Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Grigorije Popovic - poruka glasi:

Od cega je umro Skender Beg,vi ste rekli da je umro prirodnom smrcu,negdje pise da je umro od malarije.I da li se on stvarno prezivo Kastriotic?

Postoje razne price od cega je umro. Trenutno se prevodi njegova najstarija biografija iz 16. veka pa cemo imati i taj izvor informacija.

On se prezivao Kastriot. Nisam video dokumente gde pise da se prezivao Kastriotic, iako su se neki njegovi potomci tako potpisivali.
 
VJ
Mire koliko mozes sklekova
VJ
 
Barjaktarevic
Evo nešto pametno i od Turaka. Iako su mogli da odu do kraja ipak je i ovo veliki pomak, a i mi bismo trebali isto činiti:

http://www.rts.rs...skola.html
Ne boj se i ne strahuj, jer kuda god pođes, s tobom je Jahve, Bog tvoj.
 
Miroljub Petrovic
VJ - poruka glasi:

Mire koliko mozes sklekova

120 na jednoj ruci.
 
nemanja1990
http://cojstvo.rs...1%9B%D1%83
 
ZoranS
Kiselost kafe
https://youtu.be/...
 
MilosRadovic
Legendarna izjava prvačića

https://youtube.c...cKo5KRQhNY
 
zavodnick
Poštovani Miroljube htio bih da Vam postavim par pitanja. Naime, jasno mi je da u svemiru postoje duhovna bića koje je Bog stvorio (anđeli). Da li postoje drugi svjetovi u kojima je Bog stvarao duhovna bića koja su odbila đavolji koncept? E sad, ono što me najviše kopka je to, zašto Bog stvara tolike svjetove (naravno, ako ih postoji više)?
 
Miroljub Petrovic
zavodnick - poruka glasi:

Poštovani Miroljube htio bih da Vam postavim par pitanja. Naime, jasno mi je da u svemiru postoje duhovna bića koje je Bog stvorio (anđeli). Da li postoje drugi svjetovi u kojima je Bog stvarao duhovna bića koja su odbila đavolji koncept?

Svi svetovi koji postoje su odbili djavolji koncept. Sadasnji demoni su oni stanovnici svetova koji su se pobunili protiv Boga u vreme Sotonine pobune. Biblija kaze da cine trecinu nebeskih stanovnika.

E sad, ono što me najviše kopka je to, zašto Bog stvara tolike svjetove (naravno, ako ih postoji više)?

To je kao da pitas, zasto roditelji zele da imaju puno dece? Deca su najlepsa stvar koja coveku moze da se desi u zivotu, i nista sa decom ne moze da se uporedi. Postoji izreka koja kaze: "Dece i para nikada dosta." Ja bih rekao: "Dece nikad dosta." Bog uziva da ima puno dece, kao sto i svaki razuman covek uziva u tome.
 
Miroljub Petrovic
Javio mi se danas jedan klinja na e-mail, evo sto kaze:

Å ta da radim sa Å¡kolom dr. Miroljube? Ono je terorizam majke mi, njima treba doktor. Savet?
 
zavodnick
Hvala Vam puno. Znači, jedina borba koja se "vodi" u svemiru je borba za Zemlju? Sad bi bilo glupo pitati da li sva ta bića izgledaju kao mi? Doduše, jedino se razlikujemo u toj "duhovnoj odjeći" jer ako sam dobro pratio Bibliju, mi smo prilikom "rođenja" bili "obučeni u svjetlost"...
Što se tiče Vašeg pitanja, mogu da Vam kažem svoje iskustvo i razmišljanje. Naime, da sam sad na mjestu tog momka, završio bih školu (ako se radi o nekom zanatu ili nešto jer jedino se tu može nešto naučiti da radi) i u tome bih se usavršavao, ali bih radio na selu i bio svoj čovjek. No, ja sad i živim na selu ali izgubio sam dosta vremena završavajući fakultet zbog koga čovjek u današnje vrijeme izgubi zdravlje i Bogom dano vrijeme a ništa puno ne nauči.
Ako završava školu poput gimnazije ili tako nešto, neka je završi, ali bitno je da preko ljeta ode kod nekog zanatlije (majstora za nešto, tipa mehaničara, molera, zidara) da se obuči da zna da radi nešto kako bi mogao da napravi svoj privatan posao.
 
Miroljub Petrovic
zavodnick - poruka glasi:

Hvala Vam puno. Znači, jedina borba koja se "vodi" u svemiru je borba za Zemlju?

U Bibliji pise da Sotona i demoni pokusavaju da i drug svetove pridobiju na svoju stranu, a nposredno pred Hristov dolazak Sotona i demoni ce biti zbaceni na Zemlju i jedino ce ovde moci da deluju u kratkom periodu, i to ce biti najstrasniji period u istoriji Zemlje.

Sad bi bilo glupo pitati da li sva ta bića izgledaju kao mi? Doduše, jedino se razlikujemo u toj "duhovnoj odjeći" jer ako sam dobro pratio Bibliju, mi smo prilikom "rođenja" bili "obučeni u svjetlost"...

Sva bica u svemiru izgledaju kao covek pre pobune, dakle imaju oblicje andjela.

Što se tiče Vašeg pitanja, mogu da Vam kažem svoje iskustvo i razmišljanje. Naime, da sam sad na mjestu tog momka, završio bih školu (ako se radi o nekom zanatu ili nešto jer jedino se tu može nešto naučiti da radi) i u tome bih se usavršavao, ali bih radio na selu i bio svoj čovjek. No, ja sad i živim na selu ali izgubio sam dosta vremena završavajući fakultet zbog koga čovjek u današnje vrijeme izgubi zdravlje i Bogom dano vrijeme a ništa puno ne nauči.
Ako završava školu poput gimnazije ili tako nešto, neka je završi, ali bitno je da preko ljeta ode kod nekog zanatlije (majstora za nešto, tipa mehaničara, molera, zidara) da se obuči da zna da radi nešto kako bi mogao da napravi svoj privatan posao.

"Pametan" si mnogo. Prvo priznajes da si izgubio vreme i mladost u ateistickoj super-debilani (fakultetu), a onda, kao svaki narkoman (zavodnik) kazes da ipak treba da zavrsi skolu. U skoli i na fakuletu se samo propada, a nista se korisno ne nauci, treba da ide kod nekoga ko zna struku da uci da radi.
 
Nikola_RS
Treba mi savjet. Kupio sam 4 dunuma zemlje na kojoj je prije 2-3 dana vršena pšenica. Šta (i kad) treba da odradim da bih pripremio zemljiste za jesenju sadnju voca i drugog drveca? Htio bih da mi to zemljiste bude livada/vocnjak dok ne počnem gradnju kuce i dok se ne preselim (ako Bog da sledece godine).
 
Miroljub Petrovic
Nikola_RS - poruka glasi:

Treba mi savjet. Kupio sam 4 dunuma zemlje na kojoj je prije 2-3 dana vršena pšenica. Šta (i kad) treba da odradim da bih pripremio zemljiste za jesenju sadnju voca i drugog drveca? Htio bih da mi to zemljiste bude livada/vocnjak dok ne počnem gradnju kuce i dok se ne preselim (ako Bog da sledece godine).

Voce se sadi tako sto se iskopa rupa (to radi traktor masinski), ubaci se stajnjak, stavi sadnica i zatrpa.
 
Nikola92
Ново гостовање:

https://www.youtu...q-krlQGY_s
 
Ratko Trbojevic
Pitanje za Miroljuba

ukratko: naizgled od 2 razlicita pisca dobijamo 2 razlicita drveta (od adama do isusa)
interesuje je me da li postoji racionalno objasnjenje za to




Matej kaze u : " Genesis 11:12King James Version (KJV)" :

12 And Arphaxad lived five and thirty years, and begat Salah:


luka kaze u : " Luke 3:35-36King James Version (KJV)" :


35 the son of Serug, the son of Reu,

the son of Peleg, the son of Eber,

the son of Shelah, 36 the son of Cainan,

the son of Arphaxad, the son of Shem,

the son of Noah, the son of Lamech,


Po ovome ako ne gresim , ispada da je po Luki tata ovog "shelah" ustvari "Cainan" a da je ovaj "arphaxad" ustvari deda
a po Mateju ispada da je tata od "shelah" ustvari ovaj "arphaxad"
Izmenio/la Ratko Trbojevic na 23.07.2017 16:53
 
crnitrn
https://www.digit...:4m90fn659
‎Српско-израелско пријатељство הידידות סרבי ישראלי‎
 
http://www.facebook.com/pages/Srpsko-Izraelsko-Pri
Miroljub Petrovic
Ratko Trbojevic - poruka glasi:

Pitanje za Miroljuba

ukratko: naizgled od 2 razlicita pisca dobijamo 2 razlicita drveta (od adama do isusa)
interesuje je me da li postoji racionalno objasnjenje za to

Matej kaze u : " Genesis 11:12King James Version (KJV)":
12 And Arphaxad lived five and thirty years, and begat Salah:

luka kaze u : " Luke 3:35-36King James Version (KJV)" :
35 the son of Serug, the son of Reu,
the son of Peleg, the son of Eber,
the son of Shelah, 36 the son of Cainan,
the son of Arphaxad, the son of Shem,
the son of Noah, the son of Lamech,

Po ovome ako ne gresim , ispada da je po Luki tata ovog "shelah" ustvari "Cainan" a da je ovaj "arphaxad" ustvari deda
a po Mateju ispada da je tata od "shelah" ustvari ovaj "arphaxad"

Govorio sam o tome. Namamo sacuvan hebrejski original Jevandjela po Luki pa ne znamo sta tacno tamo pise. Matej imamo na hebrejskom originalu, za koji ne mozemo da tvrdimo da je 100% sacuvan. Dakle, ili je greska u prevodu u Luki (namerna greska), ili je u Luki dat rodoslov preko majke.

Kao sto postoji ovaj problem u grckom prevodu Luke, tako postoji problem u grckom prevodu 1. Knjige Mojsijeve gde su iz nepoznatih razloga (ja bih rekao namerno) dodato po 100 godina na rodoslove 15 prvih patrijaraha, a ima i drugih slicnih gresaka u grckom prevodu.
 
Miroljub Petrovic

Ovo je karta Evrope iz 1918, tako pise sitnim pisanim slovima gore na karti. Jos zanimljivije bi bilo kada bi se pogledale karte iz 10, 12, 15. veka.
 
Miroljub Petrovic
http://webtribune...ikom-foto/
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.60 sekundi!