Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
legends
http://imgur.com/...
Kiril, patrijarh Moskovski i cele Rusije ritualno pali svecu podzemnom ognju koji izvire iz pentagrama(!)
Ili nemaju pojma sta cine ili postupaju sa takvim bezobrazlukom trece nema.
 
Pargar
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Donji video je dokaz da bi trebalo ukinuti "Nobelovu nagradu" i uvesti "Nagradu dr Milisav Nikolić". Smatram da u domenu medicine danas, najveća čuda u svetu Bog čini preko dr Milisava Nikolića. Ja sam ih video nekoliko, a ovo poslednje je zaista neverovatno. Jedan mladi čovek je trebao da postane invalid, jer je ruka počela da mu se suši, kao što se može videti na donjem videu (obratiti pažnju na levo rame). Lekari su tvrdili da mu je nerv u ramenu mrtav i da mora da se uradi operacija presađivanja nerva iz noge u rame. Onda je dr Milisav Nikolić uradio terapiju i desilo se čudo:

https://www.youtu...pSbnMkJDKQ

Da li gospodin Milisav Nikolic zivi i radi u Srbiji i da li imate neki telefonski kontakt preko koga se moze zakazati pregled?
 
Bratonozic
Poštovani gospodine Petroviću, imam nekih dve godine problem sam hemorodima, tačnije imam jedan spoljašnji hemoroid u obliku kvržice. Nekih 10ak dana koristim mast faktu, što je ublažilo problem, ali me zanima da li postoji neki prirodni lek za ovaj problem, i da li je za njegovo rešenje potrebna hiruška intervencija? Problem se pojavio od dugotrajnog sedenja, a i sadašnji posao mi nalaže dugo sedenje. Imam 28 god.
 
Miroljub Petrovic
legends - poruka glasi:

http://imgur.com/...
Kiril, patrijarh Moskovski i cele Rusije ritualno pali svecu podzemnom ognju koji izvire iz pentagrama(!)
Ili nemaju pojma sta cine ili postupaju sa takvim bezobrazlukom trece nema.

Nemaju pojma kao ni za mnoge druge stvari.
 
Miroljub Petrovic
Pargar - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Donji video je dokaz da bi trebalo ukinuti "Nobelovu nagradu" i uvesti "Nagradu dr Milisav Nikolić". Smatram da u domenu medicine danas, najveća čuda u svetu Bog čini preko dr Milisava Nikolića. Ja sam ih video nekoliko, a ovo poslednje je zaista neverovatno. Jedan mladi čovek je trebao da postane invalid, jer je ruka počela da mu se suši, kao što se može videti na donjem videu (obratiti pažnju na levo rame). Lekari su tvrdili da mu je nerv u ramenu mrtav i da mora da se uradi operacija presađivanja nerva iz noge u rame. Onda je dr Milisav Nikolić uradio terapiju i desilo se čudo:

https://www.youtu...pSbnMkJDKQ

Da li gospodin Milisav Nikolic zivi i radi u Srbiji i da li imate neki telefonski kontakt preko koga se moze zakazati pregled?

Javi se na e-mail
 
Miroljub Petrovic
Bratonozic - poruka glasi:

Poštovani gospodine Petroviću, imam nekih dve godine problem sam hemorodima, tačnije imam jedan spoljašnji hemoroid u obliku kvržice. Nekih 10ak dana koristim mast faktu, što je ublažilo problem, ali me zanima da li postoji neki prirodni lek za ovaj problem, i da li je za njegovo rešenje potrebna hiruška intervencija? Problem se pojavio od dugotrajnog sedenja, a i sadašnji posao mi nalaže dugo sedenje. Imam 28 god.

Promeni posao, vise se kreci, jedi biljnu hranu i dosta vode, i.ozdravices.
 
galaksija
Evo da podelim deo teksta iz biltena Saborne crkve ....

Nedovoljno voljenom obično sebe smatarju deca koja nisu dobila dovoljno roditeljkske ljubavi ,majčinske nežnosti,domaće topline,kao i ona koja su vaspitana van porodice.Uopšte nije obavezno das u to deca iz rasturenih porodica ,internata ili domova za nezbrinutu decu.Ma kako to žalosno zvučalo ,ali i u celovitim porodicama ,materijalno obezbeđenim,deca vrlo često bivaju nedovoljno ovljena.Zašto?Zato što danas ,na žalost.roditelji često misle da se ljubav prema deci sastoji u tome da se zaradi što više novca ,da se nahrani i napoji dete,da se nađe dobra dadilja ili prestižni dećiji vrtić-tj da se obezbede njegove osnovne potrebe.Na taj način ispada da se prema deci odnose kao prema inkubatorskim pilićima,koji se razlikuju od onih koji rastu pod kvočkom u selu…Glavna osobina inkubatorskih pilića je da kod njih nisu formirane svakodnevne navike neophodne za život odrasle kokoške .Zbog toga ,ako “vaspitanike”pustimo na slobodu ,oni neće umeti da se zaštite ili pobegnu od grabljivaca,neće umeti da kljucaju travu ,da traže hranu ….pa neće uspeti ni da produže svoj rod zato što je ,premade i takve kvočke nose jaja,kod njih izgubljen instikt leganja.Skoro isto se to događa I kod ljudi .Ukoliko čovek provede svoje detinstovo u jaslicama I dečijim vrtićima,I pri tom ne dobija pravilno porodično vaspitanje ,onnda će u teškim životnim situacijama-pri izboru muža, ili bilo kojoj stresnoj I konfliktnoj sitaciji,pri vaspitanju svoje dece-on biti bespomoćan.
Kako to ?-zapita će se mnogi –zar nije prihvaćeno mišljenje da za socijalizaciju deteta ono treba da pohađa I predškolske ustanove ?Ali , u tom slučaju ,vodeći se tom logikom najharmoničnija i socijalno najuspešnija moraju biti deca iz dečijih domova .Jer ona se stalno nalaze u kolektivu.Međutim , nije tako.Čim odrasla deca odu iz dečijih domova u samostalan život ,pokazuje se da ona apsolutno nisu spremna za život-ni u svakodnevnom životu , ni u psihološkom smislu ,niti na planu samorealizacije…..Ta deca po statistici , 85-90% slučajeva postaj žitelji popravnih domova ili zatvora.Prilagođavanje takve dece na život je veoma teško.
Živeći u prodici ,dete raste usvajajući iskustva starijih.Ono kako tako ume da rešava životne problem.Ali,najvažnije je dag a porodični život uči kako da prevazilazi problem,prepreke koje odrastao čovek sreće na svakom koraku,da u nekim slučajevima ide na kompromis ,a u drugim –da bude principijelan.Kad se dete vaspita u porodici ono kroz primer vidi da mama I tata nešto prećute,nešto okrenu na šalu ,a nekad insistiraju na svome.I, ono počinje da shvata ,da upija životne mudrosti,način života sopstvene porodice, a ne nekakve apstraktne.Porodica prenosi deci iskustvo,sakupljeno iz pokoljenja u pokoljenje.
Za uravnotežen razvoje ,detetu je veoma potreban osećaj zaštićenosti.a,njega upravo daje mama.Zaštita –to je najvažnija majčinska funkcija.šta kod mama radi ,krajičkom oka ona sve vreme posmatra dete.Prevremeni prekid te zaštite primorava dete da izgradi sopstvenu zaštitu-nauštrub njegovog psihološkog razvoja…Dete je veoma uplašeno kad ga pre vremena odvoje od majke .Zbog toga deca tako često plaču I razboljevaju se,čak I u vrlo dobrim vrtićima,posebno prve godine….Budimo otvoreni,svet je veoma težak,ponekad čak I surova.Čovek koji nije prošao dobru porodičnu socijalizaciju nalazi se jedan na jedan sa ovim svetom i – on je u panici ,zato što ga nisu naučili da rešava životne problem ,da izlazi iz konflikata,da gradi tople odnose sa onima koji ga okružuju I da , istovremeno postavi na svoje mesto manipulatore koji žele da mu otmu njegovu slobodu i lični prostor…
 
Miroljub Petrovic

Izgleda kao dobra stvar.
 
Indzonlije
Poštovani gospodine Petroviću, interesuje me što Vi mislite o ... Da li je veliki grijeh?

Pozdrav i hvala
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 21.12.2015 22:38
 
skim
Da bi se održao visoki kvalitet tinktura na tržištu hteo bih da podsetim na neka pravila po kojima rade najveći svetski herbalisti.
Kod pravljenja tinktura, a da bi se dobio NAJBOLJI kvalitet i lekovitost držati se sledećeg:

-Tinkture od SUVE biljke se pravi u odnosu biljka/alkohol (menstruum ratio) 1:5 do maksimalno 1:7 50-70% koncentracije alkohola. Samo mali broj biljaka traži odnos 1:10
-Tinkture od SVEŽE biljke 1:2 70-95% koncentracije alkohola (zbog sadržaja vode u svežoj biljci koja smanjuje koncentraciju alkohola u rastvoru).
„Menstruum ratio“ znači: Težina biljke u gramima prema količini alkohola u mililitrima.
Ovo je generalno pravilo kod svih velikih herbalista u svetu.
Odstupanja postoje u zavisnosti od same biljke. Kod nekih se kao rastvarač koristi mešavina alkohola i sirćeta (lobelija) a kod nekih alkohola i 5-10% glicerina ako biljka sadrži taninsku kiselinu (cimet, kora hrasta...)
Najbolji način je napraviti nezavisne tinkture od svake biljke ponaosob pa kasnije napraviti finalnu formulu mešajući pojedinačne tinkture u koktel. To je naročito dobro ako imamo jedan deo svežih a jedan deo suvih biljaka.
Ako se „menstruum ratio“ ne može postići zbog veće zapremine biljke u odnosu na alkohol onda samleti biljku u prah pre nalivanja alkohola. Ponavljam samleti biljku NEPOSREDNO pre potapanja a nikako je samleti i ostaviti da stoji na vazduhu jer će izgubiti mnogo dragocenih sastojaka isparavanjem.

Jedna izuzetno efikasna tinktura za srce

4 dela - Glog (bobice, cvet i list)
3 dela - Arjuna (kora)
1 deo - Crvena detelina (cvet)
1 deo - Beli luk
1 deo - Kaktus Grandiflorus (cvet i stablo)
1 deo - Srdačica
1 deo - Paprika (Habanero ili ljuća)
1 deo - Đumbir
1 deo - Kakao
1 deo – Astragalus

Svi sastojci moraju biti vrhunskog kvaliteta a posebno kakao koji je vrlo teško pronaći u
nekontaminiranoj formi. U tom slučaju ga izostaviti
Izmenio/la skim na 21.12.2015 23:04
 
revnitelj
Moze li neko od specijalista za pravljenje tinktura da mi objasni da li se jedinica mjere 'deo' odnosi na tezinu ili zapreminu?
Ako, dakle, jedete, ako li pijete, ako li što drugo činite, sve na slavu Božiju činite.
 
Mzs
Ако је данашњи начин порођања гори него у стара времена, зашто је онда пре било много више мртво рођене деце итд. него данас?
 
ZoranS
Римски папа каже да је ово можда последњи Божић

http://www.vaselj...nji-bozic/

nesto nam pripremaju..
 
Miroljub Petrovic
Indzonlije - poruka glasi:

Poštovani gospodine Petroviću, interesuje me što Vi mislite o ... Da li je veliki grijeh?

Pozdrav i hvala

Pocinjem da banujem one koji postavljaju pitanja na koja sam sto puta odgovorio, a nece da citaju forum od pocetka, niti da traze preko opcije "Trazi".
 
Miroljub Petrovic
Mzs - poruka glasi:

Ако је данашњи начин порођања гори него у стара времена, зашто је онда пре било много више мртво рођене деце итд. него данас?

Ko kaze da je nekada bilo vise mrtvorodjene dece? To nije tacno. To su gluposti, kako je moderna medicina "unapredila" zdravlje ljudi. Ona ga je unazadila. Nikad nije bilo ovoliko bolesnih ljudi.
 
Miroljub Petrovic
ZoranS - poruka glasi:

Римски папа каже да је ово можда последњи Божић

http://www.vaselj...nji-bozic/

nesto nam pripremaju..

Zna on dobro sta rade sile koje mu se suprotstavljaju i da ce svasta da se desi. Ali ni njegova vojska ne miruje.
 
Miroljub Petrovic
''Miševi često zbore o lavu.
Miševi tuđe živote žive.
Al‘ su bez daha od svoga straha.
Lava ne vole. Al‘ mu se dive.

I miš nikada neće da prizna
kako se lavu iskreno divi.
Miš sanja često slavu i presto.
Al‘ gricka, šuška i tako živi.

Pričaju kako poznaju lava
i da su jači, bezbrižno leže…
Al‘ čim se lavlja pojavi glava
nastane tajac pa se razbeže.

Spori, a misle kako su brzi,
u svojoj zlobi miševi trunu…
Neko je rođen samo da mrzi.
A neko rođen da nosi krunu.''
 
Miroljub Petrovic
HUMUS RECEPT

Sastojci:
- 250 g sirove leblebije (nauta)
- 1 kašičica sode bikarbone
- 150 g tahinija
- 4 kašike limunovog soka
- 4 čena belog luka
- 100 ml hladne vode
- so morska

Priprema:
Opranu leblebiju potopiti u duplu količinu vode da prenoći. Sutradan procediti, posuti sodom bikarbonom i na srednjoj temperaturi uz stalno mešanje propržiti 2 -3 min, dodati 1,5 l vode da proključa, skidati penu sa vrha, kuvati od 20 -40 min. Ne sme leblebija da se raspadne u kašu. Kad se lako raspolovi na blagi pritisak, gotova je. Kožica se može skinuti, a ne mora. Gotova leblebija se procedi i izmiksa u blender da se dobije pasta, pa se dodaju ostali sastojci i još miksati 5 min. Dobijemo kremasti namaz.
 
Miroljub Petrovic
Ovo je model koji ce uskoro biti primenjen u celom svetu radi navodnog "suzbijanja sive ekonomije" i "borbe protiv terorizma":

http://www.b92.ne...id=1077207

Oni koji ne budu imali svoj nezavistan sistem i ne budu znali da prezive u prirodi, morace da se poklone Sotoni ili da umru od gladi.
 
snesko
https://www.youtu...m26TxQ9_JI

https://www.youtu...TFuxlWHWVQ

https://www.youtu...Oz_sbxNn8M

https://www.youtu...Fw7F1u2Mco
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.60 sekundi!