Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Mladen00
DragutSrbija - poruka glasi:

Mladen00 - poruka glasi:

Pomaga Bog Miroljube,imam stranicu na instagramu koja ima za sada oko 350 pratilaca,i tu postavljam objave o srpskim herojima kao sto je Nikac od Rovina,Marko Miljanov itd..ali sve tekstove pisem na engleskom,da stranci koji prate stranicu stvore jednu drugaciju sliku o Srbiji,cak sam razmisljo da pocnem neke guslarske pjesme da prevodim na engleski na jutjubu,sta mislite o ovome?da li bi trebao sve to da radim?Inace trudim se da sto vise jevreja privucem da zaprate stranicu,u opisu stranice sam napiso na engleskom Srbi i Jevreji braca,i ubacio sam kratak tekst o istoriji Srba,da su Srbi potomci Gadovog plemena,jednog od dvanaest izraelovih sinova,bas mi je stalo da radim na kakvom takvom povezivanju Srba i Jevreja.


Пријатељу напиши нам како ти се зове страница да и ми са овог форума нешто научимо и помогнемо једни другима. Поздрав

Zove se serbian.nation
 
Miroljub Petrovic
Udzejl - poruka glasi:

Gospodine sta mislite o Petru AÅ¡krabi Zagorskom? Da li mislite da je tacna prica oko prezimena koji prica? Obradio je na 900 strana 50.000 srpskih prezimena. Razmisljam da kupim njegovu knjigu pa me zanima da li su informacije koje prica tacne.

Ne znam, nisam proucavao njegov rad.
 
Miroljub Petrovic
An5607 - poruka glasi:

Imam pitanje,poceo sam trenirati tako sto trcim svaki dan pola sata,radim sklekove,cucnjeve i zgibove pola sata.Citao sam u knjizi ishrana za sportiste da za misicnu masu trebam najvise da unosim ugljikohidrata,pa onda idu masti,proteini...Sad imam pitanje kolko trebam da unosim da ne bi smrsao?Trenutno sam visok 183cm i imam 69kg.I cilj mi je da nadogradim malo misicne mase.Citao sam na nekim forumima da trebam za ovu visinu da u sebe stavljam 2800 kalorija na dan,pa sad nisam siguran da li je to tacno,pa vas pitam posto se razumijete u to sve,da mi date tacnu informaciju hvala.

Jedi dok si gladan i nemoj da brojis kalorije i da filozofiras.
 
Marko03
Imam pitanje,kazete da treba sve da se jede sirovo,kako bih onda jeo grasak,pasulj,krompir,ima li neka knjiga gde pise kako se to priprema ?
 
Miroljub Petrovic
Marko03 - poruka glasi:

Imam pitanje,kazete da treba sve da se jede sirovo,kako bih onda jeo grasak,pasulj,krompir,ima li neka knjiga gde pise kako se to priprema ?

Mahunarke se klijaju, a krompir se narenda i jede sa drugi narendanim povrcem. Imas recepte na internetu i na ovom forumu.
 
Nikola_CRO
Poštovanje doktore,
Možete li mi objasniti zašto smatrate da pakao ne može biti vječan kada nam Biblija nedvosmisleno ukazuje i upozorava nas da je pakao vječan (evo nekoliko primjera):
»oganj vječni, pripravljen đavlu i anđelima njegovim« (Mt 25,41)
»oganj neugasivi« (Mk 9,43)
»onima koji ne poznaju Boga i ne pokoravaju se evanđelju Gospodina našega Isusa. Oni će biti kažnjeni vječnom propašću« (2 Sol 1,8–9)

Pozdrav iz Zagreba Smile
SmilePomaže Bog
 
DragutSrbija
Поштовање докторе Мирољубе. Слушајући Ваша предавања и размишљајући о кућном школовању и господину Браниславу Перановићу, можда не би било лоше да на локалитету по Вашем избору отворите ’’школу’’ у којој би Ви учили заинтересоване како живети и едуковати се онако како Ви мислите да је правилно (а верујем да већина нас на форуму мисли да јесте правилно све што причате). То може да буде оформљено као удружење, или клуб а да се ту учи о моралу, јунаштву, здравом животу, Библији, историји... Слично што кажете да Јевреји отварају своје школе, тако и ми да отворимо наше удружење. Уздравље
 
Miroljub Petrovic
Nikola_CRO - poruka glasi:

Poštovanje doktore,
Možete li mi objasniti zašto smatrate da pakao ne može biti vječan kada nam Biblija nedvosmisleno ukazuje i upozorava nas da je pakao vječan (evo nekoliko primjera):
»oganj vječni, pripravljen đavlu i anđelima njegovim« (Mt 25,41)
»oganj neugasivi« (Mk 9,43)
»onima koji ne poznaju Boga i ne pokoravaju se evanđelju Gospodina našega Isusa. Oni će biti kažnjeni vječnom propašću« (2 Sol 1,8–9)

Pozdrav iz Zagreba :)

U pitanju je los prevod sa grckog od strane prevodilaca koji su verovali u vecni pakao, a to veruje ogromna vecina hriscana. Treba znati da je Novi zavet pisan u originalu na hebrejskom jeziku, isto kao i prvi deo Biblije (Tanah ili kako ga mnogi pogresno zovu "Stari zavet"). Hebrejski original je jasan da je unistenje vremenska kategorija i traje ograniceno vreme. Cak i grcki prevod Novog zaveta je korektan i daje dobro objasnjenje, ali su prevodioci, kao sto sam vec rekao, to preveli u skladu sa svojim verovanjima. Imas o tome detaljnije u tekstu sa donjeg linka:

http://cps.org.rs...-smrti.pdf
 
Miroljub Petrovic
DragutSrbija - poruka glasi:

Поштовање докторе Мирољубе. Слушајући Ваша предавања и размишљајући о кућном школовању и господину Браниславу Перановићу, можда не би било лоше да на локалитету по Вашем избору отворите ’’школу’’ у којој би Ви учили заинтересоване како живети и едуковати се онако како Ви мислите да је правилно (а верујем да већина нас на форуму мисли да јесте правилно све што причате). То може да буде оформљено као удружење, или клуб а да се ту учи о моралу, јунаштву, здравом животу, Библији, историји... Слично што кажете да Јевреји отварају своје школе, тако и ми да отворимо наше удружење. Уздравље

To u ovom trenutku nije izvodljivo jer je osnovna skola obavezna i mora da bude priznata od drzave, a takvu skolu je tesko organizovati. Potrebno je ili 1) mnogo para da se organizuje klasicna skola sa ucionicama i nastavnicima koji imaju zavrsene drzavne skole, 2) ili da neka verska zajednica pokrene slicnu skolu online ili u klasicnom smislu, a to za sada ne zanima nijednu versku zajednicu. Cujem da muftija Zukorlic planira da otvori privatnu osnovnu skolu (posto vec ima srednju skolu i fakultet), pa ce tu mozda postojati mogucnost da bude i online opcija za kucno skolovanje od kuce.
 
crnitrn
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Udzejl - poruka glasi:

Gospodine sta mislite o Petru AÅ¡krabi Zagorskom? Da li mislite da je tacna prica oko prezimena koji prica? Obradio je na 900 strana 50.000 srpskih prezimena. Razmisljam da kupim njegovu knjigu pa me zanima da li su informacije koje prica tacne.

Ne znam, nisam proucavao njegov rad.

Ne za prezimena ali price istorije mesa i istinu i babske price tako da diskredituje sebe, Bolje da se drzi samo preyimena.
‎Српско-израелско пријатељство הידידות סרבי ישראלי‎
 
http://www.facebook.com/pages/Srpsko-Izraelsko-Pri
Marinko95
https://www.youtu...Cod_X4LXfU
Ruralna sredina, nerazvijeni deo Srbije. Čista i netaknuta priroda. Vrelo (izvor) reke Mlave* Krupajsko vrelo* Homoljski med* Sir sa pašnjaka homoljskih planina* Homoljsko jagnje* Manastir Trška crkva (9. vek)* Manastir Gornjak (14. vek)* Gornjačka klisura* .... Rodni kraj hajduka Ivana Babejića* Rodni kraj Narodnog heroja Jovana Šerbanovića*
***Istočna Srbija* - Homoljske planine* - Opština Žagubica****
 
Vojin11
Gospodine Petrovicu, poslednja dva, tri meseca sam proučavao moje poreklo, zatim sam dosao do saznanja da mi je predak cetnik Bajo Stanisic, odnosno da je njegov otac Jakov brat mom cukundedi, zanima me kako da nastavim dalje sa ovim, zato ako ima neko slučajno na forumu da je Stanisic poreklom iz Niksica da mi odgovori u privatnoj poruci. Hvala Vam unapred.
 
Miroljub Petrovic
Vojin11 - poruka glasi:

Gospodine Petrovicu, poslednja dva, tri meseca sam proučavao moje poreklo, zatim sam dosao do saznanja da mi je predak cetnik Bajo Stanisic, odnosno da je njegov otac Jakov brat mom cukundedi, zanima me kako da nastavim dalje sa ovim, zato ako ima neko slučajno na forumu da je Stanisic poreklom iz Niksica da mi odgovori u privatnoj poruci. Hvala Vam unapred.

Ako ti je rodjak taj veliki junak, onda bravo tebi. Uradi DNK analizu i istrazi poreklo svoje znamenote porodice.
 
Miroljub Petrovic
Evo novog filma sa biblijskom porukom:

https://vimeo.com...aign=29220
 
zoki-zoki
Kako neutralisati miris belog luka u ustima? Spominjali ste rastvor neke biljke u jednom predavanju.

Pozdrav!
 
Miroljub Petrovic
zoki-zoki - poruka glasi:

Kako neutralisati miris belog luka u ustima? Spominjali ste rastvor neke biljke u jednom predavanju.

Pozdrav!

Karanfilic, imas u zdravoj hrani.
 
Miroljub Petrovic
Veceras u 19 sati na Masinskom fakultetu veliko guslarsko vece, ucestvuju: Milomir Miljanic, Sasa Laketic i drugi sampioni guslanja.
 
PetarD95
Dobar dan poštovani Miroljube i svim ljudima na forumu, ja sam novi član.
Živim na selu. Imao bih samo jedno pitanje u vezi voćki u mom voćnjaku. S obzirom da moje roditelje baš i ne interesuje rad u bašti i voćnjaku preuzeo sam odgovornost na sebe pošto je baka već u godinama. Imam problem sa biljnim vašima, ogoljavaju stabla,stabla ostaju bez lišća, a plodovi su lepljivi. Takođe imam problem sa krompirovom zlaticom i tako dalje. Želeo bih da ih sankcionišem bez ikakvih otrova i hemikalija, verovatno nešto radim pogrešno, s obzirom da nemam neka iskustva u vezi toga. Pročitao sam par priročnika "Moja bašta" ili tako neko neko se zvaše. Pa bih vas zamolio ako možete da mi date neki predlog, ako uopšte postoji metod bez prskanja (nije problem u novcu, nego jednostavno bih želeo da uzgajam bez ikakvih hemikalija i otrova). Hvala unapred.
Petar
 
Marrkkoooo
Pomaze bog Miroljube!
Zanima me da li mozes nesto da mi kazes osnovo o Licanima jer sve sto pokusam da nadjem na googleu to sve pise da je to Hrvatsko da su svi srbi tamo ustvari Hrvati i ostala blejanja.
I jos jedno pitanja kako Jevriji posto uce TORU kod njih pise da cekaju Dolazak MESIA a tamo se nigde ne spominjee antihrist, Citam Bibliju nisam jos stigao do novog zaveta ali ako mozes to malo da pojasnis. Da preformulisem da li ce jevreji prihvati Sotonu kao mesiu
Smile
 
Miroslav88
Poštovanje gospodine Petroviću, da li znate gde mogu pronaći neki tekst u kom detaljno piše zašto je beli-rafinisani šećer loš. Čuo sam kada ste vi pričali nešto vezano za bela krvna zrnca na tu temu.
Hvala unapred!
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.64 sekundi!