Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Zivko
Погледајте какво смеће пушачи увлачи у себе кад пуше цигаре, ако домаћин дозволи

https://youtu.be/...
 
Isus Navin
https://youtu.be/...
Ako si mudar,za svoje si dobro mudar.
 
Miroljub Petrovic
Slobodan90 - poruka glasi:

https://facebookr...-u-rusiji/

Ako je tacna ova vest , mozemo li se nadati da ce nas nasa pravoslavna crkva stititi od vakcinacije ?

Zakoni u Srbiji imaju dovoljno rupa da niko ne mora da se nasilno vakcinise i svako moze da je izbegne bez ikakvih posledica.
 
Miroljub Petrovic

Odlican video, svaka cast!
 
Miroljub Petrovic
croat21 - poruka glasi:

Rekli ste da treba gledati pozitivno kod ljudi, zasto u tom slucaju ne primjenjujete isto za Tomislava Terzina, ipak je Boga priblizio ljudima na puno zdraviji nacin nego naprimjer katolicki svecenici koji padaju u trans, fra Ivo Pavic i ekipa

Temelj najvaznije nauke - teologije jeste kreacionizam ili nauka o verodostojnosti Biblije. Dakle, kreacionizam priprema put za razumevanje Biblije. Ako je Biblija naucno nevalidna onda ona nije adekvatan izvor za razumevanje Bozje volje. Takodje, onaj koji Bibliju tumaci simbolicki ili na evolucionisticki nacin, taj takodje potkopava najvazniju knjigu koju imamo i pravi neprocenjivu stetu razumevanju onoga sto Bog zeli da nam kaze.

Danas se skoro niko ne bavi teologijom. Religiozni ljudi i njihovi autoriteti se bave tradicijom svoje verske zajednice i ne ulaze u teoloske analize i ne salju nikakve teoloske (zivotne) poruke ljudima. Sa druge strane, ogromna vecina ljudi, skoro svi, uopste se ne bave teologijom vec zive svi skoro identicno (isto se oblace, imaju iste ciljeve u zivotu - skola, sport, pare...) i ako neko od njih nesto pametno progovori ili uradi, to je stvarno za pohvalu, jer na osnovu svog neznanja teologije pravo je cudo da nesto pametno kazu ili urade.

Konacno, postoje retki ljudi koji se bave kreacionizmom (a samim tim i teologijom) i pricaju mnoge tacne stvari, ali u isto vreme daju jasnu poruku da Bibliju ne treba prihvatati doslovno i prave veliku stetu i zbrku kod onih koji nisu dovoljno upuceni u kreacionizam i teologiju, a zeleli bi da budu upuceni. Dakle, vrlo mali broj ljudi se interesuje da razume kreacionizam i teologiju (najvaznije nauke uz prirodnu medicinu), i oni su na udaru kvazi-kreacionista i kvazi-teologa.

Onaj ko podrzava hipotezu ravne Zemlje (ili nije siguran da li je Zemlja ravna ili okrugla), ko prihvata evolucionisticko objasnjenje nestanka dinosaurusa navodnim udarom asteroida (miki maus hipoteza za koju je evolucionista Alvarez dobio govedju Nobelovu nagradu), ko osporava ili nije siguran da li je Zemlja stara oko 6.000 godina, i prica druge slicne gluposti, a u isto vreme je autoritet za siroke mase (Terzin je profesor na kanadskom univerzitetu gde predaje evoluciju da ne bi izgubio posao), je mnogo opasan lik. To je kao kad je neko visoki policijski sluzbenik, a ovamo saradjuje sa dilerima droge i "nije siguran" da li je droga stetna ili nije.

Slicno prica i Vanja Elez, ali on nije autoritet u domenu nauke, pa steta koju on pravi je daleko manja.

To je isto kao i prica o vakcinaciji. Dakle, mnogo ozbiljna prica. Nije isto kad izadje neki lekar govedje medicine i vrsi pritisak da se ljudi vakcinisu, i kad to radi neko ko nije autoritet u domenu medicine. Ili kad se neko bavi jogom i meditacijom, a u isto vreme promovise prirodnu medicinu. To su mnogo opasne stvari i takvih se ljudi treba paziti.
 
Miroljub Petrovic
Pasha123 - poruka glasi:

Pozdrav braco.
Da li neko prodaje ili ima komsiju da prodaje kucu na selu. Bitno nam je samo da ima zemlje dosta.
Miroljube nadam se da ne smeta poruka, zeleo bih ziveti zivot kakav ste opisivali u svim emisijama.

Preporucujem selo Brankovina kod Valjeva, tu ima nekoliko moralnih porodica koje su kupile kuce i imanje pored jednog mudrog i pametnog coveka koji se zove Branko Bozic. Mozes da kontaktira Branka na broj 060-0272-212 i pitas ga da li ima neko imanje za prodaju blizu njega.
 
sergej123
Шта мислите о посјети предсједника Додика папи?
Да ли то треба гледати као да се поклонио папи, или је то дио неке дипломатије, куповине мира?
ПИШИМО АЗБУКОМ
 
Miroljub Petrovic
sergej123 - poruka glasi:

Шта мислите о посјети предсједника Додика папи?
Да ли то треба гледати као да се поклонио папи, или је то дио неке дипломатије, куповине мира?

Koliko mi je poznato, Dodikov sin je studirao u Italiji, a Dodik ima dobre odnose sa Tadicevim vladikom Grigorijem, koji je glavni favorit Vatikana za srpskog patrijarha, tako da je moguce Dodik pozvan da papa napravi pokusaj da pridobije Srbe na svoju stranu, posto sa srpskim patrijarhom i Vucicem to tesko ide. Dakle, da se preko Dodika posalje neka poruka patrijarhu i Vucicu. Na to mi lici.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 26.04.2019 21:45
 
Alex88
Novi Hriscanski film "Put Oprostaja":
https://www.youtu...sJcCg03qhs
 
DjordjeR
Negde ste pomenuli da ste pretplaceni na neke strane casopise, da li mozete da navedete koji su casopisi u pitanju? Da li ih dobijate u pdf, digitalnom, formatu?
 
Dusan18
Poz clanovima forumima i Miroljubu, moze neki komentar na ovo Miroljube? Ako uzmemo u obzir poreklo epilepticnih napada, smatrate li da je ovo klasicno novinarsko lupanje o cak '50 dnevnih napada' sa obzirom da se radi o detetu svega 10 godina?

https://www.youtu..._T5HQbGV4E
 
Miroljub Petrovic
DjordjeR - poruka glasi:

Negde ste pomenuli da ste pretplaceni na neke strane casopise, da li mozete da navedete koji su casopisi u pitanju? Da li ih dobijate u pdf, digitalnom, formatu?

U pitanju su elektronski casopisi koje izdaju Institut for Creation Research i Geoscience Research Institute.
 
Miroljub Petrovic
Dusan18 - poruka glasi:

Poz clanovima forumima i Miroljubu, moze neki komentar na ovo Miroljube? Ako uzmemo u obzir poreklo epilepticnih napada, smatrate li da je ovo klasicno novinarsko lupanje o cak '50 dnevnih napada' sa obzirom da se radi o detetu svega 10 godina?

https://www.youtu..._T5HQbGV4E

Nije novinarsko lupanje. Dete je demonizovano jer su ljudi oko njega u okultizmu. Sad pitanje je da li je majka demonizovana ili neko se u kuci bavi vradzbinama, ili neki hodza koji dolazi u kucu i koji se bavi vradzbinama. Postavljao sam ovde link za video gde onaj mali decak ima "moci" da mu se lepe kasike i viljuske po telu (dakle, decak je pod dejstvom demona). I onda se kaze kako je njegova majka, dok je bila u drugom stanju sa njim, imala epilepticne napade. Sve je jasno. Razna delovanja demona imas u knjizi "Abeceda okultizma".
 
Laki
Mini-serija "Biblija" (The Bible 2013-) je u vrlo kratkom roku postala jedan od najvećih televizijskih spektakala svih vremena. Već nakon prve epizode, velika popularnost serije i odlični rezultati gledanosti smjestili su ”Bibliju” na prvo mjesto najgledanijih i najprodavanijih mini serija svih vremena. ”Biblija” je adaptirala deset biblijskih priča Starog i Novog zavjeta. Svaka od deset biblijskih priča ispričana je kroz glumu i obradu najsuvremenijom računalnom tehnologijom.

Napomena: Prva i druga epizoda su spojene, druga i treca su spojene, cetvrta i peta su spojene (ima i prevod u svakom folderu)

https://mega.nz/#...iRPx68iTn8
 
Boziji Lav
Često pričate o tome kako je soja dobra i jedan od najboljih izvor biljnog proteina. Čitao sam neke studije koji govore da je soja štetna za muškarce jer je najbogatiji izvor fitoestrogena i da je zbog toga muškarci ne trebaju puno konzumirati. I naravno standardna priča da je soja pretežno GMO. Pa je li korisno muškarcu konzumacija soje ?
 
markonius
Još kao klinac sam čitao knjigu od Rože Morno-a, "Moj beg iz carstva natprirodnih sila"! I sada sam skoro opet pogledao video koji ste vi predložili. Poprilično me intrigira priča vezano za idolopoklonstvo koje nam je Gospod još na samom početku zabranio i jasno skrenuo pažnju. Rože u svom videu spominje kako je sotona u toj meri izmanipulisao narod, da zapravo svi hrišćani i pravoslavni i katolici sve vreme žive u idolopoklonstvu! (mislim na ikone svetaca i uopšte klanjanje pred krstom i uopšte ta simbolika). Evo danas čitam o onom "svetom ognju" koji svake godine za uskrs u jerusalimu silazi sa neba, samo za pravoslavce... Pa me zanima vaše mišljenje u vazi toga? Otprilike već naslućujem šta će te reći, ali eto čisto da potvrdim svoja razmišljanja!?
Morača Marko
 
Samson7
Da li znate jos neki dobar prijevod Biblije na engleskom ili njemackom, posto imam kolegu(stranca) koji se oduševio kad sam mu objasnio prednosti vaseg prijevoda svetog pisma i sada traga za dobrim prijevodom ali ga ne nalazi.
Smile
 
70mk18
Ako domacin dozvoli, evo jedne Sumerske izreke na koju sam naleteo: "Ziveti u kuci sa zlonamernom zenom je gore od svih bolesti." I oni su znaliSmile
 
ZoranS
markonius - poruka glasi:

Još kao klinac sam čitao knjigu od Rože Morno-a, "Moj beg iz carstva natprirodnih sila"! I sada sam skoro opet pogledao video koji ste vi predložili. Poprilično me intrigira priča vezano za idolopoklonstvo koje nam je Gospod još na samom početku zabranio i jasno skrenuo pažnju. Rože u svom videu spominje kako je sotona u toj meri izmanipulisao narod, da zapravo svi hrišćani i pravoslavni i katolici sve vreme žive u idolopoklonstvu! (mislim na ikone svetaca i uopšte klanjanje pred krstom i uopšte ta simbolika). Evo danas čitam o onom "svetom ognju" koji svake godine za uskrs u jerusalimu silazi sa neba, samo za pravoslavce... Pa me zanima vaše mišljenje u vazi toga? Otprilike već naslućujem šta će te reći, ali eto čisto da potvrdim svoja razmišljanja!?


https://www.qwant...&t=web
 
Miroljub Petrovic
Laki - poruka glasi:

Mini-serija "Biblija" (The Bible 2013-) je u vrlo kratkom roku postala jedan od najvećih televizijskih spektakala svih vremena. Već nakon prve epizode, velika popularnost serije i odlični rezultati gledanosti smjestili su ”Bibliju” na prvo mjesto najgledanijih i najprodavanijih mini serija svih vremena. ”Biblija” je adaptirala deset biblijskih priča Starog i Novog zavjeta. Svaka od deset biblijskih priča ispričana je kroz glumu i obradu najsuvremenijom računalnom tehnologijom.

Napomena: Prva i druga epizoda su spojene, druga i treca su spojene, cetvrta i peta su spojene (ima i prevod u svakom folderu)

https://mega.nz/#...iRPx68iTn8

Ne moze da se skine, okaci na neki drugi link pa postavi ovde.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.67 sekundi!