Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
aca26 - poruka glasi:

Pozdrav Mile, dugo pratim vasa predavanja, neki dan sam se regristrovao na forum i vidim danas da sam ubacen, hvala i pozdrav svima!
Imao bih da postavim par pitanja koja me zanimaju, procitao sam sve knjige od Dr Milisava i nesto mi nije jasno. U principu se u svim knjigama spominje jedno te isto i moglo bi sve stati u jednu opsirniju knjigu a ovako je podeljeno u sest knjiga.

Knjige obradjuju razlicite teme, ali sve govore o istoj stvari - dobrom zdravlju. Dobro je sto su podeljene u manje knjige jer savremeni covek nema vremena da cita velike knjizurine.

1. Prvo sto sam zapazio je to da ugljeni hidrati treba da cine 80% ishrane coveka, a posle gledam recepte i tamo ima po procentima oko 40-50% kalorija iz orasastih plodova koji nisu ugljeni hidrati vec zdrave masti...

Ima manje procenata kalorija iz masti nego sto si naveo. Dalje, dati su razliciti recepti, sto znaci da covek bira kombinaciju koja mu najvise prija i odgovara u tom trenutku. Nekada uzima vise zitarica, nekada vise orasastih plodova... nece ceo dan da jede samo semenke i orasaste plodove. Moje iskustvo je da covek treba da jede onos to mu se u tom trenutku jede, od zdravih namirnica, a organizam odlicno sugerise sta bi moglo u tom trenutku da se jede - ono sto mu najvise treba.

2.Ako je potrebno oko 80% kalorija jel to onda znaci da mladom coveku aktivnom ili sportisti je potrebno 700-800 grama integralnog hleba na dan minumum da zadovolji svoje potrebe ??

Otprilike tako. To je doza koja je bila dnevno sledovanje srpskim vojnicima u Prvom svetskom ratu kada su jeli hleb "tain".

3.Da li ovsene,razene i psenicne pahuljice mogu stati rame uz rame integralnom hlebu po hraljivim sastojcima? Posto se hleb pece a ovo se samo potopi u vodu i jede sirovo, posto ne mogu jos jesti sirov jecam i ovas nisam navikao??

Ako te pahuljice zasite kao integralni hleb, onda mozes da ih jedes. Mene pahuljice ne mogu da zasite.

4.Ako je coveku potrebno oko 50mg vitamina C, sto sam primetio u knjizi Dr Milisava, koliko je potrebno kad je covek prehladjen ili ima grip da poveca dozu na dan, proizvoljno onako?

Potrebno je vise, zavisno od bolesti, jer su potrebe organizma vece za tim vitaminom.

Pozdrav, nadam se da ne smeta sto sam ovde postavio pitanja, jos sam mlad i ucim i neke stvari mi nisu jasne. Svaka cast sto ljudima otvarate oci pozdrav za celu ekipu !

Pitaj, zato i sluzi ovaj forum.
 
Maestro
Steve Jobs-poslednje reči(nadam se da zaista i jesu njegove,ali to je manje važno,bitna je poruka)

Ja sam dostigao vrhunac uspeha u poslovnom svetu.

U očima drugih, moj život je oličenje uspeha.

Međutim, osim posla, ja sam imao malo radosti. Na kraju, bogatstvo je samo činjenica života na koju sam navikao.

U ovom trenutku, dok ležim u bolničkom krevetu i podsećam celog mog života, shvatam da sva priznanja i bogatstva koje sam uzeo sa toliko ponosa, su izbledela i postala beznačajna pred licem predstojeće smrti.

U tami, dok gledam u zelena svetla mašine za održavanje života i slušam zujanje mehaničkih zvukova, ja osećam dah Boga smrti koji mi se približava.

Sada znam, da kada steknemo dovoljno bogatstva za čitav naš život, treba da tragamo za drugim stvarima koje nisu vezane za bogatstvo…

To treba da bude nešto mnogo važnije:
Možda međuljudski odnosi, možda umetnost, možda san iz mlađih dana…

Konstantno traganje za bogatstvom će samo preokrenuti osobu u uvrnuto biće, poput mene.

Bog nam je dao čula da osetimo ljubav u svačijem srcu, a ne iluzije koje nam donosi bogatstvo.

Bogatstvo koje sam osvojio u životu ne mogu poneti sa sobom. Ono što mogu da ponesem su samo uspomene kao rezultat ljubavi.

To je pravo bogatstvo koje će vas pratiti, biti uz vas, dati vam snagu i osvetliti put da idete napred.

Ljubav može putovati hiljadu kilometara. Život nema ograničenja. Idite gde želite. Dostignite visine koje želite dostići. Sve je u vašem srcu i u vašim rukama.

Koji krevet je najskuplji na svetu? – “Bolnički krevet”.

Možete zaposliti nekoga da vozi kola za vas, da vam zaradi novac, ali ne možete imati nekoga da nosi bolest za vas.

Materijalne stvari koje se izgube mogu se pronaći. Ali postoji jedna stvar koja se ne može nikada pronaći kada se izgubi, a to je – “ŽIVOT”.

Kada osoba ide u operacionu salu, ona shvati da postoji jedna knjiga koju tek treba da završi sa čitanjem – “KNJIGA ZDRAVOG ŽIVOTA”.

U kojoj god fazi života da se nalazite, vremenom će doći dan kada ćete morati da se suočite da se zavese spuštaju.

Čuvaj ljubav za svoju porodicu, ljubavnu vezu, ljubav za svoje prijatelje…

Tretiraj sebe dobro. ÄŒuvaj druge.
 
crnitrn
Која је сад игра у Р. Српској?
‎Српско-израелско пријатељство הידידות סרבי ישראלי‎
 
http://www.facebook.com/pages/Srpsko-Izraelsko-Pri
Miroljub Petrovic
crnitrn - poruka glasi:

Која је сад игра у Р. Српској?

Masoni (Dodik) protiv jezuita (opozicija).
 
Mzs
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

crnitrn - poruka glasi:

Која је сад игра у Р. Српској?

Masoni (Dodik) protiv jezuita (opozicija).

Zasto je onda Dodik podrzao Tadica na izborima 2012.? Ako se dobro secam DS su jezuiti...
 
Miroljub Petrovic
Mzs - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:

crnitrn - poruka glasi:

Која је сад игра у Р. Српској?

Masoni (Dodik) protiv jezuita (opozicija).

Zasto je onda Dodik podrzao Tadica na izborima 2012.? Ako se dobro secam DS su jezuiti...

U pitanju su razliciti oblici trgovine izmedju masona i jezuita. Kod masona postoje ekumenisti i tvrda struja. Pitanje je ko je u kojoj struji. Mozemo samo da nagadjamo iz njihovog ponasanja, i ko sa kim trguje.
 
Miroljub Petrovic
Izlazak sunca na CPS farmi uz cvrkut ptica:

https://youtu.be/...
 
nikola93
https://www.youtu...rFWLy6vPLU
 
Stevan89
Skoro svaki dan pratim forum, godinama. Evo sada se ukljucujem. Smile Da li postoji neka knjiga ili tekst gde se mogu informisati oko ishrane deteta? Imam dete 7 meseci. Punih 6 meseci je samo sisao, a sada ima 2 obroka (voce i povrce). Voleo bih da se informisem sta dalje ide oko ishrane. Hvala
 
Miroljub Petrovic
Stevan89 - poruka glasi:

Skoro svaki dan pratim forum, godinama. Evo sada se ukljucujem. :) Da li postoji neka knjiga ili tekst gde se mogu informisati oko ishrane deteta? Imam dete 7 meseci. Punih 6 meseci je samo sisao, a sada ima 2 obroka (voce i povrce). Voleo bih da se informisem sta dalje ide oko ishrane. Hvala

Imas u knjizi sa donjeg linka, u dodatku:

http://www.mediaf...ecepti.pdf
 
split
http://www.index....93911.aspx
I na Kosovu gay parada održana.
 
Milan R
Super Knjiga - Vavilonska kula i dan Pedesetice

http://www.veoh.c...032dKknYhB
 
aca26
Da se nadovezem na jos nekoliko pitanja i onda ce mi mislim sve biti jasno :)

1. Da li je beli hleb stetan ja imam ovde da kupum domaci beli hleb sto se pravi u jednom selu i dosta je tezak i fin, pretezno jedem integralni i razeni a kad nema kupim ovaj?
2. Ako bih sa belim hleb ukombinovali i 100grama ovsenih pahuljica koje bih jeo natopljene u vodi da li bi makar malo izbalansirao negativni uticaj belog hleba (ako i postoji) posto u ovsenim imamo dosta vlakana i ostalog sto nema u belom hlebu?
3.Iz predavanja i citanja knjiga Dr Milisava video sam a i logicno je i bez toga da je sirovo najbolje, pa me zanima da li da izbacim kuvani grasak ili boraniju i sve sto se kuva od povrca a ubacim 2-3 sveza paradajza ili krastavca, ili dve banane, jabuke, jel je to bolja opcija, ili se ne gubi kuvanjem ovih namirnica bas toliko stvari ? posto nemaju sve biljke istu hr vrednost.
4.Posto savetujete dva obroka ne znam jel bi bilo pretovaranje stomaka ako bih jeo 300-400 grama hleba za obrok, i da li bi se to svarilo, posto svi nutricioniste preporucuju vise obroka koju su manje obilni, da se ne razvali zeludac ili da nema nesvarene hrane?
Hvala vam mnogo, to je to... Pozdrav svako dobro!
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 18.05.2016 16:46
 
split
Da li ovakvi rijetki pojedinci iako imaju na stotine grijeha priblize ljudima posebice na Zapadu svijest o Bogu.
https://youtu.be/...
 
Miroljub Petrovic
aca26 - poruka glasi:

Da se nadovezem na jos nekoliko pitanja i onda ce mi mislim sve biti jasno :)

1. Da li je beli hleb stetan ja imam ovde da kupum domaci beli hleb sto se pravi u jednom selu i dosta je tezak i fin, pretezno jedem integralni i razeni a kad nema kupim ovaj?

Nije stetan kad se jede ponekad, kad nema nista drugo.

2. Ako bih sa belim hleb ukombinovali i 100grama ovsenih pahuljica koje bih jeo natopljene u vodi da li bi makar malo izbalansirao negativni uticaj belog hleba (ako i postoji) posto u ovsenim imamo dosta vlakana i ostalog sto nema u belom hlebu?

Moze.

3.Iz predavanja i citanja knjiga Dr Milisava video sam a i logicno je i bez toga da je sirovo najbolje, pa me zanima da li da izbacim kuvani grasak ili boraniju i sve sto se kuva od povrca a ubacim 2-3 sveza paradajza ili krastavca, ili dve banane, jabuke, jel je to bolja opcija, ili se ne gubi kuvanjem ovih namirnica bas toliko stvari ? posto nemaju sve biljke istu hr vrednost.

Mahunarke mogu da se jedu tako sto se nabubre ili se naprave klice. Energetska vrednost mahunarki je dosta veca od voca.

4.Posto savetujete dva obroka ne znam jel bi bilo pretovaranje stomaka ako bih jeo 300-400 grama hleba za obrok, i da li bi se to svarilo, posto svi nutricioniste preporucuju vise obroka koju su manje obilni, da se ne razvali zeludac ili da nema nesvarene hrane?

Jedite koliko vam se jede, ali nemojte da se prejedete. Nije mnogo 300-400 g integralnog hleba za obrok.
 
Miroljub Petrovic
split - poruka glasi:

Da li ovakvi rijetki pojedinci iako imaju na stotine grijeha priblize ljudima posebice na Zapadu svijest o Bogu.
https://youtu.be/...

Kad Bog moze da radi preko magarice, zasto ne bi mogao i preko razlicitih ljudi.
 
Miroljub Petrovic
http://www.telegr...u-rei-foto
 
Hercegovac
Imate li ikakav stav uopste o Milu Lomparu i njegovoj knjizi " Duh samoporicanja " ?

https://www.youtu...XWl9tWpuO4
 
GoranGoxy



Postovanje, poceo sam od skoro da pratim vas rad ,i video sam ovaj zanimljiv Link. posto je Djokovic ostvaren kao sportista ,da li mu ti simboli zaista pomazu u uspehu ili o cemu se tu radi? zanimalo bi me vase misljenje o tome. pozdrav Goran
 
vukovaleks
Postovani Gospodine Petrovicu,najpre zelim da Vam zahvalim na Vasem radu i misiji!Oprostite ukoliko se pitanje koje postavljam ponavlja!Procitala sam "Tajne Biblije" Aleksandra Medvedeva,gledala Vasa kao i predavanja profesora Waltera Veitha,pa me zanima da li se biblijski post odnosi samo na jedan dan-Dan ociscenja i da li je potrebno pricescivati se,na nacin kako se to cini u pravoslavnoj crkvi?Svaki blagoslov od Gospoda,Aleksandra
Aleksandra Vukovic
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.66 sekundi!