Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
princ7
http://www.rts.rs...ejler.html
Najava sramnog falsifikovanja istorije i promocija nemorala,umotavanje laži zajedno sa istinom ili ipak nešto sasvim drugačije,prikaz junaštva,čojstva,jakih porodica,Božijeg komcepta....Šta ti Miroljube očekuješ?
 
Miroljub Petrovic
glas istine - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Kalekrajina - poruka glasi:

Kako ojacati svoj karakter

Vezbanjem, isto kao i misice. Vezbas se da radis nesto korisno i da samo pozitivno razmisljas o pametnim stvarima.


Ako mogu da dodam, govorenje istine (uvek i po svaki cenu) pomaze kod jacanja karaktera.
Sto se duze istraje na tom putu, sve je lakse.

Sa ovim se ne bih slozio. Mi zivimo u konc logoru koji se zove "planeta Zemlja". Neki su se bolje, a neki slabije prilagodili na zivot u takvim okolnostima. Jedan klinac, kojeg roditelji terorisu da ide u debilanu (srednju skolu) ili ultra debilanu (fakultet) ima pravo da laze i da kaze roditeljima da ide u debilanu, a da u isto vreme ode negde da uci da radi ili da se zaposli da zaradjuje neku paru i porece privatni biznis, pa da iznajmi stan i sklanja se od demonizovanih roditelja. Ako ne bi lagao, moguce da bi ga dodatno terorisali, a mozda i izbacili iz kuce.

Postoje tri stvari koje covek nikada ne sme da ucini: da ubije nevinog coveka, da legne sa tudjom zenom i da se pokloni pred idolom (da priziva demone). Sve drugo je dozvoljeno ako je u pitanju spasavanje zive glave i zdravlja.
 
Miroljub Petrovic
princ7 - poruka glasi:

http://www.rts.rs...ejler.html
Najava sramnog falsifikovanja istorije i promocija nemorala,umotavanje laži zajedno sa istinom ili ipak nešto sasvim drugačije,prikaz junaštva,čojstva,jakih porodica,Božijeg komcepta....Šta ti Miroljube očekuješ?

Videcemo kad izadje. Serija "Ravna Gora" je bila smece. Morace CPS uskoro da krene sa produkcijom filmova Smile
 
xxx
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Postoje tri stvari koje covek nikada ne sme da ucini: da ubije nevinog coveka, da legne sa tudjom zenom i da se pokloni pred idolom (da priziva demone). Sve drugo je dozvoljeno ako je u pitanju spasavanje zive glave i zdravlja.


Dali možete navesti jedan primjer iz Isusovog života gdje je On koristio ovo pravilo?

Hvala unaprijed na odgovoru.
"Mudrost daje mudrome više moći, nego što je imaju u gradu desetorica samosilnika. "
 
Drobnjacanin-Novljanin
Sta mislite o ovakoj vrsti muzike ?

https://youtu.be/...
Ко се хвали, нек се хвали тиме што мене познаје
 
Miroljub Petrovic
xxx - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Postoje tri stvari koje covek nikada ne sme da ucini: da ubije nevinog coveka, da legne sa tudjom zenom i da se pokloni pred idolom (da priziva demone). Sve drugo je dozvoljeno ako je u pitanju spasavanje zive glave i zdravlja.


Dali možete navesti jedan primjer iz Isusovog života gdje je On koristio ovo pravilo?

Hvala unaprijed na odgovoru.

Isus je koristio ovo pravilo vise puta kada je sugerisao Izraelcima kako da se bore protiv neprijatelja. Setimo se slucaja kada su Izraelci zauzeli onaj satanski grad tako sto je jedna ekipa Izrailjaca lazno napala grad, a onda pocela da se povlaci od grada i izvukla vojsku satanista da napuste grad, i onda je glavnina izrailjske vojske uletela u grad i razvalila ga.

Imas primer kada je Isus rekao onom svom proroku da izadje na put i sretne onog drugog proroka, kome je bilo zabranjeno da bilo gde svraca, i da ga pozove kod sebe u goste, pod izgovorom da mu je "Bog rekao da ga pozove", i da tako testira njegovu vernost Bogu, pa je ovaj svratio i poginuo.

U ratu je dozvoljeno da se laze i da se vara neprijatelj. Nekada je to dozvoljeno i u duhovnom ratu. Na primer, ja na internetu nadjem neku sliku bolesnih zuba, kao sto je ova:

http://www.pets2v...C02649.jpg

i kazem mojoj cerki od 4 godine: "Ovaj cika je jeo cokoladu i vidi kako su mu se pokvarili i poispadali zubi." Mozda su ovom tipu i cokolade doprinele da mu se pokvare zubi, a verovatno i neke druge stvari.

Dok je bio na zemlji, Isusu ije bilo potrebno da se time sluzi jer je ziveo u prirodi, izvan sistema, i nije imao posla sa budalama. Kad je dosao trenutak da ga ubiju, On je samo cutao i ignorisao budale. Kada covek zivi izvan sistema, nema potrebe da koristi "ratne metode". Narod koji zivi po Bozjem zakonu je slobodan i nema posla sa satanistima, niti ga oni trpaju u konc logore pa ne treba da se izbavlja iz njih na sve nacine.
 
Miroljub Petrovic

Za razliku od drugih zanrova, ovde tekst pesme cesto bude pozitivan, ali muzika i ritmovi su nesto sto kvari sliku, bar meni. Muzika je jako slicna ritmovima kojima se ljudi bacaju u trans, gde se isti agresivni muzicki obrazac stalno ponavlja.

Sto se tice tekstova, za razliku od hevi metala koji poziva na klanje i ubijanje, BS uglavnom peva o razocarenju u sistem i u drustvena desavanja. Ja mislim da kada bi momci iz BS ziveli na selu, u prirodi, da bi pevali etno i epsle pesme (gusle), i u tome bi bili verovatno najbolji kao sto su najbolji u repu.
 
Dusan1990
Zbog cega neka jevandjelja ne spadaju u kanon biblije i da li je biblija cenzurisana?
Inace trenutno sam na primorju pre nikad nisam dolazio ovde da radim, pa me zanima sta vi mislite koji je najbolji nacin da se ovde nesto zaradi?
Izmenio/la Dusan1990 na 18.04.2017 11:45
 
Constantine
Pomaže Bog,

Ja se izvinjavam što skrećem sa teme, ali šta mislite o prirodnim zaslađivačima? Tipa sirup od agave ili malteks? Planiram da krenem da ih konzumiram kao zamenu za šećer.
 
kejp
Poštovani Miroljube,

Nedavno ste tokom intervjua kod Teše Tešanovića ukratko prokomentarisali slučaj fudbalera Luke Modrića, koji je disao na usta, na šta mu je Dr Milisav Nikolić skrenuo pažnju.

Da li možete da kažete nešto više o tome, tj kako je Modrić rešio problem sa disanjem na nos?
 
Miroljub Petrovic
Dusan1990 - poruka glasi:

Zbog cega neka jevandjelja ne spadaju u kanon biblije i da li je biblija cenzurisana?

Bibliju je Bog pisao i naravno da je bila cenzura, nije mogo Sotona da ubacuje svoje tekstove.

Inace trenutno sam na primorju pre nikad nisam dolazio ovde da radim, pa me zanima sta vi mislite koji je najbolji nacin da se ovde nesto zaradi?

Ako ne znas nista da radis mozes samo da budes fizikalac.
 
Miroljub Petrovic
Constantine - poruka glasi:

Pomaže Bog,

Ja se izvinjavam što skrećem sa teme, ali šta mislite o prirodnim zaslađivačima? Tipa sirup od agave ili malteks? Planiram da krenem da ih konzumiram kao zamenu za šećer.

Moze
 
Miroljub Petrovic
kejp - poruka glasi:

Poštovani Miroljube,

Nedavno ste tokom intervjua kod Teše Tešanovića ukratko prokomentarisali slučaj fudbalera Luke Modrića, koji je disao na usta, na šta mu je Dr Milisav Nikolić skrenuo pažnju.

Da li možete da kažete nešto više o tome, tj kako je Modrić rešio problem sa disanjem na nos?

Koliko mi je poznato jos to nije resio, nije otisao da operise nos, a trebao je.
 
Filip Lukic
Gospodine Petrovicu koje internet portale za informisanje nam preporucujete (koje Vi pratite), a da nisu demonizovani?
 
Nikola92
Odlična emisija Milosava Samardžića o Vukovoj reformi

https://www.youtu...zVJGvYMme0
 
Miroljub Petrovic
Filip Lukic - poruka glasi:

Gospodine Petrovicu koje internet portale za informisanje nam preporucujete (koje Vi pratite), a da nisu demonizovani?

Na zalost, ne postoji nijedan portal koji je nepristrasan. Najbolji portal je srbin.info iako se on cesto bavi neargumentovanim kritikovanjem rezima. Pogledam i neke druge portale, koje uredjuju neprijatelji, da budem u toku sta planiraju, ali selektivno, jer su puni nemorala i reklamiranja svih oblika satanizma.
 
Drobnjacanin-Novljanin
Miroljub Petrovic - poruka glasi:


Za razliku od drugih zanrova, ovde tekst pesme cesto bude pozitivan, ali muzika i ritmovi su nesto sto kvari sliku, bar meni. Muzika je jako slicna ritmovima kojima se ljudi bacaju u trans, gde se isti agresivni muzicki obrazac stalno ponavlja.

Sto se tice tekstova, za razliku od hevi metala koji poziva na klanje i ubijanje, BS uglavnom peva o razocarenju u sistem i u drustvena desavanja. Ja mislim da kada bi momci iz BS ziveli na selu, u prirodi, da bi pevali etno i epsle pesme (gusle), i u tome bi bili verovatno najbolji kao sto su najbolji u repu.


Kapiram sta zelite da kazete, i slazem se. Ali i sa ovakom muzikom u pozadini bi mogli da kazemo da su na neki nacin ovo "moderne gusle" , jer imaju oni dosta tema kao ova o kosovskom boju, ima i Vitez reda Zmaja, o bitkama iz prvog i drugog svetskog rata, itd. Jer mi iz mladjih generacija da tako kazem (ja sam '92) a koji smo odrasli u gradu, nazalost nismo imali mnogo prilika da se susretnemo sa guslama. Nekako mislim da generacije nasih oceva i deda su pomalo krivi sto nisu cuvali tradiciju da se vise koriste gusle u domacinstvima. I sada mi uz ovakve ritmove ipak prilazimo Bogu i patriotizmu iz gradskih sredina i nama je nekako ovo najblize guslama, morate priznati da nadahnjuje. Jer da su i momci iz BSa otisli na selo i bili guslari, ja mislim da ne bi mogli da uticu na promenu odredjenih ljudi kao sto sad jesu. Jer nasa drzava je takva da niko za njih ne bi ni cuo kao sto 90% nesrecnika nase zemlje nije culo za Vukojicu Sandica ili Djoku Koprivicu.
Ко се хвали, нек се хвали тиме што мене познаје
 
Miroljub Petrovic
Nikola92 - poruka glasi:

Odlična emisija Milosava Samardžića o Vukovoj reformi

https://www.youtu...zVJGvYMme0

Emisija ima korisnih informacija u smislu da se vidi kako je crkva kod Srba imala monopol nad informacijom, pismenoscu i duhvnoscu. To sa jedne strane nije lose ako je narod, vodjen crkvom, zdrav i moralan, a drzava jaka i slobodna. Srbi su bili pod okupacijom vekovima, a i danas su, upravo zato sto nisu imali duhovnu elitu na adekvatnom nivou. Cinjenica je da je Austrija zelela da priblizi informaciju obicnom narodu medju Srbima i da je zelela narodnu pismenost (narod je vecinski bio nepismen) da bi preko pismenosti mogla da siri svoju ideologiju i uticaj. Ali, upravo je pismenost glavni mehanizam da se ljudi jos vise priblize Bogu. Posto je crkva kod Srba bila duhovno slaba da se suprostavi laznim informacijama koje su dolazile u Srbiju, ona se borila protiv narodne pismenosti, a Vuka zigosala sto je preveo Novi zavet na narodni jezik i dr. Smatram da je Bog upotrebio Vuka, sa svim njegovim nedostacima i manama, da bi dobre informacije priblizio Srbima, jer ce samo tako moci da dodje do stvaranja nove zdrave duhovne elite kod Srba, koja ce biti manjina u odnosu na vecinu koja ce pismenost zloupotrebiti, ali posto kod Boga ne postoji demokratija i vladavina vecine (jer je Bog vecina u svemu), narodna pismenost je preduslov za stvaranje nove duhovne elite preko koje ce Bog moci a produhovi narod na visem nivou i eventualno obnovi teokratsku drzavu.
 
Miroljub Petrovic
Drobnjacanin-Novljanin - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:


Za razliku od drugih zanrova, ovde tekst pesme cesto bude pozitivan, ali muzika i ritmovi su nesto sto kvari sliku, bar meni...


Kapiram sta zelite da kazete, i slazem se. Ali i sa ovakom muzikom u pozadini bi mogli da kazemo da su na neki nacin ovo "moderne gusle"...

Slazem se da BS i njihova muzika i pesma moze da bude prelazni korak ka boljem muzickom izrazavanju i okretanju dobrim stvarima.
 
Kalekrajina
Dali je tacan ovaj redosljed u rodoslovu:
STEFAN DECANSKI
|
SIMEON
|
JOVAN(DUKA PALEOLOG)
|
LEKA DUKADJINSKI
|
BJELI PAVLE
 
http://www.creation6days.com
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.67 sekundi!