Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Ugljesa1371
Postovanje Miroljube.
Da li vi volite da gledate i filmove pored toga sto citate knjige, i koji je vas omiljeni glumac sa nasih prostora? (ako gledate filmove)
 
15mije
Zasto i kako je odelo simbol izdaje prema bibliji? Da li je to samo zbog toga jer odelo na hebrejskom znaci izdaja?
 
MilanMilan
Par pitanja o ishrani.
1. Koliko su pahuljice od žitarica lošije od neprerađenih žitarica, da li ih preporučujete?
2. Kečap u ishrani? Je li ok koristiti kupovni kečap i pasirani paradajz iz tetrapaka (60din/0.5l) uz špagete sa sosom od soje?
3. Da li ste probali Biser hladno presovano ulje i je li ok? U jednoj prodavnici zdrave hrane košta 180din/l, a na internetu po 250,260. Nekad bude mutno, a nekad potpuno bistro kao i ono rafinisano ulje, a uvijek ima isti, meni prijatan miris na sjemenke suncokreta.
PS. Uživao sam u predavanju na Čukarici. Pozdrav.
 
DusanDusan
Pozdrav Miroljube. Da li znate je li spori sokovnik, tj. sokovnik za hladno cijeđenje jedan marketinški trik, ili su stvarno bolji od centrifugalnih sokovnika. Objašnjenje je da su spori bolji jer tim principom manje obrađujemo voćku/povrćku, a da su centrifugalni lošiji zbog te velike brzine koja zagrijava i uništava nutrijente. Nije da nema smisla, ali interesuje me koliko je to bitno. i da li ima neki sad uticaj ili je i to mlaćenje prazne slame kao i mnogo šta drugo. Mislim, bitno je da se zdravo hranimo, pa koji nutrijent gore/dole nije bitan ako smo mi zdravi. Ali, evo u slučaju bolesti, da li bi bilo bolje imati ovaj spori sokovnik?
 
Stefan95
Postovanje Miroljube,imam 17,procitao sam sve vase knjige sa ovog sajta i skoro sam zavrsio sa citanjem biblije na savremenom prevodu,zivio sam do 12
godine u selu ali su mi se roditelji preselili u grad zbog skole,ali ja planiram da odem nazad na djedovinu cim se osamostalim,takodje od ljetos nisam jeo meso,jos nisam imao djevojku fala Bogu,a kad bude doslo vrijeme da se zenim kontaktiracu vas za menadzera jer mislim da od vas boljeg covjeka za to nema,skoro sam imao u skoli debatu,ja sam protiv dvoje ateista iz razreda na temu postojanja Boga pokidao sam ih i dosta sam se sluzio informacijama iz vase knjige nauka i biblija.
Sada iz biologije radimo evoluciju i ne bih ulazio u debatu sa profesoricom ali bih volio da joj postavim neko kratko pitanje
na koje nece moci da da odgovor,odnosno neko pitanje na koje evolucija nema odgovor,mislio sam da joj ispricam za slucaj entoni flua,ali ipak da pitam vas znate li za neki bolji primjer
da joj smjestim,posto jednostavno ne mogu da trpim da mi vrijedja inteligenciju sa ovom evolucijom.
Stefan Radic
 
Miroljub Petrovic
E@ - poruka glasi:

Postovanje Miroljube,kako da se otarasim ove proklete depresije kad god dolazi zima,kao da dolazi pakao na zemlji.Sve mi se smucilo,nista mi se vise ne radi pre sam radio non stop sklekove i razne vezbe,radio po basti,bavio se sportom, sad vise nista ne radim samo sedim za tv-om i za kompjuterom.U jednom trenutku nisam vise mogao ni da jedem.Poceo sam da pijem dosta kako bih lakse spavao nocu jer vise ne mogu da spavam.Znam da sve to nije dobro i zdravo...Da li imate neke savete kako da budem opet "normalan"?

Uzmi radi nesto korisno, buzdovane, ili radi vezbe, ili nesto privredjuj. Ako te roditelji izdrzavaju pa si neradnik, uzmi cisti djubre oko zgrade i kad budes radio nesto korisno nece te opsedati demoni i neces biti depresivan.
 
Miroljub Petrovic
Ugljesa1371 - poruka glasi:

Postovanje Miroljube.
Da li vi volite da gledate i filmove pored toga sto citate knjige, i koji je vas omiljeni glumac sa nasih prostora? (ako gledate filmove)

Naravno da gledam filmove, i postavljam ih da ih drugi gledaju, imas na sajtu:

www.biblijskifilm...

Ne znam ni za jedan dobar domaci film, osim mozda filma "Noz" prema romanu Vuka Draskovica.
 
Miroljub Petrovic
15mije - poruka glasi:

Zasto i kako je odelo simbol izdaje prema bibliji? Da li je to samo zbog toga jer odelo na hebrejskom znaci izdaja?

Odelo nose oni koji su izdali Boga jer vise nisu obuceni u svetlost, kao sto je bilo pre izdaje, a rec "odelo" je dobilo svoje ime po "izdaji".
 
Miroljub Petrovic
MilanMilan - poruka glasi:

Par pitanja o ishrani.
1. Koliko su pahuljice od žitarica lošije od neprerađenih žitarica, da li ih preporučujete?

Dobre su pahuljice, ali je uvek bolje ono sto sam spremis od integralnih plodova.

2. Kečap u ishrani? Je li ok koristiti kupovni kečap i pasirani paradajz iz tetrapaka (60din/0.5l) uz špagete sa sosom od soje?

Najbolji je paradajz iz flase kojeg sam napravis. Sve iz prodavnice je puno hemije.

3. Da li ste probali Biser hladno presovano ulje i je li ok? U jednoj prodavnici zdrave hrane košta 180din/l, a na internetu po 250,260. Nekad bude mutno, a nekad potpuno bistro kao i ono rafinisano ulje, a uvijek ima isti, meni prijatan miris na sjemenke suncokreta.

Nisam probao.

PS. Uživao sam u predavanju na Čukarici. Pozdrav.

Smile
 
Miroljub Petrovic
DusanDusan - poruka glasi:

Pozdrav Miroljube. Da li znate je li spori sokovnik, tj. sokovnik za hladno cijeđenje jedan marketinški trik, ili su stvarno bolji od centrifugalnih sokovnika. Objašnjenje je da su spori bolji jer tim principom manje obrađujemo voćku/povrćku, a da su centrifugalni lošiji zbog te velike brzine koja zagrijava i uništava nutrijente. Nije da nema smisla, ali interesuje me koliko je to bitno. i da li ima neki sad uticaj ili je i to mlaćenje prazne slame kao i mnogo šta drugo. Mislim, bitno je da se zdravo hranimo, pa koji nutrijent gore/dole nije bitan ako smo mi zdravi. Ali, evo u slučaju bolesti, da li bi bilo bolje imati ovaj spori sokovnik?

Spori sokovnici daju 5-15% vise soka, ali to je skroz nebitno. Po meni je glupo kupovati skupe sokovnike zbog soka. Sok se pije kad je covek bolestan ili ponekad ako bas ima zelju za sokom, a za to je dovoljan neki obican sokovnik od 50-70 evra. Ja imam Gorenje sokovnik od 70 evra za sokove, i imam Champion Juicer koji sam platio 430 evra jer jedino on moze da pravi dobar sladoled od smrznutog voca i namaze od sirovih zitarica i semenki, pa da deci, sebi i prijateljima priustim i tu vrstu poslastice. U Americi taj sokovnik kosta 200 evra, a kod nas duplo skuplje i mora da se ceka oko dve do cetiri sedmice da ga isporuce, i moras da platis unapred.
 
Miroljub Petrovic
Stefan95 - poruka glasi:

Postovanje Miroljube,imam 17,procitao sam sve vase knjige sa ovog sajta i skoro sam zavrsio sa citanjem biblije na savremenom prevodu,zivio sam do 12
godine u selu ali su mi se roditelji preselili u grad zbog skole,ali ja planiram da odem nazad na djedovinu cim se osamostalim,takodje od ljetos nisam jeo meso,jos nisam imao djevojku fala Bogu,a kad bude doslo vrijeme da se zenim kontaktiracu vas za menadzera jer mislim da od vas boljeg covjeka za to nema,skoro sam imao u skoli debatu,ja sam protiv dvoje ateista iz razreda na temu postojanja Boga pokidao sam ih i dosta sam se sluzio informacijama iz vase knjige nauka i biblija.
Sada iz biologije radimo evoluciju i ne bih ulazio u debatu sa profesoricom ali bih volio da joj postavim neko kratko pitanje
na koje nece moci da da odgovor,odnosno neko pitanje na koje evolucija nema odgovor,mislio sam da joj ispricam za slucaj entoni flua,ali ipak da pitam vas znate li za neki bolji primjer
da joj smjestim,posto jednostavno ne mogu da trpim da mi vrijedja inteligenciju sa ovom evolucijom.

Ako se budes zamerao nastavnici mozes da imas nepotrebnih problema, a ispranom mozgu ne mozes nista da objasnis. Najbolje da ne ides u debilanu ili da sedis u zadnjem redu i gledas svoja posla, i ucis nesto sto ce ti trebati u zivotu. Nema vajde od toga sto si "pokidao" ateiste. Treba svojim zivotom i korektnim odnosom prema njima, i drugima, da ih pridobijes za sobre stvari, a to ces postici tako sto ce oni prepoznati da si im prijatelj, a ne da si neko ko im pronalazi mane i dokazuje im da su glupi.
 
Bijeli Pavle
Zašto u Izraelu deci daju ime Nimrod? Nije tako često ime ali ipak ga ima.

I koje je Vaše rešenje za West Bank? Da li je u redu da Izraelci proteraju Palestince ukoliko dođe do mnogo ozbiljnijih provokacija?
Kršni Crnogorac
 
Kreacionista
Sta mislite o predavanjima dr Tomislava Terzina?
 
Miroljub Petrovic
Bijeli Pavle - poruka glasi:

Zašto u Izraelu deci daju ime Nimrod? Nije tako često ime ali ipak ga ima.

Nije Nimrod jedini paganin po kojem roditelji daju deci ime jer je bio "veliki" (razbojnik). Pogledaj i druge razbojnike u istorije. To je slika polupanih roditelja.

I koje je Vaše rešenje za West Bank? Da li je u redu da Izraelci proteraju Palestince ukoliko dođe do mnogo ozbiljnijih provokacija?

Ne postoji demokratko resenje za Zapadnu obalu, kao sto ne postoji ni za Krajinu, Bosnu, Crnu Goru, Makedoniju, Kosovo... Postoji teokratsko resenje, a to je da se ljudi povezu sa Bogom, pa ce Bog da resi problem, a u Izraelu prvo treba Jevreji da se dovedu u redu, u smislu da se pomire sa Bogom, pa ce onda da se resi pitanje Zapadne Obale - sto znaci da svi koji ne zive po Bozjem zakonu ima da se sele odatle ili ce da budu pocisceni.
 
snesko
Krav Maga - izraelski vojni taktički sistem samoodbrane u Srbiji

https://www.youtu...kV3raLMdyo
 
Matija 16
Da li mi mozete reci gde mogu da nabavim bibliju prevedenu na srpski u knjizevnom izdanju a ne preko interneta,bio bih vam zahvalan.
 
adzici
sta mislite o cedomiru anticu i njegovim knjigama?
 
sonofGod3
Doktore, da li preporucujete odlazak kod lekara konvencijalne medicine radi resavanja fimoze i da li je pozeljno odraditi zahvat iz verskih razloga odnosno koliko traje oporavak? Pozdrav
 
Cetnik
Postovanje Miroljube,
(ovo pitanje Vam postavljam na osnovu Vaseg skorog predavanja: Kako preziveti nadolazeci treci svetski rat?)
Koliko sam ja shvatio na osnovu Vasih ranijih predavanja, prije nego sto se desi treci svetski rat, desice se jedan veliki dogadjaj, a to je tzv Obracenje Izraela, taj dogadjaj je opisan kao veci i grandiozniji od izvodjenja Izraelaca iz Egipatskog ropstva.
Po meni je ovo najvaznije pitanje za sve ljude koji prate ovaj forum i koga interesuju te teme.
Znaci da li sam shvatio ovo dobro da ce se prije rata desiti Obracenje Izraela?
U Bibliji je napisano da ce kad se bude desilo Obracenje Izraela izmedju ostalog Gospod ce isusiti Egipatski zaliv itd.
To ce biti jedan od mnogih "alarma" da je doslo to vrijeme...
Da li Srbi imaju pravo da naslijede zemlju u Izraelu koja pripada Gadovom plemenu, kad se obnovi teokratska drzava u Izraelu?

Veliki pozdrav
 
Miroljub Petrovic
Matija 16 - poruka glasi:

Da li mi mozete reci gde mogu da nabavim bibliju prevedenu na srpski u knjizevnom izdanju a ne preko interneta,bio bih vam zahvalan.

Nema u nijednoj knjizari da se kupi, koliko mi je poznato. Moze jedino preko distributera:

063-732-7738
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.65 sekundi!