Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
atokic
Miroljube,ako me neki neprijatelj napadne,zar ja na meni da se branim od njega,gdje je Bog,zar priliči jednom moralnom čovjeku da se na bilo koji način tuče..?Ako se uzdam u Boga,to ni pod koju cijenu neće završiti dobru,jer će me ovaj ubiti...Ako se onim citatom "Ja sam te izveo iz zemlje Egipatske" želi reći :"Ja sam onaj koji se miješa u tvoj život"..gdje je onda moja sloboda,nemam svoj život,privatnost..Ako kažem Bože,nemoj se miješati u moj život..zašto će to Bog protumačiti kako negativno..
Izmenio/la atokic na 06.09.2008 13:22
 
MilosC
Mislite li da bi neki strašan vojni napad na Izrael od strane neprijateljskih država mogao da okrene Jevreje Bogu?
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Da li SAd mogu da budu uzor za Novi Vavilon jer i oni crpe onu devizu
E pluribus unum is Latin for "Out of Many, One." Od mnogih jedni, a Europska unija je videla uzor od SAD pa napravila svoju uniju?


SAD moze samo da bude sluga pape i njegove tvorevine EU.
 
Miroljub Petrovic
IP je napisao:
...pre svega govoris o Bogu, ljubavi i dobrim ljudima...
a svakog ko ti se protivreci, ti bi pod britku sablju.

ja bih reko da jedno s drugim nesto ne ide,
ali ipak ti puno hvala na iskrenosti.


Bozja ljubav se pokazuje postovanjem Bozjih zakona. Jedan od Bozjih zakona nam zapoveda da sprecavamo promociju smrti i da svi koji sire smrt treba da budu pocisceni britkom sabljom. Ja mogu da "cistim" u onom domenu koji mi je Bog poverio, a jedan od domena je ovaj forum. Ja za forum odgovaram Bogu, i ne dozvoljavam da se siri laz. Nikoga ne prisiljavam da ovde dolazi da cita ili pita. Onaj ko laze i oduzima drugima dostojanstvo, smatra se po Bibliji ubicom i prema takvima treba da se primenjuje adekvatan "tretman". Sta da radim sto se taj "trerman" ne zvidja liberalima? Tako je Bog zapovedio da se zlo ne bi sirilo. Ljudi nece Boga i Njegove zakone i zlo se siri kao epidemija. A ja ne dam da se zlo siri ovde. Nadam se da sam jasan.
 
Miroljub Petrovic
explorer je napisao:
Evo novog pitanja od mene. Rekli ste da je Biblija autoritet po pitanju određivanja vere. E sad tamo piše da je Isus rekao kako je malo onih koji nalaze život i da je taj put uska staza. Vidim da se ovde lepe razne etikete, sektaši, jeretici, ovi, oni... Prema Bibliji, ko su jeretici? Iz istorije vidimo da većina uvek progoni manjinu. Ko je dakle u pravu?


Postoje razne definicije za jeretike i sektase. Jeretici su oni koji sire lazne teoloske informacije, a sektasi su oni koji svojim nemoralnim i fanaticnim zivotom sablaznjavaju druge ljude. Oni koji poznaju biblijski tekst i razumeju sta Bog zeli od coveka, lako ce prepoznati sektase i jeretike, i skloniti se od njih.
 
Miroljub Petrovic
Nemanja je napisao:
Kakvu to molitvu upraznjavaju pripadnici Ujedinjenih Nacija,pred neki vazan drzavni dogadjaj?Cuo sam da imaju neku "sobu tisine",u kojoj se navodno mole za mir u svetu.


Ne znam, nisam cuo da to rade jer ne proucavam mnogo sta oni rade.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Sta mislis da li ce uspeti da simuliraju Veliki prasak u laboratoriji u Lucernu?


Ne moze da se simulira nesto sto se nikada nije desilo. Verovatno ce objaviti da su uspeli da simuliraju.
 
Miroljub Petrovic
atokic je napisao:
Miroljube,ako me neki neprijatelj napadne,zar ja na meni da se branim od njega,gdje je Bog,zar priliči jednom moralnom čovjeku da se na bilo koji način tuče..?Ako se uzdam u Boga,to ni pod koju cijenu neće završiti dobru,jer će me ovaj ubiti...Ako se onim citatom "Ja sam te izveo iz zemlje Egipatske" želi reći :"Ja sam onaj koji se miješa u tvoj život"..gdje je onda moja sloboda,nemam svoj život,privatnost..Ako kažem Bože,nemoj se miješati u moj život..zašto će to Bog protumačiti kako negativno..


Ne razumes Bozju poruku jer povrsno citas Bibliju. Ako se sklanjas od bezboznika, niko te nece napasti. A ako te napadne na ulici, gledaj da se sklonis ili pobegnes, jer ako ga udaris doci ce policija da te hapsi. E sad, ako ti je zivot ugrozen, ili zivot tvoje porodice, onda udri iz sve snage gde stignes. Ali ponavljam, ako se drzis onoga sto Bog kaze, zivis u prirodnom ambijentu i sklanjas se od budala, niko te nece dirati. Zivotom po Bozjim zapovestima Bog te cuva od bezboznika.
 
Miroljub Petrovic
MilosC je napisao:
Mislite li da bi neki strašan vojni napad na Izrael od strane neprijateljskih država mogao da okrene Jevreje Bogu?


Neki oblik velike nevolje ce da ih okrene Bogu. Ne verujem da ce da se desi neki strasan napad u kome ce izginuti veliki broj Jevreja u Izraelu. Pre ce da se desi da im se poruse oni veliki hoteli, a da samo mali deo naroda nastrada.
 
anton
Miroljube,sada jedno ozbiljno pitanje. Moj(sada već bivši)priatelj bio je do prije godinu dana sasvim normalan momak. U oktobru(listopadu)prošle-2007.godine upoznao se sa jednom djevojkom,koju je uzdizao u zvijezde,ali je krio od svojih najboljih prijatelja (uključujući i mene)njen identitet. Saznalo se,u međuvremenu,ko je ona(ili on).Na prvi pogled ona je ljepotica i poželjna žena,ali...ta je osoba prije nekoliko godina promjenila spol.On je bio očaran njome i odrekao se svih svojih prijatelja koji su mu na to ukazivali.I sve to nebi bilo čudno da se ta osoba nije bavila okultizmom,spiritizmom i otklanjanjem uroka.Čak je i policija otkrila njezinu(njegovu)djelatnost. A što je najvažnije ,od mojeg "otkrića" mene imoju ženu prate nevjerovatni problemi(ja sam počeo piti,svađe, nesloga).Miroljube,ovo je najozbiljnije,šta da radima?
 
MilosC
Šta bi bilo korisno pročitati posle Biblije i svih knjiga sa ovog sajta?
 
Miroljub Petrovic
anton je napisao:
Miroljube,sada jedno ozbiljno pitanje. Moj(sada već bivši)priatelj bio je do prije godinu dana sasvim normalan momak. U oktobru(listopadu)prošle-2007.godine upoznao se sa jednom djevojkom,koju je uzdizao u zvijezde,ali je krio od svojih najboljih prijatelja (uključujući i mene)njen identitet. Saznalo se,u međuvremenu,ko je ona(ili on).Na prvi pogled ona je ljepotica i poželjna žena,ali...ta je osoba prije nekoliko godina promjenila spol.On je bio očaran njome i odrekao se svih svojih prijatelja koji su mu na to ukazivali.I sve to nebi bilo čudno da se ta osoba nije bavila okultizmom,spiritizmom i otklanjanjem uroka.Čak je i policija otkrila njezinu(njegovu)djelatnost. A što je najvažnije ,od mojeg "otkrića" mene imoju ženu prate nevjerovatni problemi(ja sam počeo piti,svađe, nesloga).Miroljube,ovo je najozbiljnije,šta da radima?


E blago tebi... Trebalo je da taj okultista promeni pol da bi ti video da tvoj prijatelj nije normalan. To pokazuje da nesto sa tobom nije u redu, da si duhovno slep da prepoznajes sta je dobro, a sta zlo. I sad si se odjednom sokirao i prate te problemi. Dakle, neko drugi je kriv sto ti pijes, i sto ti je svadja u kuci? To pokazuje koliko su duhovno slab. Dakle, treba da citas Sveto Pismo, da se zivis po Bozjim zapovestima i da se molis Bogu, i sve ce biti kako treba. Mozes da mi se javis na privatnu poruku ili privatni e-mail: , pa da o tome pricamo u detalje, a ne ovde.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
1,Sta mislis o Filadelfijskom eksperimentu u kome je ucestvao Tesla?

http://en.wikiped...experiment


Ne interesuje me.

2.Da li su ovo moderne slike koje bi trebalo da gledaju "bogovi" sa neba,kao one u Peru (ove su iz Roswella u Nju Meksiku tamo de je '47 pao svemirski brod)?

[img]http://img297.imageshack.us/img297/1460/roswellxn1.th.jpg[/img] is not a valid Image.


Moguce.
 
Miroljub Petrovic
MilosC je napisao:
Šta bi bilo korisno pročitati posle Biblije i svih knjiga sa ovog sajta?


Mozes da procitas "Judejski rat" od Josifa Flavija, imas to prevedeno na nas jezik, a mozes da citaj i "Jevrejske starine" od istog autora, ako znas engleski, to mozes da skines sa interneta. Mozes da citas knjige vladike Nikolaja, Justina Popovica, Marka Miljanova.
 
Mladen M
Profesore da li postoji bilo kakva druga knjiga iz proslosti u kojoj se govori kako je nastao svijet, mislim na stvaranje, ili je Stari Zavjet jedini?

Kod covjeka znamo da postoji stanje 'najezenosti koze' pod uticajem jakih emocija (ili nekim dodirom), da li smatrate da to nastaje samo zbog dobrih i pozitivnih emocija ili moze nastati i zbog laznih
ne-dobrih emocija, ako razumijete sto ocu pitati...


U svetom Jevandjelju po mateju glava 6, Isus Hrist nam jasno kaze kako treba da se molimo Bogu i naglasava da se ne molimo kao neznabosci da trazimo sve i svasta vec nam je dao pravu i jedinu molitvu koju treba da izgovaramo, svi znamo kako ona glasi.
Medjutim znamo da recimo u rimokatolickoj crkvi postoji vise molitvi, pa i Bogorodici, pa mole za sve i svasta, pa rekao bih da toga ima i kod nas u pravoslavlju. Koliko je to ispravno?
Znate koliko nam je molitva bitna, nije periferno pitanje, dakle jasno je da moramo da je koristimo onako kako nam je i sam Bog rekao, da li se slazete sa tim?

Odgledao sam Digitalni andjeo 2, i tamo se govori kako je Bog svijet stvorio preko zvuka, odnosno vibracija. Pokazani su i neki eksperimenti sta zvuk moze uraditi sa cesticama, jasno se vidi da se formiraju neki oblici. Nadalje tamo se tvrdi da nase misli uticu na okolinu. Sta mislite o tome?

Ovih dana cu uvesti brz internet a sastavio sam sve djelove ovog filma (skinutih sa Youtube) u jedan fajl pa cu to da postavim negdje na net da moze da se skine kao cjelina.
Izmenio/la Mladen M na 07.09.2008 11:09
 
bojsane
Moze komentar na stihove iz Poslanice Galatima:
3 23:26:A pre dolaska vere bismo pod zakonom,cuvani i zatvoreni za veru koja se htela pokazati.Tako nam zakon bi cuvar do Hrista,da se verom opravdamo.A kad dodje vera vise nismo pod cuvarom(zakonom).Jer ste vi svi sinovi Bozji verom Hrista Isusa.
 
whey
Da li ce po vasem misljenju i ucenju na novoj zemlji biti kaznjavanja zbog drugacijeg razmisljanja kao sto je bilo u Izraelu prije nekoliko hiljada godina?

Miroljub Petrovic je napisao:
Da smo slobodna drzava takvima kao sto si ti bih bez problema sabljom sekao glavu. Ko zna, mozda jednog dana Bog oslobodi Srbiju... a ja imam tvoju IP adresu... bolje bi ti bilo da se pokajes pre nego sto te veliko zlo ne snadje.


Da sadasnja drzava radi po vasim pravilima vi bi vec bili bez glave jer ste vi za njih neprijatelj kao i oni za vas. A posto je drzava sada njihova onda bi trebali da vam sude. A Isus kaze "ne sudite da vam se ne sudi". Ispada da su po ovome oni blizi Hristovom ucenju jer vas ne osudjuju iako ste protiv njih. Jer oni bi po tom pravilu mogli naci vasu IP adresu da hoce. Zasto zelite drugima ono sto ne zelite sebi?
 
http://www.fitnessbodybuilding.co.uk
zilot
...
http://pravoslavn...
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 08.09.2008 00:08
 
http://pravoslavniforum.com
Gogi
Pozdrav Miroljube !

Zao mi je sto cujem da je ukinuta tvoja emisija na Svetigori,neka im za to Gospod da platu,klasicno farisejski,nece da udju a drugima NE daju uci !
Takodje mogu da kazem da je tvoj sajt jedino slobodno mjesto u Srbiji za koje ja znam,i na koje redovno dolazim,samo nastavi da ga cistis od svake vrste bezboznosti,i neka bezboznici znaju da nisi sam !!!

Nazire li se po tvom misljenju skoro sloboda u Srbiji !

Pozdrav !!!
Goran

Gogi
 
Miroljub Petrovic
heruvim je napisao:
Zasto ste obrisali pitanje o jevrejskom paganizmu? ..


Obrisao sam vam post jer se ponasate kao ulicar i prostacina. Ako tako nastavite potpuno cu da vas obrisem.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.96 sekundi!