Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Nikola06


Pa izgleda da i neće biti druge. Vi ste ovo davno govorili i to više puta. Ovo samo potrvđuje da ste 100% bili u pravu vezano za demone, meditaciju, jogu i ostale hindu vradžbine...
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 05.11.2016 23:08
 
zorank
Pre neki dan sam kupio knjigu "Zakletva" od Mila Kordića i pročitao je. Malo je reći da sam oduševljen knjigom, odnosno tim istorijskim događajem i poštenjem, junaštvom i čestitošču Kuča i Rovčana. Svakom je preporučujem a ne kao prodavac u knjižari koji je bukvalno odgovarao osobu koja mi je kupila tu knjigu govoreći da je teška knjiga i da ne treba da je čita i sl
Sad se kajem što je nisam pre kupio i pročitao.
Pitanje za Miroljuba: Koliko je ostalo potomaka tih plemena da žive u tim planinama?
 
Miroljub Petrovic
aca26 - poruka glasi:

Pozdrav svima na forumu! Imam par pitanja da postavim.
Da pocnem ovako, otkako jedem neki hleb slican tonusu mada i tonus kad jedem bilo je slicno stanje, naime imam pojacane gasove i cesce idem u wc 3-4 puta na dan, sto je malo otperecenje ne moz covek iz kuce izaci skoro.

Da sad stavimo u stranu da li u tim hlebovima ima neke hemije ili nema, to nije centralno pitanje, mene zanima da li covek ima odredjenu kolicinu vlakana koje sme da unese, jer na 100grama tog hleba unese 14-15 vlakana, ja pojedem 300 grama hleba, sto daje blizu 45 vlakana, i jos ako je tu neko voce ili povrce to ode i do 55-60. Da li je to previse i zbog toga je problem??

Isto je bilo i sa sirovim jecmom i ovsom koji sam ostavio preko noci pa sutradan jeo
A skoro sve namirnice biljnog porekla imaju puno vlakana u sebi, na primer u knjizi pise da nam je potrebno oko 80% energije iz UH, kako doci do toliko UH jer i u sirovom jecmu ili ovsu opet imam oko 15gr na 100gr?
Pogotovu ako radim neki fizicki posao, u basti, vezbama treba nam jaca ishrana.

Nemoj da se bavis brojanjem grama vlakana i da jedes tu hemiju od hleba iz prodavnice. Ako hoces, dobar hleb, moras sam da ga mesis, ili da das nekome da ti umesi prema dobrom recptu.
 
Miroljub Petrovic
zorank - poruka glasi:

Pre neki dan sam kupio knjigu "Zakletva" od Mila Kordića i pročitao je. Malo je reći da sam oduševljen knjigom, odnosno tim istorijskim događajem i poštenjem, junaštvom i čestitošču Kuča i Rovčana. Svakom je preporučujem a ne kao prodavac u knjižari koji je bukvalno odgovarao osobu koja mi je kupila tu knjigu govoreći da je teška knjiga i da ne treba da je čita i sl
Sad se kajem što je nisam pre kupio i pročitao.
Pitanje za Miroljuba: Koliko je ostalo potomaka tih plemena da žive u tim planinama?

U Kucima ima par stotina ljudi koji zive, toliko i u Rovcanima. Iako u zadnje vreme su se Kuci dosta izgradili, putevi, infrastruktura... Poceli su ljudi polako da se vracaju.
 
SMUK
Vukojica Sandić - Gusle i epska poezija čuvaju tradiciju srpskog naroda!

https://www.youtu...c4NGa5lNDE
 
https://biblijskoobrazovanje.serbianforum.info/
Miroljub Petrovic
SMUK - poruka glasi:

Vukojica Sandić - Gusle i epska poezija čuvaju tradiciju srpskog naroda!

https://www.youtu...c4NGa5lNDE

Kad jednog dana (nadam se uskoro) Bog osnuje teokratsku drzavu u Srbiji (Balkanski Izrael), Vukojica Sandic ce da bude ministar kulture. Ja sam vise od njega naucio nego na svim skolama i fakultetima koje sam pohadjao. Zato ko je pametan i ima mogucnosti, treba da se javi Vukojici i ode kod njega da uci, ne samo gusle, nego i bezbrojne druge stvari uz gusle. To je jednom ili dva puta sedmicno, a mnogo znaci.
 
Ljubav
Doktore pozdrav,citao sam knjigu oktora Mendelsona o deci jer imam cerku koja ima 5 meseci i slini joj nosic,okice su joj suzne i bas se vidi da je ne raspolozena.U knjizi sam nasao da se uzima dovoljno tecnosti,ali nista nisam mogao da nadjem za ovako malo dete.Sta mozete da mi vi predolzite kao otac ocu?
 
Miroljub Petrovic
Ljubav - poruka glasi:

Doktore pozdrav,citao sam knjigu oktora Mendelsona o deci jer imam cerku koja ima 5 meseci i slini joj nosic,okice su joj suzne i bas se vidi da je ne raspolozena.U knjizi sam nasao da se uzima dovoljno tecnosti,ali nista nisam mogao da nadjem za ovako malo dete.Sta mozete da mi vi predolzite kao otac ocu?

Samo neka je zena doji, drzite je sto vise uz svoje grudi i pazite da bude toplo u sobi. Moze da pije i tople cajeve sa medom. Zena moze da jede malo vise belog luka pa da preko mleka pojaca detetu imunitet. Podrazumeva se da se zena zdravo hrani i da zdravo zivi, jer se njen nacin zivota "prenosi" preo mleka detetu.
 
Leonardo
Uz dopustenje domacina, postavio bih jedno obavestenje:

Potrebni volonteri u prevođenju video i tekstualnih materijala iz oblasti kreacionizma, izvorne medicine i ostalih najvaznijih disciplina koje mogu istinski poboljsati ljudski zivot.
U planu je prevodjenje jednostavnih video klipova i tekstova koji su pristupacni svakoj osobi. Ako neko zna dobro engleski jezik, neka se javi putem privatne poruke. Ko je iskreno zainteresovan da bude od koristi u promovisanju biblijskih vrednosti, neka se javi.

Takodje, potreban je i neko ko zna da radi web dizajn na racunaru. Ako neko zna, neka se javi.

U celini, ako imate neku sposobnost, talenat ili ideju da radite nesto pozitivno, u skladu sa biblijskim sistemom vrednosti, javite se.
 
Miroljub Petrovic
Leonardo - poruka glasi:

Uz dopustenje domacina, postavio bih jedno obavestenje:

Potrebni volonteri u prevođenju video i tekstualnih materijala iz oblasti kreacionizma, izvorne medicine i ostalih najvaznijih disciplina koje mogu istinski poboljsati ljudski zivot.
U planu je prevodjenje jednostavnih video klipova i tekstova koji su pristupacni svakoj osobi. Ako neko zna dobro engleski jezik, neka se javi putem privatne poruke. Ko je iskreno zainteresovan da bude od koristi u promovisanju biblijskih vrednosti, neka se javi.

Takodje, potreban je i neko ko zna da radi web dizajn na racunaru. Ako neko zna, neka se javi.

U celini, ako imate neku sposobnost, talenat ili ideju da radite nesto pozitivno, u skladu sa biblijskim sistemom vrednosti, javite se.

Bilo bi lepo da se predstavis, imenom i prezimenom, pa da ljudi znaju sa kim imaju posla. Postoje mnogi koji se "bave" gore spomenutim stvarima, a ustvari nanose stetu istim. CPS je vec odavno uputio isti poziv svima koji su zainteresovani za tako nesto.
 
Miroljub Petrovic
Dete opsednuto demonima, gledanjem destruktvnih video sadrzaja, a roditelji i drustvo smatraju to "Bozjim darom":

https://www.youtu...e=youtu.be
 
habibi
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Kakvim se glupostima ti bavis... Taj Pernar je klasican blejac koji nista korisno ne radi. On napada masoneriju, a nigde ne spominje rimsku crkvu, i tako cini uslugu rimskoj crkvi. Pa da Bog nije dopustio delovanje masonerije, rimska crkva bi nas sve odavno poklala i zbrisala sa lica zemlje. Vrlo je moguce da se dodvorava rimskoj crkvi.


Spominje on crkvu, kao što se može vidjeti u ovom videu od 37:30 na dalje:

https://www.youtu...I0DJsrsG2w
 
ZoranS
The Principle

Ovo je jedan od najznacajnijijh dokumentarnih filmova iz oblasti kosmologije u posljednje vrijeme. U njemu neki od vodećih ateističkih autora očituju duboku krizu u kojoj se, zahvaljujući najsuvremenijim istraživanjima svemira, našlo ateističko tumačenje porijekla svemira.
U filmu 12 naucnika i intelektualaca, ateista i teista, koji se bave temom kosmologije i porijekla svemira, ravnopravno iznose svoje zaključke na osnovi novootkrivenih astronomskih činjenica.
Otkrivene činjenice pokazuju da je naš svemir rezultat profinjenog inteligentnog dizajna, Božjeg stvaranja, te da mjesto koje u svemiru zauzima naš planet nije slučajno već je posebno i povlašteno mjesto, a ljudskom rodu je očito darovano jedinstveno i povlašteno mjesto između svih drugih stvorenja. Taj zaključak proizlazi iz samih znanstvenih činjenica.
Vrlo intrigantno pitanje koja se provlaci kroz citav video jeste: da li je mozda planeta zemlja centar svemira?

https://www.youtu...1_0eCRLfag



Cenzurisana naucna otkrica
https://www.youtu...RPU2oQByNU
Izmenio/la ZoranS na 09.11.2016 18:39
 
split
Trump pobjedio iako je sva masonska elita i iluminati biili otvoreno na strani Clinton.Iznenađenje ili....
 
Miroljub Petrovic
habibi - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Kakvim se glupostima ti bavis... Taj Pernar je klasican blejac koji nista korisno ne radi. On napada masoneriju, a nigde ne spominje rimsku crkvu, i tako cini uslugu rimskoj crkvi. Pa da Bog nije dopustio delovanje masonerije, rimska crkva bi nas sve odavno poklala i zbrisala sa lica zemlje. Vrlo je moguce da se dodvorava rimskoj crkvi.


Spominje on crkvu, kao što se može vidjeti u ovom videu od 37:30 na dalje:

https://www.youtu...I0DJsrsG2w

Blejanje
 
Miroljub Petrovic
split - poruka glasi:

Trump pobjedio iako je sva masonska elita i iluminati biili otvoreno na strani Clinton.Iznenađenje ili....

Ko je bio na strani Klintonke? Ti stvarno nemas pojma. Pa masoni su precizno vodili kampanju da ispadne da su izbori objektivni, i sve vreme su pisali kako je Klintonka u prednosti, i na kraju je pobedio ovaj drugi, navodno jer je FBI vodio istragu oko e-mailova. Klasicna namestaljka, ali naivni to ne vide.

Tako su mediji davali laznu nadu Dverima da imaju 8%, pa polako smanjivali do pred izbore, a onda ih bacili ispod 5%, i da nije bilo Pajtica, koji je pozvao glasace DS-a da glasaju za Dveri, ne bi ni presli cenzus.

Tramp je od pocetka izborne kampanje znao da ce da pobedi. Ne bi se ni kandidovao da nije imao sigurne garancije da ce da pobedi. Dobro je da je pobedio jer ce postojati masonska protivteza jezuitima, pa ce ljudi imati jos malo vremena da se sklone i zauzmu pozicije pred globalnu klanicu.
 
Leonardo
Razmislicu još o svemu. Razmisliću da li sam dovoljno zreo da počnem da se ozbiljnije bavim pomenutim stvarima. U najkraćem, svojevremeno sam naišao na mnoštvo dobrih tekstova iza kojih stoji Institute of Creation Research i Answers in Genesis, što me je podstaklo na ideju da se tekstovi pretoče u srpski jezik. Napisani su jednostavnim stilom, tako da može i osnovac da ih razume - i što je najvažnije, nisu u kontradikciji sa pojavama koje uočavamo u prirodi. Dobro je što ste skrenuli pažnju na prisustvo mnogobrojnih šarlatana koji kompromituju i sebe i Bozji koncept, i zato svako ko je ozbiljan mora znati šta hoće i koliko može. Pozdrav
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 10.11.2016 07:35
 
Miroljub Petrovic
Leonardo - poruka glasi:

Razmislicu još o svemu. Razmisliću da li sam dovoljno zreo da počnem da se ozbiljnije bavim pomenutim stvarima. U najkraćem, svojevremeno sam naišao na mnoštvo dobrih tekstova iza kojih stoji Institute of Creation Research i Answers in Genesis, što me je podstaklo na ideju da se tekstovi pretoče u srpski jezik. Napisani su jednostavnim stilom, tako da može i osnovac da ih razume - i što je najvažnije, nisu u kontradikciji sa pojavama koje uočavamo u prirodi. Dobro je što ste skrenuli pažnju na prisustvo mnogobrojnih šarlatana koji kompromituju i sebe i Bozji koncept, i zato svako ko je ozbiljan mora znati šta hoće i koliko može. Pozdrav

Izgledas kao neki entuzijasta sto nije lose. Kreni to sto si naumio i neka ti je Bog u pomoc, a ko je zainteresovan neka ti se javi, ja podrzavam, pa zatrpavajte internet dobrim tekstovima/
 
SreckoVVV
Поштени стварају и држе државу
Или како су сељаци шумадијски поштовали и помагали своју државу.
Познато је како је кнез Милош у младости својој служио код неког домаћина газда Аксентија у селу Добрињу. Доцније је Милош постао усташ и војвода и кнез. Као кнез и господар малене сељачке државе сети се Милош свога негдашњег газде Аксентија, па га позове к себи у госте. Када Аксентије дође, кнез Милош га срдачно дочека и задржа дуже времена као свога госта. Па кад су се наразговарали о свему што је било и прошло, поведе домаћин свога госта да му покаже благајну државну. У благајни је лежао разнолик новац, гомиле и вреће сребра и злата и бакра. Задиви се Аксентије видећи толико благо како никад нигде није видео. А кнезу беше мило што се Аксентије тако задиви сабраној и уштеђеној имовини народној. Па хтеде се кнезу да мало искуша овога простог и неписменог сељака (какав је и он био), па му рече:
- Газда Аксо, чиниш волико, много си ти мени добра учинио кад сам служио код тебе. Не знам како да ти се одужим. Него ево узми од овога блага колико та драго.
Аксентије се мало замисли, погледа у оне гомиле државнога блага, очи му заводнише од суза, па ће рећи кнезу:
- Господару, ово је заједничко благо целог народа. Па кад би свак одавде узео колико би хтео, брзо би тога блага нестало. Одавде се не узима него се овде додаје.
И рекавши ово, узе кесу иза појаса, раздреши гајтан, па извади два сребрна цванцика и баци на ону гомилу.



преузето из "Мисионара"
Светог Николаја Српског
SV
 
LukaMagnus
Šta mislite o fimu Mela Gibsona, Hacksaw Ridge? http://www.imdb.c...tt2119532/ Film je snimljen prema istinitom dogđaju. Reč je o Adventisti sedmog dana koji je u drugom svetskom ratu uputio "prigovor savesti" i odbio da nosi oružje. Zbog toga je prošao kroz torturu ali je na kraju odlikovan ordenom za hrabrost jer je spasio 75 ranjenika. Postoji i dokumentarac o njemu: https://www.youtu...iXIOEx_kTY .
I sve je više onih što mi baš nisu skloni.Nešto im nisam logičan...
Jasno,čim nisam običan. Smile
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.65 sekundi!