Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Nemanja je napisao:
Molio bih Miroljuba Petrovica,za ime Boga,da ove licemere,kojima se ne svidja Vas rad o istini Stvaranja i prici o Gospodu,iskljuci sa foruma,jer svoje komentare nek ostave za sebe.(ovo nije komentar na ostale postove,nego molba,jer je suvise laznih Pravoslavaca,koji govore da Vi pljujete na nesto sto je sveto,a to je NEISTINA).


Brisem ih bez dodatnih upozorenja, jer sam vec u vise navrata upozoravao. Ne brini.

I jos jedno pitanje:sta znaci Bogomajka? To mi lici na neku boginju...(Posto je Bog vecan i nije rodjen).


Mnogi koriste taj termin na dobronameran nacin i u tom terminu nema nista lose (da je devojka rodila Onoga koji je stvorio svet, i koji je odlucio da u jednom vremenskom periodu postane covek). Problem nastupa kad taj termin pocne da se zloupotrebljava, kao sto i sve drugo moze da se zloupotrebljava.
 
Miroljub Petrovic
sigma je napisao:
Imam jedno pitanje…
Rekli Ste između ostalog...


To sto ste naveli da sam rekao je laz i zato sam vam izbrisao post. Sledeci put kad napisete neku laz izbrisacu vas sa foruma.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Gleadao sam sinoc emisiju na BN o katastrofama posle tebe je gostovao dr,Jovan Ilijev i neki astrolog koji je bukvalno upropastio emisiju pricajuci o uticaju zvezda na ljude ko ce posle da shvati ozbiljno tako nesto posle ovakih likova isto kao i ona emisija na HRT Na rubu znanosti koja se bavi okultnim?


Pa sad mozemo da razmisljamo i da raspravljamo da li je bolje da ucestvujem u takvim emisijama, i da nesto progovorim, ili da uopste ne ucestvujem kad dovedu neke padavicare i okultiste. Praksa je pokazala da je bolje da ucestvujem. Iskustvo sa HRT-om je pokazalo da je ogroman ljudi poceo da razmislja na pozitivna nacin i bila je pokrenuta lavina pozitivnih desavanja. Trebalo bi mi sto strana da opisem samo deo onoga sto se tada desilo i jos se desava.
 
sigma
Hvala na obrazlozenju zasto Ste mi sasekli pitanje.
Ja sam razuman covek i nema potrebe da primenjujete kaznene mere na mene, vise se necu javljati i postavljati pitanja koja nisu u skladu sa duhom Foruma.
Hvala na vremenu i svim odgovorima koje sam dobio.
Pozdrav,
 
Niksicanin
Zemljace, gledo sam te juce, i mislim da je bilo nepravde prema tebi. Voditeljka te je previse sasijecala, pa nijesi uspijevao da se dovrsis, ali si ti balansirao pomalo. Kao da je bila vise naklonjena astrologu. Izmedju ostalog nije bilo u redu sto si napustio pola emisije, kao da je bilo tesko donijeti jos jednu fotelju...
Smile
 
NikolaM
Kako komentarisete to sto ste u Hrvackoj gostovali na HRT televiziji
i pored toga sto je tamo veliki uticaj pape a Srbiji niste mogli da gostojete ni na jednoj nacionalnoj televizije zar neznaci to da je uticaj pape u stvari veci u Srbiji nego u Hrvackoj kada su mediji u pitanju.
 
Niksicanin
Cesto slusam ova predavanja, i nasao sam se u jednoj nedoumici. ako je prijepotopna civilizacija bila uskracena za kisu zbog visokog pritiska na Zemlji, kako su dolazili do vode za pice? Voda u okeanu je slana i nije za pice... Eto... Samo to,
Smile
 
Miroljub Petrovic
Niksicanin je napisao:
Zemljace, gledo sam te juce, i mislim da je bilo nepravde prema tebi. Voditeljka te je previse sasijecala, pa nijesi uspijevao da se dovrsis, ali si ti balansirao pomalo. Kao da je bila vise naklonjena astrologu. Izmedju ostalog nije bilo u redu sto si napustio pola emisije, kao da je bilo tesko donijeti jos jednu fotelju...


Sta da radim sto je voditeljka forsirala astrologa? Ja sam se trudio da maksimalno iskoristim vreme koje mi je dato.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Jel su ti to zabranili da postavljas emisije na Svetigoru kad je ovaj novi fajl izdvojen?


Nisi citao prethodne postove. Emisija na radiju Svetigori je ukinuta odlukom svestenika Jovana Plamenca koji je direktor radija Svetigore, a pod pritiskom Aleksandra Djakovca i njegovih sledbenika. To ukidanje emisije ne menja nista sto se emisija tice, jer ce se emisije i dalje emitovali, ali na ovom sajtu, ali je taj potez pokazao pravo lice mog "velikog prijatelja" Jovana Plamenca.
 
Miroljub Petrovic
kiMa je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
kiMa je napisao:
Da li ste za krstenje male dece, od mesec dana do 12 godina? To je praksa katolicke i pravoslavne crkve, ali nema u Novom Zavetu nista o tome da pise da je to ispravno.


Jel treba da pise u Novom zavetu? Sve sto treba dato je u Starom zavetu, a u Novom zavetu su nam Isus i apostoli pokazali kako to izgleda u praksi.

Pa naravno da treba da pise u Novom zavetu. Krstenja nije bilo u Starom zavetu Da li mislite da katolicka crkva i spc ispravno rade ako krstavaju decu? Toga nema ni u starom ni u novom zavetu.


Ako je Bog dao zapovesti jedanput, preko Mojsija, nema potrebe da ih ponavlja sto puta. Pitanje krstenja dece je periferno pitanje, a vi citajte Bibliju pa radite po svojoj savesti.
 
Miroljub Petrovic
o_Ivan Cvetkovic je napisao:
Hvala na odgovoru. Sad ste konacno otkrili svoje pravo lice.


Drago mi je ako ste nesto shvatili.

No, nije moje da se sa Vama raspravljam.


Drago mi je ako ste shvatili da sa mnom ne treba da na taj nacin raspravljate. Pametno bi bilo da ste mi se javili na privatnu poruku i e-mail i da ste izneli u bratskom duhu sve svoje zamerke, a ne da me ovde pljujete i blatite, i da vam ja uzvracam istom merom, da se neznabosci i sektasi smeju kako se pravoslavni kolju izmedju sebe.
 
Miroljub Petrovic
Niksicanin je napisao:
Cesto slusam ova predavanja, i nasao sam se u jednoj nedoumici. ako je prijepotopna civilizacija bila uskracena za kisu zbog visokog pritiska na Zemlji, kako su dolazili do vode za pice? Voda u okeanu je slana i nije za pice... Eto... Samo to,


Postojali su izvori, reke i potoci sirom zemlje.
 
Sasha
Miroljub Petrovic je napisao:
Niksicanin je napisao:
Cesto slusam ova predavanja, i nasao sam se u jednoj nedoumici. ako je prijepotopna civilizacija bila uskracena za kisu zbog visokog pritiska na Zemlji, kako su dolazili do vode za pice? Voda u okeanu je slana i nije za pice... Eto... Samo to,


Postojali su izvori, reke i potoci sirom zemlje.

Miroljube, meni nije jasno kako su se punili ti izvori. Kako je mogla stalno da pristize nova kolicina vode u izvore? Mozda kondenzovanjem?
 
anton
Saznavši na ovom forumu za vaš nastup na TV BN,sinoć u 23:00 prebacio sam program na taj kanal i ostao nemalo iznenađen,kada se nakon vašeg zanimljivog izlaganja o prijetećim katastrofama(dakle o poučnom i edukativnom sadržaju)umjesto vas u studiju pojavio ni više ni manje nego astrolog!!!No koliko me iznenadio vaš "nestanak" iz studija toliko mi je bilo drago što niste ušli u raspravu sa jednim okultistom. I pitanje.Čitam knjigu Toma Hartmana pod nazivom "Posljednji žar pradavnog sunca". Dali ste to čitali i dali se knjiga slaže sa vašim prognozama o našoj planeti?
 
Miroljub Petrovic
Zgranuti je napisao:
Sto Miroljub ne kaze sam da li ima problema sa psovanjem ili ne, umesto da me stalno izbaca sa liste.
Dosadno mi je vise da se stalno ponovo prijavljujem.

Ovde na forumu ga verovatno neces cuti kako psuje,
moras privatno da se zakacis sa njim,
pa da vidis gde ce i kako da te otera.


Moram da te brisem kad si buzdovan. A sto se psovanja tice, ja zaista nikada ne psujem, osim kad me napadne neko kao ti. Onda mu opsujem "oca ocinskoga" (koji su ga tako vaspitali), ali ga i dobro isprebijam, da mu vise ne padne na pamet da me opet napada. Da smo slobodna drzava takvima kao sto si ti bih bez problema sabljom sekao glavu. Ko zna, mozda jednog dana Bog oslobodi Srbiju... a ja imam tvoju IP adresu... bolje bi ti bilo da se pokajes pre nego sto te veliko zlo ne snadje.
 
Miroljub Petrovic
Sasha je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
Niksicanin je napisao:
Cesto slusam ova predavanja, i nasao sam se u jednoj nedoumici. ako je prijepotopna civilizacija bila uskracena za kisu zbog visokog pritiska na Zemlji, kako su dolazili do vode za pice? Voda u okeanu je slana i nije za pice... Eto... Samo to,


Postojali su izvori, reke i potoci sirom zemlje.

Miroljube, meni nije jasno kako su se punili ti izvori. Kako je mogla stalno da pristize nova kolicina vode u izvore? Mozda kondenzovanjem?


Podzemni izvori vode su mogli da budu veoma veliki, a mogao je i da postoji neki prirodni proces "preciscavanja" morske slane vodu u pitku vodu. Ja verujem da su podzemne i morske vode spojene nekim sistemom spojenih sudova. Niko to nije proucavao.
 
Miroljub Petrovic
anton je napisao:
Saznavši na ovom forumu za vaš nastup na TV BN,sinoć u 23:00 prebacio sam program na taj kanal i ostao nemalo iznenađen,kada se nakon vašeg zanimljivog izlaganja o prijetećim katastrofama(dakle o poučnom i edukativnom sadržaju)umjesto vas u studiju pojavio ni više ni manje nego astrolog!!!No koliko me iznenadio vaš "nestanak" iz studija toliko mi je bilo drago što niste ušli u raspravu sa jednim okultistom.


Voditeljka nije zelela da ja raspravljam u emisiji sa astrologom, ali smo mi raspravljali posle emisije. Tu je bila i njegova zena i mnogo im se svidelo ono sto sam pricao, bez obzira sto je to bila kritika astrologije.

I pitanje.Čitam knjigu Toma Hartmana pod nazivom "Posljednji žar pradavnog sunca". Dali ste to čitali i dali se knjiga slaže sa vašim prognozama o našoj planeti?


Prva trecina knjiga je skoro odlicna, a ostale dve trecine su ateisticke prognoze koje su uglavnom neozbiljne.
 
IP
Miroljub Petrovic je napisao:
Zgranuti je napisao:
Sto Miroljub ne kaze sam da li ima problema sa psovanjem ili ne, umesto da me stalno izbaca sa liste.
Dosadno mi je vise da se stalno ponovo prijavljujem.

Ovde na forumu ga verovatno neces cuti kako psuje,
moras privatno da se zakacis sa njim,
pa da vidis gde ce i kako da te otera.


Moram da te brisem kad si buzdovan. A sto se psovanja tice, ja zaista nikada ne psujem, osim kad me napadne neko kao ti. Onda mu opsujem "oca ocinskoga" (koji su ga tako vaspitali), ali ga i dobro isprebijam, da mu vise ne padne na pamet da me opet napada. Da smo slobodna drzava takvima kao sto si ti bih bez problema sabljom sekao glavu. Ko zna, mozda jednog dana Bog oslobodi Srbiju... a ja imam tvoju IP adresu... bolje bi ti bilo da se pokajes pre nego sto te veliko zlo ne snadje.


...pre svega govoris o Bogu, ljubavi i dobrim ljudima...
a svakog ko ti se protivreci, ti bi pod britku sablju.

ja bih reko da jedno s drugim nesto ne ide,
ali ipak ti puno hvala na iskrenosti.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 06.09.2008 21:59
 
explorer
Evo novog pitanja od mene. Rekli ste da je Biblija autoritet po pitanju određivanja vere. E sad tamo piše da je Isus rekao kako je malo onih koji nalaze život i da je taj put uska staza. Vidim da se ovde lepe razne etikete, sektaši, jeretici, ovi, oni... Prema Bibliji, ko su jeretici? Iz istorije vidimo da većina uvek progoni manjinu. Ko je dakle u pravu?
 
Nemanja
Kakvu to molitvu upraznjavaju pripadnici Ujedinjenih Nacija,pred neki vazan drzavni dogadjaj?Cuo sam da imaju neku "sobu tisine",u kojoj se navodno mole za mir u svetu.
I kad stojite na molitvi,prastajte ako sta imate protiv koga;da i Otac vas,Koji je na Nebesima,oprosti vama sagrjesenja vasa.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.31 sekundi!