Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
zorank
https://www.faceb...hYHM7o8_ss
 
DM87
http://vakcinainf...

https://www.faceb...kcineINFO/

https://www.faceb...102209032/
Izmenio/la DM87 na 03.05.2018 10:17
 
Miroljub Petrovic
Zbog greske na opremi, sinocne predavanje "Kako odbraniti Kosovo i Metohiju" nije dobro snimljeno - snimljen je samo video, ali ne i audio. Ako je neko snimao audio telefonom neka posalje fajl na e-mail pa da izmontiramo predavanje i okacimo na internet.
 
Alek
Ne znam zasto nema mog pitanja,a po mogucstvu i dobijenog odgovora?
 
70mk18
Kakva je logika Trojstva, dali se moze adekvatno 'razumski' objasniti? Ja razumem da se Bog moze javljati u vise forma tj sa vise 'lica', kao sto je h2o i voda i led i para ujednom, ali koliko sam upoznat ovo je jeres modalizma. Vi ste u izlaganju kod tese dali analogiju kozmosa materije, prostora i vremena, i to je ok ali materija je samo deo kosmosa, a za Trojstvo se tvrdi da je samo iedan Bog, a istovremeno su sva tri lica Trojstva pojedinacno Bog, tj Isus = Bog, Sveti Duh = Bog, Otac = Bog, dakle oni nisu delovi Boga, ali nisu ni 3 Bogovi, vec su zajedno Bog, ali je i svaka osoba Trojstva Bog. Ovo se cini kontradiktorno, pa me zanima kako ste vi za sebe uspeli ovo protumaciti. Dali se ovo moze logicki objasniti, posto su inace sve stvari u Bibliji jako proste, ili je ovo onaj deo kojeg nemozemo shvatiti dok ne budemo ponovo stvoreni?
 
Miroljub Petrovic
Alek - poruka glasi:

Ne znam zasto nema mog pitanja,a po mogucstvu i dobijenog odgovora?

Napisi ponovo.
 
Miroljub Petrovic
70mk18 - poruka glasi:

Kakva je logika Trojstva, dali se moze adekvatno 'razumski' objasniti? Ja razumem da se Bog moze javljati u vise forma tj sa vise 'lica', kao sto je h2o i voda i led i para ujednom, ali koliko sam upoznat ovo je jeres modalizma. Vi ste u izlaganju kod tese dali analogiju kozmosa materije, prostora i vremena, i to je ok ali materija je samo deo kosmosa, a za Trojstvo se tvrdi da je samo iedan Bog, a istovremeno su sva tri lica Trojstva pojedinacno Bog, tj Isus = Bog, Sveti Duh = Bog, Otac = Bog, dakle oni nisu delovi Boga, ali nisu ni 3 Bogovi, vec su zajedno Bog, ali je i svaka osoba Trojstva Bog. Ovo se cini kontradiktorno, pa me zanima kako ste vi za sebe uspeli ovo protumaciti. Dali se ovo moze logicki objasniti, posto su inace sve stvari u Bibliji jako proste, ili je ovo onaj deo kojeg nemozemo shvatiti dok ne budemo ponovo stvoreni?

Imas o Trojstvu u tekstu sa donjeg linka:

www.cps.org.rs/tr...
 
Stramih
И моја питања су нестала...

Мишљење о ћирилици као писму данас у Србији и мишљење о дефектологији као науци. Хвала Smile
 
Miroljub Petrovic
Stramih - poruka glasi:

И моја питања су нестала...

Мишљење о ћирилици као писму данас у Србији и мишљење о дефектологији као науци. Хвала :)

Glupa pitanja prvi put brisem, a sledeci put kad postavis, onda te banujem. Dobio si zuti karton.
 
Alek
Stvarno ne znam sta je glupo? Ako smo porota i bacas nas na razmisljanje kroz tvoja predavanja treba da budes ponosan jer te pratimo. Pitamo se i trazimo odgovor od iskusnijeg.
U Bibliji kaze Gospod,krv je tvoja dusa tvoja. Srce pumpa krv pa tako svi organi funkcionisu,a sta pokrece srce? Nekakva energija iz zakona nauke? Ili je direktna veza sa Bogom? Kad palis auto sta je generator? A kazes da se spermarozoidi okupe da oplode i jedan ulazi vodjen od Boga. Jel to to?
A najsavrseniji je sklad na zemlji kao i u nasem organizmu. Zivotinje nisu ucene,a kazemo da imaju instinkt i savrseno funkcionisu postujuci zakone prirode.
I sta je sa zakonima koji se zovu praznici u nasoj religijii? Da li da odbacimo sve slave i praznujemo samo nekoliko praznika iz Biblije?
Ja verujem tvojem ucenju da je nas Tvorac najveci i da je zemlju stvorio radi nas ljudi jer u suprotnom bi mogla da cami kao i druge planete bez zivota.
 
Miroljub Petrovic
Alek - poruka glasi:

Stvarno ne znam sta je glupo? Ako smo porota i bacas nas na razmisljanje kroz tvoja predavanja treba da budes ponosan jer te pratimo. Pitamo se i trazimo odgovor od iskusnijeg.
U Bibliji kaze Gospod,krv je tvoja dusa tvoja. Srce pumpa krv pa tako svi organi funkcionisu,a sta pokrece srce? Nekakva energija iz zakona nauke? Ili je direktna veza sa Bogom? Kad palis auto sta je generator? A kazes da se spermarozoidi okupe da oplode i jedan ulazi vodjen od Boga. Jel to to?
A najsavrseniji je sklad na zemlji kao i u nasem organizmu. Zivotinje nisu ucene,a kazemo da imaju instinkt i savrseno funkcionisu postujuci zakone prirode.
I sta je sa zakonima koji se zovu praznici u nasoj religijii? Da li da odbacimo sve slave i praznujemo samo nekoliko praznika iz Biblije?
Ja verujem tvojem ucenju da je nas Tvorac najveci i da je zemlju stvorio radi nas ljudi jer u suprotnom bi mogla da cami kao i druge planete bez zivota.

Tvoje pitanje je greskom obrisano, a sva obrisana pitanja su tesko blejanje i majmunisanje, tipa: "Sta mislite o Majklu Dzeksonu?" "Sta mislite o ovom videu...?"

Govorio sam o tvojim pitanjima na forumu ali ti nisi citao od pocetka. Covek nije samo materija, nego i duh. Bog je covekovo telo oblikovao od materije i u njega udahnuo "duh zivotni", i to je ono sto pokrece nase bice, ali mi treba da ga odrzavamo sa malo hrane, fizicke aktivnosti i dr.

Postoje Bozji praznici u Bibliji i postoje ljudski praznici. Ljudski praznici koji nisu u suprotnosti sa Biblijom, mozemo obelezavati. Na primer, komsija obelezava rodjendan ili godisnjicu braka, i pozove nas u goste. Nije problem da odemo i da posedimo sa ljudima. Ili nas neko pozove na slavu, da posedimo i da se druzimo sa ljudima, tu nema nista lose. Lose je da obelezavamo Noc vestica, 1. maj i druge satanske praznike prepune bahanalija i destrukcije.
 
ZdravPrav
Pozdrav Miroljube,mene zanima kako rad sa racunarima moze biti biznis slobodnog coveka
ako zavisi od toliko spoljnih faktora kao internet koga mogu da "iskljuce na dugme" ili sam racunar verovatno niko ne bi mogao sam da ga sastavi bez prozivoda velikih kompanija,jos da ne pominjem standarde koji oni mogu da menjaju koji mogu da ucine da prethodno znanje nista ne znaci...
 
Miroljub Petrovic
ZdravPrav - poruka glasi:

Pozdrav Miroljube,mene zanima kako rad sa racunarima moze biti biznis slobodnog coveka
ako zavisi od toliko spoljnih faktora kao internet koga mogu da "iskljuce na dugme" ili sam racunar verovatno niko ne bi mogao sam da ga sastavi bez prozivoda velikih kompanija,jos da ne pominjem standarde koji oni mogu da menjaju koji mogu da ucine da prethodno znanje nista ne znaci...

Danas svaki klinac ima kompjuter, a nema kapital da kupi kucu i imanje, i sa malo pametnog rada na kompu moze da skupi novav da brise na selo.
 
Miroljub Petrovic
BALKAN INFO U IZRAELU: Miroljub Petrović organizovao ekskluzivnu reportažu iz Izraela! (05.05.2017)

https://m.youtube...m8kWrTzjO4
 
nikolaburini
Postovani doktore,

Kako se utvrdjuje starost istorijskih pisanih dokumenata?
Pozdrav!
 
Miroljub Petrovic
nikolaburini - poruka glasi:

Postovani doktore,

Kako se utvrdjuje starost istorijskih pisanih dokumenata?
Pozdrav!

Ima vise tehnika. Jedna je uporedjenje odredjenog teksta sa tekstom za koji se zna datum pisanja. Druga tehnika je nacin pisanja, vrsta dokumenta, vrsta slova i dijalekta i dr.
 
Stefan112
Iz kog teksta biblije ste zakljucili da ce pasti neko nebesko telo kao jedan od znakova dolaska Boga. Jedan teolog mi je rekao da se u bibliji ne pominje nikakav udar nebeskog tela. Pozdrav!
Stefan
 
nosikiriki
Prognani heroji: četnici istočne Srbije

https://www.youtu...Mac-0diWJQ
 
Miroljub Petrovic
Stefan112 - poruka glasi:

Iz kog teksta biblije ste zakljucili da ce pasti neko nebesko telo kao jedan od znakova dolaska Boga. Jedan teolog mi je rekao da se u bibliji ne pominje nikakav udar nebeskog tela. Pozdrav!

Treba da citas Bibliju, a ne da slusas teologe. Pogledaj 8. poglavlje Otkrivenja.
 
Njegos
Miroljube u Bibliji pise postuj vlast a sta ako je na vlasti neko ko ubija narod kao sto su radili komunisti ?
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.64 sekundi!