Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Luka Srbin
Mozete li mi dati savet kako da pocnem da radim? Radio sam kod privatnika tj robovao ali hocu da radim za sebe ali ne znam kako. Hteo bi da ucim neki zanat, pokusacu kod nekog ko drzi radnju da ucim zanat. Hteo bi da radim bilo sta ali da taj rad mogu radim kao privatnik a ne kao zaposleni u necijoj firmi. Dal je tako nesto moguce? Idem u visu skolu i ucim za programera ali mnogo stvari radimo koje mi nece trebati bukvalno preslikana srednja skola, cini mi se da gubim vreme. Molim vas da me posavetujete ili da mi date primer kako treba.
 
Miroljub Petrovic
Luka Srbin - poruka glasi:

Mozete li mi dati savet kako da pocnem da radim? Radio sam kod privatnika tj robovao ali hocu da radim za sebe ali ne znam kako. Hteo bi da ucim neki zanat, pokusacu kod nekog ko drzi radnju da ucim zanat. Hteo bi da radim bilo sta ali da taj rad mogu radim kao privatnik a ne kao zaposleni u necijoj firmi. Dal je tako nesto moguce? Idem u visu skolu i ucim za programera ali mnogo stvari radimo koje mi nece trebati bukvalno preslikana srednja skola, cini mi se da gubim vreme. Molim vas da me posavetujete ili da mi date primer kako treba.

Treba da napustis tu debilanu i da odes kod nekog majstora centralnog grejanja, elektricara, vodoinstalatera, nekog ko ugradjuje klima uredjaje... i da radis kod njega i ucis posao, pa posle pokrenes svoj privatan biznis. Ako radis sa kompjuterima, mozes da pokrenes i tu neki posao. Evo covek radi crtane filmove u programima Adope Photoshop, Ilustrator i After Efects:

https://www.youtu...ona/videos

i lepo zaradjuje. Nauci to da radis, pa cemo da ti saljemo narudzbe za crtane filmove o znamenitim junacima.
 
nikolaj
Profesore, zašto je Bog kaznio faraona kada je hteo da uzme Saru? Njega je Avram prevario i on nije znao da je ona njegova žena. Ako može odgovor, jer mi nije jasno.
Не плачи дете моје, ускоро ће Господ доћи и уредиће све.
 
Miroljub Petrovic
nikolaj - poruka glasi:

Profesore, zašto je Bog kaznio faraona kada je hteo da uzme Saru? Njega je Avram prevario i on nije znao da je ona njegova žena. Ako može odgovor, jer mi nije jasno.

Nije Bog kazio faraona, nego ga je upozorio da ne dira Avramovu zenu.
 
Nikola888
Sta mislite o ovome, da li je ovo 100% istinito, ili ima malo lazi?

https://youtu.be/...
 
Miroljub Petrovic
Nikola888 - poruka glasi:

Sta mislite o ovome, da li je ovo 100% istinito, ili ima malo lazi?

https://youtu.be/...

Stvari su mnogo gore nego sto on prica.
 
nemanja89
Pomaze Bog gospodine Miroljube. Kakav je vas stav o selidbi iz Srbije zbog gotovo nepostojeceg trzista u poslu u ovoj zemlji u cilju osnivanja porodice.
Verujem u Boga i znam da je on rekao da ne treba da se brinemo za osnovne potrebstine da je sve u njegovim rukama ali dok sam ovde u Srbiji i te kako brinem i strepim da osnivam porodicu bez jace finansijske sigurnosti pogotovu u nasoj zemlji sa sistemom treceg sveta.
Pored ovoga zelim da vam se zahvalim za vas trud koji promovise pravi sistem vrednosti i vasa predavanja.
 
El
Miroljube sta mislis o Slovenskoj,Grckoj i ostalim mitologijama?
 
ZoranS
Primitive Technology: Filter Dirty Water
https://youtu.be/...
 
Miroljub Petrovic
nemanja89 - poruka glasi:

Pomaze Bog gospodine Miroljube. Kakav je vas stav o selidbi iz Srbije zbog gotovo nepostojeceg trzista u poslu u ovoj zemlji u cilju osnivanja porodice.
Verujem u Boga i znam da je on rekao da ne treba da se brinemo za osnovne potrebstine da je sve u njegovim rukama ali dok sam ovde u Srbiji i te kako brinem i strepim da osnivam porodicu bez jace finansijske sigurnosti pogotovu u nasoj zemlji sa sistemom treceg sveta.
Pored ovoga zelim da vam se zahvalim za vas trud koji promovise pravi sistem vrednosti i vasa predavanja.

Nigde ne moze bolje da se zivi i radi posao kao u Srbiji, izvan Srbije mozes samo da budes nesrecan i da budes rob, a porodicu tesko da mozes da stvoris. Treba da se naucis da nesto radis i da funkcionises u Srbiji.
 
Miroljub Petrovic
El - poruka glasi:

Miroljube sta mislis o Slovenskoj,Grckoj i ostalim mitologijama?

Uglavnom blede kopije BIblije. Postavljao sam tekstove o tome na ovom forumu.
 
Miroljub Petrovic
ZoranS - poruka glasi:

Primitive Technology: Filter Dirty Water
https://youtu.be/...

Ovo moze kad voda nije hemijski zagadjena. Kada je hemijski zagadjena nitritima od vestackog djubriva, sto je slucaj sa vecinom voda na selu, onda moraju posebni filteri sa reverznom osmozom.
 
Laki
Kako je Nemačka finansirala Oktobarsku revoluciju

http://www.dw.com...a-41236086
 
Milos94
Pomaže Bog! Želeo bih da podelim sa vama moj put ove godine posle odgledanih svih vaših predavanja i emisija. Studirao sam ETF od 2013. godine ne baš uspešno, pre svega zbog roditelja i kao što ste sami rekli "ETF je najjbolji faks", uporedo sam radio kao teniski trener. Dobio sam ponudu da idem u Kinu da radim kao trener, godinu dana sam se premišljao zbog mojih roditelja koji kažu idi kad završiš faks, posle vaših predavanja, nisam više imao nedoumice nego sam prihvatio prvu ponudu koja je naletela. Radim ovde već 6 meseci, i vidim sve što ste pričali vezano za Ameriku. Kada pozovem nekog da odemo negde, niko nema vremena, svi jurcaju a niko ne zna gde ide, duboko su nesrećni, samo su im pare u glavi, retko sta pozitivno može da se nadje. Vrtići su od 0 do 6 godine, OD NULA GODINA, užas. U osnovnoj školi provode vreme od 7h do 19h, a u srednjoj školi 5 dana su u školi i tamo spavaju, ne vidjaju roditelje. Vernik sam ceo život, ali posle vaših predvanja, vernik kakav trebam da budem, bez kladionice, alkohola, itd. Znam sve vezank za Sotonu, i te njegove simbole. Broj 666 u Kini predstavlja nešto mnogo dobro, kad kažeš nekome 666 onda si mnogo jak, najmoćniji satanski simbol sa kažiprstom i malim prstom ovde predstavlja ljubav. Noć veštica je normalna stvar u vrtićima, kad sam pokušao da objasnim da to nije igra, nije vredelo. Zahvaljujem Bogu da je poslao vas da ispričate ovu priču, jer da sam došao kvde bez znanja možda bih i ja prihvatio te gluposti.
A sad jedno pitanje: Čitam Bibliju i vidim da Bog kaže da trebamo da praznujemo subotu, i da je to najbitnija stvar pored 10 zapovesti, šta vi mislite o tome? Čak je i Isus Hristos ispoštovao subotu, pa je vaskrsao u nedelju. Smile
Milos Smile
 
Miroljub Petrovic
Milos94 - poruka glasi:

Čitam Bibliju i vidim da Bog kaže da trebamo da praznujemo subotu, i da je to najbitnija stvar pored 10 zapovesti, šta vi mislite o tome? Čak je i Isus Hristos ispoštovao subotu, pa je vaskrsao u nedelju. Smile

Nigde u Bibliji ne pise da je sedmicni dan od odmora najvaznija stvar. Najvaznija stvar je da se naucis da radis i da budes zdrav, pa da nisi niciji rob.
 
urke001
Mnogi ljudi spominju raj i pakao, a prema bibliji pakao je zapravo jezero ognjeno,a raj ce biti edenski vrt kada hristos bude dosao, zar ne?
Zato sto sam slusao jednog coveka koji kaze da se raj nalazi izvan ovog univerzuma i da ima neke etape...
I interesuje me kako ce sve izgledati nakon hristovog dolaska.
Izmenio/la urke001 na 14.11.2017 13:44
 
Miroljub Petrovic
urke001 - poruka glasi:

Mnogi ljudi spominju raj i pakao, a prema bibliji pakao je zapravo jezero ognjeno,a raj ce biti edenski vrt kada hristos bude dosao, zar ne?
Zato sto sam slusao jednog coveka koji kaze da se raj nalazi izvan ovog univerzuma i da ima neke etape...
I interesuje me kako ce sve izgledati nakon hristovog dolaska.

Sve si dobro razumeo, detalje imas u Bibliji, a skraceno u mojoj knjizi sa donjeg linka:

http://cps.org.rs...etnike.pdf
 
Miroljub Petrovic
Evo kako Izrael reklamira svoje oruzje i pokusava da zaplasi neprijatelje:

http://www.b92.ne...id=1325279

Sve je to lepo, ali nedovoljno za zastitu Izraela. Bez Boga nema odbrane.
 
zorank
Recept za Tofu sir:
Pola kilograma soje potopiti u vodi do 24h. U međuvremenu može se promeniti voda.
Procediti soju i u blender sa 0,8l nove vode dodati dve kutlače soje i tako dok se ne potroši sva soja, izblendati i nasuti u pelenu smesu i dobro iscediti. Kada se završi sa blendanjem i ceđenjem dobijeno mleko staviti da se zagreje do tačke ključanja (ne treba pustiti da proključa) zatim skinuti sa vatre i posoliti sa dve kašičice soli.
Kada se ohladi (oko pola sata) dovoljno da može da se stavi prst u mleko iscediti jedan limun i nasuti u mleko. Mleko počinje da se siri i za nekih pola sata presuti u pelenu koja se nalazi u npr velikoj cediljki i ostaviti da se iscedi surutka i usput pritisnuti nečim teškim da se bolje i brže iscedi. Za nekih 24h dobije se sir.
Ja sir koristim za pitu. Sir izgnječim i dodatno posolim, iscedim limuna u njega(po ukusu) i dodam kukuruznog brašna a može da se doda malko kurkume da ga oboji i da izgleda kao da je razbijeno jaje u njega. Sve ostalo je kao i sa običnom pitom.
Ko ne zna da je sojin sir u pitanju neće prepoznati razliku u piti.
 
Miroljub Petrovic
urke001 - poruka glasi:

Procitao sam vasu knjigu, ali mi nesto nije jasno.
U knjizi kaze da ce pravednici prvo biti odvedeni pred boziji presto, pa onda na planete.
Gde se nalazi taj boziji presto tj. sam bog trenutno.Da li se nalzi u ovom univerzumu ili van njega.
Ili je boziji presto neki duhovni pojam

Ja to ne znam, a ti ako saznas, javi mi, posto je to "mnogo vazno pitanje".
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.59 sekundi!