Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
veseli
AMEN! Upravo tako! Samo krv naseg Spasitelja rešava problem potpuno i zauvek!
I Belong To Jesus!
 
Miroljub Petrovic
Dino je napisao:
Zanima me jos, zasto ljudi ovako kratko zive? Npr. Noa je zivio 950 god (ako sam dobro zapamtio) a danas ljudi zive maksimalno 95 god...rijetki su koji idu preko 100...zasto je to tako?


Ljudi kratko zive (ovozemaljski zivot) da se greh ne bi sirio vecom brzinom nego sto bi trebalo. Zamislite kad bi kriminalci ziveli po 300 godina? Ovako, ako se medjusobno ne poubijaju, umrece oko 70-te ili 80-te. Naravno, ovaj zivot je samo pocetak pravog zivota, onog vecnog zivota koji Bog nudi svakome. Pogledajte kako ce to izgledati (opis je dat u Bibliji).
 
Miroljub Petrovic
mare_kristova je napisao:
Ono što me čudi u vašim predavanjima jeste činjenica da ste problem dobro locirali i to je bila i jeste svrha Zakona da nam ukaže na grijeh koji "živi" u nama i kojeg se bez Božje pomoći ne možemo riješili ma koliko se trudili. Da to nije tako, Isusova smrt na križu koju je pretrpio, bar kako to Biblija uči, za nas - bi li to bilo potrebno kada bismo bili u stanju živjeti po Božjim svetim zakonima. Problem nikada nije Njegov zakon nego naša nesposobnost da taj zakon držimo ..... Njegov je zakon svet: MI smo problem i taj je problem grijeha riješen jednom za svagda kada je Sin Božji bio uzdignut na križu za nas;
Ono što me žalosti slušajući neke ljude jeste da nikada nisu prihvatili ono što je naš nebeski Otac učini: On je za nas napravio ono što mi sami za sebe nikada u našoj snazi nismo mogli: dao nam je NOVO srce.
Ovo pišem jer zvučite kao da će sve biti ok ako samo budemo držali moralni zakon, dat Mojsiju. To je bio Savez a ne samo moralni zakon kojeg trebaju držati. Sve dok ljudi ne pogledaju istini u oči da smo SVI pali, netko manje a netko više, ali smo svi pali u odnosu na Božju slavu i nitko se neće po moralnom zakonu spasiti nego jedino po vjeri u Isusa Krista koji je uklonio grijeh od nas time što je u svome tijelu na križu primio naš grijeh na sebe, a nas očistio od SVE nepravde.


Vi ste dobronamerni, ali mnogo vam je "tanka" prica. Isus kaze: "Ako imate ljubav k meni, drzite moje zapovesti." Ako mislite da ce biti spasen neko ko se kurva, ne postuje roditelje itd, a "primio je Isusovu zrtvu", onda se varate. Bog kaze: "Ko priznaje grehe svoje i OSTAVLJA, dobic milost."
 
Miroljub Petrovic
veseli je napisao:
AMEN! Upravo tako! Samo krv naseg Spasitelja rešava problem potpuno i zauvek!


"Tako je, samo se uzdajmo u Isusovu krv i zivimo kao nezbabosci, i Bog ce nam sve oprostiti. Damo neku paru nasem guruu, i on se pomoli za nas, i to je to. Idemo na nebo! Juhuuu!"
 
Miroljub Petrovic
bosko6 je napisao:
Cao
Ja imam jedno pitanje koje nije direktno vezano za nauku..
Naime interesuje me koji bi dan trebalo da se slavi kao sedmi tj sveti dan?


To je periferno teolosko pitanje, u ovom trenutku. Centralna pitanja su (za muskarce):
- Da li imaju svoj posao (a ne poslodavca)?
- Da li su ozenjeni i kakva im je zena (da li je majka i supruga, ili karijeristkinja i biznismen)?
- Koliko ima dece i kakva su mu deca?
- Koliko ima iskrenih prijatelja?

Predlazem vam da pitanja kao sto su dan od odmora, obrezanje itd ostavite za sebe licno, a da se bavite centralnim pitanjima.
 
Miroljub Petrovic
luckychucky je napisao:
Gospodine Miroljube,
Ako uzdižemo moralni Zakon onda nijedna od zapovijesti ne može biti periferno pitanje. To nije slučaj u Mojsijevim knjigama. Takođe u Novom Zavjetu apostol Pavle kad objašnjava Jevanđelje crkvi u Rimu, on prvo ukazuje na sveopšti problem grijeha i bespomoćnosti čovječanstva da se samo izvuče iz takve situacije, da bi zatim uveo Radosnu vijest o spasenju u Hristu. Dalje slijede ključna pitanja o odnosu vjere i Zakona, a u 6. poglavlju šta tačno znači opravdanje vjerom (posebno dobar tekst za one koji preferiraju "jeftinu milost" iako nigdje u Svetom Pismu nema izgovora za takav stav). Pavle dalje obrazlaže ko se može smatrati pravim Izaelcem i Božju postojanu ljubav prema svom narodu. Zatim govori o upotrebi nekih duhovnih darova i konačno prelazi na praktični život pobožnosti, ili kako vi rekoste odnose sa bližnjima, prijateljima, porodicu...
Da li i vi smatrate da je ovo pravi pristup?


Gledaj prijatelju, prvi korak je da ljudi saznaju da Bog postoji i sta je Njegovo pisano otkrivenje. Drugi korak nije instistiranje na teoloskim pitanjima kao sto su dan od odmora i obrezanje. Drugi korak je da se ljudi osposobljavaju da zive, a to znaci da se sklone od kurvarstva, droge i drugih oblika greha, i da se osposobljavaju da izdrzavaju sebe i svoju porodicu. Samo slobodan covek moze da se bavi pitanjima koje vi potencirate. Jel mislite da su Jevreji u Vavilonu razmisljali o tome koji ce dan da svetkuju? Oni su radili svim danima zato sto su bili robovi. Savremeni covek je rob mnogim zabludama, a i nije sposoban da brine o sebi (drugi brinu o njemu), tako da je pitanje "ropstva ili slobode" pitanje na kome treba potencirati. A kada covek dostigne nivo slobode, onda mozemo sa njim da detaljisemo o perifernim teoloskim pitanjima. Ja ovde, na ovom forumu, insistiram na centralnim pitanjima, a vi i ja mozemo privatno da se dopisujemo o perifernim pitanjima. Kad je covek slobodam, lako mi je sa njim da pricam o svemu. Ali nema smisla da slepom coveku pricamo o lepoti leptirovih krila, vec da mu pomognemo da progleda, pa da onda pricamo o leptirima.
 
mare_kristova
veseli je napisao:
AMEN! Upravo tako! Samo krv naseg Spasitelja rešava problem potpuno i zauvek!



Puno ljudi još ne razumiju na žalost što je Gospod mislio kada je rekao "Oni kojima je puno oprošteno puno i ljube..." zar ne Smile. Neka vas Bog blagoslovi i nastavimo živjeti u Njegovoj milosti i snazi!

Puno pozdrava,

Mare
 
nikola
evo neshto od svetih otaca sam ukucao

iz svetih oca: OBITAVANJE BEZGRANIČNOG U SRCU preveli Hilandarski monasi

O ISKUČENJIMA po svetom Teofanu Zatvorniku + Kroz mnogoznanje, pohlepu i sladostrašće đavo nas upliće u beskrajne planove i njihova izvođenja. On ima samo jednu brigu - da skrene srce, volju i um od Boga, i da ih strasno i primamljivo veže za bilo šta drugo. Ne samo niske strasti nego, takođe, i umetnost, nauka i tehnika, poziv i društvenost mogu da postanu idoli koji nas drže u svojoj vlasti i ne dozvoljavaju nam da dođemo k sebi. - Neophodno je da poznajemo ljudsku prirodu i njena stalna iskušenja kako bismo im se suprotstavili... Nezaštićeno srce ide svojim sopstvenim putem i zapada u brige i strasti. Najzad se um zaboravlja i sledi srcu kao jačem od sebe. Jedino srdačno pokajanje može da oslobodi od takvog stanja.
ZABLUDA I PRELEST + viđenja zavode nezrelog čoveka ka zabludi i prelesti. Pre svega obnovljenja kroz Duha Svetog, čovek je nečist. U takvom stanju on je nemoćan da opčti sa čistim, svetlim duhovima (andjelima). On se nalazi kao zarobljenik u oblasti tamnih duhova (đavola). Najčešća i najopasnija izopačenost molitve počiva u stvaranju slika iz Svetog Pisma koje laskaju samodopadljivosti, sujeti, navodnoj pameti ili gordosti. Bezumna gordost se ispoljava na delu. Čovek je nepokolebivo ubeđen u istinitost svojih misli i priviđenja...hoće svakog da uči, premda pada u svaki porok. Usled lažnog zadovoljstva koje nudi đavolj zaslepljenost, dolaze časovi buđenja. Gorčina i osećaj tih časova je strašan. Oni se vremenom povećavaju i često dovode do ludila ili se završavaju samoubistvom (sveti Ignjatije Brjančaninov)... Onaj ko zamišlja da je bestrasan nikad neće uspeti da se očisti od strasti...onaj ko sebi laska u stvari zatvara pristup Duhu Svetom....Delovanje blagodati je lako razlikovati od prelesti. Prelest se nikad ne približava kao slobodna sila, već samo kao zavodnica koja od čoveka traži saglasnost... Prelest nikad ne smanjuje uzavrelost krvi, i nikad ne vodi ka samopoznanju srca. Sasvim suprotno, ona budi sanjarije, uzbuđuje krv, nudi odvratna uživanja, laska, nadima um u samouvernju, postavlja čovekovo ja kao idola duše. Blagodatna viđenja se otkrivaju u tihoj svetlosti i duši daju mir. Prelest počiva u tome da se zagrejanost, tj. prirodna toplina, prihvati kao duhovna, blagodatna toplina. Time čovek prihvata visoko mišljenje o sebi...Ko traži toplinu samo radi blaženstva koje pruža, razvija duhovno sladostrašće. Oni, pak, koji se trezveno mole teže da BRZO PREVAZIĐU SLADOST I DA JEDINO PREBIVAJU U SRDAČNOM POKAJANJU pred Bogom. Ne dopusti da budeš prevaren kroz unutrašnju sladost. Bez krsta ona je kolebiva i opsana. + Gordost uzrok prelesti, samoobmane. Smirenje, pak, kao suprotna vrlina, predstavlja jedini siguran zaklon od toga. SMIRENJE JE UNIŠTENJE SVIH STRASTI. Samouvereni i samovoljni, međutim, koji samo na sebi zidaju, nužno padaju u svaku prelesnu zaslepljenost i samoobmanu.
 
mare_kristova
Vi ste dobronamerni, ali mnogo vam je "tanka" prica. Isus kaze: "Ako imate ljubav k meni, drzite moje zapovesti." Ako mislite da ce biti spasen neko ko se kurva, ne postuje roditelje itd, a "primio je Isusovu zrtvu", onda se varate. Bog kaze: "Ko priznaje grehe svoje i OSTAVLJA, dobic milost."

Poštovani Miroljube, hvala Bogu što navodno moja "tanka priča" nije moja nego je sve lijepo zapisano u Novom zavjetu Smile. Znate, i ove žene, koje vi nazivate k...... bile su žene koje su Ga našle i bile prihvaćene od Gospodina Isusa, a religiozni ljudi su se zgražavali. Zar nije rekao, kada su ženu "uhvaćenoj" na djelu Njemu doveli te ga željeli "nasamariti" rekao: neka baci prvi kamen onaj tko nije zgriješio..."? I ne, oprost nije jeftin, plaćen je Kristovom krvlju; što je vrlo visoka cijena i svatko onaj tko je primio oprost cijeni tu žrtvu i prima snagu od Boga živjeti novi život. Kada biste znali snagu koju Gospod daje onima koji u srcu vjeruju i usnama priznaju da je Isus umro za njihove grijehe te je pokopan i trećeg dana podignut iz mrtvih te sada sjedi s desne strane Oca služeći nama kao Veliki svještenik, tada nikada ne biste posumljali u iskrenost pokajanih duša. Da, divan je Gospod koji je umro za nas grešnike da nas opravda i učini svetim. Vjerujem i vidim da ste jako dobro savladali stari zavjet ali neka vam Bog da milost da jednako savladate i Novi koji je zapečačen za vijeke vjekova žrtvom Njegova Sina. Bogu hvala na Isusovim riječima u učenjima koji daju nadu i najgorem griješniku da se pokaje i dobije snagu biti mrtvim grijehu a živom Bogu! Zar sam Isus nije rekao:" nisam zdravima došao nego onima koji su bolesni...." Bog je poslao svoga Sina da umre za griješnike, a ne za pravedne.... Neka vam Bog da ljubavi i milosti da razumijete koje je veliko djelo On učinio za sve nas.

Mare
 
aleksandar_srnic
alexandar je napisao:
Da, ali isto tako centralno je i ovo pitanje:
Postoji Bog i postoji Djavo.
Bog kaze, ja sam vas Bog i nemojte imati drugih bogova osim mene, pa daje i nazive drugih bogova (Vaal i tako dalje).
Ranije ste pomenuli muslimane i kako imate dosta dobrih prijatelja medju njima. Centralno pitanje je kome se oni klanjaju?
Bogu ili Djavolu (Alahu)?
Tako da razlika izmedju objasnjenja ko je Bog u Starom Zavetu, od Mojsija pa do svih drugih knjiga i proroka i objasnjenja ko je Bog u Novom Zavetu, sa novim pojasnjenjima o Svetom Duhu, nisu nimalo periferna pitanja.
To je sustinsko pitanje. Postujemo li Boga ili Djavola. I Djavo kaze kako je neko stvorio Zemlju, jer je i on svedok stvaranja.



Istina je da ovaj forum nosi naslov “postavite pitanje M.Petrovicu…” ali se osecam duznim da razjasnim neke stvari i nadam se da mi zbog toga nece zameriti ni Miroljub ni moj dragi imenjak. Naime o cemu se radi: Al’lah nije nikakvo ime nekog neznabozackog boga, vec termin koji Arapi, sinovi Ishmaelovi, (sin Avraama i Agare), koriste za Jedinog i Istinitog Boga. Taj isti termin koriste i Pravoslavni Arapi, kojih u najvecem broju ima u Siriji i imaju svoj Pravoslavni Teoloski Fakultet u Damasku I sumnjam da bi im se svidelo to sto neko njihov priziv Boga (arab. Al’lah, jevr ELOhIM), posmatra kao priziv djavola, (srp. Klevetnik –opadac, arab. sejtan , jevr. Satan, grcki djavolos. Svi termini znace isto.)

Dalje, nije bas tacno da Jevreji nisu znali za Boziju Trojicnost i za Duha Svetoga. Jevrejski tremin za Boga,( ELOhIM) je imenica koja označava mnozinu i evo kako je objasnjava Rabi Shimon ben Joakhim:
’’Dodjite i vidite tajnu reci ELOhIM! Ima tri stepena I svaki je razlicit, pa ipak svi su tako jedinjeni da se ne odvajaju jedan od drugog!’’ (uporedi sa Ispovedanjem Vere sv. Atanasija Aleksandrijskog, koji je inače bio najljuci protivnik Arijeve Jeresi u 4.veku. – mogu ti poslati privatnom porukom.)

Gotovo na svakom mestu u Svetom Pismu, ova rec se upotrebljava na ovaj nacin, dok je na grcki jezik ovaj termin preveden terminom Theos (lat.Deus), sto je jednina. Ovo je i logicno, ako se uzme u obzir da su Grci bili mnogobozci I da im je svaki pojam Bogotrojicnosti bio stran, a sto je bilo jasno svako jevrejskom pastiru. Tek kada se vest o Vaskrsenju Raspetoga prosirila medju mnogobozackim narodima, (kasnije nazvani Hriscanima), termin ELOhIM se poceo prevoditi i kao Trojica, (grc. Trias).

Onaj ko poznaje Jevrejski jezik zna da ELOhIM cini Bog,(Otac), Njegov DAVAR= srb. Rec – Slovo = grc. Logos (Sin) i Duh kojim je udahnuo zivot svakom telu. Jevreji su Ocekivali dolazak Mashijaha, ali ono sto niko nije ocekivao je da ce Mashijah biti otelotvorena Rec, (Sin) Boziji. To ni dan danas nije jasno ni mnogima od onih koji sebe nazivaju Hriscani. Zato su pojedini Jeshuini (grcki izgovor Jesus, kasnije Iisus, srb. Isus, znacenje: JHVH je Spas), savremenici smatrali da ovaj huli time sti govori da je sin Boziji i jedno sa Ocem, a ne zbog toga sto je Jeshua od mnogih svojih savremenika smatran za Mashijaha – Mesiju (grc. Hristos, srb. Pomazanik – Izabranik). ‘mesija’ je bilo u svakom stolecu po nekoliko, a samo u Spasiteljevo vreme Bilo ih je trojica, (Juda Galilejac, Tevda, Shimon bar Kohba).
Sto se tice Duha Svetoga, ( u Starom Zavetu, prosto RUAh = Duh), imamo puno primera, ali su najupecatljivija dva.
1.Kada Bog Noi: ’’ Nece Moj Duh vise prebivati u ljudima dugovecno, zato sto su telo…’’ (Post.6, 3)
2. Kada nam govori preko proroka Joila: ’’I bice u Poslednje dane, izlicu Duh svoj na svako telo i proricace sinovi vasi i kceri vase, mladici vasi imace vidjenja i starci vasi sanjace snove…’’ (Joil 2, 28 -29) (ove reci je citirao sv. Apostol Simon Petar u svojoj besedi na praznik Pedesetnice, kada je Sveti Duh sisao na apostole i druge sa njima(DA 2, 17)). E sad: Otkuda to da se u Novom Zavetu upotrebljava termin Sveti Duh, a u Starom samo Duh. Stvar je u tome sto kada na Jevrejskom kazete RUAh, mislite na Sveti Duh Boziji, a kada na grckom kazete Pnevmatos, to moze biti i zao duh. Iz tog razloga se Duh (RUAh), na grckom jeziku oznacava terminom Agios Pnevmatos (Sveti Duh), da bi se izbegao dualizam kog je bila puna grcko-rimska religija i da se Duhu Bozijem ne bi pripisivala negativna svojstva.

Kada su Zapovesti u pitanju, Mashijah ni jednom jedinom recju nije ukinuo Mosheov,(Mojsijev), zakon, već ga je samo rastumacio i pojasnio, da bi ljudi razumeli njegovu sustinu. Spasitelj je uvek insistirao na tome da se Mojsijev zakon ne zamenjuje predanjima ljudskim. Sta vise Spasitelj nije cak ni jednom recju narusio pristup oko za oko, zub za zub, jer se on u Mojsijevom zakonu primenjivao samo na one koji su odbijali da se pokaju i koji su potpuno svesno cinili zlocine iako su znali Boziji Zakon.(dakle, oni koji su hulili na Duha Svetoga, gradeci se pametnijim od Boga). To zna svako ko dobro poznaje Jevrejsku istoriju i pravo! Jer cak ni Bog nije kaznio Adama, pre nego sto ga je pozvao na pokajanje, niti je prokleo Kajina dok prethodno nije razgovarao s’ njim. Svaka Hristova Rec se moze potkrepiti Starim Zavetom, jer on nije nije govorio bilo sta za sta bi nasli ’’prevaru u ustima njegovim,’’ a da je ukinuo Zakon, a posle toga rekao ‘’Ne mislite da sam dosao da ukinem Zakon i Proroke, nisam dosao da ih ukinem, nego da ih ispunim’’ tme bi ga uhvatili u lazi. A ne verujem da je Bog po prirodi kontradiktoran! Ne bih vise, posto mozemo da razmenimo privatne poruke oko detalja!
Oprostite mi za uzurpaciju i SBogom!
Izmenio/la aleksandar_srnic na 26.01.2008 23:20
 
www.freewebs.com/aleksandarsrnic
admin
Pokušaćemo u toku sledeće nedelje rešiti problem ćiriličnog pisma.
Izmenio/la admin na 26.01.2008 23:54
 
Miroljub Petrovic
alexandar je napisao:
Da, ali isto tako centralno je i ovo pitanje:
Postoji Bog i postoji Djavo.
Bog kaze, ja sam vas Bog i nemojte imati drugih bogova osim mene, pa daje i nazive drugih bogova (Vaal i tako dalje).
Ranije ste pomenuli muslimane i kako imate dosta dobrih prijatelja medju njima. Centralno pitanje je kome se oni klanjaju?
Bogu ili Djavolu (Alahu)?
Tako da razlika izmedju objasnjenja ko je Bog u Starom Zavetu, od Mojsija pa do svih drugih knjiga i proroka i objasnjenja ko je Bog u Novom Zavetu, sa novim pojasnjenjima o Svetom Duhu, nisu nimalo periferna pitanja.
To je sustinsko pitanje. Postujemo li Boga ili Djavola. I Djavo kaze kako je neko stvorio Zemlju, jer je i on svedok stvaranja.


Bog kaze kako da prepoznamo Bozje od Djavolovih sledbenika: "Po rodovima njihovim poznacete ih", a ne po praznoj filozofiji. Ja vidim da Muslimani ulazu u porodicu, u decu, ne kazem da su savrseni u teoloskom smislu, kao sto ni niko od nas nije savrsen. Vi insistirate na nekim perifernim teoloskim pitanjima, a ne na centralnim, i u tome se razlikujemo. Dakle, nema potrebe da dalje polemisemo na ovu temu.
 
Miroljub Petrovic
mare_kristova je napisao:
Vi ste dobronamerni, ali mnogo vam je "tanka" prica. Isus kaze: "Ako imate ljubav k meni, drzite moje zapovesti." Ako mislite da ce biti spasen neko ko se kurva, ne postuje roditelje itd, a "primio je Isusovu zrtvu", onda se varate. Bog kaze: "Ko priznaje grehe svoje i OSTAVLJA, dobic milost."

Poštovani Miroljube, hvala Bogu što navodno moja "tanka priča" nije moja nego je sve lijepo zapisano u Novom zavjetu Smile. Znate, i ove žene, koje vi nazivate k...... bile su žene koje su Ga našle i bile prihvaćene od Gospodina Isusa, a religiozni ljudi su se zgražavali. Zar nije rekao, kada su ženu "uhvaćenoj" na djelu Njemu doveli te ga željeli "nasamariti" rekao: neka baci prvi kamen onaj tko nije zgriješio..."? I ne, oprost nije jeftin, plaćen je Kristovom krvlju; što je vrlo visoka cijena i svatko onaj tko je primio oprost cijeni tu žrtvu i prima snagu od Boga živjeti novi život. Kada biste znali snagu koju Gospod daje onima koji u srcu vjeruju i usnama priznaju da je Isus umro za njihove grijehe te je pokopan i trećeg dana podignut iz mrtvih te sada sjedi s desne strane Oca služeći nama kao Veliki svještenik, tada nikada ne biste posumljali u iskrenost pokajanih duša. Da, divan je Gospod koji je umro za nas grešnike da nas opravda i učini svetim. Vjerujem i vidim da ste jako dobro savladali stari zavjet ali neka vam Bog da milost da jednako savladate i Novi koji je zapečačen za vijeke vjekova žrtvom Njegova Sina. Bogu hvala na Isusovim riječima u učenjima koji daju nadu i najgorem griješniku da se pokaje i dobije snagu biti mrtvim grijehu a živom Bogu! Zar sam Isus nije rekao:" nisam zdravima došao nego onima koji su bolesni...." Bog je poslao svoga Sina da umre za griješnike, a ne za pravedne.... Neka vam Bog da ljubavi i milosti da razumijete koje je veliko djelo On učinio za sve nas.

Mare


Ja se slazem sa vasom pricom, ali insistiram na prakticnoj teologiji i prakticnoj poboznosti.
 
veseli
Miroljub Petrovic je napisao:
"Tako je, samo se uzdajmo u Isusovu krv i zivimo kao nezbabosci, i Bog ce nam sve oprostiti. Damo neku paru nasem guruu, i on se pomoli za nas, i to je to. Idemo na nebo! Juhuuu!"



Ja ne znam zašto ovako odgovarate na neka od pitanja! Ja zaista ništa loše ne mislim! Možda ste uopšteno mislili, međutim, svakako želim da probam sa svoje strane da pojasnim neke stvari!

Naravno i opet ponavljam naravno da se uzdam i oslanjam samo i jedino na krv Isusa Hrista koji ju je i prolio radi mene i mojih greha i mog bezakonja i neizmerno sam Mu zahvalan na tome! Činjenica jeste da mnogi hrišćani danas ovde u našoj Srbiji žive upravo tako da su "na usnama" veliki vernici, ali da njihova dela i život govore sasvim drugo!

S druge strane opet, verujem, da ljudi koji su se istinski pokajali za svoje grehe i kojima je Bog oprostio ne žive svoj život kao neznabošci! Nažalost, niko od nas nije savršen i svako od nas ima "gomile" greha koje učini svaki dan (ja sam prvi među takvima), ali moja molitva je da me Bog svakodnevno duhovno jača i čini boljim "materijalom" za Sebe i Svoje delo!

Komentar sa guruom mi nije baš najjasniji, ja nisam ni u kakvoj istočnjačkoj sekti, verujem u Jednog, Živog Boga Isusa Hrista!
I Belong To Jesus!
 
Miroljub Petrovic
Servus Dei je napisao:
Pozdrav !

Nedavno sam na jednom hrvatskom forumu vodio borbu sa darwinistima , uglavnom potukao sam ih , tako da mi je administrator morao brisati postove , da se ne vidi njihova sramota ... ipak na jednu stvar nisam imao odgovora ( završio sam srednju medicinsku , ali studiram teologiju i filozofiju , pa sam na ovom području laik ) , a to je tiktaalik roseae , da li je to prelazni oblik ( pretpostavljam da nije ) .


Ne postoje prelazne forme niti prelazni oblici. Ko zna malo genetiku zna da je NEMOGUCE da postoje prelazne forme medju zivim organizmima, kao sto ne postoje ni "prelazne forme" medju automobilima.
 
Miroljub Petrovic
veseli je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
"Tako je, samo se uzdajmo u Isusovu krv i zivimo kao nezbabosci, i Bog ce nam sve oprostiti. Damo neku paru nasem guruu, i on se pomoli za nas, i to je to. Idemo na nebo! Juhuuu!"


Ja ne znam zašto ovako odgovarate na neka od pitanja! Ja zaista ništa loše ne mislim! Možda ste uopšteno mislili, međutim, svakako želim da probam sa svoje strane da pojasnim neke stvari!


Ako jednom odgovorim na neko pitanje, mislim da nema potrebe da to ponavljam vise puta. Rekao sam sta mislim o toj liberalnoj teologiji koji samo prica o Bozjoj ljubavi. U teologiji se kaze: "Kad teolog ne zna o cemu da prica, onda prica o Bozjoj ljubavi." Mi imamo na sceni da nikog ne interesuje ljubav, u smislu da cini ljubav svom bliznjem, da ulaze u ziva bica, nego imamo bezakonike i nemoralne ljude koji samo pricaju o ljubavi. Ja vidim da ljudi idu u crkve, a decu puste pred televizor da gledaju satanizam. I to je religioznost? I to je ljubav prema Bogu?

Nema potrebe da pojasnjavate stvari. Tu sam ja da to radim, a vi ako imate neko pitanje, slobodno ga postavite.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Jer ovo znaci povratk na Biblijske godine ili se naucnici samo igrajuShock

Los Anđeles -- Američki naučnici tvrde da će zahvaljujući genetičkim otkrićima, u budućnosti biti moguće produženje ljudskog veka na 800 godina.


Ne treba verovati onome sto pisu mediji, a sto ne mozemo da proverimo, jer je to uglavnom u funkciji prevare. Ja im nista ne verujem. Verovacu im kad se sutra dasi zemljotres, pa oni objave da se desio zemljotres.
 
Miroljub Petrovic
luckychucky je napisao:
aleksandar_srnic:
Istina je da ovaj forum nosi naslov “postavite pitanje M.Petrovicu…” ali se osecam duznim da razjasnim neke stvari i nadam se da mi zbog toga nece zameriti ni Miroljub ni moj dragi imenjak. Naime o cemu se radi: Al’lah nije nikakvo ime nekog neznabozackog boga, vec termin koji Arapi, sinovi Ishmaelovi, (sin Avraama i Agare), koriste za Jedinog i Istinitog Boga. Taj isti termin koriste i Pravoslavni Arapi, kojih u najvecem broju ima u Siriji i imaju svoj Pravoslavni Teoloski Fakultet u Damasku I sumnjam da bi im se svidelo to sto neko njihov priziv Boga (arab. Al’lah, jevr ELOhIM), posmatra kao priziv djavola, (srp. Klevetnik –opadac, arab. sejtan , jevr. Satan, grcki djavolos. Svi termini znace isto.)


Gospodine Aleksandre, sudeći prema postu očito ste veoma edukovani. S razlogom pretpostavljam da vam je poznata i simbolika koju koriste Muslimani. Na zastavama mnogih islamskih naroda nalazi se polumjesec i zvijezda, što se vezuje za boga mjeseca koji je oženio boginju sunca. Od njih su nastale tri boginje Alahove kćerke: Al-lat, Al-Uza i Manat. U Enciklopediji religije stoji da je Alah preislamsko ime koje odgovara vavilonskom Valu (Baal). Dalje, simbol Alaha je Om (Aum) koji se često koristi kao mantra, a za isti se vezuje i hinduističko trojstvo: Brama, Višnu i Šiva. Simbol na Kuranu takođe sadrži aum.
http://en.wikiped...wiki/Allah
Pošto je ovo vrlo posjećen forum, ne bih želio da neko na osnovu ovoga zaključi da imam nešto protiv Muslimana jer to nije slučaj. Ovdje se samo bavimo činjenicama. Ipak treba naglasiti da Boga kojega poštujemo i molimo mu se određuje moralni karakter.
Molio bih g. Petrovića za komentar po ovom pitanju ako je moguće.


Ako bismo krenuli da kopamopo nekim simbolima, onda bismo svasta nasli i u hriscanstvu, i u judaizmu, i u islamu. Ono na cemu ja instistiram jeste prakticna teologija, odnosno pobozan zivot, sto znaci stvaranje dobrih ljudi. Zivi ljudi se prepoznaju po tome sto dele zivot, ulazu u zivot. Dakle, nemojmo da ovde polemisemo oko nekih nebitnih stvari. Ono cime treba da se bavimo jeste Bog i Njegova Rec.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 28.01.2008 23:09
 
mare_kristova
Ja se slazem sa vasom pricom, ali insistiram na prakticnoj teologiji i prakticnoj poboznosti.[/quote]

Jako mi je drago čuti da se ipak slažete s mojoj pričom koja je u cjelosti uzeta iz evađelja Smile.

Ja se u cjelosti slažem da treba inzistirati na praktično primjenjenoj pobožnosti, a koje na žalost doista ima jako malo, ali je ipak ima! Problem je u tome što ljudi, navodno, vjeruju, a ne znaju ni tkome ni što. Kada bi Isus Krist i ono što je Bog kroz njega učinio bilo propovjedano kako je to zapisano u Svetom pismu tada ne bi bilo ovoga što ima. Kada bi ljudi znali da sve što im treba nalazimo u Kristu, svaku potrebu zadovoljenu, svaku radost ispunjenu, svaki mir obnovljen tada to ne bi tražili u ludostima i hrlili u propast. Neka vas Bog blagoslovi u vašem radu NJEMU na slavu, koji je jedini zaslužuje! Ni mi ne bismo bili ono što Njegovom milošću jesmo da nije bilo Kristove ljubavi i žrtve. Nikada to ne smijemo zaboraviti a onda će se i Bog kroz nas proslaviti!
 
nikola
Pozdrav za Miroljuba Petrovica i pitanje za njega,

Interesuju me vremenski parametri (orjentaciono) za:
-Slike u pecinama pirineja Altamira, vode se kao paleolit;
-Kulture Lepenski vir, Vincha, Megaliti (stonhendz), kao mezo-neolit;
-Mesopotamija (Sumersko, i Akadsko carstvo, do dosaskka Presijanaca, i Aleksandra Makedonskog)
-Egipat 3500.g.pne.
-Kritsko Mikenska civilizacija XV-XII vek pne. (ugashena invazijom Doraca)

dali su danashnji istorijski parametri bili vazeci ranije,
hvala-nikola
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.22 sekundi!