Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Bojanbojan - poruka glasi:

1. Da li je zdravo koristiti pečurke u ishrani?

Ja ih ne preporucujem jer su saprofitski organizmi - zive na uginulim ostacima.

2. Za pravljanje integralnog hljeba, da li je ok integralno brašno koje se može kupiti u marketima za nekih 60 din/kg ?

Jeste.
 
KTBFFH
Zdravo Miroljube britka sabljo!
Interesuje me da li postoji odredjen "nacin" na koji treba da se cita Biblija? Negde sam procitao da treba da se cita po jedna prica dnevno...
Mozete li mi reci nesto vise o tome?
Srdacan pozdrav!
 
ognjenmilekic
Pozdrav. Da li su kokice zdrave obzirom da se prave od kukuruza
ognjen milekic
 
split
Imam jedno teoretsko pitanje s obzirom da ste rekli da svaku vlast Bog postavlja i da se Vučić pobuni protiv svjetske vlasti Srbija bi npr bila spaljena.Eh sad kad pogledamo povijest Srbi su u srednjem vijeku se pobunili protiv Vatikanske svjetske vlasti tj nisu gledali svoja posla pa su stradali od turaka iako ih je Vatikan koliko je tad bio močan odbaranio od turaka tj pustio je srbe da stradaju.Da li sad tj i dan danas stradaju ljudi na ovim prostorima dolaskom turaka tj islamizacijom Bosne npr.?
 
Miroljub Petrovic
KTBFFH - poruka glasi:

Zdravo Miroljube britka sabljo!
Interesuje me da li postoji odredjen "nacin" na koji treba da se cita Biblija? Negde sam procitao da treba da se cita po jedna prica dnevno...
Mozete li mi reci nesto vise o tome?
Srdacan pozdrav!

Najbolje je da se cita od pocetka, onim tempom kojim coveka drzi koncentracija, dakle da se razume ono sto se cita. Pre pocetka citanja pozeljno da se covek kratko pomoli u sebi i da zatrazi od Boga da mu pomogne da sto bolje razume Bibliju. Na donjim linkovima imas komentare Starog i Novog zaveta koji mogu da pomognu u boljem i brzem razumevanju.

www.cps.org.rs/Kn...

www.cps.org.rs/Kn...
 
Miroljub Petrovic
split - poruka glasi:

Imam jedno teoretsko pitanje s obzirom da ste rekli da svaku vlast Bog postavlja i da se Vučić pobuni protiv svjetske vlasti Srbija bi npr bila spaljena.Eh sad kad pogledamo povijest Srbi su u srednjem vijeku se pobunili protiv Vatikanske svjetske vlasti tj nisu gledali svoja posla pa su stradali od turaka iako ih je Vatikan koliko je tad bio močan odbaranio od turaka tj pustio je srbe da stradaju.Da li sad tj i dan danas stradaju ljudi na ovim prostorima dolaskom turaka tj islamizacijom Bosne npr.?

Nisu se Srbi nekada pobunili protiv Vatikana, nego su se odvojili od Vatikana. Da su ostali sa Vatikanom i oni bi postali kilavi kao i drugi evropski narodi, a ovako su propadali sporijim intenzitetom. Takodje, Srbi su, na celu sa Skenderbegom (danas albanski ancinalni heroj) i Sibinjanin Jankom (danas Janko Hunjadi, madjarski nacionalni heroj) dugo branili Evropu od Turaka, a Vatikan im nikada u tome nije pomagao, nego je bas suprotno, pravio saveze sa Turcima protiv Srba. Isto to i danas radi Vatikan, jer pravi savez sa muslimanima koji su debelo zastranili u fanatizam (Hamas, Hezbolah, Iran i dr). Danasnja Turska je druga prica, jer oni nisu naklonjeni Vatikanu i zato nece da ih prime u EU.

Sta god da su Srbi tokom istorije radili, a da nisu bili povezani sa Bogom (kao sto je to bio slucaj sa Jevrejima koji su ucinili sve sto se moglo uciniti da se zastite, ali bez Boga), uvek bi stradali jer jedina zastita od satanista je teokratska drzava koju Bog stiti.
 
split
Da al evo zelim reci cinjenica je da su srbi stradali u srednjem vijeku od turaka zato sto su se pobunili protiv Vatikana a i dan danas se osjecaju posljedice toga po narod bivse Yu.A usporedbu pravim jevreji nisu pravili pobunu dok nije došao Mojsije uz Božiju pomoć tj gledali su svoja posla sve do krvave pobune u rimkom carstvu kada su stradali.Zato povlacim paralelu sa da današnjim vremenima i vašim izjavama o Vučiću.Tj biti svi kao jevreji pod okupacijom a gledat svoja posla.
 
Miroljub Petrovic
split - poruka glasi:

Da al evo zelim reci cinjenica je da su srbi stradali u srednjem vijeku od turaka zato sto su se pobunili protiv Vatikana a i dan danas se osjecaju posljedice toga po narod bivse Yu.A usporedbu pravim jevreji nisu pravili pobunu dok nije došao Mojsije uz Božiju pomoć tj gledali su svoja posla sve do krvave pobune u rimkom carstvu kada su stradali.Zato povlacim paralelu sa da današnjim vremenima i vašim izjavama o Vučiću.Tj biti svi kao jevreji pod okupacijom a gledat svoja posla.

Srbi bi postradali da su bili bliski sa Vatikanom, onda bi se asimilovali i skroz bi duhovno propali. Ovako ih je izginulo mnogo, ali je ostao i de zivih, koji jos talasa i sanja obnovu Dusnovog carstva. A onako bi svi propali. Najbolja opcija je da budes vojno neutralan i da gledas voja posla. Ali to moze samo privremeno, na duze staze nije moguce.
 
Gedeon
Novi video dr Å ulca

Promena ishrane u porodici

http://drsulc.com...-porodici/
 
NM
Pozdrav doktore,imam pitanje u vezi Elen g White.Sta mislite o njenoj knjizi velika borba ili vjekovna borba nasao sam jedan i takav prevod .Mnogi govore kao i uvijek i dobro i lose o knjizi pa me interesuje da li ste citali i da li znate da li je knjiga duhovno ispravna i kvalitetna .Odnosno da li biste ju preporucili ili ne.hvala.
 
Miroljub Petrovic
NM - poruka glasi:

Pozdrav doktore,imam pitanje u vezi Elen g White.Sta mislite o njenoj knjizi velika borba ili vjekovna borba nasao sam jedan i takav prevod .Mnogi govore kao i uvijek i dobro i lose o knjizi pa me interesuje da li ste citali i da li znate da li je knjiga duhovno ispravna i kvalitetna .Odnosno da li biste ju preporucili ili ne.hvala.

Sve knjige Elen Vajt su odlicne, samo sto pripadnici njene crkve misle da kada ona kaze "Bozji narod" da misli na njih (clanove te crkve) sto nije tacno. Ona govori i o obracenju Izraela, i o praznovanju biblijskih praznika, ali to retko koga zanima.
 
Bojanbojan
1.Можете ли са становишта генетике, услова живота, мијешања са другим народима или неког другог становишта објаснити чињеницу да су Срби из Лике, Далмације, Херцеговине и Црне Горе физички крупнији, у већем проценту тамнопути и имају оштрије црте лица од нпр Срба из Босне, Славоније, Србије...?
2.Предлажем да послушате одличну гусларску пјесму о Војводи Недељку Видаковићу, команданту славне Бобанске чете, Требињске бригаде ВРС.
https://youtu.be/...
Да ли сте можда током рата у Херцеговини, на Требињско-дубровачком ратишту имали прилику да упознате Војводу Неђа?
Поздрав.
Bojan
 
Miroljub Petrovic
Bojanbojan - poruka glasi:

1.Можете ли са становишта генетике, услова живота, мијешања са другим народима или неког другог становишта објаснити чињеницу да су Срби из Лике, Далмације, Херцеговине и Црне Горе физички крупнији, у већем проценту тамнопути и имају оштрије црте лица од нпр Срба из Босне, Славоније, Србије...?

To nije tacno zapazanje. Postoji razlika u anatomiji onih koji zive i rade u prirodi, i onih koji propadaju i krive kicmu u gradovima.
 
snesko
Stranci u Srbiji: Globalno sa Borisom Malagurskim (BN)

https://youtu.be/...-A?t=8m26s
(preskociti prvih 8 i po minuta)
 
steva
Miroljub Petrovic:

Bojanbojan:

1. Da li je zdravo koristiti pečurke u ishrani?

Ja ih ne preporucujem jer su saprofitski organizmi - zive na uginulim ostacima.


Miroljube, pronašao sam na sajtu da takođe ne preporučuješ kefir jer se pravi od "aktivnih gljivica".

Jel' možeš da pojasniš malo oko toga, zato što gljiva u pitanju je - kvasac (zrna kefira su simbiotski probiotički organizam na kvascu, koja se ne jedu, nego se procede i konzumira se fermentirano mleko), pa po toj logici ako ne valja kefir zbog kvasca, ne valja ni hleb.
 
Miroljub Petrovic
steva - poruka glasi:

Miroljub Petrovic:

Bojanbojan:

1. Da li je zdravo koristiti pečurke u ishrani?

Ja ih ne preporucujem jer su saprofitski organizmi - zive na uginulim ostacima.


Miroljube, pronašao sam na sajtu da takođe ne preporučuješ kefir jer se pravi od "aktivnih gljivica".

Jel' možeš da pojasniš malo oko toga, zato što gljiva u pitanju je - kvasac (zrna kefira su simbiotski probiotički organizam na kvascu, koja se ne jedu, nego se procede i konzumira se fermentirano mleko), pa po toj logici ako ne valja kefir zbog kvasca, ne valja ni hleb.

Kod hleba se kvasceve gljivice ubiju pecenjem, a kod kefira su i dalje zive i aktivne.
 
Gedeon
BOG NIJE MRTAV 2

www.neverthesame.org/wp-content/uploads/2016/03/GND2_wp_standard.jpg

Link za gledanje

http://biblijskif...-prvi-deo/

Ko nije gledao prvi deo može ga pogledati ovde

http://biblijskif...-prvi-deo/
 
Nikola92
https://www.youtu...05SJTJ-i9M

BEZ CENZURE - Miroljub Petrović, Miroslav Vasin, Siniša Todorović i Miroslav Parović
 
Aleksandar1232
Pozdrav dr Miroljube! Zanima me da li znate nešto o porodici Ćetković, npr odakle su ili tako nešto. Meni je baba spominjala da su došli sa prostora današnje Crne Gore. Hvala.
 
Miroljub Petrovic
Aleksandar1232 - poruka glasi:

Pozdrav dr Miroljube! Zanima me da li znate nešto o porodici Ćetković, npr odakle su ili tako nešto. Meni je baba spominjala da su došli sa prostora današnje Crne Gore. Hvala.

Treba da uradis DNK analizu preko donjeg linka:
http://institutni...

Kad to uradis onda posalji podatke na sajt www.dnk.poreklo.rs da te ubace u tabelu i tacno vide iz kog si bratstva.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 1.18 sekundi!