Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Deki81 - poruka glasi:

У Светом Писму се каже: Не прави себи резани лик нити било какву слику од онога што је горе на небесима или доле на земљи или у водама испод земље. Не клањај им се нити им служи, јер сам ја, Господ, твој Бог, који захтева да се оданост исказује искључиво њему. 2 Мојсијева 20,4 Дали се то односи и на иконе светаца? Ако је тако, који је смисао Крсне славе? Верује се да је тај светац нас заступа пред Господом?

Naravno da se odnosi na ikone. Znameniti ljudi iz istorije (sveci) su bili znameniti jer su se drzali Boga, a predmet obozavanja je oduvek trebao da bude samo Bog. U pitanju su paganska verovanja koja su usla u hriscanstvo kao i mnogo toga drugog. Nekada su se vodili ratovi u hriscanstvu zbog ikona. Krsne slave takodje imaju pagansko poreklo, ali srecom, ljudi se na slavama druze i posecuju, a ne bave se vradzbinama i paganstinom.
 
Djans88
https://www.youtu...LxlNkNUkFw


https://www.youtu...1v6qz_r8yg


https://www.youtu...0_WlvxpH-k
 
Miroljub Petrovic
Sa jucerasnjeg festivala:

https://www.youtu...AHKERfwhUg
 
SreckoVVV
Razumeo i obrisano.
Izmenio/la SreckoVVV na 29.08.2016 20:47
 
Miroljub Petrovic
SreckoVVV - poruka glasi:

Spot ima vulgarnosti, ako dozvoli domacin.

...

Nema vajde od kuknjave i satanizovanja nasih neprijatelja. Mi smo sami sebi najveci neprijatelji jer necemo da zivimo kako treba i da se povezujemo sa Bogom, i onda smo lak plen neprijateljima. Dakle, MI smo krivi sto stradamo, a ne sto su nasi neprijatelji zli i pokvareni.
 
emanuel
http://www.breaki...wVL0Loj.97

Postovani g.Pertoviću, sta mislite o ovome? Hvala
 
Miroljub Petrovic
emanuel - poruka glasi:

http://www.breaki...wVL0Loj.97

Postovani g.Pertoviću, sta mislite o ovome? Hvala

Neozbiljno. To sto rade je krsenje Bozje zapovesti jer rituali smeju da se obavljaju samo u Hramu, a Hrama nema, pa je najstroze zabranjeno vrsiti rituale.
 
Nikola06
Rodoljub - poruka glasi:

Ma kakvo naoružavanje...članak je u potpunosti lažan,nas Srbe u R.Srpskoj nema pas za šta da ujede.Amerikanci su naoružanje već pokupili, a to što ima u Kozari je vlasnistvo istih okupatora, tako da je jasno sve.ovo je hajka zbog referenduma i naravno izborna reklama.Dodik nema čime da izgura izbore a kamo li da se kupuje oružje,,evo u zadnje vrijeme ide priča kako ce nam poslati 5000 isilovaca u zamijenu za odobrenje MMF kredita...nema para za izbore...molim se Bogu da ne pristane, poklat će nas za 24 h s obzirom kako nesposobnu policiju imamo, a vojska VRS u kojoj sam bio samo formalno postoji imaju dan vojske i to je sve.to su oružane snage BiH. Sva oprema je je Američka čak i uniforme.pozdrav iz R.S.


Ipak možda bude naoružavanja Smile

http://www.rtvbn....jnu-vjezbu
 
Miroljub Petrovic

Zakuvava se na svim meridijanima, pa i kod nas. Sprema se nova klanica, to i slepac moze da vidi.
 
Deki81
Зашто је Бог одвео Израељце у обећану земљу? Када је знао да ће они обожавати друге богове. И да ће их казнити и прогнати. Дали само због савеза са њиховим праочевима?
Кад нема мудрог вођства, народ пропада, а спас је у мноштву савеtника.
 
Miroljub Petrovic
Deki81 - poruka glasi:

Зашто је Бог одвео Израељце у обећану земљу? Када је знао да ће они обожавати друге богове. И да ће их казнити и прогнати. Дали само због савеза са њиховим праочевима?

Sve sto Bog radi, to radi zbog one minorne manjine koja Njega hoce. Bog ih vodi u Obecanu zemlju, a oni prave zlatno tele (manjina je protiv toga), od 12 uhoda, 10 njih kaze da se ne ide u Obecanu zemlju, a dvojica hoce da udju, a skoro ceo narod skace da ih ubije.

Bog i danas preko sekularnih Jevreja priprema infrastrukturu u Izraelu (putevi, saobracajnice, vodovod, proizvodnja hrane i dr), a dozvoljava i greh u Izraelu (jer to hoce vecina) - dakle preko vecine priprema teren za manjinu, da bi oni koji Njega hoce mogli da dodju u Izrael, a On ce posle lako da se obracuna sa pobunjenicima.

Dakle, Bog je stvorio ljude, On je vlasnik svega, i On moze da vodi desavanja kako On zeli. On postuje svaciju slobodnu volju i to koristi za svoje ciljeve, a to je da spasi sve one koji Njega hoce.
 
NoMeN
Poštovani g. Petroviću. Jako sam zahvalan što si mi godinama unazad pomogao odgovoriti na mnoga važna pitanja koja se tiču biblijskih istina i istinitosti Božje riječi u Svetom Pismu. Isto tako, sjećam se kako si u više navrata znao reči slušateljima da ne smijemo primati zdravo za gotovo ono što govoriš i da ne smijemo slijepo vjerovati tebi, nego da sve što kažeš, treba da provjerimo i argmentirano opovrgnemo ili potvrdimo. Kada se govori o duhovnim stvarnostima, one nisu vremenite, i jednako su stvarne prije 2000 godina i danas i bit će dok je svijeta. Pričati o vjerskim stvarnostima je uvijek zanimljivo i zato su i bila zanimljiva tvoja predavanja. Posjećivao bih i tvoj forum puno češće kada bi bilo zastupljeno puno više vjerske tematike umjesto političke teme koje samo stvaraju razdor i užginju mržnju prema neistomišljenicima. Mislim isto tako da nije potrebno vrijeđati nečije neznanje i nazivati nekoga pogrdnim imenom makar bio najgluplji čovjek na svijetu. Samo toliko od mene, jedno kratko promišljanje, zahvala i savjet. Želim ti svako dobro i uspjeha u promicanju Božjih istina do onih koji još nisu čuli i doživljeli Božju ljubav.
 
Miroljub Petrovic
NoMeN - poruka glasi:

Poštovani g. Petroviću. Jako sam zahvalan što si mi godinama unazad pomogao odgovoriti na mnoga važna pitanja koja se tiču biblijskih istina i istinitosti Božje riječi u Svetom Pismu. Isto tako, sjećam se kako si u više navrata znao reči slušateljima da ne smijemo primati zdravo za gotovo ono što govoriš i da ne smijemo slijepo vjerovati tebi, nego da sve što kažeš, treba da provjerimo i argmentirano opovrgnemo ili potvrdimo. Kada se govori o duhovnim stvarnostima, one nisu vremenite, i jednako su stvarne prije 2000 godina i danas i bit će dok je svijeta. Pričati o vjerskim stvarnostima je uvijek zanimljivo i zato su i bila zanimljiva tvoja predavanja. Posjećivao bih i tvoj forum puno češće kada bi bilo zastupljeno puno više vjerske tematike umjesto političke teme koje samo stvaraju razdor i užginju mržnju prema neistomišljenicima. Mislim isto tako da nije potrebno vrijeđati nečije neznanje i nazivati nekoga pogrdnim imenom makar bio najgluplji čovjek na svijetu. Samo toliko od mene, jedno kratko promišljanje, zahvala i savjet. Želim ti svako dobro i uspjeha u promicanju Božjih istina do onih koji još nisu čuli i doživljeli Božju ljubav.

Hvala na interesovanju za duhovne teme. Covekov zivot nije samo teolosko razmisljanje i mudrovanje, nego i praktican zivot. Ljudi koji su teoloski bliski, bice bliski i po prakticnim pitanjima, a jedno od takvih pitanja je i odnos prema politici, istoriji, porodici i dr. Dakle, slika necijeg poimanja teoligije se pokazuje u odnosu na prakticna zivotna pitanja.

Dobro je da postoji razdor izmedju onih koji nisu teoloski bliski, jer je Bozja zapovest da se takvi ne mesaju, odnosno da se sa takvima ne mesamo. Mozemo sa njima da trgujemo, da ih ucimo ili da ih lecimo.
 
split
Lijep pozdrav,
prije 7 dana bio sam oko 7 dana na ZAPADU.
Tamo sam se totalno uvjerio u život ljudi sa nasih prostora i opcenito stanje konkretno Austrija i Njemacka.
Stanje je takvo da je zapad totalno razvaljen.Ljudi hodaju ko zombiji.Zivotinje macke i pse drzi vecina po stanovima i kucama a stanovi i kuce unutra smrde samo tako od tih zivotinja(uvjerio se).S jedne strane imate ekstreme situacije zene i muskarci totalno istetovirani hodaju igraju pokemone itd a sa druge strane turke i tamnopute arape bauljaju po ulicama besciljno ili divljaju sa autima.Ljudi sa nasih prostora samo su se zadali u novac to im je glavna preokupacija tko ce neku nekretninu kupit itd uglavnom samo NOVAC.Djecu i ne vide a djeca po cijeli dan igrice igraju tj sto posto u zapadanom sistemu su.Npr.Katolicke crkve ili katedrale su postali kao svojevrsni muzeji ulaze slikaju se gledaju starine.Cak sam na jednoj katolickoj crkvi vidio ogromni masonski znak piramide i svevideceg oka sve u zlatu (Å¡teta sto nisam uslikao)a u drugoj ogromni kip palog andjela na podu.Cudne se stvari tamo desavaju mislim da nece na dobro.Vase misljenje?
Izmenio/la split na 30.08.2016 21:13
 
Miroljub Petrovic
split - poruka glasi:

Lijep pozdrav,
prije 7 dana bio sam oko 7 dana na ZAPADU.
Tamo sam se totalno uvjerio u život ljudi sa nasih prostora i opcenito stanje konkretno Austrija i Njemacka.
Stanje je takvo da je zapad totalno razvaljen.Ljudi hodaju ko zombiji.Zivotinje macke i pse drzi vecina po stanovima i kucama a stanovi i kuce unutra smrde samo tako od tih zivotinja(uvjerio se).S jedne strane imate ekstreme situacije zene i muskarci totalno istetovirani hodaju igraju pokemone itd a sa druge strane turke i tamnopute arape bauljaju po ulicama besciljno ili divljaju sa autima.Ljudi sa nasih prostora samo su se zadali u novac to im je glavna preokupacija tko ce neku nekretninu kupit itd uglavnom samo NOVAC.Djecu i ne vide a djeca po cijeli dan igrice igraju tj sto posto u zapadanom sistemu su.Npr.Katolicke crkve ili katedrale su postali kao svojevrsni muzeji ulaze slikaju se gledaju starine.Cak sam na jednoj katolickoj crkvi vidio ogromni masonski znak piramide i svevideceg oka sve u zlatu (Å¡teta sto nisam uslikao)a u drugoj ogromni kip palog andjela na podu.Cudne se stvari tamo desavaju mislim da nece na dobro.Vase misljenje?

Hvala Bogu da su ti se oci otvorile. Pa o tome godinama pricamo ovde i iznosimo dokaze. To je svet zbog kojeg ljudi menjaju veru i naciju, i najmuckije lazu i ubijaju one koji im kazu da su bolesni i nemoralni. Na zalost, ostali su retki pojedinci koji se bore protiv tog i takvog sveta. Ali, tu je Bog koji sve vodi i zbog cijih obecanja znamo da cemo da pobedimo samo ako ostanemo verni i na nogama, i ne pokleknemo da budemo kao oni.
 
Karamatic
Dobra večer gospodine Petroviću.
Imam jedno pitanje nevezano za postanak. Zanima me je li moguće prirodno liječiti skoliozu i ako da postoje li neki kvalitetni, ujedno i dostupni sadržaji kojima se mogu okoristiti da bi se približio istini tj.rješenju problema skolioze.
Lijepi pozdrav Srbiji iz Hercegovine.
Ivan Karamatić
 
Miroljub Petrovic
Karamatic - poruka glasi:

Dobra večer gospodine Petroviću.
Imam jedno pitanje nevezano za postanak. Zanima me je li moguće prirodno liječiti skoliozu i ako da postoje li neki kvalitetni, ujedno i dostupni sadržaji kojima se mogu okoristiti da bi se približio istini tj.rješenju problema skolioze.
Lijepi pozdrav Srbiji iz Hercegovine.

Koliko i je poznato, skoliozu ne moze covek sam da resi, a jedini na svetu, sto ja znam, koji to moze da resi na prirodan nacin jeste dr Milisav Nikolic:

www.drmilisavniko...

Otezavajuca okolnost je sto on zivi i radi u Svajcarskoj, ali postoje izgledi da se uskoro vrati u Srbiju i ovde nastavi sa svojim radom.
 
Vladica Simic
Pozdrav Miroljube pogledao sam skoro svaki vaš video na yt i veoma vas cenim kao ličnost.
Nešto mi nije jasno neki pričaju jedno neki drugo.
Da li kada ljudsko biće umre ode u raj ili pakao ili čeka Isusov drugi dolazak ?
 
Miroljub Petrovic
Vladica Simic - poruka glasi:

Pozdrav Miroljube pogledao sam skoro svaki vaš video na yt i veoma vas cenim kao ličnost.
Nešto mi nije jasno neki pričaju jedno neki drugo.
Da li kada ljudsko biće umre ode u raj ili pakao ili čeka Isusov drugi dolazak ?

Govorio sam o tome. Nakon smrti pavednici cekaju Hristov drugi dolazak, i idu u vecni zivot, a gresnici cekaju Isusov treci dolazak i bivaju unisteni. Imas o tome u mojoj knjizi sa donjeg linka:

http://www.cps.or...etnike.pdf
 
zlajaskalp
Поштовани господине Петровићу, пишете ли и планирате ли ускоро да издате неку вашу нову књигу? На коју тему?
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.63 sekundi!