Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Upravo sam dobio tekst hrvatskog istoricara na temu "Rusenje sramotnog vukovarskog mita":

http://skolagusal...g_mita.pdf
 
Miroljub Petrovic
Johnny - poruka glasi:

Dveri formirale koaliciju sa DSS-om

http://www.dveris...i-dss.html

Profesore jel moze komentar na ovo?

Lepo je da se ljudi udruzuju. Videcemo da li ce nesto korisno da urade.
 
Mikiz
Satanizam u rock muzici , novi dokumentarni film u dva dela o poznatim "ikonama" i pozadina njihovog uspeha !
Tema drugog dela je i navodna "seksualna revolucija"
i posledice ... ( snimci su uznemirujuci !!!)

https://www.youtu...fJYwp3A510

https://www.youtu...Fbm-EFplTE
Izmenio/la Mikiz na 18.11.2014 22:31
 
yam123
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

yam123 - poruka glasi:

Dr. Miroljube, citam knjigu dr. Alberta Rivere 'Vatikanse ubice', u jednom delu on navodi da je krst kao simbol hriscanstva, ustvari okultni simbol. Citiram : 'Da kazem jos nesto o krstu, koji se smatra hriscanskim simbolom. Krst kao sredstvo smrti zamisljen je jos u Vavilonu, vesto isplaniran kroz Semiramidu, u cast Tamuzu. Izvorno je krst bio oblikovan i zamisljen kao slovo 'T', ali kako je vreme prolazilo, taj simbol je postajao sve vise izopacen.
U rimskom sistemu, ljudske zrtve su bile razapinjane na krst ne samo da bi ispastale zbog svog zlocina, nego je to takodje bilo zrtvovanje njihovim paganskim bogovima. Krst kao simbol nikada nije bio hriscanski'. Zanima me Vase misljenje o ovome?

Govorio sam o tome, ali nisi citao forum od pocetka. Krst je jedan od najmocnijih satanskih simbola za prizivanje demona. Imas o tome, i drugim slicnim stvarima, u knjizi na donjem linku:

http://www.cps.or...ge/vmr.zip


Da li to doktore znaci da npr. ja kao pravoslavac, kada se prekrstim prizivam demone i ako je moja molitva upucena Isusu?
 
Miroljub Petrovic
yam123 - poruka glasi:

Da li to doktore znaci da npr. ja kao pravoslavac, kada se prekrstim prizivam demone i ako je moja molitva upucena Isusu?

To je kao da pitas: Da li ja, kao revan i brizan roditelj, kada vakcinisem svoje dete, prizivam bolest i smrt svog deteta?

Odgovor je: Da.

Dakle, prizivas demone, kao sto mozes da prizivas bolest. Tu sad postoji aspekt onoga sto Bog kaze da On ne gleda ono sto covek gleda, jer covek gleda ono sto je spolja, a Bog gleda na srce. Sigurno da kad se neko prekrsti iz neznanja nece odmah da dobije panicni napad (teska opsednutost demonima), kao sto neko ko pojede svinjsku pastetu nece odmah dobiti rak creva. Nije sve crno-belo. Ali, treba znati sta je stetno, a sta ne, i sklanjati se od onoga sto je lose. U pitanju su mnogo opasne stvari.
 
Gost
http://vukajlija....ije/154107
 
bero
kako je onda Ivan krstitelj krstio, jel pravio znak kriza?
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 19.11.2014 09:19
 
Smederevac


Procitao sam knjigu, i odlicno otkriva sve tajne sotone i infiltriranje u crkve i hriscanstvo.

I na osnovu ove knjige objasnio sam pojedinim ljudima, i oni su sad malo promenili stav prema tome.

Evo da iskoristim priliku da pitam, voelo bih da procitam neku knjigu ovog tipa koja pokazuje istoriju tih drevnih predmeta koji su sami demoni izmislili. Tipa hvatac snova, kristali za upijanje energije, itd...
Mnogi se upecaju na to, jer se osecaju lose, i svi (demonizovani) im preporucuju to kamenje i te lutke. Pa bih voleo nekima da obajsnim odakle to dolazi i koja je ustvari pozadina svega toga na jedan adekvatan nacin. Pa ako moze pomoc oko literature, unapred hvala.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 19.11.2014 09:21
 
Miroljub Petrovic
bero - poruka glasi:

kako je onda Ivan krstitelj krstio, jel pravio znak kriza?

Govorio sam o tome, ali ti nisi citao forum od početka. Jovan Krstitelj nije krstio, nego obredno kupao ljude. Njegovo ime nije "Jovan Krstitelj" nego "Jovan Kupač", ako hoćeš doslovan prevod sa hebrejskog.

U Bibliji ne postoji krštenje, postoji obredno kupanje, gde se ljudi uronjavaju u vodu. Hrišćani koji su došli iz neznaboštva su to kasnije nazvali "krštenje". Obredno kupanje je stari biblijski obred kada neko hoće da uđe u savez sa Bogom, kada hoće da prihvati jevrejskog Boga.
 
Miroljub Petrovic
Smederevac - poruka glasi:



Procitao sam knjigu, i odlicno otkriva sve tajne sotone i infiltriranje u crkve i hriscanstvo.

I na osnovu ove knjige objasnio sam pojedinim ljudima, i oni su sad malo promenili stav prema tome.

Evo da iskoristim priliku da pitam, voelo bih da procitam neku knjigu ovog tipa koja pokazuje istoriju tih drevnih predmeta koji su sami demoni izmislili. Tipa hvatac snova, kristali za upijanje energije, itd...
Mnogi se upecaju na to, jer se osecaju lose, i svi (demonizovani) im preporucuju to kamenje i te lutke. Pa bih voleo nekima da obajsnim odakle to dolazi i koja je ustvari pozadina svega toga na jedan adekvatan nacin. Pa ako moze pomoc oko literature, unapred hvala.

Evo knjige:

http://www.cps.or...imboli.zip
 
Miroljub Petrovic
Pago1888 - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Upravo sam dobio tekst hrvatskog istoricara na temu "Rusenje sramotnog vukovarskog mita":

http://skolagusal...g_mita.pdf


Kako se zove istoričar?

Istoricar se potpisao pseudonimom, da bi sacuvao zivu glavu, ali njegovo ime uopste nije bitno. Bitno je da li je istina to sto je napisao.

I sta je on u ovom textu reko zapravo?

Ako si nepismen da procitas sta je rekao, ne moze ti se pomoci. Ocigledno da si zaslepljen lazima pa kad cujes nesto suprotno od onoga cemu si naucen, tvoj mozak ne moze da registruje to sto je receno.

Jeste vi svijesni koliko ratnih svjedočanstava ima iz vukovara i iz cijele bivse drzave o silovanjima, otimačinama odnosno ratnih zločina počinjenih od strane srba?...

Niko ne kaze da nije bilo zlocina i silovanja od onih koji se izjasnjavaju kao Srbi. Ogromna vecina tih svedocanstava je lazna, jer da su istinita, osobe bi dosle pred kameru, bio bi sakriven njihov identitet, i ispricale bi svoja iskustva.

Svrha cele price oko Vukovara je da se pokaze model koji rimska crkva koristi vekovima, a to je da huska katolike protiv onih koji nisu lojalni rimskoj crkvi, i da izaziva sukobe preko kojih siri svoj uticaj. Vukovar je klasican primer tog modela.

Kada su u pitanju silovanja, javio mi se istoricar koji je napisao gornji tekst i prokomentarisao to sto si napisao. Evo njegovog komentara:

Ovaj Pago1888 piše muslimanske bajke. Muslimanke dobijaju odštetu ako izjave da su bile silovane, pa se najednom svaka bula sjetila da je bila silovana i to ni manje ni više nego od Arkana. Ne sporim da je bilo silovanja na svim stranama, jer je i to dio rata, ali ono što Muslimanke rade sa tim izmišljanjem silovanja je svinjarija. Da su ih Srbi toliko silovali, ne bi ni stizali na ratište.

Kako i hrvatska vlada priprema odštete, najednom se i masu Hrvatica počelo prisjećati da su silovane, ali neki dan je bila emisija o Vukovaru na HRT-u i hrvatski novinar koji se godinama bavi temom Vukovara je rekao da kad te žene koje tvrde da su silovane i da njihovi silovatelji šetaju Vukovarom dovedeš pred istražitelje, onda nisu sigurne da li je to baš taj silovatelj, i sl. Znači, jedna muljaža, samo manjih razmjera nego što rade Muslimanke. Da li su te žene svijesne da su njihove izmišljene priče uvreda za žene koje su stvarno silovane?

A kad već spominje svjedočanstva mogao je ispričati kako su Tuđmanovi odredi smrti u Zagrebu ubili Mihajla Zeca, a njegovu ženu i kćerku od 12 godina prvo silovali, a onda i njih zvjerski ubili. Kada su mu neki, kojima je proradila savijest, prijavili taj zločin i pitali da li da ih kazneno gone, Tuđman je odgovorio: "Pustite ih, ti dečki će mi još trebati."
 
Dragan V
Sumnja se da je u poslednje četiri decenije u Srbiji nestalo oko 10.000 novorođenčadi.

http://www.novost...NK-analize
 
Miroljub Petrovic
Pago1888 - poruka glasi:

aha..a ti si bio tamo kad to znaš, ili ti je to reko prijatelj od prijatrelja?

Tuđman štitio ubojice

Kao takav kandidirao se i za predsjednika države na izborima 2000. Dugo se moglo samo naslućivati zašto sud nije kao svjedoke nikada pozvao preživjelu djecu obitelji Zec, koja su policiji potanko opisala što se dogodilo, a potom i identificirala ubojice svojih roditelja. Vjerojatni odgovor na te nedoumice početkom 2000. ponudio je predsjednik Republike Stipe Mesić. On je za Nacional izjavio da je početkom 1992. o tom slučaju otišao razgovarati s tadašnjim predsjednikom Franjom Tuđmanom. Mesić je bio zabrinut i zato što je djevojačko prezime Marije Zec bilo Mesić pa je zamolio Tuđmana da se svakako pobrine da krivci za taj zločin budu adekvatno procesuirani i kažnjeni. “Franjo Tuđman mi je odgovorio: ‘Pusti, pusti, možda će mi ti dečki još trebati’”, izjavio je u siječnju 2000. Mesić za Nacional. Sve to upućuje u najmanju ruku na to da Franju Tuđmana kao političara nije bilo stid zbog proceduralne pogreške koja je ubojice oslobodila, kao i na to da su ubojice imali moćnog političkog pokrovitelja.

Izvor:

Hrvatski tjednik (nedeljnik) "Nacional":

http://www.nacion...onstrumima
 
Davor65
Postovani dr.Petrovicu,neizmjerno vas cijenim al nikako ne mogu vjerovat kako tako mozete pricat za vukovar i za ostale stvari,kao da ne želite znat istinu ili šta već. Rat je bio i desili su se zločini sa svih strana al vi pisete neku povjest kao da niko od Srba metka nije opalio...i kao Vatikan sve na vas huška,ma Vatikan huška na svakog normalnog i pobožnog,ne okreće se svijet samo oko Srba. Vatikan želi Hrvatima zlo koliko i Srbima,to i znate...
ne želim više da pametujem i znam da ćete opet izbrisat komentar od jedno groznog "ustaše"! hvala
Hvaljen Bog
 
Miroljub Petrovic
Davor65 - poruka glasi:

Postovani dr.Petrovicu,neizmjerno vas cijenim al nikako ne mogu vjerovat kako tako mozete pricat za vukovar i za ostale stvari,kao da ne želite znat istinu ili šta već. Rat je bio i desili su se zločini sa svih strana al vi pisete neku povjest kao da niko od Srba metka nije opalio...i kao Vatikan sve na vas huška,ma Vatikan huška na svakog normalnog i pobožnog,ne okreće se svijet samo oko Srba. Vatikan želi Hrvatima zlo koliko i Srbima,to i znate...
ne želim više da pametujem i znam da ćete opet izbrisat komentar od jedno groznog "ustaše"! hvala
Hvaljen Bog

Nisi ti nikakav "grozan ustasa", nego covek koji traga za istinom (koliko vidim), ali koji stvari posmatra povrsno. Naravno da Vatikan zeli kontrolu nad ljudima, bez obzira gde oni zive, ali prethodni sukob na prostoru bivse Jugoslavije je bio vodjen za sirenje teritorije pod uticajem Vatikana. Vatikan nije sirio svoj uticaj nad teritorijom na kojoj su ziveli "savrseni Srbi", nego "Vatikanu nepokorni Srbi" koji su imali svoje grehe i zablude. U tom ratu je izgunulo vise Hrvata nego Srba (na prostoru danasnje Hrvatske), i proterano vise Srba nego Hrvata sa svojih ognjista. Izginulo je vise Hrvata jer ih je Vatikan huskao da napadaju Srbe, i po cenu da uveliko ginu, jer je to koristeno za medijsku propagandu, a u isto vreme Srbi su bili naoruzani pa su, za razliku od Drugog svetskog rata, pruzili mnogo zesci otpor.

Ja nigde nisam rekao da Srbi nisu metak opalili u Vukovaru, ili drugde, kao sto ti karikiras moje reci. Samo sam rekao da su Hrvati vestacki stvorena nacija od strane Vatikana i da oni, po nijednom moralnom zakonu, nemaju pravo na drzavu i teritoriju. Ako neki Srbin predje na papsku religiju, on moze da zivi na zemlji gde su mu ziveli preci samo ako mu Srbi dozvole da tu zivi, i da naravno placa porez sto zivi na srpskoj zemlji. U prethodnom ratu, kao i u Drugom svetskom ratu, imali smo da su pokatoliceni Srbi ubijali i proterivali Srbe sa svojih vekovnih ognjista. Naravno da su Srbi za to krivi jer se nisu na vreme obracunavali sa izrodima u svojim redovima.

Slicno se desilo i sa Makedoncima, Albancima, Crnogorcima, Bosnjacima... Danas imamo isti proces u Srbiji, gde od preostalih Srba se stvara nova nacija - Evropljani, kao sto se u Titovoj Jugoslaviji od Srba stvarala nacija "Jugosloveni". Danas su Srbi u Srbiji manjina u odnosu na evropljane i preti im progon i istrebljenje, jer su evropljani nacija koju je takodje Vatikan izmislio.

Dakle, rat u Vukovaru je bio vodjen sa ciljem da se najekstremniji pokatoliceni Srbi i njihovi potomci (koje zovemo "ustase") proteraju, jer kad su papski bojovnici poceli da ubijaju Srbe po Hrvatskoj, naivnim Srbima su se otvorile oci da vide da zive u osinjem gnezdu koje se zvalo "Jugoslavija" pa su krenuli da se brane i da pokusaju da ociste gradove sa vecinskim srpskim stanovnistvom od papskih koljaca. Naravno da je u tim sukobima bilo zlocina i od strane onih koji se izjasnjavaju da su Srbi, ali to su bili retki slucajevi, u odnosu na suprotnu stranu, i da sam se ja pitao, svaki takav "Srbin" koji je silovao isao bi pod mac, ali ja se ne pitam, nego najmanje losi koje Bog u tom trenutku ima na terenu, a koji mogu da pokrenu naivni i izmanipulisani narod na neki oblik samoodbrane.

O tome sam vec vise puta govorio na forumu i nema potrebe da ponavljam. Mislim da su stvari jasne svakome koga interesuje istina.
 
Sale91
Veliki pozdrav profesore,zanima me da li je veliki greh ako se radi neki posao nedeljom ili na neki svetac posto u bibliji se kaze da se 6 dana radi i zavrsi sav posao a 7 dan je odmor.Da li je dozvoljeno da se radi neki laksi posao kao sto moramo svaki dan da spremamo hranu,lozimo vatru itd...Jel losije po nas ako radimo na neki veliki svetac koji crkva propisuje ili nedeljom?To mi nije bas najjasnije.Hvala unapred!
 
nelinjo
http://www.samopi...oluja.html

u jednom vasem predavanju govorili ste o tome da bi Evropu moglo da zadesi ledno doba usled poremecaja klime. evo izgleda da se to upravo dogodilo Americi a mozda je to samo pocetak neceg mnogo goreg sto bi moglo uslediti
 
Pago1888
Miroljube, ovaj text iznad koji si ti napisao je posljedica vjerovanja u mit zvan"VELIKA SRBIJA" i kao što vidimo to se nije desilo i samo Bog zna iz kojih razloga se to nije desilo, i moje osobno mišljenje je da se to nikad neče ni desit, pa je stoga nepotrebno uopče vjerovat u to.
taj mit je nasto u 19 stolječu, a sta se je dešavalo do 19 stolječa baš i nema previše zapisa jer je na ovim prostorima uvijek bila nesloga među bračom pogotovo u zadnjih 100 godina , i nije bez vraga nastala poslovica i to iz usta srbina Dobriše Čosića

-„Laž je u samom biću Srbina“.

-„U ovoj zemlji svaka laž na kraju postaje istina.“

-„Srbe je toliko puta u istoriji spašavala laž…“

dakle dijagnoza: mit o velikoj srbiji je zagolicao oči svim srbima i svim srcem su htjeli da ta laž postane istina, i sada oni svima nama govore kak smo mi svi srbi zapravo, e pa Miroljube mislim da bi srbi trebali bit zadovoljni sa zemljom koju imaju , hrvata ima 4 i po milijuna u hrvatskoj a vi ste nas htjeli svest na istru i nesto malo zagorja i onda bi hrvati bili ugroženi u takozvanoj velikoj srbiji, i to bi bio opči teror jer tek tada bilo etničkog čiščenja kao što ga je i bilo, ugl ja mislim da je ispalo fer i da Bog brine o svakom balkancu. jednako mislim da srbi nisu ništa više blagoslovljeniji, mudriji, moralniji i pošteniji od bilo kojeg drugog naroda iz bivše juge, ali očito šešelj i ekipa tako misle, odnosno čvrsto vjeruju u vješto sklopljenu poluistinitu bajku zvana "VELIKA SRBIJA"
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 21.11.2014 09:27
 
Miroljub Petrovic
Sale91 - poruka glasi:

Veliki pozdrav profesore,zanima me da li je veliki greh ako se radi neki posao nedeljom ili na neki svetac posto u bibliji se kaze da se 6 dana radi i zavrsi sav posao a 7 dan je odmor.Da li je dozvoljeno da se radi neki laksi posao kao sto moramo svaki dan da spremamo hranu,lozimo vatru itd...Jel losije po nas ako radimo na neki veliki svetac koji crkva propisuje ili nedeljom?To mi nije bas najjasnije.Hvala unapred!

Samo ti radi prijatelju, i uzivaj. Ako te bas zanimaju biblijski praznici, kad se radi a kad se ne radi, mozes da procitas odeljak "Bozji praznici" iz knjige sa donjeg linka:

http://www.cps.or...iblije.zip
 
Miroljub Petrovic
Pago1888 - poruka glasi:

Miroljube, ovaj text iznad koji si ti napisao je posljedica vjerovanja u mit zvan"VELIKA SRBIJA" i kao što vidimo to se nije desilo i samo Bog zna iz kojih razloga se to nije desilo, i moje osobno mišljenje je da se to nikad neče ni desit, pa je stoga nepotrebno uopče vjerovat u to.
taj mit je nasto u 19 stolječu, a sta se je dešavalo do 19 stolječa baš i nema previše zapisa jer je na ovim prostorima uvijek bila nesloga među bračom pogotovo u zadnjih 100 godina , i nije bez vraga nastala poslovica i to iz usta srbina Dobriše Čosića

-„Laž je u samom biću Srbina“.

-„U ovoj zemlji svaka laž na kraju postaje istina.“

-„Srbe je toliko puta u istoriji spašavala laž…“

dakle dijagnoza: mit o velikoj srbiji je zagolicao oči svim srbima i svim srcem su htjeli da ta laž postane istina, i sada oni svima nama govore kak smo mi svi srbi zapravo, e pa Miroljube mislim da bi srbi trebali bit zadovoljni sa zemljom koju imaju , hrvata ima 4 i po milijuna u hrvatskoj a vi ste nas htjeli svest na istru i nesto malo zagorja i onda bi hrvati bili ugroženi u takozvanoj velikoj srbiji, i to bi bio opči teror jer tek tada bilo etničkog čiščenja kao što ga je i bilo, ugl ja mislim da je ispalo fer i da Bog brine o svakom balkancu. jednako mislim da srbi nisu ništa više blagoslovljeniji, mudriji, moralniji i pošteniji od bilo kojeg drugog naroda iz bivše juge, ali očito šešelj i ekipa tako misle, odnosno čvrsto vjeruju u vješto sklopljenu poluistinitu bajku zvana "VELIKA SRBIJA"

U srednjem veku je papska inkvizicija ubijala i proganjala svakoga ko nije hteo da prihvati papsku religiju i papski autoritet. Poznato je kako je papska inkvizicija lazno optuzivala Jevreje da kolju hriscansku decu za Pashu i od krvi hriscanske dece prave beskvasni hleb za svoj praznik. To je bila laz koja je sluzila kao povod da se ubijaju Jevreji.

Ako pogledas istorijski, koncept "Velike Srbije" je prvi izmislila Austro-ugarska (apostolska ili papska monarhija, kao je sebe zvala) da bi dobila povod za napad i agresiju na one delove Balkana koji nisu pod papskom kontrolom. Isti izgovor je Vatikan koristio da huska katolike u Sloveniji, Hrvatskoj i BiH da bi proterao i poubijao one koji nece da se poklone rimskoj crkvi (Srbe) u poslednjem ratu. U poslednjem ratu su Srbi pruzili zestoki otpor i neke srpske vojne pobede protiv inkvizicije, kao sto su Vukovar i Srebrenica, koriste se danas od strane Vatikana kao simboli "srpskog zlocina".

Vatikan koristi primere pojedinacnih zlocina od strane nekih koji se izjasnjavaju kao Srbi da kaze kako su svi Srbi zlocinci. Takodje, Vatikan u svojoj propagandi koristi politicare, koji su bili pod njegovom kontrolom, kao sto su Djindjic, Dobrica Cosic i drugi. Podseticu te da je Djindjic bio jezuitski djak, studirao je na jezuitskom fakultetu, bio na platnom spisku jezuita, pisao predgovor za knjigu osnivaca jezuita Ignjacija Lojole na srpskom jeziku, a Dobrica Cosic, slina i bednik od coveka, je bio obozavatelj Zorana Djindjica i velicao ga do neba kao najveceg srpskog politicara svih vremena.

Dakle, neozbiljno je navoditi Dobricu Cosica ili nekog polupanog kriminalca iz Srbije, koji siluje, kao predstavnike srpskog naroda. Na slican nacin, ja pod Hrvatima ne podrazumevam Pavelica, Tudjmana, Stepinca i drugi olos, vec ljude koji tragaju za istinom i bore se da sacuvaju sebe i svoju porodicu.

Rat na prostoru bivse Jugoslavije nije bio rat izmedju Srba i Hrvata, nego izmedju jezuita i masona. Jezuiti su vrsili agresiju na teritorije pod masonskom kontrolom, sto je bilo jasno samo onima u drzavnom vrhu (a mozda ni njima nije bilo jasno), dok je obican narod bio huskan na nacionalnoj i verskoj osnovi. Prve koje su Pavelic i Tudjman pocistili bili su nelojalni Hrvati, pa tek onda Srbi.

Ti mozes da verujes sta hoces, da je rat izbio jer su Srbi hteli "Veliku Srbiju", mozes da verujes da je Zemlja ravna ploca, sta god zelis. Mi se ovde bavimo prakticnom teologijom - kako preziveti ludo vreme u kojem zivimo. Cinjenica je da je danas lakse ziveti u Srbiji nego u Hrvatskoj, jer je Hrvatska deo EU i ekonomska situacija, nenormalni zakoni i dr jednostavno unistavaju sve pred sobom. U Srbiji jos nisu na snazi takvi zakoni, ekonomski se mnogo lakse zivi, cene su mnogo manje, kako stonova tako i hrane i dr, ljudi jos uvek imaju kakav-takav osecaj za moral, junastvo, pozrtvovnost, moguce je okupiti narod za odbranu od papske agresije (bez obzira sto narod ne zna pozadinu sukoba).

Bog nikada nije radio preko savrsenih ljudi. Iz tog razloga ja podrzavam ljude koji govore istinu po nekim vaznim pitanjima, kao sto je Seselj, koji je najistaknutiji primer coveka koji govori protiv EU i lazne vatikanske istorije kojom zavadja narode na Balkanu i sire. Iako ti ljudi nisu biblijski religiozni, gajim nadu da ce se neko od njih obratiti Bogu, pa da ce svoj veliki uticaj na narod upotrebiti za ono sto je jedino dobro, i na povezivanje sa Bogom, jer dzabe je Seselju sva prica ako se ne poveze sa Bogom, kao sto je i svakome od nas dzaba sva prica bez Boga.

U Hrvatskoj ne postoji politicar ili istaknuta licnost preko koje bi Bog mogao da pokrene narodne mase za nesto dobro. U Srbiji ima takvih, i Seselj, i Dveri, i jos neki, tako da mi verujemo u Bozja cuda, jer znamo da su se desavala u istoriji, a ja ovde ne pricam kakve imam kontakte sa nekim od tih ljudi, i sa nekim jos uticajnijim, ali otvoreno tvrdim da postoje sanse da dodje do revolucije pokrenute Bozjom rukom.

Dakle, ovaj forum nije prepucavanje sektasa oko teologije, ili nacionalista oko nekih nebuloznih prica. Ovde se bavimo prakticnom teologijom - kako da se prezivi, kako da se pripremimo za jos vece zlo koje je pred nama, kako da ucimo iz istorije da nam se ona ne bi ponovila, kako jedan poznati knjizevnik rece: "Onaj ko kontrolise (poznaje) proslost, taj kontrolise (razume) buducnost." Zato je poznavanje biblijske istorije i istorije desavanja na nasem prostoru, veoma vazno za resavanje svakodnevnih prakticnih pitanja. A ti ako hoces da se prepucavas sa nekim ko ne poznaje teologiju i istoriju, treba da odes na neko drugo mesto.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.58 sekundi!