, ali je iskoristio priliku da me preko e-maila vredja i da citira lazi i bljuvotine koje je cuo od svojih "pametnih" pajtasa, koji ne smeju sa mnom da izadju da duel preko Skype, pa da preda mnom iznesu te lazi, niti smeju da se imenom i prezimenom potpisu. I sad ovaj jadov je okacio na internet nasu prepisku, gde se vidi sva njegova beda. Ja sam i pored toga pristao da sa njim debatujem, iako je nista roba, da pokazem ostalim nikogovicima kakva su beda. On je jos uvek "zauzet" pa ne moze na Skype debatu, iako ce ona kratko da traje, 5-10 minuta ce biti dovoljno da se pokaze neznanje i beda nikogovica. Ja ga i dalje cekam bez obzira sto nastavlja da pljuje na internetu po meni.

Usput, hvala ti na pismima jer si mi sa njima dodatno potvrdio ko u mom najblizem okruzenju rovari protiv mene.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 26.10.2014 16:38
 
Miroljub Petrovic
Marko VS - poruka glasi:

Sutra bi trebalo da radim kolonoskopski pregled debelog creva a danas tokom citavog dana se radi ciscenje istog uz pomoc praska koji se zove Fortrans i to tako sto se dve kesice praska dodaju u 2l vode i popiju ujutru i predvece. Rezultat je odlazak u toalet oko 15-ak puta u toku dana.

Sad mene interesuje da li na taj nacin dolazi do ciscenja debelog creva i da li je to ciscenje efikasno poput onoga koje vi predlazete na vasim predavanjima gde spominjete ciscenje pomocu crne kafe i klizme recimo?

Hvala unapred.

Ako si lud ici ces na taj pregled, a ako si pametan promenices nacin zivota i biti zdrav.
 
Miroljub Petrovic
Carev sin - poruka glasi:

Doktore,ja sam vegeterijanac i zelim pre pitanja da kazem da cu uvek podrzavati i ziveti ovakav nacin ishane,ali me zanima citao sam o Stivu Jobsu,koji je celog zivota bio vegan,a umro je od raka na pankreasu.Sta se desi u alkalnoj sredini da stvori,preobrazi celije tako,kada covek ne unosi nista kiselo?

Pitajne je da li je on bio vegan, i kakav vegan. Mozda je termicki obradjivao hranu. Znam ljude koji su bili vegani i to na sirovoj biljnoj hrani, a umrli su od raka, jer ih je stres "pojeo". Posao koji je radio Stiv Dzobs je bio iznurujuci i katastrofalan.


Sta mislite o coveku koji je iz indije,sigurno ste culi za njega,coveka koji nista ne jede i ne pije vec 70 godina,Prahlad Jani poznat kao "Mataji"?

To su price za malu decu i promocija hinduizma.
 
Marko VS
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Marko VS - poruka glasi:

Sutra bi trebalo da radim kolonoskopski pregled debelog creva a danas tokom citavog dana se radi ciscenje istog uz pomoc praska koji se zove Fortrans i to tako sto se dve kesice praska dodaju u 2l vode i popiju ujutru i predvece. Rezultat je odlazak u toalet oko 15-ak puta u toku dana.

Sad mene interesuje da li na taj nacin dolazi do ciscenja debelog creva i da li je to ciscenje efikasno poput onoga koje vi predlazete na vasim predavanjima gde spominjete ciscenje pomocu crne kafe i klizme recimo?

Hvala unapred.

Ako si lud ici ces na taj pregled, a ako si pametan promenices nacin zivota i biti zdrav.


Ja bas zbog toga hocu da idem na pregled jer sam promenio nacin zivota i sada hocu da vidim(cujem) sta se desava unutra tj. u samom crevu.
Inace vec duze vreme nemam nikakvih problema sa crevima i osecam se veoma dobro.
Izgubljeno je samo ono cega smo se odrekli.
 
MilanRuma
Postovanje Miroljube,

zanima me, da li je istina, da kada je Eva proterana iz raja sa sobom ponela i detelinu sa 4 lista... Procitao sam to na jednom sajtu.. i sta ta detelina znaci, u narodu kazu da je sreca ali ja bas i ne verujem u to. Pozdrav!
 
Miroljub Petrovic
Marko VS - poruka glasi:

Ja bas zbog toga hocu da idem na pregled jer sam promenio nacin zivota i sada hocu da vidim(cujem) sta se desava unutra tj. u samom crevu.
Inace vec duze vreme nemam nikakvih problema sa crevima i osecam se veoma dobro.

I nasao si kod koga ces da ides, kod vracara i dzelata? E mnogo si pametan. To sto pricas su samo izgovori za tvoje neznanje i neverovanje u dobre stvari. Zato idi kod koljaca pa neka ti pronalaze mane i truju, kad si lud.
 
Miroljub Petrovic
MilanRuma - poruka glasi:

Postovanje Miroljube,

zanima me, da li je istina, da kada je Eva proterana iz raja sa sobom ponela i detelinu sa 4 lista... Procitao sam to na jednom sajtu.. i sta ta detelina znaci, u narodu kazu da je sreca ali ja bas i ne verujem u to. Pozdrav!

Ponela je sa sobom detelinu sa pet lista i otpusnu listu iz psihijatrijske bolnice. To je ona bolnica gde ti sutra ides da ti pregledaju creva, glavu...
 
Miroljub Petrovic
http://www.b92.ne..._id=916250
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.61 sekundi!